forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 17:16

Komentarze:
Konrad

Ten konflikt mozna zakonczyc w kazdej chwili. Wystarczy, ze Unia przestanie po chamsku ingerowac w wewnetrzne sprawy SUWERENNEGO PANSTWA POLSKIEGO a tusek i inni renegaci przestana dolewac oliwy

----------------------------------
kori

z moich obserwacji sceny politycznej UE wynika że nawet ci lewaccy politycy Junker Timmermans Verhovstadt Merkel gardzą tak zwyczajnie tą FLANELĄ Tuskiem i tym że tak ochoczo służy przeciw Polsce

-------------------------------------
[email protected]

Piękna z nich para - komuszek pijaczek Juncker ze swoim odźwiernym.
============================
Jest i on! Zatroskany Tusk martwi się o polską praworządność: Chciałbym, żeby spór Polski z KE zakończył się jak najszybciej
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział we wtorek dziennikarzom w Brukseli, że chciałby, aby spór Komisji Europejskiej z Polską ws. Sądu Najwyższego zakończył się jak najszybciej. Jak podkreślił, byłoby to dobre dla Polski.

Tusk był pytany przez dziennikarzy w Brukseli, czy widzi szanse na rozwiązanie sporu KE i Polski dotyczącego Sądu Najwyższego.

Bardzo bym chciał, aby ten spór zakończył się jak najszybciej, ale wydaje się dość oczywiste, że to wymaga pozytywnych decyzji, to znaczy decyzji szanujących niezależność sądów w Polsce. (…) To nie dlatego, żeby zakończyć spór z Komisją, bo to mi się wydaje tak naprawdę drugorzędne, tylko, że tak jest lepiej dla Polski. To jest moje zdanie

— powiedział Tusk dziennikarzom.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/416849-tusk-zatroskany-o-polska-praworzadnosc

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 21:56

Inflacja nie odpuszcza
We wrześniu wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł o 1,9 proc., a więc tylko minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej. Mocniej niż poprzednio drożała żywność, nadal mocno rosną ceny paliwa.

Wrześniowy wskaźnik inflacji okazał się wyższy niż się spodziewano i wyższy niż wynikało to z wcześniejszego szybkiego szacunku GUS. Powszechnie oczekiwano znacznie łagodniejszego tempa wzrostu cen, co miało wynikać głównie z wysokiej bazy porównawczej z września ubiegłego roku, gdy inflacja sięgała 2,2 proc. Te rachuby pokrzyżowały jednak bardzo wysokie notowana ropy naftowej, które przełożyły się na 12 proc. wzrost cen paliw na stacjach (olej podrożał o 15,6 proc., a benzyna o 10,5 proc.). Niespodziewanie mocniej w górę poszły ceny żywności, zwyżkując o 2,3 proc. (w sierpniu wzrost sięgał 2,1 proc.) To jednak dynamika znacznie mniejsza niż rok wcześniej, gdy sięgała aż 5 proc. Niewielkie to jednak pocieszenie, bo tendencja wzrostowa wciąż trwa, choć eksperci spodziewają się mniejszej presji na wzrost cen pod koniec roku.

Potwierdzają się obawy o wzrost cen pieczywa, choć rzeczywistość nie jest aż tak źle, jak alarmowały media. Pieczywo średnio było we wrześniu droższe o 5,9 proc. niż przed rokiem. Niewiele mniej, bo o 5,4 proc. zdrożało coraz bardziej popularne mięso drobiowe. O 4,9 proc. w górę poszły mleko, sery i jaja (te ostatnie są aż o 21,9 proc. droższe niż rok temu). Nie potwierdzają się z kolei doniesienia o dynamicznym wzroście cen masła. Według GUS we wrześniu było ono droższe o 2,5 proc. w porównaniu do września ubiegłego roku. Najmocniej, bo aż o 10,2 proc. podrożały warzywa. O prawie 6 proc. staniały za to owoce. Najwięcej powodów do zadowolenia mają amatorzy słodyczy, bowiem cukier jest tańszy niż rok temu o prawie 30 proc.

Choć koszty użytkowania mieszkania i nośników energii rosły nieco wolniej niż miesiąc wcześniej, bo o 2,2 proc. (w sierpniu wzrost sięgał 2,4 proc.), to wciąż mocno drożeje opał. We wrześniu jego cena poszła w górę o 5,6 proc. (miesiąc wcześniej o 7,7, proc.). O 1,8 proc. więcej trzeba płacić za gaz. Ceny energii, której nieuchronnym wzrostem straszą nie tylko media, na razie trzymane są w ryzach i nie idą w górę, choć koszty wytwarzania prądu idą w górę bardzo dynamicznie. O 4,2 proc. wyższe niż przed rokiem są koszty usług związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Spośród usług szczególnie istotnych warto zwrócić uwagę na 3,5 proc. wzrost cen usług lekarskich oraz 2,6 proc. cen związanych z edukacją i opieką społeczną (wzrost o 3,7 proc.).

źródło: http://wgospodarce.pl/ana...a-nie-odpuszcza

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 11:07

Komentarze:
Bertold Czubek

Idzie biedny Grześ przez wieś, worek piasku niesie, a przez dziurkę piasek ciurkiem sypie się za Grzesiem. To są ziarenka głupoty, chamstwa, kłamstw, manipulacji i nienawiści! Grzesiek, pogadaj z Niesiołem! On z pewnością zna dobrego psychiatrę...
-------------------------------
jur57

Schetyna moralny degenerat -no wreszcie Pan wojewoda celnie skomentował wypowiedzi i działania żulika!
--------------------------------------------------
romkris

Ten "grzesiu" ma to od urodzenia...Jak te piniążki "ojro" POtrafią zdegenerować niby człowieka ???
=================================
Ten list wojewody Schetyna zapamięta na długo. "Widzę człowieka moralnie zdegenerowanego"
Zwracam się do wyborców, aby nie głosowali na tzw. Koalicję Obywatelską, ugrupowanie utworzone przez Grzegorza Schetynę, który jest politykiem nie służącym wspólnemu dobru, jest politykiem chroniącym interesy oligarchii - napisał w liście otwartym były wojewoda wrocławski, Janisław Muszyński, który w dalekiej przeszłości zatrudnił Schetynę jako swojego asystenta. -Byłem przekonany, że jest uczciwym i wartościowym człowiekiem - dodał.

Podczas sobotniej konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu lider PO Grzegorz Schetyna mówił, że w najbliższych wyborach Polacy wybiorą między "wolnością" a "brakiem wolności".

- Musimy wygrać te wybory i zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę

- stwierdził szef PO.

Były wojewoda wrocławski i obecny prezes Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Janisław Muszyński, w liście otwartym do Schetyny napisał, że wyraża "głębokie oburzenie i przerażenie" w związku z wypowiedzią, w której "Polacy popierający PiS zostali nazwani 'szarańczą', którą należy 'strącić'”.

- Zwracam się do wyborców, aby nie głosowali na tzw. Koalicję Obywatelską, ugrupowanie utworzone przez Grzegorza Schetynę, który jest politykiem nie służącym wspólnemu dobru, jest politykiem chroniącym interesy oligarchii

- napisał Muszyński.

W liście podkreślił również, że jako wojewoda wrocławski zatrudnił Grzegorza Schetynę jako swego asystenta. Muszyński był wówczas – jak pisze – przekonany, że Schetyna jest "uczciwym i wartościowym człowiekiem".

- Dzisiaj widzę człowieka i polityka moralnie i mentalnie zdegradowanego, niegodnego pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej

- napisał były wojewoda wrocławski.

Więcej: http://niezalezna.pl/2408...zdegenerowanego

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 13:28

Komentarz:
Anonim

Mówią że konkurs na prowadzenie sprawy Przywieczerskiego wygra kaścior Tuleja i zasądzi dla Przywieczerskiego 5 milionów odszkodowania od skarbu państwa za uporczywe ściganie go i nękanie przez polski wymiar sprawiedliwości.

===================================
Sąd idzie na rękę aferzyście z FOZZ
Sąd zaliczył Dariuszowi Przywieczerskiemu czas aresztowania w USA na poczet zasądzonej mu kary więzienia. Oznacza to, że "mózg afery FOZZ" spędzi w polskim zakładzie karnym nie 3,5 roku, ale ponad 10 miesięcy mniej.

Jak podała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, postanowienie to zostało wszczęte z urzędu. Po uprawomocnieniu się tej decyzji Przywieczerskiemu zostanie na nowo wyliczony czas kary. Nie wiadomo, kiedy to nastąpi, bo "sąd nie dysponuje wszystkimi dowodami doręczeń odpisu postanowienia". A od chwili doręczenia odpisu stronom przysługuje zażalenie.

Stołeczny sąd zaliczył skazanemu jako "okres rzeczywistego pozbawienia wolności" okres od 30 października 2017 r. do 7 września 2018 r. Ósmego września Przywieczerski został już deportowany do Polski i najpierw przebywał w areszcie śledczym, a następnie 20 września został umieszczony w zakładzie karnym.

Jak podała wówczas PAP rzeczniczka dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska, "skazany przetransportowany został do innej jednostki penitencjarnej. Nadal sprawowany jest nad nim szczególny nadzór mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Cela, w której znajduje się obecnie, jest monitorowana" – informowała.

Służba Więzienna ze względów bezpieczeństwa nie informuje o dokładnym miejscu pobytu 72-letniego dziś "mózgu afery FOZZ". Wiadomo jedynie, że jednostka, którą mu wybrano, musiała być dostosowana do jego stanu zdrowia.

Więcej: http://niezalezna.pl/2409...erzyscie-z-fozz

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 21:40

Skąd wziąć kasę na polski program kosmiczny? Rząd ma odpowiedź: z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej!
Kiedy zbyt intensywnie będziemy się przyglądać prezesowi, gdy wbija na Mierzei symboliczny palik, to naszej uwadze mogą umknąć inne, równie ciekawe sprawy. Wczoraj pod obrady rządu trafił projekt tzw. ustawy okołobudżetowej. Przewiduje on zmiany w szeregu ustaw, dostosowując ich regulacje do przyszłorocznych wydatków budżetowych. Niektóre rozwiązania wydają się być nader oryginalne, by nie powiedzieć, że ocierają się o kreatywną księgowość budżetową. Np. polski program kosmiczny w 2019 r. ma być finansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej!

Polska od 2012 roku jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Wiąże się to m.in. z obowiązkiem płacenia składki członkowskiej. W przypadku naszego kraju wynosi ona 36,3 mln euro (czyli równowartość ok. 155 mln zł).

Skąd wziąć pieniądze na opłacenie składki do ESA w 2018 roku? Rząd Mateusza Morawieckiego w projekcie ustawy okołobudżetowej zaproponował, aby w tym celu wykorzystać środki zgromadzone na... Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)!

Czym jest NFOŚiGW? Zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska to Fundusz, którego celem jest udzielanie finansowego wsparcia największym lub ponadregionalnym przedsięwzięciom służącym ochronie środowiska i gospodarce wodnej. Głównymi obszarami wsparcia udzielanego przez NFOŚiGW są: ochrona wód (inwestycje wodno-kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków), gospodarka wodna i likwidacja nadzwyczajnych zagrożeń (inwestycje przeciwpowodziowe, likwidacja skutków powodzi), ochrona ziemi (gospodarka odpadami, likwidacja tzw. bomb ekologicznych, rekultywacja terenów zdegradowanych), ochrona klimatu (poprawa efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii, inteligentne sieci energetyczne), ochrona przyrody (wsparcie parków narodowych) czy szeroko rozumiana edukacja ekologiczna.

Tymczasem rząd wpadł na pomysł, aby środki zgromadzone na NFOŚiGW przelać tytułem składek członkowskich do Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Europejskiej Organizacji Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych. Zgodnie z przyjętym wczoraj projektem ustawy okołobudżetowej - 25 mln zł ze wspomnianego Funduszu ma pójść na składkę do tej pierwszej organizacji, a 45 mln zł - do tej drugiej.

Jak widać kreatywne rozliczanie pieniędzy w ramach realizacji budżetu, to nie tylko domena ekipy PO-PSL. Pomysł wykorzystania środków, które mają służyć ochronie środowiska na pokrycie kosztów udziału naszego kraju w europejskim programie kosmicznym potwierdził, że w tej kwestii ekipa PiS wcale nie ustępuje swoim poprzednikom.

źródło: http://niewygodne.info.pl...m-kosmiczny.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 18, 2018 11:56

Tak się boją prawdy o VAT? Poseł PO pyta Ćwiąkalskiego o Patryka Jakiego, a nie o przekręty związane z przedmiotem prac komisji
Szokujący przykład manipulacji i prowadzenia kampanii wyborczej w trakcie prac komisji śledczej ds. VAT. Poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński pytał Zbigniewa Ćwiąkalskiego nie o walkę z przekrętami VAT, ale o Patryka Jakiego! Jaki związek ma Jaki z przekrętami VAT w roku 2008? Żaden, ale Platforma Obywatelska musiała skorzystać z okazji, by uderzyć w kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

Konwiński spytał o kulisy dymisji Zbigniewa Ćwiąkalskiego, który stracił swoje stanowisko w kontekście tajemniczych „samobójstw” więźniów związanych ze sprawą Krzysztofa Olewnika. Konwiński chciał w te sposób uderzyć w Patryka Jakiego. Dlaczego? Media „salonu” i politycy opozycji totalnej chcieli zdymisjonować Patryka Jakiego za to, że jeden z więźniów dokonał zbrodni po wyjściu na przepustkę z zakładu karnego. Zapomniał jednak, że zgodę na przepustkę mordercy wydał…sąd.

Proszę podać okoliczności, w których odchodził pan z ministerstwa. A dziś, w podobnej sytuacji, odpowiedzialności politycznej nie poniósł minister Jaki i Ziobro. Czy te standardy były inne? Standardy w czasie gdy rządziła koalicja PO - PSL.

– manipulował Konwiński kompletnie bez związku z pracami komisji śledczej!

Proszę o wskazanie związku z przedmiotem prac komisji.(…) Chociaż pan nie kandyduje w tych wyborach, to pan cele polityczne realizuje.

– spuentował przewodniczący komisji Marcin Horała.

Prymitywna próba wykorzystania prac komisji śledczej dla wyborczych celów politycznych Platformy Obywatelskiej jest przykładem całkowitej bezradności opozycji totalnej. Wstyd.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/417157-po-wykorzystuje-komisje-sledcza-dsvat-by-uderzyc-w-jakiego

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Paź 18, 2018 17:52

Komentarze:
isee

GDZIE PROKURATURA min. Ziobro?!Na CO czekacie?!! Co się musi wydarzyć żebyście w końcu dostrzegli skalę nienawiści POlityków ale przede wszystkim POmediów?! POrtale wręcz OCIEKAJĄ NIENAWIŚCIĄ do PIS!!
-----------------------------
obserwatorka

Ludzie,nie POzwólcie się zastraszyć..! O Polskę nadal trzeba WALCZYĆ..!!Odwagi..! Będziemy wspierać modlitwą o Wasze bezpieczeństwo..! Idźmy na wybory wszyscy którzy kochają POLSKĘ.! POgonić lewactwo.
========================
"Wycofaj się z wyborów bo inaczej spłonie twój majątek z rodziną". To pogróżki wobec kandydata PiS na prezydenta Dąbrowy Górniczej!
Kampania wyborcza na finiszu staje się wyjątkowa brutalna. Lider PO Grzegorz Schetyna niedawno zapowiadał, że „strząśnie ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę”. Tymczasem w Dąbrowie Górniczej sprawy przybrały jeszcze poważniejszy obrót - kandydat PiS na prezydenta tego miasta zagrożono, że jeśli nie wycofa się ze startu w wyborach, on i jego rodzina mogą stracić życie!

Wycofaj się z wyborów bo inaczej spłonie twój majątek z rodziną. Ostrzeżenie bilbordowe nic cię nie nauczyło

— to treść smsa, jakiego wczoraj miał otrzymać Robert Warwas i siedem innych osób związanych z kampanią PiS w Dąbrowie Górniczej.

Wcześniej ktoś pomalował plakat wyborczy kandydata PiS. Skreślono na nim jego nazwisko oraz narysowano na nim swastykę.

Kampania to rzecz trudna i bywa, że jest ona uciążliwa dla wyborcy i kandydata. Niestety ta dąbrowska obarczona jest elementami ocierającymi się o patologię społeczną.Ja od wiosny doznałam wielu upokorzeń. Stałam się obiektem do szydzenia ze mnie a także pisano na mój temat nieprawdę

— komentuje całą sprawę Tatiana Duraj-Fert, zaangażowana w kampanię wyborczą na rzecz Roberta Warwasa.

Sprawa została już zgłoszona na policję. Prezydentem Dąbrowy Górniczej od 2006 roku jest Zbigniew Podraza z SLD.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/417217-kandydatowi-pis-w-dabrowie-gorniczej-zagrozono-smiercia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 19, 2018 14:06

Sąd Najwyższy po raz pierwszy o zakazie handlu w niedziele. Są poważne wątpliwości
To pierwszy raz, kiedy Sąd Najwyższy pochyli się nad kwestią związaną z zakazem handlu w niedzielę. Palącą kwestię zgłosił Sąd Okręgowy w Olsztynie i dotyczy ona wyjątku w przepisach, który pozwala na niedzielny handel.

Sąd Okręgowy w Olsztynie chce, by Sąd Najwyższy wyjaśnił budzący wątpliwości przepis z ustawy o niehandlowych niedzielach. Chodzi punkt, który pozwala na niedzielny handel, jeśli sprzedaż placówki w przeważającym stopniu oparta jest na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych.

Wątpliwości w przepisach

Według olsztyńskiego sądu przepis nie wyjaśnia, czy należy prowadzić sprzedaż wszystkich wymienionych usług czy wystarczy handlować tylko jedną (np. prasą). Sąd Najwyższy ma na wokandzie rozstrzygnięcie tej kwestii na 19 grudnia b.r.

Po wprowadzeniu zakazu niedzielnego handlu do sądów lawinowo posypały się wnioski ze strony Inspekcji Pracy o ukaranie przedsiębiorców. Jednak sądy nie tak chętnie karzą przedsiębiorców, którzy według PIP złamali przepisy. Świadczyć może o tym szereg wygranych ostatnio spraw przez franczyzobiorców sieci Żabka.

źródło: https://innpoland.pl/147251,handel-w-niehandlowe-niedziele-kto-moze-otwierac-sklepy

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Paź 19, 2018 14:31

Komentarze:
Czarek

Niech fajfusy z TSUE sami się zamrożą, podesłać im trochę ciekłego azotu i problem z głowy.

--------------------------------------
szymon

Swoją drogą tam w TSUE to chyba zasiada agentura Putina.

Zajadle bronią - żeby w SN dalej orzekali ludzie z legitymacjami PZPR i funkcjonariusze, agenci służb PRL.

Przecież to jest horror - SN bastion komuny jest rażąco sprzeczny z wartościami demokratycznymi.

------------------------------------
wwwwww

Dziś widać jak na dłoni, jakim to "suwerennym" państwem jest RP! Czym to się różni od PRL? Uważam, że TK powinien w trybie natychmiastowym stwierdzić nadrzędność prawną polskie konstytucji nad prawem UE dokładnie tak samo, jak to już dawno uczynił TK niemiecki!
------------------------------------
Grazyna

TSUE zamrozic moze niemieckie parowki. To moze! A od Polski wara!
--------------------------------------------
grommki

POLACY W NIEDZIELĘ WYWALAMY POSTKOMUNIZM EUROPEJSKI Z SAMORZĄDÓW ! To jest już oficjalnie- lewactwo zachodnie czynnie okradała nas i chce to robić nadal. W niedzielę powiemy im WAŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
===========================
TSUE zamraża reformę Sądu Najwyższego
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał postanowienie zabezpieczające dotyczący Sądu Najwyższego. TSUE zawiesił stosowanie przepisów mówiących o wieku emerytalnym sędziów SN.

Postanowienie Trybunału zostało wydane w sprawie zmian w przepisach dotyczących przejścia sędziów SN w stan spoczynku po przekroczeniu wieku emerytalnego.

Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki.– Przyszło zawiadomienie ze strony TSUE; na pewno po przeanalizowaniu ustosunkujemy się do tego; w rozmowach w Brukseli myślę, że przekonałem kilku przywódców jak wyglądała polska reforma wymiaru sprawiedliwości i jak jest potrzebna – powiedział szef rządu.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w dniu następującym po upływie trzech miesięcy od tego terminu w stan spoczynku przeszli z mocy prawa sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogą oni jednak dalej orzekać, ale tylko wtedy, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie przez nich stanowiska sędziego SN. W pierwszej połowie września prezydent Andrzej Duda wyraził zgodę, aby pięciu sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia, mogli nadal orzekać w Sądzie Najwyższym.

– Nie wyobrażam sobie sytuacji w której rzad nie respektowałby tego – przekazał Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Decyzja TSUE nie jest jednak ostatecznym wyrokiem. Na ten będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/80948/TSUE-zamraza-reforme-Sadu-Najwyzszego.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 14:10

Komentarze:
hihi

SZARANCZA PISOWSKA DA CI KOPA NA WYBORY POpaprancu
------------------------------
KRAKUS

No widzisz żulu z plastikowymi zębami , nagrywać to trza umić.

----------------------------------
tsi

Przecież ten półgłówek, już dawno powinien siedzieć!!! AKACJA ,,WIDELEC", to apogeum tego gnoma!!!
==========================
Czarne chmury nad Schetyną! Jest zawiadomienie ws. działań w "zorganizowanej grupie przestępczej". Jako świadka wskazano... Tuska
Do warszawskiej Prokuratury Okręgowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera PO Grzegorza Schetynę – ustalił portal tvp.info.


TVP Info podaje w piątek, że 11 października do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie Norberta Wojnarowskiego o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grzegorza Schetynę (przewodniczący Platformy Obywatelskiej) oraz Piotra Borysa i Edwarda Klimkę. Zdaniem zawiadamiającego działali oni „we wspólnym porozumieniu w ramach zorganizowanej grupy przestępczej”.

Jak czytamy, „chodzi o zlecanie nagrywania polityków, którzy sprzyjali Jackowi Protasiewiczowi, ówczesnemu szefowi PO w województwie dolnośląskim. Protasiewicz, jak zaznacza Wojnarowski w swoim piśmie, był politycznym przeciwnikiem Schetyny”.

Zdaniem Wojnarowskiego Grzegorz Schetyna dopuścił się przestępstwa opisanego w art. 267 § 3 i 4, który mówi, że „kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem” oraz ujawnia innej osobie informację uzyskaną w ten sposób – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 5. Ściganie tego przestępstwa następuje na wniosek pokrzywdzonego

— czytamy dalej.

Jak podaje portal, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury w odpowiedzi na pytania portalu tvp.info potwierdził wpłynięcie pisma Norberta Wojnarowskiego oraz poinformował o działaniach śledczych w tej sprawie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w związku z zawiadomieniem prowadzi dochodzenie w sprawie ewentualnego podżegania do posłużenia się urządzeniem podsłuchowym w celu uzyskania bez uprawnienia informacji i ujawnienia ww. informacji innej osobie, tj. o czyny z art. 18 § 1 kk w zw z art. 267 § 3 kk w zw. z art. 267 § 4 kk. – napisał prokurator Łukasz Łapczyński

— dodało TVP Info.

Portal tvp.info dotarł do treści zawiadomienia.

Jak wynika z wniosku Wojnarowskiego, chce on, by w charakterze świadków przesłuchany był ówczesny lider PO oraz premier rządu PO-PSL

— podaje TVP Info.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/417421-czarne-chmury-nad-schetyna-jest-zawiadomienie-ws-lidera-po

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 19:22

Takiego cudeńka dawno nie było! PKW informuje o procedurach, dziennikarka pyta o… Psalm. WIDEO
Państwowej Komisji Wyborczej reporterka Telewizji Superstacja zapytała o… Psalm, który będzie śpiewany w niedzielę w kościele. Dziennikarka zastanawiała się, czy przypadkiem śpiewanie go nie będzie złamaniem ciszy wyborczej. A wszystko dlatego, że wierni w kościołach usłyszą: „Słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło godne zaufania. On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski”. "Król Dawid, legendarny twórca psalmów był ukrytym PiS-owcem" – ironizuje ze "spisku" na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

Państwowa Komisja Wyborcza przypomniała na piątkowej konferencji prasowej spoty emitowane w telewizjach, które informują Polaków jak głosować w wyborach samorządowych. Jeden z takich spotów poświęcony jest ważności oddawanych głosów.

Udając się do lokalu wyborczego najważniejsze jest, by zabrać ze sobą dokument stwierdzający tożsamość - podkreśliła szefowa KBW Magdalena Pietrzak.

Czyli najprościej (...) dowód, ale mogą to być również inne dokumenty, w przypadku osób, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą lat 18, one również mogą uczestniczyć w głosowaniu nie mając jeszcze dowodu, wystarczy, ze zabiorą np. legitymację studencką

- powiedziała Pietrzak.

Chodzi o fragment psalmu responsoryjnego po pierwszym czytaniu. Dokładniej o słowa "On miłuje prawo i sprawiedliwość".Choć niektórym wydaje się to spisek i zostało wybrane celowo, to tak nie jest.

Zestaw biblijnych czytań liturgicznych i psalmów na msze święte jest ściśle określony przez Stolicę Apostolską i obowiązuje w całym Kościele. Nie jest więc tak, że polityka zarządza liturgią i zmienia czytania wedle własnego upodobania i okoliczności.

Co więcej fragmenty Psalmu 33 są w ciągu roku wielokrotnie odczytywane.

Ludzie w sieci wypisują najróżniejsze rzeczy, ale żeby dziennikarka pytała o takie sprawy na konferencji prasowej…

źródło + video i komentarze: http://niezalezna.pl/2415...a-o-psalm-wideo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 13:17

Komentarze:
Karol

Policja powinna wyprowadzić to towarzystwo!

--------------------------------
Polak

Mam nadzieję, że doczekam się władzy, która będzie bezpardonowo walczyła z wrogami Polski. Aktualnie mamy teoretyczną władzę.
--------------------------
oko

Czy w Polsce panuje samowolka? Rząd sobie,baba sobie...

============================
Gersdorf triumfuje! „Wzywam wszystkich sędziów SN do stawienia się w Sądzie Najwyższym.” [ZOBACZ DOKUMENT]
Małgorzata Gersdorf i podlegli jej sędziowie już odtrąbili sukces po szokującej decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który wydał decyzję o zabezpieczeniu, zawieszając zmiany dotyczące sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia. Była prezes SN wezwała sędziów, którzy zgodnie z ustawa przeszli w stan spoczynku, do powrotu na zajmowane wcześniej stanowiska. Służby prasowe SN zapewniają tez, że dla sędziów, Małgorzata Gersdorf nadal pozostaje prezesem Sądu Najwyższego.


**Jako konstytucyjny organ Państwa Członkowskiego, pełniąc nieprzerwanie obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej, w wykonaniu postanowienia Wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskej z dnia 19 października 2018 r. w sprawie C - 619/18 R Komisja Europejska przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, wzywam wszystkich sędziów Sądu Najwyższego objętych zakresem zastosowania środków tymczasowych orzeczonych w tej sprawie do stawienia się w Sądzie Najwyższym w celu podjęcia służby sędziowskiej.

– czytamy w piśmie Małgorzaty Gersdorf.

Z kolei rzecznik prasowy SN Michał Laskowski podkreślił, że dla sędziów, Małgorzata Gersdorf nadal pozostaje I Prezesem SN, a do pracy wracają sędziowie Iwulski oraz Zabłocki.

Prezesi izb (Zabłocki i Iwulski) zawsze byli prezesami izb, a ich mandat jest teraz niewątpliwy. ! prezesem pozostaje niezmiennie Małgorzata Gersodrf.

– podkreślał Laskowski.

Sędzia Laskowski podkreślił, że dla sędziów związanych z Gersdorf Polska musi się dostosować do decyzji TSUE.

Pani prezes wydała pismo stwierdzające, że ci sędziowie są uprawnieni do wykonywania obowiązków sędziowskich i złoży sprawozdanie do Komisji Europejskiej z działań, bo Polska została zobowiązana do składania sprawozdań co miesiąc. Te działania dotyczą tych sędziów, których dot. postanowienie. Chodzi o 23 sędziów, w tym pani prezes, którzy ukończyli 65 rok życia.

– stwierdził Laskowski.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w piątek o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dot. przechodzenia sędziów w stan spoczynku. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. „Postanowienie wiceprezesa Trybunału znajduje zastosowanie z mocą wsteczną do sędziów Sądu Najwyższego, których te przepisy dotyczą” - podkreślono w decyzji. Wstrzymane ma również być mianowanie nowych sędziów na miejsca tych, którzy zostali wysłani na emeryturę

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/417707-gersdorf-wzywam-wszystkich-sedziow-sn-do-stawienia-sie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 17:35

Na "budowę" atomu przez 4 lata codziennie wydawano po 566,8 tys. zł! Ktoś wie gdzie ta kasa trafiła?
Według szacunków NIK, koszty związane z realizacją "Programu polskiej energetyki jądrowej" w latach 2014-2017 (do III kwartału) wyniosły łącznie 776 mln zł. To oznacza, że na "budowę" polskiego atomu w tym okresie codziennie wydawano po 566,8 tys. zł! Piszę "budowę", gdyż pomimo przeznaczenia olbrzymiej kasy, do dziś nie udało się ustalić nawet ostatecznej lokalizacji w jakiej wspomniana elektrownia miałaby powstać (o rozpoczęciu prac budowlanych nie wspominając), a minister energetyki ciągle przesuwa termin ogłoszenie kluczowych decyzji.

Nieudolność poprzedniej ekipy rządowej w zakresie realizacji "Programu polskiej energetyki jądrowej" najmocniej objawiła się przy sprawie kontraktu na doradztwo i konsulting, który wygrała prywatna firma WorleyParsons. Przypomnijmy - w lutym 2013 roku, kiedy szefem państwowej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) był Krzysztof Kilian (dobry kumpel Donalda Tuska), a Aleksander Grad (były minister skarbu w rządzie Tuska odpowiedzialny za aferę stoczniową) kierował zależną od PGE spółką PGE-EJ1, zawarto umowę o wartości ćwierć miliarda złotych ze wspomnianą firmą na konsulting, doradztwo i "badania lokalizacyjno-środowiskowe" dotyczące planowanej elektrowni atomowej. Kontrakt ten podpisano mimo, że ABW ostrzegała aby tego nie robić z uwagi na niejasną strukturę organizacyjną WorleyParsons oraz powiązania biznesowe z Rosjanami.

Pod koniec 2014 roku okazało się, że wspomniany kontrakt za ćwierć miliarda złotych trzeba było zerwać. Powód? - PGE twierdziła, że WorleyParsons nie wypełniała warunków umowy, wstrzymując tym samym pracę nad elektrownią. Z kolei przedstawiciele WorleyParsons twierdzili, że to oni zerwali umowę, bowiem kontrolowana przez rząd PGE nie przelewała im od roku pieniędzy. Stąd też musieli wstrzymać prace nad opracowaniem badań lokalizacyjnych i środowiskowych. Co jednak zdążyli wziąć, to było ich. Ile dokładnie? - Nie wiadomo. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że niezrealizowany kontrakt z WorleyParsons był jak do tej pory "największym wydatkiem" spółki PGE-EJ1.

A jak wyglądała nieudolność obecnej ekipy rządzącej w zakresie decyzji o budowie elektrowni atomowej w Polsce? Już w kwietniu 2016 roku, a więc w kilka miesięcy po przejęciu władzy przez PiS, minister energii Krzysztof Tchórzewski deklarował publicznie, iż "Polska nie wycofuje się z budowy elektrowni jądrowej", a jej lokalizacja ma być wybrana do końca roku 2017. Niedługo później, bo w sierpniu 2016 roku, w ramach tzw. "Planu Morawieckiego" Ministerstwo Rozwoju zadeklarowało kontynuację Programu polskiej energetyki jądrowej i powstanie dwóch (!) siłowni o łącznej mocy 6000 MW. Co było dalej? W maju 2017 roku minister Tchórzewski zapowiedział, iż "decyzja w sprawie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce może zapaść przed końcem 2017 roku". Kilka miesięcy później (sierpień 2017 rok) ten sam minister twierdził, że rząd jest "blisko decyzji polityczno-gospodarczej w/s budowy elektrowni atomowej". W marcu 2018 roku minister Tchórzewski mówił, że "decyzja o rozpoczęciu budowy elektrowni jądrowej może zapaść jeszcze przed Wielkanocą".

Minęła Wielkanoc, minęły wakacje, powoli zbliżamy się do końca roku, a zapowiadanej decyzji jak nie było, tak nie ma...

Wieloletni paraliż kompetencyjno-decyzyjny spowodował dezaktualizację programu polskiej energetyki jądrowej. Potwierdzili to kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli (NIK), którzy w marcu tego roku opublikowali na ten temat specjalny raport. Co gorsze - według szacunków NIK w okresie prac przygotowawczych nad opracowaniem Programu polskiej energetyki jądrowej w latach 2010-2013 spółka PGE-EJ1 poniosła wydatki w wysokości 133,2 mln zł. Z kolei wydatki na realizację Programu polskiej energetyki jądrowej w latach 2014-2017 (do III kwartału) zdaniem kontrolerów NIK wyniosły łącznie 776 mln zł. To oznacza, że na "budowę" polskiego atomu we wskazanym okresie CODZIENNIE WYDAWANO PO 566,8 TYS. ZŁ!

W tym kontekście pytania są dwa - gdzie ta kasa finalnie trafiła oraz ile jeszcze trzeba będzie wydać pieniędzy, aby rządzący w końcu zdecydowali się ruszyć z budową pierwszej polskiej elektrowni atomowej?

źródło: http://niewygodne.info.pl...udowe-atomu.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 17:50

PiS nie przejął wsi i definitywnie stracił duże miasta. To się zemści już w przyszłym roku
Nie mam wątpliwości - Jarosław Kaczyński wygłosił wczoraj dwa przemówienia. Pierwsze, to te które było transmitowane w TV. Drugie, już poza kamerami, do swoich najbliższych współpracowników. To drugie w tonie, jak i w treści istotnie różniło się od tego pierwszego. Spektakularna porażka w średnich i dużych miastach z Warszawą na czele oraz nieprzejęcie elektoratu na wsi musiały na Kaczyńskim zrobić wrażenie. Najgorsze co PiS mógłby teraz zrobić to zaostrzyć kurs.

Już za 7 miesięcy wybory do parlamentu europejskiego, a za około rok - do parlamentu krajowego. Wczorajsze wyniki to dla PiS-u zdecydowanie sygnał ostrzegawczy. Dotychczasowa linia grania na wielu frontach politycznego sporu przy topornym medialnym wsparciu ze strony TVP nie przyniosły rezultatu w średnich i dużych miastach, czego najlepszym przykładem była spektakularna porażka Patryka Jakiego w Warszawie już w pierwszej turze (mimo prowadzenia dość dobrej, pod względem marketingu politycznego, kampanii wyborczej).

Wysoki wynik PSL pokazał z kolei, że również elektorat wiejski nie w pełni podziela linię prezentowaną przez PiS. - "Ustawą o handlu ziemią i kolejnymi atakami na branżę futerkową władza przekreśla swoje szanse na wsi i reanimuje tam już prawie zdechły peezel" - napisał wczoraj na twitterze Rafał Ziemkiewicz. I trudno w tej kwestii odmówić mu racji.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - najgorsze co PiS mógłby teraz zrobić, to zaostrzyć polityczną retorykę. Wśród "żelaznego" elektoratu partii Kaczyńskiego słychać było wczoraj opinie, że słaby wynik PiS w dużych i średnich miastach, to efekt zbyt "lajtowej" wersji reformy sądownictwa, braku ustawy medialnej oraz za bardzo ugodowej postawy w relacjach z UE. No cóż - ja zaryzykuje stwierdzenie, że słaby wynik PiS wśród elektoratu średnio- i wielkomiejskiego to przede wszystkim zasługa nieudolnej "reformy" wymiaru sprawiedliwości (nie ma reformy, jest skok na stołki w KRS i SN), skrajnie topornej pro-pisowskiej propagandy serwowanej przez media publicznej oraz zbyt wielu ognisk konfliktowych na linii UE-Warszawa. Jeśli PiS przykręci śrubę w tych kwestiach, to w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy czeka go pasmo trzech porażek z rzędu (wybory europejskie, krajowe i prezydenckie), a w konsekwencji całkowita utrata władzy do 2020 roku.

Prezes PiS powiedział wczoraj, że: - "Trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować. (...) Kawał ciężkiej roboty przed nami, ale damy radę". Ja mu wierzę. Jednak warunkiem koniecznym do tego, aby PiS mogło wygrać wybory w 2019 roku jest zwolnienie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP i radykalna zmiana narracji stosowanych w serwisach info. Innej opcji "pośredniej" obecnie nie widzę. Kolejnymi warunkami są odpuszczenie "reformy" sądownictwa w wydaniu Zbigniewa Ziobry i złagodzenie sporu z Brukselą.

Niespełnienie tych trzech podstawowych warunków spowoduje, że praca (do której wzywa Kaczyński) choćby była tytaniczna, to na niewiele się zda. Patryk Jaki w Warszawie (który wyszedł z siebie, aby zdobyć uznanie warszawiaków) jest tego najsmutniejszym przykładem.

źródło: http://niewygodne.info.pl...duze-miasta.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 20:14

Komentarze:
goska

No tak, warszawka dokładnie na takiego bezjajecznego dupka zasługuje. Szkoda tylko Warszawy.
---------------------------------------
Lord Father

To co Warszawiaki zrobiły to już jest tak obrzydliwie ,to tak jakby narobić we własnym domu kupę i udawać że to prezent.

----------------------------------
pkp

a co się będzie hamował. Teraz 5 lat wadzy

================================
Wygrał wybory i już odleciał? Trzaskowski: W świetle prawa trzeba było oddawać kamienice, ale HGW pomagała tym ludziom
Czekamy na oficjalne wyniki, ale przez te ostatnie dni trendy były coraz lepsze i cieszę się z tej niesłychanej mobilizacji. Podziękowania dla warszawiaków, że w tak ważnym momencie wiedzieli jaka jest stawka

– tak swoje zwycięstwo w wyborach w Warszawie podsumował Rafał Trzaskowski w „Kropce nad i” na antenie TVN24.

Co, zdaniem Trzaskowskiego, dało mu przewagę na Patrykiem Jakim?

Konsekwencja. Kampania i prekampania trwały dziewięć miesięcy i naprawdę wiedzieliśmy co robimy i robiliśmy swoje. Starałem się być pozytywny. Pod koniec kampanii namawiano mnie by być bardziej agresywnym i atakować PiS

– powiedział.

Przekonywał, że to on wybrał przekaz pozytywny.

Trzeba też powiedzieć, że Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, bo te ich ostatnie decyzje o tym świadczą. Niesamowita agresja i brak wiarygodności. Patryl Jaki co chwila zmieniał zdanie

– stwierdził.

Zdaniem Trzaskowskiego, błędem jego konkurenta było odejście z partii.

Są granice, w których polityk może coś udawać. Patryk Jaki cały czas coś udawał, a warszawiacy nie nabrali się na to

– mówił.

Odpowiedział też na słowa Patryka Jakiego, który powiedział, że jest gotów mu pomóc.

Powiedziałem, że nawet jeżeli przyjdzie do mnie radny PiS-u i zwróci na coś moją uwagę, to ja to sprawdzę. A co dopiero gdyby zgłosił się do mnie polityk bezpartyjny

– powiedział.

Ja bym chciał, by potraktować warszawiaków poważnie. Jest ustawa w Sejmie, która chce pomóc wszystkim, jest w końcu projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Wystarczy uchwalić te dwie ustawy i będzie dużo łatwiej załatwiać te problemy

– dodał.

Trzaskowski mówił o tym, że nie uśmiecha się przez cały czas, bo podczas kampanii spotkał wielu ludzi, którym trzeba pomóc. Na te słowa zareagowała Monika Olejnik i zapytała, czy w takim razie Hanna Gronkiewicz-Waltz nie pomagała.

Pomagała i trzeba jasno powiedzieć, że ta ocena Hanny Gronkiewicz-Waltz nie była sprawiedliwa. Gdyby nie Hanna Gronkiewicz-Waltz i te dwanaście lat, to ja bym nie wygrał wyborów. Warszawa się niesłuchanie zmieniła. Jeśli chodzi o reprywatyzację, to Hanna Gronkiewicz-Waltz była pierwszym prezydentem, który pomagał tym ludziom, którzy tracili dach nad głową

– powiedział Trzaskowski.

Poprzedni prezydent oddawał kamienice i nie pomógł nikomu. Prawda jest taka, że w świetle obowiązującego prawa trzeba było oddawać kamienice

– dodał.

Nowy prezydent miasta brnął dalej w obronę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

To była afera, trzeba tym ludziom pomóc, ale prawdą jest, że miasto nie zostawiało tych ludzi od lat bez pomocy. Tak się działo na początku tego procederu, potem wyciągnięto wnioski

– stwierdził.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/417800-trzaskowski-hgw-pomagala-tym-ktorzy-stracili-mieszkania

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 358 z 384  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.