forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Kwi 25, 2021 21:38

Komentarz:
Tyh
Prywatnie nie ma cowid szpitale zamkniętę po co ta składka skoro leczymy się tylko prywatnie. Sprywatyzować szpitale a ludziom do ręki oddać składki niech sami się leczą a wtedy lekarze niech utrzymują pandemię do końca świata.
==============================
Składka w górę, pensja w dół. Jasny sygnał z rządu, zmiany możliwe w ciągu 2-4 lat


Więcej w budżecie, mniej w portfelach Polaków. Przedstawiciele rządu coraz częściej mówią o podnoszeniu składki zdrowotnej. Pokazujemy, jak to wpłynie na comiesięczne pensje.Przedstawiciele rządu coraz częściej mówią o podniesieniu składki zdrowotnej, czyli daniny płaconej co miesiąc przez każdego pracującego Polaka. Tym razem jasny sygnał wysyła wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, o czym informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Gadomski przyznaje, że podniesienie składki mogłoby się wydarzyć w ciągu 2-4 lat. Z obecnych 9 proc. miałoby to być 10 proc., czyli o 1 punkt procentowy więcej.

Jednocześnie rosnąć mają budżetowe wydatki na zdrowie. Ma to być nie 6, a 7 proc. Na liście "składających się" na służbę zdrowia w Polsce są oprócz pracowników także przedsiębiorcy. I oni zapłaciliby więcej. O ile? Pokazujemy to na przykładach.

Więcej: https://www.money.pl/gosp...864340416a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Kwi 26, 2021 22:05

Komentarze:
marek
Skąd ja to znam.
Gdy chodziłem do szkoły podobna władza wmawiała nam, że jesteśmy 10 potęgą gospodarczą świata.
Jak już wiecie życie zweryfikowało te osiągnięcia .

--------------------------------------
bella
jedyne co się udaje temu ministrowi to konferencje prasowe, na których ciągle tłumaczy "dzisiaj" co i dlaczego mu nie wyszło z "wczorajszych obiecanek'
====================================
Adam Niedzielski w ogniu krytyki. Opublikował "dowód na bałagan i niesprawność szczepień"


Minister zdrowia Adam Niedzielski podsumował wyniki szczepień przeciwko COVID-19. Podał, że już ponad połowa osób w wieku powyżej 70 lat została zaszczepiona co najmniej jedną dawką. Jak się okazuje, to jeden z najgorszych wyników w UE."Ponad 50 proc zaszczepionych co najmniej jedną dawką w grupie 70+ i blisko 45 proc. w grupie 60+" - napisał niedawno na Twitterze Adam Niedzielski. Opublikowana przez ministra zdrowia tabela o szczepieniach w poszczególnych grupach wiekowych jest jednak ostro krytykowana przez część ekspertów.

Wystarczy porównać wpis ministra z nieco bardziej precyzyjnymi danymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Wychodzi na to, że nie ma się z czego cieszyć.

Po blisko 4 miesiącach prowadzenia akcji szczepień, pod względem jej tempa wśród najbardziej zagrożonych śmiercią na COVID seniorów, znajdujemy się w ogonie europejskich statystyk.

Szczepienia seniorów na COVID

Na 30 państw obszaru EEA (Unia Europejska i Skandynawia) zajmujemy 20. miejsce pod względem tempa szczepienia osób w wieku powyżej 80 lat. Tymczasem Hiszpania, Dania i Irlandia zaszczepiły niemal wszystkich obywateli w tym wieku.

Lepszy wynik Polska odnotowuje w szczepieniach grupy 70-latków. Uzyskało je 61 proc. osób. To daje nam 13. miejsce w rankingu ECDC. Za to o wiele lepiej udały się w Polsce szczepienia osób z młodszych roczników. Zajmujemy 6. miejsce pod względem szczepień 60-latków oraz 7. miejsce pod względem szczepień 50-latków.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/adam-niedzielski-w-ogniu-krytyki-opublikowal-dowod-na-balagan-i-niesprawnosc-szczepien-6631524600064832a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Kwi 28, 2021 20:12

Przeszli Covid, teraz nie pamiętają prostych słów. Poważne powikłania po zakażeniu
Wylatują im z pamięci proste słowa, zapominają co powiedziano do nich przed chwilą, a nawet... po co przyszli do lekarza albo co mają robić w pracy. Miesiącami nie mogą odzyskać węchu i smaku. Takie objawy ma aż dwie trzecie pacjentów, którzy z powodu komplikacji po przejściu Covid-19 zgłaszają się do poradni w szpitalu przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu
.
- Pacjenci zgłaszają się do nas z bardzo różnymi objawami. Pierwszy rodzaj powikłań można określić ogólnie mianem upośledzenia wydolności - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Marcin Murmyło internista i pulmonolog, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. - Opowiadają o duszności, łatwym męczeniu się, braku energii. Najczęściej objawy te są wynikiem uszkodzenia dróg oddechowych, drobnych oskrzelików i pęcherzyków płucnych, a czasem dodatkowo zatorowości płucnej. Inne objawy wynikają z uszkodzenia mięśnia sercowego, niewydolności tego narządu lub zaburzeń rytmu - tłumaczy lekarz. - I wreszcie jest jeszcze trzeci rodzaj powikłań. I te powikłania pojawiają się u coraz większej liczby pacjentów. To objawy neurologiczno-psychiatryczne - przyznaje dyrektor. Chodzi o zaburzenia pamięci i koncentracji, czyli tzw. „mgłę covidową”. Do tego dochodzą bóle głowy, gałek ocznych, depresja i stany depresyjno-lękowe oraz utrata węchu i smaku.

- Miałem pacjentkę, która zgłosiła się na portiernię szpitala i nie wiedziała, po co przyszła, o co ma zapytać. Inny pacjent, hydraulik, wyznał, że musi się uczyć w pracy wszystkiego od początku. Zawiesza się i nie wie, co po kolei trzeba zrobić - opowiada dr Murmyło.

Więcej: https://gazetawroclawska.pl/przeszli-covid-teraz-nie-pamietaja-prostych-slow-powazne-powiklania-po-zakazeniu/ar/c1-15584638

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Kwi 29, 2021 22:19

Komentarze:
marc
Skandal!!Oni czasem zarabiają przez 1 dzień więcej niż inni przez rok!A poza tym mają tantiemy!
---------------------------------
ehh
Dziel i rządź. Klasę średnią się oszuka, a da się "artystom" na propagandę i policji na pałowanie. Typowy socjalizm jest typowy.
-------------------------------
esbek
Czy jak grałem rolę drugoplanową w filmie, też będę miał emeryturę?
----------------------------------------
babcia
To chore !!! , mało mają bo nie płacili, dlaczego ? pracowity człowiek ma mało !!! , biedni artyści hulali przez całe życie, teraz domagają się więcej, niech dorabiają !!! myją , sprzątają , sprzedają... to bezczelne domagać się więcej od państwa skandal
====================================
ZUS. Co najmniej 100 mln zł rocznie dopłacimy do emerytur artystów


Rząd chce objąć artystów zawodowych ubezpieczeniem społecznym. Tym, których nie będzie stać na opłacanie składek do ZUS, dołoży państwo. Ile? Od 20 do nawet 80 proc. wysokości składki. Urzędnicy twierdzą, że dopłaty te będą neutralne dla budżetu, gdyż zostaną pokryte z opłaty reprograficznej. Innego zdania są eksperci.Artyści to wyjątkowa grupa naszego społeczeństwa. Lubimy ich i szanujemy za ich pracę, ale czy to jest powód, by nadawać im przywileje emerytalne? – pyta retorycznie Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i były członek rady nadzorczej ZUS.

Według Mordasewicza system dopłat do emerytur dla ludzi kultury i sztuki jest głęboko niesprawiedliwy i społecznie szkodliwy. A raz nadane jednej grupie społecznej przywileje emerytalne trudno jest później cofnąć. - Przykładem są chociażby górnicy, którym dopłacamy do emerytur aż 50 proc., czy rolnicy, którzy płacą za siebie tylko 1/5 ubezpieczenia, resztę tj. 4/5 dorzucają pozostali ubezpieczeni – wylicza Mordasewicz.

Dlaczego artyści, a nie sołtysowie?

Podobnego zdania jest również dr Wojciech Nagel, ekspert ubezpieczeń społecznych w BCC. – Jestem przeciwny kolejnemu wyłomowi w systemie emerytalnym. Miał być od 1999 r. powszechny i jednolity dla wszystkich – przypomina dr Nagel. Jego zdaniem jeśli nada się przywileje artystom, to w kolejkę ustawią się następne grupy zawodowe. Powiedzą: czy my jesteśmy gorsi? Zaś - jak podejrzewa - grupa "artystów" powiększy się wielokrotnie.

Przypomnijmy krótko, o co chodzi z emeryturami artystów. Na liście prac rządowych przewidzianych na II kwartał 2021 r. znalazł się projekt ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Przygotowało go Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej: https://www.money.pl/emer...618804384a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Maj 02, 2021 21:58

Historia pewnego PGR-u. "Wszystko idzie w ruinę"


Wieś, jakich tysiące i historia, jakich tysiące. Dokładna lokalizacja nie jest tym razem zbyt istotna bo wioska ta może znajdować się dosłownie wszędzie: takich jak ona wciąż są setki w każdym z województw. Środkiem wsi biegnie droga: po jednej jej stronie niewielkie dwu-trzy kondygnacyjne bloki pracownicze a po drugiej PGR. A raczej to co z niego pozostało: chylące się ku ziemi budynki, puste place i rdzewiejące maszyny.Pierwsze kroki kieruję ku lokalnemu sklepikowi. Tutaj właśnie powinno się udać zasięgnąć języka – to w tym miejscu krzyżują się od lat ścieżki każdego mieszkańca wioski. Dowiaduje się że PGR-u już dawno nie ma. Główna brama wjazdowa zamknięta na głucho, park oddzielający przedsiębiorstwo od wsi gęsto zarośnięty. Zewnętrzna linia budynków produkcyjnych krzywo pochyla się nad biegnącym wzdłuż wsi chodnikiem. Widok zniechęca – choć akurat na mnie działa to jak wyzwanie. "Niech Ppan idzie od tyłu, tam jest brama otwarta, może tam kogoś pan spotka" – mówi na odchodne sprzedawca.

Mijam zawaloną dyżurkę i wjeżdżam polną drogą na teren zakładu. Po mojej lewej stronie ciągną się długie magazyny z burego, okropnego pustaka. Pod koniec lat 80. na pustaki panował istny boom – dużo tańsze i prostsze w produkcji niż wypalana cegła. Jak kraj długi i szeroki powstawały wytwórnie pustaków: piach spod lasu, betoniarka, kilka żelaznych formy – zalać, odczekać dwa dni i pustak gotowy. Nikt wtedy nie myślał jednak o odporności takiego produktu na warunki atmosferyczne. Efekt widziałem już wielokrotnie: szeregi niskich, rozpadających się ścian z wietrzejącego pustaka. Wystarczyło trzydzieści lat by budynki stały się ruinami.

Więcej: https://www.onet.pl/turys...q1vmjk,30bc1058

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Maj 04, 2021 21:24

Nie lubię tych ,,ekspertów". Jeden głupszy od drugiego. :-)
==============================
Alkohol wpływa na skuteczność szczepionek przeciw COVID-19? Eksperci wyjaśniają


W mediach pojawiły się informacje mówiące o tym, że spożywanie alkoholu w ciągu dwóch tygodni od przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 może osłabić jej działanie. Brytyjski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (MHRA) informuje: nie ma dowodów na to, że picie alkoholu po szczepionce koliduje z jej działaniem.Już w styczniu przedstawiciele organizacji charytatywnej zajmującej się edukacją alkoholową "Drinkaware", informowali, że istnieją dowody na to, iż regularne picie alkoholu może wpływać na zdolność organizmu do budowania odporności, w odpowiedzi na niektóre szczepionki.

Tymczasem w ulotkach informacyjnych, dołączanych do szczepionek, do tej pory nie ma żadnych informacji sugerujących taki wpływ alkoholu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-alkohol-wplywa-na-skutecznosc-szczepionek-przeciw-covid-19-e,nId,5210585#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Maj 05, 2021 20:39

Komentarz:
krz
do dzisiaj jest problem ze zwrotem butelek po piwie, a oni chcą załatwić sprawę z plastikiem? dostaną w łapę i będzie to kuleć jeszcze parę lat, tak jak nie ma do dzisiaj zakazu butelek bezzwrotnych.
============================
Kaucja na butelki plastikowe. Kiedy wejdzie w życie?
Rząd pracuje nad przepisami, które wprowadzą system kaucji nakładanych na plastikowe butelki. Kiedy zacznie działać? - Mam nadzieję, że od 1 stycznia przyszłego roku taki projekt już będzie funkcjonował. Pamiętajmy, że ci, którzy będą musieli wprowadzić system kaucyjny, będą mieli czas, by się do tego dostosować - powiedział w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - Dlatego wejście pełnego systemu kaucyjnego to pewnie będzie dłuższy czas, ale realnie on powinien od przyszłego roku już zacząć funkcjonować. Podejrzewam, że to będzie bardzo szybka zmiana. Badania są rewelacyjne, Polacy chcą systemu kaucyjnego. Musimy tylko uniknąć dużego obciążenia konsumentów - dodał.

źródło + video: https://www.money.pl/gosp...334084737v.html

Podpis użytkownika:
   
Elinor
Bywalec


Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 134
Wysłany: Czw Maj 06, 2021 09:09

W tym kraju to jest tragedia na tragedii a rząd to atrapa. Najlepiej się spakować i uciekać jak najdalej.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Maj 06, 2021 21:16

Opłata reprograficzna. Smartfony jednak bez nowego podatku. Reszta elektroniki podrożeje


Rząd – mimo sporych kontrowersji – chce jednak rozszerzyć opłatę reprograficzną na kolejne rodzaje urządzeń elektronicznych. Spowoduje to podniesienie cen zdecydowanej większości urządzeń mniej więcej o 40 złotych na każdym tysiącu.W Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia do ustawy dotyczącej m.in. wysokości opłaty reprograficznej i towarów nią objętych. W przypadku większości z nich danina będzie wynosiła 4 proc. ceny brutto – czyli 4 złote na każde 100 zł z ceny produktu.

Co podrożeje?

Na pierwszy ogień idą wszelkie zestawy oraz osobno sprzedawane urządzenia audio i audio-wideo, które mają funkcję "nagrywania lub odtwarzania nośników zewnętrznych".

Co należy przez to rozumieć? Skupmy się na odtwarzaniu – nośnikiem zewnętrznym jest płyta DC, DVD, Blueray, pendrive, karta pamięci, płyta winylowa, kaseta. Objęte daniną będą więc wszelkie odtwarzacze, ale i sprzęty mające po prostu wejście USB – bo przecież można do nich podłączyć pendrive'a z muzyką bądź filmem.

Więcej: https://www.money.pl/poda...113535328a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Maj 08, 2021 14:45

Komentarze:
~Ha ha-
Renault ZOE, Tesla 3 , na pokonanie 100 km z pedkoscia 140 km/h potrzebuja ponad 30 kW energii. Na stacjach cena 1 kW w szybkich ladowarkach to ponad 2,3zl. Sumujac koszt przejechania 100 km autem elektrycznym wychodzi okolo 70 zl. Niech mnie ktos oswieci, gdzie tu sa jakiekolwiek oszczednosci?
------------------------------------
~elektryk-
Elektryki to ślepy zaułek .Przy produkcji baterii do elektryka wydzielane jest tyle co2 i innych szkodliwych substancji co przy używaniu benzyniaka przez 8 lat. A utylizacja baterii to następny problem. Żeby samochód elektryczny był ekologiczny to musi być ładowany prądem z ekologicznych źródeł . A nie jak w Australii za pomocą prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym. Samochód elektryczny gaszono 6 dni i nie potrafiono się z tym uporać po czy zwrócono się do producenta o radę. Naprawa uszkodzonego elektryka to koszmar w wielu przypadkach niemożliwy. Owszem elektryczne rowery ,hulajnogi itp. to tak . Chociaż jazda elektrycznym rowerem lub hulajnogą zimą przy minusowych temperaturach ze stratą 1/3 pojemności akumulatora do miłych nie należy
==================================
Co piąty właściciel elektryka... wrócił do auta spalinowego!


Często słyszymy, że auta elektryczne to jedyna przyszłość motoryzacji, a osoby które je krytykują, zwyczajnie nie miały jeszcze okazji się żadnym przejechać. Tym ciekawiej prezentują się wyniki badania, zgodnie z którymi, po przesiadce na elektryka może nas czekać kubeł zimnej wody.Badanie o którym mowa, zostało przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski, wśród miejscowych posiadaczy samochodów elektrycznych. Ankiety wypełniło 4167 gospodarstw domowych, ale nieco ponad połowa z nich w momencie brania udziału w badaniu, nie podjęła jeszcze decyzji o tym, czy pozostanie przy samochodzie elektrycznym. Co samo w sobie jest już ciekawe, ponieważ wydawałoby się, że gdybyśmy mieli do czynienia z entuzjastami elektromobilności, to można byłoby się spodziewać, że decydowali się na taki pojazd z pełnym przekonaniem, a posiadanie go byłoby spełnieniem ich oczekiwań. Tymczasem jakieś czynniki powstrzymywały ich przed podjęciem decyzji.

Więcej: https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-co-piaty-wlasciciel-elektryka-wrocil-do-auta-spalinowego,nId,5216799#iwa_source=worthsee

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Maj 09, 2021 21:38

Komentarz :
~degustator-
alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach
========================
Alkohol wpływa na skuteczność szczepionek przeciw COVID-19? Eksperci wyjaśniają


W mediach pojawiły się informacje mówiące o tym, że spożywanie alkoholu w ciągu dwóch tygodni od przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 może osłabić jej działanie. Brytyjski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (MHRA) informuje: nie ma dowodów na to, że picie alkoholu po szczepionce koliduje z jej działaniem.Już w styczniu przedstawiciele organizacji charytatywnej zajmującej się edukacją alkoholową "Drinkaware", informowali, że istnieją dowody na to, iż regularne picie alkoholu może wpływać na zdolność organizmu do budowania odporności, w odpowiedzi na niektóre szczepionki.

Tymczasem w ulotkach informacyjnych, dołączanych do szczepionek, do tej pory nie ma żadnych informacji sugerujących taki wpływ alkoholu.

Rzeczniczka MHRA skomentowała te doniesienia. - Obecnie nie ma dowodów na to, że picie alkoholu wpływa na skuteczność szczepionek COVID-19 - powiedziała agencji prasowej PA.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-alkohol-wplywa-na-skutecznosc-szczepionek-przeciw-covid-19-e,nId,5210585#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Maj 10, 2021 22:14

Rząd zaostrza kurs względem pojazdów zabytkowych. Może aż za bardzo


Ze skrajności w skrajność. Obecne przepisy pozwalają otrzymać status pojazdu zabytkowego dla aut, które nie przedstawiają sobą wyjątkowej wartości. Rząd planuje w tej materii zmianę prawa, ale w efekcie cenne zabytki będziemy mogli oglądać "w akcji" tylko z dala od centrów miast.Żółte "blachy" bez problemu

Samochody dla wielu kierowców są czymś więcej niż środkiem transportu. Z czasem niektóre modele, ich wersje czy egzemplarze, zaczynają znaczyć dla nas więcej, niż wynikałoby to w ich metryki. By zachować takie auta od zniszczenia, stworzono kategorię pojazdów zabytkowych. Ich właściciele mogą liczyć na ułatwienia, jak choćby brak konieczności dokonywania regularnych przeglądów czy zawierania polisy OC na cały rok, ale muszą też ponosić wydatki związane z utrzymaniem samochodu w dobrym stanie.

Wymierne korzyści powiązane są z niezbyt wygórowanymi wymaganiami. Zgodnie z obecnym brzmieniem Prawa o ruchu drogowym, pojazdem zabytkowym jest ten, który "(…) na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów".

Więcej: https://autokult.pl/41254,rzad-zaostrza-kurs-wzgledem-pojazdow-zabytkowych-moze-az-za-bardzo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Maj 11, 2021 21:27

"Czarne skrzynki" w autach obowiązkowe już za rok. Kolejna instytucja chce dostępu do danych


Będą na bieżąco zbierać najważniejsze dane dotyczące użytkowania pojazdu oraz samopoczucia kierowcy i wkrótce staną się obowiązkowe w nowych samochodach. Rejestratory jazdy budzą wiele emocji. Pojawiły się już nawet głosy o rozszerzenie dostępu do zbieranych przez nie danych.Nowa rzeczywistość tuż za progiem

Od maja 2022 r. wszystkie nowe modele i generacje samochodów osobowych sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej, a od maja 2024 r. wszystkie nowe auta, będą musiały być wyposażone w szereg rozwiązań wymaganych rozporządzeniem UE 2019/2144. W praktyce oznacza to, że na ich pokładzie powinny znajdować się następujące zaawansowane układy:

inteligentny asystent kontroli prędkości,
ułatwienia w zakresie montażu alkomatów blokujących zapłon,
ostrzeganie o senności i spadku poziomu uwagi kierowcy,
zaawansowany system ostrzegania o rozproszeniu uwagi kierowcy,
awaryjny sygnał stopu,
wykrywanie obiektów przy cofaniu,
rejestrator danych na temat zdarzeń.

Więcej : https://autokult.pl/41267,czarne-skrzynki-w-autach-obowiazkowe-juz-za-rok-kolejna-instytucja-chce-dostepu-do-danych

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Maj 13, 2021 21:14

Komentarze:
~Jg-
Pieniadze zasadzone przez sad dla komendy powinni oddac ci przekupni pseudo policjanci prokuratorzy i sedziowie ktorzy skazali go na wiezienie
-------------------------------------
~po szlaka-
W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI radziłbym sprawdzić czy za tym szwindlem nie stoją ci sami ludzie co wsadzili niewinnego Tomasza Komendę do pudła na 18 lat . Poziom cynizmu, wyrachowania i bezczelności niemal identyczny, co u tamtych BYD-LA-KÓW
---------------------------------
Oszustwo na Tomasza Komendę. Zobacz, jak nie stracić pieniędzy!


Słyszeliśmy już o oszustwach "na wnuczka", "na policjanta". Teraz pojawił się nowy sposób - "na Tomasza Komendę". O co chodzi?Tomasz Komenda otrzymał 12 mln 811 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania za niesłuszny wyrok, przez który spędził w więzieniu aż 18 lat (sprawdź!). Oskarżono go o zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej dziewczyny. Ostatecznie w 2018 roku został uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

Oszuści postanowili wykorzystać historię Komendy do kradzieży danych osobowych i wyłudzenia środków finansowych poprzez jedną z platform, ogłaszając, że Komenda chce podzielić się ze społeczeństwem swoimi pieniędzmi.

Wykorzystano nawet wypowiedzi mężczyzny i zdjęcia z programu "Dzień dobry TVN", w którym Komenda miał opowiadać o... nowym sposobie na pomnożenie środków finansowych, a nawet zachęcić prowadzących do skorzystania z platformy na wizji.

Ja już swoje zarobiłem, czas odwdzięczyć się Polakom! Wspieraliście mnie przez ten cały czas, spotkałem setki życzliwych i dobrych ludzi - chcę się zrewanżować. Czasy są ciężkie, więc jestem przekonany, że przyda się to wielu osobom - taki cytat znalazł się na wspomnianej platformie.

Oszuści wykorzystują historię Tomasza Komendy

Więcej: https://www.pomponik.pl/p...source=worthsee

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16957
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Maj 15, 2021 14:17

Artykuł bardzo długi, ale warty przeczytania...
===================================
Komentarze:
~Besucher-
Ktokolwiek był lub poznał historię Peru, państwa południowoamerykańskiego, ten może się przekonać, jak kraj bogaty w surowce naturalne, wpuszczając do siebie zagraniczne koncerny, a nie potrafiący wynegocjować dobrych dla siebie warunków umowy, może tylko stracić, a nie zyskać.
-------------------------------
~Tomasz tomasz-
Pewnie za chwilę wejdą polskie firmy z Israela lub USA, żeby bogactwo wydobywać i nas wszystkich bogacić.
===============================


Wizytówką Suwalszczyzny jest unikatowy krajobraz polodowcowy: urozmaicona rzeźba terenu, jeziora czy głazowiska. Zamieszkują ją zagrożone gatunki ptactwa, ryb i zwierzyny. Natknąć się tam też można na okazy bardzo rzadkich roślin. To wszystko bezcenne skarby. Okazuje się jednak, że podziemia Suwalszczyzny kryją takie bogactwo, które przeliczyć można na niemałe pieniądze, a konkretnie osiem bilionów złotych - w żelazie, tytanie i innych pierwiastkach. Dlaczego więc Suwałki nie rosną na tytanowych fundamentach?

Na złoża wartych fortunę metali natrafiono, kiedy naukowcy starali się uzasadnić tzw. suwalską anomalię magnetyczną. Zaraz przed II wojną światową spostrzeżono, że samoloty mijające wieś Krzemianka (13 km od Suwałk) mają komplikacje z kompasem, który w tym miejscu przestawał wręcz działać. Pierwsze odwierty w 1958 roku wytłumaczyły, że kompasy zakłócane były przez pokaźne ilości rud żelaza występujące pod ziemią. Jednak to nie żelazo przyciągnęło największe zainteresowanie badaczy i wojska, ale odkryte przy okazji złoża tytanu i wanadu. Reakcja towarzyszy radzieckich była szybka - postawili weto możliwości wydobywania odkrytych rud, zdając sobie sprawę z ich wartości i konkurencyjności. Jednocześnie dali oni wolną rękę Polsce, jeśli chodzi o publikację informacji o istnieniu tytanu i wanadu na Suwalszczyźnie.

Więcej: https://tygodnik.interia.pl/news-skarb-na-suwalszczyznie-czy-tytaniczna-mistyfikacja,nId,5231358#iwa_source=weeklies

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 457 z 459  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.