forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Aktualności » Marek Falenta z Lubina zatrzymany Poprzedni temat :: Następny temat
Marek Falenta z Lubina zatrzymany
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 26, 2018 22:07

Ten Falenta pochodzi z Lubina, czy z Legnicy, bo różnie piszą i się pogubiłem. Ktoś wie coś bliżej ? - http://zyciorysy.info/marek-falenta/
=======================

[b]Marek Falenta jednak musi iść do więzienia


Pochodzący z Legnicy biznesmen będzie musiał odbyć karę więzienia, wymierzoną mu za udział w tzw. aferze taśmowej. Taką decyzję wydał Sąd Najwyższy – poinformował RMF FM.
Przypomnijmy, w grudniu 2016 r. Falenta usłyszał wyrok 2,5 roku bezwzględnej kary więzienia za udział w jednej z najgłośniejszych afer politycznych ostatnich lat. Taśmy, do których nagrania biznesmen się przyczynił, ujrzały światło dzienne w 2014 r. Opinia publiczna poznała w ten sposób nie przeznaczone dla jej uszu wypowiedzi m.in. czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, co wywołało poważny kryzys w partii i nie przysporzyło jej przychylności Polaków głosujących rok później w wyborach parlamentarnych.

Rok temu wyrok sądu pierwszej instancji utrzymał w mocy Sąd Apelacyjny w Warszawie. Biznesmen miał się stawić w więzieniu w maju, ale jego obrońcy złożyli wniosek o odroczenie wykonania kary i jednocześnie o kasację wyroku. Dzisiaj Sąd Najwyższy uznał, że mężczyzna musi odbyć karę więzienia. Dodatkowo, w komunikacie SN czytamy, że – biorąc pod uwagę argumentację obrony – sąd ocenił, iż „uwzględnienie kasacji nie jawi się jako prawdopodobne w stopniu bardzo wysokim”.

źródło: http://www.lubin.pl/marek...c-do-wiezienia/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sty 31, 2019 17:17

Komentarze:
Polak

Gość powinien dostać medal. Dzięki niemu chociaż trochę lemingów przejrzało na oczy. Ułaskawić!!!

-----------------------------------
SKALA

PANIE PREZYDENCIE - UŁASKAWIENIE ZA SZCZĘŚLIWĄ ZMIANĘ BIEGU POLSKIEJ HISTORII - TO DZIAŁANIA CZYSTO PATRIOTYCZNE - PAN FELENTA OTWORZYŁ POLAKOM OCZY I USZY
--------------------------------------
Mati44

Koleś który odkrył afery PO skazany a aferzyści na wolności... a potem się dziwią ze noże chodzą pod żeberka ... i obawiam się ze będą następne ..
--------------------------------
Romek

Krzyz komandorski powinien dostac

-----------------------------------
Świat wg PO

Falenta nagrywał falenta siedzi....Michnik nagrywał siedzi rywin...za nic mają prawo...
=============================
Marek Falenta usłyszał prawomocny wyrok. 2,5 roku więzienia


Sąd Apelacyjny odrzucił zażalenia obrońców Marka Falenty i utrzymał w mocy rozstrzygnięcie sądu niższej instancji. Biznesmen został skazany w związku z aferą podsłuchową z 2014 roku.
Marek Falenta został skazany w 2016 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku więzienia. Wyrok uprawomocnił się w 2017 roku. Obrońcy biznesmena złożyli kasację do Sądu Najwyższego. Na początku października 2018 r. Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił ich wniosek o odroczenie mu kary 2,5 roku więzienia w związku z aferą podsłuchową. Jednocześnie ten sam sąd wstrzymał wykonanie kary do czasu "rozpoznania ewentualnego zażalenia".

Jeden z kelnerów, którzy obsługiwali polityków w restauracji "Sowa i Przyjaciele" zeznał, że Falenta powoływał się na swoje wpływy w PiS. Biznesmen stanowczo zaprzeczał, twierdząc, że "dużo lepsze kontakty ma z politykami PO-PSL".

Oprócz biznesmena, w związku z aferą taśmową na 10 miesięcy w zawieszeniu oraz grzywną skazano kelnerów Konrada Lassotę i Krzysztofa Rybkę. Sąd odstąpił od ukarania kelnera Łukasza N., nakazując mu zapłatę 50 tys. zł na cel społeczny.

Afera taśmowa z 2014 roku spowodowała kryzys w rządzie PO-PSL. Nagrania, do których dotarł tygodnik "Wprost", przedstawiały rozmowy m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika. Dyskusje dotyczyły polityki oraz świata biznesów i wywołały ogromne kontrowersje.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/marek-falenta-uslyszal-prawomocny-wyrok-25-roku-wiezienia-6344490554210433a

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lut 25, 2019 14:51

Skazany ws. afery taśmowej nie trafił do więzienia. Gdzie ukrywa się Marek F.?


Marek F. został skazany za udział w aferze taśmowej. Mężczyzna powinien zacząć odsiadywać wyrok, jednak policja nie jest w stanie go znaleźć - informuje "Super Express". Funkcjonariusze wciąż szukają skazanego.Biznesmen miał zacząć odsiadywać wyrok 1 lutego, po tym jak dzień wcześniej Sąd Apelacyjny odrzucił apelację jego obrońców. Dlaczego więc Marek F. nie trafił do więzienia? - Działania dotyczące doprowadzeń wykonywane są w oparciu o obowiązujące przepisy. Nie inaczej jest w tej sprawie. Trwają poszukiwania mężczyzny – poinformowała „Super Express” komisarz Ewa Szymańska z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Marek F. został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą taśmową. Ujawnione w tygodniku „Wprost" rozmowy wywołały w 2014 roku kryzys w rządzie Donalda Tuska.

Borys Budka: policja powinna realizować nakaz sądu

Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. w warszawskich restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych.

Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę czy szefa CBA Pawła Wojtunika.

– To bardzo dziwne, że policja nie umie sobie w tej sprawie poradzić. Taka sprawa powinna być załatwiona niezwłocznie. Oczekiwałbym od polskiej policji niezwłocznej realizacji nakazu sądu – komentuje „Super Expressowi” były minister sprawiedliwości w 2015 roku Borys Budka.

źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/skazany-ws-afery-tasmowej-nie-trafil-do-wiezienia-gdzie-ukrywa-sie-marek-f/mmz825g

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Mar 20, 2019 23:05

Marek Falenta ukrywa się w Polsce?
Marek Falenta może się ukrywać za granicą - podała dziś "Rzeczpospolita". Tymczasem z naszych informacji wynika, że biznesmen wciąż przebywa w Polsce. - Falenta jest sprytny, ale depczemy mu po piętach – mówi nam dobrze poinformowana osoba z policji.

Biznesmen od października ubiegłego roku nie stawia się w zakładzie karnym, gdzie powinien odsiedzieć wyrok 2,5 roku więzienia za tzw. aferę taśmową. Za Falentą wysłano list gończy i wpisano go do Systemu Informacyjnego Schengen - to największa w Europie baza danych dotycząca m.in. osób poszukiwanych.

Co to w praktyce oznacza? - Jeśli Falenta zostałby zatrzymany do rutynowej kontroli np. w Niemczech i tamtejsi policjanci sprawdziliby go w tej bazie, to mogliby go na tej podstawie zatrzymać i poinformować o tym polskie organy ścigania – wyjaśnia nasz rozmówca. Dodaje też, że Falenta nie ma obecnie paszportu, więc próba przemieszczania się samolotem jest mało prawdopodobna.

"Rzeczpospolita" podała dziś, powołując się na swoje źródła, że Falenta prawdopodobnie przebywa za granicą, w jednym z krajów europejskich.

Jak ustaliliśmy – z informacji operacyjnych policji wynika, że Falenta wciąż przebywa w Polsce, a śledczy są na jego tropie. Sytuacja jest jednak dynamiczna i nie można wykluczyć, że będzie jeszcze próbował przekroczyć granicę.

Kłopoty w związku z "małą aferą"


"Rzeczpospolita" poinformowała, że Marek Falenta w ubiegłym roku dostał też zarzuty w innym śledztwie – dotyczącym tzw. małej afery taśmowej. Chodziło o udostępnienie taśm osobie, która przekazała je mediom. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, a w śledztwie - oprócz biznesmena - podejrzani są kelnerzy i szwagier Falenty.

Okazuje się, że Marek Falenta, mimo obowiązku stawiania się na komendzie, od dłuższego czasu unika tej czynności. Jeśli prokurator prowadzący sprawę zadecyduje o areszcie dla biznesmena i wydaniu listu gończego w tej sprawie, będzie to już drugi dokument wysłany za Falentą.

Ujawnione w tygodniku "Wprost" nagrania wywołały w 2014 r. kryzys w rządzie Donalda Tuska. Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. na zlecenie Falenty w warszawskich restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika.

źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/marek-falenta-ukrywa-sie-w-polsce/9xs0wdh

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 22:08

Komentarze:
Anonim

Tusk glowny mózg tylu afer za swoich rządów spieprzyl do Brukselki i trzepie kasę za swoje zasługi, a tu się ściga człowieka który ujawnił kulisy tych niecnych rządów. Wstyd Panie Brudziński. Co Pan chce osiągnąć. Czyżby POdlizac się Makreli, aby zapewnić sobie szansę na Brukselke?
--------------------------------
Mk

Ten chłopak jest jak Konrad Wallenrod. Za miliony (czyli za nas, ktorych uswiadomil o machlojach POlitykow) cierpi katusze. To bohater nie przestępca. Aresztujcie wreszcie tych, którzy nas okradali i oklamywali, a nie porządnych ludzi, którzy nam otworzyli oczy na tuskowe 8 letnie rzady. No chyba, że macie tez coś do ukrycia.
---------------------------------
teeed1 :

Prawo, prawem, ale dla mnie, nie wnikając w intencje, Pan Marek Falenta jest bohaterem a i PiS mu dużo zawdzięcza.
========================
Marek Falenta zatrzymany! Minister Brudziński: „Słowa uznania dla funkcjonariuszy”
Marek Falenta został zatrzymany - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Skierował także słowa uznania dla funkcjonariuszy zaangażowanych w akcję.

Tak jak mówiłem, @PolskaPolicja jak zawsze dała radę. Marek Falenta zatrzymany. Słowa uznania kieruję do funkcjonariuszy zaangażowanych w tę akcję

- napisał wieczorem na Twitterze Brudziński.

Wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek policji wydał za Falentą Europejski Nakaz Aresztowania.

Falenta zatrzymany. Gratuluję @PolskaPolicja. Kolejny raz dobra, policyjna robota. Wielkie słowa uznania, szczególnie że ujęcie poszukiwanego nastąpiło daleko od polskich granic

- napisał z kolei wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

O tym, że Falenta ma odbyć zasądzoną mu karę 2,5 roku więzienia, zdecydował 31 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie. Odrzucił tym samym zażalenia obrońców, którzy ubiegali się o odroczenie wykonania kary m.in. ze względu na stan zdrowia skazanego. W marcu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o wydaniu za biznesmenem listu gończego.

Więcej: https://niezalezna.pl/266350-marek-falenta-zatrzymany-minister-brudzinski-slowa-uznania-dla-funkcjonariuszy

Czytaj też: https://wiadomosci.wp.pl/marek-falenta-zatrzymany-od-1-lutego-powinien-siedziec-w-wiezieniu-6353705342965377a

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.