forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 18:14

Komentarze:
Bonanza ze wschodu

I kogóż my widziem na powyższej fotce, proszę ja ciebie, szanowna wycieczko ? ... My widziem trójcę kastratów umysłowych, zapewne wewnętrznie rozbawionych a w rzeczywistości żałosnych. .... I szkoda, że nie widać "szczerych wyznawców" tej nowej "religii".
---------------------------------
Anonim

Jakby w Warszawie mieszkali prawdziwi mężczyźni, to chwila moment i z tych trzech gości pozostałaby miazga, którą na końcu przepuścili by przez ten durszlak.
============================
Kontrowersyjny "kapłan" z Parady Równości. Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej stawia sprawę jasno

Przed wczorajszą Paradą Równości odbyło się kontrowersyjne "nabożeństwo", które celebrował, ubrany w białą szatę z tęczowym pasem, Szymon Niemiec. W sieci tytułuje się jako "biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego" i "kapłan katolicki bez przynależności konfesyjnej". Dzisiaj głos w jego sprawie zabrał prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, bp Jerzy Samiec. - Żaden z kościołów Rady nie ma nic wspólnego z Szymonem Niemcem - powiedział.

Szymon Niemiec, aktywista LGBT, jeden z głównych organizatorów warszawskiej Parady Równości, który wczoraj celebrował kontrowersyjne "nabożeństwa" w mediach społecznościowych tytułuje się "kapłanem katolickim bez przynależności konfesyjnej". Do marca pełnił funkcję ordynariusza Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce. Kościół ten działał bez rejestracji, a 6 marca Niemiec podjął decyzję o jego likwidacji.

W sobotę zaniepokojenie w związku z "nabożeństwem ekumenicznym" wyraził m.in. rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W wydanym oświadczeniu napisał w imieniu Kościoła katolickiego: "Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących".
Biskup Jrzy Samiec, który jest zwierzchnikiem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, wyjaśnił PAP, że żaden z Kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej nie ma żadnych relacji ani kontaktów z Niemcem.

Jak zaznaczył, Niemiec czasem pojawia się na nabożeństwach Rady, ale jest tam wtedy prywatnie.

- Tak jak każda inna osoba może przyjść na takie nabożeństwa

- dodał duchowny.

- Nie każdy, kto nazywa się ekumenicznym, ma coś wspólnego z Polską Radą Ekumeniczną lub kościołami z nim związanymi

- zauważył biskup. Podkreślił, że z Niemcem nie mają nic wspólnego Kościoły reformowane w Polsce - ani Kościół Ewangelicko-Reformowany ani Kościół Ewangelicko-Augsburski.

W związku z reakcjami na "nabożeństwo ekumeniczne" Niemiec wydał w sobotę oświadczenie, w którym napisał, że takie "nabożeństwa" odprawia przed każdą Paradą Równości od 2010 roku. Zaprotestował też przeciwko "łączeniu go" z Kościołem Rzymskokatolickim.

"Jako kapłan Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego (United Ecumenical Catholic Church, UECC) po raz kolejny przypominam, że bycie księdzem nie jest równoznaczne z przynależnością do dominującej w Polsce religii rzymskokatolickiej"

- napisał.

Zaproszenie na "nabożeństwo ekumeniczne przed Paradą Równości" pojawiło się na stronie internetowej Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce już 2 czerwca. "Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy w dniu święta równości i różnorodności pragną pomodlić się, przyjąć Komunię, czy po prostu pobyć razem w skupieniu" - napisał Niemiec.

Według informacji podanych na tej stronie, w 2012 roku Niemiec został "konsekrowany na biskupa" przez arcybiskupa metropolitę UECC Terrego Flynna. W tym samym czasie Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki w Polsce został przyjęty jako afiliowany członek UECC.

Od 2014 roku Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki w Polsce bez powodzenia starał się o wpis do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. "Na skutek różnych okoliczności opuścili go kolejni kapłani, tak że w 2019 roku biskup Kościoła (Szymon Niemiec - PAP) podjął decyzję o jego likwidacji. Od 6 marca 2019 roku biskup Szymon działa jako niezależny biskup katolicki" - napisano na stronie.

Na nagraniach w mediach widać, że w "nabożeństwie ekumenicznym" Niemcowi towarzyszył m.in. mężczyzna z durszlakiem na głowie, co jest znakiem charakterystycznym przedstawicieli Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti (KLPS), także bezskutecznie ubiegającego się o wpisanie do rejestru kościołów i związków wyznaniowych w Polsce.

Rzecznik KLPS Krzysztof Listowski potwierdził PAP swój udział.

- Występowałem tam jako duchowny polskiego KLPS. Informacja była, że wydarzenie ma charakter ekumeniczny, więc spytałem biskupa Niemca, czy zezwoli mi wziąć udział. Stwierdził, że nie ma nic przeciwko i będzie bardzo zaszczycony

- powiedział.

Na zdarzenie sprzed sobotniej Parady Równości w stolicy zareagował także m.in. wicepremier Jarosław Gowin, który ocenił na Twitterze, że "stało się coś haniebnego". Natomiast warszawski radny Sebastian Kaleta zwrócił się do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o wycofanie patronatu nad Paradą Równości. "To jest prawdziwy test intencji oraz wyciągania konsekwencji wobec braku szacunku dla chrześcijan" - napisał na Twitterze.

W sobotę po południu po raz 19. stołecznymi ulicami przeszła Parada Równości. Po raz pierwszy imprezę objął patronatem prezydent Warszawy. Według szacunków ratusza w paradzie wzięło udział 47 tys. osób, organizatorzy mówili o prawie 80 tys. uczestników.

źródło: https://niezalezna.pl/275040-kontrowersyjny-kaplan-z-parady-rownosci-prezes-polskiej-rady-ekumenicznej-stawia-sprawe-jasno

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 11:23

Elektrownia atomowa miała powstać do 2020 roku. Niestety PO-PIS wolał kręcić się w miejscu zamiast działać

Rządzący nami politycy przez ponad 10 lat nie potrafili podjąć męskiej decyzji w/s budowy elektrowni atomowej w Polsce. To boli szczególnie, gdy uświadomimy sobie, iż na "program energetyki atomowej" wydano już grubo ponad miliard złotych, a nie znana jest nawet lokalizacja polskiej siłowni jądrowej. Dzisiaj, kiedy prąd z polskich elektrowni węglowych staje się najdroższy w UE i coraz więcej energii musimy sprowadzać z Niemiec, elektrownia atomowa byłaby wybawieniem. Niestety PO-PIS doznał w tej sprawie szokującego paraliżu decyzyjnego.

Przypomnijmy - 13 stycznia 2009 roku Donald Tusk, który pełnił wówczas funkcję premiera, poinformował na specjalnej konferencji prasowej o rozpoczęciu polskiego programu energetyki atomowej, którego efektem miało być wybudowanie pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Dodał przy tym, że pierwszy blok tej elektrowni zacznie dostarczać energię już w 2020 roku.

Od wspomnianego 13 stycznia 2009 roku upłynęło już ponad 10 lat. Co przez ten czas udało się zdziałać? Na jakim etapie jest budowa pierwszego bloku elektrowni jądrowej, który według zapowiedzi Tuska miał zacząć dostarczać energię już w przyszłym roku? Czy zmiana ekipy rządowej na PiS przyspieszyła działania w/s polskiego atomu? Powyższe pytania są oczywiście retoryczne. Przez 10 lat praktycznie nic nie udało się zdziałać, budowa elektrowni nie ruszyła, a przejęcie władzy przez PiS nic nie przyspieszyło.

Co się zatem udało zrobić przez wspomniany okres? Udało się wydać mnóstwo pieniędzy. Zgodnie z szacunkami kontrolerów NIK wydatki poniesione na realizację "Programu polskiej energetyki jądrowej" przez podmioty administracji publicznej tylko za okres od 2014 do końca III kwartału 2017 roku wyniosły 552,5 mln zł. Jeśli do tego doliczymy całkowite koszty funkcjonowania spółki PGE EJ1 (odpowiedzialnej za budowę elektrowni atomowej w Polsce), które w latach 2009 - 2018 wyniosły 447 mln zł (informacje te potwierdził Minister Energii w odpowiedzi na interpelację poselską grupy posłów z Kukiz'15), to wychodzi nam kwota 999,5 mln zł. Jeśli do tego uwzględnimy wydatki poniesione przez administrację publiczną za okres od 2009 do końca 2013 roku oraz od IV kwartału 2017 do dziś oraz wydatki spółki PGE EJ1 w 2019 roku, to z pewnością całkowita kwota przeznaczona na "Program polskiej energetyki jądrowej" istotnie przekroczyła już miliard złotych.

Dziś, kiedy energia produkowana z polskich elektrowni węglowych staje się najdroższą w Europie, a z Berlina i Brukseli dochodzą sygnały, aby jeszcze mocniej podwyższyć koszty emisji CO2 (tym samym sprawić, aby produkcja energii w polskich elektrowniach była jeszcze bardziej nieopłacalna), posiadanie własnej elektrowni atomowej byłoby zbawienne dla gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Niestety polscy politycy - zarówno ci z PO, jak i z PiS - z jakiegoś powodu woleli przez ponad 10 lat kręcić się w miejscu zamiast zacząć działać. Za ten długotrwały "atomowy imposybilizm" będziemy teraz płacić w wyższych rachunkach i kosztach życia. Podziękowania można słać Donaldowi Tuskowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu...

źródło: http://niewygodne.info.pl...ni-atomowej.htm

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 13:17

Komentarze:
mierdolinho

A owszem największy raj podatkowy jest w Polsce, ale jest to polska wieś; żeby nie płacić dochodowego nei trzeba robić żadnych ćwików z działalnością, wystarczy zostać rolnikiem; jeszcze miastowi sfinansują ci NFZ i emeryturę na starość.
----------------------------

pszczolkaprezesa

A co byście powiedzieli na PIT 15%, CIT 15%, VAT 15%. Bez odliczeń, bez ulg,bez zwolnień.
I co wtedy z setkami tysięcy zatrudnionych w ZUS-ie, US? Co z tabunami kancelarii prawnych, biur podatkowych, usług księgowych?
Stracili by pracę! Bo nawet najmniejsza firemka jak i ta największa korzystałaby z programiku który bezpłatnie dawałby rząd. Zero przewałów, 100% ściągalności podatków.
Tylko co z tym milionem dodatkowych bezrobotnych?

----------------------------------------
droch

Pierwsze kłamstwo, że limit wpłat na ZUS równoważy wzrost PIT do 32%. Nie równoważy.
Drugie kłamstwo, że prawnik płaci niższe podatki niż nauczycielka. Nie płaci.
A kwota wejścia w PIT 32% jest żenująco niski, równy mniej więcej pensji niemieckiego listonosza, może z małymi nadgodzinami. To pokazuje, że w Polsce podatki są skrajnie wysokie w porównaniu do Niemiec.

===============================
Ekonomista: Polska ma najgłupszy system podatkowy w UE. Nigdzie bogaci nie płacą niższych stawek niż biedni

Grzegorz Sroczyński:
Jest źle czy jeszcze gorzej?

Dr Jakub Sawulski:
Gorzej. Przy pracy nad raportem udało mi się wydobyć szczegółowe dane z ministerstwa finansów. Na to nałożyłem dane OECD i Eurostatu. Potwierdziły się moje najgorsze przypuszczenia. Polski system podatkowy jest konstrukcją nieprawdopodobnie dziwną. Wszystkie dane pokazują, że najbardziej obciąża najmniej zarabiających.

Czyli?

Ujmując rzecz najprościej: im słabiej Polak zarabia, tym wyższe płaci podatki. I jest to ewenement na skalę Europy. Owszem, gdzieniegdzie w krajach Unii funkcjonują podatki liniowe, czyli ludzie mało zarabiający i zamożni płacą jednolitą stawkę procentową. Ale systemu tak silnie regresywnego - z obciążeniami podatkowymi, które maleją wraz ze wzrostem dochodów - nie ma poza nami chyba nikt.

Więcej: http://next.gazeta.pl/nex...ml#s=BoxMMtImg1[center]

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 15:20

Komentarze:
mania

Nigdy nie marzyłam o takim weselu.Sama miałam bardzo skromne na 2o osób po ślubie cywilnym.Najbliżsi i przyjaciele. Ale za to w podróż poślubną wyjechaliśmy na miesiąc zwiedzając miasta i miejscowości nad Bałtykiem, przez miesiąc.Na więcej nie było nas stać.A i tak często wspominamy z rozrzewnieniem tamte czasy .W tym roku mija 45 rocznica naszego ślubu, a 5O poznania .Jedziemy do pieknej Pragi i pewnie tez będzie super.Nasze dzieci miały podobne wesela i podróże poslubne.
Tess

Co kto lubi. Ja chciałam tylko ślubu, wesela nie. Dla rodziców ze strony męża był to szok, ale przełknęli. Za to mój kolega brał ślub z pompą. Córka komendanta, więc oprawa była policyjna. Weselisko na 200 osób i...rozwód po 3 miesiącach, bo za szybko z nocki wrócił...Się ludzie bawią...
-------------------------------------
Izabela

Ale masakra, że ktoś w ogóle pomyślał o zorganizowaniu ślubu pod Instagram, że w ogóle wpadł na to. Przecież to ma być najpiękniejsza ceremonia, a nie fotki na media społecznościowe, przecież to głupie! Ja miałam wesele w Bytomiu, nie w pałacu z pysznym jedzeniem od Catering Arts i na zawsze zapamiętam ten dzień, a na Insta nic nie dałam.
===========================

Jak wyprawić wesele? Tak, żeby podobało się na Instagramie i Facebooku

Zarezerwuj weselną stodołę, a jeszcze lepiej pałac. Ten, który grał siedzibę biskupa w filmie "Kler". Zleć uszycie obrusów z inicjałami pary młodej, koniecznie wypożycz złote sztućce. Zatrudnij doradcę ślubnego, który zaplanuje scenariusz ceremonii ślubnej niczym producent z Hollywood. Oto recepta na ślub, którym zaimponujesz znajomym.

- Szczęść Boże. Czy można zorganizować ceremonię ślubną w katedrze na Wawelu i ile by to kosztowało? - zapytałem, dzwoniąc do parafii archikatedralnej w Krakowie.
- Na Wawelu? Dlaczego tak skromnie? Może lepiej od razu w kaplicy sykstyńskiej w Watykanie. Miłego dnia, żegnam - odpowiedziała, parskając śmiechem pani z kancelarii.

Sprawdziło się to, o czym z żalem mówią ślubni konsultanci. Najbardziej ekskluzywna miejscówka na ceremonię ślubną w Polsce - katedra na Wawelu - pozostaje niedostępna. A było tak fajnie. Według branżowej legendy ostatni ślub w tym miejscu wzięli syn jednego z najbogatszych Polaków i córka szefa związku monarchistów (w internecie krążą jeszcze zdjęcia z ceremonii). Od czasu jak na Wawelu spoczął prezydent Lech Kaczyński z małżonką, ślubów już nie ma. Nie wypada.

Wawel to jeden z wyjątków złotej zasady ślubnej branży "za odpowiednie pieniądze da się załatwić wszystko".

Ślub za pół miliona. Trwał cztery dni

Kinga Nowakowska z firmy "Raz w życiu" w Krakowie organizuje wesela już od 15 lat. Budżet najdroższego ślubu, jaki zorganizowała, sięgał 500 tys. zł. Impreza trwała cztery dni. Dla państwa młodych sprowadziła członków zespołu Fun Factory, aby zagrali swój hit z 1995 roku pt. "I wanna be with you, baby".

Zdaniem ekspertki rynku ślubnego półmilionowy budżet nie powinien budzić szczególnego zdziwienia. - Kto organizuje wesele w okolicach dużego miasta, z wynajęciem ładnej sali, przyzwoitym menu i kilkoma atrakcjami za ugoszczenie 150 osób zapłaci około 100 tys. zł - szacuje Nowakowska.

Dodaje, że jeszcze kilka lat temu eleganckie wesele dało się wyprawić za 60 tys. zł. Niestety z roku na rok w górę idzie cena tzw. "talerzyka". To podstawowa jednostka rozrachunkowa wesel. Chodzi o porcję menu przypadającego na jednego weselnika. Aktualnie wycena talerzyka to od 300 do 500 zł. Niekiedy młoda para płaci osobno za wynajęcie miejsca na wesele. Właściciele najbardziej popularnych pałaców życzą sobie 50 tys. zł.

Ponadto powstało mnóstwo firm zajmujących się drobnymi szczegółami uroczystości ślubnej: szycie obrusów, wynajem złotych sztućców, atrakcje dla gości, wodzireje. Znaleźliśmy imprezę, na którą pracowało łącznie 17 podwykonawców. Aby ich wszystkich zgrać niezbędny jest konsultant ślubny (wedding planer). Przygotowanie wystawnego ślubu i wesela zajmuje średnio ok. 300 godzin, czyli ok. 37 dni roboczych.

Po co wydawać na to wszystko?

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/jak-wyprawic-wesele-tak-zeby-podobalo-sie-na-instagramie-i-facebooku-6389437391812225a

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 19:31

Komentarze:
~Abstrakcja-

Ja rozumiem, że są podatki od zarobków. Co miesiąc nowe zarobki co miesiąc nowy podatek. Ale od starego domu brać co miesiąc nowe podatki ???????????????
-------------------------------
~vvvvvvvvvvv1-

Po podniesieniu podatków w handlu każdy wyda więcej pieniędzy jak z katastru, dobrze o tym wiedzą że żywność każdy kupuje a ceny już wzrosły od 50 do 100 procent. Deklaracje i kombinacje jak zrobić Polaków w konia na kolejne cztery lata.
------------------------------------
~abc-

Słyszałem jak ktoś mówił, że Pis jak PO kradnie, ale że PiS się dzieli ze społeczeństwem. A kataster to czyste złodziejstwo.
==================================
Kaczyński: PiS gwarantuje, nie będzie podatku katastralnego!

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości - powiedział w poniedzialek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie (...) doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków - powiedział prezes PiS, odnosząc się do podatku katastralnego.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez "pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne".

- Jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że my w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, (...) a jest także druga możliwość, że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem - zaznaczył Kaczyński.

"Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie" - podkreślił prezes partii.

Więcej: https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kaczynski-pis-gwarantuje-nie-bedzie-podatku-katastralnego,2618051,4199

[/b]

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 11:27

Gawłowski do dziennikarza TVP: To wielki zaszczyt, że "kurwizja" mnie odwiedziła

Polityk PO Stanisław Gawłowski nie wytrzymał konfrontacji z dziennikarzem Telewizji Polskiej. Nagranie trafiło do internetu.

Dziennikarz TVP3 zapytał Gawłowskiego o nieprawdziwą mapkę, którą poseł udostępnił na Twitterze. Na jej podstawie stwierdził, że obszary, na których ludzie głosowali na PiS, pokrywają się z tymi, gdzie szczególnie często występuje przemoc domowa i alkoholizm.

– Wiedziałem, że po coś przyjechaliście – odpowiedział Gawłowski na pytanie o fake newsa z mapką. Dodał też, że "nawet przeprosił".

– Bardzo się cieszę, witam telewizję publiczną po pół roku nieobecności. Wielki to dla mnie zaszczyt, że "kurwizja" mnie tutaj odwiedziła, telewizja reżimowa. Za wszystko możecie mnie pozywać do sądu – mówił polityk PO.

Dalej zwrócił się do dziennikarza: – Rozumiem, że dostał pan polecenie z Warszawy, bo jest pan przyzwoitym człowiekiem i sam z siebie tego typu czynności by pan nie wykonał. W związku z tym odpowiem: rzeczywiście popełniłem błąd. Podałem mapkę z sieci dalej. Po dwóch godzinach dowiedziałem się, że to nieprawdziwa informacja. Skasowałem i przeprosiłem – powiedział Gawłowski.

Tak wygląda POwska elita ?????
Dno dna, "ściek"?????
Gawłowski do dziennikarza TVP3:
- Wielki to dla mnie zaszczyt, że k***wizja mnie tutaj odwiedziła, telewizja reżimowa... pic.twitter.com/o1l2lDiRzZ
— PikuśPOL ?? ‏? (@pikus_pol) 10 czerwca 2019

Przypomnijmy, że Stanisław Gawłowski usłyszał zarzuty korupcyjne związane z tzw. aferą melioracyjną. Politykowi Platformy grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Poseł uważa, że sprawa ma charakter polityczny.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/105458/gawlowski-do-dziennikarza-tvp-to-wielki-zaszczyt-ze-kurwizja-mnie-odwiedzila.html[/center]

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 13:33

Komentarze:
Anonim

spurek dołącz do stada i nie pieprz krowo głupot.
------------------------------
hmm

Ta Suprek to jest taka tępa dzida.. nie dziwota,że była prawą ręką,a raczej lewą Bodnara..ten sam umysł..a swoją drogą temu bucowi zostało jeszcze z 1.5 roku kadencji..o całe 1.5 roku za długo.
Anonim sp

nie dość, że brak urody to jeszcze deficyt intelektualny
Po ludziach przyszedł czas na krowy. „Polityczka” od Biedronia jest oburzona... na wszelki wypadek

Była zastępczyni rzecznika praw obywatelskich jest oburzona potencjalną możliwością ubicia i zjedzenia krów z Deszczna. Mimo że władze zapewniają, iż dziko żyjące stado zostanie przebadane i oddane w dobre ręce, Sylwia Spurek podniosła w mediach społecznościowych lament. Jak można się było domyślać, zdania wśród komentujących były podzielone, przeważała jednak opinia, że Spurek niepotrzebnie hamletyzuje, a wołowina jest... smaczna i zdrowa.

Spurek, która z powodzeniem wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Wiosny, niedawno publicznie zastanawiała się nad sensem posiadania praw wyborczych przez osoby reprezentujące inne od niej poglądy.

Do niedawna „broniła” praw obywatelskich - dziś chce je odbierać? Tolerancja według feministki

Wczoraj natomiast, pani Spurek zatroskała się losem dzikiego stada krów z Deszczna, które według ekologów, mogą zostać ubite i... zjedzone.

Więcej: https://niezalezna.pl/275274-po-ludziach-przyszedl-czas-na-krowy-polityczka-od-biedronia-jest-oburzona-na-wszelki-wypadek

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 19:41

Komentarze:
konkretny

A co na to Polityczna Ciemna polska Masa ?? , czyli te prawie 50% polskiego społeczeństwa , która nie chodzi na wybory , bo twierdzi że polityka ich nie dotyczy , a podwyżki uposażenia za PIS-u spadły im z Nieba !!------ pożytecznych Idio...ów nie chodzących na wybory nie sieje Platforma , ---- sami się rodzą !! , ---- to jest tragedia naszego Narodu !
--------------------------------
Anonim

komuniści to POdludzie i tak się uwłaszczyli w tych polskich sądach. Tam prawo nie istnieje a czysta samowolka
----------------------------------
Anonim

Ja takie coś przerabiałem niedawno w brzeskim sądzie i nie jestem jedyny, którego spotkała taka... niepodzianka.
================================
Sędzia Judasz cenzuruje dziennikarkę! Zobacz szokujący film z sądów na prowincji [FILM]

UJAWNIAMY wstrząsające filmy pokazujące działanie sądów z dala od stolicy! - Protokół sprawy diametralnie różni się od tego, co było w zapisie audio i wideo – protestuje przed sądem obwiniony. Dlatego na sali pojawia się Ola Madej, która pokazuje patologie w sądach, do których nie docierają media z Warszawy. Ale jej kamera zostaje z niej usunięta. Sędzia Bartosz Zbytniewski-Judasz stwierdza, że choć ma zgodę na nagrywanie, to… sala jest na to za mała. Dziennikarka prosi o przytoczenie treści artykułu, na podstawie którego sędzia uniemożliwia jej pracę. - Musi pani iść do biblioteki sądowej – odpowiada arogancko sędzia.

Filmy nagrane przez Olę Madej, które pokazane zostały w „Wywiadzie z chuliganem” Piotra Lisiewicza, robią ogromne wrażenie. W Warszawie, pod bokiem mediów, sytuacja w której prezes sądu zabrania na stałe (!) nagrywania na terenie całego sądu, wydaje się absolutnie niemożliwa. Ale już w sądzie w Gryficach tak właśnie się stało.

Sędzia z Koszalina krzyczący na podsądnego i szyderczo życzący szczęśliwego Nowe Roku, pani sędzia z Gryfic na wysokim obcasie strofująca na sądowych korytarzach dziennikarzy – te scenki robią wrażenie. A po wyjeździe z Gryfic samochód dziennikarki zatrzymuje do kontroli policja, która nawet nie udaje, że jest tu przypadkowo.

Zobacz FILMY pokazujące całą prawdę „najwspanialszej kaście” na prowincji i rozmowę z ich Autorką:

źródło + film : https://niezalezna.pl/275343-sedzia-judasz-cenzuruje-dziennikarke-zobacz-szokujacy-film-z-sadow-na-prowincji-film

Podpis użytkownika:

Marecki11
Początkujący

Wysłany: Sro Cze 12, 2019 08:06

Nie wiem czy widzieliście ale jest coraz wiecej prywatnych firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek. Czy rzeczywiście takie pożyczki się opłacają? Czy nie są przypadkiem bardzo drogie?

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Cze 12, 2019 15:48

Komentarze:
Kazik

Panie Marku. Rosati to kretyn, zwykła szuja i donosiciel. Przykład z brzegu: Niemcy wybili w ciągu roku 850 tysięcy dzików i Rosati milczał, za rządów PO wybito ponad 350 tysięcy dzików i Rosati też milczał, a jak PIS chciał wybić 250 tysięcy dzików to Rosati pierwszy doniósł do UE skargę. A najpiękniejsze było to że UE dała Rosatiemu do zrozumienia żeby spiedralał bo rząd robi słusznie. I długo można by tak wymieniać czyny tego szkodnika. Teraz wiadomo dlaczego Polska była rozkradana. Przy takim Rosatim i Rostowskim to norma. Dwaj panowie R. Jak Tusk to wymawiał?
-------------------------------------
ntyinsekt

Pięknie Panie jakubiak.Wszy należy rozgniatać.
anty-antypis

Pan Jakubiak albo kpi, albo mocno przecenia ministrów finansów III RP.
Przecież dla nich punktem odniesienia jest Balcerowicz - debil jakich mało. Rossati może być durniem - ale gdzie mu tam do Balcerowicza.

=============================
"Przecież to trzeba być debilem!". Mocne słowa Jakubiaka

Nie sądzę, żeby poważny człowiek, były minister finansów pisał o narodzie "debile". Przecież to trzeba być debilem, żeby coś takiego napisać. Więc ja nie sądzę, żeby on w stanie trzeźwości to zrobił – powiedział poseł Marek Jakubiak. Polityk odniósł się w ten sposób do wpisu Dariusza Rosatiego.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński napisał na Twitterze, że Prawo i Sprawiedliwość rozbroiło polski wywiad. Jak podkreślił, upubliczniając zbiór zastrzeżony ujawniono najbardziej strzeżone tajemnice, w tym listy agentów. Do sprawy odniósł były europoseł Dariusz Rosati. "Niestety, rządzą nami debile. I niestety, naród bije im brawo. Do spółki z Putinem" – napisał polityk.

O komentarz Rosatiego pytany był w programie "Tłit" Wirtualnej Polski poseł Marek Jakubiak. – Widać, że pan Rosati nie czyta gazet czy internetu. Ja z panem Dariuszem Rosatim byłem w jednym z programów i zupełnie inaczej mówił – zaczął.

Poseł zasugerował, że w chwili kiedy Rosati pisał swój post był pod wpływem alkoholu. – Są dwie prawdy: piłeś – nie jedź i piłeś – nie pisz. Nie sądzę, żeby poważny człowiek, były minister finansów pisał o narodzie "debile". Przecież to trzeba być debilem, żeby coś takiego napisać – mówił. – Więc ja nie sądzę, żeby on w stanie trzeźwości to zrobił – dodawał Jakubiak.

– Obrażanie suwerena, że ma inne zdanie niż jaśniepan myśli że suweren powinien mieć, to jest obrażanie samego siebie. Chciałbym jeszcze tylko zapytać: A kto pana wybrał, Panie Rosati? Sami mądrzy widocznie – skwitował.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/105598/przeciez-to-trzeba-byc-debilem-mocne-slowa-jakubiaka.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 13:01

Komentarze:
emerytka

Musimy Amerykanom zapłacić, żeby nie mieć ruskich za darmo. Wariant obecności ruskich już przerabialiśmy do 1993 roku. Podobno Schetyna jest historykiem! Za dużo wagarował nieuk jeden!!!
sa

biedny sfrustrowany facet. W zasadzie przegrał wszystko. Jeszcze próbuje prężyć muskuły. Wszystko to na nic. Jest już pozamiatane.
--------------------------------------
REALISTA

Szmatyna w pażdzierniku obudzisz się z ręką w nocniku,a Donek usadzi cię w oślej ławce,tak jak było w czasie jego premierowania.
Komedia! Jest sukces, a Schetyna doszukuje się spisku: 1000 żołnierzy USA za grube miliardy? Przyjrzymy się temu porozumieniu

Również niewątpliwy sukces rządzących politycy Platformy Obywatelskiej próbują przedstawić jak porażkę. Dobrym przykładem jest ostatni tweet Grzegorza Schetyny.

1000 dodatkowych żołnierzy USA za grube miliardy? Przyjrzymy się dokładnie temu porozumieniu

— napisał przewodniczący PO.

Polska w relacjach z USA powinna być sojusznikiem, nie klientem. A władze realnie wzmacniać bezpieczeństwo kraju, nie uprawiać propagandę

— dodał.

Pomijając kuriozalną formę tweeta Schetyny, warto zastanowić się nad efektem prac obecnego lidera Platformy w okresie, gdy sam był szefem MSZ. A może raczej brakiem efektu? Tu należy szukać przyczyn jego operetkowego stanowiska.

Lidera PO szybko sprowadzili na ziemię internauci.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/450772-jest-sukces-a-schetyna-doszukuje-sie-spiskuprzyjrzyjmy-sie

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 13:18

Spółka odpowiedzialna za budowę atomu miała już trzech prezesów. Teraz ogłosili konkurs na czwartego

Spółka PGE EJ1, której celem jest przygotowanie i realizacja procesu inwestycyjnego dot. budowy polskiej elektrowni jądrowej, powstała w styczniu 2010 r. Jej pierwszym prezesem został kumpel Tuska i szef resortu skarbu w jego rządzie - Aleksander Grad. W 2014 r. został zastąpiony przez Jacka Cichosza, a po przejęciu władzy przez "dobrą zmianę" pełniącym obowiązki prezesa został Krzysztof Sadłowski. Kilka dni temu rada nadzorcza PGE EJ1 ogłosiła konkurs na nowy zarząd. Powstaje pytanie - ilu jeszcze prezesów zostanie powołanych zanim budowa tej elektrowni w ogóle ruszy?

O całkowitych kosztach funkcjonowania rozpoczętego jeszcze w 2009 roku programu "polskiej energetyki atomowej" pisałem kilka dni temu [ tutaj ]. Bazując na raporcie NIK oraz oficjalnych danych prezentowanych przez Ministerstwo Energii można dojść do wniosku, że wspomniany program pochłonął już grubo ponad miliard złotych.

Elementem, który wpłynął na wysokość ponoszonych kosztów, są wynagrodzenia dla pracowników i członków zarządu spółki PGE EJ1 - tj. spółki celowej, której zadaniem ma być wybudowanie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Kilka miesięcy temu grupa posłów z Kukiz'15 złożyła do ministra energii interpelację dotyczącą kosztów funkcjonowania spółki PGE EJ1, w tym także kosztów wynagrodzeń dla prezesów, członków zarządu i innych pracowników tej spółki.

W odpowiedzi na tę interpelację minister energii przyznał, że w latach 2010 - 2018 całkowite wydatki na wynagrodzenia w spółce PGE EJ1 wyniosły 102 mln zł. Ile z tej kwoty przypadło członkom zarządu? Wiemy, że w latach 2016 i 2017 łączne wynagrodzenia zarządu i rady nadzorczej spółki PGE EJ1 wyniosły odpowiednio 1,95 mln zł oraz 1,77 mln zł.

Prezesów PGE EJ1 było, póki co, trzech. Pierwszym z nich był kumpel Tuska i szef resortu skarbu w jego rządzie - Aleksander Grad. Zrobiło się o nim głośno w 2012 roku, kiedy media zaczęły donosić, iż w atomowych spółkach zarabia po 100 tys. zł miesięcznie. W rzeczywistości inkasował po 55 tys. zł miesięcznie (do czego sam się przyznał). W 2014 roku Grad został zastąpiony przez Jacka Cichosza, a po przejęciu władzy przez "dobrą zmianę" pełniącym obowiązki prezesa został Krzysztof Sadłowski. Kilka dni temu rada nadzorcza PGE EJ1 ogłosiła konkurs na nowy zarząd. Jeśli ktoś chce sprawdzić się na stanowisku prezesa atomowej spółki, to powinien wysłać zgłoszenie swojej kandydatury najpóźniej do 10 lipca.

W kontekście powyższego zasadnym jest zadanie pytania: Ile lat jeszcze upłynie, ile kasy się ulotni i ilu prezesów spółka PGE EJ1 będzie jeszcze miała zanim budowa pierwszej polskiej elektrowni w ogóle ruszy?

źródło: http://niewygodne.info.pl...owej-spolki.htm

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 17:37

Komentarze:
Tymon

Na koszt Polaków to jedynie latał bękart Tuska
[email protected]

Kodziarzowi mowę odebrało..
obserwator jeden

A z czyjej kasy szło za ryżego, jak latał do kumpli z polskiego Palermo haratać w gałę?
I co ?

A gdzie był ten zatroskany jak Tusk woził po całym świecie swoje pomioty za nasze pieniądze ????? Gdzie byli troskliwi, jak Komor karmił całą swoją trzodę w Pałacu Prezydenckim za nasze pieniądze ???? Gdzie byli jak Donek wysyłał taksówki rządowe do wożenia swoich dzieciaków ???? Wtedy cisz, wtedy wolno, a teraz troska ??? Co za obłuda !!!!! My to wszystko pamiętamy !!!!!!
Gilda

Opozycja pewnie będzie chciała komisji śledczej w tej sprawie.
================================
Kinga Duda w Białym Domu. Padło pytanie o finansowanie wizyty, cięta riposta prezydenta

Razem z parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą do Stanów Zjednoczonych udała się córka pary prezydenckiej Kinga Duda.

Z ustaleń "Faktu" wynika, że wyjazd córki pary prezydenckiej do Stanów Zjednoczonych był owiany tajemnicą. "Pałac Prezydencki nie ujawniał, że Kinga Duda będzie z rodzicami u państwa Trumpów i że będzie także gościem przyjęcia w Białym Domu" – czytamy.

Pierwsze pytanie: W jakim charakterze na wycieczce do Białego Domu była Pana córka? I drugie pytanie: Jeżeli była prywatnie, to czy zapłaciła za przelot z własnych pieniędzy, czy jednak złożyli się na to wszyscy Polacy płacący podatki? #pycha #wystarczyniekraść

— Robert M. (@R_Mazurowski) 13 czerwca 2019

Kiedy dzisiaj Andrzej Duda podziękował na Twitterze wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie do wizyty pary prezydenckiej w USA oraz do podpisania porozumienia, jeden z internautów nawiązał do obecności Kingi Dudy w Stanach Zjednoczonych.

„Pierwsze pytanie: W jakim charakterze na wycieczce do Białego Domu była Pana córka? I drugie pytanie: Jeżeli była prywatnie, to czy zapłaciła za przelot z własnych pieniędzy, czy jednak złożyli się na to wszyscy Polacy płacący podatki?” – pytał internauta, dodając hasztag „wystarczyniekraść”.

Szanowny Panie, informuję, że Kinga przyleciała do USA na nasz prywatny koszt, samolotem regularnych linii lotniczych i przebywa tu także na nasz prywatny koszt. Zapewniam, że polski Podatnik nie dokłada do jej obecności w USA ani grosza. Życzę miłego dnia.

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) 13 czerwca 2019

Na pytanie niemal natychmiast odpowiedział z prywatnego konta prezydent Andrzej Duda. „Szanowny Panie, informuję, że Kinga przyleciała do USA na nasz prywatny koszt, samolotem regularnych linii lotniczych i przebywa tu także na nasz prywatny koszt” – sprostował insynuacje prezydent.

„Zapewniam, że polski Podatnik nie dokłada do jej obecności w USA ani grosza. Życzę miłego dnia” – dodał Andrzej Duda.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/105726/kinga-duda-w-bialym-domu-padlo-pytanie-o-finansowanie-wizyty-cieta-riposta-prezydenta.html[/b]

Podpis użytkownika:

somm
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Cze 14, 2019 10:32

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jak patrzymy się na taka pożyczkę. Jeśli kalkulujemy koszt pożyczki w skali roku to rzeczywiście okazuje się, ze jest bardzo droga. Jeśli jednak podliczamy koszt pożyczki w skali dwóch tygodni czy miesiaca to okazuje się,ze nie jest to taki duży koszt.

Pozyczki prywatne opłacają się ale na krótki czas. Na miesiąc czy na dwa miesiące. Ale nie na dłużej.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Cze 14, 2019 12:26

Komentarze:
gosć

Podziękujmy Schetynie i Tuskowi :(
------------------------------
WK

Zgadzam się z Leszkiem Millerem w tym sensie, że wybór takich jak on byłych komunistów jest zagrożeniem demokracji. W kraju w pełni wolnym powinni siedzieć w więzieniu, pozbawieni praw publicznych.
Keson

Grzesiu, dziękujemy.
==============================
Komuna wraca pełną parą - Belka, Cimoszewicz, Miller. "Polska będzie zbierała gorzkie żniwo za przywrócenie do życia politycznego dawnych władców PRL"

Już wkrótce Polska będzie zbierała gorzkie żniwo za przywrócenie do życia politycznego dawnych władców PRL, komunistycznych premierów w III RP, którzy w ostatniej dekadzie odeszli w cień, tracąc niemal całkowicie wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Zmarginalizowani, niemal zapomniani, od czasu do czasu przez media nieprzychylnie nastawione do obecnej władzy, przywoływani byli jako poważni komentatorzy, wiarygodne źródło opinii. Tylko niewielu z nich, tych najbardziej sprytnych przeniosło się do Platformy Obywatelskiej, gdzie starali się grać pierwsze skrzypce jako rzecznicy i obrońcy demokracji. W gruncie rzeczy wszyscy, również ci działający w partiach lewicowych, jak choćby SLD, niczym kameleon przeistoczyli się z komunistów w światłych reformatorów, dzielnych rycerzy, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Przypomnę słowa Włodzimierza Czarzastego do Frasyniuka: - „ Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami k**wa dogadali!” albo Leszka Millera, który mówiąc o rozwiązaniu komunizmu podkreśla, że odbyło się ono „za porozumieniem stron”.

Celna charakterystyka, jaką Andrzej Duda wypowiedział oficjalnie w Ameryce, o fałszywej metamorfozie „kasty” sędziowskiej, jak dokonała się w Polsce po 1989 roku, w takim samym stopniu odnosi się do czołowych przedstawicieli wysokich szczebli partii komunistycznej z okresu PRL. Dzięki temu, że „przefarbowali się na elitę nowego państwa, mimo upływu 30 lat wciąż mają duże wpływy” – powiedział prezydent Duda.

Słowo przefarbować w języku polskim ma dodatkowy smaczek, gdyż często używa się też zwrotu „farbowany lis”, a to nadaje takiemu osobnikowi cechę chytrości w swoich przedsięwzięciach. Farbuje się, aby przechytrzyć kogoś w dążeniu do uzyskania swojego celu. W tym przypadku przechytrzyć, to nic innego jak oszukać.

Zdawałoby się, że poza nielicznymi większość postkomunistycznej elit zniknęło z życia politycznego. Platforma Obywatelska, chcąc zwiększyć swoje szanse na pokonanie PiS (wydaje się, że naprawdę chodziło o zagwarantowanie sobie zwycięstwa) w wyborach do Parlamentu Europejskiego, sięgnęła po dawną nomenklaturę komunistyczną., wystawiając jej trzech przedstawicieli na listach Koalicji Europejskiej – Marka Belkę, Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera. Cała trójka dostał się do ław w Brukseli, odzyskawszy tym samym drugie życie polityczne.

Od dziś nie będą się wypowiadać jako byli premierzy, będący na emeryturze. Tamten czas się skończył. Teraz będą formułować swoje opinie i oceny jako pełno prawni politycy, biorący pełny, aktywny udział w kształtowaniu obecnej sytuacji politycznej w kraju. Próbkę takich ocen dał Leszek Miller, degradując opinię Donalda Trumpa o stanie demokracji w Polsce.

Być może prezydent Trump nie widzi zagrożenia demokracji w Polsce, ale od ocen na taki temat jesteśmy my Polacy oraz instytucje UE

– powiedział Leszek Miller. I dodał, że fakty przeczą ocenie wypowiedzianej przez amerykańskiego prezydenta.

Ciekawe, że Leszek Miller dziś powołuje się na autorytet UE. Nie mogę sobie przypomnieć, aby równie żywo jak na opinię prezydenta Trumpa, zareagował wtedy, gdy Guy Verhofstadt powiedział, że 11 listopada 2017 roku, w dniu Święta Niepodległości ulicami Warszawy przemaszerowało 60 tys. nazistów.

Wtedy był osobą prywatną, a dziś…

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/450928-komuna-wraca-pelna-para-belka-cimoszewicz-miller

Podpis użytkownika:

Strona 391 z 393  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu