forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lis 15, 2020 19:12

Komentarz:
magda
Mam wrażenie, że otrzymanymi pieniędzmi, ci bogacze dzielą się z kimś. To jest nie do pojęcia, żeby w tak trudnym czasie, gdzie ludzie żebrzą na leczenie chorych dzieci, pieniądze szły dla tak bogatych osobników. To jest skandal, czy Morawiecki tego nie widzi?
=============================
Miliony z rządu dla muzycznych krezusów. Piotr Gliński krytykowany


Potężne finansowe rekompensaty od Ministerstwa Kultury Piotra Glińskiego dla zarabiających krocie zespołów muzycznych, takich jak Bayer Full czy Weekend, wywołały krytyczne reakcje w samym obozie władzy. - Wysokość tych dotacji to skandal - przyznaje nasz rozmówca z klubu PiS."Bieda, aż piszczy… Bez komentarza" - tak były rzecznik rządu i poseł PiS Rafał Bochenek skomentował listę artystów, dziennikarzy, muzyków i aktorów, którzy otrzymali nierzadko olbrzymie rekompensaty z resortu kultury Piotra Glińskiego z tytułu utraconych wpływów w czasach COVID-u.

Kilka przykładów: zespół Golec uOrkiestra - 2 mln zł od rządu, Bayer Full - 550 tys. zł, Weekend Radka Liszewskiego - kolejne pół miliona.

Wielkie pieniądze trafią także do firm wykonawców muzyki pop, krezusów w branży: Beaty Kozidrak (750 tys. zł), Kamila Bednarka (500 tys. zł), Grzegorza Hyżego (449 tys. zł) czy Pawła Stasiaka (400 tys. zł). A to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/miliony-z-rzadu-dla-muzycznych-krezusow-piotr-glinski-krytykowany-6575599645346720a
Czytaj też : https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-piotr-glinski-wstrzymujemy-wyplaty-dla-artystow,nId,4856609#iwa_source=special

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 16, 2020 23:15

Komentarze:

Lur
Będą wystawiać lewe faktury że te pieniądze wydać do końca roku!!!!!!Jak Golcowie chcą wydać 1,8mln na projekty do końca roku?????ryle w temacie SKANDALu!!! A przedsiębiorca na 100-200-300 osób i rządowego podobnego dofinansowania. Powinni Was wszystkich beneficjentów skontrolować
-----------------------------------
Mann
Skandalem jest, że pracownicy Ministerstwa Kultury nie rozróżniają przychodu od dochodu. Druga sprawa znani artyści powinni otrzymać maksimum 10-20% tego co otrzymali teraz. Prywatne teatry tak jak Jandy już otrzymały wsparcie od gmin oraz w wyniku zbiórek internetowych. Te kwoty powinny być odliczone. Nie może być podwójnego finansowania.
=========================
Fundusz Wsparcia Kultury. "Rozliczymy każdą złotówkę" - opowiada organizatorka koncertów


Fundusz Wsparcia Kultury miał pomóc branży artystycznej w ciężkich czasach. W atmosferze skandalu wypłaty jednak wstrzymano. Agencja Marty Nizio miała otrzymać 460 tys. zł. Tłumaczy, że kwota nie jest przypadkowa, a pieniądze mogą uratować dziesiątki miejsc pracy.
Kiedy ruszą wypłaty dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury? Tego na razie nie wiadomo. Wstrzymano je w atmosferze skandalu - gdy okazało się, że gigantyczne środki mają trafić do np. twórców muzyki disco-polo.

W resorcie kultury zwołano awaryjne spotkanie na temat wypłat. Jak wynika z komunikatu ministerstwa, żadne decyzje jednak na nim nie zapadły. Kolejne spotkanie zapowiedziane jest na wtorek.

Co na to artyści i przedstawiciele branży kulturalnej? Marta Nizio, właścicielka agencji artystycznej Bashesh, mówi w rozmowie z money.pl, że oficjalnie nie dostała nigdy potwierdzenia, że pieniądze mają trafić do jej firmy. Tym bardziej nie dostała też informacji o tym, że wypłaty zostały wstrzymane. O tym, że znalazła się wśród beneficjentów programu, dowiedziała się z listy ministerstwa.

Więcej: https://www.money.pl/gosp...926133248a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 17, 2020 22:00

Kardynała Henryka Gulbinowicza pochowają w ukryciu. Jest decyzja w sprawie pogrzebu
Kardynał Henryk Gulbinowicz zostanie pochowany poza Wrocławiem. Taka jest wola rodziny. Miejsce i termin pogrzebu nie będą podane do publicznej wiadomości – oświadczyła we wtorek (17 listopada) w południe wrocławska kuria. O szczegółach przeczytacie poniżej.

W najbliższy piątek (20 listopada) o godz. 10.00 w kościele uniwersyteckim we Wrocławiu arcybiskup Józef Kupny z najbliższymi współpracownikami odprawi mszę za kardynała Henryka Gulbinowicza.

Kardynał Henryk Gulbinowicz pochodzi z Wileńszczyzny, a księdzem został w 1950 roku w Białymstoku. Tam też przez wiele lat był Administratorem Apostolskim diecezji. Więc bardzo możliwe, że właśnie tam zostanie pochowany. Taką informację, powołując się na przyjaciela księdza kardynała, podał dziś "Super Express".

źródło: https://gazetawroclawska.pl/kardynala-henryka-gulbinowicza-pochowaja-w-ukryciu-jest-decyzja-w-sprawie-pogrzebu/ar/c1-15296187

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 17, 2020 22:28

Nie marnuj, podaruj!


Gdyby marnowana żywność była krajem, miałaby trzecie miejsce w świecie pod względem emisji gazów cieplarnianych. O skarbie, jakim jest żywność, codziennej pracy na styku światów nadmiaru i niedoboru oraz wyjątkowej tegorocznej zbiórce: „Święta godne, a nie głodne” - opowiada Dorota Jezierska, Wiceprezeska Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.Ewa Koza, Interia: Dlaczego marnujemy tak dużo żywności?

Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.Myślę, że to jest problem świadomościowy. Nie zdajemy sobie sprawy, że to my, konsumenci, marnujemy największą ilość żywności. Wydaje nam się, że winne są markety, producenci, rolnicy, a tak naprawdę ponad połowę żywności, nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach uprzemysłowionych, wyrzucają konsumenci. Jest marnowana w każdym domu.

Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-nie-marnuj-podaruj,nId,4858235#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 18, 2020 22:00

Komentarze:
Olga
Za chwilę jakiś biskup powie, że wszystkiemu winne są dzieci...A część wiernych będzie mu wtórować. Mnie w Polsce już nic nie zdziwi...
-----------------------------
Kpiarz
Ładnie ich podsumował oni są pod tym względem zboczeni i założę się że dużo fantazjują. Z drugiej strony kościół stworzył z tej pięknej sfery ludzkiego życia jakim jest seks demona grzechu który to jest paliwem dla istnienia tej instytucji. Kościół bez grzechu nie może funkcjonować a seks jak wiadomo uprawia prawie każdy człowiek wiec zasoby grzechu są wielkie ,złodziejem czy mordercą nie każdy jest. obsesyjne zainteresowanie seksem wykazuje ostatnio jeden biskup z Krakowa.
===============================
Skandal w Kościele. Seksuolog prof. Lew Starowicz podsumował księżyWybitny seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz, wyznał, że polski Kościół jest ogarnięty manią seksu. Jak tłumaczy na łamach Super Expressu główne przyczyny tego toksycznego podejścia to obowiązujący księży celibat oraz ustawiczny lęk przed kobietami.Zdaniem profesora Starowicza, kościół ma poważny problem z postrzeganiem kobiet i seksualności. Główne przyczyny tej "manii" to obowiązujący księży celibat oraz lęk przed kobietami.

Więcej: https://www.o2.pl/informa...76975303015200a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lis 19, 2020 22:20

Komentarze:
kibolek
żebyś nie skończył jak twój syn alkoholik co popełnił samobójstwo
-------------------------------
chichot historii
Bydle z pokojową nagrodą Nobla.
------------------------------
George
Wprost trudno uwierzyć jakim idiotą może okazać się na co dzień ten szpicel komunistyczny bolek. Totalne zidiocenie tego przygłupa pokazuje wyraźnie , że najlepszym rozwiązaniem byłoby potraktować tego umysłowo ograniczonego typa jak powietrze.
====================================

Wałęsa znów atakuje Kaczyńskiego: "Skończy jak Mussolini. Po następnym kroku nie będę miał wyboru"
Lech Wałęsa kolejny raz w ostatnich dniach zaatakował Jarosława Kaczyńskiego w mediach społecznościowych. Po poradach dotyczących konieczności "fizycznego usunięcia" lidera Prawa i Sprawiedliwości, tym razem "przestrzegł" Jarosława Kaczyńskiego, że "skończy jak Mussolini". "Po następnym kroku, mimo swoich kłopotów, nie będę miał wyboru" - napisał. Były prezydent wyraził się też o rządzie, jako o "małpach z brzytwą".

Kaczyńskiemu zostały dwa szczeble w 20-szczeblowej drabinie do nieszczęścia, do tragedii, jeśli nie zawróci to już niebawem skończy jak Mussolini

- ostrzega Wałęsa na Facebooku.

Do resortów siłowych apeluję: przestańcie wspierać obecnych decydentów. Musicie dostrzegać że niszczą z takim trudem zdobycze pokoleń, że łamią podstawy porządku prawnego funkcjonowania Państwa. Macie następny dowód: tylko Węgry i Polska przeciw wszystkim w Europie. Cena jaką zapłacimy za te małpy z brzytwą będzie za wysoka. Po następnym szczeblu, mimo swoich kłopotów, nie będę miał wyboru

- dodał były prezydent

To nie pierwsze wystąpienie Wałęsy w tym typie. "Zawsze ostrzegałem przed Kaczyńskimi i ich kumplami. Zawsze uważałem ze prędzej czy później będzie tylko możliwość fizycznego ich usunięcia niezależnie od ceny" - napisał 16 października noblista. Były prezydent dodał też wówczas zaskakującą propozycję: "Jak będziecie przekonani, będę do dyspozycji".

źródło: https://niezalezna.pl/364827-walesa-znow-atakuje-kaczynskiego-skonczy-jak-mussolini-nie-bede-mial-wyboru

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lis 19, 2020 22:49

Nadchodzą podwyżki. Ceny tych produktów i usług pójdą w górę
Nowy rok oznacza tradycyjnie podwyżki cen za różne produkty i usługi. Ich wzrost wiąże się z inflacją czy podwyższeniem różnych podatków i opłat. Niektóre wejdą w życie już od grudnia 2020 roku. Cześć podwyżek będzie lokalnych, inne będą mieć charakter ogólnopolski.

Za część podwyżek w 2021 roku odpowiada rząd, za inne samorządy czy różne firmy państwowe i prywatne

Jeszcze przed nowym rokiem w Warszawie nastąpi wzrost opłat za wywóz śmieci
W przypadku cen prądu nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy i ile wyniosą podwyżki

Wywóz śmieciTrwająca od marca pandemia koronawirusa spowodowała gigantyczne spustoszenie w finansach samorządów, w związku z tym włodarze miast pieniędzy szukają gdzie się tylko da. Dlatego czekają nas podwyżki opłat za wywóz śmieci.

Więcej: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/podwyzki-cen-i-oplat-w-2021-roku-co-zdrozeje/s062ze1

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 20, 2020 21:08

Komentarze:
warszawiak
Więcej paneli, wiatraków i innego niestabilnego OZE, a ceny jeszcze wzrosną.
-----------------------------------
ja
Regulują ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, łączą kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł i spadły na 4-6, Tauron był po ponad 5 zł i spadł do 1). Teraz się podniecają bo odrobiły 10% strat. Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.
====================================

Polski prąd najdroższy w UE już 7 miesięcy z rzędu. Tak drogo może być 15 lat


Na pozycję lidera drożyzny na rynku hurtowym energii ciężko pracowały kolejne rządy. Broniąc pozycji węgla, bojąc się górników i zielonej energii. Teraz Kowalski i przemysł muszą za to płacić w rachunkach za najdroższy prąd w UE. Niestety to się długo nie zmieni.Ostatnim razem polskie ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym nie były najwyższe w UE w marcu 2020 r. Od tego czasu wysunęliśmy się na czoło i "dzielnie bronimy" pozycji lidera. Tak wynika z analizy Ember, think tanku zajmującego się transformacją energetyczną.

- W dużej mierze to wina polityków i energetyki, która zachowywała się jak tłusty kocur, który już nie chce gonić myszy innowacji. Jedni i drudzy o co najmniej 10 lat za długo byli przekonani, że energia z węgla to nadal najlepsze na co nas stać - mówi Rafał Zasuń z portalu wysokienapiecie.pl.

Koronawirus namieszał. Marzenia o elektrycznych samochodach odchodzą na dalszy plan?

- Przed nami długie lata ciężkiej walki o tańszy prąd. Trzeba też przestać opowiadać bzdury o milionie samochodów elektrycznych w Polsce. Takie pomysły na "ekologię" są chybione, bo w Polsce taki samochód przecież ciągle jest na węgiel - mówi Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki, a obecnie ekspert rynku energetycznego BCC.

Po objęciu pozycji lidera drożyzny było już z górki. Od kwietnia do października 2020 średnie ceny energii elektrycznej w polskim hurcie wynosiły ok. 46 euro za 1 megawatogodzinę (MWh), a średnia europejska utrzymywała się na poziomie 31 euro za 1 MWh i w żadnym kraju nie było drożej.

Wszyscy za to płacimy

Więcej:: https://www.money.pl/gosp...583294752a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 20, 2020 21:47

Komentarze:
Eustachy
Mieliśmy święta z Kevinem teraz święta z Covidem.
-----------------------------------
Behemot
Liczba zgonów rośnie, ale nie z powodu samego wirusa, tylko z powodu zablokowania osobom cierpiącym na inne schorzenia dostępu do służby zdrowia (do onkologów, endokrynologów, kardiologów, diabetologów itp.)
----------------------------------
Bea
Jeżeli nas zamkną w Święta, to przynajmniej Kevin nie będzie sam w domu 🙄
=======================

Rekord zgonów w Polsce. Co ze świętami?


Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa te święta będą inne niż wszystkie. Zapytaliśmy Polaków, jak zamierzają je spędzić. I czy są za nowymi obostrzeniami.Do Bożego Narodzenia pozostało niewiele ponad miesiąc. W kraju przybywa jednak zakażeń koronawirusem. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym rekordzie zgonów - w ciągu ostatniej doby zmarły aż 603 osoby zakażone koronawirusem.

Jaki wpływ rozwijająca się epidemia będzie miała na grudniowe święta? Postanowiliśmy sprawdzić, co o tym wszystkim myślą Polacy.

Boże Narodzenie w czasie pandemii. Jak Polacy spędzą święta?

W związku z rosnącą liczbą zakażeń zapytaliśmy Polaków, jak zamierzają obchodzić w tym roku Boże Narodzenie. W badaniu przeprowadzonym na panelu Ariadna ponad połowa pytanych stwierdziła, że koronawirus nie wpłynie specjalnie ich świąteczne plany. 52 proc. respondentów planuje zaprosić na święta tylu samo gości, co zwykle.

Blisko jedna trzecia Polaków spędzi jednak Boże Narodzenie w gronie węższym niż zazwyczaj. Z badania jasno wynika, że epidemia zmusiła część Polaków do zmiany świątecznych planów. Aż 31 proc. deklaruje, że święta spędzi w domu i nie będą one tak huczne jak zwykle.

Prawie co ósmy Polak wyjedzie w tym roku na święta do rodziny. Z kolei na wypad wypoczynkowy w okresie świątecznym zdecydowanych jest zaledwie 2 proc. Polaków. Spośród osób, które nie planują spędzać świąt w gronie rodzinnym, połowa ankietowanych planuje wyjechać za granicę.

Więcej: https://www.o2.pl/informa...76890832116512a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Lis 21, 2020 23:02

Jerzy Owsiak apeluje: "Szpitale, nie wyrzucajcie pacjentów z łóżek!"


- Apelujemy do szpitali: jeżeli macie nakaz stworzenia oddziału covidowego, nie wyrzucajcie pacjentów z łóżek! My wam damy łóżka, a nawet dodatkowe respiratory! – mówi Jerzy Owsiak w wywiadzie dla WP abcZdrowie. Zdradza też, jaki sprzęt Fundacja WOŚP planuje kupić na kolejne miesiące walki z COVID-19 i jak będzie wyglądał tegoroczny Finał.1. Pomoc WOŚP w walce z pandemią COVID-19 w Polsce

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pierwsze działania w walce z pandemią COVID-19 w Polsce podjęła już w marcu. Do lipca przekazała placówkom medycznym w całym kraju środki ochronne i sprzęt o wartości 48,8 mln zł. Tylko w tamtym okresie do szpitali, DPS-ów, zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów trafiło m.in. 200 łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 34 respiratory (w tym 10 transportowych) oraz 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Obecnie fundacja kupuje łóżka na oddziały covidowe, na co przeznaczyła już ponad 16,5 mln zł. Od szpitali spłynęły prośby na ponad 2 tys. łóżek. Dotychczas kupiono 1340.

Katarzyna Domagała WP abcZdrowie: Lekarze rezydenci prowadzą milczący protest, ponieważ stwierdzili zgon polskiego systemu ochrony zdrowia podczas pandemii COVID-19. Z kolei pod koniec października Naczelna Izba Lekarska wysłała do premiera i prezydenta list, w którym przestrzegała przed szybką zapaścią systemu i apelowała o podjęcie natychmiastowych działań. A jak pan ocenia obecny stan placówek medycznych w Polsce?

Więcej: + komentarze: https://portal.abczdrowie.pl/jerzy-owsiak-szpitale-nie-wyrzucajcie-pacjentow-z-lozek#comments

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lis 22, 2020 17:45

Tajemnice kardynała Gulbinowicza. Wykluczony u progu śmierci


Gdy w kościele uniwersyteckim trwała msza żałobna za Henryka Gulbinowicza, kilkaset metrów dalej, we wrocławskim ratuszu, radni właśnie decydowali, by pozbawić kardynała tytułu honorowego obywatela miasta. Zmarły w poniedziałek duchowny w ostatnich dniach życia stał się banitą. I to nie tylko kościelnym.Piątkowa msza żałobna nie uciszyła emocji wokół kardynała Henryka Gulbinowicza. Prywatna ceremonia religijna odbywała się w kościele uniwersyteckim bez udziału wiernych, ale przed wejściem do świątyni zebrał się mały tłum. Przyszli zarówno ci, którzy chcieli oddać wielbionemu we Wrocławiu purpuratowi hołd, jak i ci, którzy chcieli wyrazić swoją pogardę.

Internetowa transmisja tej mszy, na której nie było nawet trumny, bo data pogrzebu i miejsce pochówku są na prośbę rodziny utajnione, również uruchomiła skrajne reakcje. Portal "Gość Niedzielny", tworząc linki sieciowej relacji na żywo na swojej stronie, nie wyłączył możliwości komentowania. Dlatego też pod relacją rozegrała się wirtualna wojna, w której nie szczędzono argumentów najcięższego kalibru. Nie pomagały nawet odwołania do polskiej tradycji ciszy nad trumną czy zasad mówienia o nieboszczyku.

Ceremonia żałobna miała, jak tłumaczył metropolita Józef Kupny, charakter prywatny, jest pożegnaniem, jakie winien był swemu poprzednikowi. - Eucharystia nie jest nagrodą za nieskazitelne życie. Gdyby tak było, nie wiem, czy ktoś miałby do niej prawo po śmierci - tak rzecznik kurii ksiądz Rafał Kowalski odbijał głosy oburzonych wiadomością o mszy.

Wymierzona Gulbinowiczowi przez Watykan kara, jak się okazało, na samym krańcu jego życia, przewidywała - oprócz zakazu używania insygniów biskupich i występów publicznych - także odmowę pochówku w katakumbach katedry i odprawienia tam ceremonii pogrzebowej. Dlatego, nieco omijając watykańskie sankcje, mszę odprawiono w innej świątyni.

Dawny bohater opozycji. Kto wie, co ma na sumieniu

Więcej: https://wroclaw.wp.pl/tajemnice-kardynala-gulbinowicza-wykluczony-u-progu-smierci-6577741509532448a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lis 22, 2020 22:36

Waldemar Buda: Nie sposób jechać na wyciągi i wrócić w plastikowym worku


- Jeżeli chcemy na wiosnę wyjść z mniejszą liczbą zakażeń i też przygotowani na szczepionkę jako społeczeństwo, to my musimy w ten sposób feriami zarządzić. To jest nasza wspólna sprawa. Nie sposób jechać na wyciągi, a później wrócić w worku plastikowym albo mieć dramaty rodzinne - powiedział w "Śniadanie w Polsat News" wiceminister Waldemar Buda (PiS).Rząd przedstawił plan walki z koronawirusem na najbliższe miesiące. O nowej strategii w "Śniadaniu w Polsat News" Piotr Witwicki rozmawia rozmawiał z Krzysztofem Gawkowskim (Lewica), Jakubem Kuleszą (Konfederacja), Dariuszem Klimczakiem (PSL), Izabelą Leszczyną (PO), Waldemarem Budą (PiS) i Andrzejem Zybertowiczem (Kancelaria Prezydenta).

"Nie rząd zarządza pandemią, tylko pandemia rządzi rządem"

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-waldemar-buda-nie-sposob-jechac-na-wyciagi-i-wrocic-w-plasti,nId,4870775#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 24, 2020 22:42

Komentarze:
Patrick K.
Pora najwyższa na areszt dla numeru dwa POwskiej mafii Qńa i będzie komplet...
--------------------------------
klasyk
A taki był Hamerykański, przystojny, wysportowany, świetnie ubrany, no i te zegarki...... A teraz mundurek więzienny w pierdlu :) ))) Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie:)
----------------------------------
Anonim
To dzięki znakomitemu działaniu prokuratora, bandzior Nowak trafił do wora. Brawo. Można ? . Można.
=============================

Sławomir Nowak pozostanie dłużej w areszcie. Materiały dowodowe "są porażające"
Sąd Apelacyjny w Warszawie we wtorek utrzymał w mocy decyzję sądu okręgowego, który w październiku przedłużyła areszt byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Sąd odwoławczy utrzymał też środek izolacyjny dla Jacka P., ale jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, wcześniej areszt uchylił mu prokurator.

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie, który przedłużył stosowany wobec Sławomira N. i Jacka P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił stanowisko sądu pierwszej instancji, że zebrane dotychczas przez prokuraturę dowody uprawdopodobniają w stopniu znacznym popełnienie przed podejrzanych zarzucanych mu czynów
– powiedział we wtorek sędzia Jerzy Leder, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Podejrzany o popełnienie 11 czynów korupcyjnych Sławomir Nowak pozostaje w areszcie co najmniej do stycznia 2021 r. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, materiał zebrany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie jest "porażający" i składa się on głównie z materiałów niejawnych, w tym podsłuchów rozmów, a także bardzo obszernych wyjaśnień wieloletniego przyjaciela Nowaka i współpodejrzanego w tym śledztwie, Jacka P. Prawdopodobnie współpraca z oskarżycielem publicznym zaprocentowała decyzją prokuratury, która uchyliła Jackowi P. tymczasowy areszt, choć wcześniej wnioskowała o jego przedłużenie.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że "na obecnym etapie postępowania prokuratura nie udziela informacji o podejmowanych czynnościach". Jednak sędzia Jerzy Leder powiedział we wtorek, że "na dzień wydawania orzeczenia przez Sąd Apelacyjny w Warszawie podejrzany Jacek P. przebywał już na wolności", o czym sąd poinformowała reprezentująca go adwokat.

źródło: https://niezalezna.pl/365642-nowak-dluzej-w-areszcie?comment=captcha#komentarze

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 25, 2020 22:58

Komentarze:
~KZ-
A dlaczego zostali wydaleni do stanu świeckiego a nie do wiezienia?
------------------------------------
~Nero-
To straszne! "Podjęli pracę fizyczną" Faktycznie straszna kara za przestępstwo na dzieciach!
-----------------------------------
~~Zalosne-
Cóż za kara ich spotkala... "noektorzy podjeli nawet prace fizyczna..." Co sie Dziwisz dziwisz...

==================================
Stanisław Dziwisz: Dlaczego wszyscy, na miłość boską, chcą wmówić, że jest to moja wina?


- Nie rozumiem dlaczego wszyscy, na miłość boską, chcą wmówić, że jest to moja wina, tymczasem w ogóle go nie znałem, ani nigdy nie widziałem, a rzecz działa się na przełomie lat 80. i 90. - w ten sposób sprawę księdza Jana Wodniaka komentuje kardynał Stanisław Dziwisz.Kardynał Stanisław Dziwisz odniósł się do zarzutów pod swoim adresem w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.

Przypomnijmy, że Janusz Szymik przez pięć lat miał być wykorzystywany seksualnie przez ówczesnego proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialskim księdza Jana Wodniaka.

Ponieważ mijały lata, a ksiądz Wodniak nadal sprawował posługę, Janusz Szymik alarmował w tej sprawie najpierw biskupa Tadeusza Rakoczego, a później - wskutek braku reakcji - zwrócił się o pomoc do księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. W kwietniu 2012 roku ksiądz Isakowicz-Zaleski, jak twierdzi, osobiście wręczył Dziwiszowi - wówczas metropolicie krakowskiemu - list w tej sprawie. Dziwisz twierdzi, że tego nie pamięta.

Teraz, w rozmowie z KAI, dziwi się, że jest obciążany sprawą księdza Wodniaka.

- Faktycznie to była straszna rzecz, ale nie rozumiem dlaczego wszyscy, na miłość boską, chcą wmówić, że jest to moja wina, tymczasem w ogóle go nie znałem, ani nigdy nie widziałem, a rzecz działa się na przełomie lat 80. i 90., kiedy nie było mnie w Polsce - podkreślił Stanisław Dziwisz.

- Podczas moich rządów w archidiecezji krakowskiej wpłynęły doniesienia na siedmiu księży o wykorzystanie małoletniego i wszystkie te sprawy zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi w Kościele procedurami - zaznaczył były metropolita krakowski.

Kardynał Dziwisz wskazał, że niektórzy z tych księży "zostali przez Kongregację wydaleni do stanu świeckiego, gdyż na to zasługiwali, a nawet niektórzy z nich podjęli pracę fizyczną".

źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-stanislaw-dziwisz-dlaczego-wszyscy-na-milosc-boska-chca-wmow,nId,4876927#comments4-1

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16701
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 25, 2020 23:42

Komentarze:
I za 100 lat
Bolek bedzie symbolem zdrady cwaniactwa i narcyzmu i wszyscy beda pamietac jego glupote i slowa nawet jak on nie chce ale musi bo zaprzancow targowicy i nazwiska zdrajcow pamietamy przez pokolenia.
-------------------------------
konti
Wałesa to materiał dla psychologów z zakresu patologii osobowosci, a nie ktoś kim warto sie poważnie przejmować, traktować.
=============================

Lech Wałęsa chętnie by sobie coś obalił lub podpalił, choć przecież wyborcy puścili go w skarpetkach
Ech, ten Lech Wałęsa! Zawsze na posterunku, zawsze gotowy kogoś obalić lub podpalić, ewentualnie wyrzucać z okien. A jak się nie dadzą, to wezwie na pomoc kosmitów, którzy zrolują przeciwników. Ewentualnie ich zaczipuje. Wszystko jedno czy kosmitów, czy przeciwników. Mędrzec Europy. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Cztery lata temu, przy okazji ulicznej aktywności KOD, chciał Lecha Wałęsa wyprowadzić na ulicę dwa miliony ludzi, by władzy PiS skutecznie przemówili do rozsądku. Nic to, że była ona wówczas stosunkowo świeżo wybrana, ale już wtedy Wałęsa chciał ją obalać. Gdy dziennikarze wątpili w 2 miliony ludzi na ulicach, wówczas były prezydent oburzał się:

Dla Wałęsy nie wyjdzie? No wie Pan?

Wtedy jakoś te dwa miliony nie wyszły. Teraz jakby na ulicach tłumniej, ale nie z powodu Wałęsy, tylko aborcji na życzenie (bo o wyroku TK mało już kto pamięta), walki z władzą, kościołem, katolikami i ogólnego wypier…

Znów więc poczuł Lech Wałęsa krew i zdjęciem koktajlu Mołotowa wrzuconym na FB, zachęca do działania, alarmując: „nie mamy wyboru”. W ten sposób zachęca pokojowy noblista do obalenia władzy. Co do wyboru, to ten był, ale Polacy wybrali nie pomyśli Wałęsy. I rok temu i kilka miesięcy temu, przez co opozycja przegrała siódme wybory z rzędu. A, o ile mi wiadomo, jest to najprostsza i legalna droga do zmiany władzy. Tą drogą nie udało się jednak Wałęsie puścić nielubianej władzy w skarpetkach. Zresztą aferzystów i złodziei chyba też się nie udało, choć zapowiedzi były szumne.

Za to w skarpetkach puścili Wałęsę wyborcy. Partia, którą stworzył i którą miał zmieniać rzeczywistość nigdy nie stała się znaczącą siłą polityczną. Chrześcijańska Demokracja III Rzeczypospolitej Polskiej została zarejestrowana sądownie 2 grudnia 1997, a jej pierwszy kongres, na którym wybrano ogólnopolskie władze partii, odbył się we wrześniu 1998 roku. Jednak o tym, że Wałęsa stworzył kiedyś partię nikt już dziś nie pamięta. Dwa lata później Lech Wałęsa próbował swoich sił (ponownie) w wyborach prezydenckich, otrzymując 1,01% głosów (zajął 7. miejsce na 12 kandydatów). Skoro więc wyborcy nie chcieli już Wałęsy wybierać stał się były prezydent człowiekiem do wynajęcia.

I tak na przykład w 2009 roku Lech Wałęsa oddał serce i duszę eurosceptycznej partii Libertas:

W Europie jest dużo miejsca i Europę trzeba poprawiać. Jest dla was miejsce, ale do mądrej pracy i mądrej dyskusji. Ja w to wierzę i dlatego jestem z wami

-przemawiał na pierwszym międzynarodowym zjeździe eurosceptycznej partii Libertas w Rzymie.

Dziś jednak Unię Europejską kocha Lech Wałęsa całym sercem i duszą, oskarżając władzę, która nie chce się zgodzić na nieprzejrzysty mechanizm wypłat środków z UE, o zdradę stanu.

I choć najpierw były prezydent za swojego syna uznać był gotów Declana Ganley’a, to jednak w 2016 roku przypływ uczuć ojcowskich poczuł do Mateusza Kijowskiego:

Cieszmy się - my, ojcowie, że mamy tak wspaniałe dzieci, które proponują rozwiązywać problemy

—mówił Lech Wałęsa podczas wspólnej konferencji z Mateuszem Kijowskim, liderem Komitetu Obrony Demokracji.

Dawał też słowo:

Będę na każde zawołanie - apeluję, że jestem do rzeczy wykonawczych.

Później się okazało, że jego układ z KOD-em dobiegł końca, przyrzekł więc wierność Platformie Obywatelskiej.
Włączam się teraz we współpracę z Platformą Obywatelską. Dam z siebie wszystko, aby te dobre elementy razem wykorzystać, a złe razem odrzucić

-zapewnił Wałęsa.

Później jednak okazał się Wałęsa niestały w uczuciach i swój głos obiecał liderowi PSL-u, choć Władysław Kosiniak-Kamysz zaklinał się jak mógł, że o takie wsparcie nie prosił.

Dziś na barykady gotów jest Lech Wałęsa iść z proaborcyjnym, anarchistycznym Strajkiem Kobiet. I jakoś nie przeszkadza mu fakt, że Strajk Kobiet równie chętnie co na barykady rusza na kościoły, które (sądząc po głośnym plakacie) najchętniej by spalił. A Matka Boska przypięta do piersi? Jakoś tam zasłoni się jej oczy…

Ech, Lech Wałęsa! Co my byśmy bez niego zrobili? Bylibyśmy całkiem jak te dzieci we mgle. A tak mamy naszego mędrca Europy.


źródło: https://wpolityce.pl/polityka/527952-lech-walesa-idzie-na-barykady-lub-na-koscioly-bez-roznicy

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 446 z 447  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.