forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 11:07

Komentarze:

nie da się ukryć.

Najpierw trzeba wszystko zaorac.
PiS straszy PO.
PO straszy PiSem.
I tak na okrągło, jakby te partie miały wyłączność na rządzenie krajem, na przemian.
Kiedy powstanie partia, która będzie w stanie sprostać potrzebom wszystkich obywateli?
Czy jest możliwość aby taka partia powstała?
I czy obecne partie do tego dopuszczą?


--------------------------------------

1glosnapis

Choćby za odzyskanie 30 miliardow z VAT-u należą się pisowcom nagrody. Pomijam już to, ze obecnie rządzący przynajmniej nie kradną jak ekipa Popaprańców.

=======================

Kukiz: Porażające jest frajerstwo Obywateli
Porażające są te "nagrody" dla "głodujących ministrów" PiS. Ale równie porażające jest frajerstwo Obywateli, którzy przyklaskują dziś "oburzonym" Platformiarzom i ich wezwaniom do "zwrotu nienależnych korzyści" przyjętych przez PiS-owskich ministrów – napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

Polityk załączył link do artykułu mówiącego o nagrodach w ministerstwach i kancelarii premiera w latach 2008-2013. Według dziennika "Fakt", przez te lata na nagrody przeznaczono łącznie 473 miliony złotych.

– Porażająca jest krótka pamięć, która z Ludzi -od 1989 roku- robi Masę wybierającą między dżumą a cholerą, masę szczęśliwą z egzystencji w kapciach i z ciepłą wodą w kranie, masę dającą się doić bo "jakoś to będzie". Guzik będzie w tym ustroju, Szanowna Maso. Będą Was czesać tak, że zaczeszą i zagłaszczą na śmierć. Jedni i drudzy. Ale dla przypomnienia dzisiejszym "oburzonym" o nagrody PiS-owskie wklejam link dotyczący tego, jak PO przyznawała sobie nagrody. Link z 2013 roku. Już wszyscy zapomnieli, prawda? – dodał lider Kukiz'15.

Więcej: https://dorzeczy.pl/kraj/57813/Kukiz-Porazajace-jest-frajerstwo-Obywateli.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 22:33

Pawłowicz nie lubię, ale tutaj się z nią zgadzam.

========================

Komentarze:

mojdechaj


a dlaczego AGORA albo TVN go nie zatrudni? A taki był mądry, fajny, hamerykański.......


------------------------------------

rambox

Agencje Pracy Tymczasowej na pewno załatwia mu pracę dozorcy albo sprzątacza bo do czego innego się nie nadaje.

----------------------------

niuniek

A kto by tępaka zatrudnił? Nawet gadzinówka wyborcza czy RusiaTVN nie zatrudnią lenia, który tylko szpanuje za czyjąś kasę i NIC PONAD TO

==========================

Kijowski na wiecznym utrzymaniu?! Elżbieta Pawłowicz: „Próbowaliśmy już. On pracy nie zdobędzie”. WIDEO
On pracy nie zdobędzie, bo próbowaliśmy już, szukaliśmy dla niego, znajomych się pytaliśmy, nikt w tej chwili Mateusza nie zatrudni


— mówiła Elżbieta Pawłowicz w rozmowie z Dominiką Wielowieyską o utrzymywaniu Mateusza Kijowskiego z pieniędzy pochodzących ze zbiórek.

Dlaczego Mateusz Kijowski nie zatrudni się jak każdy normalny człowiek? Elżbieta Pawłowicz - pomysłodawczyni zbiórki na b. lidera KOD - przekonywała, że Kijowski nigdzie nie może znaleźć pracy…

Był i jest nadal w trudnej sytuacji materialnej. Przez jego zaangażowanie, przez to, że on 24h na dobę poświęcił się temu ruchowi popadł w różne problemy finansowe. On pracy nie zdobędzie, bo próbowaliśmy już, szukaliśmy dla niego, znajomych się pytaliśmy, nikt w tej chwili Mateusza nie zatrudni

— mówiła.

Na dodatek przedstawiała Kijowskiego, jakby był postacią nadzwyczajną, która nie może się skalać zwykłą pracą.

Łatwo ludziom mówić, którzy siedzą w domu i mówią, nakazują, podpowiadają, co człowiek ma robić. Trzeba się znaleźć w tej sytuacji. Większość osób, albo prawie wszyscy, którzy tak mówią o Mateuszu, nie są w jego sytuacji i nie byli

— stwierdziła.

Ale najlepsza część kabaretu na koniec! Kijowski jawi się niczym polityczny mesjasz, oderwany od przyziemnych spraw.

Poza tym jednym z haseł też tej pierwszej zbiórki było to, że zależy mi, żeby Mateusz właśnie jak najwięcej godzin, czasu, sił i energii przeznaczał na dalsze działanie, bo widzimy, co się w kraju dzieje. Nie można pójść do normalnej pracy, on normalnej pracy, by nie dostał


— powiedziała Elżbieta Pawłowicz.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/384304-kijowski-na-wiecznym-utrzymaniu-elzbieta-pawlowicz-probowalismy-juz-on-pracy-nie-zdobedzie-wideo

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Mar 04, 2018 14:35


Sądy nie ufają policji? Wyjaśniamy, czym służby mierzą prędkość


Do niedawna kierowca, któremu policjanci zarzucali przekroczenie prędkości zmierzone za pomocą radaru lub wideorejestratora, był w sądzie na straconej pozycji. Ostatnio jednak przybywa wyroków, z których wynika, że wielu sędziów straciło już bezwarunkowe zaufanie do funkcjonariuszy i używanego przez nich sprzętu.Zdaniem lubelskiego sądu wideorejestratory używane przez policję nie zabezpieczają dowodów przekroczenia prędkości w sposób, który nie budziłby wątpliwości
Podczas pomiaru prędkości. auto z wideorejestratorem powinno jechać równo ze ściganym pojazdem

Niedawno sąd w Świdwinie uznał, że pomiar Iskrą nie może być uznany za dowód wykroczenia
Przez całe lata było tak, że sądy niemal domyślnie stawały po stronie funkcjonariuszy – przypadki podawania w wątpliwość ich wyszkolenia oraz precyzji pomiarów sprzętu z ważnymi dokumentami legalizacyjnymi w zasadzie się nie zdarzały. Wprawdzie funkcjonariusze podczas wypisywania mandatów z reguły zgodnie z prawem informowali o możliwości odmowy przyjęcia nałożonej w ten sposób kary i o tym, że w takiej sytuacji sprawa trafi do sądu, ale była to w zasadzie tylko formalność – obwiniony kierowca i tak wiedział, że jego szanse na wygraną są minimalne.

Od pewnego czasu sytuacja się jednak zmienia – pierwszym poważniejszym wyłomem były wyroki w sprawach domniemanych wykroczeń, których dowodem miały być pomiary wykonane za pomocą radarów Iskra. Po licznych publikacjach w mediach i dzięki działaniom wielu aktywistów również do sądów dotarły informacje o tym, iż pomiary wykonywane przez policjantów, bardzo często niezgodnie ze sztuką i zaleceniami producenta mierników, mogą być wadliwe. Ostatnio sąd w Świdwinie (wydział zamiejscowy sądu w Białogardzie) wręcz odmówił wszczęcia postępowania przeciwko osobie, której policja zarzuciła przekroczenie prędkości, gdyż stwierdził, że pomiar radarem Iskra nie może stanowić dowodu wykroczenia. Niedawno też pojawiły się ciekawe orzeczenia sądów dotyczące wideorejestratorów używanych przez policję i Inspekcję Transportu Drogowego.

Więcej + video: http://www.auto-swiat.pl/...predkosc/mv24sd

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Mar 04, 2018 18:23

W wieku 13 lat zajmował się tłumaczeniami z angielskiego ? Koń by się uśmiał, a co dopiero ja :-)

=====================

Komentarze:

[email protected]

Chlew tvn i GWna zawsze i wszedzie od chwili powstania promowali zlodziei i oszustow wszelkiej masci.

-------------------------------

ziom

i założę się, ze był roztargniony


-----------------------

obi

TVNowskie szambo wybija non stop,promocja ćpunów ,złodziei,kupców ze złodziejskiej reprywatyzacji itd.

==========================

Bywalec TVN-owskiej śniadaniówki zostaje w areszcie. Celebrycie-oszustowi Piotrowi K. grozi do 12 lat więzienia
Piotr K. podejrzany o oszustwa, nazywany w mediach „najmłodszym polskim milionerem”, pozostanie w areszcie do 4 czerwca - dowiedziała się w piątek PAP w źródłach bliskich sprawy.

W czwartek o przedłużeniu aresztu dla K., który pod koniec 2016 r. został zatrzymany w Austrii i przekazany do Polski zdecydował Sad Apelacyjny w Warszawie. Przed zatrzymaniem K. przez ponad rok był poszukiwany za oszustwa związane ze swoja działalnością gospodarczą. Wystawiono wówczas za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Informację o dalszym areszcie dla podejrzanego potwierdziła w piątek PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Mężczyzna w mediach określany był jako „najmłodszy polski milioner”. Przedstawiał się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej. Przekonywał, że zaczął oszczędzać już w wieku 13 lat m.in. tłumaczeniem z angielskiego, sprzątaniem stajni, hodowaniem świerszczy i pracą w Danii w ogrodach.

Piotrowi K. śledczy zarzucają popełnienie oszustwa i przestępstw - reklamowanie bez uprawnień produktów leczniczych i przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia, a także wprowadzanie do obrotu kosmetyku wbrew zakazom ustawowym. Grozi za to kara do 8 lat więzienia, ale ponieważ prokuratura uważa, że z przestępstw zrobi swoje stałe źródło dochodów grozi mu w sumie do 12 lat więzienia.

Zabłocka-Konopka powiedziała PAP, że prokuratura zgromadziła przeciwko K., jego byłemu współpracownikowi Mikołajowi D. oraz czterem innym podejrzanym nowe dowody, które dotyczą oszustw popełnionych na szkodę wielu osób.

Dotychczas prokuratura w tej sprawie uzyskała zeznania ponad 450 świadków, jednak z racji nowych dowodów liczba tych osób będzie większa - mówiła PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

W tej sprawie dokonano zabezpieczenia majątkowego - zajęcia ponad 740 tys. zł od K. i D. oraz samochodu Piotra K., którego wartość szacowana jest na ponad 200 tys. zł. D. pozostaje na wolności, ma dozór policji i zakaz opuszczania kraju - wyjaśniła PAP Zabłocka-Konopka.

źródło: https://wpolityce.pl/kryminal/384107-bywalec-tvn-owskiej-sniadaniowki-zostaje-w-areszcie-celebrycie-oszustowi-piotrowi-k-grozi-do-12-lat-wiezienia

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Mar 04, 2018 22:18

Manifa przeszła przez Warszawę. Hasła na transparentach? Niezły kabaret
"Solidarność naszą siłą", "Wolność równość, aborcja na żądanie" - to niektóre z haseł towarzyszących XIX Warszawskiej Manifie, która dziś przeszła ulicami miasta. Głównym hasłem tegorocznej manifestacji było "Aborcja nie policja. Pomoc wzajemna, nie przemoc systemowa". Na demonstracji niesiono też transparenty z hasłami: "Praca seksualna to praca", czy "Prawa człowieka = prawa kobiet"...


Jak tłumaczyła jedna z organizatorek demonstracji Karolina Więckiewicz, hasło przewodnie nawiązuję do 25. rocznicy wprowadzenia ustawy dotyczącej aborcji, która wprowadziła zakaz przerywania ciąży z kilkoma wyjątkami.

W tym roku chcemy podkreślić, że od 25 lat nie mamy podstawowego prawa do tego, żeby decydować, czy rodzić dzieci, czy nie

– powiedziała Więckiewicz.

Jak dodała Julia Milasiewicz z Porozumienia Kobiet 8 marca, hasło Manify nawiązuje także do działań policji, która - jej zdaniem - jest "symbolem, narzędziem władzy i przemocy systemowej".

Chroni ludzi władzy, których powinnością jest służyć nam, a nie nas terroryzować. Chroni bogatych przed biednymi. Na polecenie polityczek i polityków, powołując się na ustawy i kodeksy, brutalnie policja nas zatrzymuje, kiedy protestujemy, a jednocześnie chroni marsze faszystów

– powiedziała Milasiewicz.

Organizatorki podkreślały, że Manifa ma też na celu wyrażenie solidarności ze wszystkimi osobami wykluczonymi m.in. z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunami.

Wśród uczestników Manify nie brakowało też mężczyzn.

Niesiono transparenty z hasłami: "zrozumcie politycy, życie kobiety też się liczy", "Mam Gender i nie zawaham się go użyć", "Waginy wyklęte", "Od mojego ciała wara", "25 lat hipokryzji-dość!", "Wolność wyboru zamiast terroru", "Zróbmy sobie lepsze prawo-kobiety do polityki", "Aborcja jest ok", "Nie mam sumienia zmuszać innych do rodzenia".


Po drodze manifestacja miała kilka przystanków, podczas których przemawiano, zwracając uwagę na problemy związane m.in. z brakiem tolerancji wobec cudzoziemców, bezkarność sprawców przemocy - szczególnie gwałtów, brak poszanowania praw lokatorów.

Przy dźwiękach bębnów uczestnicy skandowali: "wolność, równość, aborcja na żądanie", "każda władza nam przeszkadza", "pracownice na ulice", "solidarność naszą siłą", "znajdzie się cela dla gwałciciela".

Na zakończenie demonstracji, organizatorki przeczytały manifest, w którym domagają się m.in. dostępu do legalnej aborcji "na żądanie", wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół, oraz refundacji antykoncepcji i in-vitro.

Na trasie Manify, przy Nowym Świecie, zgromadziła się także grupa kontrmanifestantów opowiadających się za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji. Uczestnicy trzymali plakaty ze zdjęciami zakrwawionych płodów oraz transparenty z hasłami: "Zatrzymaj Aborcję" oraz "Dziś aborcja jutro Auschwitz".

Nad bezpieczeństwem zgromadzeń czuwała policja.


Więcej: http://niezalezna.pl/2186...-niezly-kabaret

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 07:46

W 2013 r. budżet po styczniu miał -8,43 mld zł deficytu. W 2018 r. odnotowano rekordową nadwyżkę +8,56 mld zł!
Walka z mafią wyłudzającą zwroty VAT wciąż daje świetne rezultaty. Okazuje się, że w styczniu budżet naszego kraju zanotował wpływy w wysokości 35,19 mld zł. Były one aż o 36 proc. wyższe od dochodów, jakie nasze państwo osiągało jeszcze 5 lat temu, kiedy mafia wyłudzająca VAT czuła się w Polsce znacznie lepiej niż obecnie. W efekcie powyższego po styczniu 2018 roku nadwyżka budżetowa była najwyższa w historii i wyniosła +8,56 mld zł. Patrząc na te wyniki można dojść do wniosku, iż w sformułowaniu "wystarczy nie kraść" jest jednak wiele prawdy.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów - w styczniu nasze państwo zanotowało blisko 35,2 mld zł dochodów, przy wydatkach na poziomie 26,6 mld zł. Efekt był taki, że różnica między dochodami a wydatkami dała nigdy wcześniej nie notowaną nadwyżkę budżetową w rekordowej wysokości 8,56 mld zł.

Jakie są powody tak dobrej realizacji budżetu po styczniu? Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze: WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Pisałem już o tym kiedyś, ale w kontekście ogłoszonych wyników za styczeń należy powtórzyć. Walka z mafią wyłudzającą (kradnącą) zwroty VAT w końcu przynosi realne efekty. Wpływy z tytułu tego podatku we wspomnianym okresie były bowiem znacznie wyższe od wpływów osiąganych np. w 2013 roku, kiedy po styczniu notowano gigantyczny deficyt w wysokości 8,43 mld zł.

Po drugie - wykonanie wydatków budżetu państwa w styczniu 2018 r. według szacunkowych danych resortu finansów wyniosło jedynie 26,6 mld zł. Piszę "jedynie" bowiem w analogicznym okresie w 2017 roku przekazano na wydatki 30,2 mld zł, a w 2013 roku wydatki w styczniu wyniosły aż 34,35 mld zł. Niższe wykonanie wydatków w styczniu bieżącego roku jest wynikiem przede wszystkim niższej dotacji przekazanej do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (mniej o 4,6 mld zł niż w styczniu 2017 roku), co spowodowane jest dobrą sytuacją na rynku pracy i lepszymi wpływami składek ZUS do wspomnianego Funduszu.

Nadwyżka budżetowa jest oczywiście bardzo pożądana dla finansów państwa. Nie ma bowiem sytuacji, w której rząd wydaje więcej pieniędzy niż posiada, a różnice "zasypuje" zaciągając nowe pożyczki (czyli de facto powiększa zadłużenie kraju). Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych miesiącach dochody naszego państwa będą konsekwentnie wyższe od wydatków, a pętla na szyi mafii kradnącej zwroty VAT będzie się zaciskała coraz mocniej.

źródło: http://niewygodne.info.pl...po-styczniu.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 13:21

Za niewyparzoną gębę przyjdzie zapłacić...

==================

Komentarze:

stoczniowiec

Co to dla niego 30000. Na to pewnie wystarczy 5 cyferek w Totku. A jeśli nie; no to 6. Ile to roboty.

--------------------------------

gosc

Inteligentny BOLOzdrajca wydał sam na siebie wyrok? Kasy nawygrywał i dostał za wygłaszanie(przeczytanych )bredni tyle, ze 30tys dla niego to pikus?Widac po sumie 30 tys ze P Prezes miał litosc

-------------------------------

forn

Tego śmierdziela bolka tępić kasą

=========================

Lech Wałęsa odpowie za brednie o Smoleńsku? Rozpoczął się proces wytoczony byłemu prezydentowi przez Jarosława Kaczyńskiego
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w poniedziałek proces o ochronę dóbr osobistych z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciw Lechowi Wałęsie. B. prezydent stwierdził, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

W sądzie Kaczyńskiego i Wałęsę reprezentują adwokaci.

Pełnomocnik b. prezydenta Maciej Prusak wniósł o oddalenie pozwu.

Wypowiedzi pozwanego nie naruszyły dóbr osobistych powoda, ponieważ pojawiły się one w ramach dyskursu politycznego i były w ramach granicy prawa. Spór między oboma politykami ma charakter długoletni i ma bogatą historię

— argumentował.

Kaczyński domaga się od Wałęsy przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na cele społeczne za wpisy na Facebooku od czerwca do września 2016 r. Jak czytamy w pozwie, padły w nich ze strony byłego prezydenta zarzuty, że „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”. W oświadczeniu, którego domaga się od Wałęsy Kaczyński, ma znaleźć się stwierdzenie, że były to „bezprawne i nieprawdziwe zarzuty”.

Kaczyński domaga się też przeprosin za słowa Wałęsy o tym, że „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”. Prezes PiS chce też, by były prezydent przeprosił go za zarzuty wydania polecenia „wrobienia” go, przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

Treść pozwu szefa PiS zamieścił sam Wałęsa pod koniec lipca 2017 r. na Facebooku. Na zadane mu wówczas pytanie, czy przeprosi Kaczyńskiego powiedział PAP: „w żadnym wypadku”, odsyłając jednocześnie do tego, co napisał na społecznościowym portalu.

Stwierdził tam:

Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach pozwu, potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Powtórzę - uważam, że za śmierć smoleńską odpowiada Pan, bo to Pan realizował swoją obłąkaną wersje walki o władzę. To było tak jak dziś, obłąkana wersja utrzymania władzy z Panem w roli głównej.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/384474-lech-walesa-odpowie-za-brednie-o-smolensku-rozpoczal-sie-proces-wytoczony-bylemu-prezydentowi-przez-jaroslawa-kaczynskiego

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 14:30


Wybuch w Poznaniu tuszowaniem morderstwa? W gruzowisku znaleziono kobietę z odciętą głową. Czy sprawca wysadził budynek, by ukryć zbrodnię?
Portal wPolityce.pl dotarł do informacji, z których wynika, że tragiczny wybuch gazu w Poznaniu ma podwójne, upiorne dno. W gruzach budynku znaleziono ciało kobiety, której wcześniej ktoś odciął głowę. Możliwe, że eksplozja, w której zginęło kilku mieszkańców była wynikiem celowego działania zabójcy, który w ten sposób chciał ukryć ślady swojej zbrodni.

Informację udało nam się nieoficjalnie potwierdzić w Komendzie Głównej Policji. W tej sprawie, o godz. 14.30, planowana jest specjalna konferencja.

Straż pożarna potwierdziła w poniedziałek, że znalezione zostało ciało piątej śmiertelnej ofiary katastrofy budowlanej w Poznaniu. Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę. W momencie wybuchu w budynku, według ustaleń służb, znajdowało się 40 mieszkańców. Według służb wojewody rannych zostało 21 osób, w tym trzy ciężko. W miejscu zniszczonej kamienicy cały czas pracują grupy poszukiwawczo-ratownicze.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/384479-nasz-news-wybuch-w-poznaniu-tuszowaniem-morderstwa-w-gruzowisku-znaleziono-kobiete-z-odcieta-glowa-czy-sprawca-wysadzil-budynek-by-ukryc-zbrodnie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 17:21

Komentarze:

maksio

A jak KRS bedzie dzialal w podziemiu to czy Zakowski bedzie im placil za ich prace?

--------------------------------

siwy

Jego inteligencja jest na poziomie jadu zmiji!!!

-----------------------------

Pol

Tak oto wyglądają osoby ze zwichniętym mózgiem przez PRL i PZPR do dziś nie mogą zrozumieć zasad demokracji,nie potrafią normalnie myśleć.Bolszewicki bełkot.

============================

Żakowskiemu marzy się KRS duchów lub na uchodźstwie? „Sędziom z KRS jeszcze nie dziękuję. Oczekuję, że będziecie się spotykali!
Amok! Jacek Żakowski chce, by Krajowa Rada Sądownictwa działała nadal,ale „w podziemiu”. Publicysta z Czerskiej w „patriotycznym” szale wzywa „niezłomnych” sędziów z KRS, by ci nie poddali się i nadal spotykali w obecnym składzie. Po co? Żakowski kreuje sędziów na męczenników i przekonuje, że sędziowie powinni podejmować…uchwały.

Czy polityczne zacietrzewienie wyklucza zdrowy rozsądek? Jacek Żakowski, bawi się w rewolucjonistę i namawia sędziów z obecnego składu KRS, by ci sprzeciwili się prawu i nadal sprawowali swoją funkcję w ramach „podziemnej” KRS.

Oczekuję, że będzie się spotykali, publicznie oceniali zmiany zachodzące w sądach i w prawie dotyczącym wymiaru sprawiedliwości oraz, że będziecie podejmowali i ogłaszali uchwały. Musicie dalej pełnić swa funkcję, dopóki ktoś nie zastąpi was w trybie zgodnym z konstytucją.**

– bredzi Jacek Żakowski na łamach „Gazety Wyborczej.

O jakich uchwałach pisze Żakowski? W jakim trybie mieliby obradować sędziowie po zakończeniu kadencji? Jak traktować podobne gremium? Propagandysta z Czerskiej oczywiście nie daje na to odpowiedzi, gdyż tych odpowiedzi nie ma. Straszy jednak sędziów i domaga się, by nadal trwali na stanowiskach.

Zaszczytny obowiązek, (…), stał się teraz ryzykownym i może nawet przykrym obowiązkiem - ale jest obowiązkiem. Taki Wasz los. Trzymam kciuki, byście mu sprostali. Bo jeśli zawiedziecie i pochowacie się na bezpiecznych posadach lub w domowych pieleszach, jeszcze trudniej będzie kiedyś odtworzyć w Polsce legalną trzecią władzę i praworządne państwo.

– baja Jacek Żakowski.

A ponieważ chwilowo nie ma w Polsce warunków koniecznych,by legalnie wybrać Waszych następców, będę w Was zaufanie pokładał, dopóki odpowiednie warunki znowu nie powstaną, czyli również po upływie kadencji, na które Was wybrano, gdy jeszcze nie sposób było przewidzieć co się teraz dzieje.

– stwierdza Żakowski.

Bełkot Żakowskiego można uznać, że humorystyczne szarpanie się publicysty z rzeczywistością, gdyby nie niebezpieczny wydźwięk apelu propagandysty. Żakowski wzywając do buntu, podważa prawne podstawy państwa i neguje parlamentarną decyzje Polaków. do czego jeszcze wezwie Żakowski? Do palenia siedzib PiS i odmowy zdania mandatów samorządowców, którzy przegrają wybory?! Czy będzie wzywał Polaków do bitwy ulicznej z władzą, tylko dlatego, że obraził się na rzeczywistość? Żałosny upadek dziennikarza.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/384500-zakowskiemu-marzy-sie-krs-duchow-lub-na-uchodzstwie-sedziom-z-krs-jeszcze-nie-dziekuje-oczekuje-ze-bedziecie-sie-spotykali

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 18:01

Komentarz:
niestety naturalna selekcja....

Podrabiane leki z netu i z drugiej strony z reklam TV ..... suplementy diety i wyroby medyczne. Ludzie naiwnie wierzą w cudowne środki i reklamy z TV.

=============================

Milion osób umiera rocznie przez zażywanie podrobionych leków. Ile jest ich w Polsce?


Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że milion osób umiera rocznie przez zażywanie podrobionych leków; w Polsce nawet co setny lek może być "podróbką" - powiedziała PAP dr Natalia Daśko z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

"Szacuje się, że globalne zyski ze sprzedaży podrabianych leków wynoszą od 150 do 200 miliardów euro rocznie. To sprawia, że ten proceder jest najbardziej lukratywny spośród całego biznesu podrabiania towarów" - wskazała Daśko.

Ekspertka wyodrębniła dwie grupy podrabianych leków: leki tanie, produkowane na masową skalę, m.in. preparaty na odchudzanie, łysienie, środki na potencję i przeciwbólowe oraz leki stosowane przy chorobach zagrażających życiu - np. na gruźlicy, malarii, wirusie HIV, AIDS i w chorobach nowotworowych.

"Trend się zmienia, bo jeszcze 10 lat temu leki na groźne choroby były w mniejszości wśród podrabianych specyfików, a teraz stanowią już ponad połowę tego rynku. Problem podrabianych leków dotyczy przede wszystkim krajów rozwijających się. Tam od 30 do 70 proc. leków na rynku jest podrobiona. W krajach rozwiniętych, gdzie kontrola nad łańcuchem dostaw jest skuteczniejsza, przenikanie podróbek na rynek jest ograniczone" - dodała Daśko, która zajmuje się tematem na co dzień i prowadzi badania dotyczące problemu podrabiania towarów w Polsce - na gruncie praktyki sądowej.

Prawnik dodała, że w sieci można kupić podrobione leki praktyczne wszędzie - na portalach aukcyjnych, społecznościowych, w sklepach internetowych, czasami nawet udających apteki legalne.

"Konsumenci oczywiście kierują się ceną. Te leki są tańsze, ale dzisiaj nie możemy już powiedzieć, że znacznie tańsze. Jest to mniej krępujące, nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba udawać się do lekarza czy prosić o receptę. W takich przypadkach kupujący nie kieruje się zdrowym rozsądkiem, ale ceną - naiwnie szukając leków z niesprawdzonych źródeł.

Podrobione leki mogą być skażone, zanieczyszczone lub zawierać substancje toksyczne czy w ogóle nieodpowiedni skład. Często mają też składniki nieaktywne - w żaden sposób nie wpływające na poprawę bądź (powodujące) pogorszenie stanu zdrowia" - wyjaśniła ekspertka.

Dodała także, że "podróbki" mogą mieć również składniki aktywne w nieodpowiednich dawkach, zbyt silne czy zmieszane w sposób nieodpowiedni, a badania pokazują, że w podrobionych lekach znajdują się trucizny dla szczurów, wosk do podłogi, cement, gips i podobne substancje.

"Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że milion osób rocznie umiera na skutek zażywania podrobionych leków. Takie same dane ma Interpol (...). Zażywanie takich specyfików może wywołać także długotrwałe choroby czy alergie" - wyjaśniła Daśko.

Prawnik podkreśliła, że w Polsce ten rynek nie jest jeszcze dobrze rozpoznany, a badania jej grupy są nowatorskie i mają pokazać skalę zjawiska.

"Najważniejszym motywatorem przy zakupie jest cena. To także działa przy lekach specjalistycznych, które w Polsce są często niedostępne. Leki stosowane w różnych terapiach nowotworowych są dla zwykłego konsumenta w legalny sposób niedostępne lub mają taką cenę, która jest zaporowa. Są szacunkowe badania Światowej Organizacji Zdrowia, które wskazują, że Polacy na podrobione leki wydają ok. 100 mln zł rocznie, a co setny lek na polskim rynku jest podrobiony" - dodała Daśko.

Przypomniała, że w Polsce działała najprawdopodobniej największa na świecie fabryka podrobionych leków, gdzie produkowano głównie sterydy.

"Była to fabryka ulokowana pod Bydgoszczą, która działała bardzo profesjonalnie. Sposób produkcji i dystrybucji wskazywał na wysoką specjalizację. Grupa przestępcza, która się tym zajmowała, podchodziła bardzo biznesowo do tematu. Skala ich działalności była zatrważającą" - wyjaśniła prawnik z UMK.

Dodała, że nadal najwięcej podrobionych leków pochodzi z Dalekiego Wschodu, gdzie są najniższe koszty produkcji i tania siła robocza.

"Większość fabryk ulokowana jest w Chinach czy Indiach. Obserwujemy jednak wyraźną zmianę. Rośnie produkcja regionalna w UE. Fałszerzom ułatwia to życie, gdyż omijany jest cały proces transportu, a towary nie muszą płynąć przez cały świat" - zakończyła Daśko.

źródło + video: http://serwisy.gazetapraw...na-swiecie.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 22:39

komentarze:

Rafal Galeski

Nie chciałbym być w skórze tego gościa. Dla takich tylko kara śmierci

--------------------------

stanislaw.sk


Do zabijania kobiety odważny, jak przyszło popełnić samobójstwo - stchórzył. Sku...el nich zdycha do śmierci w pierdlu!!!

------------------------------

Barbara

I znów tłem jest nienawiść i przemoc mężczyzny w stosunku do kobiety. Odciąć osobie, którą kiedyś się poślubiło, głowę...Dajcie spokój, nie mówmy o człowieku bo on na miano człowieka czy osoby nie zasługuje.

===========================

Nowe informacje w sprawie wybuchu gazu w Poznaniu. W tle morderstwo i próba samobójstwa?
Pojawiają się kolejne informacje na temat przyczyn tragedii w Poznaniu. Według nieoficjalnych ustaleń mężczyzna zamordował żonę, która w niedzielę miała lecieć do Anglii, a następnie odkręcił kurki z gazem, by popełnić samobójstwo.

"Do zawalenia się kamienicy w Poznaniu doszło prawdopodobnie po tym, jak mężczyzna, który zamordował jedną z jej mieszkanek, próbował popełnić samobójstwo i odkręcił kurki z gazem" – podała na Twitterze Polska Agencja Prasowa, powołując się na nieoficjalne ustalenia śledczych.

Wcześniej media informowały, że wybuch gazu w Poznaniu mógł być próbą zatuszowania morderstwa. Portal wPolityce.pl podał, że w gruzowisku znaleziono ciało kobiety z odciętą głową.

"Głos Wielkopolski" poinformował, powołując się na nieoficjalne ustalenia, że zamordowana kobieta była stałą lokatorką mieszkania. Od soboty był u niej mąż, z którym była w trakcie rozwodu. Gazeta podała, że kobieta w niedzielę miała lecieć do Anglii.

Według informacji "Głosu Wielkopolskiego" mężczyzna został ranny, trafił do szpitala i - jak dotąd - nie usłyszał zarzutów.

Wybuch gazu w Poznaniu: pięć osób nie żyje

Do wybuchu w budynku przy ul. 28 czerwca w Poznaniu doszło w niedzielę rano. W wyniku eksplozji zawaliła się jedna czwarta budynku. Nie żyje pięć osób, a dwadzieścia jeden jest rannych. Trzy osoby, w tym dziecko, są ciężko ranne.

W kamienicy mieszkało 61 osób. W chwili wybuchu w budynku znajdowało się 40 osób.

źródło: http://wiadomosci.gazeta....jstwo.html#Z_MT

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 12:49

Inaczej będzie ,,śpiewał", gdy usłyszy wyrok.

========================


Komentarze:

Anonim

W jego sytuacji, tylko tupet mu pozostał. Żałosny koniec środowiska komuchów, esbeków i całej tej styropianowej legendy. Niektórzy postanowili przekuć heroizm i etos w trywialny interes, nie całkiem uczciwy, a w niejednym przypadku nawet przestępczy. Jeśli Tusk przymykał oczy na to zjawisko, to tylko świadczy, jak był zdemoralizowany. Wystarczyło obłaskawić go kubańskimi cygarami i można było kręcić lody. Po tych wszystkich ujawnionych faktach, aferach, przekrętach i złodziejstwie, które miały miejsce, gdy był premierem, jego obecna pozycja w strukturach Unii pokazuje, jaki naprawdę mają stosunek jej urzędnicy do sprawiedliwości i prawa. Żenada, po prostu.

-----------------------------

Figa

A dlaczego ma wstydzić się swojej twarzy??? A dlaczego ma tupet ???? Niech wstydzą się ci, którzy go popierali i wpłacali mu kasę !!!!

------------------------------

Polexit


żeby się czegoś wstydzić to trzeba to mieć, a to ani twarzy, ani honoru, ani rozumu...


=============================

"Nie wstydzę się swojej twarzy" - to wiadomość od Kijowskiego. Ma facet tupet
- Fakt, że o sformułowaniu aktu oskarżenia dowiedziałem się dzisiaj rano z mediów, chyba jasno dowodzi, że cała "afera" obliczona jest na żywiołową reakcję mediów - ocenił dziś w oświadczeniu zamieszczonym na portalach społecznościowych były lider KOD Mateusz Kijowski. W równie kuriozalny sposób tłumaczą zakończenie śledztwa jego koledzy. A coś o znikających pieniądzach?

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy poinformowała dzisiaj, że Kijowski i były skarbnik KOD Piotr Ch. zostali oskarżeni o poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie 121 tys. zł ze zbiórek komitetu społecznego KOD.
Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Dotyczy on okresu od 10 marca do 15 listopada 2016 r.

Rano Kijowski opublikował też kuriozalny komunikat. Pokazujący poziom jego bezczelności.

- Nazywam się Mateusz Kijowski i nie wstydzę się swojej twarzy. Proszę to zapamiętać. Nie życzę sobie, żeby mówić o mnie pierwszą literą nazwiska czy zasłaniać mi na zdjęciach oczy. Wiem, że to dodaje dramatyzmu materiałom i poniekąd uzasadnia brak zaangażowania w dociekanie do prawdy. Ale chociaż tyle możecie zrobić, uszanować moje życzenie w kwestii technicznej

- oświadczył Kijowski na portalach społecznościowych, odnosząc się do informacji o akcie oskarżenia.

Pojawiły się też teorie spiskowe.

- Co rządzący chcą przykryć wrzawą medialną wokół oskarżenia dla "założyciela KOD" albo "byłego lidera KOD". I czy przypadkiem to, że od kilku dni aktywnie rozwijamy działalność stowarzyszenia Wolność Równość Demokracja nie spowodowało, że ten od wielu miesięcy zapowiadany akt oskarżenia został ogłoszony właśnie teraz

- stwierdził Kijowski.

Rzecznik stowarzyszenia Wolność Równość Demokracja Przemysław Wiszniewski powiedział Polskiej Agencji Prasowej że "jest zupełnie niezrozumiała i skandaliczna sytuacja, gdy o akcie oskarżenia dowiadujemy się z mediów, więc sprawa jest wysoce wątpliwa i według mnie ma charakter medialno-polityczny, a nie rzetelny".

- Myślę, że cała sprawa wybuchła, że powołaliśmy to stowarzyszenie i postanowiono nie czekać dłużej z tym aktem oskarżenia - uznał Wiszniewski.

- Bardzo liczymy na to, że niezawisły sąd oczyści Mateusza Kijowskiego ze wszystkich zarzutów

- podkreślił. Dodał, że Kijowski "w najbliższym czasie nie będzie odbierał telefonów".

Więcej: http://niezalezna.pl/2188...-ma-facet-tupet

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 14:20

Komentarze:

~

Bardzo proszę nie przeszkadzać pani Róży von Thun und Schmaltzownik, która samodzielnie najskuteczniej ośmiesza Platformę UBywatelską.

-----------------------------

elizabet

Panie Krzysztofie SZACUN.Pana chce się słuchać ,czytać.Ci co mu wpłacają i stoją w 1 szeregu z nim są tyle wart co i on.Ciekawe czy 1 złotówke wpłacili scerba, rysiu, nowacka, schetyna ,kamysz

----------------------------

ae

100% RACJA!! ILE TRZEBA MIEC W SOBIE NIENAWISCI DO POLSKI I POLAKOW ZEBY BLAZNOWAC Z ALIMENCIARZEM TYLKO DLATEGO ZE ZABRALI NADZWYCZJNYM NADLUDZIOM KORYTO!! TOTALNI TO HANBA ZE TACY BYLI PRZY WLADZY!

=============================

Czy Parlament Europejski cofnie swoją nagrodę dla Mateusza K.? Czy Róża Thun przeprosi?
„Porządek prawny, który zapewnia wolność dla każdego, to podstawowa rzecz” – mówił kiedyś Mateusz Kijowski. Dziś wiemy, co kryło się za tym postulatem. Niestety, porządek prawny w Polsce wciąż nie dorasta do pięt jego idei,, więc „wolność” – owszem, ale dla każdego, to już nie. A przecież lider KOD tłumaczył wyraźnie, że „Inicjatywa pojedynczych ludzi jest ważna, ale odpowiedzialność społeczna też. W tym sensie, żeby swój sukces umieć połączyć z jakąś formą troski o tych, którym się nie udało”. Już wtedy słowa te mogły dawać do myślenia nawet tym, którzy na ogół myśleniem nie zawracają sobie głowy. Bo przecież Kijowski próbował to wprowadzić w życie. Niestety, na drodze „połączenia własnego sukcesu z troską o tych, którym się nie udało”, czyli np. nim samym, stanął mu, jakżeby inaczej. kaczystowski reżim.

Mamy zatem dramat. Tragedię antyczną. Pisowscy siepacze podnieśli rękę na jednego z najważniejszych ludzi totalnej opozycji, wybitnego informatyka i trybuna ludowego. To oczywiście opinia nie moja. I pewnie nawet nie politycznych przyjaciół Kijowskiego, ale złamanego grosza nie postawiłbym na to, że w niektórych polskich domach takie właśnie „myślenie” nie zostało dziś włączone. Nienawiść części ulicznych zadymiarzy, walczących „w obronie demokracji”, w rzeczywistości zaś wyłącznie o to, by demokracja ta nigdy więcej nie oznaczała rządów Tych, Których Wybierać Nie Wolno, już dawno przekroczyła granice zdrowego rozsądku. Szloch nad losem Kijowskiego rozlega się tam więc od rana i potrwa do późnych godzin wieczornych.

Bo to ludzie, delikatnie mówiąc, dość dziwni. Nie przeszkadzają im ohydztwa krzyczane podczas gasnących marszów i śmiesznych paradek nierówności pod sufitem. Wrzeszczą, że Kaczyński to „Kain”, że „zabił brata”, że wprowadził dyktaturę. Rzucają się po chodnikach w pozycji „na Frasyniuka”, ale gdy dziennikarze podchodzą z pytaniem „O co chodzi w tej demonstracji”, w najlepszym razie zaczynają mruczeć pod nosem cytaty z pierwszych stron „Gazety Wyborczej”. W najlepszym, bo mogą przecież, jak pan „Farmazon”, zwyzywać od „k…”.

Bardzo im współczuję. To musi być szok. Nie, nie to, że ich ulicznemu idolowi grozi dziś do ośmiu lat więzienia – za wspólne ze skarbnikiem KOD, Piotrem CH. poświadczenie nieprawdy na 18 fakturach i przywłaszczenie 121 tysięcy złotych. Szok musi brać się z milczenia dawnych przyjaciół Kijowskiego. Jak mogą nie stawać w jego obronie wszyscy ci, z którymi ściskał się na marszach w obronie państwa prawa? Jak mogą, skoro wielokrotnie zapewniał, iż nie pobiera od KOD żadnego wynagrodzenia, a jego żona tłumaczyła, że „gdyby nie Mateusz, KOD dawno padłby ofiarą hakerów”?! Niestety, już wtedy ludzie, którzy naprawdę, nie na niby, opiekowali się stroną internetową KOD, twierdzili, że to wszystko bujda na resorach. Bo Kijowski nie wykonywał ŻADNYCH tego typu prac. Gorzej, że wkrótce potem, korzystając z resztek zdrowego rozsądku także zarząd KOD oznajmił, iż nie było żadnych ustaleń, na mocy których pan Mateusz mógłby sobie wypłacać pieniądze ze zbiórek lub sponsorskich datków. No, nie dramat?

Aż chciałoby się napisać – pokaż mi swego idola, a powiem ci, kim jesteś. Ale przecież nie byłoby kultu Mateusza Kijowskiego, gdyby nie wywindowali go na pozycję „króla ulicy” politycy tacy, jak Grzegorz Schetyna czy Ryszard Petru. Nie byłoby zachłyśnięcia się antypisowskich środowisk liderem Komitetu Obrony Demokracji, gdyby nie dopieszczała go, tydzień w tydzień, „Gazeta Wyborcza”. A „wyżebrana” przez Różę Thun - Nagroda Parlamentu Europejskiego, po której o demokracji dyskutował z Kijowskim sam Adam Michnik? Listy pochwalne pisał Lech Wałęsa, bronił przed krytyką sam Jacek Żakowski, pisząc o niepłaceniu przez Kijowskiego alimentów, iż „w Polsce od pokoleń mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę”. Wywiady nieomal „na klęczkach” robili i Justyna Dobrosz-Oracz, i Monika Olejnik, i Maciej Stasiński, i Wojciech Maziarski. Ten ostatni nawet po wypłynięciu oszustw pisał:, „Kijowski nabroił. Ale ile zrobił dobrego?”.

Zresztą, kto chce, niech poszuka cytatów, mamy ich do wyboru, do koloru, a co jeden, to bardziej pochwalny. Dość przypomnieć, że błyskawicznie stał się Kijowski wielką nadzieją niemal wszystkich środowisk, które w programie politycznym zapisaną mają dożywotnią walkę z PiS i Kaczyńskim. Z powodów na ogół wiadomych, i niech KOD-ziarska walka o ubeckie emerytury będzie tu najbardziej wymownym symbolem. Łykano wtedy każdy, kit, każdą brednię wielbiciela ajfonów i motorów. Nawet taką:

Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskiego, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem.

Długo jeszcze będziemy z czułością pamiętać o wszystkich tych, którzy w ślad za liderami PO, Nowoczesnej czy PSL widzieli w Kijowskim „swojaka” wiodącego ciemny lud na barykady, by to oni mogli wrócić do tzw. żłobów i koryt, ku uciesze pompujących go mediów. Czy Parlament Europejski, który dał mu swoją Nagrodę Obywatelską, wycofa się z tamtej kompromitacji, czy może uzna Kijowskiego za więźnia politycznego? Czy lobbująca wtedy w pocie czoła pani Thun przeprosi, czy zapadnie się pod ziemię ze wstydu?

Przyznam się bez bicia piany - marzy mi się wielki marsz w obronie Mateusza K. Nigdy dość kompromitacji ludzi traktujących swoich wyborców jak zbieraninę frajerów do dojenia.


źródło: https://wpolityce.pl/polityka/384660-czy-parlament-europejski-cofnie-swoja-nagrode-dla-mateusza-k-czy-roza-thun-przeprosi

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 15:41

Marzena Kruk w pułapce... :-)

=============================


Komentarze:

adam

Jak ukradła niech odda z nawiązką i do pracy przymusowej


------------------------------

Marek

Oszustka suczka, zarobiła więcej na jednym tylko złodziejstwie, niż prognozowane oszczędności rządu z powodu eliminowania stanowisk wiceministrów

-----------------------------

krasnal

Oj tam dla nich 30 baniek to na waciki

=====================

Marzena K. zarobiła na kamienicy przy Mokotowskiej 63 niemal 30 mln zł! Jutro sprawą zajmie się Komisja Weryfikacyjna
Jak nieoficjalnie ustalił wPolityce, Marzena K., słynna „milionowa urzędniczka” oraz jedna ze spółek, która odkupiła od niej kamienicę, mieli zarobić na transakcji dotyczącej nieruchomości przy Mokotowskiej 63 nawet 30 milionów złotych! Jutro tą nieruchomością zajmie się Komisja Weryfikacyjna. W sprawie pojawia się także nazwisko mec. Roberta N (brata Marzeny K.) oraz Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami, który miał wziąć nawet dwa miliony złotych łapówki za pomoc w nielegalnym zwrocie tej kamienicy.

W sprawie Mokotowskiej 63 dziwi jeszcze jedna sprawa. Okazuje się, że osobą reprezentującą nabywcę kamienicy jest mec. Maciej Górski znany z krytyki Komisji Weryfikacyjnej. W licznych mediach prezentowany jest jako niezależny ekspert. Mec. Górski twierdzi, że reprywatyzacja była prawidłowa. To kuriozalne w świetle łapówkarskich zarzutów dla Jakuba R.

Tym większe zdziwienie budzi, że to właśnie mec. Górski przygotował dla Naczelnej Rady Adwokackiej opinię o nowelizacji ustawy o komisji weryfikacyjnej, która ma usprawnić i tak dynamiczne prace komisje, ale przede wszystkim nowelizacja pozwoli się zająć szerszym kręgiem spraw. Nie tylko zwrotów w naturze, ale również decyzjami odszkodowawczymi, na których Marzena K i jej brat uzyskali co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.


Co ciekawe, były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej przebywa obecnie w areszcie, tak jak inni prominentni warszawscy prawnicy. Jak widać, środowisko nie dąży do samooczyszczenia, a kluczowe opinie NRA w sprawach tak wrażliwych dla adwokatów wydaje mec, którego klienci nie wydają się być bezpośrednio zainteresowani wyjaśnieniem afery reprywatyzacyjnej.

Sprawa kamienicy przy Mokotowskiej 63 budzi też inne kontrowersje. Dziwne jest to, że już w 2004 roku reprywatyzacja została zablokowana, wydano w tej sprawie ostateczne decyzje Prezydenta m. st. Warszawy i Wojewody Mazowieckiego.
Szeroko opisała to „Gazeta Wyborcza”. W 2008 roku do sprawy wkroczył jednak reprywatyzacyjny „cudotwórca” mec. Robert N, brat Marzeny K. i wobec istnienia decyzji odmawiających reprywatyzacji, w 2011 roku udało mu się doprowadzić do zwrotu nieruchomości. Pomagał mu w tym właśnie Jakub R. Niedawno prokuratura regionalna we Wrocławiu postawiła Jakubowi R i jego matce Alinie D zarzut przyjęcia 2 milionów złotych za wydanie tej decyzji. W areszcie znajduje się nie tylko b. wiceszef BGN, ale także sam mec. Robert N. Prokuratorskie zarzuty usłyszała też Marzena K. ”Milionowa urzędniczka” miała zarobić na Mokotowskiej 63 kilkadziesiąt milionów złotych. Już jutro sprawą tej kamienicy zajmie się Komisja Weryfikacyjna.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/384676-nasz-news-marzena-k-zarobila-na-kamienicy-przy-mokotowskiej-63-niemal-30-mln-zl-jutro-sprawa-zajmie-sie-komisja-weryfikacyjna

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14381
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 17:40


Gdzie inwestować? Polska trzecia w globalnym rankingu!
Według raportu Banku Światowego Polska jest trzecim najatrakcyjniejszym krajem na świecie do inwestowania. Wyprzedzają nas tylko Filipiny i Indonezja. Francja dopiero na 19. Miejscu. Wielka Brytania na 17. Niemcy nie weszli nawet do pierwszej 20

Bazując na raporcie i wytycznych Banku Światowego zespół U.S. News - wpływowy autor zestawień i rankingów, stawianych obok rankingów Forbes’a, uznany autor rankingów uczelni wyższych oraz innych, jak rankingi placówek medycznych - zidentyfikował najlepsze kraje do inwestowania w 2018 roku.

Na potrzeby rankingu najlepszych krajów do inwestowania zastosowano skupiono się tylko na ośmiu z 65 atrybutów: przedsiębiorczości, stabilności gospodarczej, sprzyjającym warunkom podatkowym, innowacyjności, wykwalifikowanej sile roboczej, biegłości technologicznej obywateli, dynamice gospodarki, poziomie korupcji. Zebrano ponad 6 tysięcy opinii osób decyzyjnych w biznesie na świecie.

Lista krajów od najatrakcyjniejszego:

Filipiny

Indonezja

Polska

Malezja

Singapur

Australia

Hiszpania

Tajlandia

Indie

Oman

Czechy

Finlandia

Urugwaj

Turcja

Irlandia

Holandia

Wielka Brytania

Brazylia

Francja

Chile

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...balnym-rankingu

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 321 z 343  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.