forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 07, 2018 21:01

Komentarze:
jaga

No, wreszcie Prezydencie ! to jest konkretna i mocna decyzja ! wszyscy uczestnicy marszu powinni baczyć na sąsiada i robić zdjęcia aby nikt ze złoczyńców się tam "przypadkiem" nie znalazł !
-------------------------------------
ksaw

Szkoda, że Prezydent nie ogłosił tego Marszu 100-lecia wcześniej. Ale chyba to jest najlepsze co mógł zrobić w sytuacji, która zaistniała. Zatem za Twoim przewodem, Prezydencie...
-----------------------------------
Borys

I jak totalna opozycja i trolle wytłumaczą się Niemcom i swoim mocodawcom?! Macie przerąbane. Brawo Polska, Brawo Prezydent i Premier!!! Jutro sąd i tak uchyli decyzję HGW!!!
========================
Prezydent zaprasza na "Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości”: Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna!Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna!

– apeluje prezydent Andrzej Duda na Twitterze, zapraszając wszystkich Polaków na marsz organizowany 11 listopada przez rząd, a objęty jego patronatem.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje w związku z decyzją prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji w niedzielę 11 listopada Marszu Niepodległości.

Po tym spotkaniu prezydencki rzecznik Błażej Spychalski poinformował o zorganizowaniu „wspólnego biało-czerwonego marszu”.

Jak potwierdził portal wPolityce.pl. marsz rządu i prezydenta ma się rozpocząć 11 listopada o godz. 15. Co więcej, ma przejść tą samą trasą, co Marsz Niepodległości.

„Biało-Czerwony Marsz 100 lecia Odzyskania Niepodległości” to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej

– napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna!

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/420146-prezydent-pokazmy-ze-polska-jest-jedna-radosna-i-wspolna

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 07, 2018 22:44

Komentarze:

[email protected]

Grzesiu...czy Merkelowej brakuje już pieniędzy na nachodźców ? ...i Deutsche Bank będzie dodrukowywał euro, za które zapłacą Polacy ?...puknij się w ten pusty łeb...
-------------------------------------
Ala

Dlaczego mamy takich głupich polityków?Przecież pustaków jest dość w magazynach, nie potrzebujemy ich w ławach poselskich

-----------------------------
litwin

No tak, ten błyskotliwy, dowcipny polityk ma to dobrze przemyślane tak jak Tusk, który obiecywał, że Polska będzie w strefie euro w 2011 r. Mają temat, tylko Polski żal
---------------------------------

Liczę na to, że na przekór temu śmieciowi Polacy zachowają rozsądek i tę odrobinę suwerenności, jaka jest własna waluta.
========================
Liczy się tylko poklask Brukseli? Schetyna deklaruje: Gdy odsuniemy PiS od władzy, zaoferujemy wejście Polski do strefy euro
Szef PO Grzegorz Schetyna ogłosił w środę wieczorem na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach, że jego ugrupowanie po odsunięciu PiS od władzy zaproponuje dołączenie Polski do strefy euro.

Dla Platformy Obywatelskiej dołączenie Polski do strefy euro jest ważnym celem. Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty. Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji

—zapowiedział Schetyna w wystąpieniu do delegatów EPL.

Uczestnikom kongresu powiedział też, że przywozi im dobre wiadomości z Polski. Podkreślał, że dzięki zbudowaniu Koalicji Obywatelskiej udało się zatrzymać „ofensywę Kaczyńskiego” w wyborach samorządowych.

Jeśli powtórzymy, albo nawet poprawimy te rezultaty w najbliższej przyszłości, będziemy w stanie wygrać wybory europejskie i potem utworzyć demokratyczny i proeuropejski rząd po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych

—oświadczył.

Schetyna mówił, że od 2004 r. Polska brała udział w kształtowaniu instytucji i polityk unijnych. Podkreślał, że „w momencie najtrudniejszego testu” Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości UE pomogły chronić polską demokrację, „która jest pod ciągłym atakiem populistycznego rządu PiS”.

Historia naszego kontynentu uczy nas, że jeśli godzimy się na podwójne standardy, zawsze prowadzi to do katastrofy. (…) Dlatego również dziś mocno wierzymy, że Europa musi albo pozostać zjednoczona, albo zginie

—powiedział.

Europejska Partia Ludowa zrzesza partie chadeckie i centroprawicowe w całej Europie. Z Polski oprócz PO należy do niej PSL.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/420156-schetyna-deklaruje-wejscie-do-strefy-eur

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lis 08, 2018 21:47

komentarze:
kumaty

A teraz postawić Bufetową przed sądem za złamanie prawa i łamanie Konstytucji.
-----------------------------
PITU CHLASTU

DO PANI HANI. DEPESZA PILNA.
HA, HA, HA.
TYLE W TEMACIE.
PITU CHLASTU

----------------------------------
[email protected]

I tak powinno być. PAD i PMM uratowali dla nas marsz niepodległości. Narodowcy - tym razem w tym wyjątkowym roku przyłaczcie się i nie róbcie siary. Wszyscy ludzie którzy kochaja Polskę powinni być razem. Chyba ze kochacie swoją partię, nie Polskę.
=============================
Sąd uchylił absurdalną decyzję HGW ws. zakazu MN! "Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa"
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w czwartek wieczorem decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada w centrum stolicy.

Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa (…) prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją

—powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Michał Jakubowski. Dodał, że decyzja o zakazie „jest możliwa po starannym zbadaniu sprawy i musi zawierać przekonujące uzasadnienie”.

Jak podkreślił sędzia, w sprawie tej organ gminy nie uprawdopodobnił okoliczności, że w związku z tą manifestacją może dojść do zagrożenia życia i zdrowia oraz mienia w znacznych rozmiarach, a to była główna przesłanka wydanego zakazu.

Jak przekazała w czwartek przed południem PAP sędzia SO Sylwia Urbańska, od postanowienia sądu w tej sprawie stronom przysługuje zażalenie do sądu apelacyjnego, które należy złożyć w ciągu 24 godzin od wydania postanowienia. Natomiast sąd apelacyjny rozpoznaje zażalenie w ciągu 24 godzin od złożenia pisma.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz Waltz wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, współtworzone przez m.in. Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. Organizatorzy marszu odwołali się do sądu.

Prezydent Warszawy uzasadniając decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości wskazywała m.in. na to, że rezolucja Parlamentu Europejskiego z października br. w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywa państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy.

W środę w związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazie Marszu Niepodległości doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono - jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski - że zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej; organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/420315-sad-uchylil-absurdalna-decyzje-hgw-ws-zakazu-mn

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 09:11

Gdyby wynagrodzenia rosły tak szybko jak PKB, to dziś statystyczny Polak zarabiałby o 1.834 zł więcej!
Okazuje się, że gdyby w latach 2000 - 2017 wynagrodzenia w Polsce rosły w tempie, w jakim rosło PKB, to statystyczny Polak w 2017 roku zarabiałby średnio o 1.834 zł brutto więcej niż zarabia obecnie (średnia pensja w IV kwartale 2017 roku wynosiłaby nie 4.517 zł lecz 6.351 zł). Jeszcze ciekawiej wygląda wyliczenie, zgodnie z którym polskie zarobki zrównają się ze średnią UE dopiero za... 59 lat! Powyższe dane to wyniki najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Grant Thornton.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że płace w Polsce rosną wolnej niż PKB. Jaki jest tego powód? Otóż dzięki temu dla wielu zagranicznych inwestorów, którzy przenoszą do naszego kraju swoje zakłady produkcyjne czy centra usług, nadal jesteśmy atrakcyjnym regionem do inwestowania i pomnażania zysków. Innymi słowy - finansowe konsekwencje naszego wzrostu są w dużej części konsumowane poza granicami Polski.

Ile jednak na tym rzeczywiście tracimy? Eksperci z Grant Thornton (firmy świadczącej usługi audytorskie i doradcze) policzyli. Okazało się, że gdyby w latach 2000 - 2017 wynagrodzenia w naszym kraju rosły w tempie wzrostu PKB, to statystyczny Polak w 2017 roku zarabiałby średnio o 1.834 zł brutto więcej niż zarabia obecnie. Średnia pensja w IV kwartale 2017 roku wynosiłaby 6.351 zł brutto (a nie 4.517 zł).

Zliczając łącznie od 2000 roku wszystkie "stracone" w ten sposób pensje, twórcy raportu z Grant Thornton doszli do wniosku, że gdyby pensje rosły w tempie wzrostu PKB, to przeciętny Polak zarobiłby w okresie 2000 - 2017 o 190,3 tys. zł więcej. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, jak gigantyczne byłby to pieniądze w skali całej gospodarki. Wystarczy tylko pomyśleć, że w Polsce jest ok. 17,5 mln osób czynnych zawodowo. Jeśli uznać, że każdy z nich "stracił" 190,3 tys. zł, to okaże się, że we wspomnianym okresie z naszej gospodarki wyparowało 3 bln 330 mld zł!

Oczywiście powyższe dane to tylko szacunki. Jednak to, że nasza gospodarka w okresie dynamicznego rozwoju była niemiłosiernie drenowana potwierdzają choćby oficjalne statystyki Ministerstwa Finansów na temat transferów wypływających z Polski z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty. Okazuje się, że w latach 2005 - 2015 z Polski legalnie wytransferowano z tego powodu aż 537,8 mld zł.

Powyższe tłumaczy dlaczego dotychczasowy wzrost PKB nie szedł w parze ze wzrostem wynagrodzeń, a polskie zarobki zrównają się ze średnią UE dopiero za 59 lat.

źródło: http://niewygodne.info.pl...e-o-1834-zl.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lis 11, 2018 10:14

Komentarz:
Irek Dziekan

wolnosc i cud gospodarczy to był za PRL - Co najmniej 30 milionów Polaków mieszka w domach zbudowanych w PRL. 90% istniejących zakładów pracy w obcych rękach, rzadziej w polskich, to zakłady zbudowane w PRL. Co najmniej 95% istniejących szkół, to szkoły zbudowane w PRL. W takim razie co dla naszego narodu zrobili władze III RP od roku 1991 do nadal? NIC! Przehandlowali, ukradli, zrujnowali to wszystko, co zbudowały dwa pokolenia Polaków. W roku 1989 w Polsce nie było ani bezdomnych, ani bezrobotnych. Po 28 latach raju demokracji jest pół miliona bezdomnych, ok 7 milionów bezrobotnych- licząc tych wszystkich, których bieda zmusiła do porzucenia kraju! W ciągu 28 lat PRL- w roku 1973, Polska była wielkim placem budowy , zbudowano miliony mieszkań, powstawały nowe zakłady pracy, nowe miasta. Było nam dobrze! A po 28 latach raju III RP, miliony ludzi żyje w nędzy, nie mają za co kupić chleba, lekarstwa, wybierają jedzenie ze śmietnika , miliony bezrobotnych nie ma pracy, ok pól miliona ludzi nie ma dachu nad głową. Tysiące dzieci odebrano biednym rodzicom z powodu biedy, władze wysyłają najemnych ludobójców, by w interesie USA, mordowali niewinnych ludzi tysiące km od naszych granic! To nie jest ojczyzna, to folwark USA, to niewolnik przeznaczony do uboju w wojnie z Rosją w interesie USA . Co zawdzięczamy III RP? Nic, oprócz nędzy milionów, oprócz bezdomności, oprócz bezprawia. To wszystko co zbudowały dwa pokolenia Polaków, rynsztok społeczny jako władza, razem z pedofilskim katolickim klerem zrujnował, rozkradł i przehandlował, jak do tej pory bezkarnie. W ciągu 28 lat III udowodniliśmy sobie sami, że nie potrafimy być wolnym narodem, staliśmy się folwarkiem USA, a władze III RP nałożnicami naćpanych jankesów, traktowane jak stare obleśne, obrzydliwe [...], na które każdy jankes już nasrał! Nie da się coś tak plugawego, coś tak ohydnego i cuchnącego uznawać za swoje władze. Dziś wstyd być Polakiem, wstyd się przyznawać do Polskości. 11.11.2018
===============================
​Cud nad Wisłą zdarzył się dzięki globalizacji
Polsce, jako jednemu z nielicznym krajów na świecie, sprzyjała globalizacja, nawet ta gwałtowna, z dodatkiem "turbo". Wskoczyliśmy w sam środek jej nurtu po 1989 roku, wraz z upadkiem komunizmu i po dekadach gospodarczej izolacji, a na dodatek jako bankrut. Przez ostatnie 100 lat jak mało który kraj niszczyły nas natomiast wojny i gospodarczy protekcjonizm. Ostatnie trzy dekady należą jednak do nas.

Przyjrzyjmy się temu, co działo się z gospodarką w naszej najnowszej historii. Popatrzmy na twarde dane z baz Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Pokazują one, że to właśnie ostatnie niespełna 30 lat naszej historii było wyjątkowym zupełnie czasem.

Polski Produkt Krajowy Brutto - według danych Banku Światowego - wynosił w 2017 r. 524,5 mld dolarów. To dane liczone według aktualnych cen i aktualnego kursu amerykańskiej waluty. To 22 wynik na świecie i siódmy w Unii - za Holandią, a przed Szwecją. Gdy obejrzymy się w nieodległą przeszłość, zobaczymy, że w 1990 roku wartość naszego PKB liczona w ten sam sposób wynosiła niespełna 66 mld dolarów. A to oznacza niemal ośmiokrotny wzrost w ciągu niespełna trzech dekad. Tak duży skok w tak krótkim czasie udał się jedynie nielicznym krajom.
W naszym regionie, który też miał za sobą lata dominacji ZSRR, trudno podobnego wyniku szukać. Poza nami najszybszy wzrost PKB w tym samym okresie odnotowały Słowacja i Rumunia. Ale poszło im nieco słabiej, bo słowacki PKB urósł w tym czasie 7,5 raza, a rumuński - 5,5.

Jeśli natomiast porównać wzrost naszego PKB z zamożnymi krajami Zachodu, polskie tempo wygląda jeszcze bardziej imponująco. Do Polski zbliża się jedynie Irlandia, której PKB wzrósł w tym okresie niespełna siedem razy. Irlandii na wiele lat podciął skrzydła ostatni globalny kryzys finansowy i konieczność ratowania banków. Nas - wbrew koloryzowanym opowieściom - kryzys całkiem nie ominął. Ale też nie zwalił nas z nóg.

Inne gospodarki rosły bez porównania bardziej ociężale. Największa w Europie - niemiecka - urosła w tym czasie nieco ponad dwa razy. Do najtrudniejszego problemu Europy znowu urastają teraz Włochy, a to czwarta największa gospodarka na naszym kontynencie. Trudno się dziwić, bo przez trzy dekady PKB tego kraju zwiększył się zaledwie o nieco ponad 60 proc. Warto też zauważyć, że PKB Ukrainy urósł w tym czasie o niespełna 40 proc.

Czytaj więcej na https://nowahistoria.interia.pl/polska-wspolczesna/news-cud-nad-wisla-zdarzyl-sie-dzieki-globalizacji,nId,2659128#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 18:57

Komentarze:

[email protected]


Przepraszam bardzo, kim jest ten żenujący bufon?
-------------------------------
prawy

Przegrany i sfrustrowany człowiek. I mściwy, jak wszystkie platfusy. Jednak odchodzący już w POlityczny niebyt.

============================
Komorowski narzeka na młodzież, wychwala Tuska i atakuje prezydenta Dudę! „Żałosne widowisko, dziwny taniec prezydenta”
Znany z czekoladowych orłów, pilnowania żyrandola i znikającej sokowirówki, Bronisław Komorowski, postanowił wyrazić swoje opinie o Marszu Niepodległości, władzach państwa i Donaldzie Tusku. Wyszło jak zwykle, czyli trochę śmiesznie, trochę strasznie i zdecydowanie kuriozalnie. Komorowskiemu nie podoba się, że prezydent i premier uczestniczyli w Marszu, ale to właśnie Komorowski organizować chciał odrębne „pochody”. Były prezydent broni Donalda Tuska, chociaż ten kpił niegdyś z niego w żywe oczy. Komorowski niczym stetryczały zazdrośnik atakuje też polską młodzież, która ma za bandę ekstremistów.

Ależ on sjest sfrustrowany! Były prezydent Bronisław Komorowski próbuje podsumować wydarzenia ostatnich dni. Oczywiście w swoim stylu.

Pominięcie w powitaniu szefa RE jest więcej niż nietaktem czy niezręcznością. To po prostu głupota. Może obawiał się, że będą oklaski? Dobre wychowanie i przyzwoitość wymagały przywitania się. To nie był Donald Tusk, to był przewodniczący Unii Europejskiej.

– mówił w programie Tomasza Lisa w portalu Onet.pl były prezydent Bronisław Komorowski.

Widać, że liczne upokorzenia jakie Komorowski doznał ze strony Tuska nie oziębiły jego gorących uczuć. Komplementował występy byłego premiera w Łodzi.

To było najlepsze wystąpienie Tuska, jakie słyszałem. Widać dużą wiedzę historyczną, duże rozeznanie w polskiej polityce. Słowa o bolszewikach to przyrównanie do tego typu politycznych barbarzyńców, którzy nie potrafią się zachować z punktu widzenia zasad świata zachodniego. Te słowa były dla mnie uprawnione.(…). Wygląda na to, że chce wysłać sygnały, że jest bliski ewentualnej decyzji o kandydowaniu w Polsce. Równocześnie, jak to Donald Tusk „zamiótł ogonem” i powiedział „to wy”, a nie „to my”, musimy działać. Dzięki temu jest żywy temat i dyskusja. W mojej opinii to buduje temat Donalda Tuska w przyszłej polskiej polityce.
– chwalił Tuska Komorowski w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Były prezydent ostro zaatakował też Andrzeja Dudę i jego ideę wspólnego marszu.

To było żałosne widowisko, jeśli chodzi o zachowanie władz państwa w tej konkretnej sprawie. - Ten dziwny taniec prezydenta, który mówił o tym, że idzie, potem nie idzie, a potem znów idzie na marsz. O tym, że nie wiemy, czy był jeden marsz, czy dwa marsze. Wydaje mi się, że prezydent i premier podjęli nieudolną próbę przejęcia marszu narodowców.Zakładam, że ogromna część uczestników nie jest agresywna i uskrajniona w poglądach, ale organizatorzy i zaproszeni goście, który określają się jako neonaziści i neofaszyści - trudno nie dostrzec, że marsz narodowców zamienia się w radykalny nacjonalizm.

– opowiadał Bronisław Komorowski.

Byłemu prezydentowi nie podoba się tez polska młodzież, która bardzo mocno przezywała święta dla wszystkich Polaków rocznicę odzyskania niepodległości.

Coś się zmieniło w młodym pokoleniu, jeśli chodzi o system wartości. To narasta. PiS nie zdaje sobie sprawy, że rośnie siła, która kiedyś zmiecie ich z powierzchni ziemi. Taka jest tendencja w wielu krajach europejskich. Żałuję, że pan prezydent Duda, zamiast kontynuować tradycję marszów prezydenckich, wolał dołączyć co narodowców.

– mówił Komorowski.

Były Marszałek Sejmu i głowa państwa to dzisiaj symbol żałosnego upadku, symbol klęski. Trudno się więc dziwić, że chętnie udziela wywiadów Tomaszowi Lisowi, którego rola jest dzisiaj bardzo podobna. Ci dwaj sfrustrowani emeryci źle znoszą polityczną i zawodową emeryturę. Nie potrafią wyciągać wniosków i zachowują się jakby nic się w Polsce nie zmieniło.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/420787-komorowski-narzeka-na-mlodziez-chwali-tuska-i-atakuje-dude

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 23:08

Najważniejsze momenty w historii Polski. Jak zmieniał się nasz kraj?


W ciągu stu lat Polska przeszła ogromną metamorfozę. Z zacofanego kraju, który z trudem walczył o swoje granice, stała się rozwijającym się państwem, o ugruntowanej pozycji na arenie międzynarodowej. Ostatni wiek to jednak także wyniszczająca wojna i rządy komunistyczne. Fundacja Ośrodka KARTA przygotowała z tej okazji Księgę Stulecia Niepodległości, w której przedstawia najważniejsze wydarzenia z ostatniego wieku. Zobacz galerię, która przedstawia społeczeństwo polskie na przestrzeni stu lat niepodległości.więcej: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najwazniejsze-momenty-w-historii-polski-jak-zmienial-sie-nasz-kraj/e8vnh93

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 13, 2018 13:39

Komentarz:
powolniak

wszyscy wszystko wiedzieli i w razie czego przygotowano ustawy które skierowano... do szuflady
========================
Szokujące zeznania przed komisją ds. VAT! "W 2013 r. na samych telefonach komórkowych wyłudzono prawie 2 mld zł VAT"
W 2013 r. na samych telefonach komórkowych wyłudzono prawie 2 mld zł VAT - powiedział we wtorek Michał Kanownik, prezes Zarządu Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – Cyfrowa Polska podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. VAT.

Kanownik proszony był przez szefa komisji Marcina Horałę (PiS) m.in. o ocenę - ze strony jego branży - skali zjawiska wyłudzeń VAT.

Według prezesa związku odpowiadając na to pytanie, trzeba spojrzeć z perspektywy całego rynku europejskiego, ponieważ problem „karuzel VAT-owych” pojawił się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Zaczął się od Wielkiej Brytanii, a potem rozlewał się na poszczególne kraje europejskie. Stąd nasza branża (…) szczególnie dotknięta tym procederem znała problem, znała jego konsekwencje z poszczególnych rynków europejskich

— mówił Kanownik.

Ta patologia rozlewała się konsekwentnie kraj po kraju, aż doszła do Niemiec.

Niemcy w pewnym momencie, dostrzegając skalę problemów (…) zdecydowali się na wprowadzenie u siebie mechanizmu odwrotnego obciążenia i od tego momentu zauważyliśmy w Polsce przerzucanie się firm, które trudniły się tym procederem, na rynek polski

— poinformował.

Ten proceder zaczął się w Polsce mniej więcej na przełomie roku 2011-2012

— powiedział.

Dodał, że w 2013 r. uczciwe firmy straciły możliwość uczciwego konkurowania na rynku z ofertami oszustów podatkowych, którzy w pewnym momencie zaczęli upłynniać towary na legalnym rynku, zwłaszcza telefony komórkowe.

Kanownik poinformował, że pod koniec listopada 2013 r. związek wystąpił w tej sprawie do resortu finansów z prośbą o podjęcie działań systemowych, legislacyjnych, aby ukrócić ten proceder i pomóc uczciwym firmom.

Horała przypomniał, że z raportu Związku wynika, iż skala strat w 2013 r. wyniosła 1,8 mld zł. Kanownik wyjaśnił, że ta kwota dotyczyła 10 miesięcy 2013 r. i wyłudzonego zwrotu VAT wyłącznie na telefonach komórkowych.

Jeżeli byśmy spojrzeli na cały rynek, wszystkie produkty, które wówczas w naszej opinii były przedmiotem zainteresowania oszustów podatkowych, to byśmy musieli dołożyć jeszcze laptopy, konsole do gier, aparaty fotograficzne (…), tonery, tusze - ta kwota radykalnie by wzrasta. Na samych tylko i wyłącznie telefonach komórkowych było to w 2013 r. prawie 2 mld zł wyłudzonego VAT-u

— powiedział Kanownik.

Według niego do tego trzeba dołożyć kwotę VAT, który nie wpłynął do budżetu.

Ta skala, nie ukrywam, była dla mnie trochę porażająca

— zaznaczył Kanownik.

Poinformował, że Związek wystąpił do MF pod koniec listopada 2013 r. z prośbą o podjęcie działań. W połowie stycznia 2014 r. doszło do spotkania w MF.

Wnioskiem, który płynął z tego spotkania była prośba ze strony ministerstwa finansów, żebyśmy obliczyli kwotę straty dla budżetu państwa z tego tytułu na telefonach komórkowych. (…) Ministerstwo nalegało, żebyśmy to my obliczyli tę stratę, jaka jest po stronie skarbu państwa z tytułu fikcyjnego obrotu na telefonach komórkowych

— powiedział Kanownik.

Zaznaczył, że jego zdaniem znacznie łatwiejsze byłoby obliczenie tego przez resort finansów, niemniej związek przygotował stosowny raport.

Moim zdaniem nie było wtedy świadomości (po stronie mF - PAP) skali zjawiska

— ocenił.

Jak mówił, pod koniec 2013 r. kierowana przez niego organizacja rozpoczęła prace nad raportem dotyczącym wyłudzeniami VAT na sprzęcie elektronicznym.

Kanownik wyjaśnił, że udało się w nim „zmapować kierunki z jakich ten towar do Polski przychodzi i jak ów fikcyjny, lewy obrót się organizuje”.

Sam dokument gotowy był w połowie marca 2014 r. i przekazany ministerstwu finansów. Reakcję resortu na wnioski z raportu Kanownik określił jako „dosyć wstrzemięźliwą”.

Nie ukrywam, że z mojej perspektywy, biznesu (…) gdyby raport trafił na biurko prezesa (…) firmy, reakcja byłaby zdecydowanie ostrzejsza

— powiedział Kanownik.

Ujawnił, że kierowana przez niego organizacja starała się o kolejne spotkania w resorcie finansów, by proponować „pewne rozwiązania”.

Kanownik powiedział, że pierwsze spotkanie „w szerokim gronie” z przedstawicielami MF odbyło się w maju 2014 r., ale - w jego ocenie - konkluzja tego spotkania „nie była pocieszająca”

źródło: https://wpolityce.pl/gospodarka/420886-szokujace-zeznania-przed-komisja-ds-vat

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 14, 2018 21:36

Komentarz:
mauro

Pani Agnieszko, dzięki za te wszystkie lata.
Za sukcesy i emocje też, ale przede wszystkim za piękną i inteligentną grę.
Naprawdę warto było zarywać te ileś nocy.

==================================
Prezydent dziękuje Radwańskiej
Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska poinformowała na Facebooku o zakończeniu swojej kariery. Polka miała ostatnio duże problemy ze zdrowiem i ustabilizowaniem formy. Podziękowania za pośrednictwem Twittera złożył prezydent Andrzej Duda.

"Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji" – napisała Radwańska.

"Szanowna Pani Agnieszko! Dziękujemy za wszystkie sukcesy i wspaniałe promowanie Polski na światowych kortach!" – napisał prezydent.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lis 15, 2018 13:10

Wywiad z Ryszardem Jachem, który warto obejrzeć - https://www.youtube.com/watch?v=TB3OlGxsgJo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lis 15, 2018 15:51

komentarze:

[email protected]

Ten sąd krakowski to jakaś śmierdząca hydra. Wyłudzali miliony a teraz skarżą się na rząd w UE.
-------------------------------
mam cynk

teraz pora na sprawdzenie sądu apelacyjnego w Warszawie, tego co sąsiaduje z Fundacją Batorego. TAM SIĘ DOPIERO DZIEJE!

=========================
Nowa odsłona szokującego przekrętu w krakowskim Sądzie Apelacyjnym! CBA zatrzymało kolejne dwie osoby
Już 32 osoby zatrzymali agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku z największą aferą korupcyjną w historii polskiego sądownictwa. Portal wPolityce.pl ustalił, że kolejne dwie osoby stanęły przed prokuratorem. To pracownicy Centrum Zakupów dla Sądownictwa zatrudnieni w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Sprawa zatrzymania dwóch pracowników IT wyszła na jaw, gdy w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie pojawili się agenci CBA, którzy rozpoczęli przeszukiwania i zabezpieczyli dokumentację oraz komputery zatrzymanych osób.

Dotychczas w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Rzeszowie dotyczącego przywłaszczenia prawie 30 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie prokuratorskie zarzuty usłyszały już 32 osoby, w tym wiele osób pełniących kierownicze funkcje w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie oraz w Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie. Zarzuty usłyszeli również przedsiębiorcy, którzy wystawiali na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie fikcyjne faktury VAT i inne dokumenty poświadczające rzekome wykonanie zleceń na rzecz tego sądu w celu uzyskania nienależnych środków pieniężnych. Wśród oskarżonych są między innymi: były Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Główna Księgowa tego sądu i Dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa.

Jak wynika z ustaleń prokuratury, badającej aferę związaną z wyłudzeniami na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Krzysztof S., b. prezes sądu, zawarł ponad 120 prywatnych umów z firmami wykonującymi zlecenia na rzecz jego sądu; zarobił na tym prawie milion złotych. Z zeznań przesłuchanych osób wynika, że umowy – opiewające zwykle na 8000 zł – miały fikcyjny charakter. Prezes przyjmował pieniądze, ale nie wykonywał zleceń. Nie informował też ministra sprawiedliwości o tym, że podejmuje dodatkowe zarobkowe prace, mimo że spoczywał na nim taki obowiązek wynikający z Prawa o ustroju sądów powszechnych.

Afera w krakowskim sądzie Apelacyjnym wyszła na jaw, gdy po zmianie przepisów, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przeprowadził kontrolę w SA w Krakowie. Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Regionalna w Rzeszowie rozbiły grupę przestępczą i udaremniły dalszy wypływ pieniędzy.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/421228-nasz-news-nowa-odslona-przekretu-w-krakowskim-sadzie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lis 15, 2018 21:50

Jeżeli będzie droższy prąd, to będzie droższa żywność i usługi.
============================

Dostawcy prądu złożyli do URE swoje propozycje taryf na 2019 r.
Urząd Regulacji Energetyki otrzymał wnioski taryfowe na sprzedaż energii na przyszły rok od wszystkich czterech sprzedawców z urzędu - poinformowała Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

Dziś upływa termin dla sprzedawców z urzędu do złożenia wniosków taryfowych na rok przyszły. Otrzymaliśmy wszystkie cztery wnioski - poinformowała Głośniewska.


Chodzi o spółki PGE Obrót, Energa Obrót, Tauron Sprzedaż i Enea.

Kilka dni temu wiceprezes grupy PGE Emil Wojtowicz oceniał, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie taryfy G (dla gospodarstw domowych) na 2019 rok Urząd Regulacji Energetyki zrównoważy interesy spółek obrotu i konsumentów.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie wykluczał kilka tygodni temu, że w 2019 r. będzie podwyżka rachunku za energię elektryczną dla gospodarstw domowych, ale - jak mówił - nie przekroczy ona 5 proc. Zapowiadał, że w przypadku, gdyby rachunek miał wzrosnąć powyżej 5 proc., resort energii przedstawi projekt ustawy łagodzącej skutki społeczne polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Prezes URE Maciej Bando informował wcześniej, że Urząd Regulacji Energetyki w sytuacji rosnących cen energii może być zmuszony zadbać o interesy przedsiębiorstw energetycznych przy ustalaniu wysokości taryfy G.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...taryf-na-2019-r

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 16, 2018 10:37

Sawicka wzięła 100 tys. łapówki i jest niewinna. Mechanik wziął 10 zł za robotę poza pracą i ma kłopoty


[center]
[/center]

Mechanik z Bartoszyc padł ofiarą prowokacji dwóch pracownic urzędu skarbowego. Zgłosiły się do niego incognito chwile po tym, jak zamknął już kasę fiskalną, wykonał dzienny raport kasowy i zamierzał wyjść do domu. Panie bardzo prosiły o pomoc - chodziło o wymianę przepalonej żarówki. Mechanik się zgodził i zlecił wykonanie usługi swojemu pracownikowi, który poza ewidencją kasy fiskalnej wziął za to 10 zł. To był jego błąd! Do dziś jest tragany po sądach jako winny wykroczenia skarbowego! A Sawicka w wyniku prowokacji wzięła 100 tys. zł i uznano ją niewinną.

Warto podkreślić, że sprawa mechanika z Bartoszyc już raz zakończyła się rozstrzygnięciem sądowym. Z uwagi na fakt, że pracownik, który wykonał usługę wymiany przepalonej żarówki (i wziął za to 10 zł poza ewidencją kasy fiskalnej), nie przyjął mandatu karnego w wysokości 500 zł, urzędniczki-prowokatorki musiały skierować do sądu wniosek o ukaranie za wykroczenie skarbowe. Sąd uznał, że pracownik mechanika jest winny zarzucanego mu czynu, ale z uwagi na nikłą szkodliwość odstąpił od wymierzenia mu kary.

Miejscowy naczelnik fiskusa odwołał się jednak od takiego rozstrzygnięcia. W konsekwencji musiała się odbyć rozprawa, podczas której sąd orzekł taki sam wyrok - winny, ale z odstąpieniem od wymierzenia kary.

Naczelnik urzędu skarbowego nie dał jednak za wygraną i złożył apelację od wyroku w zakresie odstąpienia od wymierzenia kary. W uzasadnieniu cytowanym przez portal Gazeta.pl można było przeczytać, że "wyrok nie spełnia swej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej" (sic!).

Kolejna rozprawa ma się dopiero odbyć. Pytanie - czy aby na pewno warto poświęcać tyle środków publicznych (organizacje rozpraw, biurokracja, obsługa prawna) dla sprawy o wartości 10 zł? Czy złożenie apelacji od wyroku sądu, który uznał winę pracownika warsztatu (wszak wziął 10 zł i nie zaewidencjonował tego na kasie fiskalnej), ale jednocześnie (zdroworozsądkowo) nie wymierzył kary, aby na pewno miało sens?

Sprawa bulwersuje tym bardziej, gdy przypomnimy sobie przypadek Beaty Sawickiej. Otóż w wyniku korupcyjnej prowokacji CBA ta była posłanka Platformy Obywatelskiej wzięła 100 tys. zł łapówki, za którą miała pomóc ustawić rozstrzygnięcie jednego z przetargów publicznych. Wyrokiem z maja 2012 została ona przez sąd I instancji uznana za winną popełnienia zarzucanych jej czynów. W więzieniu miała spędzić 3 lata. Dodatkowo została pozbawiona praw publicznych na 4 lata.

Sprawa trafiła jednak do sądu II instancji, a ten w kwietniu 2013 roku prawomocnie uniewinnił Sawicką od popełnienia zarzucanych jej czynów. Według ustnych motywów orzeczenia podstawą takiej decyzji było uznanie działań operacyjnych stosowanych przez funkcjonariuszy CBA (prowokacja korupcyjna) za nielegalne, co dyskwalifikowało zebrany materiał dowodowy. Jednocześnie sąd ten potwierdził ustalenia co do faktu, iż Beata Sawicka przyjęła łapówkę. Miała jednak za nią odpowiadać jedynie moralnie.

Pytanie - czy w przypadku pracownika warsztatu samochodowego z Bartoszyc, który zdecydował się pomóc błagającym o to kobietom i wziął za to 10 zł do ręki, nie można by tak wykorzystać rozwiązania, jakie zastosowano przy sprawie Sawickiej i uznać tylko jego "odpowiedzialność moralną"?

źródło: http://niewygodne.info.pl...hanik-winny.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 16, 2018 15:10

Komentarz:
Taka prawda

"Każdy Niemiec czy Austriak miał ojca lub dziadka w SS, Wermachcie, SD, Kripo, Gestapo , Hitlerjugend lub innej niemieckiej służbie. Dodatkowo prowadzono zaciag do ochotniczych oddziałów SS, uczestniczyły w tym kraje : Holandia, Belgia, Norwegia, USA, Ukraina , Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Francja, Słowenia, muzułmanie z Bośni, Chorwacji i Hercegowiny... . Łącznie wśród miliona zbrodniarzy z ss 300 000 to obywatele wymienionych państw. Jedynie Polska nie uczestniczyła w tej gigantycznej zbrodni. Za to masowo wymordowano nam (niemcy i sowieci uzgodnili to jeszcze przed wojną) jak nigdzie więcej polską inteligencję (ok. 80%), unicestwiono na długie lata wolność." W całej niemieckiej armii było ok. 120 000 żydów (w tym 1 generał). Czyżby co niemiec to idiota? Przypominam, że: 1- niemce w 2002 roku obchodzili uroczyście na uniwersytecie w berlinie (a więc już po obaleniu berlińskiego muru przez polską SOLIDARNOŚĆ - bezpiecznie było) 60. rocznicę przyjęcia wielkiego planu wschód, który zakładał wymordowanie 24 000 000 polskich obywateli wśród ok. 70 mln Słowian, zdążyli 6 000 000 (drugie tyle sowieckie zbrodnicze bydło) 2- przed 1.09.1939 r. niemce uzgodnili z sowietami wspólne wymordowanie polskiej inteligencji, aby Polacy nigdy już nie stanęli im na drodze; po wojnie brakło ok. 80% polskiej inteligencji. W to miejsce stalin przysłał piśmiennych żydów, którzy jeszcze do lat 60-ch stadami zmieniali nazwiska na polskobrzmiące. Dotychczas na swiecie nie przetrwał żaden naród, któremu wymordowano 50% inteligencji. Zyjemy w epoce internetu i komputerów, jesteśmy 150-200 lat w plecy. 3- do dziś (październik 2017) u niemców bowiązuje hitlerowskie, niemieckie prawo pozbawiające POLONIĘ majątków, 4- w czasie okupacji niemce porwały i zniemczyły ok. 200 000 polskich dzieci, 5- w latach 1939 - 1945 niemce ukradli z Polski dobra kultury, do ich wywiezienia użyli 1 500 000 wagonów towarowych - dane niemieckich kolei skrupulatnie rozliczających wykorzystanie taboru kolejowego, 6- do dziś niemce usiłują zniemczyć polskie dzieci mieszkające w ich kraju, 7- ile to już niemce są winne Polsce za celowe, z rozmysłem niszczenie Polski? 3 - 5 bln euro (z odsetkami)?? 8- niemce na swoich drogowskazach nie piszą Wrocław a Breslau, 9- od ponad 1 000 lat próbują nas sobie podporządkować, stale najeżdżają. Po zrabowaniu Europy niemcom zostało jeszcze sporo kasy. Z samej Polski wywieźli 1 500 000 wagonów towarowych dóbr kultury (dane kolei niemieckich). A jeszcze nie zapłacili nam odszkodowania za: - miliony zabitych polskich obywateli w przemysłowy sposób, planowali 24 mln zdążyli ponad 6 mln - porwanie i zniemczenie ponad 200 000 polskich dzieci - celowe z premedytacją zniszczenie polskich miast - totalny rabunek wszystkiego.
======================================
"Byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny". Brudziński: Co na to właściciele TVN?
Co na to właściciele TVN? - pyta na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji. Joachim Brudziński odnosi się do najnowszych doniesień na temat materiału o neonazistach.

Joachim Brudziński napisał, że kiedy w polskim Sejmie mówił o ludziach, którzy pod zdjęciem Adolfa Hitlera i swastyką hajlują, był przekonany,że to "garstka idiotów i imbecyli". "Byłem naiwny. Wyglada na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" – zapytał szef MSWiA.

Portal wPolityce opublikował zdjęcia Piotra Wacowskiego, operatora telewizji TVN, który brał udział w reportażu "Polscy neonaziści". Na fotografiach widać, jak dziennikarz wyciąga rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia. "Z naszych informacji wynika, że to sam Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go przy portrecie Adolfa Hitlera i swastykach i nikt z uczestników imprezy nie nalegał, by Wacowski pozował do zdjęcia przy wizerunku zbrodniarza. Miała to być inicjatywa samego operatora TVN" – czytamy na portalu.

Urodziny Hitlera to ustawka?

W styczniu w "Superwizjerze" TVN wyemitowano głośny reportaż na temat stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Dziennikarze nagrali ukrytą kamerą imprezę z okazji 128. urodzin przywódcy III Rzeszy, którą zorganizowano w lesie pod Wodzisławiem Śląskim.

W zeszłym tygodniu portal wPolityce poinformował o zeznaniach Mateusza S., organizatora imprezy, z których ma wynikać, że "urodziny Hitlera" zostały zamówione i zapłacono za nie 20 tys. zł. Warunkiem zapłaty miał być udział w wydarzeniu kobiety, według wPolityce – współautorki reportażu.

Stacja TVN odrzuciła wszystkie zarzuty o "ustawkę" i zapowiedziała wytoczenie procesu portalowi i tygodnikowi "Sieci".

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/84047/Bylem-przekonany-ze-to-garstka-idiotow-i-imbecyli-Bylem-naiwny-Brudzinski-Co-na-to-wlasciciele-TVN.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 16, 2018 22:39

Komentarze:
Andrzej AZS

Dlatego należy trzymać się sentencji … "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" ... brunatną też - może tylko zmienić narzędzia .
-------------------------------
[email protected]

Ważne,prawdziwe słowa panie redaktorze. Dziękuję. ONI walczą o TOTALNĄ BEZKARNOŚĆ .( Cokolwiek by nie zrobili - mają być bezkarni) . Po tym co zrobili, co robią, może być tylko jedna decyzja - ONI nie mogą już decydować o czymkolwiek .
---------------------------------
zastanawiające

a czy stacja telewizyjna której pracownicy biorą udział w urodzinach Hitlera w lesie a jeden z nich "hajluje" na tle swastyki może nadal legalnie korzystać z koncesji będącej dobrem ogólnonarodowym?
=============================
Skąd ta afera? Wielu zapomniało, czym jest i do czego jest zdolna ubecja. A to nie jest zabawa, ale walka o wszystko
Pewien mądry, doświadczony człowiek z pokolenia NZS-u skomentował aferę KNF/Czarneckiego następująco: to wina waszego pokolenia, bo wielu z was nie wie tak naprawdę, czym była i czym jest ubecja. Nie wiecie, do czego są zdolni, nie znacie ich czekistowskiej mentalności.

Trudno się nie zgodzić. Bo każdy, kto ma elementarną wiedzę o najnowszej historii Polski, pomyślałby dwa razy, zanim wszedłby w jakikolwiek kontakt z reżyserem tej operacji. Bo nawet podanie ręki może być ryzykowne, a każde słowo wykorzystane przeciwko Tobie. A tu mieliśmy nie tylko rozbudowaną relację, ale i rozmowy prowadzone w przekonaniu, że zbudowało się jakiś rodzaj „partnerstwa”. Dziecinada. Podszyta zapewne pychą w związku z szybkim awansem, a w szerszym planie z faktem, że i postkomuniści, i III RP przegrali. Skoro przegrali, myśli wielu, to widocznie nie są tacy groźni. Do tego - jak przystało na ludzi przeszkolonych - umieją być, mili, czarujący, pełni atencji.

To jest szerszy problem, o którym już nie raz i nie dwa pisaliśmy na łamach naszego portalu. Bo to nie jest zabawa. To poważna gra o Polskę, o jej teraźniejszość i przyszłość. Gra o wymiarze międzynarodowym, także kontynentalnym. Tymczasem dla wielu ludzi także z tzw. „naszej strony” ważniejsze są miny, pozy, środowiskowe konstelacje, tanie kalkulacje. Do tego to przekonanie, że starcia można uniknąć, że da się jakoś obejść to wyzwanie, idąc na skróty albo zbaczając z drogi. Otóż nie da się.

I nigdy o tym nie zapominajmy, choćby karta szła rewelacyjnie.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/421497-skad-ta-afera-wielu-zapomnialo-do-czego-jest-zdolna-ubecja

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 361 z 384  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.