forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Wybory samorządowe 2018 Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory samorządowe 2018
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15403
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 05, 2018 12:11

Komitet prezydenta nie zapytał władz klubu o zgodę

Bezprawnie wykorzystali markę Zagłębia w kampanii wyborczej
Wyborczy skandal w Lubinie. Komitet Wyborczy Wyborców "Robert Raczyński Lubin 2006" bezprawnie wykorzystał logotyp piłkarskiego klubu KGHM Zagłębia Lubin w swoim materiale wyborczym. Propagandowa broszura pt: "Dumni z Lubina" dokumentująca różne wydarzenia i inwestycje poczynione w mieście trafiła do setek mieszkańców Lubina. Klub zażądał od komitetu wyborczego prezydenta miasta wycofania logotypu z prospektu i będzie domagał się zadośćuczynienia.

Kilkunastostronicowa, kolorowa broszura, wydana przez komitet wyborczy prezydenta Roberta Raczyńskiego opatrzona hasłem: "Dumni z Lubina" prezentuje wszystkich kandydatów do rady miejskiej i powiatowej oraz zdjęcia z różnych wydarzeń i inwestycji z ostatnich lat. Są fotografie m.in. zrewitalizowanego rynku, pomnika Michała Archanioła, wielkiego koncertu wolnościowego, który odbył się w ramach obchodów Zbrodni Lubińskiej. Są też ujęcia Parku Wrocławskiego oraz hali widowiskowo-sportowej,

Jest także zdjęcie z drona piłkarskiego stadionu Zagłębia Lubin. Obok fotografii wstawiony jest logotyp klubu. Okazuje się, że logo klubu w wyborczej broszurze zostało zamieszczone nielegalnie. Logotyp jako znak towarowy jest szczególnie chroniony prawem i bez wymaganej zgody właściciela nie może być wykorzystywany w publicznej przestrzeni, a tym bardziej do celów politycznych. Przedstawiciele Zagłębia informują, że Komitet Wyborczy Wyborców "Robert Raczyński Lubin 2006" nie występował do klubu z wnioskiem o wykorzystanie logotypu.

- Jesteśmy zdumieni i zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Całkowicie odcinamy się od wspierania jakiejkolwiek kampanii politycznej i kategorycznie nie będziemy zezwalać na to, żeby bez zgody wykorzystywać symbole naszego klubu. Komitet wyborczy nie wystąpił do nas z żadnym wnioskiem ani prośbą o wykorzystanie logotypu. Nie było nawet żadnego zapytania. Dlatego jesteśmy mocno zdziwieni i poruszeni bezprawnym wykorzystaniem logo klubu. Jako klub wystosowaliśmy do komitetu wyborczego prezydenta Lubina pismo nakazujące natychmiastowe zaprzestanie używania w materiałach wyborczych zastrzeżonego znaku towarowego klubu Zagłębia Lubin. Wykorzystywanie logotypu bez zgody klubu jest jawnym naruszeniem prawa i działaniem nielegalnym. My, jako Zagłębie Lubin kategorycznie odcinamy się od polityki, mamy przed sobą ważne mecze ligowe i tym żyjemy w klubie i skupiamy się wyłącznie na aspektach sportowych. Nie chcemy być kojarzeni z żadną opcją polityczną, tylko skupiamy się na własnej pracy - powiedział nam Paweł Junory, rzecznik piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin.

Klub zapowiedział, że będzie domagał się od KWW Roberta Raczyńskiego zadośćuczynienia. Co na to druga strona? Szef sztabu i kampanii wyborczej prezydenta miasta, Tymoteusz Myrda, nie odebrał od nas telefonu. Do sprawy zatem powrócimy.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89251/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15403
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 08, 2018 21:36

Aby nam było wesoło, to pośmiać się z tego artykułu zawsze można - http://www.lubin.pl/nowoc...y-do-wroclawia/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15403
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 17:40

Komentarz:
Obserwator

W końcu będę miał na kogo oddać głos. Widać, że normalni zaangażowani w sprawy miasta ludzie, świadomi tego że kRRól robi nas wszystkich w bambuko obiecując złote góry. Raku składa obietnice za około 500 milionów, a miasta i powiatu nie stać było na pomoc dla szpitala, który sprzedali i teraz mamy w szpitali to co mamy, kto musiał korzystać to wie co mam na myśli..Widać, że Pani Zawadzka potrafi odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych...Mój głos na tych ludzi.
================================
Drużyna Miasta dla Mieszkańców gotowa do wyborów


To zaangażowani i odważni ludzie
Komitet wyborczy Miasto dla Mieszkańców oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Lubinie. Każdy z liderów w poszczególnych czterech okręgach powiedział o sobie parę słów, przedstawił zarys swojego programu wyborczego. - Są to ludzie, którym zależy na rozwoju tego miasta. Pełni pasji, energii i wiary, że można inaczej, lepiej zarządzać naszym miastem. To zaangażowani i odważni ludzie, działacze i społecznicy. Lubin zasługuje na działanie, a nie tylko obiecywanie i powtarzanie w każdych wyborach o centrum przesiadkowym, czy zadaszeniu lodowiska - mówi Edyta Zawadzka, kandydatka Miasta dla Mieszkańców na prezydenta Lubina.

Kandydaci KW Miasto dla Mieszkańców podkreślają, że w przeciwieństwie do innych komitetów i ugrupowań, nie obiecują przysłowiowych "gruszek na wierzbie".

- Nie będziemy też odgrzewać tych samych obietnic, jak robi to kandydat Robert Raczyński, który od ośmiu lat obiecuje zadaszenie lodowiska i toru do
szybkiej jazdy na łyżwach. Jesteśmy poważni i uczciwi. Prezentowanie realnych pomysłów i dotrzymywanie umów to nasz wyraz szacunku do mieszkańców. Od dawna spotykamy się i rozmawiamy z mieszkańcami miasta, nie tylko na pokaz podczas kampanii wyborczej. Wierzymy, że nasz program jest na miarę budżetu Lubina. Może nie jest tak spektakularny jak programy niektórych konkurentów, ale jest nasz - przekonuje Edyta Zawadzka, kandydatka MdM na prezydenta Lubina.

KW MdM chce stworzyć miasto przyjazne dla mieszkańców, gdzie z nimi się rozmawia o najważniejszych potrzebach i rozwiązuje się problemy, a nie ucieka się od nich. Dla kandydatów ważna jest oświata i wychowanie dzieci, rozwój mieszkalnictwa, naprawy dróg, poprawa bezpieczeństwa, ochrona zwierząt i środowiska.

- Zrobimy wszystko, by ten program mógł być realizowany. Wiem, że dzięki energii, pasji, mądrości, wiedzy i umiejętnościom naszych kandydatów, ale także przy wsparciu mieszkańców miasta, jesteśmy w stanie go zrealizować, nie zadłużając przy tym miasta na kolejne miliony. Prawdziwy cel naszej kampanii to budowa społeczeństwa obywatelskiego. Bądźmy aktywni i zaangażowani. Wtedy to miasto nie będzie miastem dla grupy polityków i osób z nimi związanych. Idźcie na wybory - apeluje Zbigniew Sobka, jeden z liderów MdM.

Komitet przedstawił także swoje "jedynki" w poszczególnych okręgach. Są nimi: Marzanna Kanjerska, Sylwester Janicki, Edyta Zawadzka i Damian Cacek z Partii Razem.

źródło + foto : http://miedziowe.pl/content/view/89318/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15403
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 21:17

Popatrzcie co nam ten Raczyński obiecuje. Jednak nie spojrzał wstecz co nam obiecywał wcześniej i nie zrealizował. Mnie osobiście denerwuje, że nam zaczął niszczyć naszą na półdziką Strzelnicę. Park Wrocławski - zgoda, ale Strzelnica- bez mojej i wielu innych akceptacji.
=========================
Komentarz:

Janusz Bednarski

Wybory powinny odbywać się raz w roku. Czy zdajecie sobie sprawę jak wówczas wyglądałoby życie w Lubinie? Zapewne, Lubin należałoby ogrodzić drutem kolczastym przed migracją z innych rejonów kraju.Wyborczy maraton obietnic trwa, a dlaczego tak jest? Bo jest jeszcze koryto z którego można coś jeszcze wychlapać dla siebie i swoich.A może to ja jestem na tyle naiwny, że wierzę w to, że może być inaczej.

źródło: http://www.lubin.pl/miast...za-przedszkola/
=================================
Komentarz:

Janusz Bednarski

Budujemy ścieżki rowerowe, pumptracki, wyciągamy ludzi do aktywności na świeżym powietrzu tylko nikt nie jest w stanie zainstalować automatyczny monitoring jakości powietrza tak aby każdy decydując się na taką aktywność mógł sprawdzić czy warunki są do tego korzystne. Wiadomo również, że jakakolwiek aktywność w chwili gdy mamy dużą zawartość smogu w powietrzu jest mocno niekorzystna dla organizmu i działanie takie przynosi odwrotny skutek od pożądanego. Po więcej zapraszam na moją stronę na FB.

źródło: http://www.lubin.pl/w-lub...ackow-w-polsce/
====================================
Komentarz:

Rysiek z wodociągów

Mieszkancy Lubina juz sie na to nie nabiorą. Nie sa tak głupi za jakich ich uważacie!!!!!

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89327/78/
==============================
Komentarz:

Obserwer

A ja czekam na pozycję wydawniczą Pana Prezydenta Bajki do poduszki, z jego obietnic przedwyborczych byłby to niezły tomik

źródło:
http://miedziowe.pl/content/view/89319/78/

=================

Do kom ,,Obserwera" - To są bajki z mchu i paproci... :-)

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15403
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Paź 14, 2018 15:33

Komentarz:
~SEY

Mnie też się to nie podoba. Mieszkam na Jastrzębiej i okazuje się, że nie mogę głosować na MdM. Asekuracja Raczyńskiego ? Przecież chodzi o to, aby mieszkańcy mieszkający blisko Strzelnicy nie głosowali przeciwko niemu.

============================
Lubin. Zmieniono okręgi wyborcze. Dlaczego?


Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców zwraca uwagę jak na przełomie 10 lat zmieniły się okręgi wyborcze i co mogło na to wpłynąć.

-Porównaliśmy kształt i zasięg okręgów wyborczych w Lubinie (mapa w załączeniu) W 2008 r. i w 2018 r. Z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego i za zgodą obecnych radnych Rady Miasta na wyborczej mapie Lubina zaszły zmiany.Najwyraźniej widoczne w okręgu nr 3. Obecnie jest on rozproszony i zamieszkuje w nim najmniej wyborców. Zanim powstał ruch społeczny – Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców, z Przylesia można było wybrać 6 radnych - mówi Edyta Zawadzka ze Stowarzyszenia MDM. -Obecnie pięcioro.

-Zastanawia nas to, dlaczego akurat nie można na radnych z Przylesia głosować na ulicy Wroniej, Jastrzębiej, Pawiej, Orlej czy Sportowej? Według podziału okręgów radni Przylesia będą wybierani z terenu osiedla Krzeczyn czy Starego Lubina. Mamy wrażenie, że prezydent - inicjator takiego kształtu obwodów i nasi radni obawiali się zagrożenia podczas wyborów ze strony Miasta dla Mieszkańców i postanowili je zminimalizować - kończy Edyta Zawadzka.

Więcej: http://elubin.pl/wiadomosci,18702.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15403
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 18, 2018 21:27

Komentarze:
Rick

Teren prywatny ogrodzenie też więc o co chodzi.Prawdziwy Prezydent Radni też mieli czas aby ten teren powrócił do miasta i co ?przespali czas i popłyną nie tylko za takie sukcesy

-------------------------------
RR

Dlaczego oburzenie nie brało, jak przez tyle lat prezydentury nie zrobiono nic aby uczciwie "dogadać się" z właścicielem terenu. Jadę codziennie obok tego miejsca i mocno przesadzone są opinie, że pomnik jest zasłonięty. Myślę, że ta burza jest tylko o to, że banery RR tam nie zawisły.
-------------------------------
Obserwator

Jak się komuś nie podoba baner na tym płocie to powinien wpierw zapytać, kto odpowiada za to że ten płot stoi, a to jest jasne odpowiada kRRól złoty Saksofon Robert Rozrywka Raczyński, który pozwolił na to, że teren ten jest w rękach prywatnych i lekceważy jego właściciela. A co do pana Bogdana to jestem zdziwiony jego krytyką kandydata PIS, czyżby pan Bogdan dostał po dudzie od nowej dyrekcji ZG Lubin? nie chcą tańczyć jak on zagra? zawiedziony? Dlaczego nie protestował jak Raku kładkę rozbierał?
====================================
Jedni się oburzają, drudzy przypominają o kładce Adamowicza


Spór wokół banerów wyborczych


Sporo kontrowersji wśród mieszkańców Lubina wywołały materiały wyborcze jednego z kandydatów, które zostały wywieszone na ogrodzeniu w sąsiedztwie pomnika Kamienia-Świadka postawionego przed laty na cześć ofiar Zbrodni Lubińskiej. Część mieszkańców jest poruszona i oburzona, ale nie brakuje też opinii, że teren wokół pomnika należy do prywatnego właściciela, który na użytek kampanii wyborczej postawił nowe ogrodzenie w pewnej odległości od pomnika i mógł wynająć powierzchnię reklamową każdemu innemu kandydatowi. W całej tej historii jest jeszcze jeden znaczący szczegół...

Banery reklamujące kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lubina i jego program wyborczy zostały powieszone kilka dni temu. Wiszą na ogrodzeniu, które zamówił właściciel terenu jako powierzchnię reklamową do wynajęcia na użytek kampanii wyborczej. Płot znajduje się w okolicy Odrodzenia przy małym rondzie. Kilkadziesiąt metrów od płotu jest Kamień-Świadek, pomnik poświęcony tragicznie zmarłym dwóm ofiarom Zbrodni Lubińskiej. Teren, na którym znajduje się pomnik, także należy do prywatnej osoby.

W Internecie rozgorzała ostra dyskusja. Niektórzy mieszkańcy zarzucili kandydatowi PiS brak szacunku i przyzwoitości przekonując, że okolice miejsca, w którym 36 lat temu zginęli Andrzej Trajkowski i Mieczysław Poźniak, nie jest dobrą lokalizacją na uprawianie kampanii wyborczej. Tego samego zdania jest część dawnych opozycjonistów, m.in. Bogdan Nuciński, szef Towarzystwa Pamięci Ofiar Lubina'82.

Część środowiska podziemnej Solidarności ma jednak inne spojrzenie. - Właściciel terenu, na którym stoi pomnik i ogrodzenie, na którym powieszono materiały wyborcze, po tylu prośbach i różnych sytuacjach, jakie miał z Urzędem Miasta i obecnie urzędującym panem prezydentem, chciał zwrócić uwagę mieszkańców Lubina na to, co się dzieje złego w mieście i dzisiaj niektórzy są zbulwersowani, że ktoś na prywatnym płocie powiesił czyjeś materiały wyborcze. Gdybym był takim kandydatem, jak obecny prezydent, to też chciałbym mieć swój baner wyborczy w środku miasta - komentuje Mirosław Młodecki, który przyjaźnił się z zastrzelonym Michałem Adamowiczem.

Edward Wóltański, były działacz podziemnej Solidarności i uczestnik tragicznych wydarzeń z sierpnia '82 roku zwraca uwagę, że powieszenie materiałów wyborczych na prywatnym terenie w sąsiedztwie Kamienia- Świadka jest niczym w porównaniu z tym, co cztery lata temu zrobiły władze Lubina. Na kilka tygodni przez obchodami 32. rocznicy Zbrodni rozebrano kładkę na Baczynie, na której kule zomowców dosięgnęły Michała Adamowicza. W zastępstwie miała powstać nowoczesna konstrukcja imitująca most zwodzony. Miasto wydało nawet pieniądze na projekt i organizację przetargu, ale nigdy nie zrealizowano tej inwestycji, bo uznano, że kładka w tym miejscu nie jest już potrzebna.

- Jaki diabeł musiał podpowiedzieć włodarzom miasta taki haniebny pomysł. To jest wbrew wszystkiemu, wbrew solidaryzmowi. To było święte miejsce, bo na kładce rozlana była krew naszego przyjaciela. Powinniśmy zostawić ten mostek dla potomnych, by mówić młodemu pokoleniu o solidaryzmie społeczeństwa lubińskiego. To był ostatni dowód Zbrodni Lubińskiej, który został bezpowrotnie zniszczony - uważa Edward Wóltański.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89403/78/

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.