Rodzina :D
Rodzina :D
Posty: 17102
Rejestracja: 07 kwie 2005, 19:51
Kontakt:
Awatar użytkownika
Rodzina :D
Rodzina :D
Mistrzostwa Świata w Lahti

Post autor: NEVIL »


MŚ w Lahti. Stefan Kraft mistrzem Świata. Kamil Stoch dopiero czwarty!

Obrazek
Stefan Kraft został mistrzem świata na normalnej skoczni w Lahti. Srebro zdobył Andreas Wellinger, a brąz przypadł Markusowi Eisenbichlerowi. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce. Tuż za nim był Maciej Kot.

Stefan Kraft okazał się najlepszym zawodnikiem pierwszego konkursu na mistrzostwach świata w Lahti. Austriak o 2,1 punktu wyprzedził Andreasa Wellingera oraz Markusa Eisenbichlera. Mimo że Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze, bo trzech naszych zawodników było w czołowej dziesiątce, to każdy liczył na przynajmniej jeden krążek. Najbliżej tego osiągnięcia był Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce.

Więcej: http://www.sport.pl/zimowe/1,64996,2141 ... tml#MegaMT
Obrazek
Rodzina :D
Rodzina :D
Posty: 17102
Rejestracja: 07 kwie 2005, 19:51
Kontakt:
Awatar użytkownika
Rodzina :D
Rodzina :D

Post autor: NEVIL »

Komentarz:

rulz007

ale się cieszę szczęściem Pana Piotra, a wyobraźcie sobie co czuje jego Żona i jego Dzieci! NAJLEPSZEGO!!!!!!!!!


===================
MŚ w Lahti. Stefan Horngacher zbudował więcej niż pomnik z brązu dla Żyły
Obrazek

Piotr Żyła trzeci, Maciej Kot szósty, Kamil Stoch siódmy, Dawid Kubacki ósmy - w drugim indywidualnym konkursie skoków narciarskich na MŚ w Lahti Polacy udowodnili, że tworzą najlepszy zespół na świecie. W sobotę będą faworytami "drużynówki", która powinna najdobitniej pokazać, jak wiele w niespełna rok zbudował Stefan Horngacher


Piotr Żyła w czwartek osiągnął największy sukces w karierze. Był tak poruszony swoim brązowym medalem (złoto zdobył Stefan Kraft, srebro - Andreas Wellinger), że odjęło mu mowę. Nie potrafił odpowiadać na pytania, również na to, czy podium w Lahti jest dla niego ważniejsze niż drugie miejsce w 65. Turnieju Czterech Skoczni. Żyła nie mówił, ale mowa jego ciała powiedziała wszystko. Po raz pierwszy publicznie płakał, tym razem już nie był w stanie założyć maski trefnisia. Spełnił wielkie marzenie.

Żyła mistrzem drugiej szansy

Kilka dni temu Żyła był najsłabszym z czterech Polaków w konkursie na skoczni HS100. Zajął wówczas 19. miejsce. Stracił sporo punktów do czwartego Stocha, piątego Kota i ósmego Kubackiego, dlatego przed treningami na obiekcie HS130 zasadne było pytanie, czy aby w drugim konkursie nie zastąpi go będący w wysokiej formie Jan Ziobro. Ale trener Stefan Horngacher szybko wyjaśnił sytuację, ogłaszając, że postawi na tę samą "czwórkę". Austriak ocenił, że żaden z zawodników go nie zawiódł. Nie zamierzał odsuwać od składu Żyłę za jeden słabszy skok? Słusznie wierzył w zawodnika prawie czołowej "10" Pucharu Świata (tuż przed Lahti Piotr spadł na 11. pozycję) i zarazem "wicemistrza" Turnieju Czterech Skoczni. Zresztą, w moc Żyły Horngacher wierzył od dawna, już w grudniu mówił w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem, że pracują tak, by najmocniejsza była w Lahti. I w swojej drugiej szansie na wielki sukces Żyła pokazał, że plan wypalił.

Więcej + video: http://www.sport.pl/zimowe/1,64996,2144 ... brazu.html
Obrazek
Rodzina :D
Rodzina :D
Posty: 17102
Rejestracja: 07 kwie 2005, 19:51
Kontakt:
Awatar użytkownika
Rodzina :D
Rodzina :D

Post autor: NEVIL »

MŚ w Lahti: polscy skoczkowie przeszli do historii! Kapitalni Biało-Czerwoni ze złotymi medalami!
W Lahti Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch w świetnym stylu po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal w konkursie drużynowym w skokach na MŚ. Srebro wywalczyli Norwegowie, a brąz Austriacy.
Obrazek
Po rywalizacji indywidualnej skoczków w MŚ w Lahti przyszedł czas na zmagania zespołowe. Biorąc pod uwagę jak świetnie w bieżącym sezonie w drużynówkach radzili sobie Biało-Czerwoni (dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce), kibice nad Wisłą z dużymi nadziejami czekali na sobotnie zawody.

Podopieczni Stefana Horngachera przez dziennikarzy, kibiców i bukmacherów byli uznawani za głównych faworytów konkursu drużynowego. Najgroźniejszymi rywalami naszych reprezentantów mieli być Niemcy, Norwegowie oraz Austriacy. W serii próbnej najlepiej drużynowo wypadli Biało-Czerwoni. Indywidualnie najwyższą notę uzyskał Stefan Kraft.

Więcej: http://sportowefakty.wp.pl/skoki-narcia ... woni-ze-zl
Obrazek
odpowiedz

Informacje

  0 użytkowników  »  1 gość

Moderatorzy

NEVIL, ModTEAM