Bywalec
Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 20 mar 2015, 10:44
Kontakt:
Moja mama dostała skierowanie i wybiera się w przyszłym tygodniu. I w sumie nie wie jak powinna sie do badania przygotować
hmm
Rodzina :D
Rodzina :D
Posty: 17102
Rejestracja: 07 kwie 2005, 19:51
Kontakt:
Awatar użytkownika
Rodzina :D
Rodzina :D

Post autor: NEVIL »

Wszystko na ten temat znajdziesz w necie,tylko poszukaj sobie.
Obrazek
Bywalec
Bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 maja 2015, 16:22
Kontakt:
Awatar użytkownika
Bywalec
Bywalec

Post autor: tunka »

Najważniejsza jest odpowiednia dieta:
Na minimum 5 dni przed badaniem wyeliminuj z diety wszystkie owoce pestkowe oraz ziarna.
W dzień poprzedzający badanie możesz zjeść jedynie lekkie śniadanie. Po nim, aż do badania, możesz jedynie przyjmować lekkie, klarowne płyny: sok, kawa, herbata, bulion.
Pomiędzy godziną 19:00, a 20:00 w dniu poprzedzającym badanie rozpoczynamy picie FORTRANSU. Rozpuść 3 saszetki leku w 3 litrach wody niegazowanej. Następnie wypijaj tak przygotowany lek stopniowo, aż wypijesz całość do godz. 24:00.
Pomiędzy godziną 4:00, a 5:00 w dniu badania ponownie rozpuść tym razem 1 saszetkę leku w 1 litrze wody niegazowanej, a następnie wypij.
Podczas przygotowywania się do badania wolno Ci dodatkowo pić bez ograniczeń wodę, słabą herbatę lub ssać landrynki.
W dniu badania należy przyjąć stałe leki nasercowe.

Samo badanie nie jest bolesne z uwagi na to, że można wykonać je zarówno w znieczuleniu miejscowym jak w znieczuleniu ogólnym ( pacjenta usypia sie na kilkanaście minut). Lepiej jest jednak wybrać się na badanie z osobą towarzyszącą.
https://www.zdrowie.com.pl/kolonoskopia ... owac-4916/
Pomocna :)
odpowiedz

Informacje

  0 użytkowników  »  1 gość

Moderatorzy

NEVIL, ModTEAM