forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Rewitalizacja Strzelnicy Poprzedni temat :: Następny temat
Rewitalizacja Strzelnicy
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lip 28, 2017 22:33

To jest najgłupszy pomysł z rewitalizacją tego parku, jaki mógł się zrodzić w tych magistrackich łbach. Ta Strzelnica jest piękna i nie należało w nią za wiele ingerować, a jedynie dokonać drobnych korekt. Po dokonaniach włodarzy naszego miasta,ten zabytek już nie odzyska swego pierwotnego charakteru i zostanie bezpowrotnie zniszczony...

=======================
.
Komentarze:

kulek47

LUBIN miasto gdzie prezydentem jest Robert Raczyński

miasto BEZ PKP 😀

BEZ PKS do Wrocławia 😀

miasto BEZ rynku 😀

i z parkiem zamykanym na kłódkę 😀


----------------------------------

XYZ

Trzy place zabaw, to miejsce dla dzieci. A gdzie miejsce dla starszych i pragnących ciszy i spokoju? Przeciez park, to miejsce odpoczynku, ucieczki od zgiełku, hałasu i spalin. zaciszne miejsce, gdzie można odpocząć, poczytac książkę. Dzieci owszem, ale nie każdy chce słuchac ich wrzasków.

-----------------------------

Anonimowo

Rynek rozkopany , mnóstwo innych rzeczy do zrobienia ale park MUSI być ! Sram na ten park

-----------------------------

OIOM

Parę osób zrobiło sobie z naszego miasta miasto prywatne !!! Nie pytając o to mieszkańców.To jest świństwo !!! Wyborcy zapamiętają sobie co Wy sobie robicie z tym miastem i z nami !!! Won z Lubina do Wrocławia !!!

========================

Park Leśny zmienia się w militarny


Trzy place zabaw, do tego plac w centralnej części z fontanną, a także kuchnia polowa, toalety, nowe alejki, oświetlenie i dostosowanie bunkrów do pełnienia funkcji wystawienniczych – tak w skrócie można opisać rewitalizację parku Leśnego, który już wkrótce ma zostać przekształcony w militarny. Obecnie lubiński urząd szuka firmy, która przygotuje projekt budowlany i wykonawczy tego przedsięwzięcia.W dokumentach przetargowych można między innymi znaleźć mapkę i dowiedzieć się, jak w przyszłości ma wyglądać park. W centralnej części powstanie plac, który zostanie podzielony na trzy części: trawiastą polanę, fontannę i plac zabaw. W sumie w całym parku mają się mieścić trzy place zabaw. Ponadto w planach jest kuchnia polowa, która byłaby czynna w weekendy lub podczas imprez organizowanych na terenie parku.

Do tego kilka toalet, budki strażników przy każdym z pięciu wejść do parku, monitoring, nowe oświetlenie i nawierzchnia alejek. Ścieżki powstaną między innymi między ziemnymi transzejami.

Bunkry mieszczące się w parku mają zostać wyczyszczone, odświeżone i w przyszłości służyć do celów wystawienniczych. Pozostałe konstrukcje, czyli zabytkowe ściany zostaną wyeksponowane i odpowiednio oświetlone.

Na oferty firm, które chciałyby się zająć przygotowaniem projektu parku, Urząd Miejski w Lubinie czeka do 14 sierpnia. Wybrana firma będzie miała czas do końca grudnia tego roku na sporządzenie projektu. Później będą mogły ruszyć roboty w parku.

Na rezultaty tej inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zmodernizowany park ma zostać otwarty w 2018 roku, najprawdopodobniej w listopadzie.

Więcej: http://www.lubin.pl/park-...ie-w-militarny/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 13:44

Przetarg na projekt parku militarnego ogłoszony


Muzeum, wystawy. Czy będą zakazy?


Władze Lubina ogłosiły przetarg na opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkim uzgodnieniami i uzyskaniem pozwolenia na budowę na rewitalizację Parku Leśnego. Na ogrodzonym terenie powstanie park militarny z działalnością muzealniczą i wystawienniczą. Otwarcie ofert nastąpi 14 sierpnia. Wartość zadania wyceniono na 80 tys. zł. Projekt ma być gotowy do końca tego roku.

Firma, której miasto zleci wykonanie tego zadania musi opracować projekt budowlany i wykonawczy nowego parku militarnego. W dokumencie muszą znaleźć się m.in. projekt architektoniczny, specyfikacje techniczne, kosztorys inwestorski i przedmiary robót. Projektant zobowiązany będzie także do pozyskania map obecnego Parku Leśnego, informacji na temat historii tego miejsca. Musi również zadbać o pozyskanie wszelkich opinii i uzgodnień pozwalających rozpocząć pierwsze prace budowlane. Miasto chce wydać na opracowanie tej dokumentacji 80 tys. zł. Cały projekt musi być gotowy do końca tego roku, by w przyszłym roku rozpocząć i zakończyć całą inwestycję.

Rewitalizacja Parku Leśnego wzbudza niemałe kontrowersje i emocje wśród mieszkańców Lubina, zwłaszcza osiedla Przylesie. Protestujący mieszkańcy nie chcą grodzenia tego miejsca i wprowadzenia zakazów dla rowerzystów i właścicieli psów. W obronie popularnej strzelnicy pikietowano już przed siedzibą magistratu i organizowano happeningi w samym parku.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/84416/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 14:44

Stan dawnych obiektów wojskowych jest zły

Drugi płot na strzelnicy. W trosce o bezpieczeństwo spacerowiczów
Na terenie Parku Leśnego w Lubinie powstanie wkrótce drugi płot. W ten sposób miasto chce odgrodzić mieszkańców od spacerowania w okolicy dawnych obiektów strzelniczych, które według opinii ekspertów od prawa budowlanego zagrażają bezpieczeństwu. - Stan tych obiektów okazał się fatalny, w zasadzie w każdym wypadku mowa jest o stanie złym, a w jednym przypadku występuje opinia o możliwości katastrofy budowlanej - mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. Czy zatem plan budowy parku militarnego w pierwotnym kształcie właśnie legł w gruzach? - Nasze plany się nie zmieniły - dodaje rzecznik.


W marcu tego roku kosztem 2 mln zł władze miasta ogrodziły cały teren Parku Leśnego. Pomysł rewitalizacji popularnej strzelnicy na park militarny wywołał wśród mieszkańców Przylesia liczne protesty, bo nie zgadzali się na plan zakazów wyprowadzania psów czy jazdy na rowerach, rolkach, itp. sprzęcie. Wkrótce na terenie parku powstanie drugi, wewnętrzny płot okalający stare obiekty wojskowe.

- Jedną z części planu utworzenia na terenie dawnej strzelnicy wojskowej muzeum było też zinwentaryzowanie i sprawdzenie stanu technicznego tych obiektów, które tam się znajdują. Są to kulochwyty, różnego rodzaju budowle. Ich stan okazał się wręcz fatalny. Na nasze zlecenie specjalistyczna firma przeprowadziła ekspertyzę stanu technicznego i w zasadzie w każdym przypadku mowa jest o stanie złym wymagającym podjęcia interwencji. W jednym przypadku jest mowa o możliwości zaistnienia nawet katastrofy budowlanej - ujawnia Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

W trosce o bezpieczeństwo spacerujących tam mieszkańców lubińskiego Przylesia miasto zadecydowało o postawieniu drugiego ogrodzenia okalającego pozostałości po strzelnicy.

- Dalszym krokiem będzie zamówienie następnej ekspertyzy, która wskaże nam, w jaki sposób z jak najmniejszą ingerencją w wygląd tych obiektów możemy je naprawić. Chcemy je bowiem zachować w postaci możliwie niezmienionej. Chcemy, by fachowcy nam doradzili, jak to zrobić. Wówczas oczywiście przeprowadzimy takie prace konserwacyjne - zapowiada J. Mamiński.

Czy to oznacza, że plan budowy parku militarnego w pierwotnym kształcie legł w gruzach i ze względów bezpieczeństwa konieczne będzie rozebranie któregoś z obiektów? - Trudno mi się wypowiadać teraz za ekspertów. Na pewno byłoby to nieszczęście, bo szkoda tych unikatowych obiektów. Nie ma takich już dużo w Polsce i Europie. Chcemy je zachować możliwie w niezmienionym stanie i tak je zakonserwować, by nie stwarzały żadnego zagrożenia - dodaje na koniec prezydencki rzecznik.

Według planów nowy park militarny ma być w pełni gotowy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Czy kolejne opinie ekspertów pokrzyżują te zamierzenia? Czy konieczne będzie stworzenie nowego projektu i czy miasto zdąży ze wszystkim na czas?

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/85488/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Wrz 06, 2019 16:31

Dlaczego park jest zamykany, co z rowerami i psami?

Dyrektor muzeum w ogniu pytań
Wydawało się, że zmiany w budżecie, które radni miejscy przyjęli na ostatniej sesji staną się punktem zapalnym i powodem do ostrej dyskusji. Decydowano bowiem o zwiększeniu wydatków na działalność Muzeum Historycznego, które zajmuje się teraz także nowo powstałym parkiem linowym. Dyskusja przebiegła jednak spokojnie, a pytania były merytoryczne. Dyrektor muzeum tłumaczył radnym, dlaczego Park Leśny będzie zamykany i czy planuje wprowadzić zakaz dla rowerzystów i właścicieli psów.

Od momentu otwarcia nowy park linowy przeżywa prawdziwe oblężenie. Choć korzystanie z nowej atrakcji jest bezobsługowe, to jednak ze względów bezpieczeństwa wejścia na wiszący tor z przeszkodami monitorują pracownicy muzeum. W weekendy wynajęta jest także ochrona. I tak będzie co najmniej do 20 października, gdy park zostanie zamknięty na przerwę jesienno-zimową. Na ostatniej sesji radni decydowal o zwiększeniu wydatków na działalność m.in. Muzem Historycznego o półtora miliona złotych.

Wydatkami zainteresowali się radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy pytali m.in. o dalszą działalność w Parku Leśnym, dlaczego jest zamykany na noc i czy będą wprowadzone zakazy dla rowerzystów i właścicieli psów.

- Te pieniądze potrzebne są na monitoring i automatyzację wejść tak, żeby można było zamykać bramy o godzinach odpowiednich, czyli między 22. a 6. rano. Uważamy, że w tym czasie nie zakłócamy nikomu możliwości wejścia do parku. Koszty pracy, koszty ochrony idą dramatycznie w górę i ten jednorazowy wydatek na monitoring ma spowodować to, że docelowo nie będziemy korzystali praktycznie z firm zewnętrznych, poza firmami interwencyjnymi - wyjaśniał na sesji Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego w Lubinie.

Dyrektor muzeum poinformował, że nie myśli o wprowadzaniu do Parku Leśnego zakazów dla rowerzystów i właścicieli psów. Przedstawił też plany na najbliższy czas.

- Chcemy ten rok zakończyć bezpiecznym przejęciem parku linowego, bo kosztuje to trochę pracy i uczenia się nowego miejsca. Chcemy postawić dodatkowe toalety, chcemy zrobić kilka ścieżek biegowych, a w części muzealnej w parku, chcemy zagospodarować okopy i rozpocząć prace projektowo-budowlane nad tymi konstrukcjami, które były do niedawna zagrożone - dodaje M. Zawadka.

Radni zgodzili się także na uzupełnienie budżetu Centrum Innowacji Audiowizualnej w kwocie miliona złotych, dla Centrum Kultury Muza - 600 tysięcy i dla Miejskiej Biblioteki Publicznej - 350 tys. zł.

źródło + komentarze: http://miedziowe.pl/content/view/93120/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16483
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Kwi 17, 2020 15:21

Od poniedziałku otwarte "zielone płuca" miasta

Park linowy będzie jednak zamknięty
Od poniedziałku będzie można korzystać już z miejskich parków. Dla mieszkańców Lubina udostępniony zostanie zatem Park Wrocławski wraz z mini zoo, a także Park Leśny. Warto jednak dodać, że istniejący w Parku Leśnym park linowy będzie zamknięty, bo traktowany jest jako plac zabaw i rekreacji, a póki co - tego typu miejsca wypoczynku i atrakcji są i będą nadal zamknięte.

Zgodnie z zapowiedzią rządu, w najbliższy poniedziałek, 20 kwietnia, nastąpi zniesienie części obowiązujących od wielu dni zakazów. Mieszkańcy będą mogli wejść już do parków, co z pewnością ucieszy wielu

- Zgodnie z rozporządzeniem otwarte zostaną wszystkie parki w mieście. Od poniedziałku będzie już można korzystać z tych wszystkich miejsc wypoczynku - mówi Marcelina Falkiewicz, rzeczniczka prezydenta Lubina.

Lubinianie najchętniej korzystają z Parku Wrocławskiego, w którym znajduje się dinopark i mini zoo. Mieszkańcy będą mogli zatem znów zwiedzać woliery i zagrodę ze zwierzętami. Nadal zamknięty będzie jednak znajdujący się wewnątrz parku plac zabaw.

Od poniedziałku otwarte zostaną także bramy Parku Leśnego. Będzie można tam oczywiście wejść, ale nieczynny będzie park linowy. - Który traktowany jest jako plac zabaw i park linowy będzie zamknięty do odwołania - dodaje Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego w Lubinie, które zarządza Parkiem Leśnym.

źródło: https://miedziowe.pl/content/view/95849/78/

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.