forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Komputery i internet » Internet Poprzedni temat :: Następny temat
Internet
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Sie 08, 2015 21:53


Ludmiła Sawczuk: trollowałam dla Putina


Wniknęła w struktury internetowych trolli pracujących dla Putina, teraz ujawnia kulisy płatnej rosyjskiej propagandy. - Boję się o swoje życie - mówi w wywiadzie dla DW.Do firmy trafiła z ogłoszenia. Płacili jej za rozsiewanie w sieci odgórnie dyktowanych opinii. Ludmiła Sawczuk nigdy nie dostała umowy o pracę. Pracodawca nie zapłacił jej też za dwa miesiące, dlatego dziewczyna złożyła pozew wobec spółki, która oficjalnie nigdy nie istniała. I wygrała. Dzięki temu na światło dzienne wyszła tzw. Fabryka Trolli w Rosji.

DW: Przez dwa miesiące pracowałaś w firmie, która oficjalnie nazywała się Agencja Badania Internetu, nieoficjalnie - Fabryka Trolli. Powiedz coś o swoich doświadczeniach.

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl...a-putina/npt3w6

Podpis użytkownika:
   
krastin
Bywalec


Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 157
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 12:31

Czasem trzeba:)

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lis 03, 2015 13:30


PÓŁ POLSKI w białych plamach! To dlatego masz wolny internet?
Unia Europejska postanowiła sprawdzić, czy firmy zapewniające nam dostęp do internetu dotrzymują słowa. Okazało się, że umowa swoje, a życie swoje. Konsumenci są poszkodowani?


Władze Unii Europejskiej zbadały kwestię dostępu do internetu na terytorium Unii. Badania objęły trzy parametry: szybkość internetu, cenę oraz zasięg. Z badań płyną trzy wnioski. Po pierwsze: przeciętna szybkość łącza internetowego wynosi jedynie 75% deklarowanej w umowie. Po drugie: dostęp do internetu jest coraz łatwiejszy, po trzecie: technologia LTE może być coraz wyraźniej traktowana jako alternatywa dla tradycyjnej drogi dostarczania internetu.

Trochę za wolno

Więcej: http://technologie.gazeta...dpisywales.html

Podpis użytkownika:
   
moniaxx
Nowy(a) na forum


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lut 2015
Posty: 37
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 13:40

Słyszałam :-)
Internet nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak to info, że Lexusy dla ligowych szczypiornistów ufundowali! Aż 23 samochody "powędrowały" do ligowych graczy Vive Tauron Kielce.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 21:42


Skarga na polskie regulacje dotyczące Internetu trafia do Komisji Europejskiej


Historia serwisu Chomikuj.pl ma co najmniej kilka epizodów, w których czy to użytkownikom serwisu, czy samej administracji, zarzucano rozpowszechnianie materiałów z naruszeniem praw autorskich. Okazuje się jednak, że wyrok wydany przez I instancję sądu może oznaczać problemy nie dla serwisu Chomikuj.pl, a dla polskich władz.

Jak bowiem donosi Gazeta Prawna, pełnomocnicy serwisu wnieśli podczas apelacji, że nałożenie przez I instancję obowiązku filtrowania plików w celu blokowania udostępniania określonych treści jest bezprawne. Nie istnieją bowiem podstawy dla nakładania wymogu, a wręcz przeciwnie. Podobne praktyki wymuszane przez władze są sprzeczne zarówno z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak i dyrektywami Unii Europejskiej.DGP zawuaża, że dyrektywa 2000/31/WE stanowi, że dostawcy usług internetowych nie mogą podlegać nakazom monitorowania plików. Tymczasem polska ustawa w ogóle zabrania nadzorowania ruchu sieciowego, co dotyczy także wydanego przez I instancję nakazu filtrowania ruchu pod kątem materiałów, których opublikowanie narusza prawo autorskie.

Ze sprawy Chomikuj.pl wynika także skarga, jaka wpłynęła do Komisji Europejskiej ze strony Stowarzyszenia Filmowców Polskich dotycząca niewłaściwej implementacji trzech unijnych dyrektyw w polskim prawie. Stanowi ono, że usługodawca jest zwolniony z odpowiedzialności za publikowane treści naruszające prawa autorskie do momentu, w którym zostanie powiadomiony o ewentualnym nadużyciu. SFP utrzymuje, że w związku z tym nie jest w stanie egzekwować swoich praw u administratorów między innymi takich serwisów jak Chomikuj.pl.

Jeżeli skarga zostanie rozpatrzona przez Komisję pozytywnie, to następnym krokiem będzie wyznaczenie okresu, w którym polskie władze będą musiały znowelizować prawo pod kątem implementacji unijnych dyrektyw. Jeżeli terminy zostaną przekroczone, to KE będzie miało podstawy do zwrócenia się do Trybunału Sprawiedliwości o nałożenie na Rzeczpospolitą kary finansowej.

źródło: http://www.dobreprogramy....News,68738.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Gru 25, 2015 21:15

Unia zmienia zasady ochrony danych osobowych. Korzyści dla użytkowników internetu w Europie


Unia Europejska wprowadza nowe przepisy o ochronie danych osobowych w internecie i na forach społecznościowych. Odpowiedzialny za negocjacje polityk niemieckich Zielonych, Jan Philipp Albrecht, tłumaczy, co to oznacza dla konsumentów.Kogo dotyczą nowe przepisy

- Wszystkich użytkowników internetu w UE. W przyszłości przepisy o ochronie danych osobowych w internecie mają bronić w tym samym stopniu Polaków, jak i Portugalczyków. Celem Komisji Europejskiej było wprowadzenie tych samych standardów w każdym unijnym kraju.

Na co trzeba w przyszłości uważać?

- W przyszłości każda firma oferująca dostęp do internetu musi uzyskać od użytkownika zgodę na korzystanie z jego danych osobowych. Informacje o przyjaciołach na forach społecznościowych, dane kontaktowe, czy numery konta w banku - aby firmy internetowe mogły z tych danych korzystać, użytkownik musi wyrazić na to zgodę.

- Autorzy nowego rozporządzenia obiecują, że prawne kruczki będą przejrzyste, a internetowi operatorzy powinni używać standardowych zwrotów i symboli, zamiast publikacji długich instrukcji dot. reguł korzystania z internetu.

Co się zmieni dla Facebooka?

- Ustawienie "prywatne" zostanie wprowadzone jako standardowe w serwisach sieci społecznościowych. To gwarantuje najlepszą ochronę danych użytkownika. Tym samym skończy się długie szukanie ustawień. Celem autorów nowych przepisów jest wprowadzenie "jak najbardziej przyjaznych ustawień dla użytkowników".

Czy młodsze rodzeństwo będzie mogło nadal korzystać z Facebooka?

- W przyszłości użytkownicy będą mogli od 16. roku życia sami udostępnić swoje dane osobowe. Oznacza to, że osoby młodsze mogą zakładać profile na Facebooku tylko za zgodą rodziców. Jednakże poszczególne kraje UE mogą obniżyć granicę wiekową do 13 lat.

Gdzie są nasze dane?

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
Marecki11
PoczątkującyDołączył: 15 Gru 2014
Posty: 81
Wysłany: Sro Gru 30, 2015 13:30

Ja jak do tej pory miałem okazję przetestować kilku operatorów tak więc mogłem sobie wyrobić zdanie na temat poszczegolnych. Na pewno nie polecam internetu radiowgo. Przerywa się . Czasami chodzi dobrze ale czasami jego prędkosć jest zdecydowanie nie do zaakceptowania. O wiele bardziej byłem zadowolony z neostrady. Wprawdzie prędkość nie jest taka jak w reklamie ale za to internet jest stabilny. Obiecnie mam play lte. Nic nie sciągam tak wiec limit mi wystarcza.
Jeśli sami się zastanawiacie nad konkretną opcja to polecam zajrzeć sobie na stronę: https://panwybierak.pl/oferty/internet/46 - możecie wpisać swój adres oraz pojawią się oferty poszczególnych operatorów. Będzie Wam łatwiej coś wybrać.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Sty 04, 2016 16:23

Komentarze:

WODZU

"Nie jest to jednak wiedza powszechna, a obecna sytuacja wymaga, by każdy obywatel, który uznaje prawo do prywatności swojej i innych za prawo fundamentalne, poznał takie metody działania."

Otóż to. Powszechna dostępność komputerów i ich posiadanie nie zwalnia z myślenia. W przeciwnym razie jest się jak "Małpa w kąpieli".


-----------------------------------

qbpm

Im więcej ludzi będzie stosować szyfrowanie, tym szybciej zostaną wprowadzone przepisy umożliwiające karanie za odmowę odszyfrowania danych.

---------------------------------

banita71


Wszechobecna inwigilacja była (jeszcze zanim powstawał internet), jest i będzie. Żaden program kryptograficzny, antywirus czy firewall, nie są w stanie zabezpieczyć nas 100% przed tą inwigilacją, co najwyżej mogą ograniczyć jej rozmiar.

========================
Inwigilacja jakiej dotąd nie znaliśmy? Technika jest najlepszym protestem
Nowelizacja ustawy o policji jest dziś na ustach wszystkich zainteresowanych kwestiami prywatności w Sieci. Uwikłani w lokalne konflikty polityczne obserwatorzy jakby zapominają, że nowe zapisy regulujące dostęp służb do danych i metadanych przetwarzanych przez dostawców usług elektronicznych nie są jakimś innowacyjnym wynalazkiem nowego rządu. Właściwie to powinniśmy się pytać, czemu tyle przyszło na nie czekać – gdyż wpisują się one w retorykę antywolnościowego zwrotu, jaki obserwujemy w krajach demokratycznego Zachodu nie od dzisiaj. Eskalacja uprawnień policji, wywiadu i kontrwywiadu, pozwalająca ingerować tzw. służbom w prywatne życie obywateli, prowadzona jest oczywiście w imię publicznego bezpieczeństwa, a dziś, gdy zagrożenie aktami terrorystycznymi jest tak wielkie, mało kto przecież odważa się otwarcie powiedzieć, że lekarstwo może być gorsze od choroby.

Jak pewnie wielu z Was pamięta, już wcześniej kwestia regulacji dostępu do metadanych (a konkretnie billingów operatorów telekomunikacyjnych) nie wyglądała w naszym kraju tak, jak można byłoby tego oczekiwać po kraju demokratycznym. Potwierdził to wydany w lipcu 2014 roku wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który to uznał, że pozbawione sądowego nadzoru działania operacyjne są niezgodne z Konstytucją. W uzasadnieniu wyroku sędziowie podkreślali, że brak niezależnej kontroli nad dostępem do danych telekomunikacyjnych zagraża nie tylko prywatności, ale też demokratycznym mechanizmom sprawowania władzy w państwie. Pokazała to dobrze sprawa z 2012 roku, której przyglądała się m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka – chodziło o działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które przez pół roku gromadziło dane o połączeniach i lokalizacji dziennikarza, pana Bogdana Wróblewskiego. Wtedy to, w uzasadnieniu wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie uznano, że funkcjonariusze CBA nawet nie próbowali zastanowić się nad prawem do takich działań. Te działania wyglądały na typowe, rutynowe inwigilowanie i gromadzenie informacji o powodzie w niewiadomym celu – uznała sędzia Anna Falkiewicz-Kluj.

Fasady zmian: która władza się samoograniczy?

Więcej: http://www.dobreprogramy....News,69311.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 17:49

Czeka nas masowa inwigilacja internautów? Wyjaśniamy, o co chodzi w nowej ustawie i radzimy jak się zabezpieczyć
7 lutego wejdzie w życie nowa ustawa regulująca kwestie inwigilowania obywateli przez służby. Według wielu ekspertów śledzić będzie można w zasadzie każdego i to pod byle pretekstem. Wątpliwości dotyczą tylko skali inwigilacji. Co wiemy o tej sprawie? Jak możemy się bronić?

Za niewiele ponad dwa tygodnie w życie wchodzi nowa ustawa o policji i innych służbach, która reguluje między innymi zakres i sposób pozyskiwania danych telekomunikacyjnych. Regulacja w większości oparta jest na założeniach przygotowanych przez Platformę Obywatelską, nowy Sejm wprowadził jednak kilka kluczowych poprawek, które budzą spore kontrowersje. I całkiem słusznie, bo przepisy są tak napisane, że dają organom władzy znacznie większe możliwości inwigilacji.

Inwigilacja dziś: Polska bije wszelkie rekordy, a będzie jeszcze gorzej


Możliwości policji i innych służb w zakresie zbierania danych telekomunikacyjnych już dziś są spore. Pozyskanie bilingu, informacji o naszej lokalizacji, numeru IP czy nawet założenie podsłuchu jest sprawą prostą, zgoda sądu często jest jedynie formalnością. Służby mają możliwość prowadzenia działań operacyjnych bez jakiegokolwiek ograniczenia czasowego - teoretycznie tak jak długo trwa jakieś śledztwo tak długo dana osoba może być kontrolowana.

Służby sięgają po billingi Polaków niemal dwa miliony razy w ciągu roku. Obywateli może na różne sposoby śledzić aż 10 służb ( policja, straż graniczna, służba celna, kontrola skarbowa, Żandarmeria Wojskowa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Służba Wywiadu Wojskowego.). Tak spore uprawnienia stawiają nas w europejskiej czołówce pod względem zapytań do teleoperatorów. Będzie jednak jeszcze gorzej.

Nowe przepisy rozszerzają możliwość inwigilacji o "dane internetowe"


Więcej: http://technologie.gazeta...ja-w-sieci.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lut 05, 2016 12:48

Komentarz:


~burkosalw
-
Kolesie od teorii spiskowych są jak stare babki które w zaciekach na ścianie zobaczyły Jezusa lub Maryję i modlą się do tych zacieków. To dokładnie ten sam poziom

================================

Czy na antycznym dziele sztuki widać laptopa?


Wielbiciele teorii spiskowych twierdzą, że na starożytnym dziele sztuki o nazwie Nagrobek kobiety na tronie ze służącym widać... laptopa. Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi, warto wysłuchać ich teorii.Dlaczego wspierający dziwna teorię o "antycznym laptopie" są pewni swojej racji? Według nich Wyrocznia Delficka, przy pomocy kapłanek, komunikowała się z o wiele bardziej zaawansowaną cywilizacją. Tak oto do Greków miał trafić laptop z nagrobka. Historycy oczywiście polemizują z tym pomysłem, według nich nie jest to nic innego jak coś na kształt starożytnej szkatułki.

Zwolennicy nietypowej teorii nie podają się, uparcie twierdząc, że "antyczny komputer" ma coś na kształt dwóch portów USB (!), a kobieta spogląda na środek ekranu, niczym na ekran notebooka. Trudno traktować ich słowa poważnie, ale rzeźba rzeczywiście wygląda interesująco.

Internet lubi takie teorie spiskowe. Kilka tygodni temu sieci furorę robił materiał wideo opowiadający o znalezisku "austriackich archeologów", telefonie mającym 8 wieków. Tajemnicze urządzenie mieli rzekomo zostawiła po sobie cywilizacja obcych, która zamieszkiwała Ziemię setki lat temu. Czy to prawda? Wątpliwe, ale materiał wideo z tamtego "odkrycia" można znaleźć tutaj.

Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/komp...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 17:54


Zabezpiecz komputer przed szpiegowaniem i telefon przed podsłuchem


7 lutego weszła w w życie nowelizacja Ustawy o policji, przez niektórych nazywana "ustawą inwigilacyjną". Niezależnie od tego, w jakim stopniu zostanie ona wyegzekwowana, przygotowaliśmy klika porad umożliwiających zachowanie prywatności. Jak anonimowo korzystać z internetu? Jak szyfrować dane na naszym dysku? Jak bronić się przed podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych? Jak nie pozwolić, aby przeczytano nasze SMS-y? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.Sieć VPN

Warto pomyśleć o skorzystaniu z Virtual Private Network. Co to takiego? VPN to "wirtualny tunel", dzięki któremu tworzymy "osobną" sieć w ramach naszego połączenie. VPN zapewnia anonimowość podczas przeglądania stron WWW, ściągania plików za pośrednictwem serwisów P2P, oglądania filmów strumieniowanych przez internet czy korzystania z poczty e-mailowej.
Dodatkowo pozwala także obejść blokady regionalne i dostać się do niektórych, niedostępnych dotąd serwisów internetowych. Poradnik traktujący między innymi o tym, jak łączyć się z serwerami VPN, jak przygotować router czy przypisać adres IP, można znaleźć
w tym materiale przygotowanym przez kolegów z "PC Format"
.
Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/news...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 16:06

Komentarze:

Axles

Wiele mądrego tu napisałeś, całą masę argumentów przedstawiłeś nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić cię bo masz rację.
W końcu ktoś spojrzał i co ważniejsze przedstawił ten drugi punkt widzenia, a nie jeden oklepany przez wszystkich trąbią o braku prywatności. Dobry tekst i dyskusja będzie tu spora :)


--------------------------------

dzikiwiepsz

Coś takiego jak prywatność absolutna chyba nigdy nie istniało bo zawsze ktoś coś zobaczy podsłucha itp.

----------------------------

cyryllo

Tekst naprawdę trafny i daje do myślenia ;)

==============================

Ludzie, chwileczkę... czy faktycznie chcemy prywatności absolutnej?
Sąd kazał Apple odczytać dane z iPhona zamachowca z San Bernardino. Apple mówi klientom, że będzie stawiał opór. Media biją brawo (dosłownie: "Brawo Apple! Aplauz na stojąco za postawienie się władzom"). Komentarze zachęcają: tak trzymać, jesteśmy z Wami. Użytkownicy płaczą, że prywatność jest jak woda, bez niej nie da się żyć. Hindus z Google przytakuje, a Tomick nie rozumie, dlaczego kupując iPhona ma zakładać, że będą go podsłuchiwać. Wszyscy wydają się być zgodni jak mało kiedy, a ja przyznaję rację Trumpowi. Who do they think they are?

Poklask, którzy otrzymuje Apple, jest krótkowzroczny i naiwny. Firma w USA bije na alarm, że umiera prywatność, ale w Chinach żeby wejść na rynek, daje władzom pełny dostęp do źródeł i kto wie, do czego jeszcze. Podmioty gospodarcze, szczególnie tak dochodowe jak Apple, kierują się ponad wszystko motywacją finansową i nie oszukujmy się, że jest inaczej. Tu i teraz opłaca się prywatność, to jesteśmy za. Gdzieś indziej prywatność przeszkadza, to przymykamy na nią oko. Jeszcze indziej na deptaniu prywatności można zarobić, to sprzedajemy firewalle i soft do inspekcji ruchu. Zachowanie amerykańskich firm w tej kwestii to przejaw gigantycznej hipokryzji.

To jest główny powód, dla którego decyzje w tak fundamentalnej kwestii nie powinny leżeć w gestii jednej lub drugiej, prywatnej firmy. Apple powinien dostosować się do decyzji sądu, z którą ma prawo się nie zgadzać. Dużo groźniejszym precedensem byłoby jednak, gdyby firma uznała że może zakpić z sądu, a jeśli sprawa pójdzie na noże, to lobbyści posmarują Kongres i wszyscy się dogadają. W sprawie unikania podatków w Europie się udało, to czemu u siebie miałoby być inaczej. Zastanówmy się, czy taka postawa garstki ludzi sprawujących kontrolę nad wpływowymi korporacjami nie jest dla nas większym zagrożeniem, niż ograniczone prawo do prywatności.

I tak dochodzimy do drugiego problemu...

Czy faktycznie chcemy prywatności absolutnej? Zastanówmy się, dlaczego ważne jest dla nas poszanowanie prywatności. Nie chcemy, żeby sąsiedzi widzieli, co mamy i co robimy w domowym zaciszu. Nie chcemy, żeby nasz mąż czy żona sprawdzali, czego ostatnio szukaliśmy w sieci. Nie chcemy, żeby nasi znajomi z pracy przeglądali nasze nagie zdjęcia, które robiliśmy dla kogoś innego. Nie chcemy, żeby przypadkowi ludzie mieli dostęp do naszych danych medycznych czy finansowych. Nie chcemy, żeby konkurencja poznała nasze plany.

Podobnych obaw jest całe mnóstwo i wszystkie z nich są jak najbardziej uzasadnione. Nazwijmy to potrzebą prywatności lokalnej i dostępne obecnie narzędzia jak najbardziej zapewniają nam tak rozumianą prywatność. Konsekwencje przypadku z San Bernardino nie stanowią dla niej zagrożenia, bez względu na to, czym stara się straszyć nas Apple.

Pamiętajmy też, że wszyscy oddajemy czasami skrawki swojej prywatności w kompetentne ręce. Ściągamy majtki przed lekarzem, kiedy coś swędzi. Pokazujemy fiskusowi, ile zarobiliśmy. Godzimy się więc na to, że nasza prywatność nie jest absolutna, ma jakieś granice. Niektóre wyznaczamy sami (np. pośladki pokazujemy tylko lekarzowi lub wszystkim na ulicy), inne przyjmujemy jako narzucone. Tak czy siak, nie mamy wcale prawa do prywatności absolutnej, chyba że całkowicie odizolujemy się od społeczeństwa.

Tak właśnie - absolutnej prywatności nie mamy i mieć nie powinniśmy!

Jest całe mnóstwo ludzi, którzy biją w domu żonę, katują psa, albo odcinają głowę nauczycielce Włoskiego. Skręca mnie, kiedy jakiś debil wrzuca na YouTube film, w którym dusi w worku kota. Wkurza mnie, że dzięki narzędziom typu Tor jacyś obleśni frustraci wymieniają się zdjęciami i filmami, w których koledzy po fachu robią z dziećmi to, co Polański. Jeśli ktoś w ramach prywatności swojego domu trzyma w piwnicy związaną sąsiadkę, to odpowiednie służby powinny tam wejść razem z drzwiami i zrobić porządek. Irytujemy się wszyscy, kiedy służby w takich przypadkach nie reagują lub nie mogą zareagować, a sąd uznaje za niepoczytalnego gościa, który wyrzucił psa przez okno, bo akurat był pijany.

Jest mnóstwo przypadków, kiedy prawo do prywatności jest słusznie naruszane lub przesuwane są jego granice. Kajetana P. zatrzymano na Malcie między innymi dzięki temu, że policja szła śladem telekomunikacyjnych okruszków. I słusznie!

Niestety, absolutnie skuteczne szyfrowanie, tak jak pełna swoboda robienia w domu wszystkiego co dusza zapragnie, nie powinno być prawem każdego człowieka. Żyjemy wśród zbyt wielu nienormalnych ludzi i to raczej się nie zmieni.

Zdobądźmy się na refleksję, kiedy największy cwaniak na podwórku agituje za brakiem kontroli tego, co robimy. Pozwólmy policji iść z duchem czasu, a dyskutujmy o tym, jak powinna szanować i nadzorować prawo do wchodzenia z butami do domów czy telefonów. Jak chronić prywatność tych, którzy jej nie nadużywają. No i może nie o tym, jak to Apple bohatersko broni amerykańskiej demokracji, a o tym, czemu podkopuje naszą. Podatkami. To przecież taki sam element demokracji, jak prywatność. Jedno optymalizujemy, czemu więc nie drugie?

źródło: http://www.dobreprogramy....News,70505.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 17:55

Łącze internetowe w domu – na co zwrócić uwagę?
Wybierając nasz domowy Internet, musimy zdecydować, do czego potrzebujemy połączenia z siecią. Jeśli chcemy jedynie odbierać pocztę i od czasu do czasu zajrzeć na stronę WWW lub porozmawiać ze znajomymi przez jakiś prosty komunikator, zapewne wystarczy nam najtańsza oferta na rynku. Musimy jednak pamiętać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i wkrótce może okazać się, iż chcielibyśmy oglądać w Sieci materiały wideo, telewizję czy grać w gry online. Wówczas standardowe łącze może nie wystarczyć.

Praktycznie wszyscy dostawcy mają w swojej ofercie Internet szerokopasmowy, jednak jest to tak nieprecyzyjne pojęcie, że nie powinniśmy kierować się wyłącznie nim. Warto zapytać dostawcę o konkretne przepustowości łącza, pamiętając, że im szybsze, tym lepsze.

Jako użytkowników domowych będzie nas interesowała przede wszystkim prędkość pobierania danych, więc to na nią zwróćmy szczególną uwagę. Pamiętajmy jednak, że nie jest to prędkość gwarantowana, a maksymalna. Rzeczywista prędkość połączenia będzie zwykle niższa. Tym niższa, im więcej osób korzysta jednocześnie z naszej lokalnej sieci, jak i sieci w naszym domu. Warto więc wśród sąsiadów i znajomych zasięgnąć opinii na temat dostawcy. Zapytajmy ich nie tylko o prędkość łącza, ale również o to, jak często zdarzają się awarie, jak szybko są usuwane i jak wygląda kontakt z działem obsługi klienta.

Więcej: http://www.dobreprogramy....News,78064.html

Podpis użytkownika:
   
lubinka
Bywalec


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 140
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 11:13

W internecie nic się nie gubi, taka jest prawda.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14832
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lut 08, 2017 23:13

Komentarz:

Czesław

Kto w takim układzie pracuje?

==========================

25 proc. Polaków jest online przez całą dobę
Co czwarty Polak, który korzysta z sieci, jest online przez całą dobę, a 36 proc. od ośmiu do dwunastu godzin dziennie - wynika z raportu firmy doradczej PwC.

Dla firm to ogromne wyzwanie, ponieważ coraz więcej konsumentów wybiera te firmy, które są cyfrowe - oceniają autorzy badania przeprowadzonego na potrzeby raportu PwC "Connected living. Dlaczego ludzie są bardziej digital niż firmy?".

Z raportu PwC wynika, że kobiety dużo częściej korzystają z różnych rozwiązań technologicznych we wszystkich analizowanych obszarach (łączność, transport, praca, opieka zdrowotna, media i rozrywka, zakupy). Wyjątkiem są finanse, większość korzystających z kantorów internetowych czy płatności mobilnych lub porównywarek ofert bankowych stanowią mężczyźni.

Według autorów raportu o znaczeniu nowych technologii w życiu Polaków świadczy też to, jak intensywnie korzystamy z internetu.

Co czwarty badany stwierdził, że jest online przez całą dobę, 36 proc. od 8 do 12 godzin, a 19 proc. od 6 do 8 godzin - podkreślili.

Nowe technologie całkowicie zdominowały nasze życie, prywatne i zawodowe. Wpłynęły też znacząco na zmianę zachowań, przyzwyczajeń i potrzeb konsumentów. Nie bez przyczyny aż 61 proc. prezesów firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w naszym badaniu +CEO Survey 2017+ właśnie ten obszar wskazało jako jedno z kluczowych wyzwań dla biznesu - powiedział Piotr Łuba z PwC.

98 proc. Polaków korzystających na co dzień z internetu pozytywnie ocenia wpływ nowych technologii na swoje życie, a 70 proc. - nie ma problemu z udostępnianiem swych danych platformom internetowym - wskazano w raporcie. Dodano, że niemal 44 proc. wskazało na "ogromną rolę" technologii, a pozostali określają je jako narzędzie, "które pomaga w kontroli życia". W opinii respondentów cyfrowe narzędzia odgrywają ważną rolę w zacieśnianiu więzi z przyjaciółmi (58 proc. wskazań), rodziną (44 proc.) i współpracownikami (42 proc.).

Zdaniem autorów raportu PwC nowe technologie już teraz odgrywają ważną rolę w rozwoju gospodarczym kraju, a w związku z rosnącym znaczeniem platform internetowych można spodziewać się, że w kolejnych latach rola ta będzie jeszcze większa. Platformy, czyli potocznie strony internetowe czy aplikacje mobilne odpowiadają na różne potrzeby konsumentów, biznesu i przenoszą całe procesy (takie jak zakup biletów, poszukiwanie pracy, sprzedaż towarów i usług) w świat online. Mogą one przybierać formę "targowisk", czyli coraz bardziej popularnych serwisów sprzedażowych. Inny rodzaj platformy to sieć, czyli narzędzie pozwalające na połączenie różnych grup ludzi, ale też na prowadzenie tam biznesu.

Konsumenci już zdecydowali - praktycznie we wszystkich obszarach codziennego życia posługują się platformami online działającymi w czasie rzeczywistym, w chmurze, opartymi na danych oraz algorytmach. Jak zbudować własną platformę bądź wykorzystać już działającą? To jedno z kluczowych wyzwań, jakie stoją przed większością organizacji w erze digital - powiedział Michał Kreczmar, dyrektor ds. transformacji cyfrowej PwC.

Raport PwC wskazuje także, że średnio aż 70 proc. przebadanych konsumentów wyraziło chęć dzielenia się danymi z platformami internetowymi. Najchętniej swoje dane są skłonni udostępnić ci, którzy korzystają z platform zakupowych (75 proc.), na kolejnych miejscach znalazły się: finanse i opieka zdrowotna (po 74 proc.), praca (72 proc.) oraz transport (62 proc.). Ostatni w tym zestawieniu jest obszar mediów i rozrywki (61 proc.).

Dlaczego dane te mają wartość dla firm? Jak twierdzą eksperci PwC dzięki analityce danych możliwe jest m.in. budowanie i wzmacnianie przewagi konkurencyjnej. Wykorzystując nowe technologie firmy na bieżąco mogą analizować, w jaki sposób konsument korzysta z zakupionego produktu.

W erze digital decyzje biznesowe powinny być podejmowane głównie na podstawie danych, a nie jak do tej pory z dużą dozą intuicji - podkreślił Aleksander Fafuła z PwC.

Badanie na potrzeby raportu PwC "Connected living" przeprowadzono pod koniec 2016 r. na reprezentatywnej grupie 1000 polskich użytkowników internetu, powyżej 18. roku życia.

źródło: http://wgospodarce.pl/inf...przez-cala-dobe

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.