forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Wybory samorządowe 2018 Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory samorządowe 2018
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14741
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 05, 2018 12:11

Komitet prezydenta nie zapytał władz klubu o zgodę

Bezprawnie wykorzystali markę Zagłębia w kampanii wyborczej
Wyborczy skandal w Lubinie. Komitet Wyborczy Wyborców "Robert Raczyński Lubin 2006" bezprawnie wykorzystał logotyp piłkarskiego klubu KGHM Zagłębia Lubin w swoim materiale wyborczym. Propagandowa broszura pt: "Dumni z Lubina" dokumentująca różne wydarzenia i inwestycje poczynione w mieście trafiła do setek mieszkańców Lubina. Klub zażądał od komitetu wyborczego prezydenta miasta wycofania logotypu z prospektu i będzie domagał się zadośćuczynienia.

Kilkunastostronicowa, kolorowa broszura, wydana przez komitet wyborczy prezydenta Roberta Raczyńskiego opatrzona hasłem: "Dumni z Lubina" prezentuje wszystkich kandydatów do rady miejskiej i powiatowej oraz zdjęcia z różnych wydarzeń i inwestycji z ostatnich lat. Są fotografie m.in. zrewitalizowanego rynku, pomnika Michała Archanioła, wielkiego koncertu wolnościowego, który odbył się w ramach obchodów Zbrodni Lubińskiej. Są też ujęcia Parku Wrocławskiego oraz hali widowiskowo-sportowej,

Jest także zdjęcie z drona piłkarskiego stadionu Zagłębia Lubin. Obok fotografii wstawiony jest logotyp klubu. Okazuje się, że logo klubu w wyborczej broszurze zostało zamieszczone nielegalnie. Logotyp jako znak towarowy jest szczególnie chroniony prawem i bez wymaganej zgody właściciela nie może być wykorzystywany w publicznej przestrzeni, a tym bardziej do celów politycznych. Przedstawiciele Zagłębia informują, że Komitet Wyborczy Wyborców "Robert Raczyński Lubin 2006" nie występował do klubu z wnioskiem o wykorzystanie logotypu.

- Jesteśmy zdumieni i zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Całkowicie odcinamy się od wspierania jakiejkolwiek kampanii politycznej i kategorycznie nie będziemy zezwalać na to, żeby bez zgody wykorzystywać symbole naszego klubu. Komitet wyborczy nie wystąpił do nas z żadnym wnioskiem ani prośbą o wykorzystanie logotypu. Nie było nawet żadnego zapytania. Dlatego jesteśmy mocno zdziwieni i poruszeni bezprawnym wykorzystaniem logo klubu. Jako klub wystosowaliśmy do komitetu wyborczego prezydenta Lubina pismo nakazujące natychmiastowe zaprzestanie używania w materiałach wyborczych zastrzeżonego znaku towarowego klubu Zagłębia Lubin. Wykorzystywanie logotypu bez zgody klubu jest jawnym naruszeniem prawa i działaniem nielegalnym. My, jako Zagłębie Lubin kategorycznie odcinamy się od polityki, mamy przed sobą ważne mecze ligowe i tym żyjemy w klubie i skupiamy się wyłącznie na aspektach sportowych. Nie chcemy być kojarzeni z żadną opcją polityczną, tylko skupiamy się na własnej pracy - powiedział nam Paweł Junory, rzecznik piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin.

Klub zapowiedział, że będzie domagał się od KWW Roberta Raczyńskiego zadośćuczynienia. Co na to druga strona? Szef sztabu i kampanii wyborczej prezydenta miasta, Tymoteusz Myrda, nie odebrał od nas telefonu. Do sprawy zatem powrócimy.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89251/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14741
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 08, 2018 21:36

Aby nam było wesoło, to pośmiać się z tego artykułu zawsze można - http://www.lubin.pl/nowoc...y-do-wroclawia/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14741
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 17:40

Komentarz:
Obserwator

W końcu będę miał na kogo oddać głos. Widać, że normalni zaangażowani w sprawy miasta ludzie, świadomi tego że kRRól robi nas wszystkich w bambuko obiecując złote góry. Raku składa obietnice za około 500 milionów, a miasta i powiatu nie stać było na pomoc dla szpitala, który sprzedali i teraz mamy w szpitali to co mamy, kto musiał korzystać to wie co mam na myśli..Widać, że Pani Zawadzka potrafi odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych...Mój głos na tych ludzi.
================================
Drużyna Miasta dla Mieszkańców gotowa do wyborów


To zaangażowani i odważni ludzie
Komitet wyborczy Miasto dla Mieszkańców oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Lubinie. Każdy z liderów w poszczególnych czterech okręgach powiedział o sobie parę słów, przedstawił zarys swojego programu wyborczego. - Są to ludzie, którym zależy na rozwoju tego miasta. Pełni pasji, energii i wiary, że można inaczej, lepiej zarządzać naszym miastem. To zaangażowani i odważni ludzie, działacze i społecznicy. Lubin zasługuje na działanie, a nie tylko obiecywanie i powtarzanie w każdych wyborach o centrum przesiadkowym, czy zadaszeniu lodowiska - mówi Edyta Zawadzka, kandydatka Miasta dla Mieszkańców na prezydenta Lubina.

Kandydaci KW Miasto dla Mieszkańców podkreślają, że w przeciwieństwie do innych komitetów i ugrupowań, nie obiecują przysłowiowych "gruszek na wierzbie".

- Nie będziemy też odgrzewać tych samych obietnic, jak robi to kandydat Robert Raczyński, który od ośmiu lat obiecuje zadaszenie lodowiska i toru do
szybkiej jazdy na łyżwach. Jesteśmy poważni i uczciwi. Prezentowanie realnych pomysłów i dotrzymywanie umów to nasz wyraz szacunku do mieszkańców. Od dawna spotykamy się i rozmawiamy z mieszkańcami miasta, nie tylko na pokaz podczas kampanii wyborczej. Wierzymy, że nasz program jest na miarę budżetu Lubina. Może nie jest tak spektakularny jak programy niektórych konkurentów, ale jest nasz - przekonuje Edyta Zawadzka, kandydatka MdM na prezydenta Lubina.

KW MdM chce stworzyć miasto przyjazne dla mieszkańców, gdzie z nimi się rozmawia o najważniejszych potrzebach i rozwiązuje się problemy, a nie ucieka się od nich. Dla kandydatów ważna jest oświata i wychowanie dzieci, rozwój mieszkalnictwa, naprawy dróg, poprawa bezpieczeństwa, ochrona zwierząt i środowiska.

- Zrobimy wszystko, by ten program mógł być realizowany. Wiem, że dzięki energii, pasji, mądrości, wiedzy i umiejętnościom naszych kandydatów, ale także przy wsparciu mieszkańców miasta, jesteśmy w stanie go zrealizować, nie zadłużając przy tym miasta na kolejne miliony. Prawdziwy cel naszej kampanii to budowa społeczeństwa obywatelskiego. Bądźmy aktywni i zaangażowani. Wtedy to miasto nie będzie miastem dla grupy polityków i osób z nimi związanych. Idźcie na wybory - apeluje Zbigniew Sobka, jeden z liderów MdM.

Komitet przedstawił także swoje "jedynki" w poszczególnych okręgach. Są nimi: Marzanna Kanjerska, Sylwester Janicki, Edyta Zawadzka i Damian Cacek z Partii Razem.

źródło + foto : http://miedziowe.pl/content/view/89318/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14741
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 21:17

Popatrzcie co nam ten Raczyński obiecuje. Jednak nie spojrzał wstecz co nam obiecywał wcześniej i nie zrealizował. Mnie osobiście denerwuje, że nam zaczął niszczyć naszą na półdziką Strzelnicę. Park Wrocławski - zgoda, ale Strzelnica- bez mojej i wielu innych akceptacji.
=========================
Komentarz:

Janusz Bednarski

Wybory powinny odbywać się raz w roku. Czy zdajecie sobie sprawę jak wówczas wyglądałoby życie w Lubinie? Zapewne, Lubin należałoby ogrodzić drutem kolczastym przed migracją z innych rejonów kraju.Wyborczy maraton obietnic trwa, a dlaczego tak jest? Bo jest jeszcze koryto z którego można coś jeszcze wychlapać dla siebie i swoich.A może to ja jestem na tyle naiwny, że wierzę w to, że może być inaczej.

źródło: http://www.lubin.pl/miast...za-przedszkola/
=================================
Komentarz:

Janusz Bednarski

Budujemy ścieżki rowerowe, pumptracki, wyciągamy ludzi do aktywności na świeżym powietrzu tylko nikt nie jest w stanie zainstalować automatyczny monitoring jakości powietrza tak aby każdy decydując się na taką aktywność mógł sprawdzić czy warunki są do tego korzystne. Wiadomo również, że jakakolwiek aktywność w chwili gdy mamy dużą zawartość smogu w powietrzu jest mocno niekorzystna dla organizmu i działanie takie przynosi odwrotny skutek od pożądanego. Po więcej zapraszam na moją stronę na FB.

źródło: http://www.lubin.pl/w-lub...ackow-w-polsce/
====================================
Komentarz:

Rysiek z wodociągów

Mieszkancy Lubina juz sie na to nie nabiorą. Nie sa tak głupi za jakich ich uważacie!!!!!

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89327/78/
==============================
Komentarz:

Obserwer

A ja czekam na pozycję wydawniczą Pana Prezydenta Bajki do poduszki, z jego obietnic przedwyborczych byłby to niezły tomik

źródło:
http://miedziowe.pl/content/view/89319/78/

=================

Do kom ,,Obserwera" - To są bajki z mchu i paproci... :-)

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14741
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Paź 14, 2018 15:33

Komentarz:
~SEY

Mnie też się to nie podoba. Mieszkam na Jastrzębiej i okazuje się, że nie mogę głosować na MdM. Asekuracja Raczyńskiego ? Przecież chodzi o to, aby mieszkańcy mieszkający blisko Strzelnicy nie głosowali przeciwko niemu.

============================
Lubin. Zmieniono okręgi wyborcze. Dlaczego?


Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców zwraca uwagę jak na przełomie 10 lat zmieniły się okręgi wyborcze i co mogło na to wpłynąć.

-Porównaliśmy kształt i zasięg okręgów wyborczych w Lubinie (mapa w załączeniu) W 2008 r. i w 2018 r. Z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego i za zgodą obecnych radnych Rady Miasta na wyborczej mapie Lubina zaszły zmiany.Najwyraźniej widoczne w okręgu nr 3. Obecnie jest on rozproszony i zamieszkuje w nim najmniej wyborców. Zanim powstał ruch społeczny – Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców, z Przylesia można było wybrać 6 radnych - mówi Edyta Zawadzka ze Stowarzyszenia MDM. -Obecnie pięcioro.

-Zastanawia nas to, dlaczego akurat nie można na radnych z Przylesia głosować na ulicy Wroniej, Jastrzębiej, Pawiej, Orlej czy Sportowej? Według podziału okręgów radni Przylesia będą wybierani z terenu osiedla Krzeczyn czy Starego Lubina. Mamy wrażenie, że prezydent - inicjator takiego kształtu obwodów i nasi radni obawiali się zagrożenia podczas wyborów ze strony Miasta dla Mieszkańców i postanowili je zminimalizować - kończy Edyta Zawadzka.

Więcej: http://elubin.pl/wiadomosci,18702.html

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.