forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Aktualności » Budowa na Wyszyńskiego Poprzedni temat :: Następny temat
Budowa na Wyszyńskiego
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Maj 21, 2014 19:09

Przy ulicy Wyszyńskiego przystąpiono do wznoszenia bloku mieszkalnego. Łagodna zima sprzyjała, więc solidnie zbrojone fundamenty , a później ściany ponad nimi, rosły w oczach. Pracowało tam wtedy około 25 osób. Obecnie, od ponad 2 tygodni , budowa zamarła. Na placu budowy stoi tylko taki wysoki żuraw z dużym wysięgnikiem i smutne jest to, że nic się nie dzieje. Zdołałem się dowiedzieć, że inwestor jest niewypłacalny wobec wykonawcy. A więc pytanie. Kto tego inwestora wybrał ?!

Podpis użytkownika:
   
adi123123
Nowy(a) na forumWiek: 37
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 46
Skąd: Lubin
Osiedle: Kochanowskiego
Wysłany: Pią Maj 23, 2014 23:26

NEVIL napisał/a:
A więc pytanie. Kto tego inwestora wybrał ?!


Ludzie :pomysl:
A tak na marginesie to rtbs niezle coś poplynie, chyba że ma takie umowy z ubezpieczycielem ,ze fiufiu .
Ciekawe ,czy odległości sa należycie zachowane w stosunku do stojącego obok juz bloku.. paranoja okno w okno

Podpis użytkownika:
   
Pluto
PoczątkującyWiek: 28
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 73
Skąd: Lubin
Osiedle: Wyżykowskiego
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 15:46

Jak na Ustroniu IV

Podpis użytkownika:
Club106
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 16:23

Z innego z kolei źródła dowiedziałem się, że inwestor (RTBS) płaci wykonawcy, tylko wykonawca nie płacił swoim ludziom. Nie wiem, gdzie tkwi prawda.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 13:36

I wszystko już jasne ! Ale jak się bierze dziadów z przetargu za najniższą cenę, bez płynności finansowej, to takie efekty... :-)

=====================

Budowa bloku i kamienicy wstrzymanaGeneralny wykonawca budowy bloku przy Wyszyńskiego oraz kamienicy przy Bema w Lubinie ogłosił upadłość. Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego wkrótce rozpisze nowy przetarg na wybór drugiej firmy, która dokończy obie inwestycje.


Najmniejszy kłopot lubiński RTBS będzie miał z dokończeniem budowy kamienicy przy Bema. Tam prace są mocno zaawansowane. Gorzej z inwestycją przy Wyszyńskiego. Dotychczasowy budowniczybloku zdążył jedynie wylać fundamenty. - Wypowiedzieliśmy umowę z dotychczasowym wykonawcą, jesteśmy na etapie przygotowywania przetargu i wyłonienia nowej firmy. Na placu budowy przy Wyszyńskiego zrobiono najtrudniejsze prace, a więc fundamenty i ściany garaży zostały postawione. Na koniec października mamy ustalony termin podpisywania aktów notarialnych. Mamy miesięczny poślizg w budowie bloku, ale mam nadzieję, że inwestycja zostanie ukończona na czas - mówi Damian Stawikowski, prezes RTBS-u.

W pierwszym bloku przy Wyszyńskiego będą 32 mieszkania z garażami podziemnymi. W sąsiedztwie powstanie drugi, większy - z 60 mieszkaniami. Kamienica przy Bema ma być gotowa z końcem czerwca. RTBS planuje zbudować jeszcze 5 kamienic w ciągu ul. Bema i 1 Maja. (tom)

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/69158/78/

Podpis użytkownika:
   
adi123123
Nowy(a) na forumWiek: 37
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 46
Skąd: Lubin
Osiedle: Kochanowskiego
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 20:45

Dlaczego rtbs jest tańszy od innych ??? Oto właśnie jest odp . Gdy do wykonania takiego projektu zatrudnia się jakąś firmę krzaki ,to z góry trzeba będzie się liczyć z tym ,że coś pójdzie nie tak :denat: , szkoda tylko ludzi ,bo ładnie muszą być wkurzeni...kasa poszła a tu nagle stop impreza.just polska ;-)

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 13:19

2 tygodnie temu zdemontowano żuraw wieżowy na Wyszyńskiego. Jak nowa firma wygra przetarg na dokończenie budowy, będą stawiali od nowa.

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Sie 10, 2014 07:58

RTBS Lubin - kto wybuduje mieszkania?


Pusty plac budowy zarośnięty chaszczami, uzbrojenie wystające z fundamentów i żywej duszy w okolicy – tylko ochroniarz, który pilnuje terenu budowy. To obraz z ulicy Wyszyńskiego w Lubinie gdzie do niedawna powstawały bloki. Niestety, wykonawca budowy ogłosił upadłość, a Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego szuka nowej firmy.
Obecnie analizowane są oferty, które wpłynęły na drugi z rzędu przetarg.
– To dwie oferty. Z Trzebnicy i Środy Śląskiej – powiedział nam Damian Stawikowski, prezes RTBS w Lubinie. – Obie opiewają na kwotę powyżej 5 mln zł. To bardzo wysoka kwota. Nie gwarantujemy pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu – dodaje Stawikowski.

Podobnie było z pierwszym przetargiem, który RTBS ogłosił kilka tygodni temu.
– Jak zawsze mamy od kilku do kilkunastu ofert, teraz wpływa jedna, może dwie – wyjaśnia Stawikowski. – Firmy budowlane o tej porze roku mają już podpisane umowy, dlatego też kwoty o jakich mowa w przetargach również są wysokie.

5 mln zł. to dla RTBS za dużo. – Jeżeli mielibyśmy budować za taką kwotę, nie moglibyśmy sprzedawać mieszkań w cenie 3,8 tys. zł. za metr kwadratowy – wyjaśnia nam prezes lubińskiego RTBS.
Kolejny budynek RTBS miał mieć cztery kondygnacje, piwnice, garaże podziemne, windę, komórki dla lokatorów oraz ogródki i plac zabaw dla dzieci.

Lokale miały być gotowe pod koniec tego roku. – Jeszcze mamy czas – mówi Damian Stawikowski. – Jestem przekonany, że terminy, które uzgodniliśmy z nabywcami mieszkań zostaną zachowane.

Drugi przetarg na dokończenie budowy przy ul. Wyszyńskiego zostanie rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu.
Tymczasem lepiej wygląda sytuacja na drugiej budowie prowadzonej przez RTBS Lubin. Przy ul. Bema i 1 Maja dobiegają końca prace wykończeniowe.


– Tam wybudowaliśmy lokale do wykończenia – wyjaśnia Damian Stawikowski. – Mieszkania są gotowe, jeżeli lokatorom się spieszy to dostają już klucze. Wokół bloków trwają prace wykończeniowe. Rozstrzygnęliśmy też przetargi na windy. We wrześniu najpóźniej wszystko będzie gotowe.

Przy Bema i 1 Maja powstały bloki stylizowane na stare kamieniczki. Lokale na parterze mają tarasy, dachy wyłożone zostały dachówką, by nawiązały do starej zabudowy, a parkingi znajdują się pod ziemią. Budynki są też podświetlone.

źródło: http://lubin.naszemiasto....813b54f7b,1,3,6

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 12:43

RTBS czeka na wykonawcę, nie chce podnosić ceny mieszkańRegionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którzy staną się najemcami nowego bloku przy Wyszyńskiego muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Inwestor ogłosi czwarty już z kolei przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy budowę tego wielorodzinnego obiektu.


Kilka miesięcy temu generalny wykonawca budowy bloku przy Wyszyńskiego oraz kamienicy przy Bema w Lubinie ogłosił upadłość. O ile RTBS-owi udało się w miarę szybko zatrudnić podwykonawców, który kończy już budowę kamienicy przy Bema, o tyle spore kłopoty są w inwestycją przy Wyszyńskiego. - Ogłosiliśmy już trzy przetargi, niestety wykonawcy w okresie letnim dyktują strasznie wysokie ceny. Gdybyśmy rozstrzygnęli taki przetarg, musielibyśmy podnieść ceny mieszkań. Nie chcemy tego robić, dlatego poprosiliśmy naszych klientów, aby poczekali, wkrótce ogłosimy kolejny przetarg. Myślę, że klienci, którzy się z nami związali, wolą poczekać jeszcze na przykład miesiąc i utrzymać ceny na takim poziomie, jakie mieliśmy, niż podnosić je powyżej 4 tys. zł za metr kwadratowy - mówi Damian Stawikowski, prezes Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Lubinie.

Poprzedni wykonawca zdołał postawić fundamenty i ściany garaży. Nie wiadomo, kiedy nowi robotnicy znów pojawią się na placu budowy bloku przy Wyszyńskiego. - Oczywiście dalej będziemy mieścić się w terminach oddania do użytku tej inwestycji. Już kiedyś przeżyliśmy upadek dużej firmy budowlanej w Lubinie i nauczeni doświadczeniem i podobnymi scenariuszami, planujemy bezpieczne dla naszych klientów terminy zamykania inwestycji. Natomiast wkrótce zakończy się budowa kamienicy przy Bema, obecnie wykonywane są tam już prace wykończeniowe - uzupełnia Stawikowski.

W bloku przy Wyszyńskiego będą 32 mieszkania z garażami podziemnymi. W sąsiedztwie powstanie drugi, większy - z 60 mieszkaniami. RTBS planuje zbudować jeszcze 5 kamienic w ciągu ul. Bema i 1 Maja.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/70775/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 16:31

RTBS Lubin - ruszy budowa na Wyszyńskiego


Właściciele mieszkań w bloku przy ul. Wyszyńskiego w Lubinie mogą już odetchnąć z ulgą. Lubińskiemu deweloperowi udało się rozstrzygnąć czwarty z rzędu przetarg na budowę bloku. To oznacza, że przerwana kilka miesięcy temu inwestycja ruszy w końcu z miejsca.

Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Lubinie wyłoniło wykonawcę budynku przy ul. Wyszyńskiego.

– Przetarg wygrała firma K. I. Z. ze Środy Śląskiej, która zaoferowała kwotę ponad 4,9 mln zł. – powiedział nam Damian Stawikowski, prezes RTBS. – Pracownicy firmy budowlanej wejdą na teren budowy w tym tygodniu.

Przypomnijmy, że to już drugi blok mieszkalny jaki RTBSstawia przy ul. Wyszyńskiego. Wiosną tego roku generalny wykonawca ogłosił jednak upadłość i zszedł z budowy. Do tej pory lubińska spółka miała ogromny problem ze znalezieniem zastępcy.

– Jak zawsze na przetarg wpływało po kilka lub kilkanaście ofert, z których mogliśmy wybierać, tak teraz wpływały dwie, góra trzy oferty – mówił nam Damian Stawikowski.

Kolejnym problemem była cena. Firmy żądały po prostu za dużo. Każda oferta, która opiewała na więcej niż 5 mln zł. była od razu odrzucana, ponieważ deweloperowi zależało na zachowaniu ustalonych z nabywcami cen – 3,8 tys. zł za metr kwadratowy.

Nowy budynek RTBS ma mieć cztery kondygnacje, piwnice, garaże podziemne, windę, komórki dla lokatorów oraz ogródki i plac zabaw dla dzieci.

Takich problemów nie mają nabywcy lokali w nowych kamieniczkach przy ul. Bema i 1 Maja. Te również są dziełem Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Teraz przy nowych budynkach trwają ostateczne prace wykończeniowe, a lokatorzy mogą już powoli rozpakowywać swoje rzeczy w nowych mieszkaniach. Przy Bema i 1 Maja powstały bloki stylizowane na stare kamieniczki. Lokale na parterze mają tarasy, dachy wyłożone zostały dachówką, by nawiązały do starej zabudowy, a parkingi znajdują się pod ziemią. Budynki są też podświetlone, a w każdym z nich znajduje się winda.

źródło: http://lubin.naszemiasto....26ddfac8,1,3,15

Podpis użytkownika:
   
manuel
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 16:43

standard, już chyba wszędzie tak jest, pytam się zatem - po o w ogóle zaczynają jak wiedzą (czyt. domyślają się0 że nie skończą?

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14653
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 06, 2015 11:32

Firma ze Środy Śląskiej wzięła się poważnie do roboty i budynek jest już na ukończeniu.


Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.