forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Mała obwodnica Poprzedni temat :: Następny temat
Mała obwodnica
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 13:21

Miasto przymierza się do małej obwodnicy


27.12.2013. Radio Elka

W przyszłorocznym budżecie Lubina zapisano 90 tys. zł na przygotowania do budowy tzw. małej obwodnicy miasta. Prezydent Robert Raczyński chce, by nowa droga jeszcze lepiej skomunikowała tę część Lubina. Inwestycję mogą jednak storpedować działkowcy, którzy nie chcą wywłaszczenia swoich gruntów.

Budowa "małej obwodnicy" Lubina to jedna z wyborczych obietnic Roberta Raczyńskiego z 2010r. Nowa droga ma połączyć ulicę Leśną z Kolejową. Szczegóły inwestycji będą znane, gdy zakończy się jej projektowanie,
ale nie jest tajemnicą, że "mała obwodnica" przetnie tereny, na których dzisiaj znajdują się ogrody działkowe przy Leśnej. Działkowcy już wiele razy protestowali przeciwko ich wywłaszczeniu.

Władze Lubina nie zamierzają jednak rezygnować z tych planów. - Prezydent chce, by ta droga jeszcze lepiej skomunikowała miasto. W tej chwili południowa obwodnica bardzo pomaga kierowcom, ale wyjazd z Przylesia w kierunku centrum nadal wymaga przejechanie przez kilka skrzyżowań świetlnych. Dzięki nowej obwodnicy automatycznie z Przylesia włączymy się w Kolejową, a stąd już blisko do centrum - argumentuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta miasta.

Na razie nie są znane żadne terminy rozpoczęcia tej inwestycji.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/66856/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 14:39


Miasto wybuduje razem z powiatem


Rozpoczyna się realizacja zapowiadanej od dawna inwestycji. Miasto właśnie przystępuje do budowy tzw. małej obwodnicy, która połączy ulice Legnicką z Kolejową. Co więcej, udało się w tej sprawie porozumieć ze starostwem, które zadeklarowało, że dołoży do budowy 3,5 mln zł.

Mała obwodnica będzie przedłużeniem ulicy Leśnej od skrzyżowania z Legnicką do Kolejowej. Ma ona przebiegać pod jednym z przęseł wiaduktu przy obwodnicy południowej miasta.

Powstanie tej drogi znacznie skróci dojazd do centrum miasta, a zwłaszcza do obiektów położonych w sąsiedztwie OSiR-u, w tym nowopowstałej hali widowiskowo-sportowej.

– Obecnie opracowujemy dokumentację z wykorzystaniem specustawy drogowej. Jest ona w tym momencie uzgadniana – tłumaczy Rafał Rozmus, naczelnik wydziału infrastruktury lubińskiego magistratu.

Budowa ma ruszyć najpóźniej latem. Niestety około 40 działkowców z ulicy Legnickiej będzie musiało zrezygnować ze swojej ziemi. – Wywłaszczenia na podstawie przyjętej uchwały będą następować automatycznie. Działkowcy dostaną informację o podziałach i zostaną zaproszeni do negocjacji odszkodowania. A te będzie już prowadziło starostwo w Lubinie. Do końca czerwca te kwestie powinny być już uregulowane – wyjaśnia naczelnik Rozmus.

Co ciekawe, inwestycję popierają nawet radni opozycyjni, którzy zwykle bombardują wszelkie pomysły prezydenta Roberta Raczyńskiego. – Rzadko mi się to zdarza, ale tym razem jest za co, więc pochwalę pana prezydenta za tę inwestycję. I za pozyskanie wsparcia finansowego ze starostwa. Naprawdę zasługuje tutaj na pochwalę – podkreślał na wczorajszej sesji radny Krzysztof Olszowiak. – Cieszę się, że w budżecie przeznaczono na ten cel 5 mln zł, bo to pozwoli rozpocząć tę inwestycję – dodaje.

Budowa drogi ma kosztować ponad 12 mln zł.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...z_powiatem.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lip 08, 2015 17:12

Przejazd kolejowy na Starym Lubinie będzie zamknięty
Od najbliższego piątku zmieni się organizacja ruchu na Starym Lubinie. W związku z budową tzw. małej obwodnicy i przebudowy skrzyżowania, z ruchu całkowicie wyłączony zostanie przejazd kolejowy. Utrudnienia potrwają co najmniej dwa tygodnie.

Budowa tzw. małej obwodnicy idzie pełną parą. Tempo prac jest dobre i pogoda sprzyja. Wszystko wiuęc wskazuje na to, że mała obwodnicaLubina zostanie oddana do użytku wcześniej, niż zakładano. Być może pierwsi kierowcy wjadą na nową trasę już w okresie wakacyjnym.

Teraz budowlańcy przystąpią do przebudowy skrzyżowania ulicy Stary Lubin z ulicą Kolejową. Prowadzenie robót wymusza całkowite wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Kolejowej, a przez to zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu tych ulic. Torowisko będzie zamknięte przez co najmniej dwa tygodnie. Kierowcom radzimy korzystanie z drugiego przejazdu kolejowego przy 1 Maja.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/75175/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 08:26

Mała obwodnica prawie gotowa
Najważniejsze roboty budowlane na tzw. małej obwodnicy zostały już zakończone. Z placu budowy wyjechał już ciężki sprzęt. Za chwilę specjaliści wezmą się za podłączanie sygnalizacji świetlnej, sprawdzą też stan innych przyłączy, np. sieci wodno - kanalizacyjnej. Otwarcie nowej drogi, która połączy Przylesie z ulicą Kolejową nastąpi prawdopodobnie 14 września.

Budowa tzw. małej obwodnicy postępowała w iście ekspresowym tempie. Wykonawcy sprzyjały warunki pogodowe, nie natrafiono na poważniejsze przeszkody. Położono nowy asfalt, podłączono nową kanalizację deszczową, wykonano chodniki i ścieżki rowerowe. - W tej chwili można śmiało już powiedzieć, że prace nad tzw. małą obwodnicą są już na ukończeniu. Wykonawca obiecał nam, że jak najszybciej udostępni do ruchu zablokowane na czas budowy skrzyżowanie Legnickiej z Leśną. Otwarcie całej obwodnicy planowane jest około 14 września - powiedział nam Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Przypomnijmy, że pod budowę małej obwodnicy zlikwidowano 43 działki ogrodowe, wyburzono niektóre budynki gospodarcze. Na wywłaszczenia i przygotowanie terenu pod budowę inwestycji miasto wydało 1,8 mln zł.

Mała obwodnica będzie uzupełnieniem obwodnicy południowej. Zapewni łatwiejszy i szybszy dojazd z Przylesia w ulicy Kolejowej i dalej do centrum oraz np. do hali widowiskowo - sportowej. Według kosztorysu inwestycja pochłonęła około 9 mln zł.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/75838/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Wrz 14, 2015 11:42

Problemy ze sterownikamiOtwarcie arterii miało nastąpić dzisiaj, ale ze względu na problemy ze sterownikami do sygnalizacji świetlnej, ruch kołowy na nowej tzw. małej obwodnicy Lubina zostanie uruchomiony za tydzień, 21 września. To i tak półtora miesiąca wcześniej, niż zadeklarował to generalny wykonawca inwestycji.


Nowa droga łącząca osiedle Przylesie z ulicą Kolejową i dalej z centrum miasta jest już gotowa. Inwestycja mogłaby już dziś być oficjalnie oddana do użytku, ale pojawiły się techniczne problemy z oprogramowaniem dla nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Legnickiej z Leśną. - Rzeczywiście początkowo firma obiecywała otwarcie nowej drogi w okolicach 14 września, natomiast od razu wykonawca zastrzegał, że jest to optymistyczny termin, który może ulce zmianie. Ostatecznie termin pewny podany przez wykonawcę, to 21 września, co i tak jest przed czasem, bo przypomnijmy, że zgodnie z umową firma miała oddać tę inwestycję do końca października. Na skrzyżowaniu Legnickiej z Leśną, gdzie przebiega ruchliwa droga krajowa nr 3 funkcjonować będzie tzw. inteligentna sygnalizacja, która będzie dostosowywać się do natężenia ruchu - mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Na tym skrzyżowaniu, od ul. Leśnej dojdzie kierunek jazdy na wprost. Na małej obwodnicy jest ścieżka rowerowa, chodniki i cztery zatoczki autobusowe, które na razie nie będą uruchomione. - Na razie nie jest planowane tam puszczenie żadnej linii komunikacji miejskiej. Natomiast w przyszłości może być konieczne zrobienie tam tymczasowego przystanku w czasie jakiś dużych imprez, np. na hali sportowo - widowiskowej. Nie wykluczamy też, że po rozstrzygnięciu przetargu na komunikację ogólnopowiatową, tamtędy być może pójdzie jakaś linia, dlatego, żeby nie budować i nie utrudniać ruchu, te przystanki zostały tam wybudowane na wszelki wypadek - dodaje Mamiński.

Budowa tzw. małej obwodnicy wraz z kosztami wywłaszczenia działkowców pochłonęła 9,5 mln zł.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/75987/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 17:53

Z wcześniej podanej kwoty 9,5 mln zł, cena budowy wzrosła do 11 mln zł...
=================

Obwodnica otwarta
Od dzisiaj kierowcy mogą już jeździć nową arterią w Lubinie. Mała obwodnica łączy osiedle Przylesie z ulicą Kolejową i dalej z centrum miasta. To także najszybszy dojazd z Przylesia do hali sportowo - widowiskowej. Cała inwestycja pochłonęła 11 mln zł.

Budowa nowej trasy trwała niecały rok. Miasto musiało wszcząć procedurę wywłaszczenia 47 działkowiczów, których ogrody biegły w obrębie zaprojektowanej nowej drogi. Na skrzyżowaniu, od ul. Leśnej kierowcy mogą jechać na wprost, a jadąc od Legnickiej w kierunku rogatek miasta doszedł jeszcze skręt w prawo. Zainstalowano tam tzw. inteligentną sygnalizację, która dostosowuje się do natężenia ruchu

- Ruch będzie odbywał się płynnie i sprawnie przez miasto. Do tej pory mimo istnienia południowej obwodnicy, przejazd z Przylesia do ścisłego centrum miasta, wbrew pozorom, nie był jakoś znacząco ułatwiony. Tego problemu obwodnica nie rozwiązywała i stąd też była konieczność budowy tej tzw. małej obwodnicy, która już ostatecznie rozwiązuje problem szybkiego przedostania się z osiedla do centrum - mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Na małej obwodnicy jest ścieżka rowerowa, chodniki i cztery zatoczki autobusowe, które na razie nie funkcjonują, ale mogą być uruchomione, jeśli będzie taka potrzeba.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/76072/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14548
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 12:43

Inteligentne oświetlenie na nowej obwodnicy - film
Na otwartej wczoraj "małej obwodnicy" w Lubinie uruchomiona została instalacja oświetleniowa, która dostosowuje się do uczestników ruchu.


Taki system jako pierwszy w Polsce został zainstalowany 1,5 roku temu na 3 osiedlowych uliczkach.

Teraz, po raz pierwszy na obwodnicy. Będziemy w przyszłości stosować taki system na wszystkich ulicach w mieście.
Poniżej link do filmiku obrazującego działanie inteligentnego oświetlenia - mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Obwodnica południowa umożliwia szybki dojazd z Przylesia na Ustronie. Mała obwodnica będzie pierwszą drogą, która pozwoli w kilka minut z Przylesia dojechać do ścisłego centrum, do tej pory trzeba było przejeżdżać przez całe miasto by się tam dostać.

Inwestycja kosztowała około 11 milionów złotych. Miasto zrealizowało ją wspólnie z powiatem lubińskim - oba samorządy przekazały pieniądze na budowę drogi.

źródło + video: http://elubin.pl/wiadomosci,14156.html

Czytaj też: http://www.lubin.pl/aktua..._obwodnicy.html

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.