forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 12, 2019 14:24

Komentarze:
Nbd

Stopniowo 500+ powinni zamieniać na ulgi podatkowe młodym małżonkom !! Oraz wprowadzić koniecznie BYKOWE. Tak by różni biedronie, nowackie, schojringowe i lubnauery płaciły wieksze podatki za bezdzietność.
---------------------------------
Ewa Gilles

Różnica między PiS i PO. To jest pytanie do Radia Erewań. Po pierwsze PiS daje Polakom pieniądze, a po drugie PO im je KRADNIE.
==========================
Jaka jest różnica między PiS a PO? „My dajemy pieniądze Polakom, oni mówią, że ich nie ma”
- To wybór, realny wybór dla Polski i Polaków. Taki jest między nami wybór. My dajemy pieniądze Polakom, oni mówią że dla Polaków pieniędzy nie ma - mówiła na konferencji prasowej wicepremier Beata Szydło.

Podczas konferencji prasowej zatytułowanej "#POgarda czy Polityka Prospołeczna", rzecznik partii rządzącej Beata Mazurek mówiła, że tzw. nowa piątka PiS spotkała się z pozytywną oceną także zwolenników PO.

Wicepremier Beata Szydło zwróciła uwagę, że ">>pieniędzy nie ma i nie będzie<< – słyszeliśmy przez cały okres rządów Platformy i PSL".


Ilekroć pojawiały się propozycje składane przez PiS, wprowadzania programów społecznych, ilekroć pytaliśmy w Sejmie ówczesny rząd o to, co zrobi żeby wreszcie zlikwidować biedę wśród dzieci, pomóc emerytom, żeby wspierać tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, zawsze słyszeliśmy jedno: pieniędzy nie ma i nie będzie. Słyszeliśmy to też w kampanii wyborczej.

Pamiętam tamten czas, 2015 rok, kiedy pokazywaliśmy nasze propozycje, kiedy mówiliśmy że polska rodzina musi żyć godnie, kiedy mówiliśmy o tym że emeryci muszą wreszcie mieć realne wsparcie od państwa, że ci, którzy są dzisiaj wykluczeni, muszą poczuć że państwo staje po ich stronie i wyciąga do nich rękę. Wtedy politycy Platformy i PSL konsekwentnie mówili: pieniędzy nie ma i nie będzie. Kiedy mamy im wierzyć? Wtedy kiedy powtarzają jak mantrę właśnie to zdanie, czy też może wtedy, kiedy mówią: poprzemy 500+, tylko nas wybierzcie. Bo wiemy że jest kampania wyborcza i chcemy żebyście na nas zagłosowali. Czy można wierzyć politykom, którzy jednego dnia krytykują, wręcz wyśmiewają, lekceważą tych, którzy są beneficjentami programów społecznych? mówią że to rozdawnictwo, marnowanie pieniędzy, obrażają Polaków, którzy mają prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego państwa

– stwierdziła.

Wicepremier podkreśliła, że "gospodarka dobrze się rozwija, rząd PiS dobrze rządzi".

Dotrzymuje słowa i dzisiaj możemy powiedzieć o kolejnych programach społecznych, które kierujemy do społeczeństwa, do różnych grup po to, żeby wyrównywać szanse, żeby przywracać godne życie polskim rodzinom, emerytom, ale też żeby rozwijać Polskę, bo programy społeczne, te które przygotowuje PiS, są też programami prorozwojowymi. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dzieci, młodych ludzi, rodzinę. Taka jest filozofia PiS

- dodała.

Beata Szydło zwróciła uwagę, aby przypomnieć sobie słowa polityków PO i PSL, którzy deklarowali, że nie podniosą wieku emerytalnego.

Kiedy zaczęli rządzić, pierwsza decyzja – podniesienie wieku emerytalnego. Bez żadnych dyskusji, konsekwencji, śmiejąc się w twarz Polakom. To wybór, realny wybór dla Polski i Polaków

- mówiła.

Taki jest między nami wybór. My dajemy pieniądze Polakom, oni mówią że dla Polaków pieniędzy nie ma

– podkreśliła wicepremier.

źródło: https://niezalezna.pl/262622-jaka-jest-roznica-miedzy-pis-a-po-my-dajemy-pieniadze-polakom-oni-mowia-ze-ich-nie-ma

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 12, 2019 23:38

Komentarze:
Anonim

Ręce precz od IPN....Chcą nam zniszczyć tożsamość i zmodyfikować historie.
---------------------------------
Anonim

czerwony bolszewicki ,,arystokrata,,
----------------------------------
siekieraki :

Tow. Cimoszewicz: naukowcy do nauki, pisarze do piór, szczoteczka do zębów, a Cimoszewicz do... domu (Moskwy)!
============================
Towarzysz Cimoszewicz chce likwidacji IPN. "Naukowcy do nauki" - wezwał na antenie TVN24
W kręgach Koalicji Europejskiej pojawił się kolejny głos w temacie likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej. Kiedyś takim postulatem szermował Grzegorz Schetyna, a dziś co nieco w tym temacie powiedział nowy koalicjant Platformy - Włodzimierz Cimoszewicz. - Dojrzewa myślenie, że ta instytucja [IPN] zostanie zlikwidowana - powiedział były premier, który w nadchodzących wyborach ma prawdopodobnie zostać jedynką Koalicji Europejskiej w Warszawie.

– Dojrzewa myślenie, że ta instytucja [IPN] zostanie zlikwidowana. Sprawy dotyczące przeszłości powinny być rozpatrywane w normalnym trybie, przyzwoici prokuratorzy powinni iść do pracy w prokuraturze, a naukowcy do nauki

– powiedział w TVN24 o lnstytucie Pamięci Narodowej Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, a obecnie jedna z twarzy Koalicji Europejskiej. Nieoficjalnie mówi się, że Cimoszewicz miałby być jedynką KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim.

Cimoszewicz przez długie lata związany był z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, a wcześniej - od 1971 r. aż do jej rozwiązania - z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą. Włodzimierz Cimoszewicz pochodzi z resortowej rodziny – jego ojciec był żołnierzem Głównego Zarządu Informacji Wojskowej – formacji powołanej przez Sowietów.

Włodzimierz Cimoszewicz należy do aktywnych krytyków obecnego rządu. W ostatnich latach można było go zobaczyć również m.in. na kontrmiesięcznicy smoleńskiej.

O likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej w kręgach obecnej opozycji mówi się już od dłuższego czasu.

- Zapowiadam dzisiaj, zlikwidujemy IPN. Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami, nie możemy pozwolić na to, by niszczono legendy i bohaterów, by urzędnicy pisali historię na zlecenie politycznych mocodawców

- mówił jesienią 2016 r. Grzegorz Schetyna podczas konwencji Platformy Obywatelskiej.

źródło: https://niezalezna.pl/262749-towarzysz-cimoszewicz-chce-likwidacji-ipn-naukowcy-do-nauki-wezwal-na-antenie-tvn24

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Mar 13, 2019 13:42

Komentarze:
jurekgurek :

Niech POzywa lewak jeden...a później PO cichu wprowadzi nauki genderowskie ???... WYWALIOĆ GO
------------------------------
Anonim

Dokładnie tak robią terroryści podczas działań wojennych. Ustawiają na szkołach lub na szpitalach stanowiska ogniowe i gdy atak jest odpierany - w świat idzie wieść, że nieprzyjaciel bombarduje szkoły i szpitale. Ten strajk, to jest ZBRODNIA na losie polskiej młodzieży!
--------------------------------
Anonim

Jeżeli strajk dojdzie do skutku to Ja osobiście pozwę do sądu tego czerwonego pająka za braki w edukacji moich dzieci.
==========================
Atak na wolność słowa. Broniarz chce pozwać „Gazetę Polską”. Nie spodobała mu się okładka
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz chce złożyć pozew przeciwko „Gazecie Polskiej” za okładkę najnowszego numeru tygodnika. Broniarz z karabinem w ręku stoi przed tablicą, a kilkoro uczniów patrzy w jego kierunku. ZNP konsekwentnie zmierza do przeprowadzenia strajku nauczycieli w szkołach.

Okładka to zapowiedź tekstu „Ostatnie tango Broniarza” Wojciecha Muchy i Grzegorza Wszołka z najnowszego numeru tygodnika „GP”. W rozmowie z Onetem szef ZNP powiedział, że „to sianie nienawiści i budowanie klimatu atawistycznej niechęci do przeciwnika politycznego”. Dodał także, że „ZNP nie zasłużył sobie na to, aby wizerunek prezesa związku był wykorzystywany do siania nienawiści”.

5 marca br. ZNP rozpoczął referendum strajkowe. Związkowcy zdecydują, czy 8 kwietnia rozpocznie się strajk. Związkowcy chcą 1000 zł podwyżki. Tymczasem w kwietniu i maju milion uczniów przystąpi do egzaminów ośmioklasistów, gimnazjalnych oraz do matur.

Jest bez wątpienia prawdą, że ZNP wykorzystuje egzaminy i stres rodziców oraz duży problem rządu. Dzieci są zakładnikami walki polityczno-związkowej. Albo niech ZNP zrezygnuje ze strajku, albo niech nie bierze dzieci za zakładników.

- mówi „Codziennej” Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”.

Więcej: https://niezalezna.pl/262771-atak-na-wolnosc-slowa-broniarz-chce-pozwac-gazete-polska-nie-spodobala-mu-sie-okladka

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Mar 13, 2019 21:13

Komentarze:
marko5

jaka tam bieńkowska..po prostu nazywa sie moycho..ładnie prawda? ta co nie pracuje za 6 tysi...ale jaja...ale jaja
-----------------------------------
Anonim

Mam nadzieję że Bieńkowska już jest skończona, i że ta tonąca stara barka pociągnie na dno również Tuska.
---------------------------------
Marek, Kanada

Wiedziala co mowi Bienkowska kiedy przyznala, ze za 6000 tylko glupek albo zlodziej bedzie pracowal na panstwowej posadzie. W tych kregach, to widac norma.

============================
Asystent i brat Bieńkowskiej oraz ich kumple. Sąd zdecydował: aresztować ich!
Katowicki sąd rejonowy aresztował pięć osób zatrzymanych w poniedziałek przez CBA , podejrzanych m.in. o udział w grupie mającej na celu popełnianie przestępstw gospodarczych, skarbowych i korupcyjnych, a także powoływanie się na wpływy, oszustwa i pranie pieniędzy.

O uwzględnieniu przez sąd wniosków o aresztowanie poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

W poniedziałek CBA na polecenie katowickiej prokuratury zatrzymało sześć osób, wśród których jest były asystent ówczesnej senator, a obecnie polskiej komisarz Unii Europejskiej Elżbiety Bieńkowskiej - Lech B., a także jej brat Jarosław M.

W poniedziałek i wtorek zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. We wtorek po południu prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wnioski o aresztowanie na trzy miesiące pięciu zatrzymanych. Wobec szóstej, notariusza, zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł oraz zawieszenie w czynnościach służbowych.

Więcej: https://niezalezna.pl/262740-asystent-i-brat-bienkowskiej-oraz-ich-kumple-sad-zdecydowal-aresztowac-ich

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 13:42

Komentarze:

[email protected]

Czy to z moich podatków jako warszawiaka p. Rabiej będzie się za 2 mln zł uczył podłączać linki do twittera?
---------------------------------
[email protected]

za tyle to bym małpe nauczył latac
--------------------------------
lb

Oj Warszawo, Warszawo - tego chciałaś?. Teraz zamilcz i przyjmij to co wybrałaś!
=============================
To się wyszkolą! Warszawski ratusz przeznaczy 2 miliony złotych m.in. na "trening medialny" dla Trzaskowskiego i Rabieja
Warszawa wyda wielkie pieniądze na zmianę wizerunku prezydenta i jego zastępców. Trzaskowskiego, Rabieja i innych najważniejszych urzędników Ratusza czeka poważne szkolenie.

Ratusz wyda na szkolenia kadry kierowniczej prawie 2 mln zł!

– alarmuje „Super Express”.

Jak wynika z informacji tabloidu, prezydent Warszawy i jego zastępcy zostaną za te pieniądze poddani m.in. „treningowi medialnemu”, nauczą się „zarządzania zmianą” i „zarządzania czasem”.

Trzaskowski i jego współpracownicy zostaną poddani treningowi, który poprawi ich medialny wizerunek. Jak przypomina „Super Express” chociażby Paweł Rabiej ma z tym problem.

Zastępca prezydenta musi popracować nad sytuacja kryzysowymi. Symbolem nieporadności Rabieja jest chociażby podlinkowanie strony z gejowskim porno do swojego wpisu na Twitterze.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/437952-2-miliony-na-szkolenie-dla-trzaskowskiego-i-rabieja

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 16:17

Komentarz:
Anonim

"Obwiniony nie jest godzien nosić miana sędziego. " I to są najważniejsze słowa w całym tym postępowania dyscyplinarnym. Własnie tak powinni być, żegnani ludzi będący w zawodzie spełniającym kryteria zaufania publicznego. Którzy swoim postępowaniem złamali nie tylko przepisy ale i nadszarpnęli wizerunek zawodu, co ma szerokie konsekwencja dla całego społeczeństwa. To się tyczy lekarzy, sędziów, adwokatów, nauczycieli etc.

=================================
Wreszcie! Sędzia złodziej usunięty z zawodu. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego orzekła
Na takie wyroki trzeba było czekać aż do powstania Izby Dyscyplianranej Sądu Najwyższego. Sędzia wrocławskiego sądu apelacyjnego Robert W. obwiniony o kradzież sprzętu elektronicznego ma zostać ukarany złożeniem z urzędu – uznała Izba. To wyrok nieprawomocny

Izba Dyscyplinarna SN orzekając w sprawie sędziego Roberta W. nie miała wątpliwości. Uznała go winnym dwu kradzieży dokonanej w 2017 r. sklepach z elektroniką we Wrocławiu i Wałbrzychu. Zebrane dowody – zeznania świadków, nagrania monitoringu i oględzin dokonanych na miejscu zdarzenia.

- Czyny, których dopuścił się sędzia to jaskrawe naruszenie porządku prawnego – mówiła uzasadniając wyrok sędzia ID SN Małgorzata Bednarek.

Zaznaczyła, że to przypadek sędziego przyłapanego na gorącym uczynku. - To dyskwalifikuje go jako sędziego Sądu Apelacyjnego, który obok pracy orzeczniczej pełnił funkcję sędziego wizytatora. Jako sędzia powinien świecić przykładem a dopuszczenie się pospolitej kradzieży to wyklucza – dodała sędzia Bednarek.

O karę złożenia z urzędu wnioskował w postępowaniu zastępca rzecznika dyscyplinarnego.

Obrona domagała się umorzenia sprawy dyscyplinarnej. Twierdziła, że w postępowaniu nie rozstrzygnięto, czy sędzia dokonując kradzieży zachowywał poczytalność.

Sędziowie ID SN zaznaczyli po zapoznaniu się z opinią biegłych z zakresu psychiatrii, że w tym wypadku nie było mowy o braku poczytalności u obwinionego w czasie dokonywania zarzucanych mu czynów.

Sędzia W. według prokuratury miał ukraść ze sklepu sprzęt taki, jak pendrive'y, kable, karty pamięci czy głośniki sumę 4,6 tys. zł.

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego zarzucił sędziemu uchybienie godności urzędu. - Obwiniony nie jest godzien nosić miana sędziego - mówił przed SN zastępca sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik.

Obrońca - mec. Eligiusz Lewandowski – podnosił w postępowaniu przed ID SN, że na obecnym etapie sprawy "przyjęcie poczytalności W. jest przedwczesne" i w związku z tym wniósł o umorzenie. Stwierdził, że W. jest człowiekiem zamożnym, szanowanym prawnikiem, a rzeczy, które zabrał, de facto do niczego nie były dla niego wartościowe ani mu potrzebne.

W postępowaniu przed SN, które toczyło się 8 marca, przesłuchiwani byli pracownicy obu sklepów. Odtwarzane też były zapisy z kamer monitoringu.

SN oddalił też wnioski obrony dotyczące: wyłączenia sędziów Izby Dyscyplinarnej od rozpoznawania tej sprawy oraz odroczenia rozprawy z powodu konieczności wezwania innego z obrońców sędziego W. SN nie przychylił się też do wniosku obrońcy o zasięgnięcie opinii biegłego psychologa.

Niezależnie od sprawy dyscyplinarnej w toku jest też postępowanie karne wobec sędziego. W lutym 2018 r. SN uprawomocnił decyzję niższej instancji o uchyleniu immunitetu W. To umożliwiło prokuraturze postawienie zarzutów sędziemu.

źródło: https://niezalezna.pl/263022-wreszcie-sedzia-zlodziej-usuniety-z-zawodu-izba-dyscyplinarna-sadu-najwyzszego-orzekla

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 21:23

Komentarze:
eska

Jeśli sama czuje, że jej się ta wysoka pensja nie należała to może powinna ją oddać? A Glapiński odpowiedzieć za poważną niegospodarność? A co z tą drugą panią? 20 tysięcy nie wystarczy na waciki?
------------------------------------------
J.W.Bush

Sama to ona mogła sobie najwyżej obciąć włosy! Kazali zmniejszyć i koniec dyskusji!!!!!
--------------------------------
jaspar

Ale odlot. Pracownicy w NBP sami decydują ile chcą zarabiać.
=================================
Wojciechowska obcięła sobie pensję! "SE": Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji nie zarabia już 49,5 tys. zł
Zmiany w NBP! Martyna Wojciechowska obcięła sobie pensję - czytamy w „Super Expressie”. Do tej pory średnie zarobki dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji wynosiły blisko 50 tys. zł. miesięcznie. Tabloid ustalił, że od marca jej zasadnicze wynagrodzenie wynosi 23 100 zł.

Od marca Martyna Wojciechowska zarabia 23 100 zł. Sama wystąpiła o obniżenie pensji. Nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem

—cytuje „SE” informatora.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/437932-wojciechowska-obciela-sobie-pensje

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Mar 15, 2019 11:47

Komentarze:
Anonim

Czas najwyższy, to apel do PIS - o natychmiastowe wprowadzenie ustawy zabraniajacej promocji LGBT, zabraniającej finansowania ze środków zagranicznych przez różnego rodzaju tęczowe fundacje, ustawy która zakazuje jakiejkolwiek promocji dewiacji seksualnych do systemu szkolnego. Przestańcie się w końcu bać co powie Bruksela, oni i tak nienawidzą chrześcijaństwa, ojczyzn i narodów. Zdecydowanie zróbcie to, o czym mówi miliony Polaków, miliony rodziców. Wzrost popacia gwarantowany, ale tu nie tylko o poparcie chodzi, tu chodzi o zachowanie tożsamości, o przyszłość naszych dzieci.
----------------------------------------
wieslaw

Czy nie ma odpowiedniego paragrafu i politycznej woli rzadu,aby cale to zdegenerowane towarzystwo bez zadnych dyskusji ,wyjasnien bo to przeciez sprawa jasna posadzic tam gdzie powinni siedziec?Przeciez to wymaga pielegnacji w zakladzie psychiatrycznym.
===============================
„Granica, której do tej pory nie przekraczano”. Mazurek o planie Rabieja ws. adopcji dzieci
Paweł Rabiej wyjawił swój plan: najpierw związki partnerskie, na koniec adopcja dzieci. - Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują - oceniła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Jak dodała, przekraczają one granicę, której "do tej pory nie przekraczano" i pozostają w niezgodzie z Konstytucją.


"Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji"

- napisała dziś na Twitterze Beata Mazurek.

Mazurek w swoim wpisie, uzasadniając swoją ocenę, przytoczyła wspomniany art. 18 Konstytucji RP:

"Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".

Dziś w "Dzienniku Gazecie Prawnej" ukazał się wywiad Z Pawłem Rabiejem, wiceprezydentem Warszawy i politykiem Nowoczesnej, w którym zadeklarował on poparcie dla wprowadzania w Polsce związków partnerskich, a w dalszej perspektywie, także możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją"

- powiedział wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej w wywiadzie z Robertem Mazurkiem dla "DGP".

Rabiej podkreślił, że nie jest zwolennikiem "zmieniania społeczeństwa na siłę".
"Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci" - wyjaśnił Rabiej.

źródło: https://niezalezna.pl/263127-granica-ktorej-do-tej-pory-nie-przekraczano-mazurek-o-planie-rabieja-ws-adopcji-dzieci

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Mar 15, 2019 15:14

Komentarze:
jet

Ludu stolicy cóżeś uczynił ? czem prędzej to naprawiaj,to boli
----------------------------------
widelec

rabiej wyjątkowo oślizgły typ! FUJ!
--------------------------------------
gośc

bądź sobie arlekinem, błaznem, wybrykiem natury ale won od skrzywiania psychiki i tożsamości dzieci, głupio mądry geju
-------------------------------
Daj palec, wezma reke i....

Dzieci to sobie zrobcie sami! Od naszych wara!!!!! Prywatne rozwazania proszę prowadzic w swojej sypialni. Czego jeszcze będziecie chcieli?!
-----------------------------------
Taka rada!!

Prywatne przemyślenia, to sobie proszę ze swoim mężem, czy żoną w swojej sypialni opowiadać! NIE w mediach publicznych!!!
================================
Nerwowe tłumaczenia Rabieja: To były prywatne przemyślenia. W temacie adopcji dzieci jestem bardzo sceptycznyPaweł Rabiej w rozmowie z Robertem Mazurkiem na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, ujawnił swój prawdziwy cel. Powiedział, że najpierw ludzie muszą przyzwyczaić się, że „związki partnerskie to nie jest samo zło”, że nie niszczą polskiej rodziny, przez co łatwiej będzie o kolejne kroki - małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci”. Teraz wiceprezydent warszawy sprostował swoją wypowiedź we wpisie na Twitterze.


W zw. z rozmową z red. Mazurkiem, w której padły pytania o życie osobiste, oświadczam, że moja odpowiedź na nie ma charakter wyłącznie prywatny. Nie jest ani stanowiskiem ratusza, ani Nowoczesnej, ani Koalicji. Podkreślałem - jestem w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny

— napisał Rabiej.

Przypomnijmy, że na działania Rabieja zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który upomniał go, przypominając jednocześnie, żeby zajął się realizacją wyznaczonych mu zadań.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/438143-nerwowe-tlumaczenia-rabieja-to-byly-prywatne-przemyslenia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Mar 15, 2019 15:47

Komentarze:
MAŁOROLNY ???

Co to za sprawiedliwość powinni płacić mu ci co go skazali a nie przerzucanie odpowiedzialności na obywatela gdzie tu sprawiedliwość ???? NI MA I NIGDY NIE BĘDZIE ???

------------------------------------
Ja

Zadne pieniadze nie wynagrodza tego.co przezyl w wiezieniu. zasluguje na wszystkie pieniadze swiata a to i tak bedzie malo. Czasu i zycia nie wroci. A spustoszemie jakie ma w psychice pozostanie na zawsze.
-------------------------------------
paluch

Ile by nie dostal nic mu nie wynagrodzi tych krzywd jakie go spotkaly. A placic powinni prokuratorzy i sedziowie ktorzy go skazali a nie spoleczestwo. Jak kasjerka sie pomyli to ona jest odpowiedzialna i musi placic z wlasnej kieszeni.
=============================
Tomasz Komenda otrzyma wyższą rentę. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję


Skończył się okres, na jaki premier Mateusz Morawiecki przyznał Tomaszowi Komendzie rentę specjalną. Jak ustaliła Wirtualna Polska, szef rządu nie czekał na wniosek niewinnie skazanego i z własnej inicjatywy przyznał mężczyźnie finansowe wsparcie na najbliższe trzy lata. Podwyższył je także o 500 zł.Tomasz Komenda został uniewinniony od zarzutu zabójstwa i po 18 latach oczyszczony z zarzutów mógł opuścić więzienie. Stan zdrowia nie pozwalał mu jednak na podjęcie pracy. Dlatego jego pełnomocnik wystąpił do premiera o przyznanie renty specjalnej. Mateusz Morawiecki rok temu przychylił się do wniosku i przyznał świadczenie na 12 miesięcy. Sięgnęło ono 3,2 tys. zł na rękę.

– Mieliśmy już przygotowany wniosek o przedłużenie świadczenia, ale premier nas uprzedził i z własnej inicjatywy przyznał rentę na trzy lata. Została ona też podwyższona o 500 złotych – mówi Wirtualnej Polsce mec. Zbigniew Ćwiąkalski.

W najbliższych tygodniach mec. Ćwiąkalski ma złożyć wniosek w imieniu Tomasza Komendy o odszkodowanie za niesłuszne skazanie i pobyt w więzieniu, w czasie którego był bity i poniżany. – Na razie z tym czekamy. Może na przełomie marca i kwietnia uda się złożyć dokumenty do sądu – mówi mec. Ćwiąkalski, który będzie się domagał 18 mln zł dla swojego klienta. Czas na złożenie wniosku mija w maju.

Śledztwo w sprawie błędów popełnionych przez wrocławskich śledczych ponad 18 lat temu toczy się od marca. – Może jeszcze długo potrwać – mówił niedawno prok. Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w postępowaniu, które skutkowały skazaniem Komendy na 25 lat więzienia. Drugi wątek śledztwa dotyczy pozbawiania wolności ze szczególnym udręczeniem. Chodzi o nieodpowiednie traktowanie Komendy w kolejnych zakładach karnych. Mężczyzna przyznał, że był katowany, przez co kilka razy próbował popełnić samobójstwo.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/tomasz-komenda-otrzyma-wyzsza-rente-premier-mateusz-morawiecki-podjal-decyzje-6359657922586753a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 16, 2019 12:41

Komentarze:
Michał Archanioł

Demokracja przemówiła, dla wielu jednak okazała się pułapką. Ponawiam pytanie: nie znalazła się w Warszawie garstka ludzi ze zdrowym kręgosłupem moralnym?
-------------------------------
TAKA PRAWDA

a to bardzo trafne, rządy czaskowskiego to rządy PO w pigułce:na nic nie ma pieniędzy tylko na własne szkolenia i na homosiów
--------------------------------
r

Opatrzność czuwa. Czasem trzeba przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę.

============================
Jaki dla wPolsce.pl: Dzięki temu, że Trzaskowski wygrał w Warszawie, PiS ma szansę wygrać wybory w całej Polsce. WIDEO
Niestety sprawdza się scenariusz, który przewidywałem. Rafał Trzaskowski idzie najmniejszą linią oporu, czyli skomplikowane sprawy miasta są odkładane na dalszy plan, albo na nigdy. (…) Natomiast wszystkie siły są angażowane albo w szkolenia medialne dla prezydenta bądź jego zastępcy za 2 mln zł, co jest niesamowite, albo w ideologię, tzn. Tramwaje Różnorodności, Polonezy Różnorodności, kartę LGBT

— powiedział w rozmowie z telewizją wPolsce.pl Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Zamiast poprawy jakości komunikacji, na czym obiecał się skoncentrować Trzaskowski, (…) to mamy Tramwaje Różnorodności, karty LGBT, Polonezy Różnorodności, Muzeum KOD-u. Cyrk

— podkreślił.

Pewnie niektórzy by powiedzieli, że trzeba się cieszyć, że przegrałem te wybory, a wygrał je Rafał Trzaskowski, bo dzięki temu PiS ma szansę wygrać wybory w całej Polsce. To jest jak na dłoni pokazany sposób, w jaki PO by rządziła, gdyby wygrała wybory w Polsce, tzn. byłoby wprowadzanie kart LGBT we wszystkich szkołach, nie realizowanie swoich obietnic. To są geny PO

— mówił Patryk Jaki

źródło + video: https://wpolityce.pl/polityka/438215-jaki-dla-wpolscepl-trzaskowski-idzie-najmniejs-linia-oporu

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 16, 2019 15:09

Komentarze:
Gyghh

Obłuda- rząd ma w nosie ekologię - a co z reszta plastiku - Wedliny w plastiku, mięso w plastiku, sery w plastiku - reklamówki to akurat kropla w morzu

------------------------------
Anioł

Chodzi o kasę,a nie ekologię

-------------------------------
n00ne

Kiedy kaucja za butelki PET? Kiedy rozwiązanie problemu zwrotu szklanych butelek?
============================
Rząd chce wprowadzić kolejne opłaty recyklingowe. Żadna foliówka nie będzie bezpłatna


Sieci handlowe wyprowadziły rząd w pole, więc rząd sięgnie głębiej do kieszeni Polaków. Minister środowiska przyznał, że w jego resorcie trwają prace nad rozszerzeniem opłatą recyklingowej i objęciem nią wszystkich torebek foliowych - tych grubszych i cieńszych.Opłaty za torebki foliowe miały zachęcić Polaków do bardziej ekologicznego życia. Z drugiej strony rząd liczył, że wpływy z opłaty recyklingowej od foliówek przyniosą budżetowi niemal 4 mld zł w pierwszym roku. Wyliczenie oparto o proste założenie – jeszcze w 2014 r. każdy Polak zużywał 466 reklamówek rocznie, co pomnożone przez liczbę mieszkańców i 20 gr od każdej torebki, dawało właśnie taką kwotę.

Pieniądze, zgodnie z ustawą, są dochodem budżetu państwa. A dodatkowe 3-4 mld zł w tym roku mogłyby pomóc w realizacji obietnic "piątki PiS". Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że tak się nie stanie. Nasz informator otwarcie przyznaje, że pieniędzy jest o wiele mniej niż założono.

- Spływające informacje wskazują, że z pieniędzmi za torebki foliowe będzie bardzo słabo - tłumaczy. Taka sytuacja nie dziwi, gdy uwzględni się fakt, że największy sprzedawca żywności w Polsce – Biedronka kontrolująca około 20 proc. sprzedaży żywności w naszym kraju – znalazła sposób na obejście ustawy. Klientom sprzedaje reklamówki grubsze niż 50 mikrometrów. Inkasuje od każdej 25 gr, ale do budżetu odprowadza tylko VAT. Zamiast VAT plus opłatę recyklingową. Podobnie robią inne sieci.

Zapytany o sprawę resort środowiska odpowiada, że nie ma jeszcze danych o wysokości wpływów z opłaty, ponieważ termin jej uiszczenia za 2018 r. upływa dopiero 15 marca. Pełne dane dostępne będą dopiero po 30 kwietnia. Najpierw bowiem pieniądze trafią do marszałków województw, a dopiero później do ministerstwa środowiska.

Świadomy problemu z zebraniem odpowiednich środków jest także kierujący resortem Henryk Kowalczyk, który już kilkanaście dni temu w programie "Money. To się liczy" zapowiedział wprowadzenie opłaty od wszystkich foliówek.

- Zamierzamy objąć opłatą recyklingową wszystkie torebki foliowe, żeby nie było "ucieczek" oraz uświadamiać, że nie trzeba brać jednorazowych torebek na zakupy - mówił Kowalczyk. Tłumaczył również, że odpowiednie prace trwają i przepisy mogą zacząć obowiązywać już 1 stycznia przyszłego roku.

Zapytane o słowa ministra biuro prasowe próbowało tłumaczyć, że Henryk Kowalczyk wcale nie mówił o rozszerzeniu przepisów dotyczących torebek foliowych, jednak słowa ministra są jednoznaczne.

W tej samej odpowiedzi resort przyznał, że analizuje możliwość nałożenia dodatkowej opłaty na producentów opakowań. Opłaty opisanej w art. 8a zmienionej dyrektywy ramowej o odpadach. We wspomnianym artykule wprost stwierdzono, że producenci opakowań powinni ponosić przynajmniej 80 proc. kosztów selektywnej zbiórki odpadów, ich transportu i przetwarzania.

źródło: https://www.money.pl/gosp...057161345a.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 16, 2019 22:14

Mocno! Znany poseł (i nauczyciel) podsumował, to co wyrabia Broniarz
Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wywołał skandal swoimi aluzjami o możliwości braku promocji do następnej klasy uczniów polskich szkół - wprost przyznał, że mógłby być to element "protestu" nauczycieli. O zdanie w tej kwestii zapytaliśmy Witolda Czarneckiego, posła na Sejm RP i nauczyciela akademickiego z wieloletnim stażem. Na Broniarzu nie zostawia suchej nitki.

Przypomnijmy, Sławomir Broniarz zapowiedział dziś, że oprócz strajku nauczycieli, może dojść do sytuacji, w której... uczniowie nie dostaną promocji do następnej klasy. "Rząd powinien o tym wiedzieć" - mówił w rozmowie z Radiem Zet. Tym samym zapowiedział możliwe działania wymierzone nie w opcję rządzącą, a bezpośrednio w dzieci i młodzież.

Słowa szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego wywołały polityczną burzę. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk uznał, że branie dzieci, jako zakładników, jest niedopuszczalne. Z kolei poseł PiS Urszula Rusecka mówiła w rozmowie z Niezależna.pl, że Broniarzowi racjonalne myślenie przysłania "polityka i nienawiść do partii rządzącej".

Skontaktowaliśmy się z kolejnym parlamentarzystą, który środowisko nauczycieli zna doskonale. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Czarnecki to nauczyciel akademicki, członek sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Kiedy pytamy go o słowa Sławomira Broniarza, komentuje je krótko, aczkolwiek stanowczo.

"Pan Broniarz jest kompletnie nieodpowiedzialnym człowiekiem. To nawet ciężko skomentować, bo te słowa świadczą o jego nieodpowiedzialności. Mało tego, jeszcze podsycający złe nastroje. Przez całe lata nie było podwyżek i nic. A gdy zapowiadane są podwyżki, to on proponuje strajk. Przecież to jest sprzeczne, nieodpowiedzialne i na pewno umotywowane politycznie. Nie ma innego powodu"

- powiedział w rozmowie z Niezależna.pl.

W podobnym tonie wypowiadała się dziś rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. W oświadczeniu napisanym w odpowiedzi na słowa Broniarza, zachowanie szefa ZNP uznała jako wyjątkowo nieodpowiedzialne.

"Groźba ZNP utrudnienia promocji wszystkim uczniom, których jest w Polsce 4,5 miliona oraz próba paraliżu systemu polskiej oświaty, jest działaniem wyjątkowo nieodpowiedzialnym, dla którego nie ma usprawiedliwienia"

- podkreśliła.

Ostrowska stanęła także w obronie uczniów i zaznaczyła, że to oni są najważniejsi.

"Czas egzaminów i zakończenia zajęć oraz promocja uczniów to najistotniejsze momenty w życiu szkoły. Zaznaczamy, że najważniejsze jest dobro uczniów i ich prawo do nauki. Z wielkim niepokojem i niedowierzaniem zauważamy, że dla liderów ZNP nie ma to jednak żadnego znaczenia"

- dodała.

Jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy?

"Minister Edukacji Narodowej, mając nadzieję na konstruktywny dialog ze związkami zawodowymi, podejmuje wszelkie możliwe działania, aby zapewnić spokój w polskiej oświacie, bezpieczny przebieg egzaminów i promocji uczniów"

- zapewniła rzeczniczka MEN.

źródło: https://niezalezna.pl/263362-mocno-znany-posel-i-nauczyciel-podsumowal-to-co-wyrabia-broniarz

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Mar 17, 2019 14:49

Komentarze:
71+ nasza gmina

czego można się spodziewać po bolku ?
-----------------------------
Nick

Tępota TW Bolka jest nieogarnięta jak i jego arogancja.

------------------------
imho

Bolęsa złozył podpis do góry nogami, znaczy nie pisał ani tym bardziej nie czytał tzn analfabeta. Wstyd mi że głosowałem na takie cuś. A może teraz też mu inni piszą te brednie co je publikuje
============================
Tak podpisać się mógł tylko Wałęsa. ZOBACZ życzenia urodzinowe byłego prezydenta dla braci KaczyńskichHistoryk Sławomir Cenckiewicz opublikował na Facebooku skan listu, jaki Lech Wałęsa wysłał Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim z okazji ich urodzin w 1991 roku. Sprawa z pozoru wydaje się dość błaha. Uwagę przykuwa jednak jedna rzecz, która może świadczyć o tym, jak swoje obowiązki traktował Wałęsa.

Sławomir Cenckiewicz opublikował na swoim profilu na Facebooku list, który w 1991 Lech Wałęsa jako prezydent Polski wysłał do Lecha Kaczyńskiego, który sprawował wówczas urząd ministra stanu.

Jesteście nie tylko bliscy ciałem, ale także w politycznej działalności, którą zaczynaliście w tak przecież młodym wieku, kradnąc księżyc przed kilkudziesięciu laty

— tymi słowami rozpoczął swój list Lech Wałęsa.

W dalszej części tekstu ówczesny prezydent Polski stwierdził, że „teraz w mnogości gratulacji jakie są składane braciom Kaczyńskim, nadszedł moment na życzenia od osób, które ich szczerze cenią i lubią, na dobre i złe”.

Jest dla mnie dużą przyjemnością, że w dniu Waszych urodzin mogę Wam życzyć wszystkiego dobrego, tych sukcesów, które są - mam nadzieję - wspólnymi sukcesami dla Polski

— podkreślił Lech Wałęsa i zapewnił, że „wierzy w to, że tak jak dotąd bracia Kaczyńscy będą pracować dla prezydenta Rzeczypospolitej i dla kraju”.Pod listem Wałęsa złożył swój podpis. Jest tylko jeden szczegół. Zrobił to… do góry nogami.

źródło: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/438279-tak-podpisac-sie-mogl-tylko-walesa

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15394
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Mar 17, 2019 20:40

Komentarze:
Saske

Ale słowa przepraszam was uczniowie i rodzice nie powiedział tylko „ich” , „mogę przeprosić” i „co czynię”, arogancka łachudra
-----------------------------
aco

Dziadek leśny z PZPR u zapomniał że nauczyciele mają dzieci uczyć.
------------------------------------
zesłaniec

Należy ścigać karnie z urzędu, za namawianie do przestępstwa przez rady pedagogiczne, aby nie dawać promocji uczniom do następnych klas.
-------------------------------------
rodzic

Tow. Broniarz chce walczyć z PIS wykorzystując dzieci jak zakładników. Przez 8 lat rządów POstkomuny nauczyciele nie dostali nic i chwalili ówczesny rząd. Elektorat komuchów chce by było jak było !!!
===========================
Szef ZNP tłumaczy się z gróźb: Jeżeli rodzice i uczniowie poczuli się zagrożeni, to przepraszam. Nie było to moim celem
Szef ZNP Sławomir Broniarz przeprosił w TVN24 za swoje groźby wstrzymania promocji uczniów do wyższych klas.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz w sobotę w wywiadzie dla Radia Zet mówiąc o zapowiedzianym strajku w oświacie przypomniał m.in., że w kompetencji nauczycieli, rad pedagogicznych, leży klasyfikowanie, ocenianie i promowanie uczniów. „I to też jest potężny oręż w ręku nauczycieli, chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość. Jeżeli skorzystam także z tego oręża to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół” - powiedział.

W niedzielę szef ZNP tłumaczył się z tych słów i przeprasza rodziców oraz uczniów .

Jeżeli jakikolwiek uczeń lub rodzic poczuł się tymi słowami zagrożony, to śmiało mogę powiedzieć, że nie było to moim celem, intencją i za to mogę przeprosić oczywiście. I tak to czynię

— powiedział w TVN24.

Dodał, że słowa te były próbą „obudzenia i otrzeźwienia” rządu i minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej i rządu.

Mówimy o strajku bezterminowym i on musi mieć także swoje konsekwencje, o tych konsekwencjach mówiłem, mam nadzieję, że pani minister Anna Zalewska zdaje sobie z tego sprawę

— mówił.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/438375-szef-znp-przeprasza-straszenie-nie-bylo-moim-celem

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 379 z 388  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.