forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Praca tymczasowa Poprzedni temat :: Następny temat
Praca tymczasowa
Autor Wiadomość
miludek
Bywalec

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 12:23

Jestem studentką. Czy ktoś z Was współpracuje z agencją pracy? Chodzi mi o pracę tymczasową, pracę w wybranych godzinach. Dawaliście radę?
I czy w takim trybie można znaleźć coś ambitnego? Związanego chociaż minimalnie ze studiami?

Podpis użytkownika:

maksik
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 18:00

Z agencjami ciężko bo oni raczej albo na produkcje albo do marketu. A co studiujesz?

Podpis użytkownika:

miludek
Bywalec

Wysłany: Sro Lis 16, 2016 12:26

Zarządzanie produkcją ;-) Market odpada, bo to strata czasu...
Zresztą z tego co słyszałem to w marketach stawki są dramatyczne, a przecież też nie o to tutaj chodzi, prawda?

Podpis użytkownika:

Kanopka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Lis 17, 2016 18:35

Idź do nich - http://eurokadra.com.pl ustalisz sobie warunki, jaka praca cię interesuje i na tej podstawie za jakiś czas dadzą ci propozycje. Wiadomo, że najczęściej chodzi o pracę na produkcji. Wiem, że linia, a zarządzanie produkcją to inne tematy, ale mimo wszystko w ten sposób miałbyś przynajmniej możliwość obserwowania od środka, jak to wygląda.

Podpis użytkownika:

miludek
Bywalec

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 12:18

Ok, napiszę, zadzwonię, ale napisz mi coś więcej - co jest istotne przy kontakcie z taką firmą? Na co powinno się najbardziej zwracać uwagę, co ma tutaj znaczenie? Czy w umowie mogą pojawić się jakieś zapisy, na które trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę?

Podpis użytkownika:

Kanopka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Lis 21, 2016 18:55

Tak naprawdę kwestie związane z umową dopasowuje się pod siebie, pod własne oczekiwania, przecież sami wiecie najlepiej, co dokładnie musicie ustalić. Chodzi o gwarancje, oczekiwanie, dostępność pracowników - tych naprawdę istotnych kwestii jest wiele. I firma sama musi wiedzieć czego realnie oczekuje, co nie?

Podpis użytkownika:

miludek
Bywalec

Wysłany: Wto Lis 22, 2016 12:22

Umówiłem się wstępnie na spotkanie, więc w najbliższym czasie będę w stanie coś więcej powiedzieć, a jak na razie przynajmniej teoretycznie wyglądają całkiem nieźle. Babka z którą rozmawiałem przez telefon bardzo miła, przygotowana, miała pojęcie o czym mówi. W najbliższym pewnie będę w stanie powiedzieć coś więcej.

Podpis użytkownika:

Kanopka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lis 23, 2016 18:58

Tylko jeśli pierwsza praca jaką zaproponują ci nie będzie odpowiadała, to nie podchodź do tego na zasadzie, że jak odmówisz do więcej nie zadzwonią. EuroKadra jest spoko, pomogli kilku moim znajomym, więc zakładam, że dla ciebie też znajdą dobrą pracę. I wcale nie jest tak, że praca tymczasowa, przez agencję, musi być nielubianym zajęciem, wyłącznie dla dorobienia grosza. U mnie naprawdę pojawiła się satysfakcja, a przede wszystkim doświadczenie.

Podpis użytkownika:

andrea
Nowy(a) na forum

Osiedle: ustronie
Wysłany: Sro Lis 23, 2016 23:17

ja nie wspominam dobrze współpracy z agencją pracy tymczasowej.. miałam podpisaną umowę z taką agencją (kara za nie przyjście do pracy 150 zł) ja chciałam zrezygnować i wg umowy miałam 3 dni wypowiedzenia, ale Panie w firmie mówiły że nie muszę przychodzić ;) a tam w tej agencji robili problemy, chcieli żebym to płaciła, nie chciała w ogóle słuchać, że tam w tej pracy mówią żebym nie przychodziła BO W UMOWIE MAM 3 DNI WYPOWIEDZENIA I MAM IŚĆ BO JAK NIE TO MAM KARĘ PŁACIĆ... :/

Podpis użytkownika:

miludek
Bywalec

Wysłany: Czw Lis 24, 2016 12:16

Ale nie rozumiem? Skoro masz 3 dni wypowiedzenia to w czym problem? Bez względu na to, co kto powie, takie wypowiedzenie powinnaś złożyć, choćby dlatego, że pracownicy się zmieniają w firmach, a raczej każdy chce mieć porządek w papierach. Karę za nieprzyjście do pracy uważam za coś normalnego - raczej wszyscy szukają odpowiedzialnych pracowników.

Podpis użytkownika:

Kanopka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lis 27, 2016 19:08

DOkładnie. Moim zdaniem to Twoja wina. Zasady umowy są jasne i powinnaś tego dopilnować. I nie powinnaś się zastanawiać nad tym, czy może jakaś tam firma ma bałagan w pracownikach/papierach. Przecież nie o to tutaj chodzi - jeśli czegoś nie dopilnujesz, to później ty za to wszystko ponosisz odpowiedzialność.
Rozumiesz?

Podpis użytkownika:

dominikgala9
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 08:59

A ja zastanawiam sie nad taką współpracą http://infolet.pl/oferty/, kończę właśnie kurs programowania w Ruby i ofert pracy dla informatyków sporo, może się uda zmienić branżę.

Podpis użytkownika:

null
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sob Lut 11, 2017 16:17

Moja koleżanka pracuje w biurach tymczasowo. Trzeba znać dobrze Excel [ można uzupełnić na http://eduexcel.pl/ jak ktoś nie umie] i języki obce.

Podpis użytkownika:

miludek
Bywalec

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 12:57

Było warto. Współpraca w EuroKadra wygląda w porządku. Warunki finansowe bardzo ok, takie same jak bezpośrednich pracowników. Kolejnym krokiem jest bezpośrednie zatrudnienie - po innych wiem, że to jest możliwe nawet po kilku miesiącach, a jednak tego się nie spodziewałem. Na razie jest ok.

Podpis użytkownika:

Kanopka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 18:46

Tak jak sugerowałam. Zresztą - jak tak czasami rzuci się temat wśród znajomych, to trudno jest znaleźć kogoś, kto nie pracował przez agencję. Ludzie robili to na studiach, po nich, robią też teraz. I w sumie fakt, że wiele firm zatrudnia wyłącznie przez agencje sam w sobie jest istotny. Po prostu te firmy mają świetne warunki pracy - rolą pracownika jest tam się dostać. A skoro nie można bezpośrednio? Zresztą - agencja daje te same warunki finansowe.

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu