forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Sport » Mundial 2022 Poprzedni temat :: Następny temat
Mundial 2022
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 12:42

Czy do tego czasu ten portal jeszcze przetrwa ? Życzę mu tego :-)
============================================
MŚ 2022. FIFA: Mundial nie odbędzie się w lecie
FIFA zadecydowała, że piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku nie odbędą się w lecie. Impreza w Katarze będzie miała miejsce najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia.

Informację podała agencja AFP powołując się na sekretarza generalnego FIFA Jerome'a Valcke. Część mediów podała informację, że światowa federacja piłkarska postanowiła odwołać imprezę. Plotka ta jednak nie potwierdziła się.

Już wcześniej FIFA zapowiadała przeprowadzenie konsultacji, czy mundial powinien się odbyć w czerwcu i lipcu, kiedy w Katarze jest najgoręcej, czy raczej w zimie, kiedy temperatury są niższe.

źródło: http://www.sport.pl/pilka...tml#BoxSlotIIMT

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Wto Lip 08, 2014 14:58, w całości zmieniany 1 raz
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Sty 11, 2014 21:17

Największe kluby świata zbojkotują mundial w Katarze? Zobacz infografikę

Zdaniem niektórych ekspertów największe ligi i kluby świata będą próbowały zbojkotować mundial w Katarze, który FIFA planuje zorganizować w terminie między 15 listopada a 15 stycznia. Żeby lepiej zrozumieć, co oznacza dla nich "jesienno-zimowy" mundial, warto rzucić okiem na przygotowaną przez nas infografikę. Sprawdziliśmy kadry 8 czołowych klubów z 3 najsilniejszych lig świata: angielskiej, hiszpańskiej i niemieckiej. Obecnie występuje w nich aż 156 reprezentantów 37 krajów, a zdecydowana większość z nich zagra na mundialu w Brazylii. Niezależnie od tego, które kluby będą należały do światowej czołówki w 2022 roku, proporcje te z pewnością będą wyglądały podobnie.

Więcej: http://sport.wp.pl/sort,1...osc.html#opinie

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 12:37


FIFA stawia ultimatum Katarowi ws. MŚ


Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke domaga się od Kataru raportu dotyczącego poprawy warunków pracy podczas budowy stadionów na mistrzostwa świata, które mają zostać rozegrane w tym kraju w 2022 roku. - Obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania - przekonuje Valcke.

Z dokumentu Amnesty International, które zostały ujawnione w listopadzie 2013 roku wynikało, że część z budowlańców-imigrantów (głównie z południowej Azji) pracujących przy budowie stadionów na MŚ w Katarze, pracowała w niebezpiecznych warunkach, mieszkała w pomieszczeniach o bardzo niskim standardzie, zabierano im paszporty oraz nie wypłacano pensji.

Komitet organizacyjny mundialu obiecał zadbać o prawa robotników pracujących przy budowie stadionów. Jednak wg najnowszego raportu, tylko w zeszłym roku, przy budowie stadionów zginęło prawie 200 imigrantów z Nepalu.

Dłużej nie zamierza tolerować tego FIFA. Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke domaga się od Kataru raportu dotyczącego poprawy warunków pracy. - Obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania - przekonuje sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wysłała do Kataru oficjalne pismo w tej sprawie. Na złożenie raportu Katar ma do 12 lutego. Dzień później dyrektor wykonawaczy FIFA Theo Zwanziger przedstawi raport przed Parlamentem Europejskim.

- Aktualnie pracujemy intensywnie nad poprawą warunków pracy w Katarze. Potrzebujemy jasnych zasad i realizacji kolejnych etapów, które pozwolą odbudować zaufanie, które sprawią, że ta niedopuszczalna sytuacja poprawia się - zapewnił Zwanziger.

Pełny raport dotyczący sytuacji na budowach w Katarze FIFA ma przygotować do 21 marca.

Dodajmy, że wciąż nie jest wiadomo, czy mistrzostwa świata w Katarze odbędą się zimą, czy latem. Według słów wspomnianego Valcke nie ma szans, by mundial odbył się tam w lipcu. Wszystko przez panujące tam wtedy temperatury, sięgające 40 stopni Celsjusza w cieniu.

Walka o tytuł najlepszej reprezentacji na świecie za 8 lat ma odbyć się pomiędzy 15 listopada a 15 stycznia. To rewolucja, bo to tej pory mundiale rozgrywano latem, pomiędzy sezonami. Nie wiadomo jednak, czy zgodę na ten termin wyrazi choćby UEFA - w tym czasie gra bowiem Liga Mistrzów oraz Liga Europy, a także europejskie kluby.

źródło: http://sport.wp.pl/kat,17...,wiadomosc.html

Podpis użytkownika:
   
Pluto
PoczątkującyWiek: 27
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 73
Skąd: Lubin
Osiedle: Wyżykowskiego
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 14:43

Od samego początku ta zgoda na MŚ 2022 mi śmierdzi.

Podpis użytkownika:
Club106
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 14:09

Skandal z mundialem w Katarze. Brytyjska gazeta ma dowodyBrytyjska gazeta niedzielna "The Sunday Times" przypuściła frontalny atak na decyzję FIFA o powierzeniu Katarowi zorganizowania mundialu w 2022 roku. Gazeta twierdzi, że weszła w posiadanie ogromnego zbioru e-maili, dowodzących korupcji w Komitecie Wykonawczym FIFA.
Ten temat zdominował dzisiejszego "Sunday Timesa": pojawia się w 19 artykułach na pierwszych 11 stronach, plus w głównym artykule redakcyjnym.

"Sunday Times" twierdzi, że za nieoczekiwanym zwycięstwem Kataru stał Mohammed bin Hammam, wykluczony w 2011 roku ze światowego futbolu za próbę kupowania głosów, aby uzyskać prezydenturę FIFA.

Bin Hammam, już oficjalnie niezrzeszony, miał dysponować ogromnymi funduszami na "przekonanie" co bardziej podatnych na takie zachęty członków 24-osobowego Komitetu Wykonawczego FIFA.

"Sunday Times" wymienia czterech delegatów z Afryki oraz przedstawicieli Oceanii i Karaibów.

Od dwóch lat w federacji toczy się wewnętrzne dochodzenie, jak mogło dojść do zwycięstwa Kataru, gdzie latem temperatura sięga 50 stopni i gdzie dopiero zaczęto budować stadiony kosztem prawie tysiąca wypadków śmiertelnych wśród robotników-imigrantów.

Kampania "Sunday Timesa" zbiega się z pierwszymi przesłuchaniami członków komitetu organizacyjnego z Kataru przez szefa komisji etyki FIFA, byłego prawnika FBI, Michaela Garcię.

Brytyjska gazeta zapowiada, że przedstawiony dziś materiał to dopiero początek skandalu w FIFA i będzie ujawniać dalsze szczegóły w kolejnych tygodniach.


źródło: http://sport.interia.pl/p...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 13:08

Komentarze:

~wrrrrrr :

no i kasa wygrała
------------------------
~ab :

A Katar już kupił zawodników?
-----------------------
~uwe

: Czyli to nie organizator spełnia wymagania ale zmienia się przepisy i zasady pod życzenia organizatora. To tak jakby zorganizować zimowe Igrzyska w Katarze ale z braku śniegu zamiast nart nakazać używanie rolek a hokej na lodzie zastąpić tym na trawie.

-----------------------

Słowianin :

Czyli pozostaje jedno pytania kto zagra z Katarem w finale tych mistrzostw


=======================

MŚ 2022: FIFA rekomenduje rozegranie mundialu w Katarze w listopadzie i grudniu


Ko­mi­sja FIFA w trak­cie wtor­ko­we­go po­sie­dze­nia za­re­ko­men­do­wa­ła ro­ze­gra­nie pił­kar­skich mi­strzostw świa­ta w Ka­ta­rze w ter­mi­nie li­sto­pad - gru­dzień 2022. Ko­mi­tet Wy­ko­naw­czy osta­tecz­ną de­cy­zję ma pod­jąć na po­sie­dze­niu w dniach 19-20 marca.- Jakikolwiek termin nie byłby przedstawiony, wzbudzałby kontrowersje. Musimy jednak spojrzeć na to znacznie szerzej i przeanalizować korzyści i straty wszystkich - powiedział przedstawiciel azjatyckiej federacji Sheikh Salman bin Ebrahim Al-Khalifa.

Zapewnił także, że nie ma żadnych planów redukcji liczby meczów czy uczestników turnieju, choć przyznał również, że mundial mógłby trwać krócej.

Komisja FIFA zajmowała się tematem przez pół roku. W trakcie wtorkowego głosowania termin został poparty przez wszystkie sześć kontynentów. Żaden inny okres rozegrania mundialu nie został wymieniony.

- Po wielu dyskusjach wszyscy uznaliśmy, że jedynie ten termin będzie rekomendowany - poinformował sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke.

Dyskusja o terminie imprezy w Katarze trwa już kilkanaście miesięcy. Powodem są wysokie temperatury w tym państwie w czerwcu i lipcu, gdy tradycyjnie rozgrywany jest mundial. FIFA opowiadała się wcześniej za przełomem stycznia i lutego lub listopada i grudnia.

Innego zdania są kluby na Starym Kontynencie. W 2014 roku Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich (ECA) i Europejskie Stowarzyszenie Lig Zawodowych (EPFL) zaproponowały, by MŚ odbyły się na przełomie maja i czerwca, gdyż jest to najlepsza alternatywa dla czerwca - lipca. Termin nie kolidowałby z interesami klubów, które zimą są w środku ligowych sezonów.

Od połowy czerwca do połowy lipca w Katarze temperatury dochodzą do 50 stopni Celsjusza. Natomiast w miesiącach zimowych jest około 25 stopni.

Z kolei lutowy termin kolidowałby z zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które zaplanowane są na 4-20 lutego.

Głosowanie dotyczące wyboru organizatora MŚ 2022 odbyło się 2 grudnia 2010 roku w Zurychu. W decydującej rundzie Katar pokonał 14:8 Stany Zjednoczone. Wcześniej odpadły kandydatury Korei Południowej, Japonii i Australii. Prezydent FIFA Joseph Blatter przyznał w maju 2014 roku, że przyznanie mundialu Katarowi było błędem.

źródło + video: http://eurosport.onet.pl/...-grudniu/8201h4

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14644
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 14:11

Bliski Wschód: Mundial 2022 przygotują nam niewolnicy. Nie tylko Katar jest winny. Drakońskie prawo stosują wszystkie kraje Zatoki Perskiej
Arabskie słowo "kafeel" znaczy "opiekun". Jednak obowiązujące w państwach Zatoki Perskiej prawo kafala nie ma z opieką nic wspólnego. Dziesiątki tysięcy robotników i pracownic domowych z krajów Azji Południowej są traktowani jak niewolnicy. - Pracujemy od świtu do nocy, nawet w pięćdziesięciostopniowych upałach. Karmią nas czym popadnie, płacą marnie - opowiadał w wywiadzie dla BBC jeden z robotników przygotowujących obiekty sportowe na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Po głośnym reportażu BBC Sport o katarskich przygotowaniach do mistrzostw świata w piłkę nożną w 2022 roku pod adresem organizatora przetoczyła się fala krytyki. Okazało się, że robotnicy pracujący przy budowie obiektów na mistrzostwa są zmuszani do zbyt ciężkiej pracy, często nie dostają wynagrodzenia, a warunki, w których przebywają, są skandaliczne. Nawet jeśli chcą zerwać kontrakt i wrócić do domu, okazuje się, że nie jest to takie proste. Wszystko to jest możliwe za sprawą systemu prawnego kafala.

Współczesne niewolnictwo

Więcej: http://www.tokfm.pl/Tokfm...tnieje_.html#MT

Podpis użytkownika:
   
karmazyt
Nowy(a) na forum


Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3
Osiedle: karmazyt
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 23:02

Pluto napisał/a:
Od samego początku ta zgoda na MŚ 2022 mi śmierdzi.


Zgadzam sie w 100% ;d

Podpis użytkownika:
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.
   
lugiza
Nowy(a) na forum


Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 10:07

Nie oszukujmy się, cała sprawa Mundialu w Katarze jest mocno naciągana i nie trzeba detektywa, żeby stwierdzić, że ktoś solidnie posmarował pod stołem. Cała FIFA to skorumpowana klika, a to tylko to potwierdza.

Podpis użytkownika:
   
Oldsa
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 14
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 10:52

A Wy macie już jakieś typu na Mundial 2022? Bo widziałam że tutaj już zaczynają typować http://betonline.net.pl/blog

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.