forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Komputery i internet » Uzależnieni od Internetu Poprzedni temat :: Następny temat
Uzależnieni od Internetu
Autor Wiadomość
Zloty
Bywalec

Wysłany: Sob Mar 25, 2017 13:13

Internet i przedłużenie reki czyli smartfony... to uzaleznienie na maxa :)

Podpis użytkownika:

Merejes
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 14:30

Ze świecą teraz szukać ludzi, którzy nie mają konta na fb czy nie korzystają wcale z neta:) Co raz więcej ludzi, korzysta z tego no i tak już zostanie, technologia rozwija się i tyle:) Chociaż nie mówię bo niektórzy za mocno są uzależenieni.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 16:11

Merejes, świeca niepotrzebna. Ja nie mam konta na FB i nie mam zamiaru mieć. Taka moja, przemyślana decyzja.

Podpis użytkownika:

januszki
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 10:56

NEVIL napisał/a:
Merejes, świeca niepotrzebna. Ja nie mam konta na FB i nie mam zamiaru mieć. Taka moja, przemyślana decyzja.

I bardzo dobrze! Fb to inwigilacja na własne życzenie.

Podpis użytkownika:
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie. - Henry Ford

nemokapitan
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 13:34

Dlatego ja nie korzystam z tego serwisu.

Podpis użytkownika:

Ola666
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Mar 19, 2018 20:21

Najgorzej jest wtedy, gdy uzależnienie poważniej wpływa na nasze zdrowie. Z tego względu należy się kontrolować i robić przerwy od komputera.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Mar 29, 2019 19:00

Uzależnienie gorsze od alkoholu i narkotyków?

Trener klubu angielskiej ekstraklasy Southampton FC Ralph Hasenhuettl nakazał pracownikom hotelowym zablokować piłkarzom jego zespołu dostęp do Wi-Fi. Austriacki szkoleniowiec nie chce, aby zawodnicy uzależnili się od gier komputerowych. Niedawno głośno było o problemach Mesuta Ozila z Arsenalu czy Ousmane Dembele z FC Barcelona.

Gwiazdorzy Arsenalu i Barcelony bardzo dużo czasu spędzali z popularną grą komputerową Fortnite. Mesut Ozil, co wynika z statystyk gry, spędził z tym tytułem... 1700 godzin! Piłkarz na tę zabawę poświęcał średnio 5. godzin dziennie. Spekulowano, że jest to przyczyna jego gorszej formy, a nawet kontuzji, której niedawno uległ.

"Myślę, że to coś, przeciwko czemu należy aktywnie walczyć. I ja to zrobię"

- powiedział trener Southampton FC na konferencji prasowej przed wyjazdem na sobotni mecz angielskiej ekstraklasy z Brighton and Hove Albion.

Hasenhuettl, który napotkał podobne problemy w swoim byłym klubie RB Lipsk, uważa, że długie sesje z grami komputerowymi można porównać do uzależnienia od alkoholu i narkotyków:

"Zrobiłem to w moim poprzednim klubie. Mieliśmy również problemy z piłkarzami, grali do trzeciej nad ranem przed meczem. Trzeba pomagać w ochronie zawodników, ponieważ to nie jest mały problem. Przyznając uczciwie, to jest to samo co alkoholizm lub uzależnienie od narkotyków".

Hasenhuettl nie uważa, że którykolwiek z jego podopiecznych w Southampton, gdzie występuje Jan Bednarek, ma poważne problemy z grami komputerowymi, ale chce nadal monitorować sytuację. W ostateczności taki uzależniony piłkarz mógłby zmienić dyscyplinę i zacząć karierę w e-sporcie.

źródło: https://niezalezna.pl/265243-uzaleznienie-gorsze-od-alkoholu-i-narkotykow

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Mar 30, 2019 19:22

Komentarze:
pklimas

Mam 46 lat. 30 -35 lat temu zamykałem sie w pokoju by w spokoju poczytac ksiażki. Bedąc w szkole podstawowej czytalem nawet 8-9 ksiazek miesiecznie, Jak to dobrze, że wtedy nikomu nie przyszło do głowy, że to jest uzaleznienie od czytania ksiazek, nikt nie probował mnie izolowac od ksiazek, nikt nie wysyłał do ośrodków odwykowych od czytania książek. Oczywiscie żadna z tych książek nie była lekturą szkolną.

---------------------------------------
john_yossarian

Jeśli dziecko zamyka się w pokoju, to trzeba sobie zadać pytanie, czy przypadkiem nie staje się nastolatkiem i potrzebuje prywatności, jak każdy nastolatek.
Jeśli natomiast przesiaduje samo każdą chwilę, to jest problem.
Mamy za dużo bezmyślnych rodziców i niedouczonych terapeutów. Pierwsi powinni zacząć myśleć samodzielnie, drudzy się dokształcić.

===========================
Uzależnienie od Internetu? "Jeśli dziecko zamyka się w pokoju, trzeba zadać sobie pytanie, do czego musiało dojść w rodzinie"

Często nadmierna aktywność online jest substytutem tego, czego nie osiąga się w relacjach z rówieśnikami. W momencie, w którym bezradny rodzic wpada na pomysł, że stanie się "władcą prądu" lub odłącza Internet, to zachowanie rodzica można nazwać przemocą - mówi psychiatra, dr n. med. Andrzej Silczuk.

Joanna Biszewska, eDziecko.pl: Boimy się, że w przypadku dzieci życie online zdominuje to offline.

Psychiatra, dr n. med. Andrzej Silczuk:
Dzieci kiedyś, przynajmniej w naszych wyobrażeniach, bawiły się ze sobą. Dzisiaj siedzi szóstka obok siebie, każdy ze swoim smarfonem, grają w gry, nie rozmawiają ze sobą, mimo że są w tym samym pokoju. To budzi niepokój.

Niesłusznie?

Pytanie, gdzie jest punkt odcięcia, który będzie mówił o tym, że te zachowania już są psychopatologią, a na ile mieszczą się w katalogu zdrowych, typowych zachowań społecznych. To jest bardzo trudne.

W szkołach nauczyciele ostrzegają, że są już uczniowie uzależnieni od Internetu.

To nadużycie. Do stwierdzenia uzależnienia konieczna jest diagnoza, a diagnozy nie może dostarczyć osoba do tego niewykwalifikowana. Komunikat o tym, że mamy w szkole dzieci uzależnione od Internetu, jest ciekawy, bo równocześnie można powiedzieć, że prawdopodobnie w tej samej szkole mogą być dzieci już uzależnione od nikotyny, które funkcjonują w sposób dysfunkcyjny.

Ale problem istnieje. Skoro są ośrodki odwykowe od Internetu dla młodych ludzi.

Tak, mówimy wówczas o nadmiernym zaangażowaniu w aktywności internetowe. Tempo rozwoju technologicznego jest obecnie niesamowicie szybkie. Każda zmiana związana z postępem wiąże się również z tym, że pojawia się swego rodzaju "podatek" od tego postępu w postaci psychopatologii.

Coś za coś.

Więcej: http://www.edziecko.pl/Ju....html#s=BoxOpMT

Podpis użytkownika:

Strona 2 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu