forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 14:16

Komentarze:
Bogusław Szewczyk

Wszystkich, którzy wierzą w geniusz ekonomiczny Morawieckiego, informuję uprzejmie, iż z zawodu jest on... historykiem, a posadę prezesa banku nie dostał wygrywając konkurs, w którym liczyło się wykształcenie i kwalifikacje, tylko został polecony przez znajomych królika.
--------------------------------
Zbigniew Tański

No, nareszcie, może doczekamy się systemu podatkowego jak w rozwiniętych krajach zachodnich, gdzie jest bardzo wysoka kwota wolna od podatku i +/- 50-cio procentowy próg podatkowy dla najlepiej zarabiających (nie tak jak u nas 30 procent, dzięki czemu koszty utrzymanie państwa przerzucono na emerytów i rencistów, co najlepiej widać w wysokości kwoty wolnej od podatku). I te głupie tłumaczenie, że próg podatkowy 30 procent przekracza 2 procent obywateli. Owszem, to jest 2 procent obywateli, którzy zgarniają 30-40 procent z puli wszystkich dochodów Polaków. Najczęsciej nie są to żadni specjalisci, tylko goście obsiadajacy różne intratne stanowiska np. w radach nadzorczych wielu spółek. Na zachodzie nie mają szans. To nie lekarze ani informatycy i takich specjalistów to oni tam nie potrzebują, bo mają dosyć własnych. Zresztą po co mieliby uciekać tam, gdzie obowiazują od dawna znacznie wyższe progi podatkowe dla najlepiej zarabiajacych niż u nas? Pozostaje więc dla nich Rosja i może Papua & Nowa Gwinea, gdzie podatków prawie nie ma. Tak zrobiło kilku zachodnich celebrytów np. St. Segal i G. Depardie, którzy przenieśli się do Rosji, bo bardziej im odpowiada wschodni system podatkowy, promujacy oligarchów.
========================
Bogatym jeży się włos na głowie. Rząd szykuje trzeci próg podatkowy
Podatek solidarnościowy, którym premier Mateusz Morawiecki chciałby obłożyć grupę najbogatszych Polaków, będzie mieć znaczenie przede wszystkim symboliczne, bez większego wpływu na gospodarkę. Może jednak uruchomić procesy, które pośrednio mogą wywołać mniej lub bardziej gwałtowną rejteradę najlepiej opłacanych specjalistów.

Nieco ponad 125 tysięcy osób o najwyższych w Polsce dochodach osobistych może stać się płatnikami dodatkowego „podatku solidarnościowego”. W gruncie rzeczy będzie chodzić o osoby zarabiające powyżej 20 tysięcy złotych brutto w miesiącu. To, że nowy podatek objąłby pół procenta najlepiej zarabiających, zapowiedział szef rządu podczas niedawnych spotkań z rodzinami osób niepełnosprawnych. Niestety, poza chwytliwym hasłem, premier nie pokusił się o ujawnienie szczegółów pomysłu.


Kolejny sztywny wydatek budżetowy

– Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób rząd chciałby wprowadzić tę dodatkową daninę. Jednak jedyna możliwość, żeby zrobić to stosunkowo sprawnie, to wprowadzić dodatkowy próg podatkowy, obok tych już istniejących – mówi INN:Poland Janusz Jankowiak, ekonomista Polskiej Rady Biznesu. – Wtedy jednak zapewnienia premiera Morawieckiego, że te dodatkowe środki byłyby wprost przeznaczone na jakiś konkretny cel, jak osoby niepełnosprawne, są funta kłaków warte. Pieniądze zbierane do budżetu nie są pieniędzmi znaczonymi – kwituje.

Na razie zaskoczenia nie kryją też politycy Prawa i Sprawiedliwości. – Wyszło zupełnie nieoczekiwanie. Nic nie wiem, nie ma jeszcze szczegółów. Wszystko dzieje się ad hoc – mówił portalowi money.pl jeden z parlamentarzystów partii rządzącej.

Podatek solidarnościowy

Więcej: https://innpoland.pl/142945,podatek-solidarnosciowy-jesli-rzad-przesadzi-najbogatsi-polacy-wyjada

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 18:20

Komentarze:
mrmakbet68-

Dla TVN to niepojęte, że Polska nie przyjmuje islamskich imigrantów socjalnych tylko ludzi którzy CHCĄ PRACOWAĆ.
--------------------------------------
~Wiki-

Bardzo dobry raport-pomijajac bykowe,z którego cale szczescie zrezygnowano...
--------------------------------
~Tylko-

Ksiądz ma płacić bykowe
-----------------------------
~PeDałeN24-

im dłużej oglądam PeDałeN24 tym chętniej głosuję na PiS.
------------------------------------
~qwerqaz-

TVN zawsze prawdę ci powie! TVN24 cała prawda całą dobę !!!! Pohanke gwiazda prawdomówności!
==============================
TVN24: Burza i zwolnienia w MSWiA po wycieku raportu


Po wycieku do mediów raportu o polityce migracyjnej, przygotowanego w MSWiA, pracę straciło dwoje kluczowych urzędników zajmujących się polityką migracyjną i cudzoziemcami.

Zdymisjonowani zostali wiceszefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji Renata Szczęch oraz prezes Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafał Rogala - dowiaduje się TVN24.
Rządowy dokument ujawniła pod koniec czerwca "Rzeczpospolita". Był to projekt polityki migracyjnej państwa z wytycznymi dla administracji, dotyczącymi decyzji o tym, kto może liczyć na stały pobyt albo obywatelstwo.

Według autora projektu, w jednolitym narodowościowo polskim społeczeństwie w ograniczonym zakresie występuje potrzeba zrozumienia i akceptacji cudzoziemców, w związku z tym rząd stawia na krótkotrwałe zatrudnienie cudzoziemców, a nie na sprowadzanie ich na stałe z rodzinami, i to wyłącznie z państw zbliżonych kulturowo do Polski.

"Pracowników potrzebnych w gospodarce będziemy zaś szukać w kraju wśród długotrwale bezrobotnych, a wręcz nieaktywnych zawodowo osób 50+. Do Polski mają wracać repatrianci wywiezieni przed laty na Wschód. Ministerstwo liczy też na powrót choćby części z 2,5 mln Polaków, którzy wyjechali za chlebem na Zachód" - opisywała "Rzeczpospolita".

Resort przyznał, że w Polsce do 2030 r. będzie brakowało czterech milionów pracowników.

Zupełnie nowym elementem polityki państwa miały być też wyższe podatki dla osób bezdzietnych, tzw. bykowe. Ta propozycja napotkała na falę krytyki.

Jak informuje TVN24, wyciek raportu wywołał burzę w MSWiA, bo mógł mieć wpływ na decyzje młodych wyborców. Dlatego resort szybko wycofał się z pomysłu.

Według źródeł TVN24, po wycieku raportu pracę straciła wiceszefowa MSWiA Renata Szczęch oraz prezes Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafał Rogala, stojący na czele urzędu od 12 lat.

Ministerstwo nie odpowiedziało na pytanie o powody odwołań urzędników.

Miejsce Rogali zajął 1 sierpnia Jarosław Szajner, a stanowisko, które zajmowała Szczęch, pozostaje nieobsadzone.

źródło: https://fakty.interia.pl/polska/news-tvn24-burza-i-zwolnienia-w-mswia-po-wycieku-raportu,nId,3147188

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 20:29

Polacy chętnie zabijają się na drogach. W liczbie zgonów na 1 mln mieszkańców należymy do niechlubnej czołówki!


Zgodnie z oficjalnymi statystykami nasz kraj jest jednym z bardziej niebezpiecznych w Europie pod względem liczby śmiertelnych wypadków na drogach. W ciągu roku na każde 1 mln mieszkańców ginie u nas aż 76 osób. Dla porównania - średnia dla wszystkich państw UE wynosi 49 zgonów na każde 1 mln mieszkańców. Są jednak kraje, gdzie na drogach gnie ponad dwukrotnie mniej ludzi niż w Polsce (Szwecja: 32, Holandia i Irlandia: 31, Dania: 30, Wlk. Brytania: 28).

Co prawda nie jesteśmy najgorsi w Europie, ale ewidentnie ginie u nas na drogach znacznie więcej ludzi aniżeli w przeciętnym kraju należącym do UE. Z antyliderami tej niechlubnej klasyfikacji (Szwedami, Holendrami, Irlandczykami, Duńczykami i Brytyjczykami), którzy jeżdżą najbezpieczniej i generują proporcjonalnie najmniejszą liczbę śmiertelnych wypadków, nawet nie mamy się po co mierzyć.

Więcej: https://niewygodne.info.pl/artykul9/Polacy-chetnie-zabijaja-sie-na-drogach.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 21:13

Komentarze:
j-24

Ciekawe, kto następny z pośród posiadających wiedzę o Podkarpackim bagienku spotka na swej drodze seryjnego samobójcę.....i dlaczego znowu śledczy znów zamiota sprawę pod dywan....
--------------------------
Służby mają takie możliwości

Wiecie co to jest CBŚiP? Jeżeli to prawda, że skorumpowani funkcjonariusze dawali ochronę to tacy ludzie z ich kontaktami, wiedzą, możliwościami każdego mogą dopaść, nawet osadzonego w więzieniu.
=============================
Tajemnicza śmierć "Cygana". "W jego agencjach też nagrywano polityków?"


- Każdy, kto prowadził taki interes jak agencje towarzyskie, zabezpieczał się przed interwencją służb. Nagrywanie klientów i trzymanie takich taśm to norma. Konkurenci Kosteckiego nagrywali polityków z pierwszych stron gazet, on też mógł mieć taśmy. A na pewno miał dużą wiedzę na temat lokalnych układów - mówi nam były funkcjonariusz jednej ze służb na Podkarpaciu.Jest 2011 rok. Dawid Kostecki zostaje skazany przez Sąd w Rzeszowie na 2,5 roku za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. Bokser nie przyznaje się do winy. Trafia do aresztu. Rok później bezskutecznie prosi o przepustkę na walkę ze słynnym amerykańskim bokserem Royem Jonesem Jr.

"Cygan" ujawnia, prokuratura reaguje

Niedługo po tym, na jego profilu na facebooku ukazuje się sensacyjny wpis. "Cygan” twierdzi w nim, że jest niewinny, a wrobił go wysoko postawiony, skorumpowany oficer rzeszowskiego CBŚ Daniel Ś.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/tajemnicza-smierc-cygana-w-jego-agencjach-tez-nagrywano-politykow-6413144679798913a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 14, 2019 11:53

Komentarze:
EUGENIUSZ GRZESZCZYK

Czy klechy mają we łbie tylko seks i LGBT?
---------------------------------
brainjacker

Mnie to tylko czolowke Teleranka przypomina, pozne lata 80te. Ale niektorym wszystko z bezecenstwem sie kojarzy.
------------------------------
ochujek

Oto największe problemy polskiego kościoła: tęcza na niebie, kolorowy kogut na płocie. Jakaś inteligentna babka podpuściła tego idiotę.
-----------------------------------
tytus.k

Byłem dziś w sklepie z kredkami, pastelami, akwarelami itd. Zgroza. Różnokolorowe i jeszcze celowo ułożone w tęczę. To prowokacja wiadomej ideologii. Proponuję zacząć od kredek szkolnych - wszystkie czarne i żadnej, ale to żadnej czerwonej!
-----------------------------------
dan_on

popieram. ogolić i pomalować wszystkie koguty na czarno.
==============================
Dzieci namalowały w Pcimiu mural z kogutem. Proboszcz powiązał go z promocją LGBT


Dzieci z Pcimia w ramach projektu "Regio-mural Kliszczacy" namalowały mural przedstawiający kolorowego koguta. Lokalny proboszcz powiązał go z promocją LGBT i uznał za symbol zdrady i fałszywości.
Mural przedstawiający koguta powstał w Pcimiu (woj. małopolskie) w ramach projektu "Regio-mural Kliszczacy" przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Talent" i Fundacji "Klamra". W założeniu angażował on młodzież i łączył nowoczesną formę sztuki z tradycją regionalną.

Kogut został wybrany za symbol miasta nie przypadkiem. - Zaproponowaliśmy koguta, bo Pcim jest wsią (…) a jak się rano wstaje, to na wsi budzi kogut, a nie budzik - mówią organizatorzy projektu w reportażu przygotowanym przez ITV Myślenice.

Proboszcz łączy koguta z LGBT i aborcją

Symboliki tej nie dopatrzył się proboszcz lokalnej parafii ks. dr Lucjan Pezda. Nie połączył również koguta z Chrystusem i zmartwychwstaniem, co zwierzę to symbolizuje wg "Słownika symboli" Władysława Kopalińskiego. Zamiast tego, ks. Lucjan Pezda zobaczył w kogucie symbol zdrady i fałszywości i skojarzył go z promocją LGBT. A wszystko dlatego, że w wykonanie murala zaangażowana była Fundacja "Klamra".

"Dnia 3 sierpnia 2019 roku ks. dr Lucjan Pezda wygłosił kazanie, którego fragmenty odnosiły się do naszej inicjatywy społecznej, przedstawiając ją w sposób wybiórczy, zmanipulowany, poparty jedynie własnymi wyobrażeniami, krzywdząc w ten sposób zarówno organizatorów projektu, jak i jego uczestników. Z ambony można było usłyszeć m.in. o tym, iż projekt 'Regio-mural Kliszczacy' wykonywała fundacja popierająca LGBT, prawa kobiet do aborcji, a kogut wykonany na jednym z murali symbolizuje zdradę, fałszywość. Na końcu pojawiło się wezwanie, brzmiące mniej więcej: Uważajcie, bo wasze dzieci też to robiły i brały w tym udział" - czytamy w oświadczeniu organizatorów projektu opublikowanym na Facebooku.

Organizatorzy zaapelowali o sprostowanie

Kilka dni później, 10 sierpnia, organizatorzy zwrócili się do księdza z prośbą o wyjaśnienia, na jakiej podstawie wygłosił takie opinie. "Ksiądz powiedział, że przyszła do niego pewna mama zaniepokojona obecnymi działaniami Fundacji 'Klamra', wykonawcy naszych warsztatów" - czytamy.

Okazało się, że ksiądz w żaden sposób nie zweryfikował wiedzy, na temat projektu. W związku z tym organizatorzy zaapelowali o sprostowanie wyrażanych opinii.

Tak się jednak nie stało. Już kolejnego dnia podczas mszy świętych proboszcz miał powielać "krzywdzące i wybiórcze oraz zmanipulowane opinie dotyczące fundacji". "Dla mnie kogut jest symbolem zdrady i to zdrady największej, bo Piotrowej" - miał między innymi powiedzieć. "Niech rodzice uważają, na co zapisują dzieci następnym razem" - miał również stwierdzić.
Kogut nie ma nic wspólnego z LGBT

"Celem projektu było powstanie dwóch murali o tematyce regionalnej oraz promocja tradycji górali kliszczackich. Warsztaty zostały przeprowadzone profesjonalnie i bez zarzutu" - napisali organizatorzy projektu, podkreślając, że zostały zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa.

"Podczas zajęć nie pojawiły się ŻADNE treści o charakterze światopoglądowym czy też promujące LGBT lub prawa kobiet do aborcji. Dzieci spędziły czas w sposób twórczy, zyskały dużo nowej wiedzy i umiejętności, o czym same mówią w reportażu z projektu" - zaznaczono.

"Czujemy się dotknięci, ponieważ od Proboszcza oczekiwać należałoby wsparcia wartościowych inicjatyw społecznych, natomiast takie wypowiedzi narażają na szwank pracę społeczną wielu ludzi i generują w mieszkańcach strach przed jakąkolwiek aktywnością oraz stają się powodem do kpin i śmiechu - także z dostojników Kościoła, którzy koguta (który pieje przecież także na gospodarstwie plebanii) bezpodstawnie wiążą ze zdradą i fałszywością, a mają trudność ze zrozumieniem tego, iż symbolizuje on w naszym projekcie… po prostu wieś" - zakończyli.

Do sytuacji na prośbę TVN 24 odniosła się krakowska kuria. - Ta wypowiedź to indywidualna interpretacja księdza proboszcza. Trudno nam to skomentować, ponieważ nie wiemy, co właściwie ksiądz miał na myśli - brzmiała odpowiedź.

źródło: http://wiadomosci.gazeta....tml#s=BoxOpImg1

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sie 15, 2019 12:36

Komentarze:
romi

To nie klienci wykupili towar tylko sklepy zamówili go mniej aby z nim nie zostać na długi weekend. Polityka własnego interesu, ludzi mają gdzieś.
-------------------------------
dziadek Edek

a ja mam prawie wszystko swoje na mojej działce, warzywa, owoce, nalewki , winko, jajka od kurek, króliki, sam piekę chleb, potrafię nie wychodzić z działki 3 tygodnie
----------------------------------
wro-love

Ludzie są w Polsce nienormalni ale taki tu mamy klimat więc żadnej nowości nie ma, będąc dziś w sklepie ludzie mieli pełne wózki i rachunki po 300-400zł - współczucia!
=============================
Wojna idzie? Nie, to długi weekend


Przed nami cztery wolne dni. Choć sklepy będą zamknięte tylko w czwartek i niedzielę, to i tak ludzie robią zapasy, jak na wojnę.Nasz dziennikarz wybrał się do Auchan na warszawskim Okęciu. Hipermarket wygląda, jak po przejściu frontu. - Nawet cebulę wykupili - donosi nasz kolega.

Tak dzieje się zawsze, kiedy nadchodzi długi weekend. Ludzie chcą spędzić go z rodziną na błogim relaksie, a nie galopadach między sklepowymi regałami

Gorzej, kiedy ktoś wybiera się do sklepu w ostatni pracujący dzień przed świętem. Wtedy prawdopodobnie będzie musiał się zadowolić się ryżem i konserwami. Na świeże warzywa i pieczywo nie ma co liczyć. A i z mięsem może być problem.

W tym roku zakupy można robić tylko w ostatnie niedziele miesiąca. Zakaz handlu ma docelowo obowiązywać w każdą niedzielę, nie licząc przedświątecznych.

Więcej: https://finanse.wp.pl/wojna-idzie-nie-to-dlugi-weekend-6413563506149505a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Sie 16, 2019 12:44

Komentarze:
zmartwiony

PiS to nie moja bajka, ale czy ten pan nie ma problemów psychiatrycznych?
--------------------------------
wyborca

Najwyższy czas rozliczyć SB-eków i ZŁODZIEI co ROZKRADLI POLSKĘ
-------------------------------
długopis -

Niebezpieczna to jest pomroczność jasna... po wódzie...
----------------------------------
Agent

Bolek powinien jednak zanim zabierze się za odchudzanie iść do psychiatry. Aż strach pomyśleć, że on był Prezydentem RP........
-------------------------------
Poznań Naramowice :

Brakuje jeszcze podpisów Biedronia,Kijowskiego,Niesiołowskiego. Tak trzymać Totalni !
=============================
Lech Wałęsa apeluje: odsuńcie PiS od władzy. Ostrzega przed wojną domową


Przypilnujcie ich, żeby nie szkodzili Polsce - mówił były prezydent Lech Wałęsa podczas podpisywania "Pomorskiej Deklaracji Obrony Demokracji". Dokument sygnowali przedstawiciele 15 różnych środowisk.- Musicie zrobić wszystko, żeby odstraszyć tych niebezpiecznych ludzi. Tak, aby nie szkodzili Polsce. Gdybym był młodszy sam bym walczył, ale mogę tylko apelować - powiedział Lech Wałęsa przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

Dodał, że podczas odbudowy Polski po czasach komunizmu zdarzają się "nieszczęścia". - Dziś ojczyzna naprawdę jest w potrzebie i konieczna jest kartka wyborcza - mówił były przywódca opozycji antykomunistycznej.

- Do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawo i konstytucję. Jeśli chcecie Polskę uratować, to bierzmy się do roboty. Musimy ich rozliczyć i odstawić - dodał.

- A jeśli nie… To się skończy wojną domową. Ja się na tym znam - ostrzegał.

- Zagłosujcie i odstawcie tych oszustów i bezczelnych ludzi, którzy niszczą Polskę - mówił Lech Wałęsa.

Wśród sygnatariuszy "Pomorskiej deklaracji obrony demokracji" są także byli działacze opozycji antykomunistycznej Henryka Krzywonos, Bogdan Borusewicz i Bogdan Lis.

Podpisy złożyli również Barbara Nowacka i Sławomir Neumann.

Po podpisaniu deklaracji Lech Wałęsa na ulicach Gdańska rozdawał ulotki z własnym apelem o uczestnictwo w jesiennych wyborach.

"39 lat temu narzędziem walki były strajki. Ich siła i determinacja uczestników okazały się mocniejsze niż reżim komunistyczny. Dzisiejszym naszym narzędziem walki jest kartka wyborcza" - napisał były prezydent.

W apelu na ulotce z hasłem "Strajkowaliśmy po to, abyście mieli prawo głosu" Wałęsa zwraca się również bezpośrednio do działaczy dawnej "Solidarności". Prosi o udział w głosowaniu.

Z kolei w mediach społecznościowych Lech Wałęsa zamieścił wiersz zatytułowany "Zawłaszczona Solidarność 2019".

Więcej + video: https://wiadomosci.wp.pl/lech-walesa-apeluje-odsuncie-pis-od-wladzy-ostrzega-przed-wojna-domowa-6414133729736833a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Sie 16, 2019 16:53

Komentarz:
~:P- 1

Widzicie słoiki do Jastrzębia migrujcie nie do Warszawy
=================

Najwyższe przeciętne wynagrodzenie w Jastrzębiu-Zdroju, najniższe w Grudziądzu - GUS


​Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno - to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu - podał w piątek GUS.

Główny Urząd Statystyczny opublikował w piątek dane za 2018 r. obejmujące 66 miast na prawach powiatu, czyli m.in. dawne stolice województw oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Położone w woj. śląskim Jastrzębie-Zdrój, z kwotą przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w wysokości 8121 zł, kolejny raz znalazło się na czele miast na prawach powiatu, w których zarabia się najlepiej.

Kwota przeciętnych zarobków w tym mieście stanowi 168 proc. średniej krajowej, wynoszącej 4835 złotych. Ponadto z danych GUS wynika, że przeciętne wynagrodzenie w Jastrzębiu-Zdroju rosło w ub. roku niemal pięć razy szybciej niż średnia krajowa. Różnica w porównaniu z 2017 r. w całym kraju wyniosła bowiem 307 zł, a w Jastrzębiu - 1 511 złotych.

Na drugim miejscu wśród miast znalazła się Warszawa, w której statystyczne wynagrodzenie to 6433 zł, co stanowi 133 proc. średniej krajowej. Trzecie miejsce - z kwotą średniego wynagrodzenia na poziomie 5848 zł, czyli 121 proc. średniej krajowej - zajęło Jaworzno. Miasto wyprzedziło tym samym Płock, gdzie przeciętne wynagrodzenie było równe 5705 zł, co daje 118 proc. średniej pensji w Polsce.

Jak wynika z zestawienia GUS, na stosunkowo dobre zarobki można liczyć pracując w: Sopocie (5701 zł), Katowicach (5 699 zł) i Gdańsku (5 642 zł). W pierwszej dziesiątce zestawienia wynagrodzeń znalazły się ponadto: Gliwice (5451 zł), Dąbrowa Górnicza (5451 zł) oraz Kraków (5368 zł).

Najbliżej średniej krajowej była Ostrołęka, w której przeciętne wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 4832 złotych.

Natomiast najniższe średnie wynagrodzenie w grupie miast na prawach powiatu odnotowano w Grudziądzu. Przeciętna pensja w tym mieście to 3743 zł, co stanowi 77 proc. średniej krajowej.

Na podobnym poziomie kształtowały się zarobki mieszkańców: Piotrkowa Trybunalskiego (3765 zł), Tarnobrzega (3808 zł), Przemyśla (3828 zł) i Nowego Sącza (3861 zł). Poniżej średniej pensji na poziomie 4000 brutto byli też pracownicy z: Krosna, Białej Podlaskiej, Świętochłowic, Skierniewic i Chełma. Wśród powiatów najlepsza sytuacja pod względem zarobków była w powiecie lubińskim (woj. dolnośląskie), gdzie przeciętne uposażenia wyniosły 7 915 zł, co daje 164 proc. średniej krajowej. To niemal 2,5-razy więcej niż w powiecie kępińskim w woj. wielkopolskim, gdzie odnotowano najniższe przeciętne wynagrodzenia w kraju. Przeciętne zarobki w tym powiecie w wysokości 3 183 zł przełożyły się na 66 proc. średniej krajowej.

Dane o wynagrodzeniach GUS podaje w ujęciu brutto, łącznie z zaliczkami na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ze składkami na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe i chorobowe), płaconymi przez ubezpieczonego pracownika. Podane kwoty nie obejmują podmiotów gospodarczych, w których pracuje do dziewięciu osób.

źródło: https://praca.interia.pl/zarobki/news-najwyzsze-przecietne-wynagrodzenie-w-jastrzebiu-zdroju-najni,nId,3152120

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Sie 16, 2019 22:21

Komentarze:

[email protected]_legion

Donald Tusk latał do Gdańska na mecze piłki nożnej na których przybijał piątkę z sędzią Milewskim.
----------------------------------
Arleta

Donald Tusk nigdy nie był premierem na pełnym etacie , on był tylko kierownikiem , jak mawiał śp . Kulczyk
===========================
Sasin: Tusk odbył prawie 600 lotów, większość do domu. Na trzy dni przylatywał do pracy, zajmował się piciem wina i oglądaniem meczów
Nie będzie żadnych kłótni. Jesteśmy bardzo zgodną drużyną, którą tworzą trzy partie - skomentował listy kandydatów PiS do Sejmu i Senatu wicepremier Jacek Sasin.

Nie będzie żadnych kłótni. Jesteśmy bardzo zgodną drużyną, którą tworzą trzy partie. To nie tylko PiS, ale też Solidarna Polska i Polska Razem. Jesteśmy pierwsi, którzy pokazaliśmy pełne listy wyborcze

— powiedział Sasin w TVP Info.

W tej chwili nie ma żadnych przeszkód, żeby prowadzić kampanię

— dodał.

Sasin otwiera listę wyborczą PiS w okręgu chełmskim.

Jestem jedynką w Chełmie. To druga moja mała Ojczyzna poprzez żonę. Rzeczywiście związki rodzinne. Żona rodowita hrubieszowianka, to region zamojski. Znam doskonale problemy tamtejszych mieszkańców, wspaniałych, pracowitych ludzi, którzy często nie byli dostrzegani przez rządzących przez dwadzieścia kilka ostatnich lat. Czas teraz nadrobić te zaległości

— powiedział.

Myślę, że jako wicepremier będę też w stanie wiele spraw tam też rozwiązać

— stwierdził.

Odniósł się do nowych przepisów do nowych przepisów ws. lotów.

Słuchamy tego co mówią Polacy. Wsłuchaliśmy się w ten głos. Będzie jeden jasny wykaz, który będzie dostępny w trybie informacji publicznej, kto w tych delegacjach uczestniczy, po co ten lot się odbywa. Zarówno członkowie delegacji jak i towarzyszące osoby nie będą mogły zapraszać członków rodziny. Chyba, że w skład tych delegacji będą wchodzili członkowie rodzin. np. prezydent z małżonką

— wskazał Sasin.

Kończymy z praktyką, stosowaną także przez Donalda Tuska i przez marszałków, podróży do domu

— podkreślił.

Do domu trzeba jeździć w inny sposób

— dodał.

Transport samochodowy z którego politycy korzystają będzie chyba najwłaściwszy

W piątek opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska z czasów kiedy był premierem.


Polityków opozycji można nazwać mistrzami hipokryzji. Nie tylko oszustw wyborczych, ale też mistrzami hipokryzji. Robią nam zarzuty z tego co w jeszcze większym wymiarze było domeną polityków PO, PSL

— mówił.

Tusk odbył prawie 600 lotów, wielka część tych lotów to loty do domu, do Gdańska

— zaznaczył.

Mówią o tym dziennikarze, raczej sympatyzujący z naszą stroną, z naszymi oponentami, pan Michał Krzymowski, który zwrócił uwagę, że Donald Tusk się nie przepracowywał. Na trzy dni przylatywał do pracy. A jak wiemy jeszcze zajmował się piciem wina i oglądaniem meczów z kolegami, z panem ministrem Grasiem i z innymi

— podkreślił Sasin.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/459621-sasin-tusk-odbyl-prawie-600-lotow-wiekszosc-do-domu

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Sie 17, 2019 12:41

Komentarze:
!!!!!

Oj , Paweł , Paweł , aleś się skur….ił...!!! I po co , przecież nie dla 30 srebrników...!!!
----------------------------
Pan M*rzyński - Filipiński

Dramatem Kukiza jest jego irracjonalne przekonanie, że system partyjniactwa uda się rozmontować zaprzęgając do tej pracy sam system. Od samego początku., zamiast budować własne struktury, oparł swoje działania na współpracy z partiami, tyle że pozaparlamentarnymi.
Nie chcę przez to powiedzieć, że jest to niemożliwe, ale potrzebna byłaby do tego jakaś niezwykle przemyślna strategia, której w działaniach Pawła nigdy nie było widać.
Zapewnianie, że zSL wpisał w swój program postulaty ruchu, są dla mnie tyle samo warte, co obietnice Titanica Obywatelskiego z czasów gdy nie był jeszcze partią polityczną
Nie chcę kopać Kukiza, bo i tak leży, ale mam wrażenie, że nie potrafi się wyciągać logicznych wniosków z przeszłości.
Po raz kolejny wkłada rękę do wrzątku i po raz kolejny zapewnia, że tym razem się nie poparzy, bo ktoś znów coś mu obiecał.

==============================
Dzień, w którym Kukiz przepadł
TAKI MAMY KLIMAT || Paweł Kukiz nie miał charyzmy Kaczyńskiego, sprytu Tuska czy medialnego wsparcia jakim cieszył się Petru. Posiadał jednak wizerunek ideowca, człowieka szczerego i oddanego sprawie. Teraz idąc ramię w ramię z PSL-em, który jest uosobieniem systemu III RP, przekreśla ten swój jeden jedyny atut. Właściwie nie ma już znaczenia czy wejdzie do Sejmu, czy też nie. Projekt Kukiz’15 można uznać za zakończony.

Kukiz był politycznym paradoksem – politykiem-niepolitykiem. Wszedł do Sejmu, ale nie założył partii. Chciał zmienić system, ale na pytania dotyczące programu machał lekceważąco ręką. Nie pobierał subwencji, nie budował struktur. Był inny niż wszyscy.

Polityka jednak wciąga i uzależnia. I wciągnęła również Kukiza, który zdecydował się podjąć grę z polskim systemem. Tym samym podpisał na siebie wyrok.

Sojusz z systemem

Więcej: https://dorzeczy.pl/opinie/111079/dzien-w-ktorym-kukiz-przepadl.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Sie 17, 2019 13:13

Komentarze:
usia

Tyle mądrych inteligentnych , wykształconych Polaków , a tu garstka tęczowych wycieczkowiczów chce zawładnąć Polską . Czy jest sposób na tych tęczowych.
------------------------------
gość

Oni po prostu nie są ze spokojnego Radomska - to objazdowa banda dewiantów chce się wydać 10x liczniejsza! Ale obywatele i mieszkańcy mają prawo bronić swoje dzieci przed zgorszeniem - i tyle!
-----------------------------
abcd

Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"
=============================
Objazdowy cyrk jeździ po Polsce. Marsz Równości „odwiedzi” Gorzów Wielkopolski i Radomsko, mieszkańcy zapowiadają blokady
Środowiska promujące ideologię LGBT w tym roku zorganizowały już rekordową liczbę tzw. Marszy Równości. I niestety nie zamierzają na tym poprzestać. Parady aktywistów tęczowej zarazy mają odbyć się w Gorzowie Wielkopolskim i Radomsku. Przed tygodniem Marsz Równości odbył się w Płocku.

Pierwszy Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim miał się odbyć 24 sierpnia. Jednak w tym terminie zgłoszono już 25 innych wydarzeń. To może sprawić, że parada będzie musiała odbyć się w innym terminie. Takie same problemy może mieć Marsz Równości, który ma odbyć się dziś w Radomsku.

W Radomsku mieszkańcy miasta organizują się, żeby zablokować Marsz Równości. Trudno się dziwić, nikt nie chce, żeby w jego mieście promowano dewiacje.

Na ulicach Radomska pojawiły ulotki zachęcające do udziału w kontrmanifestacji

— czytamy na portal radomszczanska.pl.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/459678-objazdowy-cyrk-marsz-rownosci-odwiedzi-kolejne-miasta

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Sie 17, 2019 18:14

Komentarze:

kloceklego

A ile oszustw tutaj reklamujecie? Zobaczmy:
- Porost włosów
- Laserowy grzebień (ło ta fak?) na porost włosów
- Szumy w uszach
- Serum wydłużające rzęsy
- Likwidacja siwych włosów i przywracanie im naturalnego koloru
- Porost brody i zagęszczanie zarostu
- Zaburzenia erekcji
- Opaska regenerująca mięśnie i likwidująca ból
- Sterydy na przyrost mięśni
- Kolejne gó... na przyrost mięśni (5kg tygodniowo!!!!!)
- Grzybica skóry i paznokci
- Nauka języków obcych
- Ból stawów
- Odchudzanie
- Feromony

Wygląda na to, że za tym wszystkim stoi jedna firma/osoba. Wszystkie teksty są identyczne.
"Lekarze są przerażeni"
"specyfik testowano na uniwersytecie w Scranton"
"działa wielopłaszczyznowo i ponadprzeciętnie".

Więc zanim zaczniecie naparzać na innych sprawdźcie swój ogródek. No chyba, że kasa leci do waszej kieszeni więc jest rozgrzeszenie.

------------------------------
jaklucz 2

Pisząc o przekrętach, sami je wspieracie. Nie ma czegoś takiego, jak "medycyna alternatywna". Jest medycyna i znachorstwo/szamanizm/naciąganie chorych, żyjących nadzieją, ludzi. Przestańcie robić czytelnikom wodę z mózgu!
-----------------------------
kato-rznik

Nie ma czegoś takiego jak "medycyna alternatywna".
Jest "medycyna", a oprócz tego tylko naciągactwo, znachorstwo, religia itp.

===========================
Badanie żywej kropli krwi - kolejny przekręt medycyny alternatywnej


Badanie żywej kropli krwi na dobre zawojowało polski rynek medycyny alternatywnej. Za ponad sto złotych możemy usłyszeć, że nasza krew jest pełna pasożytów, grzybów i larw. Ile w tym prawdy?Burzę w internecie wywołała diagnoza wysnuta po przeprowadzeniu tzw. badania żywej kropli krwi. Osoba wykonująca "analizę" (biotechnolog i diet coach) stwierdziła, że we krwi dziecka są "żywe larwy", "pojedyncze grzyby", "liczne bakterie"; oprócz tego zdiagnozowano u niego hemolizę (rozpad czerwonych krwinek) i dysbiozę (zaburzenia we florze bakteryjnej układu pokarmowego). Brzmi niepokojąco, prawda? Na szczęście tym się kończy, ponieważ analiza żywej kropli krwi nie ma naukowych podstaw.

O co chodzi w badaniu żywej kropli krwi? Odrobina krwi pobrana z palca jest wkładana pod mikroskop, a następnie pokazywana klientowi na ekranie komputera. "Żywa" kropla ma być, jak łatwo się domyślić, przeciwieństwem kropli "martwej", która jest analizowana podczas standardowych badań laboratoryjnych. Kropla ma pozostać "żywa" przez około 20-40 minut.

Jest podświetlana pod mikroskopem tak, aby na ciemnym tle pływały jasne obiekty. Zwykle są to naturalnie zlepiające się krwinki i przeróżne paprochy (drobinki kurzu, małe fragmenty szkła ze szkiełka mikroskopowego), które przez przeprowadzającego badanie zostają zinterpretowane jako groźne pasożyty, bakterie i grzyby, wymyślne choroby oraz zakwaszenie organizmu.

"Pośród najróżniejszych rzekomo przydatnych diagnostycznie metod, którymi tzw. medycyna alternatywna mami łatwowiernych klientów, mikroskopowa analiza żywej kropli krwi jest szczególnie podstępna. Zwodzi pacjentów zestawem sprzętów słusznie medycznie się kojarzących, operuje terminologią, z którą chory spotka się w dużej mierze również podczas rzetelnej diagnostyki medycznej, urzeka fachowym na pierwszy rzut oka podejściem. Jest tzw. specjalista, jest mikroskop, jest monitor, jest szczegółowy wynik. Jednocześnie analiza żywej kropli krwi jest od samych już swoich podstaw metodą szalbierczą i nienaukową" - mówi Paulina Łopatniuk, lekarka, specjalistka patomorfologii, prowadząca bloga o nauce Patolodzy na klatce.

Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl/...ml#s=BoxOpCzol9

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Sie 19, 2019 17:55

Komentarze:
~Jerzy Ozga-

Bank przyjmuje weksel pod 2 mln franków z podpisem, który nie został uwierzytelniony przez pracownika banku - cyrk ?
------------------------------------
~sss-

hoho już na na dobre dobierają mu się do pupy
----------------------------------
~adas-

wg tvn on jest czysty jak najsztub, cimoszewicz i zona kalisza
======================
TVP Info: Kamil Durczok miał złożyć weksel z podrobionym podpisem żony


Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie weksla na kwotę ponad dwóch milionów franków szwajcarskich, który Kamil Durczok miał miał złożyć w 2009 roku jako poręczenie kredytu na zakup nieruchomości. Na dokumencie miały widnieć podpisy Durczoka i jego byłej żony Marianny. Kobieta jednak zaprzecza, by była obecna przy podpisaniu weksla i twierdzi, że jej podpis został podrobiony - podaje portal TVP Info.Jak pisze portal, 10 lat później bank zwrócił się do byłej już żony dziennikarza (która zmieniła nazwisko) z wezwaniem do wykupu weksla z powodu nieuiszczenia należności przez kredytobiorcę. Była żona Durczoka zaprzeczyła wtedy, że złożyła swój podpis na wekslu.

Kwestionuje ona autentyczność podpisu, który widnieje na papierze. Oświadczyła ponadto, że podpis został podrobiony, a jej nie było przy sporządzeniu tego weksla, ani nigdy go nie widziała.

Jak podaje TVP Info, jej adwokaci w lipcu 2019 r. złożyli do Prokuratury Regionalnej w Katowicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podrobienia podpisu na wekslu. W sierpniu prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo z artykułu 310 par. 1. kodeksu karnego "podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat pięciu albo karze 25 lat pozbawienia wolności".

W tej sprawie została już przesłuchana była żona Durczoka. Durczok nie złożył jeszcze wyjaśnień.

źródło: https://fakty.interia.pl/polska/news-tvp-info-kamil-durczok-mial-zlozyc-weksel-z-podrobionym-podp,nId,3157232

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Sie 19, 2019 22:16

Komentarze:
bardzo proste

Właściwie to czemu Peszek musi być twoją ojczyzną Polska przecież nikt cię do niej na siłę nie przykleił dawno ciemnoto powinnaś zamienić ją na oświecony Izrael
------------------------------------
By żyło się lepiej! Sitwie

DEMOKRACJA wam się nie podoba? BO co? BO naród nie wybrał waszych matołów, leniwców, za kadencji których wieczny kryzys, dekoniunktura, zaciskanie pasa, piniendzy nie ma i nie będzie, kamieni kupa, afery zamiatane pod dywan, strzelanie do protestujących, naloty na redakcje mediów, roszady personalne po redakcjach, podsłuchy, sowie balangi, ''podróże życia'', mielenie milionów głosów obywateli, wybór sędziów na zapas, itp. ?
========================
Peszek o Polsce: To jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować
Mam problem z poczuciem przynależności do jakiejkolwiek wspólnoty. Jedyna do której mi blisko to właśnie środowisko LGBT+ – stwierdziła wokalistka w rozmowie z portalem Onet.
Maria Peszek nie ukrywa, że wartości zawarte w haśle "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie są dla niej wartościami naijstotniejszymuj. Głośno deklaruj swój ateizm, a jej stosunek wobec Polski trudno określić mianem patriotycznego.

– Jestem ateistką i głośno mówię, że to najważniejszy filar mojego człowieczeństwa. Żyję w związku nieusankcjonowanym żadną religią czy stanem cywilnym od 26 lat pomimo uciążliwości prawnych jakie oznacza w Polsce konkubinat. Z wyboru, choć nie była to łatwa i pozbawiona smutku decyzja nie mam dzieci. Uważam się za patriotkę i nie jest mi obojętne, jak wygląda ten kraj. Mam poczucie obowiązku, od niczego się nie uchylam. A jednocześnie mówię o tym, że jest to jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować – mówi Peszek Onetowi.

Jednocześnie artystka odczuwa wieź ze społecznością LGBT+. Dlaczego? – Łączy nas pokrewieństwo losów, doświadczeń. Doświadczyłam w życiu tylu wyrazów wykluczenia, że naprawdę rozumiem ten stan. Nie byłam wykluczana dlatego, że jestem osobą homoseksualną, bo nie jestem. Natomiast wybory życiowe jakich dokonuję mocno wykraczają poza społecznie obowiązującą normę – wyznaje.

Zaskakiwać może deifinicja prawy, jaką uznaje Maria Peszek: – Prawda dla mnie to zgodność tego co myślę z tym, co robię. Nawet jeśli nie jest to klasyczna definicja prawdy to na pewno jest to definicja autentyczności. A ta w moim odczuciu jest dla artysty, ale i po prostu człowieka, najważniejsza. Wydaje się to prostym wyborem, ale w rzeczywistości ma swoją cenę. Jak wszystko co istotne. Chciałabym, żeby była to także definicja Marii Peszek. Tak właśnie chcę być kojarzona: ta, która mówi, co myśli, ale też robi to, co mówi.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/111403/peszek-o-polsce-to-jedna-z-najciemniejszych-ojczyzn-jaka-mozna-sobie-wylosowac.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15969
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 20, 2019 11:47

Nazwisko mówi samo za siebie. Durczok, czyli durny... :-)
=======================

Była żona oskarża Kamila Durczoka. Nowe fakty w sprawie
Grafolog zbada podpisy na wekslach dziennikarza Kamila Durczoka – informuje TVP Info. Za podrobienie papieru wartościowego grozi do 25 lat więzienia.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące podrabiania podpisów na wekslach będących poręczeniem kredytu na zakup nieruchomości. Sprawa dotyczy Kamila Durczoka i jego byłej żony. To ona złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Weksle pochodzą z 2009 r. Jeden z nich został wypełniony na sumę ponad 2 mln franków szwajcarskich. Drugi na ponad 300 tys. zł. Na papierze widniały podpisy Durczoka i jego żony Marianny.

Katarzyna Zolna z Prokuratury Regionalnej w Katowicach powiedziała na antenie TVP Info, że śledztwo w tej sprawie jest w fazie wstępnej. – Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia, czy zostało popełnione przestępstwo, a jeżeli tak, to kto je popełnił – tłumaczyła.

Prokurator dodała, że zostanie zasięgnięta opinia biegłego z zakresu pisma ręcznego, czy podpisy zostały podrobione. Wyjaśniła, że mogło dojść do popełnienia oszustwa na szkodę banku i ten wątek też jest badany.

Jak informuje TVP Info, w 2019 r. bank zwrócił się do byłej już żony dziennikarza (która zmieniła nazwisko) z wezwaniem do wykupu weksla z powodu nieuiszczenia należności przez kredytobiorcę. Była żona Durczoka zaprzeczyła wtedy, że złożyła swój podpis na wekslu.

Kobieta zakwestionowała również autentyczność złożonego podpisu. Jej zdaniem został on podrobiony, a jej samej nie było przy sporządzeniu tego weksla ani nigdy go nie widziała.

Za zbrodnię podrobienia papieru wartościowego grozi do 25 lat więzienia.

źródło: https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/111462/Byla-zona-oskarza-Kamila-Durczoka-Nowe-fakty-w-sprawie.html

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 401 z 416  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.