forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Ukraina Poprzedni temat :: Następny temat
Ukraina
Autor Wiadomość
krastin
Bywalec


Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 155
Wysłany: Wto Paź 13, 2015 14:23

widzę, że się zaczyna

Podpis użytkownika:
   
marylou
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 10:14

Wydaje się, że konflikt na Ukrainie przycichł, ale może tylko sytuacja w Syrii go przyćmiewa. Nie wiadomo, czy trafi do nas fala uchodźców, ale ze wschodu.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 22, 2016 20:00

Nie pomogły apele! Rosjanie skazali Nadię Sawczenko na 22 lata więzienia
Sąd w Doniecku w obwodzie rostowskim na południu Rosji skazał we wtorek ukraińską lotniczkę Nadiję Sawczenko na karę 22 lat pozbawienia wolności za współudział w zabójstwie dwóch dziennikarzy rosyjskiej telewizji i nielegalne przekroczenie granicy.

Wyrok uprawomocni się za 10 dni, jeśli nie zostanie złożona apelacja. W poniedziałek adwokaci Sawczenko przekazali, że nie zamierza ona odwoływać się od wyroku. Sawczenko mówiła w trakcie procesu, że nie uznaje jurysdykcji rosyjskiego sądu.

O wymiarze kary krótko po ogłoszeniu decyzji przez sędziego Leonida Stiepanienkę powiadomił na Twitterze adwokat Sawczenko Mark Fejgin. Prokuratura domagała się dla Sawczenko 23 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również we wtorek grzywnę w wysokości 30 tys. rubli (niespełna 450 dolarów).

Stiepanienko, przewodniczący składu sędziowskiego, powiedział ogłaszając wyrok, że sąd nie ma podstaw, by nie wierzyć zeznaniom świadków oskarżenia. Sąd uznał za „godne zaufania i obiektywne” dowody zebrane przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Odrzucił dowody przedstawione przez obrońców.

Sąd odnosi się krytycznie do wersji obrony o niewinności Sawczenko, ponieważ przedstawione przez obronę dowody zostały całkowicie zanegowane przez materiały sprawy

— powiedział sędzia. Sąd uznał, że alibi Sawczenko nie zostało udowodnione. Kończąc ogłaszanie wyroku, sędzia powiedział również, że „poprawa Sawczenko nie jest możliwa bez izolowania jej od społeczeństwa”.

Adwokaci Sawczenko po ogłoszeniu wyroku wyrazili nadzieję, że dojdzie do wymiany ukraińskiej lotniczki na rosyjskich żołnierzy. Poinformowali też, że Sawczenko ma zamiar ogłosić tzw. suchą głodówkę (bez przyjmowania napojów), kiedy wyrok się uprawomocni. Sawczenko chce wrócić na Ukrainę „albo żywa albo martwa” - oświadczyli.

Proces Sawczenko rozpoczął się w lipcu zeszłego roku, a do rozpoznania sprawy sąd przystąpił we wrześniu. Według akt sądowych Sawczenko walczyła na wschodzie Ukrainy w szeregach ochotniczego batalionu Ajdar; latem 2014 roku w czasie starć z siłami prorosyjskimi w obwodzie ługańskim została wzięta do niewoli; 8 lipca znalazła się w Rosji, w areszcie śledczym w Woroneżu.

Komitet Śledczy zarzucił lotniczce naprowadzanie na cel ognia moździerzy, w wyniku czego latem 2014 roku śmierć ponieśli dwaj dziennikarze państwowej telewizji Rossija: Igor Korneluk i Anton Wołoszyn. Sawczenko konsekwentnie zaprzeczała temu; twierdziła też, że została uprowadzona przez separatystów do Rosji. Jej obrońcy argumentowali, że do ostrzału, w którym zginęli rosyjscy dziennikarze, doszło w czasie, gdy Sawczenko już trafiła do niewoli.

Sprawa Sawczenko od dawna jest przedmiotem apeli zachodnich rządów i organizacji międzynarodowych do władz Rosji.

źródło: http://wpolityce.pl/swiat...-lata-wiezienia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Mar 23, 2016 12:39

Sawczenko skazana na 22 lata łagru. Ten wyrok to zemsta i demonstracja siły Putina


Sawczenko jest zakładniczką Władimira Putina. Jeśli umrze w kolonii karnej, gdzie ma zostać odesłana, by odbywać karę, odpowiedzialnym za jej śmierć będzie rosyjski prezydent.
Nadija Sawczenko skazana na dwadzieścia dwa lata kolonii karnej. Winna współudziału w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy, Igora Korneluka i Antona Woloszyna. Winna nielegalnego przekroczenia rosyjskiej granicy w czerwcu 2014 r. To nic, że wszystkie te oskarżenia są absurdalne, co wykazał obrońca Sawczenko, przedstawiając dowody nie do podważenia, zdawałoby się. Rosyjski sąd w rosyjskim Doniecku w ogóle się nimi nie zajął ani nie przejął.

Jedyną prawdziwą informacją w całym pokazowym procesie pilotki była śmierć rosyjskich dziennikarzy. Ale dla sądu nie liczyło się również to, że Sawczenko znajdowała się wtedy daleko od miejsca ich śmierci, nie mogła naprowadzić ognia artyleryjskiego w okolicę, gdzie przebywali. Ani to, że dziennikarze – co pokazała stacja telewizyjna Rossija – nie mieli na sobie hełmów ani kamizelek z oznaczeniem „Prasa”. Chociaż powinni je mieć. Bo byli na wojnie, a na wojnie wybuchają pociski i giną ludzie.

Ten wyrok to wyraz zwykłej zemsty, złości, rewanżu za rozpętaną agresję, która nie przyniosła Rosji oczekiwanego zwycięstwa. To bezczelna demonstracja stronniczości i upolitycznienia rosyjskiego sądu, działającego na rozkaz prezydenta Putina. Tak miało być, Putin chciał pokazać swoją siłę i nieugiętość. To się Rosjanom podoba, takiego go kochają.

Prezydent nie uległ kierowanym do niego zewsząd prośbom ani apelom o uwolnienie pilotki. Z Ukrainy, z Brukseli ani z Waszyngtonu, który zniesienie sankcji wobec Moskwy warunkował również zwolnieniem z więzienia Nadji Sawczenko. Putin najpewniej uznał, że zwolnienie pilotki byłoby równoznaczne z jego przegraną. Ze słabością. Odwaga bojowa tej kobiety, jej hart wykazany w więzieniu, gdzie kilkakrotnie głodowała i była przymusowo dokarmiana, bo groziła jej śmierć, też nie zrobiły wrażenia na prezydencie Rosji. Albo zrobiły, ale odwrotne: jest wściekły i chciał ją złamać, jakby za wszelką ceną chciał ją pokonać i upokorzyć. Jakby to się stało jego obsesją. Jakby to była jego osobista wojna.

Sawczenko jest oficerem, porucznikiem Sił Zbrojnych Ukrainy, lecz w więzieniu była traktowana bez należytego respektu, po rosyjsku, jak zwykły przestępca. Jest też deputowaną do ukraińskiego parlamentu z partii Julii Tymoszenko Batkiwszczyna . I – od ponad roku – delegatem Ukrainy do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jednak rosyjski sąd żadnej z tych funkcji nie uznał.

Można powiedzieć, że urodziła się ze skrzydłami. Dla latania porzuciła studia dekoracji wnętrz i dziennikarstwa. Zgłosiła się do wojska na ochotnika. Służyła w czasie misji w Iraku, zresztą jako jedyna kobieta w ukraińskim kontyngencie. Brawurowo zdobyła i ukończyła Uniwersytet Sił Powietrznych w Charkowie, gdyż ministerstwo obrony pozytywnie rozpatrzyło jej petycję o przyjęcie kobiet na tę męską wówczas uczelnię. Latała jako nawigator bombowca i śmigłowca. Na wojnę w Donbasie wyruszyła wraz z ochotniczym batalionem radykałów Ajdar, broniącym integralności Ukrainy; w swojej jednostce poprosiła wcześniej o urlop. Została schwytana przez separatystów, siłą i podstępem wywieziona do Rosji.

Na rozprawach, zamknięta w metalowej klatce, niezmiennie prezentuje się w koszulce z tryzubem na piersi, ukraińskim godłem. Ani przez chwilę nie była przestraszona czy pokorna, nieustannie wojownicza pokazała sądowi słynny gest Kozakiewicza. Dla Ukraińców jest symbolem, jest ikoną, uosobieniem patriotyzmu. Jej los budzi niechęć do Rosji, głęboką, namiętną, jakiej pewnie nie da się przezwyciężyć przez kilka pokoleń.

Sawczenko jest dziś zakładniczką Putina. Może jej okazać łaskę. Ale to wątpliwe, mało prawdopodobne. Od dawna trwają spekulacje, że zechce prawdopodobnie wymienić ją na rosyjskich oficerów czy szpiegów, schwytanych na terytorium Ukrainy. Prezydent Poroszenko już to zaproponował. Stawka jest wysoka, może będzie jeszcze wyższa. Putin wie, że prezydent Ukrainy gotów jest oddać za pilotkę wszystkich rosyjskich jeńców przetrzymywanych na Ukrainie. Gdyby się zawahał, Ukraińcy go znienawidzą.

I dlatego Putin będzie rozgrywał. Oby tylko Nadija Sawczenko, która znów zapowiedziała suchą głodówkę, nie przypłaciła tego życiem. Ale wówczas wina spadnie na głowę rosyjskiego prezydenta. I nigdy już jej nie zmyje, jako polityk i jako człowiek. A Sawczenko jest zdeterminowana. Jakby obojętna na to, że życie jest największą wartością.

źródło: http://www.polityka.pl/ty...pe1458732434686

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Mar 23, 2016 23:58

Nadija Sawczenko, film: https://www.youtube.com/watch?v=FLZzrkcKBOo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 21:06

Tragiczny bilans na Ukrainie
Tylko w ciągu jednej doby ośmiu ukraińskich żołnierzy zostało zabitych przez Rosjan we wschodnich regionach Ukrainy. Prorosyjscy terroryści wyraźnie nasilili swoje agresywne działania. To najtragiczniejszy bilans od roku.

Prócz 8 ofiar śmiertelnych rannych zostało 23 innych ukraińskich żołnierzy.

Starcia we wschodnich regionach Ukrainy nasiliły się pomimo porozumienia o zawieszeniu broni zawartego 18 miesięcy temu w Mińsku. Międzynarodowi obserwatorzy wyrazili niepokój w ostatnią eskalacją przemocy na terenach okupowanych przez Moskwę.

Rosjanie nasilili przede wszystkim ostrzał moździerzowy pozycji ukraińskich, głównie z okupowanego przez terrorystów miasta Gorłówka i z obrzeży Ługańska. Według Kijowa każdy taki ostrzał trwa co najmniej pół godziny.

źródło: http://niezalezna.pl/8353...ans-na-ukrainie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lut 01, 2017 20:39


Rosja atakuje! Ostrzelano ukraiński samolot, w Donbasie „najpoważniejszy wzrost przemocy”
Należący do Ukrainy wojskowy samolot transportowy został ostrzelany nad Morzem Czarnym. Jednostka została zaatakowana z gazowych platform wiertniczych, zajętych wcześniej przez Rosję – poinformował ukraiński minister obrony Stepan Połtorak. Z kolei na wschodzie Ukrainy prorosyjscy terroryści nieustannie naruszają rozejm, ostrzeliwując ukraińskie pozycje. Najtrudniejsza sytuacja jest w mieście Awdijiwka koło Doniecka.

Do zdarzenia doszło nad szelfem Morza Czarnego, w miejscu, które położone jest w połowie drogi morskiej między Odessą na południu Ukrainy a miejscowością Czornomorskie na okupowanym przez Rosję Krymie.

Samolot, który odbywał lot szkoleniowy, został ostrzelany. Maszyna, na której po wylądowaniu znaleziono ślad pocisku, bezpiecznie powróciła do swojej bazy – poinformował Połtorak na Facebooku.

Ekipa samolotu odkryła i udokumentowała działalność aktywnej stacji radiolokacyjnej Federacji Rosyjskiej, która zazwyczaj wykorzystywana jest do naprowadzania rakiet obrony przeciwlotniczej

Dziś sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odniósł się do ostatnich wydarzeń na wschodzie Ukrainy. – Obserwujemy najpoważniejszy wzrost przemocy od dawna, zwłaszcza w Awdijiwce i jej regionie – powiedział Stoltenberg w czasie konferencji.

Powołując się na dane OBWE, szef NATO przypomniał, że w ciągu ostatniego tygodnia doszło do ponad 5,6 tys. naruszeń rozejmu. Dodał, że w wyniku walk około 20 tys. mieszkańców zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej, tymczasem w regionie panują mrozy.

Walki w strefie przemysłowej miasta Awdijiwka koło Doniecka trwają od niedzieli. Według armii ukraińskiej dotychczas zginęło w nich co najmniej ośmiu ukraińskich wojskowych, a ponad 30 zostało rannych. Od wtorku w mieście obowiązuje stan wyjątkowy.

źródło + video : http://niezalezna.pl/9320...wzrost-przemocy

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 18:26

Komentarze:

(wujek) Olek

Taki los idealistki i patriotki w "wolnej" Ukrainie, znaczy kraju, gdzie nie rządzi lud, "we the people czy Mainstreet", a obcy "inwestorzy", przy pomocy skorumpowanych i oportunistycznych "elit". Lepsze niż kolonializm i pańszczyzna czy okupacja, tu "pany" nie mają żadnych zobowiązań wobec okradanych ludzi, bo formalnie ludzie ci żyją w "suwerennych" państwach i te są za ich los odpowiedzialne. Taki nowy i bardzo skuteczny "business model" zbójów WASP, a "regime change" i "nation building" metodami do jego wprowadzenia.

-----------------------------

Darek66

Eliminują jak za starych , dobrych KGB-skich czasów. Wytworzył się układ po Majdanie i ten układ ujeżdża teraz Ukrainę pilnując interesów. Powiązali się międzynarodowo, a ukraiński bardak idealnie im pasuje. Brak ceł, realnej polityki podatkowej , wojenka hybrydowa. Można dużo zrzucić na Rosję. Niewygodnych ubić w lesie, albo przybić im łatkę terrorystów lub dywersantów. Ukraińcy tacy sami głupi jak Polacy, nie odróżniają bandy od bandy.

==============================

Ukraina: Parlament zgodził się na aresztowanie Nadii Sawczenko
Ukraiński parlament zgodził się na aresztowanie deputowanej Nadii Sawczenko. Wcześniej pozbawił ją immunitetu poselskiego. Prokurator generalny Jurij Łucenko oskarżył ją o planowanie ataku terrorystycznego w parlamencie.

Łucenko powiedział w parlamencie, że śledczy dysponują "niezbitymi dowodami", że Sawczenko planowała przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w siedzibie Rady Najwyższej, czyli ukraińskim parlamencie.

Oficerowie aresztowali Sawczenko w parlamencie zaraz po głosowaniu o pozbawieniu jej immunitetu i zezwoleniu na jej aresztowanie. Wraz ze śledczymi i w świetle kamer, udała się z gmachu Rady Najwyższej pieszo na przesłuchanie do Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Nadia Sawczenko to była lotniczka wojskowa i posłanka, która przez dwa lata była więziona w rosyjskich aresztach. Gdy wróciła na Ukrainę objęła mandat deputowanej. Jako polityk stała się jednym z najbardziej zagorzałych krytyków ukraińskich władz.

źródło: https://dorzeczy.pl/swiat/59613/Ukraina-Parlament-zgodzil-sie-na-aresztowanie-Nadii-Sawczenko.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Wrz 22, 2018 20:51

Na Ukrainie sieją pod ostrzałem
W miejscowości Hnutowe pod Mariupolem, gdzie trwają walki pomiędzy ukraińskimi siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję separatystami, rolnicy znowu sieją pszenicę. Każde wyjście w pole to ryzyko.


Hnutowe znajduje się na pierwszej linii frontu, jednak najintensywniejsze działania zbrojne odbywały się tu zimą i wiosną 2015 roku. Teraz miejscowi rolnicy obawiają się kolejnego zaostrzenia walk.

We wrześniu 2014 posiałem pszenicę, a zimą zaczęły się walki. W lipcu chciałem zebrać plony, ale pole było zaminowane. Plony spłonęły. Boję się, że w tym roku zdarzy się to samo. Moje straty sięgają setek tysięcy hrywien. Nie dostałem za to żadnego odszkodowania, ani od Ukrainy, ani od Rosji - mówi 63-letni Serhij Prychodko .

Mężczyzna dodaje, że codziennie z niepokojem śledzi wszystkie informacje w mediach o możliwej rosyjskiej inwazji na odcinek frontu nad Morzem Azowskim.

Ale ja nie znam się na geopolityce, jestem prostym rolnikiem. Nie potrafię przewidzieć co będzie dalej. Na wszelki wypadek mam w piwnicy zapas jedzenia - wyznaje.

Od początku wojny już czterech moich sąsiadów zginęło podczas robót w polu. Wcześniej w Hnutowe było 15 rolników. Teraz jest tylko dwóch. Inni boją się pracować. W zeszłym miesiącu koledze odłamek od pocisku oderwał ucho - mówi.


Potwierdza to historia Hryhorija. Jego traktor dwa lata temu najechał na minę przeciwczołgową.

Więcej: http://wgospodarce.pl/inf...a-pod-ostrzalem

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 10:33

Ukraińscy żołnierze: nie oddamy ziemi
Odzyskamy Ukrainę z powrotem, czyli w granicach sprzed agresji Rosji; nie oddamy naszej ziemi - zapewnili między innymi ukraińscy żołnierze, którzy stacjonują w Awdijiwce pod Donieckiem - na froncie walk z separatystami prorosyjskimi. Będziemy tu do końca - dodają.

- Będziemy tu tak długo jak trzeba. Walczymy po to, żeby odzyskać nasze granice i odbudować nasz kraj. Tylko wtedy walka będzie zakończona, jeżeli to się uda - powiedział Oleg (prosił o zachowanie anonimowości) - dowódca jednego z oddziałów ukraińskich sił zbrojnych, który stacjonuje zaledwie kilkaset metrów od miejsca gdzie przebywają separatyści.

W Donbasie wciąż trwa wojna. Wiadomości z Awdijiwki, miasteczka oddalonego od Doniecka o ok. 15-20 km, obiegły świat szczególnie w ubiegłym roku, gdy doszło do wyjątkowej eskalacji przemocy. Ataków dokonywali prorosyjscy bojownicy z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, którzy użyli wyrzutników, granatów i ciężkich karabinów maszynowych. Miasto dziś jest częściowo wyludnione, w wielu miejscach widać ślady wojny, m.in. zburzone budynki, opustoszałe ulice.

Więcej: http://niezalezna.pl/2393...ie-oddamy-ziemi

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 15:14

Komentarze:

Jedyny stosowny komentarz to wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.

===============================
Wybuch w szkole na Krymie. Są zabici i ranni. "To zamach"
W budynku szkoły zawodowej w miejscowości Kercz na Krymie doszło do wybuchu. Kilkanaście osób nie żyje. Rosyjska Gwardia Narodowa przekazała, że to był atak terrorystyczny. Według wysokiego rangą krymskiego urzędnika, sprawcą ataku był jeden z uczniów. W godzinach popołudniowych w szkole zawodowej w Kerczu na Krymie doszło do eksplozji. Są zabici i ranni. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła po południu do 18, zaś rannych jest kilkadziesiąt osób. Wśród ofiar są uczniowie i pracownicy szkoły.

Wybuch w szkole na Krymie. Doniesienia o strzałach


Początkowo podawano, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem. Jednak według rosyjskich służb doszło do zamachu. - Wybuch w szkole w Kerczu na Półwyspie Krymskim to atak terrorystyczny - poinformował zastępca dowódcy Gwardii Narodowej generał Siergiej Mielikow. Według rzecznika Kremla, Dmitrija Pieskowa, atak terrorystyczny jest jedną z wersji branych pod uwagę. Władimir Putin zlecił przeprowadzenie śledztwa służbom bezpieczeństwa.

Zamachowców było kilku? Jednym z nich 22-letni uczeń

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.....html#s=BoxOpMT

Czytaj też : http://niezalezna.pl/2410...ie-foto-i-wideo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 15320
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 18, 2019 16:03

Komentarze:
George

Zapewne banda oszustów z Green Peace nie pojedzie na Krym. Bo ich opłaca putin i jego kamaryla oraz makrela i jej kamaryla.
-------------------------------
Anonimkac

To maja być argumenty ?? Chcieliscie USA oddać w "dzierżawę", coś co wam podarował Chruszczow, a prezentów się nie oddaje obcym, zwłaszcza jeśli się zaczyna wojnę z Rosją, wojnę , która skazana jest od poczatku na klęskę.
============================
Putin przyjechał na Krym. „Przestępcę zawsze ciągnie do miejsca przestępstwa"
Władimir Putin w poniedziałek przyjechał na okupowany przez Rosję ukraiński Krym. "Odpowie za zajęcie półwyspu przed trybunałem międzynarodowym" – oświadczył przewodniczący samorządu Tatarów krymskich, Medżlisu, Refat Czubarow.


„Przestępcę zawsze ciągnie do miejsca przestępstwa. (…) Międzynarodowy zbrodniarz, złodziej i bandyta Putin będzie (…) chodził po mojej ziemi, po której ja sam nie mogę stąpać od 1716 dni”

– napisał na Facebooku szef Medżlisu.

Czubarow, który jest także członkiem ukraińskiego parlamentu stwierdził, że rosyjski prezydent, który w poniedziałek wraz ze swoimi zwolennikami będzie cieszył się ze "zjednoczenia" Krymu z Rosją, „będzie przeklinany w tysiącach krymskich rodzin”.

W ocenie polityka pięcioletnia obecność Rosji na Krymie przyniosła półwyspowi i jego mieszkańcom jedynie problemy.

„Dziesiątki porwanych i zabitych Tatarów krymskich i Ukraińców, celowe niszczenie zabytków, usuwanie miejscowej ludności (…) poza granice Krymu, militaryzacja półwyspu, której towarzyszy niszczenie unikalnych obiektów przyrody i ekologiczne zanieczyszczenie Krymu to tylko garstka argumentów, które bez wątpienia doprowadzą Putina na ławę oskarżonych przed trybunałem międzynarodowym”

– oświadczył Czubarow.

źródło: https://niezalezna.pl/263551-putin-przyjechal-na-krym-przestepce-zawsze-ciagnie-do-miejsca-przestepstwa

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 15  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.