forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lip 30, 2020 18:46

Komentarze:
~zd-
]Rozsądny człowiek unika obecnie dużych skupisk ludzkich, zakłada maseczkę przed sklepem, dezynfekuje ręce. Każdy swój rozum ma, tyle że u niektórych nie działa.
----------------------------------
~AXI
Po co media zajmują się covidem , skoro cały system państwa (tworzący prawo) ma po całości na to wylane ??? Poproście premiera , aby wysłał pracowników Sanepidu z policją np. do galerii handlowych. Niech zablokują wszystkie wejścia i po 30 000 zł za brak maseczki. Dla wszystkich rozdyskutowanych ,,chorych" art. 165 kk i po 12 lat w zbiorowej celi. Albo jest śmiertelne zagrożenie i państwo reaguje, albo jest cyrk i robi sobie jaja na koszt społeczeństwa. Niech się premier zdecyduje.
--------------------------------
~medyk-
mam dość pracy w erze wirusa .wszędzie luz bez masek i odleglowsci , My musimy wytrzymać w maskach przyłbicach . kombinezonach 24 godziny non stop , dziś jestem po 24 H w szpitalu konam jak widze niefrasobliwość i hejt na słuzbe zdrowia .Pomału zastanawiam się czy warto tak pracować i narazac swoich najbliższych . Jak sa zalecenia to wykonujmy je wszyscy dbając o siebie ,innych i najbliższych. mysle ze niedługo system opieki padnie niewydolny ,ciekawe co wtedy powiedzą niefrasobliwi bez masek …..
===========================================
Najgorsza doba od początku epidemii. Apel Naczelnej Izby Lekarskiej


Naczelna Izba Lekarska wystosowała apel o rozwagę w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem oraz "coraz liczniejszymi" przypadkami niestosowania się do zaleceń mających chronić przed COVID-19. Izba zaapelowała o noszenie maseczek i zachowywanie odległości od innych. Lekarze ostrzegają, że lekceważenie zasad może spowodować, że druga fala pojawi się w kraju znacznie wcześniej.Naczelna Izba Lekarska przekonuje, że zmęczenie epidemią i sezon urlopowy nie mogą uzasadniać ignorowania zaleceń sanitarnych.

"Druga fala może pojawić się wcześniej"

"Z trwogą obserwujemy w całym kraju liczne przypadki lekceważenia tych zasad. Zachowania takie są skrajnie nieodpowiedzialne i prowadzą do sytuacji, w której druga fala epidemii może pojawić się w Polsce nie w związku z jesienną falą przeziębień i zachorowań, ale znacznie wcześniej, na skutek takich właśnie zachowań" - napisano w apelu.

Autorzy pisma odwołują się do pracy i wysiłku, jakie w walkę z pandemią włożyło społeczeństwo, a zwłaszcza - jak podkreślono - personel medyczny. Wspomniano też o negatywnym wpływie pandemii na gospodarkę.

"Obecnie obserwowane ignorowanie zasad bezpieczeństwa to zaprzepaszczenie tego, co ogromnym wysiłkiem i kosztem ekonomicznym udało się nam wszystkim osiągnąć w ostatnich miesiącach" - oceniła Naczelna Izba Lekarska.

Więcej: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-najgorsza-doba-od-poczatku-epidemii-apel-naczelnej-izby-leka,nId,4640620

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lip 30, 2020 19:18

Komentarze:

~Ja-
Jeździć przez Olkusz i nie płacić !!! Jest szansa, że może zmądrzeją !!!
----------------------------------
~Irek-
Ciekawe kto ma udzialy w tym zIodziejskim Stalexporcie ze boja sie ich tknac. A moze nie chca tykać zeby nie stracic kieszonkowego?
--------------------------------
~Cóż-
Koncesja wydana 19 września 1997r przez rząd Cimoszewicza z SLD (obecnie europoseł POKO) na miesiąc przed wyborami...
=================================
Będzie kolejna podwyżka za przejazd autostradą A4!


Od początku października tego roku opłata za przejazd auta osobowego płatnym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a Krakowem ma wzrosnąć z obecnych 10 zł do 12 zł na każdej bramce, czyli do 24 zł za cały odcinek - proponuje zarządzająca drogą spółka Stalexport Autostrada Małopolska (SAM).W czwartek firma poinformowała o skierowaniu wniosku w tej sprawie do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy korzystający z płatności elektronicznych nadal mają płacić mniej, choć również tu przewidywana jest podwyżka - z 7 do 8 zł na każdym placu poboru opłat. Chodzi o auta, które za przejazd płacą za pomocą rozwiązania A4Go oraz videotollingu, gdzie opłata pobierana na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej pojazdu.

Jak podała w czwartkowym komunikacie grupa Stalexport Autostrady, do której należy spółka SAM, stawki opłat za przejazd dla pojazdów pozostałych kategorii (w zależności od wielkości pojazdu 20 zł i 35 zł na każdym placu poboru) mają pozostać na dotychczasowym poziomie. Zachowane zostaną też stawki preferencyjne dla płacących elektronicznie, w wysokości - zależnie od kategorii - 17 zł i 30 zł na każdej bramce.

W opublikowanym w czwartek raporcie giełdowym przedstawiciele spółki nie wyjaśnili przyczyn wnioskowanej podwyżki. Z danych spółki wynika, że na jej tegoroczne wyniki znacząco wpływa pandemia koronawirusa - od początku br. do 26 lipca natężenie ruchu na A4 między Katowicami a Krakowem było średnio o 23,2 proc. mniejsze niż w tym samym czasie rok wcześniej. Aut osobowych było mniej średnio o 25,3 proc., a ciężarówek 12,6 proc.

W ostatnim czasie natężenie ruchu na autostradzie Kraków-Katowice rośnie z tygodnia na tydzień, jednak aut korzystających z tej drogi w ub. tygodniu nadal było średnio o 9,3 proc. mniej niż rok wcześniej.

W szczytowym momencie obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, średnie natężenie ruchu na A4 między Katowicami a Krakowem było aż o dwie trzecie mniejsze niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku. Obecnie ruch odbudowuje się, jednak nadal nie wrócił do ubiegłorocznego poziomu.

W minionym tygodniu, między 20 a 26 lipca, autostradą przejechało 9,9 proc. aut osobowych i 5,6 proc. ciężarówek mniej niż w tym samym okresie rok temu - średni spadek ruchu wyniósł 9,3 proc. To najmniejsza dynamika spadku natężenia ruchu od marca br.

W całym ubiegłym roku z płatnego odcinka A4 między Katowicami a Krakowem korzystało średnio 45,6 tys. pojazdów na dobę. W pierwszym kwartale br. było to średnio 37,7 tys. pojazdów na dobę, co oznacza spadek o ponad 10 proc.

W drugiej połowie marca Grupa Stalexport Autostrady rozpoczęła publikowanie cotygodniowych raportów na temat zmian natężenia ruchu w stosunku do podobnych okresów rok wcześniej - ze względu na potencjalny wpływ spadku ruchu na tegoroczne wyniki spółki.

Spadek natężenia ruchu (średnio o 4,3 proc.) rozpoczął się w 10. tygodniu tego roku, a w kolejnym tygodniu wynosił już 15,9 proc. W następnych dziewięciu tygodniach dynamika spadku stopniowo zwiększała się wraz z kolejnymi ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa - w rekordowym pod względem skali spadku 15. tygodniu br. ruch aut osobowych był mniejszy o 72,1 proc., ciężarówek o 41,7 proc., a ruch ogółem aż o 66,7 proc. Od tej pory skala spadku natężenia ruchu stopniowo zmniejsza się.

W ub. roku na A4 między Katowicami a Krakowem zakończono ostatni etap wymiany nawierzchni, obejmujący 6-km odcinek między węzłem Jeleń a placem poboru opłat w Mysłowicach. Kontynuowane są prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru w Balicach i Mysłowicach.

źródło: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-bedzie-kolejna-podwyzka-za-przejazd-autostrada-a4,nId,4640563#iwa_source=worthsee

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lip 31, 2020 20:11

Koszt energii z atomu znacznie wyższy niż w elektrowniach wiatrowych czy słonecznych


– Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA w żadnym stopniu nie przybliżyła nas do budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Sami Amerykanie się z tego wycofują, praktycznie nie buduje się tam żadnych nowych elektrowni – uważa dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Jak podkreśla, główną zaletą energetyki jądrowej jest jej ograniczone oddziaływanie na środowisko, a wadą – bardzo wysokie koszty. – Atom „zjada” pieniądze na rozwiązania tańsze, które szybciej przyniosłyby też efekt w postaci ograniczenia emisji gazów cieplarnianych – mówi.Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych w żadnym stopniu nie przybliżyła nas do budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Przede wszystkim dlatego, że sami Amerykanie się z tego wycofują, praktycznie nie buduje się tam żadnych nowych elektrowni. Na świecie również zdecydowanie odchodzi się od elektrowni jądrowych.
Dr Andrzej Kassenberg

- Od lat nie mamy w Polsce jasnej i klarownej polityki energetycznej. Gdybyśmy taką mieli, wtedy dopiero można by odpowiedzieć na pytanie, czy energetyka jądrowa jest nam potrzebna i niezbędna, czy raczej nie i należałoby od niej odejść - mówi dr Andrzej Kassenberg.

W Polsce projekt budowy elektrowni atomowej ciągnie się już od lat 70. W 2009 roku ówczesny rząd zadecydował o wznowieniu programu polskiej energetyki jądrowej, ale od tego czasu nie odnotowano w nim żadnych postępów (pierwotnie pierwsza elektrownia miała ruszyć w 2020 roku). Za to - jak oszacowała Najwyższa Izba Kontroli w 2018 roku - wydatki na realizację tego programu sięgnęły już około 1 mld zł.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-swiat-odchodzi-od-inwestycji-w-elektrownie-atomowe-koszt-ene,nId,4640507?parametr=polecamy#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lip 31, 2020 21:25

Komentarze:
Anonim
Te antypolskie szmaty na czele z zakłamanym klaunem trzaskowskim zrobią wszystko przeciwko Polsce, Polakom tylko dlatego, że sk....... (jeszcze) czują się bezkarni
-------------------------------
Anonim
W Polsce nie będzie porządku dopóki się z komuną nie skończy . Z araz po wojnie Stalin przysłał do Polski 200 tysięcy żydokomuny którzy stworzyli potężny zespół który zawładnął najważniejszymi stanowiskami w powojennej Polsce . Ale najbardziej czerwonym miastem jest dzisiaj Warszawa . Jestem pewien że 80% tzw warszawiaków to lewactwo które na Polaka głosować w żadnych wyborach nie będzie .
------------------------------
Historyk
A dla kogo donosiła na swoich przyjaciół i znajomych mamusia i babcia Rafała Trzaskowskiego wiceszefa PO?
=========================

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Politycy Koalicji Obywatelskiej wolą Sowietów
Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie - zapewniał Rafał Trzaskowski podczas kampanii, gdy starał się o urząd prezydenta RP. Stołeczni radni PiS chcąc pomóc mu spełnić obietnicę złożyli projekt uchwały zakładający zmianę nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Jednak na ostatniej sesji Rady Miasta wykreślono go z porządku obrad, i to na wniosek szefa klubu radnych KO Jarosława Szostakowskiego. Argumentując swój wniosek, gloryfikował komunistycznych bandytów.

- Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie. Złożę taki wniosek pod obrady Rady Warszawy po wszystkich wyborach, po wyborach prezydenckich. Jeżeli zostanę prezydentem RP, będę namawiał tego, kto zostanie prezydentem stolicy, żeby zrobił to samo

– powiedział Rafał Trzaskowski 18 maja na antenie Polsat News.

Jednak nie zanosi się, aby spełnił on obietnice składane podczas kampanii wyborczej. Pomóc mu w tym chcieli radni PiS, którzy złożyli projekt uchwały zakładający zmianę nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Miał on być rozpatrzony na czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak w ostatniej chwili został wykreślony z porządku obrad na wniosek szefa klubu radnych KO Jarosława Szostakowskiego. Argumentując swoje działanie polityk przekonywał, że żołnierze Armii Ludowej „wywalczyli sobie” ulicę w Warszawie.

- Żołnierze Armii Ludowej walczyli na Starówce, na Żoliborzu, w Śródmieściu i na Czerniakowie

– mówił Szostakowski.


O komentarz do słów przedstawiciela KO poprosiliśmy historyka Tadeusza Płużańskiego.

- Armia Ludowa nie zasługuje na upamiętnienie w jakimkolwiek miejscu w naszym kraju. Była to formacja stworzona przez Moskwę i jej podległa. Ona walczyła przede wszystkim w interesie sowieckim i opowiadała się za zniewoleniem Polski. Jej żołnierze zwalczali podziemie niepodległościowe, mordowali patriotów

– mówi nam historyk. Dodaje również, że kto dziś gloryfikuje Armię Ludową stawia się po stronie sowieckiej.

- Widać, że ta fascynacja sowietyzmem tam mocno zakorzeniła się u niektórych osób, że nie mogą się wyzbyć tej propagandy, która próbuje przekonywać, że wyzwolili nas Armia Czerwona i Józef Stalin, a Armia Ludowa w tym pomagała. To są kłamstwa! Te formacje służyły obcym interesom

– tłumaczy Tadeusz Płużański.

Warto zaznaczyć, że podczas tej samej sesji Rady Miasta głosami radnych KO odrzucono także wprowadzenie do harmonogramu projektu stanowiska ws. „aktów profanacji symboli religijnych i narodowych”. Chodzi o prowokację przeprowadzoną przez aktywistów LGBT z wtorku na środę, w ramach której pomniki, w tym Jezusa Chrystusa, sprofanowano tęczową flagą i kartkami z agresywnymi hasłami.

źródło: https://niezalezna.pl/343762-ulica-lecha-kaczynskiego-w-warszawie-politycy-koalicji-obywatelskiej-wola-sowietow

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Sie 01, 2020 21:23

Eksperyment mikrobiologa pokazał, dlaczego warto nosić maseczkę i zachować dystans społeczny


Mikrobiolog dr Rich Davis zrobił eksperyment, który pokazuje, w jaki sposób noszenie maseczki chirurgicznej oraz zachowanie dystansu może wpływać na roznoszenie się drobnoustrojów. Wyniki eksperymentu opublikował na Twitterze, a jego post stał się wiralem.
Wielu z nas jest zmęczonych obowiązkiem zasłaniania nosa i ust, jest to szczególnie uciążliwe latem. Mamy też problem z zachowaniem dystansu społecznego
Mikrobiolog dr Rich Davis w prosty sposób przedstawił, dlaczego noszenie maseczek ma sens
Jak sam mówi, jego eksperyment jest jedynie demonstracją, nie pokazuje procesu hodowania i rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, ale mimo to daje do myślenia

Dlaczego noszenie maseczki ma sens?


Więcej: https://www.medonet.pl/ko...l,11743112.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Sie 02, 2020 20:18

Komisja Millera ukryła na zaszyfrowanym dysku badania ciał ofiar. "Dupa" - takiego hasła użyli!
Była rzecz, która mnie zaszokowała, i o której muszę w końcu powiedzieć. Materiały te (komisji Millera - red.) były utajnione i dokumenty z analiz i badania ciał ofiar zostały zaszyfrowane na dysku. Złamałem to hasło. Nie było ono trudne do odgadnięcia - hasłem tym jest "dupa" – ujawnił w rozmowie z Katarzyną Gójską w programie "W Punkt" dr Kazimierz Nowaczyk, zastępca przewodniczącego podkomisji smoleńskiej.

Symulacja Katastrofy Smoleńskiej to ogromne badania, wymagające wielu obliczeń. Wykonują je współpracujące ze sobą komputery, wyposażone w tysiące procesorów. Staramy się tak zredagować raport z Tragedii Smoleńskiej, aby osoby zainteresowane nim były go w stanie przeczytać, zrozumieć i mieć wgląd w całą sytuację

- podkreślił dr Nowaczyk, który był gościem Telewizji Republika. Dodał, że podkomisja nie chce, aby raport był obszerny.

W filmie jest powiedziane, że w tupolewie nr 102 znaleziono ślady materiałów wybuchowych w czymś, co się nazywa z angielskiego slotem, czyli taką przednią częścią skrzydła, wysuwaną przy lądowaniu. To jest zamknięta część, którą należy rozmontować. Zrobiliśmy to i znaleźliśmy tam ślady materiałów wybuchowych. Co więcej, w raporcie znaleźliśmy informację, że ten slot, był w 2009 roku wymieniony między samolotem 101 i 102

- ujawnił dr Nowaczyk.

Więcej: https://niezalezna.pl/344010-komisja-millera-ukryla-na-zaszyfrowanym-dysku-badania-cial-ofiar-dupa-takiego-hasla-uzyli

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Sie 03, 2020 21:02

KOLEJNYCH 21 ZATRZYMANYCH DO SPRAWY "VATOWSKIEJ"
W ramach śledztwa prowadzonego przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie we współpracy z KAS w ostatnim czasie zatrzymano 21 osób, z czego 15 podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz jedna o tzw. „zbrodnię vatowską". 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W całej sprawie występuje już 47 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 177 zarzutów. Śledczy dotychczas ustalili, że grupa mogła wystawić kilka tysięcy fikcyjnych faktur VAT na kwotę ok. 63 mln zł, a uszczuplenie budżetu państwa w wyniku jej działalności wyniosło co najmniej 13 mln zł.

Policjanci Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze podatkowym. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa mogła działać od października 2017 r. do stycznia 2019 r. w większości na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, głównie w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu, ale także w innych miejscowościach.

Wszystko wskazuje na to, że metoda działania tej grupy przestępczej polegała na wystawianiu faktur VAT nieodzwierciedlających rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, które umożliwiały generowanie kosztów uzyskania przychodu, co następnie pozwalało na płacenie niższych podatków lub występowanie o nienależne zwroty VAT. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani wykorzystywali do tego celu podmioty gospodarcze zarejestrowane w większości na podstawione osoby, tzw. „słupy”, a same firmy nie prowadziły faktycznej działalności gospodarczej.

W ostatnim czasie policjanci CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami kujawsko-pomorskiej KAS przeprowadzili działania, w których wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy. Akcje realizowano na terenie województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie zatrzymano 21 osób i przeszukano 40 obiektów, w tym mieszkania i siedziby firm. Zabezpieczono sprzęt elektroniczny i dokumentację, która będzie teraz szczegółowo analizowana. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że osoby zatrzymane mogły być odbiorcami końcowymi wystawionych fikcyjnych dokumentów, natomiast reszta podejrzanych mogła pełnić funkcję pośredników, przy dalszej dystrybucji tych faktur.

Zatrzymanych doprowadzono do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, gdzie 15 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy. Jedna osoba podejrzana jest o tzw. "zbrodnię vatowską". Pozostałe zarzuty dotyczyły wystawiania poświadczających nieprawdę faktur oraz przestępstw karnoskarbowych. 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych decyzją sądu.

[playlist type="video" ids="59626"]

Zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 800 tysięcy złotych oraz dokonano blokad 29 rachunków bankowych, które przekroczyły kwotę ponad 2 milionów złotych.

Łącznie w całej sprawie występuje już 47 podejrzanych, którym przedstawiono 177 zarzutów, z czego 31 osób podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna o kierowania tą grupą. Śledczy dotychczas ustalili, że grupa mogła wystawić kilka tysięcy fikcyjnych faktur na kwotę ok. 63 mln zł, a uszczuplenie podatkowe budżetu państwa w wyniku jej działalności wyniosło co najmniej 13 mln zł.

Warto zobaczyć opis poprzednich działań: Rozbite grupy generowały milionowe straty, wśród zatrzymanych 30 osób znajduje się 3 podejrzanych o zbrodnie vatowskie.

Więcej: http://elubin.pl/wiadomosci,21266.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 04, 2020 21:41

Komentarze:
Epv

Głupie gadanie. Może sam się ma za pogromce hitleryzmu, bo był dowódcą czołgu
-----------------------------
wik

Gajos pupilek prl, stał i stoi,tam gdzie pluton,ormo,zomo,romo,mo.
-------------------------------
nieważne

Aż takie nieuctwo nie jest możliwe. Trudno w to uwierzyć. To musi być jakaś lewacka propaganda. Odwracanie kota ogonem. Jak można Kaczyńskiego porównywać do Hitlera? To są przecież przeciwieństwa.
--------------------------------------
Steve

Aktorzy z reguły nie są tytanami intelektu. Nie muszą przecież myśleć, żeby grać.
---------------------------------

polko

to jest ta tępa inteligencja Żałosne to Ten to chyba okupację tylko z czołgu Rudy 102 zna i bzykania Marusi i Lidki na planie Po co moje podatki idą na utrzymanie takich błaznów
----------------------------------

Ciemiorek

Gdy całe życie mówi się cudzym tekstem, to i nie dziwota. Na własne myślenie nie ma czasu i ochoty. Należy współczuć!
=================================

Dlaczego polscy aktorzy są tak skandalicznie niedouczeni? Dlaczego nie znają historii? "Hitler nie podzielił Niemców, on ich zjednoczył!"
Na tytuł „myśliciela tygodnia” z pewnością zasłużył Janusz Gajos. Ten bardzo dobry aktor postanowił spróbować swoich sił w analizie politycznej. Nie wyszło, ale ważne są dobre chęci.


Dlaczego nie wyszło? Najpierw wsłuchajmy się w wypowiedź pana Janusza, wygłoszoną podczas organizowanego przez Jerzego Owsiaka i WOŚP festiwalu Pol’and’Rock:

Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie. Co zdanie, właściwie co słowo, to pomyłka.

Po pierwsze, Hitler nie podzielił Niemców, on ich zjednoczył! W pierwszym okresie swoich rządów przekonał do siebie nawet dużą część skomunizowanej klasy robotniczej. Nieprzypadkowo swój ruch określał mianem „narodowego socjalizmu” - miał być i narodowy, i lewicowy jednocześnie.

Po drugie, podzielił nas nie Kaczyński, ale Sowieci, którzy najpierw zwasalizowali Polskę po 1945 roku, a później - skutecznie - wykreowali nową „elitę”, zwalczającą polskie tradycje i wartości. Ale jednocześnie nie zdołali, inaczej niż w krajach sąsiednich, całkowicie zniszczyć tego, co było przedtem. Przetrwał Kościół, przetrwało chłopstwo, trochę patriotycznej inteligencji. To dlatego spór, który tak boli Gajosa, jest w naszym kraju tak żywy. Nie wynika z jakichś sztucznych inspiracji: on jest w pewien sposób naturalny, prawdziwy.

Po trzecie, dlaczego Kaczyński ma budować akurat hitleryzm? Hitler był jeden, nie stworzył żadnego uniwersalnego przesłania, wierzył w walkę ras i ich hierarchię, i temu podporządkował swoją aktywność. Rodzina Kaczyńskich z Hitlerem walczyła w Powstaniu Warszawskim, a sam Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił o krzywdach zadanych Polakom przez ten zbrodniczy reżim. Co więcej, to Jarosław Kaczyński podniósł postulat uzyskania przez Polskę odszkodowań za zbrodnie popełnione przez żołdaków Hitlera. Jeśli Kaczyński coś buduje - to raczej anty-hilteryzm.

Po czwarte, Kaczyński rzeczywiście powiedział Polakom, że są okradani. Problem w tym, że to była prawda [vide sprawa VAT]. Czy każdy, kto mówi okradanemu, że jest okradany, buduje hitleryzm? Można powiedzieć, cytując aktora: logika, od której włos się jeży na głowie.

W toku tej samej wypowiedzi aktor Gajos dodał:

Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły.

Pytanie zasadne, ale czy aby odpowiedź nie jest zawarta w pierwszej części cytowanej wypowiedzi? Czy o ludziach, którzy w normalnej, demokratycznej działalności politycznej widzą „budowanie hitleryzmu” można powiedzieć, że prawidłowo rozeznają rzeczywistość? A skoro rozeznają ją tak kulawo, to czy mogą wygrywać demokratyczne wybory w warunkach realnej konkurencji?

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/512134-dlaczego-polscy-aktorzy-sa-tak-skandalicznie-niedouczeni

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 04, 2020 22:09

Sklepy będą wypraszały klientów bez maseczki. Branża pełna obaw


Money.pl pyta przedstawicieli branży handlowej, co sądzą o wprowadzeniu nowych przepisów, które dadzą prawo przedstawicielowi sklepu na wyproszenie klienta, który nie będzie miał maseczki lub przyłbicy. Jak mówią, pomysł jest dobry, ale wizja kar nakładanych na sklepy ich przeraża. "To jakby karać proboszcza za to, że wierni wchodzą do kościoła bez maseczek".- Popieramy zapowiedzianą zmianę w prawie. Bardzo nam zależy, by powstało prawo do odmowy sprzedaży, natomiast nie może być to obowiązek narzucony na nas, handlowców - powiedziała w rozmowie z money.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD).

Odniosła się tak do słów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. We wtorek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" zapowiedział wprowadzenie nowego rozporządzenia. - Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia podmioty prowadzące sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu - powiedział.

O ile minister zdrowia mówi o "prawie", o tyle rzecznik resortu w przestrzeni publicznej zapowiada zwiększone kary, nakładane również na sklepy, za nieprzestrzeganie obostrzeń. Handlowcy boją się, że będą karani za nieupilnowanie klientów, którzy do sklepu wejdą bez zakrycia ust i nosa.

Jak stwierdziła prezes POHiD, handlowcy nie mają możliwości egzekwowania noszenia maseczek czy przyłbic, bo nie są służbami. - Do tego zobowiązana jest chociażby policja. Oczekujemy, że właściwe organy, w przypadkach, gdy dojdzie do agresywnej reakcji klienta, będą dla nas wsparciem - podkreśliła Juszkiewicz.

Więcej: https://www.money.pl/gosp...091672193a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 05, 2020 21:25

Policja przeszukała dom. Znaleziono 13 mln zł w gotówce


Policja rozbiła gang, który przemycał do Czech leki, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Na czele grupy przestępczej stał adwokat - donosi TVP Info. Policja potwierdza zatrzymania i informuje, że w jednym z domów znaleziono 13 mln zł w gotówce.Gang przemycał do Czech leki, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Farmaceutyki zawierały pseudoefedrynę, a grupa przestępcza specjalnie założyła hurtownię farmaceutyczną, by legalnie je pozyskiwać.

Gangsterzy działali w latach 2014-2018. Jak twierdzi TVP Info, na czele gangu stał adwokat. W swoich szeregach miał nawet policjanta. Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami do produkcji metamfetaminy.

Adwokat i jego współpracownicy dorobili się fortuny na współpracy z handlarzami narkotyków. Prokuratura chce zająć ich majątki.

Zatrzymania potwierdziła policja, która ujawniła, że w trakcie przeszukania kilkunastu domów w jednym z nich znaleziono ponad 13 mln zł w gotówce. Pieniądze były ukryte w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. W dodatku zabezpieczono mienie ruchome o wartości ponad 300 tys. zł.

Gang działał głównie w województwie dolnośląskim. Leki z kolei trafiały nie tylko do Czech, ale także były rozprowadzane po całej Polsce.

źródło: https://www.o2.pl/informa...39699855833920a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 05, 2020 22:01

Ta baba jest bardziej tępa, jak tępa dzida... :-)
================================
Komentarz :
LEKARZ,KOLEGA DR. MARTYNOWSKIEJ

Dr Martynowska podczas pandemii,wielokrotnie byla proszona o wziecie dyzurow w naszym szpitalu i zawsze odmawiala,tlumaczac sie,ze sie boi ,bo jest w grupie ryzyka ,jesli chodzi o COVID-19. Jestem zbulwersowany,ze dr. Martynowska takie absurdy powielala. W mojej opinii ,konfederacja zaproponowala jej lepsze pieniadze niz nasz szpital za dyzury, i dlatego Dr.Martynowska zgodzila sie glosic ten belkot! ! Jako lekarz,wstydze sie za kolezanke dr. Anne Martynowska,ze dala sie przekupic i za kilka srebrnikow ,szkodzi pacjentom,szerzac zaklamanie ,wbrew swojej wiedzy medycznej i przekonaniom !!!
================================
Dolny Śląsk. "Rzekoma epidemia". Lekarka nie wierzy w COVID-19. Odsunięta od zawodu


Lekarka ze Stronia Śląskiego w publicznie drwiła z pandemicznych środków ostrożności. Wątpi w istnienie wirusa, obostrzenia nazywała paranoją, a ratowników "biedakami w kombinezonach”. Sąd Lekarski zdecydował o zawieszeniu jej w zawodzie.Doktor Anna Martynowska, kierowniczka przychodni im. Marianny Orańskiej w Stroniu Śląskim, kandydatka Konfederacji w ostatnich wyborach parlamentarnych, występowała w internetowej telewizji Media Narodowe. W rozmowie z Agnieszką Jarczyk wyznała, że testy na COVID-19 nie mają żadnych wartości diagnostycznych. Podzieliła się też swoją opinią o samym wirusie. Jej zdaniem nie ma czegoś takiego jak COVID-19.

Informacje o pandemii porównała z radiową audycją Orsona Wellsa o inwazji Marsjan na Ziemię. W Ameryce też niektórzy uwierzyli, że słuchowisko to prawda. "Średnio rozgarnięty uczeń liceum zorientował się, że to nieprawda" - skwitowała lekarka. "Ten obłęd ogarnął wszystkie środowiska" - dodawała. I poinformowała, że zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez ministra Łukasza Szumowskiego w związku z wprowadzaniem szeregu epidemicznych zasad i wprowadzeniu społeczeństwa w błąd.

Martynowska uważa, że WHO - światowa organizacja zdrowia dopasowała się do "paranoi", o pismach z Urzędu Wojewódzkiego wprowadzających regulacje mówi "to kabarety". "Biedaki w tych kombinezonach trudzili się bez sensu" - komentowała wszystkie działania ratowników.

Dolnośląska Izba Lekarska po tych występach w programie MN "Stan zakażenia" wszczęła postępowanie przeciwko lekarce. Okręgowy Sąd Lekarski uznał pod koniec lipca, że Anna Martynowska, kwestionując przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przekonując, że epidemii nie ma, sprowadza zagrożenie na pacjentów.

Dolny Śląsk. Lekarka, która nie wierzy w COVID-19. Odsunięta od zawodu

"Postawa, będąca w opozycji do aktualnej wiedzy medycznej stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów" - napisali orzekający z Izby Lekarskiej. "Zebrane dowody wskazują z dużym prawdopodobieństwem, że lek. Anna Martynowska popełniła ciężkie przewinienie zawodowe" - zaopiniował Sąd Lekarski.

Doktor Martynowska została na pół roku zawieszona w prawach wykonywania zawodu. Według sądu tylko tak można chronić pacjentów i zapobiec rozprzestrzenianiu kolejnych fałszywych i wprowadzających w błąd informacji.

Lekarka ma prawo do odwołania się od tej decyzji. Jeszcze nie wiadomo, czy podejmie jakieś kroki w tej sprawie. W programie telewizyjnym przewidywała, że spotkać ją mogą przykrości. Komentowała, że prawdziwa medycyna będzie musiała zejść do podziemia, a ona napisze książkę o kłamstwach medycyny 2020.

źródło: https://wroclaw.wp.pl/dolny-slask-rzekoma-epidemia-lekarka-nie-wierzy-w-covid-19-odsunieta-od-zawodu-6539494913538880a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sie 06, 2020 18:15

Komentarze:
@Iwo

Popieram premiera Mateusza Morawieckiego. …………..Ten wyrok i ta sędzina to hańba dla Polski. Sędzina pokazała, że prawo polskie ma w d…., bo sądzi, że na tym siedzi jej niezawisłość. I bierze POLSKIE pieniądze jako wynagrodzenie. ………………… ……………..Czy nie ma prawa na takie bezprawie?
--------------------------
@FRanko

Dlaczego ta pani nie zaskarży decyzji sądu w trybunale w Strasburgu?
------------------------------
@Pac

W pierwszym rzędzie należy rozpirzyć sądy wszystkich szczebli w Gdańsku.Ci sędziowie są niewiarygodni w wydawaniu wyroków. Dlaczego sędzia był wyjątkowo łaskawy dla Niemca?
================================

Premier Morawiecki: Wyrok ws. Hansa G. to skandal i wstyd dla wymiaru sprawiedliwości. Haniebna sytuacja
Mateusz Morawiecki postanowił skomentować wyrok sądu ws. Hansa G. - niemieckiego przedsiębiorcy, który sam siebie nazwał nazistą i mówił, że chciałby zabić wszystkich Polaków. Premier uznał wyrok za skandaliczny i przynoszący wstyd wymiarowi sprawiedliwości.

W uzasadnieniu wyroku sędzia przekonywała, że obie strony sporu „postąpiły w sposób niegodny”. Chodzi o Hansa G. oraz Natalię Nitek-Płażyńską, która nagrała niemieckiego przedsiębiorcę.

Premier odniósł się do sprawy na Facebooku:

Dziś zatem chcę skomentować wyrok sądu, który uważam za skandaliczny. Wyrok, który zapadł niedawno przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku. Niemiecki przedsiębiorca w Polsce, zatrudniający Polaków, wielokrotnie werbalnie głosił, że jest nie tylko z przekonania nazistą, ale najchętniej pozabijałby wszystkich Polaków. Został nagrany przez jedną ze swoich pracownic, która wytoczyła proces swemu pracodawcy. Z jakim skutkiem?

– czytamy we wpisie Mateusza Morawieckiego.

Sąd Apelacyjny postanowił, że Hans G. ma zapłacić 10 tys. zł (zamiast 50 tys. jak orzekł sąd pierwszej instancji) na Muzeum w Piaśnicy, a powódka musi nie tylko przeprosić Niemca, ale także wpłacić 10 tys. zł na WOŚP

– pisze premier.

Niedopuszczalne porównanie

Szef rządu zwraca uwagę na absurdalny wyrok, który zapadł w gdańskim sądzie.

Postawienie znaku równości pomiędzy deklaracjami niemieckiego przedsiębiorcy, który manifestuje swoje nazistowskie sympatie oraz jawnie deklaruje nienawiść do Polaków, oraz pracownicy, która nagrała swego pracodawcę, gdy ten wygłaszał swoje antypolskie wypowiedzi, jest niedopuszczalne

– przekonuje Morawiecki.


Ten wyrok to skandal i wstyd dla wymiaru sprawiedliwości. Wszyscy mamy prawo oczekiwać, by takich sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości nie było, bowiem są one haniebne

– czytamy.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/512284-premier-wyrok-ws-hansa-g-to-skandal

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Sie 09, 2020 17:26

Komentarze:
OOO
WEDŁUG BOLSZEWII SPRAWA JASNA. ROZBOJU DOKONAŁ MĘŻCZYZNA, A POSADZILI KOBIETĘ. STRASZNA POMYŁKA SĄDOWA. OPOZYCJA NAM ZWARIOWAŁA. TE WYGŁUPY PRZEJDĄ DO HISTORII KRETYNIZMU.
----------------------------------
Bebok
Niedługo stwierdzi, że jest kwoką i wysiaduje głupoty.
----------------------------------
Gość @Bonus

Kobieto, gdzie masz oczy? Jest to facet jak nic! Chyba, że sprawdzała Pani, że ten mężczyzna pozbawił się „atrybutów”. Jednak to też nie oznacza, że przestaje być mężczyzną. Ten mężczyzna jest kobietą w swojej głowie, myślach, marzeniach - w jakieś wirtualnej rzeczywistości. Czy to oznacza, że wszyscy mają zwariować i udawać?

===========================

Soboń: To niezawisły sąd zadecydował o aresztowaniu pana Michała; Scheuring-Wielgus oburzona: Mówimy o kobiecie Margot
To niezawisły sąd zdecydował o aresztowaniu, nie można pozwolić na to, by sposobem wyrażania poglądów było niszczenie samochodu - powiedział w niedzielę wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, odnosząc się do piątkowego zatrzymania przez policję Michała Sz. - „Margot”.

Według prokuratury, Michał Sz. - przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” - podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego w piątek dwumiesięczny areszt tymczasowy, uwzględniając zażalenie prokuratora.

W związku z decyzją sądu, w piątek po południu przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest, w wyniku, którego policja zatrzymała łącznie 48 osób.

W sobotę wieczorem na placu Defilad pod PKiN zakończyła się manifestacja poparcia dla społeczności LGBT.

Soboń: Jest od pewnego czasu chęć prowokowania, poniżania uczuć religijnych, poniżania pomników

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/512737-scheuring-wielgus-do-sobonia-margot-to-kobieta

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 11, 2020 21:15

Ceny owoców rosną. Jabłka droższe o 130 proc.Zdecydowana większość owoców w ostatnich miesiącach znacznie podrożała. Rekordy biją ceny jabłek, za które trzeba zapłacić nawet o 130 proc. więcej niż rok temu.Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, wzrost cen dotknął prawie wszystkich najpopularniejszych owoców.

W specjalnym badaniu eksperci wzięli pod uwagę najczęściej promowane w sklepach owoce. Wybrali 10 produktów, które średnio podrożały przez rok o około 21 proc.

Najmocniej oczywiście jabłka, których ceny w tym roku są wyższe o około 13 proc. niż 12 miesięcy wcześniej. Podrożały również cytryny i nektarynki. Tu wzrosty sięgały około 30 proc.

- Znaczny wzrost cen można tłumaczyć przede wszystkim suszą, która odbiła się na krajowych zbiorach. Drugim czynnikiem może być zamknięcie granic w związku z koronawirusem. To ograniczyło napływ tanich pracowników sezonowych m.in. z Ukrainy. W minionych latach oni głównie zbierali u nas owoce – mówi Michał Majszczyk z Hiper-Com Poland, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

Jednak są takie owoce, które w tym roku nie drożały aż tak szybko. Wręcz odwrotnie. Grejpfruty na przykład potaniały o ponad 18, a arbuzy - o nieco ponad 4 proc.

Co ciekawe, dokładnie takie samo badanie zostało przeprowadzone na warzywach. Tu średni wzrost cen wyniósł zaledwie 1,8 proc. W porównaniu z ponad 21 proc. dla owoców różnica jest zauważalna.

- Widocznie sieci handlowe bardziej chcą przyciągać do swoich sklepów klientów tanimi jarzynami, ale już owocami niekoniecznie - puentuje Karol Kamiński z Ding.pl.


źrodło : https://finanse.wp.pl/ceny-owocow-rosna-jablka-drozsze-o-130-proc-6541966238713985a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 12, 2020 18:51

Komentarze:
lubat

Tak więc urzędy skarbowe stają się naganiaczami pracującymi na rzecz banków. Żeby to były chociaż polskie banki, dobra zmiano;)
-----------------------------
gosc27183

Chore... To trzeba zmienić to prawo, pytanie tylko jak...
Te kwoty limitów są chyba z zeszłego tysiąclecia, bo jak przeczytałem, to szukałem w którym miejscu zapomnieli paru zer.
Smutne to...

-------------------------
kamuimac

poprawka - fiskus nie ma prawa upomnieć się o podatek od darowizny o ile w pół roku po niej wypełni się stosowny druk .

US jak sie okazuje w praktyce ma za to prawo np wezwać cie do siebie i kazać napisać ci oświadczenie iż to co jest zadeklarowane w druku jest prawdą :)
przećwiczone na sobie :)

---------------------------------
gosc27183
Przy takim stanie prawnym nikogo nie powinno dziwić, że nikt się do niego nie będzie stosował.
Smutne również to, że w takiej sytuacji zawód donosiciela idzie w cenę :(

=====================================

Darowizna od rodziny? Fiskus i tak może zgłosić się po podatek. Wystarczy zapomnieć o "szczególe"


Darowizna w gronie najbliższej rodziny jest zwolniona z podatku. Fiskus może się go jednak domagać, powołując się na kluczowy warunek. Środki muszą być bowiem przekazane przelewem. Kto obowiązku nie dopełni, może spodziewać się kłopotów.Fiskus nie ma prawa pobierać podatku od darowizny pomiędzy najbliższą rodziną. Rodzice mogą więc przekazać pieniądze dzieciom, dzieci rodzicom - w odróżnieniu od darowizn od dalszej rodziny podatek tu nie obowiązuje. Chyba że przesyłający środki zapomni o jednej bardzo ważnej kwestii.

Nie ma przelewu? Skarbówka może zażądać podatku

Więcej: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26202773,darowizna-od-rodziny-fiskus-i-tak-moze-zglosic-sie-po-podatek.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 437 z 438  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.