forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 20:40

CO ZA OBŁUDA!


ZNP nawołuje do strajku, ale nie prowadzi protestu w swojej placówce. Bo tam rodzice... płacą czesneNamawiali do strajku, zapomnieli o sobie. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi nie uważał za zasadne protestować w prowadzonej przez siebie szkole. I tym sposobem uczniowie Szkoły Podstawowej ZNP oraz gimnazjalnej spokojnie napiszą egzaminy, a rodzice - którzy płacą czesne - nie będę się musieli obawiać, że ich pociechy nie przeskoczą tego szczebla edukacji.

Takiej obłudy dawno nie było. Choć Związek Nauczycielstwa Polskiego nawołuje nauczycieli w całej Polsce do strajku, to - gdy pojawia się kwestia pokaźnych sumek od rodziców - wycofuje się rakiem.

Okazuje się bowiem, że w Łodzi funkcjonuje Szkoła Podstawowa Związku Nauczycielstwa Polskiego, w której rodzice płacą spore czesne i która - zapewne z tego powodu - w akcję strajkową się nie włącza.

Jak tłumaczył już mediom Marek Ćwiek - prezes Okręgu Łódzkiego ZNP i członek ogólnopolskich władz związku, będących dla szkoły organem prowadzącym - kadra podstawówki przeprowadziła w odpowiednim czasie referendum strajkowe, a "planowany przebieg akcji w naszej szkole będzie miał charakter solidarnościowy, inny niż w większości placówek, z uwagi na uwarunkowania SP ZNP".

Co to za "uwarunkowania"? Odpowiedź nasuwa się sama, jeśli zobaczymy, ile kosztuje miesiąc nauki - to aż... 760 zł. Nie dziwi więc, że ZNP tam strajku akurat nie organizuje, a dzieci - zdobywające wiedzę w 18-osobowych klasach - mogą spokojnie przygotowywać się do egzaminów.

Po prostu szkoła, za którą rodzice płacą takie pieniądze, strajkować nie może. Nawet jeśli prowadzona jest przez ZNP.

O szczegółach finansowania i wyjątkowym traktowaniu mówi w rozmowie z dziennikarzem TVP Info przedstawiciel placówki.

- Co innego jest ZNP, a co innego jest szkoła, która jest w ZNP, ale
my jesteśmy szkołą niepubliczną i żadna szkoła niepubliczna nie strajkuje (...) My jesteśmy inaczej finansowani przecież

- słyszymy.

źródło + video: https://niezalezna.pl/266698-znp-nawoluje-do-strajku-ale-nie-prowadzi-protestu-w-swojej-placowce-bo-tam-rodzice-placa-czesne

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Kwi 09, 2019 20:39

Absurdalny pomysł części nauczycieli. Chcą strajku okupacyjnego! Czy zablokują egzaminy?Portal onet.pl donosi, że cztery zachodniopomorskie szkoły chcą strajku okupacyjnego podczas egzaminów. Miałby być to sposób na... "łamistrajków", czyli osoby, które zasiądą w komisjach egzaminacyjnych mimo trwającego strajku. Forma okupacji może doprowadzić do tego, że egzamin w ogóle się nie odbędzie.

Okazuje się, że strajk nauczycieli to nie wszystko. Niektórzy ze strajkujących nie chcą również dopuścić do pracy nikogo innego. Świadczy o tym apel z czterech zachodniopomorskich szkół, w których ogłoszono propozycję strajku okupacyjnego z jednoczesnym brakiem wpuszczania kogokolwiek do sal egzaminacyjnych.

"Takie żądania się pojawiły i zostaną przekazane do centrali. Nauczyciele chcą w ten sposób walczyć z łamistrajkami, których chcą wprowadzić do szkół. Nauczyciele uważają, że się ich lekceważy, robiąc egzaminy za ich plecami, z pomocą łamistrajków. Przyjdzie kominiarz z wykształceniem pedagogicznym i zasiądzie w komisji? Ludzie są zbulwersowani"

- mówi Adam Zygmunt, prezes zachodniopomorskiego ZNP.

Wygląda więc na to, że w niektórych miejscach strajkujący nauczyciele walczą nie tylko o wyższe pensje, ale także z... kolegami i koleżankami, posiadającymi uprawnienia pedagogiczne, którzy chcą pomóc dzieciom przejść przez egzaminy bez większych stresów.

To kolejny przykład absurdu podczas egzaminów. W Toruniu nauczyciele skarżyli się natomiast, że... strajk trwa za długo, bo muszą spędzić w szkole osiem godzin.

źródło: https://niezalezna.pl/266819-absurdalny-pomysl-czesci-nauczycieli-chca-strajku-okupacyjnego-czy-zablokuja-egzaminy

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 16:12

Komentarze:
Anonim xxxxx

Ta swołocz boi się pamięci.
----------------------------
Józwaz Olch

Nie wołajcie władz! Wołajcie do tej parszywej imitacji warszawiaków, która zaanektował stolicę po 1945 roku. Przypominam, że wtedy obowiązywał zakaz meldowania w stolicy przedwojennych warszawiaków a jednocześnie czerwona swołocz sprowadzała do Warszawy całe wioski. Zasiedlając nimi osiedla mokotowskie, muranowskie i różne Pragi. To jest hołota, która w żaden sposób nie identyfikuje się z historią miasta.

--------------------------------
Tytus

Ciemność....oj! widzę ciemność! ...i te ciemne masy z Ratusza.

=====================

[size=18]Władze Warszawy odcinają smoleński pomnik od prądu. Rzeźbiarz: monument jest okaleczony
- Pomnik jest niedokończony, okaleczony brakiem 96 świateł symbolizujących Ofiary tragedii smoleńskiej. A władze miasta wyrażają konsekwentnie wobec pomnika i mnie jako autora stosunek bardziej niż niechętny - powiedział autor Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. Jerzy Kalina.

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. stanął 10 kwietnia ub.r. między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską w Warszawie. Wypisano na nim nazwiska wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Autor pomnika, rzeźbiarz Jerzy Kalina negatywnie ocenił funkcjonowanie monumentu po roku od jego zaistnienia w przestrzeni Warszawy.

"Pomnik jest niedokończony, a władze miasta wyrażają konsekwentnie wobec pomnika i mnie jako autora stosunek bardziej niż niechętny. W związku z tym, z wieloma pracami stoimy w miejscu, bo trudno jest je kontynuować, jeżeli jesteśmy pozbawieni dostępu do energii elektrycznej"

stwierdził.

Jak podkreślił, pomnik okaleczony jest brakiem 96 świateł symbolizujących ofiary tragedii smoleńskiej. - Świateł, które miały rozświetlać dół ekshumacyjny nawiązujący do dołów śmierci Katynia, Miednoje, Charkowa oraz innych, licznych miejsc Golgoty Wschodu i z którego wyrasta pomnik - "trap samolotowy" nawiązujący do celu podróży tych, którzy tak nagle i tragicznie odeszli - mówił Kalina.

"W tej sytuacji pomnik nie wyraża tego, co najważniejsze, czyli szczególnego, godnego upamiętnienia 96 Ofiar tragedii smoleńskiej. Pomnik wyrastający z dołu śmierci - drugiego takiego na świecie nie ma. Jest to jednak od początku pomnik okaleczony"

- zaakcentował.

Zaznaczył, że brakuje przy nim także "dywanu" zastygłego w ciemno-czerwonym granicie długości ok. 50 m, który miał być poprowadzony od strony trapu w kierunku wschodnim.
"Dywan" ma uczytelnić pomnik, przywołując wyobrażenie uroczystego powitania, pożegnania, oczekiwania na lotnisku na tych, którzy bezpowrotnie odeszli, a nam pozostała pustka

- podsumował artysta.

zródło: https://niezalezna.pl/267008-wladze-warszawy-odcinaja-smolenski-pomnik-od-pradu-rzezbiarz-monument-jest-okaleczony

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 20:22

Komentarze:

[email protected]

brawa dla rządu i nauczycieli,którzy pomogli, hucpa polityczna powinna być niszczona ZNP jest przeciw Polakom i Polsce, prezes do wymiany wprowadził sabotaż egzaminów państwowych

--------------------------
Tom Bombadil

Brawo, brawo, po stokroć brawo! Państwo polskie pokazało swoją siłę i sprawność. Nie uległo przed szantażem. Wszystko to w dobrym, eleganckim stylu. Czapki z głów przed Paniami - Szydło i Zalewską
------------------------------------
Wolny

Każdy kto wykorzystuje dzieci jest łajdakiem. Brawo Rząd.

==========================
ZNP wściekły, że MEN udało się przeprowadzić egzaminy! Żądają wyjaśnień i straszą premier Szydło oraz minister Zalewską
Tego się nie spodziewali! Związek Nauczycielstwa Polskiego z furią atakuje Beatę Szydło i Annę Zalewską. Wszystko z powodu sukcesu resortu edukacji, któremu udało się sprawnie przeprowadzić dzisiejszy egzamin gimnazjalny. Związkowcy straszą premier i minister oraz żądają wyjaśnień w kwestii dotyczącej zmian w prawie, które pozwoliły na to, by większość uczniów przystąpiło do egzaminów.

Broniarzowi i spółce nie wystarczyło szokujące wystąpienie Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który straszył dzieci, nauczycieli i rodziców, że egzaminy przeprowadzane w nowej formule i na podstawie zmienionych regulacji prawnych, mogą być unieważnione. ZNP w wydanym oświadczeniu domaga się od minister Zalewskiej informacji jak doszło do zmiany przepisów i jak wyglądał cały proces legislacyjny. Widać, że związkowcy będą chcieli szukać dziury w całym, by podważyć udaną operację z egzaminami, która wystrychnęła Broniarza na dutka.

Pismem (…) przekazanym Pani Premier Związek Nauczycielstwa Polskiego wniósł o podjęcie przez Panią Premier działań, efektem których będzie wypełnienie przez Ministra Edukacji Narodowej obowiązku w postaci natychmiastowego opublikowania w serwisie „Rządowy Panel Legislacyjny” wszelkich dokumentów dotyczących prac nad projektami rozporządzeń MEN zmieniających zarządzenie: w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminów ośmioklasisty oraz w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego.


Zachodzi prawdopodobieństwo, iż Pani Minister Anna Zalewska będąc funkcjonariuszem publicznym nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku, co mimo wniosku ZNP nie spotkało się z reakcją Pani Premier, która zagwarantowałaby jego dopełnienie.

– przekonują działacze związkowi.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/442038-znp-wsciekle-ze-men-udalo-sie-przeprowadzic-egzaminy

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pią Kwi 12, 2019 17:25, w całości zmieniany 1 raz
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 18:52


Bunt nauczycieli: O dacie strajku zdecydowała PO?
Szef KPRM Michał Dworczyk przyznał, że „oczywiście nie wie”, czy termin strajku w oświacie został wyznaczony dawno temu i to w porozumieniu z Platformą Obywatelską, ale - jak zauważył -„wielu przedstawicieli ZNP, a na pewno przewodniczący Sławomir Broniarz, daje powód do takich spekulacji”.

Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w czwartek po 9.00 rozpocznie się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, druga część egzaminu gimnazjalnego. Czwartek będzie jednocześnie czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Dworczyk w rozmowie w Polskim Radiu 24 został zapytany, czy podobnie jak wicemarszałek Senatu Adam Bielan jest przekonany, że termin strajku w oświacie został wyznaczony dawno temu, i to w porozumieniu z Platformą Obywatelską. „Tego nie wiem oczywiście. Natomiast jedno jest pewne, że swoimi działaniami wielu przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego, a na pewno przewodniczący Sławomir Broniarz daje powód do takich spekulacji” - odpowiedział minister.

Dworczyk zwrócił uwagę, że „możemy bez trudu znaleźć w internecie szereg zdjęć pana Broniarza, który występuje, albo na imprezach Platformy Obywatelskiej, albo na wiecach opozycji, KOD-u, czy różnego rodzaju innych zgromadzeniach, które mają charakter stricte polityczny”.

W odpowiedzi na uwagę, że sam Broniarz stwierdził, iż fakt, że jest szefem ZNP nie odbiera mu praw obywatelskich i ma prawo wyrażać swoje opinie na różnych spotkaniach, szef KPRM przyznał, że szef ZNP ma do tego „stuprocentowe prawo”. Jednak dodał jednocześnie, że Broniarz „nie powinien się dziwić manifestując w ten sposób swoje przekonania i podejmując taką aktywność, że później pojawiają się pytania dotyczące jego intencji”.

„Chciałbym wierzyć, że jedyną intencją i przesłanką działań wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego strajku - mówię o kierownictwie Związku Nauczycielstwa Polskiego - była troska o ucznia i nauczycieli. W moim przekonaniu jest wiele przesłanek, żeby postawić taką tezę, że do końca tak nie jest” - podkreślił.

W jego ocenie „najważniejsze jest teraz jedno, że egzaminy się odbywają”. „Tu trzeba bardzo serdecznie podziękować ponad pięciu tysiącom osób, które zgłosiły się do tego, żeby właśnie uczniowie mogli egzamin zdać, żeby we wszystkich szkołach mogły te egzaminy się odbyć. I też warto zaapelować do tych działaczy Związku Nauczycielstwa Polskiego, którzy strajkując, starają się wywierać presję na tych nauczycieli, którzy nie zostawili dzieci w tych dniach, którzy przeprowadzają egzaminy. Też bez kłopotu można znaleźć w internecie różnego rodzaju zdjęcia, na których jest wywierana presja na tych, którzy przeprowadzają te egzaminy, albo na tych, którzy do strajku nie chcą się przyłączyć” - zauważył.

Szef KPRM podkreślił jednocześnie, że „każda grupa zawodowa ma prawo do strajkowania, do demonstrowania swoich przekonań, do protestu, ale niedobrze jest, kiedy nauczyciele, którzy chcą zostać z dziećmi, są poddawani jakiejś presji i jakiemuś hejtowi”.

W środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan, komentując trwający protest nauczycieli, powiedział w TVP1: „Jestem przekonany, że data tego strajku została wskazana przez polityków PO już wiele miesięcy temu”. Jak dodał, „kalendarz wyborczy jest znany w Polsce od lat”.

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej „Solidarności”. Według ZNP w strajku biorą też udział nauczyciele niezrzeszeni w żadnym ze związków.

Od środy zaplanowano egzaminy zewnętrzne: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się matury.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...-zdecydowala-po

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 21:03

Komentarz:
NiePOprawny

Wiadomo że jest przerost zatrudnienia nauczycieli-proponuję tych co strajkują wywalić na zbity pysk niech im ew płaci Broniarz dla reszty będzie i praca i godna płaca -już słyszę wycie Przecież wiecie drodzy Nauczyciele że to strajk POlityczny więc macie wybór a skoro tego nie rozumiecie to dziwię sie jak zostaliście tymi nauczycielami
================================
ZNP powołuje Fundusz Strajkowy. Ziemkiewicz: Lemingi, wyskakiwać z kasy!
Związek Nauczycielstwa Polskiego powołał Fundusz Strajkowy. Zebrane w ten sposób pieniądze mają zostać przekazane protestującym nauczycielom.

Oferta specjalna tylko dla czytelników Do Rzeczy. Dwie wyjątkowe książki w jednej ofercie.

Nauczyciele, którzy biorą udział w trwającym od poniedziałku strajku generalnym, nie mogą liczyć na wynagrodzenie. Rekompensatę mają stanowić pieniądze zebrane w ramach Funduszu Strajkowego. Zgodnie z zapowiedziami, od czwartku można wpłacać środki na powołany przez ZNP Fundszu. "Nauczyciele codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki. Teraz to oni potrzebują wsparcia, bo strajkując tracą swoje zarobki" – zachęca Związek i podaje dane umożliwiające wsparcie protestujących.

Z inicjatywy ZNP kpi publicysta "Do Rzeczy" Rafał A. Ziemkiewicz. Komentator przypomina, jak kończyły się zbiórki organizowane przez środowiska związane z opozycją. "Po doświadczeniach z puszkami i fakturami KOD oraz po zbiórce na seicento można teraz wesprzeć "walkę o wolność" wpłacając na "fundusz strajkowy" utworzony przez ZNPO.

Lemingi, powtórzę swój apel, wyskakiwać z kasy!" – komenuje ironicznie Ziemkiewicz.
Publicysta zaproponował: "Taki apel: zachęcam związkowców z ZNPO, którzy popchnęli nauczycieli do tego strajku, żeby za czas jego trwania też nie pobierali swoich związkowych pensji i przeznaczyli je na fundusz strajkowy. Tak dla solidarności".

Więcej: https://dorzeczy.pl/kraj/99533/znp-powoluje-fundusz-strajkowy-ziemkiewicz-lemingi-wyskakiwac-z-kasy.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 18:44

Komentarze:
Maryan z Topoli

w czym jest problem ?
za chwile może nasz żaglowiec popłynie na morze czarne albo motocykliści pojada do Smoleńska...
bez jaj w szczegółach proszę...

-------------------------------
Czy Polska jest suwerenna?

...""Estonia nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu i według nas wydanie pozwolenia statkowi szkolnemu przeczyłoby polityce nieuznawania aneksji Krymu"...

- W takim razie prosimy władze polskie o wycofanie polskich artystów z finału 'Eurowizji' w Izraelu w tym roku.
Komunikat na ten temat:
"Polska nie uznaje nielegalnej aneksji Wzgórz Golan w Syrii i pozwolenie na występ zespołowi 'Tulia' - przeczyłoby polityce nieuznawania aneksji ziem syryjskich i palestyńskich".

Tak na pewno się stanie, a jak wy myślicie?...

--------------------------------------
Tak uważam

Głupota jakich mało.
=====================================
Polska odmawia wstępu rosyjskiemu żaglowcowi "Siedow"
Jak informuje na Twitterze Polska Agencja Prasowa, decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki.

Decyzję szefa rządu wykona Straż Graniczna w Gdyni. Sytuacja to pokłosie informacji przekazanych w czwartek przez agencję TASS. Żaglowiec "Siedow" nie został wpuszczony przez władze Estonii na wody terytorialne tego kraju i obrał kurs na port w Gdyni.

Według estońskiej dyplomacji, na pokładzie żaglowca znajdują się kursanci z Kerczeńskiego Państwowego Morskiego Uniwersytetu Technologicznego z okupowanego Krymu. "Estonia nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu i według nas wydanie pozwolenia statkowi szkolnemu przeczyłoby polityce nieuznawania aneksji Krymu" – media cytują komentarz MSZ Estonii.

Tymaczasem zdaniem Rosji, decyzja estońskich władz to "nieprzyjacielski atak". Siedow to największy na świecie żaglowiec szkolny.

18 marca 2014, po „ogólnokrymskim referendum” Republika Krymu ogłosiła niepodległość (wiele środowiska alarmowało, że referendum zostało przez Rosję sfałszowane). Trzy dni później została wcielona do Federacji Rosyjskiej. Zmiany nie zostały uznane przez Ukrainę i ONZ.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/99661/polska-odmawia-wstepu-rosyjskiemu-zaglowcowi-siedow.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 20:37

Premierowe Plastusie o Broniarzu i spółce. Jest też Wałęsa i... ufoludki
W najnowszej animacji Barbary Pieli jak zwykle znajdujemy odniesienie do bieżących wydarzeń. Tym razem autorka "wzięła na warsztat" strajk nauczycieli.

W satyrycznej formie przedstawia tło trwającego protestu, prezentując widzom swoją wizję dotyczącą "bohaterów drugiego planu".

Jest więc Schetyna, który dozuje napięcie, Trzaskowski, który leje wodę i Sławomir Broniarz, który miesza.


Pojawiają się także dziennikarskie "tuzy" - Tomasz Lis i Adam Michnik.

A na koniec nasz noblista Wałęsa konsultuje się z ufoludkami.

źródło + video : https://niezalezna.pl/267451-tylko-u-nas-premierowe-plastusie-o-broniarzu-i-spolce-jest-tez-walesa-i-ufoludki

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 19:49

komentarze:
pisowy

narodek polski jest tępy i zindoktrynowany przez TVN i trzeba mu tłumaczyć łopatologicznie, że tak jak rolnik co orze ziemię dostaje dopłaty do hektara , tak hodowca ma mieć dopłaty do bydła
------------------------------
[email protected]

Propaganda juz poszla ze PIS bedzie dawac... teraz juz mozna tej mniejszej, myslacej czesci wyborcow powiedziec o co naprawde tu chodzi.
-----------------------------
kasa nie dla wyrokowców

Po pierwsze dopłaty już dawno są, po drugie te na dobrostan obejmują mikroskopijną część rolnictwa, jakiś promil rolników skorzysta,po trzecie, muchy łapie się na miód nie na ocet, a PIS ma wojnę w UE
===============================
O co chodzi w dopłatach do krów i świń? Prezes PiS wyjaśnia: To nie są pieniądze z budżetu państwa
„To jest całkowicie w ramach możliwości nie tyle Polski, co po prostu środków europejskich z tzw. programu rozwoju obszarów wiejskich – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjaśniał w rozmowie z TVP Lublin kwestię finansowania zaproponowanych przed tygodniem świadczeń dla rolników – 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy.Z tych środków, a one są niemałe i prawdopodobnie w tej (unijnej -red.)perspektywie budżetowej będą zwiększone, będzie można uzyskać poważne sumy, jeżeli tylko rolnicy się tym zainteresują

– podkreślił Kaczyński.

Ja wiem o tym, że panie i panowie z PSL-u, tej kontynuacji komunistycznego ZSL-u, próbują się naśmiewać z tych stu złotych – co najmniej stu złotych – od jednego tucznika czy pięciuset złotych od krowy. Zapominają tylko, że ja wyraźnie powiedziałem, że to jest wtedy, jeżeli to jest własny chów, a w Polsce bardzo często sprowadza się prosiaki z zewnątrz. Tu chodzi o własny chów, własną paszę, o nieużywanie GMO i o to, żeby był także dobrostan zwierząt. Żeby one były dobrze utrzymywane
– podkreślił lider PiS-u.

To jest całkowicie w ramach możliwości nie tyle Polski, co po prostu środków europejskich z tzw. programu rozwoju obszarów wiejskich czy funduszu rozwoju obszarów wiejskich – powiedział. – Z tych środków, a one są niemałe i prawdopodobnie w tej perspektywie budżetowej będą zwiększone, będzie można uzyskać poważne sumy, jeżeli tylko rolnicy się tym zainteresują

– przekonywał.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/442530-o-co-chodzi-w-doplatach-do-krow-i-swin-prezes-pis-wyjasnia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 19:59

Ale interpretacja strajkujących belfrów jest zupełnie inna... :-)

=============================


komentarze:
pisowy

narodek polski jest tępy i zindoktrynowany przez TVN i trzeba mu tłumaczyć łopatologicznie, że tak jak rolnik co orze ziemię dostaje dopłaty do hektara , tak hodowca ma mieć dopłaty do bydła
------------------------------
[email protected]

Propaganda juz poszla ze PIS bedzie dawac... teraz juz mozna tej mniejszej, myslacej czesci wyborcow powiedziec o co naprawde tu chodzi.
-----------------------------
kasa nie dla wyrokowców

Po pierwsze dopłaty już dawno są, po drugie te na dobrostan obejmują mikroskopijną część rolnictwa, jakiś promil rolników skorzysta,po trzecie, muchy łapie się na miód nie na ocet, a PIS ma wojnę w UE
===============================
O co chodzi w dopłatach do krów i świń? Prezes PiS wyjaśnia: To nie są pieniądze z budżetu państwa
„To jest całkowicie w ramach możliwości nie tyle Polski, co po prostu środków europejskich z tzw. programu rozwoju obszarów wiejskich – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjaśniał w rozmowie z TVP Lublin kwestię finansowania zaproponowanych przed tygodniem świadczeń dla rolników – 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy.Z tych środków, a one są niemałe i prawdopodobnie w tej (unijnej -red.)perspektywie budżetowej będą zwiększone, będzie można uzyskać poważne sumy, jeżeli tylko rolnicy się tym zainteresują

– podkreślił Kaczyński.

Ja wiem o tym, że panie i panowie z PSL-u, tej kontynuacji komunistycznego ZSL-u, próbują się naśmiewać z tych stu złotych – co najmniej stu złotych – od jednego tucznika czy pięciuset złotych od krowy. Zapominają tylko, że ja wyraźnie powiedziałem, że to jest wtedy, jeżeli to jest własny chów, a w Polsce bardzo często sprowadza się prosiaki z zewnątrz. Tu chodzi o własny chów, własną paszę, o nieużywanie GMO i o to, żeby był także dobrostan zwierząt. Żeby one były dobrze utrzymywane
– podkreślił lider PiS-u.

To jest całkowicie w ramach możliwości nie tyle Polski, co po prostu środków europejskich z tzw. programu rozwoju obszarów wiejskich czy funduszu rozwoju obszarów wiejskich – powiedział. – Z tych środków, a one są niemałe i prawdopodobnie w tej perspektywie budżetowej będą zwiększone, będzie można uzyskać poważne sumy, jeżeli tylko rolnicy się tym zainteresują

– przekonywał.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/442530-o-co-chodzi-w-doplatach-do-krow-i-swin-prezes-pis-wyjasnia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 21:57

Komentarze:
ech

te pieniadze akurat śmierdzą!!!!!!!!!!zalatuje od nich gnojowicą jaką zrobił broniarz uczniom

------------------------------------
adas

No to Kijowski mu pozazdrości.

---------------------------------
kos

sprawdzić kto wpłacał na tych zadymiarzy!!!!!!

-------------------------------
Kryna

Na razie strajk idzie nie tak jak przewidywal, wiec musi miec jakiś sukces, Urząd skarbowy powinien wszystko sprawdzić.
-----------------------------
Al

Nie ma się czym podniecać, to wychodzi po 5 zł na jednego strajkującego. Będzie jak z tą forsą na Seicento albo u Kijowskiego. Broniarz musi z czegoś żyć jak go wyrzucą.
===========================
Sławomir Broniarz ogłasza sukces: "3 mln zł na funduszu wsparcia. Dziękuję wszystkim darczyńcom!"Szef ZNP Sławomir Broniarz ogłasza zadowolony, że na fundusz strajkowy wpłacono już 3 mln zł. „Dziękuję wszystkim darczyńcom” - napisał na Twitterze.


3mln na Funduszu wsparcia . Dxiękuję WSZYSTKIM DARCZYŃCOM !! [pisownia oryginalna - red.]

— ogłosił w sobotę prezes ZNP.

W czwartek Sławomir Broniarz poinformował, że zgodnie z uchwałą Sekretariatu Zarządu Głównego ZNP został powołany fundusz strajkowy. Stwierdził bowiem, że nie da się wypłacić nauczycielom biorącym udział w strajku pełnego wynagrodzenia za czas strajku, „ale komitet, który będzie zawiadywał tym funduszem (…), będzie chciał zaspokoić przynajmniej część oczekiwań tych, którzy najwięcej na tym strajku stracą”. Zaznaczył, że w funduszu będą tylko środki społeczne, gdyż w strajku biorą udział nie tylko członkowie związku.

Będziemy chcieli przynajmniej tej części, która najwięcej na tym wydarzeniu straciła (…), wyrównać utracone środki

— mówił wówczas.

Przypomnijmy, że pod egidą m.in. dziennikarzy „Gazety Wyborczej” powołano komitet „Wspieram Nauczycieli”, który ogłosił zbiórkę środków na rzecz strajkujących. Wśród członków nowej inicjatywy pojawiły się m.in. takie tuzy: Jacek Żakowski, Szymon Hołownia, Piotr Pacewicz, Wojciech Maziarski, Czesław Mozil, Zbigniew Hołdys czy Andrzej Saramonowicz. Inicjatywę wsparli też Wanda Traczyk-Stawska i prof. Adam Strzembosz. Tysiącem złotych przekazanych na rzecz strajkujących pochwalił się i Lech Wałęsa.

Swoistą formę wsparcia wyrażają też samorządowcy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że pieniądze, które nie zostały wypłacone nauczycielom za każdy dzień strajku, wróciły w postaci dodatków. Z kolei włodarz Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziały, że w maju nauczyciele otrzymają pensje w pełnej wysokości, a ewentualne potrącenia za czas strajku zostaną rozłożone nawet na rok.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/442513-broniarz-oglasza-sukces-3-mln-zl-na-funduszu-wsparcia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 15:37

Komentarze:
Maja

Po raz drugi w historii Polski dzieci stały się zakładnikami. Pod Głogowem posłużyli się nimi Niemcy, a teraz kto? No chyba nie Polacy !

--------------------------
Gazda

Jestem związkowcem. Ale tym którzy w ramach strajku proponują zablokowanie ocen końcowych i matur zadam proste pytanie: masz dziecko
-----------------------------
Lenka

Strajk nauczycieli wzmocni PiS! Rodzice nie podarują tej błazenady, infantylizmu, nieodpowiedzialności -pseudo nauczycieli! I to ma być wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży? Dezawuacja zawodu!
==========================
Nowak apeluje: Dyrektorzy powinni zwoływać rady pedagogiczne z nauczycieli, którzy nie strajkują. Nawet, gdyby było ich 4Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powinni zwoływać rady pedagogiczne z nauczycieli, którzy nie strajkują - mówi portalowi wPolityce.pl Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty.


Jest duży hejt ze strony nauczycieli, którzy biorą udział w proteście wobec tych, którzy nie strajkują

— mówi Nowak.

Wskazuje, że wśród strajkujących nauczycieli pojawił się nowy pomysł, branie zwolnień lekarskich na czas strajku.

Nauczyciel, który strajkuje i jest na zwolnieniu L4 może otrzymywać pieniądze. Ci, którzy strajkują, namawiają tych, którzy nie uczestniczą w proteście, aby również poszli na zwolnienia lekarskie, bo wtedy będzie mniej nauczycieli w szkołach

— twierdzi.

Małopolska Kurator Oświaty widzi wyjście dla uczniów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powinni zwoływać rady pedagogiczne z nauczycieli, którzy nie strajkują. Nawet jeżeli rada składa się z czterech osób, może podejmować decyzje i wypisywać oceny. Musimy to przeprowadzić, żeby nie dać się zaszantażować i nie pozwolić na robienie krzywdy dzieciom

— podkreśla i dodaje, że opinie prawników wskazują, że można przeprowadzić takie rozwiązanie zgodnie z obowiązującymi regulacjami.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/442511-nowak-nalezy-zwolywac-rady-pedagogiczne-z-niestrajkujacych

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 09:03

Brakuje lekarzy, SOR-y to umieralnie, a długi szpitali rośną w zabójczym tempie. Polska służba zdrowia zdycha!


Polskie szpitale coraz mocniej pogrążają się w spirali długów. Zgodnie z oficjalnymi informacjami Ministerstwa Zdrowia na koniec 2018 roku całkowite zadłużenie publicznych szpitali wyniosło rekordowe 13,7 mld złotych. Niepokoi nie tylko sama kwota, ale również tempo wzrostu zadłużenia. Okazuje się bowiem, że w ciągu ubiegłego roku kwota całkowitego długu polskich szpitali i ośrodków zdrowia (ok. 520 publicznych placówek) wzrosła aż o 17 proc.!


"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował kilka dni temu tekst, z którego wynika, iż finansowa kondycja publicznych placówek służby zdrowia w naszym kraju jest fatalna. Okazuje się, że na koniec 2018 roku publiczne lecznice były zadłużone na rekordową sumę 13,7 mld złotych.

Bardzo niepokojące jest tempo wzrostu szpitalnego długu. W ciągu ubiegłego roku kwota całkowitego długu polskich szpitali i ośrodków zdrowia zwiększyła się bowiem o 2 mld złotych, co w ujęciu procentowym stanowiło skok aż o 17 proc.! W tym kontekście warto przypomnieć, że tempo wzrostu PKB oscylowało zaledwie wokół 5 proc.

Jeśli do problemów z rosnącym zadłużeniem dodamy jeszcze dramatyczny deficyt lekarzy w naszym kraju (coraz więcej lekarzy osiąga wiek emerytalny i nie ma ich kto zastąpić z młodego pokolenia), to okaże się, że polska służba zdrowia de facto zdycha! Zamykane lub zawieszane są kolejne specjalistyczne oddziały (ostatnio we Włocławku podjęto decyzję o zawieszeniu działalności oddziału chirurgii dziecięcej), a na SOR-ach brakuje lekarzy do udzielania pomocy (w ponad 200-tys. Radomiu szpitalny SOR musiał ograniczyć działalność właśnie z powodu braku lekarzy). O wielomiesięcznych terminach wizyt u specjalistów nawet nie będę wspominał.

W przeciągu całego 2018 roku zmarło 414 tys. Polaków. Od czasu zakończenia II wojny światowej był to najgorszy rok, jeśli chodzi o liczbę zgonów. Niestety wiele wskazuje na to, że rok 2019 będzie pod tym względem jeszcze gorszy. Statystyczna długość życia Polaków przestała rosnąc. Już w 2017 roku średnia długość życia kobiet w naszym kraju skróciła się o 1,5 miesiąca. Pośrednią tego przyczyną może być utrudniony dostęp do sprawnej służby zdrowia. W tym kontekście potężne i rosnące w szybkim tempie zadłużenie szpitali oraz deficyt lekarzy to problemy, które powinny być rozwiązane w pierwszej kolejności.

źródło: http://niewygodne.info.pl...cha.htm[center]

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 18:27

Komentarze:
Bajarz z bajora

Do dziś zero odszkodowań wypłacono - ZERO. Miasto ma inne interpretacje prawa niż Komisja. I co im zrobicie?
---------------------------
[email protected]

Nazywając rzecz po imieniu to była kradzież a nie reprywatyzacja. Zwykłe złodziejstwo.

------------------------------

[email protected]Nazywając rzecz po imieniu to była kradzież a nie reprywatyzacja. Zwykłe złodziejstwo.

-----------------------------------------
Baba Banga

To kto ma wyplacic te odszkodowania, komisja z pieniedzy podatnikow, czy geszefciarze?

=============================
Kolejny cios w mafię reprywatyzacyjną i rekordowe odszkodowanie dla lokatorów! W tle kamienica Waltzów i olbrzymie pieniądze
Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję prezydenta stolicy ws. nieruchomości położonej przy Powsińskiej 31 i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia przez miasto - ogłosił przewodniczący komisji Patryk Jaki. Ponadto komisja przyznała ponad pół miliona odszkodowań i zadośćuczynień mieszkańcom z reprywatyzowanych kamienic.

Jak poinformował na konferencji prasowej przewodniczący komisji Patryk Jaki, komisja zdecydowała, aby uchylić decyzję prezydenta m.st. Warszawy z 10 lipca 2012 roku o wypłacenie odszkodowania w kwocie 4 mln 686 tys. 615 zł za nieruchomość przy ul. Powsińskiej 31 i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia przez miasto.

Decyzja prezydenta Warszawy została wydana z naruszeniem przepisów postępowania. prezydent m.st. Warszawy nie poczynił wystarczających ustaleń dotyczących analizy prawa własności do nieruchomości. Na podstawie dokumentów nie można było ocenić w sposób, który nie budził wątpliwości, czy osoba, która zgłosiła się po odszkodowanie do miasta była podmiotem, któremu to prawo przysługiwało.

– mówił Patryk Jaki.

W sprawie pojawia się także nazwisko rekina reprywatyzacyjnego, mec. Roberta N. W sierpniu 2008 r. spadkobierczyni dawnych właścicieli, reprezentowana właśnie przez znanego warszawskiego adwokata Roberta N., zwróciła się o przyznanie odszkodowania za pozbawienie faktycznej możliwości władania działką. W lipcu 2012 r. prezydent m. st. Warszawy ustalił odszkodowanie w kwocie 4 mln 686 tys. 615 zł za nieruchomość przy ul. Powsińskiej 31. W sierpniu 2018 roku, Prokurator Prokuratury Regionalnej złożył sprzeciw od tej decyzji. Zarzucił, że decyzja o odszkodowaniu mogła zostać wydana w wyniku przestępstwa polegającego na przyjęciu przez ówczesnego zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami korzyści majątkowej.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/442849-cios-w-mafie-reprywatyzacyjna-w-tle-kamienica-waltzow

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15584
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Kwi 18, 2019 08:09

Podważanie legalności egzaminów, determinacja by nie klasyfikować dzieci i piorun w prąciu. Dlaczego ZNP przegrywa?


Nauczyciele skupieni wokół ZNP wiedzą doskonale jak przegrać wizerunkowo i robią to wręcz koncertowo. Zaczęło się od aktów dyskryminacji innych nauczycieli, którzy postanowili nie brać udziału w strajku. Potem był donos ZNP do NIK sugerujący, że przeprowadzone podczas strajku egzaminy gimnazjalne były nielegalne. Gwóźdź przybił sam Broniarz strasząc, że determinacja nauczycieli, aby nie klasyfikować młodzieży jest coraz większa. O nauczycielskich protest-songach, gdzie mowa jest o piorunie uderzającym w prącie, nawet nie będę wspominał.


Wydawało się, że protest nauczycieli skupionych wokół ZNP będzie poważnym problemem dla rządu Morawieckiego. Strajkujący nauczyciele początkowo cieszyli się dość dużą sympatią społeczeństwa (więcej ludzi ich popierało, aniżeli wyrażało negatywne opinie). Wystarczyło jednak raptem kilka dni protestu, aby postrzeganie działań strajkujących nauczycieli (z ich liderem, Sławomirem Broniarzem na czele) zmieniło się w sposób radykalny.


Zaczęło się od masowych aktów dyskryminacji strajkującego grona pedagogicznego wobec nauczycieli, którzy z różnych powodów do strajku przyłączyć się nie chcieli. Pedagodzy, którzy zamiast strajkować, zdecydowali się pomóc w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych, byli bezpardonowo atakowani przez swoich "kolegów", którzy zamiast przeprowadzać egzaminy, postanowili protestować. Niedługo później ZNP zawnioskowało do Najwyższej Izby Kontroli (NIK) o "rozważenie zasadności zaskarżenia do Trybunału Konstytucyjnego" rozporządzeń wydanych przez MEN, które dawały możliwość poszerzania zespołów egzaminacyjnych, a tym samym umożliwiały przeprowadzenie egzaminów w czasie strajków. Sugestia wypływająca z tego działania ZNP była oczywista - egzaminy zostały przeprowadzone na podstawie aktów prawnych sprzecznych z konstytucją, a to oznacza, że nie mogą być uznane za ważne.

"Gwóźdź programu" postanowił jednak wbić sam szef ZNP, czyli Sławomir Broniarz. Dwa dni temu oświadczył on bowiem, że "narasta determinacja nauczycieli dotycząca tego, żeby nie klasyfikować młodzieży". O co chodzi? Otóż część związkowych "ultrasów" grozi, że w przypadku braku realizacji ich postulatów - w ramach retorsji - nie będzie kwalifikować młodzieży do egzaminów maturalnych. W efekcie powyższego spora grupa uczniów mogłaby mieć problem np. z dostaniem się na studia, gdzie warunkiem koniecznym jest wcześniejsze zdanie egzaminu dojrzałości. O nagrywanych przez nauczycieli komicznych "protest-songach", bez cienia żenady udostępnianych następnie w serwisach społecznościowych, nawet nie będę wspominał.

Jakie są konsekwencje powyższych zachowań? Protest nauczycieli wzbudza sympatię i zrozumienie u coraz mniejszej części społeczeństwa. Zgodnie z najnowszym sondażem opublikowanym na WP.pl - już 48 proc. badanych nie popiera strajku nauczycieli, przeciwnego zdania jest 37 proc., a 15 proc. nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie. Gdy strajk się zaczynał procenty sympatii rozkładały się nieomal odwrotne. Nie ma się jednak czemu dziwić. Gdy koncertowo rozwala się swój wizerunek nieprzemyślanymi decyzjami i wypowiedziami, to efekty nie mogą być inne.

źródło: http://niewygodne.info.pl...ami-ze-soba.htm

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 383 z 397  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.