forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Ponownie wystartuje ? Poprzedni temat :: Następny temat
Ponownie wystartuje ?
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 19:13

Komentarze:

Robert

idź juz chłopie na emeryturę polityczna, bo ludzie maja cię serdecznie dość! Mam nadzieję, że nie kupisz ich koncertami i kolejnymi obietnicami w stylu strefa i 1 miejsce pracy każdego dnia.

-----------------------------------

Łukasz

Raczyński boi się, bo mieszkańcy mają dość jego nieudanych inwestycji i ignorowania opinii wyborców. Raczyński i jego sitwa są wypaleni. To koniec, tylko brak im odwagi to przyznać.

--------------------------------

Mieszkaniec miasta,

Ile można wąchać te smrody i oglądać te same twarze w gazetach,Ludzie obudźcie się , czas na zmiany;!!bo ceny rachunków za wodę są wysokie i dopiero pan Kubów ten temat zauważył!!!

---------------------------------

Lulu

Jak trzeba być pazernym aby po 20 latach na stołku nadal trzymać się go? (...)

=================================

Raczyński - nie jesteśmy wypaleni, wkrótce ogłosimy program

Prezydent powalczy o szóstą kadencję?

Prezydent Lubina nie ogłosił jeszcze publicznie swojego startu w wyborach samorządowych. Choć jego polityczni oponenci nie mają żadnych wątpliwości, że Robert Raczyński będzie jednak ubiegał się o kolejną kadencję, sam zainteresowany wciąż ucieka od oficjalnych deklaracji na ten temat. - Dopóki nie jesteśmy zarejestrowani, to może się wszystko wydarzyć - mówił tajemniczo w wywiadzie udzielonym Telewizji Polskiej, gospodarz Lubina.

Udział w wyborach prezydenckich ogłosili już m.in. poseł PiS, Krzysztof Kubów, lider Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna, Grzegorz Zieliński, Edyta Zawadzka ze stowarzyszenia "Miasto dla Mieszkańców" oraz Agnieszka Kubica-Radek z "Tak dla Lubina". W najbliższych dniach swojego kandydata na prezydenta mają ogłosić również sympatycy Ruchu Kukiz'15. Tymczasem prezydent Robert Raczyński zwleka z ogłoszeniem swojej decyzji. Być może już ją podjął, ale wciąż czeka jeszcze z podaniem jej do publicznej wiadomości.

W udzielonym w ubiegłym tygodniu wywiadzie dla Telewizji Polskiej, Robert Raczyński stwierdził,że "Dopóki nie jesteśmy zarejestrowani, to może się wszystko wydarzyć".

- My jesteśmy w trudnej sytuacji, jako obecni prezydenci, dlatego, że nas wszyscy krytykują i jadą na nas, a nie mamy narzędzi obrony swojego stanowiska. Zawsze stwierdzam, że dopóki nie można legalnie, normalnie się zarejestrować i podlegać pod ochronę prawną, czyli odpowiadać na bzdury procesami sądowymi, to trudno nam zgłaszać to, że będziemy kandydowali. Przeciwko nam często startują posłowie, którzy mają immunitety poselskie, które ich chronią przed głupotą, którą wypowiadają, a my nie możemy podać ich do sądu. Dopóki oni się nie zarejestrują i obecni prezydenci się nie zarejestrują, to prawo nam nie pomaga walczyć z bzdurami - mówił w "Rozmowie dnia" prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Między wierszami Robert Raczyński wywołał do tablicy swojego - wydaje się być - najpoważniejszego konkurenta w wyścigu o prezydenturę, posła PiS, Krzysztofa Kubowa. Dwa dni później w tej samej audycji lubiński parlamentarzysta skwitował to tak:

- W wyborach prezydenckich głównie będzie trzeba się zmierzyć z prezydentem Robertem Raczyńskim. Czekamy na oficjalne ogłoszenie jego startu. Zakładam, że wystartuje. Nawiązując do tej wcześniejszej wypowiedzi pana prezydenta, to było jakieś kuriozalne stwierdzenie. Zawsze staram się rozmawiać na argumenty. Żałuję, że pan prezydent idzie w kierunku takiej narracji strachu, czegoś się obawia. Dla mnie naturalne jest, że jak ktoś się czegoś obawia, to ma coś na sumieniu. Ja prowadzę kampanię na argumenty, chcę przedstawiać propozycje dla mieszkańców naszego miasta i na tym się skupiam. Jeśli pan prezydent używa takiej narracji, to kompletnie nie wiem, o co może mu chodzić - mówił poseł PiS, Krzysztof Kubów.

W kuluarach mówi się, że prezydent Lubina poważnie rozważał start do rady sejmiku jako lider listy Bezpartyjnych Samorządowców. Dzisiaj wydaje się to już mało prawdopodobne. "Jedynką" Bezpartyjnych ma być Tymoteusz Myrda lub ktoś inny z wąskiego grona zaufanych ludzi Roberta Raczyńskiego. Sam prezydent raczej powalczy o szóstą już kadencję.

- To jest kwestia pewnej aktywności i predyspozycji psychicznych. Moje pokolenie bardzo wcześnie weszło do polityki. Czy jesteśmy wypaleni po 20 latach pracy? Nie jesteśmy wypaleni, skoro musimy przynajmniej jeszcze te 15, 20 lat pracować. Mamy program wyborczy, będziemy go sukcesywnie przedstawiać podczas kampanii wyborczej - oświadczył Robert Raczyński.

Ostateczny termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 26 września. Natomiast do 17 września komitety wyborcze muszą zgłosić swoich kandydatów na radnych.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/88945/78/

Podpis użytkownika:

leszke
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 15:07

zasiedział się trochę :)

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 16:28

Niech najpierw zrealizuje poprzednie obietnice, zanim uraczy nas nowymi... Nie dajmy się zwieść.

=========================

Raczyński ostatnim ogłoszonym kandydatem na prezydenta

Powalczy o szóstą kadencję

Obecny prezydent Lubina, Robert Raczyński, ponownie będzie ubiegał się o najwyższy urząd w mieście. Na dzisiejszej konferencji prasowej podał jedynie powody swojej decyzji, a szczegóły programu wyborczego, który będzie głosił w trakcie trwającej kampanii wyborczej, mamy poznać w najbliższy piątek. Do wyborów pozostało 31 dni.

Robert Raczyński jako ostatni ogłosił swój start w wyborach samorządowych. Przez długi czas nie chciał ujawniać, czy po raz szósty stanie w szranki o urząd prezydenta, czy jednak zdecyduje się na start z listy Bezpartyjnych Samorządowców do sejmiku województwa dolnośląskiego. Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w sztabie komitetu wyborczego, obecny prezydent uciął wszelkie spekulacje.

- Podjąłem decyzję o kandydowaniu. To wahanie w pewnym sensie spowodowane było tym, że parę miesięcy temu wykryto u mnie chorobę nowotworową, okazało się, że jest ona nietrwała, została wyleczona. Przeszedłem szereg badań, należę do jednych ze zdrowszych ludzi w mieście, bo jestem przebadany z góry na dół. Dziękuję za słowa otuchy i wsparcie, które dostałem. Wchodzę do kampanii zdrowy i silny. Gotowy do nowych wyzwań - oświadczył prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Szczegóły programu wyborczego prezydenta Lubina mamy poznać na kolejnej konferencji prasowej. - Będziemy przedstawiać poszczególne projekty, liczymy na konkretną dyskusję i zapytania, czy to jest możliwe do realizacji czy też nie jest możliwe i jak rozwiązać określone problemy, które będziemy przedstawiać - dodaje na koniec R. Raczyński.

Robert Raczyński jest szóstym ogłoszonym kandydatem na prezydenta Lubina. O najwyższy urząd w mieście powalczą także: poseł PiS, Krzysztof Kubów, Grzegorz Zieliński z Koalicji Obywatelskiej, Edyta Zawadzka ze stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców, Agnieszka Kubica-Radek z "Tak dla Lubina" oraz Arkadiusz Klinger z Ruchu Kukiz'15. Rejestracja kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 26 września.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89062/78/

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 12:49

Komentarze:

Dariusz

Raczyński straciłeś w moich oczach. tak się nie robi..

-----------------------------
Łukasz

Kłamca Raczyński podszywa się pod innych. Wstyd!!! Nie chcę aby taki człowiek rządził w moim mieście.

-----------------------------------
CBA

Jeśli Prezydent kłamie już jawnie, że coś było a nie jest to co się dzieje podczas księgowania wydatków z budżetu?? Jezus Maria aż strach pomyśleć

=================================

Post o podatku miedziowym rozpętał polityczną burzę

Wicemarszałek kontra prezydent

Działacze i sympatycy Ruchu Kukiz'15 byli wściekli i oburzeni informacją, która ukazała się dzisiaj na oficjalnym profilu prezydenta Lubina w portalu społecznościowym. Wczoraj Paweł Kukiz i wicemarszałek Stanisław Tyszka poinformowali o złożeniu w Sejmie projektu ustawy likwidującej podatek miedziowy, a dzisiaj Robert Raczyński oznajmił na swoim koncie, że jest to: "efekt ostatniego spotkania z Pawłem Kukizem w Lubinie". - Podszywanie się pana prezydenta jest wręcz śmieszne. Paweł Kukiz nie zamienił ani słowa z prezydentem Lubina na temat podatku miedziowego - mówi nam wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka.

Gdy kilka tygodni temu Paweł Kukiz był w Lubinie, rzeczywiście spotkał się w ratuszu z prezydentem Robertem Raczyńskim. Kukiz obejrzał wystawę w Muzeum Historycznym i zapewne obaj panowie ze sobą rozmawiali na różne tematy. Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta poinformował wówczas na oficjalnym portalu miejskim, że jednym z poruszanych problemów była kwestia podatku od wydobycia miedzi i srebra. Podczas wizyty w Lubinie, Kukiz zjechał także do kopalni Polkowice-Sieroszowice i spotkał się z przedstawicielami spółki KGHM.

Kilka dni temu do Lubina przyjechał wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka, przedstawiając kandydata ruchu Kukiz'15 na prezydenta Lubina. Pytany wówczas przez dziennikarzy o cel wizyty Kukiza u prezydenta Lubina, wicemarszałek potwierdził tylko, że do takiej wizyty doszło nie zdradzając jednak szczegółów spotkania.

Dzisiaj jednak zupełnie nieoczekiwanie wizyta Pawła Kukiza w Lubinie stała się tematem numer jeden w sejmowych kuluarach. Otóż na profilu prezydenta Lubina portalu społecznościowego ukazała się informacja nawiązująca do złożenia wczoraj przez polityków Kukiz'15 projektu ustawu o zniesieniu podatku miedziowego. Pan prezydent napisał: "efekt ostatniego spotkania z Pawłem Kukizem w Lubinie", co mogłoby oznaczać - jak twierdzą działacze Kukiz'15 - że to właśnie Robert Raczyński przekonał Pawła Kukiza do złożenia w Sejmie projektu takiej ustawy.

Wtedy rozpętała się polityczna burza. Działacze ruchu Kukiz'15 byli wściekli.

- Te podszywanie się pana prezydenta jest śmieszne wręcz. Paweł Kukiz rzeczywiście był ostatnio w Lubinie, widział się z panem prezydentem, ale nie zamienił z prezydentem ani słowa na temat podatku miedziowego. Nasza ustawa jest efektem mojej rozmowy z Marcinem Królakiem, naszym kandydatem do sejmiku i Arkadiuszem Klingerem, naszym kandydatem na prezydenta Lubina. Podkreślam jeszcze raz - złożony wczoraj w Sejmie projekt ustawy o podatku miedziowym nie jest wynikiem wizyty Pawła Kukiza u prezydenta Raczyńskiego - powiedział nam wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka.

Politycy Kukiz'15 rozważali pozwanie prezydenta Lubina do sądu w trybie wyborczym. Post o podatku miedziowym Roberta Raczyńskiego na chwilę zniknął z oficjalnego konta pana prezydenta, ale potem powrócił do sieci.
źródło: http://miedziowe.pl/content/view/89135/78/

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu