Komentarze:
Stanley
Ona ma paniczny strach w oczach.Chyba czuje co ją czeka.Zaczyna się panicznie bać wystąpień publicznych.Na złodzieju czapka gore.Podobne przerażenie widać w oczach Tuska.
---------------------------
Dr Delgado
Dlaczego ona jeszcze nie siedzi, gdzie jest CBA co sie do jasnej cholery dzieje przyjade do Warszawy i bede kradl ale prosze mnie zostawic w spokoju tak jak bufetowa PANIE IPANOWIE TO SA JAJA
----------------------------
ten sam PR 5.
HGW robi to samo, co Tusk. Jak problem, to się chowa i czeka aż przyschnie. Jak powie prawdę to będzie musiała "popełnić samobójstwo". Jeśli skłamie, to się znowu ośmieszy. Dajcie jej pieluchę, bo...
======================
PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy. „Nieobecność Gronkiewicz-Waltz na posiedzeniu komisji to lekceważenie warszawiaków”
Nieobecność prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na posiedzeniu komisji samorządu terytorialnego, to lekceważenie posłów i mieszkańców stolicy; to dowód, że Gronkiewicz-Waltz nie chce wyjaśnić afery reprywatyzacyjnej - ocenił w czwartek Jacek Sasin (PiS).
Chodzi o środowe posiedzenie sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, które odbyło się na wniosek posłów PiS, a poświęcone było reprywatyzacji. Posłowie wysłuchali m.in. informacji wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla „na temat decyzji reprywatyzacyjnych oraz działań podjętych w celu wyjaśnienia sprawy afery reprywatyzacyjnej”. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie uczestniczyła w nim prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów, ale przede wszystkim co chyba najgorsze, zlekceważyła przedstawicieli mieszkańców i lokatorów, którzy przyszli na posiedzenie komisji i chcieli ją zapytać, dlaczego przez 10 lat nie reagowała na patologie, które miały miejsce w Warszawie
—powiedział Sasin w czwartek na konferencji prasowej. Poseł PiS dodał, że prezydent Warszawy nie mogła odpowiedzieć m.in. na pytanie, „dlaczego dawała przyzwolenie na to, żeby warszawiacy byli wyrzucani na bruk, a cwaniacy bogacili się”.
Nieobecność Gronkiewicz-Waltz na posiedzeniu komisji jest nie tylko oburzająca, ale potwierdza tezę, która pojawia się w przestrzeni publicznej, że zupełnie nie jest zainteresowana tym, żeby wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną
—powiedział poseł PiS. Jego zdaniem, prezydent Warszawy chce uciec od odpowiedzialności.
Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ucieknie jednak od odpowiedzialności, jest centralną osobą tej afery, to jest afera Platformy Obywatelskiej i jej wiceprzewodniczącej, to pani prezydent bezpośrednio nadzorowała Biuro Gospodarki Nieruchomościami, w którym dochodziło do patologii na wielką skalę
—powiedział Sasin. Poseł PiS zaapelował do Gronkiewicz-Waltz, aby „przestała wreszcie uciekać od odpowiedzialności, przestała chować głowę w piasek”.
Prezydent Warszawy powinna stanąć przed warszawiakami z podniesioną głową, spojrzeć im w oczy i powiedzieć, co ma w tej sprawie do powiedzenia, szczególnie, że ona sama i jej rodzina, skorzystała na procederze reprywatyzacji w Warszawie, przejmując kamienicę, która została ukradziona prawowitym spadkobiercą
—powiedział poseł PiS. Podczas środowego posiedzenia komisji samorządu wiceprezydent Warszawy pytany o nieobecność Gronkiewicz-Waltz podkreślił, że na spotkanie komisji nie przyszedł też minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który - zgodnie z informacją dostępną na stronach Sejmu - miał mówić o działaniach prokuratury w sprawie reprywatyzacji.
Zarówno w regulaminie, jak i w zwyczaju parlamentarnym jest przyjęte, że w określonych sytuacjach osoby zaproszone są zastępowane przez przedstawicieli konkretnych organów
—powiedział Pahl. Oprócz informacji przedstawionej przez wiceprezydenta stolicy posłowie wysłuchali na środowym posiedzeniu komisji samorządu także informacji o „działaniach prokuratury mających na celu wyjaśnienie tzw. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie” przedstawionej przez prok. Jacka Wygodę wiceszefa departamentu ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Krajowej.
źródło:
http://wpolityce.pl/polityka/312532-pis ... rszawiakow