forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Komputery i internet » F.lux Poprzedni temat :: Następny temat
F.lux
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 17:11

Mam ten program na kompie od kilku m-cy i bardzo go sobie chwalę. Polecam !
==============

Komentarz internauty:

kajty

Na prawde super program, juz przy pierwszym uzyciu zauwazylem roznice. Odkad go uzywam wogole nie bola oczy jak bylo przedtem, a na dodatek od razu zasypiam po wieczornej sesji przed komputerem, a wczesniej mialem problemy z zasypianiem. Mysle ze ten program rzeczywiście działa i nie jest to placebo :)

--------------------
wesolek87 03.02.2013 23:39 #68

Na początku trudno się przyzwyczaić. Jakiś taki obraz "ciemniejszy", bardziej "żółty"... Ale po kilku dniach czuć różnicę. Ba, nawet ją widać. Fakt, że jakoś lepiej się śpi nie rażąc oczu jasnym światłem, a do tego przyjemniej patrzeć w lustro gdy nie ma się przekrwionych gał z rana ;)
Wystarczy w nocy kliknąć w okienko programu, by symulować cykl dobowy i poczuć różnicę w odbiorze. A ta jest kolosalna. Teraz nie mogę już patrzeć na ekran z normalną temperaturą barw - razi niemiłosiernie.
Programik godny polecenia!

===================

f.lux 3.10

f.lux to kolejny program sterujący jasnością oraz temperaturą obrazu pokazywanego na monitorze komputera. Jednak f.lux jest programem wyjątkowym, ponieważ w trosce o zdrowie użytkowników zmienia parametry wyświetlacza zależnie od pory dnia i typu oświetlenia w pomieszczeniu.

Osoby pracujące przy komputerze w nocy często mają problemy z zaśnięciem. Powodem tego jest oszukiwanie organizmu intensywnym światłem monitora o określonej temperaturze. f.lux po ustawieniu położenia użytkownika i określeniu typu zewnętrznego światła jest w stanie automatycznie przyciemnić i ocieplić lub ochłodzić obraz na monitorze, aby wydawał się bardziej naturalny dla pory dnia. W efekcie obraz będzie stawał się coraz ciemniejszy i cieplejszy lub chłodniejszy (zależnie od wybranego typu oświetlenia) wraz z zapadaniem zmierzchu i powróci do swoich „dziennych” barw o świcie.

Informacje na temat badań wpływu światła na cykl dobowy można znaleźć na stronie projektu.

źródło: http://www.dobreprogramy....dows,21432.html

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pon Lis 04, 2013 19:16, w całości zmieniany 1 raz

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 18:42

Czy ktoś już zainstalował na kompie F.lux ? Zadowoleni ? Piszcie, podzielcie się swoimi uwagami.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 19:54

Niepiśmienne, jakieś takie ... Co z Wami ?! :-)

Podpis użytkownika:

Veritas
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 08:41

Ogólnie to mam SmartControl w swoim monitorze i samo mi dostosowuje jasność obrazu ale po pobraniu Flux odczułem różnice lepiej działa spędzam na kompie przętnie dziennie 8h w pracy i 6h w domu i już mi tak często nie łzawią oczy i nie mam problemu z bólem także polecam ;)

Podpis użytkownika:
ocena ryzyka zawodowego - PHPEX

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 11:24

Veritas, dzięki za odpowiedź. Chociaż jeden się na to zdobył.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Lut 13, 2020 18:37

Nadal używam program ,,f.lux" i reguluję sobie natężenie światła z mego ledowego monitora wg własnego uznania.
=========================
Komentarze:
~reallife-

Z dala od łóżka to trzeba trzymać stresy dnia codziennego. A najlepszym sposobem na to jest kochająca kobieta w łóżku :)
--------------------------------
~agresja-

to teraz juz wiem dlaczego policja chodzi w niebieskich mundurach i jezdzi na niebieskich swiatlach
-------------------------------
Juuurekk

Plaga naszych czasów! Dawniej chłop patrzył się na krowy i czy mu w polu rośnie i miał wzrok ostry! Dzisiejsi chłopi udający "panów" mają wzrok zmęczony ciągle! TV,reklamy, koniaki i drinki w pracy! Straszne!
=================================
Błękitna pułapka światła ekranów

Ich promieniowanie nam nie służy. Jak chronić się przed jego negatywnym działaniem?

Niebieski składnik jest częścią światła słonecznego. Jednak obecnie w naszym otoczeniu jest go znacznie więcej niż w naturze. Źródłami światła o wysokiej zawartości niebieskiego promieniowania są żarówki energooszczędne, LED, ksenonowe reflektory. Matryce LED i LCD w telewizorach i komputerach, tablety i smartfony też świecą na błękitno. Dużą część doby spędzamy przy sztucznym oświetleniu i godzinami wpatrujemy się w ekrany. Jakie mogą być tego skutki zdrowotne?

Cyfrowe zmęczenie wzroku - syndrom oka biurowego

Objawia się przejściowym szczypaniem, łzawieniem, zaczerwienieniem spojówek, pogorszeniem ostrości widzenia. Patrząc na ekran, rzadziej mrugamy, powierzchnia gałki ocznej jest gorzej nawilżana. Pojawiają się zaburzenia w produkcji łez (tzw. zespół suchego oka). Doraźnym ratunkiem są sztuczne łzy. Z czasem niebieskie promieniowanie może uszkodzić fotoreceptory w siatkówce, co grozi nieodwracalnym pogorszeniem wzroku.

Nasza rada: Zmniejsz jasność monitora. Ściągnij na komputer i smartfon bezpłatną aplikację ograniczającą emisję tego światła. Korzystając z urządzenia, rób kilkuminutowe przerwy co 30-45 minut. Popatrz w dal, na rośliny za oknem, jak najczęściej mrugaj. Jeśli używasz okularów, spraw sobie szkła z powłoką antyrefleksyjną i filtrem światła niebieskiego, tzw. Blue Protect.

Wpływ na gospodarkę hormonalną

Światło działa na nasze samopoczucie. Gdy jest jasno, organizm wytwarza serotoninę - jeden z "hormonów szczęścia" oraz kortyzol, czyli hormon stresu. Dlatego przy dobrym oświetleniu jesteśmy aktywni, pobudzeni. Ale niebieskie światło w zbyt dużej ilości utrzymuje nas w stanie nadmiernego ożywienia, a u dzieci może wzmagać agresję.

Nasza rada: W okresie okołomenopauzalnym w ciągu dnia spędzaj 2-3 godziny na dworze. Nawet przy całkowitym zachmurzeniu zapewnisz sobie 30-krotnie większą dawkę dobrego promieniowania niż siedząc przed ekranem. To pomoże opanować wahania nastroju.

Więcej: https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-blekitna-pulapka-swiatla-ekranow,nId,4286991#iwa_source=worthsee

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu