forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:49

Komentarze:

Andy

1. spowodować żeby ogrzewanie gazem było tańsze niż węglem o około 30%
2. spowodować aby LPG był tańszy od benzyny o okolo 50%
3. dopłacić do wymiany starych pieców węglowych na gazowe ok 50%
i za dwal lata nie będzie problemu ze smogiem
TO TAKIE PROSTE


-----------------------------------

ewf

Jak te markizy są tak rewelacyjne i czyszczą powietrze w co nie wierzę to może trzeba je założyć na komin a nie na okno.

===========================

Zabezpieczyć się przed zabójczym smogiem. Polacy znaleźli rozwiązanie
Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie. Smog u nas jest nawet bardziej niebezpieczny niż w Chinach. Urzędnicy od dawna próbują rozwiązać ten problem, ale z marnym skutkiem. Przed toksycznymi pyłami musimy więc chronić się sami.

Polski Alarm Smogowy przeanalizował ubiegłoroczne dane ze stacji pomiarowych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wyniki są przerażające. Nie ma w Polsce miejscowości z krystalicznie czystym powietrzem. Za to jest coraz więcej zanieczyszczonych.

Najwięcej toksycznych miast znajduje się na Śląsku, ale najbardziej zatrutą aglomeracją jest Kraków – 165 dni ze smogiem rocznie! Mało tego, średnie roczne stężenie rakotwórczego PM10 wynosi tam 56,7 ug/m3, podczas, gdy dopuszczalna norma to 40 ug/m3.

Wspomniany PM10 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych, zawierających substancje toksyczne, m.in. benzopiren, metale ciężkie oraz dioksyny i furany.

Niechlubną listę najbardziej skażonych miast w naszym kraju tworzą m.in. Opoczno (150 dni smogu i stężenie 52,2 ug/m3), Pszczyna (50.09 ug/m30), Myszków, Rybnik, Wodzisław Śląski, Katowice, Gliwice, Nowa Ruda, Kalwaria Zebrzydowska, Warszawa.

Na drugim biegunie są m.in. w Gdynia (4 dni smogu w roku, stężenie 15,4 ug/m3), Sopot, Szklarska Poręba, Słupsk, Suwałki, Białystok, Szczecin i Gdańsk.

Samorządy szybsze niż rząd, ale wciąż powolne

Smog w Polsce jest 25 razy bardziej szkodliwy niż w Chinach. Co ciekawe w Państwie Środka smog ma często pochodzenie naturalne. Na Starym Kontynencie natomiast jest efektem uprzemysłowienia i niskich emisji.

Potwierdził to ekspert od zanieczyszczenia powietrza, prof. Frank Kelly z King College London. Stwierdził on, że ryzyko chorób dróg oddechowych jest znacznie większe w Europie niż w Chinach, a śmiertelność zwiększa się wraz z wielkością zanieczyszczenia.

W Polsce głównymi winowajcami smogu są – oprócz samochodów – piece opalane węglem oraz kominki na drewno.

Dotychczas rząd po macoszemu traktował ten problem. Dopiero w tym roku Ministerstwo Rozwoju wprowadziło rozporządzenie dotyczące kotłów grzewczych. Od lipca 2018 roku nie będzie można produkować ani instalować pieców o klasie emisyjności niższej niż piąta. Co jednak z piecami, które trują nas obecnie? Na razie nic, bo ich wymiana kosztowałaby miliardy złotych.

Powolne w walce ze smogiem są także samorządy, które w wielu województwach wprowadziły jedynie uchwały antysmogowe (zaostrzające kryteria dotyczące jakości spalanego paliwa oraz zwiększające wymagania dotyczące kotłów, pieców i kominków). Radni przyjęli nowe przepisy w województwie małopolskim, śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim i opolskim.

W województwie wielkopolskim uchwała ma zostać przegłosowana na początku 2018 roku. W największych miastach, jak Kraków czy Warszawa, w dniach, w których poziom stężenia pyłów był szczególnie wysoki, wprowadzano dni darmowej komunikacji. Dodatkowo ograniczany jest – choć z marnym skutkiem – ruch samochodów w centrum miasta, a dopłaty mają zachęcić mieszkańców do wymiany trujących pieców.

Jak się chronić?


Niestety nie ma jednej, prostej recepty na zminimalizowanie skutków oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Jeśli nie zaczniemy chronić się sami, nikt nam nie pomoże.

Podstawowa zasada – aplikacja na telefonie lub monitoring powietrza w naszej okolicy na stronach Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jeśli jest złej jakości, trzeba – jeśli to możliwe – zrezygnować z wyjścia z domu.

Chronić należy również sam dom, bo to w nim wbrew pozorom spędzamy najwięcej czasu. Jak? Stosując oczyszczacze powietrza albo innowacyjne markizy lub ramki antysmogowe cleanAir.

To ostatnie rozwiązanie to pomysł polskich inżynierów z firmy FAKRO z Nowego Sącza. Markizy mogą być opuszczane ręcznie lub automatycznie. Montowane są na zewnątrz okna.

- To unikatowe artykuły na rynku. Dzięki nim powietrze w pomieszczeniu jest przefiltrowane i czyste – wyjaśnia Wojciech Chronowski, manager produktu firmy FAKRO. - Markizy wyłapują niebezpieczne i rakotwórcze mikroskopijne pyły smogowe PM10, PM5 i PM2,5, pełniąc przy tym dodatkowo rolę ochronną wiosną, latem i jesienią – podkreśla.

Markizy chronią bowiem nie tylko przed smogiem, ale także przed alergenami, bakteriami czy kurzem, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla alergików, którzy negatywnie odczuwają skutki pylenia roślin.

Wspomniane produkty działają również jako moskitiera, stanowiąc niezawodną zaporę dla uciążliwych insektów, a membrana w nich zastosowana chroni przed przegrzaniem pomieszczeń w czasie upałów – zatrzymuje minimum 80 proc. energii słonecznej.

Wyłapuje, czyści, chroni

Jak to jest możliwe? Markizy i ramki są efektem wieloletnich badań prowadzonych przez europejskich naukowców na zlecenie firmy FAKRO. Unikalne cechy membrany Respilon Air® zostały zbadane i potwierdzone w renomowanych laboratoriach, takich jak EMPA (Szwajcaria), VUT (Czechy) i Nelson (USA).

Najważniejszym elementem markiz i ramek cleanAir są specjalistyczne membrany Respilon Air®. Membrana filtrująca to bardzo gęsta sieć zawierająca włókna o średnicy 50-150 nanometrów. Niezwykle silne nanowłókna tworzą zwartą, mocną konstrukcję, dzięki czemu membrana stosowana w produktach filtrujących FAKRO stanowi skuteczną barierę przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu – zapewnia prof. dr hab. inż. Jacek Schnotale z Katedry Ogrzewnictwa, Wentylacji, Klimatyzacji i Chłodnictwa Politechniki Krakowskiej.

To właśnie ona zatrzymuje zanieczyszczenia, ograniczając ich stężenie we wnętrzu mieszkania.

- Potrafi zatrzymać nawet 97-100 proc. niebezpiecznych związków. Z kolei przepuszczalność czystego powietrza przez membranę wynosi około 20 proc. To wystarczy, by po otwarciu okna bez problemu przewietrzyć mieszkanie – przekonuje Chronowski. - Problem smogu w Polsce nie zostanie niestety rozwiązany za rok czy dwa. Przypuszczamy, że może to potrwać co najmniej dekadę. W tym czasie musimy się chronić, a ramki i markizy mogą być doskonałym rozwiązaniem, zarówno w domu, jak i w biurach – przekonuje.

Pomysł FAKRO ma jeszcze jedną zaletę – rolety są wielokrotnego użytku, a ich żywotność gwarantowana prze producenta to 7-10 lat. Na dodatek są proste i łatwe w utrzymaniu. Membranę wystarczy co jakiś czas umyć wodą z mydłem, by służyła przez długie lata.

źródło: https://www.money.pl/gosp...,0,2393759.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 16:24

Komentarz:

Mecenas

CB powinno zweryfikować wszystkie "reaktywowane" spółki po 1989 r. I nie cackać się ze złodziejami, tylko odbierać im

=========================

Reprywatyzacja: Śledczy na tropie miliarderów. W proceder uwikłanych było kilku najbogatszych Polaków
– W grę mogą wchodzić miliardy złotych, a śledczy odkrywają nowe tropy. W tych sprawach mogą się pojawić znane nazwiska – mówi DGP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. I zapewnia, że patologia zostanie wypalona gorącym żelazem dzięki działaniom prokuratury, CBA i komisji weryfikacyjnej.

Jak zamienić wartość sentymentalną w majątek


Z naszych ustaleń wynika, że wśród znanych nazwisk, znajdują się osoby uznawane za biznesowych wizjonerów.

– Teraz wychodzi, że ich wizjonerstwo oparte było o przekręt. Chodzi o osobę, która nawet dziś znajduje się w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków, o osobę, która jest w pierwszej trzydziestce. I – tu nie ma sensu robić tajemnic – o Ryszarda Krauzego – słyszymy od informatora dobrze zorientowanego w śledztwie.

Przekręt miał być oparty na jednym ze sposobów wyłudzania nieruchomości lub odszkodowań, na papiery przedwojennych spółek.

– Grupa osób spostrzegła, że można było bez problemu, za grosze, nabyć dokumenty przedwojennych spółek na bazarach, w antykwariatach i aukcjach internetowych. W oparciu o kupione akcje „reaktywatorzy” wyobrazili sobie, że mogą podawać się za akcjonariuszy przedwojennych spółek – wyjaśnia Leszek Koziorowski, wspólnik w kancelarii GESSEL. Składano do samorządów wnioski o zwrot nieruchomości, które dawnym właścicielom były odebrane wskutek nacjonalizacji.

Mówiąc prościej: osoba, która kupiła dokument o kolekcjonerskim znaczeniu, mający wartość sentymentalną, robiła z niego użytek przed lokalną władzą i sądami. I często odzyskiwała grunty warte majątek, podając się za byłego właściciela.

Po co Krauze reaktywował C. Ulricha


Zdaniem CBA, którego funkcjonariusze w ostatni czwartek przeprowadzili zmasowaną akcję w Warszawie, Kielcach, Krakowie, Gdańsku i kilku innych mniejszych miastach, w ponad 40 przypadkach mogło dojść do popełnienia przestępstw oszustwa, wskutek których Skarb Państwa stracił majątek wart co najmniej kilkaset milionów złotych.

Jedna ze spółek, która została przejęta w kontrowersyjny sposób, to warszawskie Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich. Założona w 1805 r. firma została w latach 90. reaktywowana przez Ryszarda Krauzego. Na pozyskanych w ramach reprywatyzacji terenach stoi dziś m.in. galeria handlowa Wola Park, znajduje się tam duża spółdzielnia mieszkaniowa. Budowana jest też stacja drugiej linii metra.

– To gargantuiczny majątek. Jeśli uda się udowodnić, że został przejęty w nielegalny sposób, byłaby to nowa, większa afera reprywatyzacyjna – mówi osoba dobrze zorientowana w śledztwie.

Wśród reaktywowanych spółek są znane przedwojenne podmioty. – Warszawskie Towarzystwo Fabryk Cukru SA, Warszawskie Towarzystwo „Motor” SA, Warszawska Fabryka Masowych Wyrobów Blaszanych „Tłocznia” SA, Przemysł Mydlarski i Perfumeryjny „Fryderyk Puls” SA, Siła i Światło SA, ESGE SA w Krakowie, Elektrownia w Kielcach SA, Zjednoczone Browary Warszawskie „Haberbusch i Schiele” SA, Zakłady Amunicyjne „Pocisk” SA, Jaworzyńskie Komunalne Kopalnie Węgla SA i wiele innych – wylicza jednym tchem mec. Leszek Koziorowski.

Problem na życzenie państwa

Przez lata państwowe służby otrzymywały sygnały o możliwych nieprawidłowościach, lecz nie podejmowano zdecydowanych działań. Jerzy Mrygoń, były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami, w książce „Reprywatyzacja warszawska. Byli urzędnicy przerywają milczenie”, zapytany o proceder reaktywacji przedwojennych spółek, utyskuje, że informował o takich przypadkach.

„Chodziło o spory majątek, więc chcieliśmy zainteresować sprawą Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która prosiła swego czasu o informacje o próbach reaktywacji spółek na podstawie akcji kolekcjonerskich. Moje pismo pozostało jednak bez odpowiedzi. Napisałem więc po raz drugi. Dostałem wtedy odpowiedź, zgodnie z którą miałem się zwrócić do jednej z prokuratur apelacyjnych. Powiadomiłem więc o sprawie wskazaną prokuraturę apelacyjną. Po kilku tygodniach dostałem informację, że sprawę przekazano do prokuratury okręgowej. A po kolejnych, że znowu nastąpiło przekazanie, tym razem do prokuratury rejonowej” – stwierdził Mrygoń.

Marcin Bajko, były szef stołecznego BGN, zapewnia w rozmowie z DGP, że stołeczni urzędnicy nie mogli nic więcej zrobić.

– Sądy, KRS i inne organy rejestrujące pochylały się nad problemem reaktywacji przedwojennych spółek i dochodzili do wniosku, że czynności były dokonywane zgodnie z prawem. Problem w tym, że większość z tych spółek nie została wykreślona z rejestru handlowego. Organy państwowe nie zniszczyły ani skutecznie nie anulowały dawnych akcji spółek, a przecież państwo było w ich posiadaniu – tłumaczy Bajko.

– Ówczesny minister Skarbu Państwa powinien wykonywać swoje funkcje w reaktywowanej spółce, np. brać udział w głosowaniach lub doprowadzić do likwidacji reaktywowanej spółki – nie robił tego. A zatem to problem, który powstał na własne życzenie państwa – dodaje.

Zbigniew Ziobro przyznaje, że skala nieprawidłowości miała gigantyczne rozmiary. I z miesiąca na miesiąc wychodzą nowe kwestie, a śledczy dziwią się, że przez lata dochodziło do skandalicznych zaniechań. Dlatego trzeba działać dwutorowo. Po pierwsze, osądzić wszystkich, którzy dorobili się na reprywatyzacyjnym procederze, choć nijak nie ucierpieli na nacjonalizacji majątku. Po drugie – jak podkreśla minister sprawiedliwości – fundamentalne znaczenie ma przygotowana przez wiceministra Patryka Jakiego ustawa reprywatyzacyjna. Tak, by problem już nigdy nie powrócił.

Skarb Państwa stracił majątek wart kilkaset milionów złotych

źródło: http://prawo.gazetaprawna...iliarderow.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 18:32

Dwa wakaty w komisji ds. Amber Gold. Kto zastąpi Kopcińską i Suskiego?
Po zmianach personalnych w otoczeniu szefa Rady Ministrów ogłoszonych dziś przez Mateusza Morawieckiego, w komisji ds. afery Amber Gold powstaną dwa wakaty. Nowy szef gabinetu premiera, Marek Suski, pełnił bowiem w komisji funkcję wiceprzewodniczącego, a Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu, była jej członkiem.

- Marek Suski i Joanna Kopcińska nie będą w stanie łączyć swoich nowych funkcji z zasiadaniem w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Trzeba będzie znaleźć, co nie będzie łatwe, równie dobrych członków komisji


- powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił przy tym uwagę, że przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) "sprawnie zarządza całością niezwykle trudnych zagadnień, niezwykle skomplikowanych spraw, związanych z tomami akt, pism, odpowiedzi różnych instytucji, które były w to włączone".

- Jestem pełen podziwu dla całej komisji, że stara się wyjaśnić prawdę

- podkreślił szef rządu.

- Tutaj rzeczywiście będzie potrzebne zastępstwo

- dodał Morawiecki.

Marek Suski, wiceprzewodniczący komisji ds. afery Amber Gold, został dziś mianowany szefem gabinetu Prezesa Rady Ministrów. Joanna Kopcińska będzie pełnić funkcję rzecznika rządu Mateusza Morawieckiego.

źródło: http://niezalezna.pl/2118...nska-i-suskiego
Czytaj też : http://wiadomosci.onet.pl...rzadzie/02213l5

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 22:52

Komentarze:

[email protected]

BRAWO policja! BRAWO prokuratura! Wyłapywać te szumowiny zanim zaczną ZABIJAĆ!

------------------------------

M.

Bardzo dziwne. Dowody są, wszystko nagrane. Wystarczy wytoczyć proces. Po co komuś przeszukiwać dom i grzebać w komputerze? Czy jak przejadę autem na czerwonym to mi też można przeszukać mieszkanie?

===========================

„Farmazon” w kajdankach! Policja przeszukuje nieruchomości i zabezpiecza telefony Franciszka Jagielskiego, który zaatakował dziennikarkę "W tyle wizji"Portal wPolityce.pl potwierdził informacje, które na twitterze opblikował lider Obywateli RP Paweł Kasprzak. Wynika z nich, że policja przeszukuje dom i bar Franciszka Jagielskiego, który „wsławił” się atakiem na reporterkę „W tyle wizji” w trakcie ostatnich protestów związanych z ustawami o SN i KRS. Zatrzymania i przeszukania w domu „Farmazona” powtwierdził portalowi wPolityce.pl rzecznik Komendy Głównej Policji. Działania policji wynikają z decyzji Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Franek, ten który pod Sejmem sklął „reporterkę” z „W Tyle Wizji”, siedzi właśnie skuty w radiowozie, podczas gdy policja bez nakazu przeszukuje mu dom i bar, który prowadzi. Rekwirowanie są telefony, kamery, dyski. To się dzieje w Łodzi, teraz.

– napisał Paweł Kasprzak na twitterze.

Prawnik na miejscu, media powiadomione, Obywatele RP.

– dodał.

Więcej mam szacunku dla k*&^y spod latarni, niż dla Ciebie (Odpuść, do gó@#a się nie przemawia - słychać w tle). Tamta przynajmniej wie o co chodzi, a Ty jesteś sprzedajna za nic…

– wrzeszczał reporterki TVP „obrońca demokracji” Franciszek Jagielski.

Sprawę zatrzymania Franciszka Jagielskiego potwierdził Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Działamy zgodnie z zarządzeniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Otrzymaliśmy polecenie zatrzymania tego mężczyzny i przeszukania

– powiedział mł. insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Mężczyzna, który obrażał dziennikarkę to Franciszek Jagielski, właściciel firmy ochroniarskiej Farmazon z Łodzi. Mężczyzna często ochrania manifestacje antyrządowe. Chroni również „gwiazdy” III RP. Na facebookowym profilu agencji ochrony mienia i życia Farmazon i na koncie prywatnym pana Jagielskiego można znaleźć zdjęcia z osobami, które ochrania. Można znaleźć m. in. fotografie z Lechem Wałęsą, Leszkiem Balcerowiczem, Zbigniewem Hołdysem, Bronisławem i Anną Komorowską.

źródło + video: https://wpolityce.pl/polityka/372520-nasz-news-farmazon-w-kajdankach-policja-przeszukuje-nieruchomosci-i-zabezpiecza-telefony-franciszka-jagielskiego-ktory-zaatakowal-dziennikarke-w-tyle-wizji

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 12:49

Pełna rekonstrukcja rządu - po święcie Trzech Króli
Głębsza rekonstrukcja w ministerstwach rządu Mateusza Morawieckiego jest przewidziana na styczeń, po święcie Trzech Króli, które przypada 6 stycznia - poinformował dziś wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szefem kancelarii premiera będzie Michał Dworczyk - dotąd wiceminister obrony, szefem gabinetu premiera Marek Suski - dotychczas m.in. wiceszef klubu parlamentarnego PiS, a rzeczniczką rządu - posłanka PiS Joanna Kopcińska.

Bielan był pytany w radiowej Trójce, czy to „prognoza głębszych zmian”. „Pan premier Morawiecki chciał nieco szybciej zmienić swoje najbliższe otoczenie i tej +małej rekonstrukcji+ chciał dokonać jeszcze przed świętami. Głębsza rekonstrukcja w resortach, w ministerstwach, jest przewidziana już na styczeń, po święcie Trzech Króli” - odparł.

Dopytywany, którzy ministrowie zostaną wymienieni, wicemarszałek podkreślił, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Mateusza Morawieckiego, zmiana na pewno nastąpi w ministerstwie finansów i rozwoju. „Tu siłą rzeczy dojdzie do zmian personalnych, bo premier już zapowiedział, że po rekonstrukcji styczniowej nie będzie pełnił funkcji ministra” - oświadczył Bielan.

Jego zdaniem, obecny rząd działa dobrze, ale - jak dodał - w każdym z nich można „oprawić pewne rzeczy”.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem. Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pytany we wtorek w TVP, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: „Jestem niemalże pewien, że to będzie na początku przyszłego roku”. W ocenie prezesa PiS, „zmiany będą dosyć głębokie”.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...ie-trzech-kroli

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 14:06

Komentarze:

wowa

Tak trzymać, a teraz brać się za sitwę z po, psl, nowoczesnej, sld tam dopiero będą zarzuty. Na wszystko są kwity, ryzy, bronek, siemonak, kłamczucha, bufetowa do paki

----------------------------

ck.

Nie ma w tym nic dziwnego , że PiS " łapie " swoich . Albo się chce rządzić krajem , albo go okradać . PiS wybrał rządzenie . I tyle .

=====================

Senator Stanisław Kogut zostanie zatrzymany! Prokuratura jeszcze dziś będzie wnioskowała o uchylenie mu immunitetu
Senator Stanisław Kogut może zostać zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze! Prokuratura jeszcze dziś wnioskować będzie o uchylenie mu immunitetu. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że sam senator mógł przyjmować łapówki, a dowody zdobyte przez agentów poprzez działania operacyjne są bardzo mocne. CBA dysponować ma nagraniami i innymi dowodami, z których ma wprost wynikać, że prominentny senator PiS przyjmuje korzyści majątkowe.

Jak już informowaliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne w wyniku własnych działań zatrzymało cztery osoby w Małopolsce: prezesa dużego inwestora na rynku nieruchomości, prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena z branży budowlanej. Portalowi wPolityce.pl udało się potwierdzić, że wśród zatrzymanych jest syn obecnego senatora PiS - Stanisława Koguta.

Jak ustaliliśmy, sam senator Stanisław Kogut może zostać zatrzymany przez CBA. Jeszcze dziś do prokuratura wystosować ma wniosek o uchylenie mu immunitetu.

Śledztwo CBA prowadzone jest w sprawie powoływania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych - podał Kaczorek. Działania CBA nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach - zaznaczył Kaczorek.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/372646-nasz-news-senator-stanislaw-kogut-zostanie-zatrzymany-prokuratura-jeszcze-dzis-bedzie-wnioskowala-o-uchylenie-mu-immunitetu

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 15:49

Komentarz:

[email protected]

Tuleya zapewne uważa się za alfę i omegę wymiaru sprawiedliwości, a tak naprawdę, nie zna i nie stosuje się do żadnych zasad etycznych. Jako ateista może odrzucać Dekalog, ale jako zadeklarowany Europejczyk powinien stosować się chociaż do zasad moralnych zapisanych np. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Ten kmiot, z wyglądu cierpiący na ADHD jest skrajnie niezawisły i niezależny nawet od moralności traktując ją jako wyraz prywatnego światopoglądu. On jest po prostu zdemoralizowany! Niezależność i niezawisłość sędziowska (czytaj BEZKARNOŚĆ) przypomina czasy PRL-u z "Misia".

"Ja tutaj jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam! Tu pisze! Niech pan se przeczyta. ZA GARDEROBĘ I RZECZY ZOSTAWIONE W SZATNI SZATNIARZ NIE ODPOWIADA"

Tuleya za swoje wyroki sprzeczne z powszechnie obowiązującymi zasadami etyki i moralności też nie.

===============================

Adam Borowski o Tulei: "Nie jest sędzią niezawisłym. To żołnierz na froncie obrony przywilejów kasty sędziowskiej"
To tylko świadczy o mentalności pana sędziego. Nie jest sędzią niezawisłym, to żołnierz na froncie obrony przywilejów kasty sędziowskiej i państwa teoretycznego

– powiedział Adam Borowski w rozmowie z wPolityce.pl, komentując decyzję sędziego Igor Tulei.

Za nami Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej. Jak Pan ocenia występ Grzegorza Schetyny, który zapowiada rozliczenie rządów PiS po ewentualnym powrocie jego partii do władzy?

Adam Borowski, opozycjonista z czasów PRL
: Nic nowego. Nie powiedziano nic nowego, nie było żadnej propozycji dla wyborców. Jeden wielki atak na PiS i zapowiedź rozliczeń. Ciekaw jestem tylko w jaki sposób te rozliczenia mieliby przeprowadzić. Skoro sądy i prokuratura mają być niezależne, to jak mają rozliczyć PiS, skoro wszystko dzieje się zgodnie z prawem? Nawet postawienie przed Trybunałem Stanu musi się odbyć za zgodą Sejmu. A nawet to jest sankcja polityczna, a nie karna. Te słowa były skierowane do najtwardszego elektoratu PO, który chce wsadzać ludzi do więzienia. Ci sami walczą o tzw. wolne sądy.

Igor Tuleya uchylił w całości decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie posiedzenia Sejmu na Sali Kolumnowej. Z czego wynika ta decyzja sądu?

To wyłącznie decyzja polityczna. Ten sędzia wielokrotnie podejmował decyzje, które uzasadniał w sposób absolutnie polityczny. Używał nawet tak nieuprawnionych określeń jak te o „stalinowskich metodach”. Wykazał się ignorancją i niewiedzą, albo świadomie kłamał. Nie jest niezależnym sędzią. Stoi na straży ochrony interesów poprzedniej władzy. To dzięki jego decyzji Ryszard Bogucki otrzymał ogromne odszkodowanie za pobyt w areszcie. Trudno to nawet komentować. Ludzie, którzy siedzieli w więzieniach za komuny, w warunkach sto razy gorszych, dostali grosze zadośćuczynienia. To tylko świadczy o mentalności pana sędziego. Nie jest sędzią niezawisłym, to żołnierz na froncie obrony przywilejów kasty sędziowskiej i państwa teoretycznego.

W środę decyzja ws. art. 7 wobec Polski. Obawia się Pan tej decyzji?

Po rozmowie premiera Morawieckiego z panem Macronem byłbym bardzo zdziwiony, gdyby do tego doszło. Świetnie przygotowany polski premier przedstawił analizę reformy sądów francuskich po wojnie, gdy ten kraj wychodził z systemu podległości państwa Vichy wobec Niemiec. Prezydent Macron się uśmiechnął i mam nadzieję, że zrozumiał niestosowność nalegań na Polskę ws. sądów. Myślę też, że Komisja Europejska zda sobie sprawę, że sądy i ochrona życia nie podlegają jurysdykcji europejskiej. Nie mają do tego prawa. Zajmując się problemem polskich sądów łamią zasady przyjęte w Traktacie Lizbońskim. Nie obawiam się tego dnia, bo ta decyzja prowadzi do sankcji, ale ich nie wprowadza. Potrzebna jest jednomyślność wszystkich członków Wspólnoty. A przecież mamy przyjaciół, takich jak Węgry. Nie możemy sobie pozwolić na to, by łamano zasady traktatowe.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/372524-nasz-wywiad-adam-borowski-o-tulei-nie-jest-sedzia-niezawislym-to-zolnierz-na-froncie-obrony-przywilejow-kasty-sedziowskiej

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 21:06

Komentarze:

marian

z wyzszym sprzataja mieszkania?a ile polek z wyzszym pracuje w hipermarkietach;normalnie na stoisku.min.moja zona.

-----------------------------------------

Typowy Kowalski

Szanuję Ukraińców, ale pamiętam jak jeszcze niedawno osoby np. ze stopniem doktora z fizyki, czy absolwenci medycyny z Polski na magazynie w Wielkiej Brytanii pracowali. Przykro mi, że na Ukrainie są ciężkie warunki życiowe, ale nikt nikogo do pracy w Polsce nie zmusza.

==================================

Ukrainki po 3 fakultetach sprzątają u nas mieszkania [ZOBACZ]


Wiele Ukrainek mieszkających w Polsce ma wyższe wykształcenie, prowadziły swoje firmy, ale na Ukrainie nie ma już na to miejsca. Dlatego, aby zarabiać pieniądze, podejmują się w Polsce każdej pracy, także sprzątania w naszych mieszkaniach. Inna Potapova i Yevheniia Chugunova powiedziały o tym, z czym muszą się zmagać w pracy. - Przyjechałam tutaj, bo nie miałam wyboru, na Ukrainie jest wojna - zaznaczyła w "Dzień Dobry TVN" Potapova.

źródło + video: http://www.gazetawroclaws...obacz,12717106/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 23:04

Komentarze:

isia

To nie jest śmieszne. Matka, która czterolatce czyta do snu konstytucję powinna zostać pozbawiona praw rodzicielskich. To przecież znęcanie się nad małym dzieckiem.

-------------------------------

[email protected]


Obawiam się, że niedługo każdy Polak będzie miał zarzucone, że żyje niezgodnie z konstytucją. Jak jem bułkę to się zastanawiam, czy to jest zgodne z konstytucją haaa! Histeria na ten temat ośmiesza konstytucje i trywializuje jej zasady.

=======================

#KONSTYTUCJA. Internauci z rozbawieniem o swoich przygodach z konstytucją. "Kelner zamiast karty dań przyniósł #konstytucja. Głód mi przeszedł"
Z dużym odzewem spotkało się na Twitterze wyznanie Alicji Cichoń (powiązanej z Platformą Obywatelską), która wyznała, że do snu swojej 4-letniej córce czyta konstytucje. Internauci zszokowani tym wyznaniem, pospieszyli z pomocą i radzą co można czytać dzieciom do snu. Pojawiły się również podpowiedzi, co można pośpiewać przy wigilijnym stole zamiast kolęd.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/372782-konstytucja-internauci-z-rozbawieniem-o-swoich-przygodach-z-konstytucja-kelner-zamiast-karty-dan-przyniosl-konstytucja-glod-mi-przeszedl

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Gru 20, 2017 10:14

Największa inwestycja państwowej spółki za rządów PO okazała się być gigantyczną wtopą. Kto próbował wsadzić KGHM na minę?
Na koniec 2011 r. KGHM był w doskonałej kondycji finansowej. Spółka nie posiadała żadnych zobowiązań kredytowych. Szykowała się do wypłaty olbrzymiej dywidendy. Ale przyszedł rok 2012 i władze tego państwowego giganta (kontrolowanego wówczas przez rząd Tuska), postanowiły zainwestować wolne środki. Za 9,44 mld zł nabyły kanadyjską spółkę wydobywczą Quadra FNX. W ciągu 4 kolejnych lat długi polskiego giganta miedziowego urastają do 6,55 mld zł, a złoża Quadry zlokalizowane w Chile zamiast zysków zaczęły przynosić setki milionów strat.

Tuż po przejęciu przez KGHM kanadyjskiej Quadry okazało się, że spółka Sierra Gorda SCM (która jest kontrolowana przez Quadrę) wcale nie była perłą w koronie, która miała KGHM dać gigantyczne zyski. Projekt ten wymagał przeprowadzenia sporych inwestycji, a na to były potrzebne potężne pieniądze. Sierra Gorda podpisała wówczas z kilkoma japońskimi bankami umowę kredytu na kwotę 1 mld USD.

Bardzo szybko zrozumiano, że inwestycja KGHM w kanadyjską Quadrę to - delikatnie mówiąc - nie był strzał w "dziesiątkę". Kopalnia Sierra Gorda miała wydobywać 120 tys. ton miedzi i 50 mln funtów molibdenu rocznie. Niestety ilość wydobywanego surowca okazała się być znacznie mniejsza. Efekt? Kolejne nakłady inwestycyjne w chilijską kopalnie zmusiły KGHM do zawarcia w lipcu 2014 r. umowy niezabezpieczonego odnawialnego kredytu konsorcjalnego w kwocie 2,5 mld USD! Kurs akcji KGHM na warszawskiej giełdzie poleciał na łeb na szyję, a na koniec 2015 r. suma zobowiązań spółki w przeliczeniu na złotówki przekroczyła równowartość 6,55 mld zł.

Projekt Sierra Gorda tylko przez 2 lata przyniósł 7,5 mld zł straty. Zamiast wielkiej inwestycji, która miała polskiemu KGHM przynosić duże zyski, spółka ciągle ma w Chile wielką dziurę w ziemi. Obecnie ostrożne szacunki mówią, że na pierwsze zyski z chilijskiej części Quadry KGHM będzie mógł liczyć dopiero za 3-4 lata.

Ale to nie koniec złych wiadomości związanych z decyzją zarządu KGHM z 2012 roku, aby przejąć kanadyjską Quadrę. Kilka dni temu władze prowincjonalne kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska nie przyznały Certyfikatu Oceny Środowiskowej dla projektu budowy kopalni miedzi i złota "Ajax", który również został nabyty przez KGHM w trakcie przejmowania Quadry. Wygląda więc na to, że KGHM w Kanadzie dysponuje, póki co, kosztownym fragmentem ziemi na pustkowiu, z którym nic nie może zrobić.

Powstaje pytanie - gdzie była Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która ma obowiązek osłaniać wywiadowczo duże inwestycje strategicznych spółek Skarbu Państwa? Zgodnie z ustaleniami portalu Kulisy24.com - przy prawidłowym przeprowadzeniu badań i wycenie, zakup kanadyjskiej Quadry z jej złożami i zastałą infrastrukturą przez KGHM powinien być zatrzymany przez wewnętrzne mechanizmy spółki lub wrocławską ABW, która otacza KGHM, jako spółkę o strategicznym znaczeniu dla państwa - specjalną opieką. Tak się jednak nie stało. Pytanie - dlaczego? Czy komuś zależało, aby polski champion wtopił w przejęcie Quadry? Skąd wzięły się międzynarodowe kancelarie prawnicze, które doradzały KGHM podczas negocjacji w/s zakupu Quadry? Dlaczego nie wskazały na niebezpieczeństwa związane z tą transakcją?

źródło: http://niewygodne.info.pl...-wtopa-KGHM.htm

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Gru 20, 2017 13:11


Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich
W przyszłym roku wejdzie w życie 35 fundamentalnych zmian podatkowych. Zebraliśmy te, nad którymi prace zostały już zakończone lub właśnie są na finiszu.

Części zapowiadanych zmian nie udało się uchwalić do końca roku, a to oznacza, że w 2018 r. nie należy spodziewać się już więcej niekorzystnych rozwiązań w podatkach dochodowych. Te bowiem musiałyby zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw do końca listopada.

Co innego zmiany na korzyść podatników. Nadal w konsultacjach jest jeszcze projekt zakładający podwyższenie limitu przychodów małego podatnika dla celów PIT i CIT (z 1,2 mln euro do 2 mln euro) oraz możliwość jednorazowego rozliczania strat do 5 mln zł.

Podobnie z projektami zakładającymi wprowadzenie kas fiskalnych online oraz przesyłanie sprawozdań finansowych w formacie jednolitego pliku kontrolnego (JPK).

Od Nowego Roku nie zacznie też jeszcze obowiązywać obniżenie stawki akcyzy dla najmniejszych browarów.

W Sejmie utknął projekt, który zakłada, że działalność na niewielką skalę (do ok. 1000 zł) będzie można prowadzić bez jej rejestrowania i płacenia składek ZUS.

Co zmieni się w podatkach w 2018 roku?

Więcej: http://podatki.gazetapraw...ykaz-zmian.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Gru 20, 2017 15:19

Saryusz-Wolski twardo: "Komisja Europejska przegra. Nie ma żadnych szans na jednomyślność"
- Komisja Europejska przegra, bo nie ma żadnych szans na jednomyślność w Radzie Europejskiej - tak europoseł Jacek Saryusz-Wolski ocenił bulwersującą decyzję Komisji o uruchomieniu wobec Polski art. 7 traktatu unijnego.

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski ocenił, że "jeśli Komisja Europejska wybrała już zło", to lepiej, żeby procedura związana z art. 7 dobiegła końca, "tzn. żeby zakończyła się porażką w fazie drugiej, niż żeby Polska przechodziła to bezpodstawne i bezprecedensowe grillowanie, które naraża na szwank nasz wizerunek" - powiedział.

"Niedobrze, że tak się dzieje, ale z dwojga złego to lepsze. Jest art. 7.1, po nim nastąpi art. 7.2. i Komisja Europejska przegra, ponieważ nie ma żadnych szans na jednomyślność w Radzie Europejskiej i cała ta niepoważna procedura się zakończy"

- dodał.

Komisja Europejska zdecydowała dziś o uruchomieniu art. 7.1 traktatu unijnego wobec Polski - poinformował wiceszef Komisji Frans Timmermans. Dodał, że eurokomisarze dają Warszawie trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji dotyczących praworządności. "Komisja jest gotowa, w konsultacji z Parlamentem Europejskim i Radą, do ponownego rozważenia swojej uzasadnionej propozycji. (...) To nie jest opcja nuklearna. Prosimy teraz Radę i Parlament o to, co Komisja robiła przez ostatnie dwa lata: o przeanalizowanie sytuacji i zadecydowanie, czy w opinii tych dwóch instytucji istnieje wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności" - powiedział na konferencji prasowej Timmermans.

Komisja Europejska analizowała dziś ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. Na spotkaniu unijni komisarze podjęli decyzję o aktywowaniu wobec Polski art. 7 ust. 1 unijnego traktatu.

Mówi on o tym, że na uzasadniony wniosek 1/3 państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub Komisji Europejskiej, Rada UE może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez kraj członkowski wartości unijnych. Decyzja w tej sprawie, która jest podejmowana przez kraje większością 4/5, nie wiąże się jeszcze z sankcjami, ale jest krokiem na drodze do nich. Same sankcje są mało prawdopodobne, bo wymagają jednomyślności, ale już uruchomienie art 7. byłoby bezprecedensowym krokiem w historii UE i zmusiłoby stolice do zajęcia stanowiska wobec wydarzeń w Polsce.

źródło: http://niezalezna.pl/2120...a-jednomyslnosc

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Gru 20, 2017 17:32

Komentarze:

Salcio

Rzad jest wybierany w Polsce i odpowiada przed wyborcami.
Nie moze byc co do tego kompromisu, taki jest sens demokracji.
Jesli rzad sie ugnie to stworzy bardzo niebezpieczny precedens.
W zasadzie wybory w naszym kraju przemienia sie w farse dlatego, ze kazda decyzja bedzie podlegac weryfikacji oszolomow z Brukselii.


-------------------------------

ROTMISTRZ

100% Panie Pośle Andruszkiewicz!Czołem Wielkiej Polsce!

=============================

Andruszkiewicz o art. 7: To próba zatrzymania budowy silnego państwa. Rząd nie powinien się uginać
– Uruchomienie art. 7 przez Komisję Europejską wobec Polski jest zwykłym szantażem i ma na celu nie tylko zablokowanie reformy sądownictwa w kraju, ale przede wszystkim jest to działanie obliczone na zatrzymanie budowy silnego państwa polskiego – mówi DoRzeczy.pl Adam Andruszkiewicz z Wolnych i Solidarnych.

Komisja Europejska podjęła decyzję o uruchomieniu wobec Polski art. 7 Traktatu UE, a Frans Timmermans podczas obrad Komisji zaproponował również, aby pozwać Polskę do Trybunału UE.

– Uruchomienie art. 7 przez Komisję Europejską wobec Polski jest zwykłym szantażem i ma na celu nie tylko zablokowanie reformy sądownictwa w kraju, ale przede wszystkim jest to działanie obliczone na zatrzymanie budowy silnego państwa polskiego. Warto podkreślić, że do działań przeciwko Polsce włącza się czynnie opozycja totalna w postaci Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. To jasno wskazuje, że te ugrupowania mają na celu osłabienie Polski na arenie międzynarodowej – mówi DoRzeczy.pl Adam Andruszkiewicz z Wolnych i Solidarnych.

Frans Timmermans zapewnił dzisiaj, że uważa, iż niedawne zmiany w sądownictwie zniszczyły w Polsce trójpodział władzy i upolityczniły wymiar sprawiedliwości. Jednak jak podkreślił, Komisja „jest cały czas otwarta na dialog”. – Polska jest państwem, bez którego nie może istnieć Unia – zaznaczył polityk.

– Polski rząd absolutnie nie powinien uginać się przed szantażem Junckera, czy Tuska. Mamy dziejową szansę, aby dokonać odbudowy silnej Polski i albo tego dokonamy, albo wrócimy do pozycji państwa siedzącego cicho w nogach Berlina. Popieram zdecydowanie opcję wzmacniania własnej suwerenności politycznej i gospodarczej – dodał Andruszkiewicz.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/50858/Andruszkiewicz-o-art-7-To-proba-zatrzymania-budowy-silnego-panstwa-Rzad-nie-powinien-sie-uginac.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Gru 20, 2017 23:20

Komentarze:

Darek

Polska powinna zerwać interesy handlowe z państwami które są za sankcjami dla Polski. Lepsze interesy możemy prowadzić z USA i Chinami

-------------------------------

Gon bolszewika

No, to niech Morawiecki odwola swoja deklaracje pomocy dla Wloch. S..c na Makaroniarzy. Niech sie plawia w tym muzulmansko-murzynskim s...e, do ktorego sami dopuscili.

--------------------------------

brat Bogdana

A z kim to Mussolini się zbratał podczas II wojny światowej. I nie liczmy dziś na to, ze Italiańcy zmienią wektory. Biznes i nic więcej. Ich mafia kroi ogromne pieniądze, a my mamy im dołożyć 10 milionów euro... to do doopy.

===============================

Włochy dołączają do antypolskiego chóru. A niedawno dziękowali Polsce za pomoc…
Gwałty, rozboje, powiązania władz lokalnych z mafią, nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w miastach – to przykra codzienność, z którą borykają się Włosi. Jednak wewnętrzne problemy i trudność w uporaniu się z nimi nie przeszkodziła Włochom w dołączeniu do antypolskiego chóru w Unii Europejskiej. Tamtejszy rząd zadeklarował poparcie dla działań Komisji Europejskiej wobec Polski. A jeszcze kilkanaście dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wielomilionowe wsparcie dla Włoch w walce z kryzysem migracyjnym.

Włochy w pełni popierają działania Komisji Europejskiej w sprawie Polski


– taką deklarację w imieniu rządu w Rzymie złożył podsekretarz stanu ds. europejskich Sandro Gozi.

W kwestii poszanowania zasad praworządności nie może być cieni ani wątpliwości, przede wszystkim wewnątrz naszej unii

– dodał, podkreślając, że "Unia jest wspólnotą wartości opartą na państwie prawa".

Mówi to przedstawiciel państwa, które od wielu już miesięcy nie może poradzić sobie z kryzysem migracyjnym i problemami wewnętrznymi. Nie dalej, jak kilka godzin temu, szef włoskiego MSW zapowiedział konieczność wprowadzenia nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa we włoskich miastach przed świętami Bożego Narodzenia. Szczególnie zaostrzone środki obowiązywać będą w miejscach zgromadzeń i świątecznych jarmarków – wynika to z podwyższonego poziomu zagrożenia terrorystycznego, który utrzymuje się w Italii.

Z kolei pod koniec listopada rozwiązano władze pięciu miast w Kalabrii na południu Włoch. Powodem – współpraca włodarzy miejscowości z mafią. W ciągu ostatnich 25 lat na tej podstawie rozwiązano władze w ponad 300 miastach na terenie całego kraju.

Problemy i zagrożenia, jakie niesie we Włoszech kryzys migracyjny, najdobitniej pokazuje tragiczny przykład gwałtu i rozboju dokonanego na polskiej parze w Rimini pod koniec sierpnia 2017 r. Sprawcami bestialskiego aktu byli przybyli do Włoch młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki, mający za sobą pewną przeszłość kryminalną.

Polska, jak i pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej, przed kilkunastoma dniami zapowiedziała finansowe wsparcie Włoch w walce z kryzysem migracyjnym.
V4 zaproponowała łącznie przekazanie stronie włoskiej 35 mln euro – Polska ze swojej strony wesprzeć miała rząd włoski niespełna 10 milionami. Premier Włoch, Paolo Gentiloni, dziękował za wsparcie, inicjatywę doceniała także... Komisja Europejska. Wdzięczność włoska nie trwa – jak widać – długo.

źródło: http://niezalezna.pl/212082-nie-zyje-kardynal-law

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Gru 21, 2017 09:41

Lewandowski chciał sprywatyzować KGHM za 400 mln $. W następnych latach KGHM przyniósł 41,9 mld zł zysku na czysto!
Tusk na początku lat 90-tych powiedział, że: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". W 1992 roku, kiedy ministrem przekształceń własnościowych był jego dobry kumpel Janusz Lewandowski, forsowany był pomysł, aby sprywatyzować KGHM za 400 mln $. Opinii publicznej wmawiano że, to "złoty" interes i dziejowa konieczność. Co ciekawe - innego zdania byli pracownicy KGHM, którzy z tego powodu ogłosili strajk. Po 32 dniach Lewandowski ustąpił. W ten sposób obroniono polskiego championa.


Na początku lat 90. rząd Hanny Suchockiej rozpoczął poszukiwania inwestora strategicznego dla KGHM, mimo że spółka nie była technologicznie zacofana i przynosiła spore zyski dla Skarbu Państwa. Rządzący wychodzili wówczas z założenia, że wszystko, co państwowe, jest reliktem PRL-u i musi być sprywatyzowane. Ministrem przekształceń własnościowych był wówczas Janusz Lewandowski.

Zakupem zainteresowana był amerykański koncern Asarco, który za pakiet kontrolny akcji KGHM (51 proc.) chciał zapłacić 400 mln $. Wmawiano wówczas opinii publicznej że, to "złoty" interes i dziejowa konieczność po upadku PRL, że takie firmy jak KGHM - mimo, że w dobrej kondycji oraz konkurencyjne - trzeba za wszelką cenę prywatyzować.

Zupełnie innego zdania byli pracownicy KGHM. Nie zgadzali się, aby dobrze prosperującego championa przejął zagraniczny kapitał za stosunkowo niewielkie pieniądze. Z racji tej, że ówczesny rząd coraz mocniej naciskał na prywatyzację, załoga KGHM podjęła decyzję o ogłoszeniu strajku. Z uwagi na funkcjonowanie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nie mogli oni jednak ogłosić legalnego protestu z powodu planowanych przekształceń własnościowych. Dlatego oficjalnym powodem strajku były niezrealizowane roszczenia dotyczące podwyżek. Wszyscy jednak wiedzieli (rząd, inwestorzy, opinia publiczna), że w tym akurat przypadku nie chodzi o podwyżki, lecz o zachowanie KGHM we władaniu Skarbu Państwa.

Strajk okupacyjny w KGHM trwał 32 dni. W tym czasie inwestor zdążył się przestraszyć konsekwencji buntu blisko 40-tysięcznej załogi miedziowego giganta. Ugięło się także Ministerstwo z Januszem Lewandowskim na czele. KGHM pozostał w polskich rękach. Dzięki temu skumulowany zysk na czysto tej spółki z lat 1997 - 2016, tj. gigantyczna kwota 41 mld 953 mln zł, mógł w zdecydowanej większości pozostać w Polsce.

Na marginesie warto odnotować, że koncern Asarco, który miał nabyć KGHM za 400 mln $, kilkanaście lat później ogłosił bankructwo.

źródło: http://niewygodne.info.pl...yzacji-KGHM.htm

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 295 z 355  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.