forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Basen Poprzedni temat :: Następny temat
Basen
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 09:57

Kolejny rok bez basenu


11.07.2013. Radio Elka
W przyszłym roku ma się wyjaśnić, co dalej z basenem odkrytym w Lubinie. Dwa lata temu pływalnię przy ulicy Odrodzenia zamknięto z dwóch powodów. Po pierwsze w pobliżu trwa budowa hali widowiskowo-sportowej, po drugie względy sanitarne nie pozwalały na dalsze korzystanie z obiektu.

Władze Regionalnego Centrum Sportowego nie podjęły jeszcze decyzji, jak przyszłość spotka jedyny w mieście basen odkryty. - Czekamy na otwarcie hali w przyszłym roku i wtedy zdecydujemy, co dalej z basenem. Opcje są dwie, albo go wyremontujemy, albo zasypiemy i stworzymy w tym miejscu coś innego. Ja też jako mieszkaniec Lubina chciałbym mieć w mieście miejsce, gdzie w upalne dni można by się wykąpać. Niestety musieliśmy basen zamknąć, ze względu na bezpieczeństwo osób z niego korzystających. Powstaje obok hala i to jest teraz plac budowy. Nie mogliśmy ryzykować. W zamian oferujemy dwa baseny kryte. W czasie wakacji przygotowaliśmy promocyjne oferty - mówi wiceprezes Marek Dłubała.

Tuż przy basenie przy ulicy Odrodzenia znajdowały się piaszczyste boiska i tereny zielone, gdzie można było aktywnie spędzić czas lub skorzystać z kąpieli słonecznych.W tej chwili lubinianie w słoneczne dni muszą jeździć na kąpieliska do Polkowic, Ścinawy, Rokitek lub Legnicy. Uważają więc, że remont pływalni przy hali sportowej to dobry pomysł

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/64100/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 20, 2014 09:45

Hala już stoi, czas na kompleks basenów


Być może już na początku września poznamy szczegóły projektu nowoczesnego kompleksu basenów odkrytych przy nowej hali widowiskowo - sportowej. Stary basen został wyburzony na początku stycznia tego roku. w tym miejscu mają powstać dwa baseny - sportowy i rekreacyjny, brodzik dla dzieci z parkiem wodnym, wodotryskami i zjeżdżalniami.


Wizualizacja nowego zespołu pływalni miała być upubliczniona już wcześniej, ale jak tłumaczy Piotr Midziak, szef Regionalnego Centrum Sportowego, do projektu naniesiono drobne korekty, co opóźniło końcowe prace nad całym dokumentem.

Wiadomo, że w miejscu wyburzonego na początku stycznia basenu powstaną dwa - sportowy i rekreacyjny. Będzie też brodzik dla dzieci z wodnym placem dla zabaw z wysepkami, wodotryskami i innymi atrakcjami. Mają też być zjeżdżalnie o długości 63,5 m i 15,9 m. - RCS nigdy nie zrezygnował z planów budowy nowego basenu odkrytego. Uważamy i pewnie większość mieszkańców Lubina myśli podobnie, że taki obiekt jest w mieście potrzebny i pożądany. W ostatnim czasie skupialiśmy się jednak bardziej na zakończeniu sztandarowej inwestycji, jaką była nowoczesna hala widowiskowo - sportowa. Myślę, że po meczu koszykarskim Polska - Austria przedstawimy już projekt nowego kompleksu basenowego - powiedział nam Piotr Midziak, szef RCS-u.

Opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę powierzono jednej z łódzkiej pracowni projektowej. Budowa nowego kompleksu sportowego mogłaby ruszyć już w przyszłym roku.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/70338/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 14:39

Jest projekt basenów odkrytych w Lubinie


Projekt basenów za trzy tygodnie? - Według styczniowych zapewnień prezesa RCS tak właśnie miało się stać.

W styczniu portal UM Lubina pisał - W ciągu najbliższych kilku tygodni gotowa ma być koncepcja i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, latem ruszy budowa.

Koncepcja jest, wizualizacja w szufladach urzędników, a budowa nie ruszy latem. Ruszy prawdopodobnie w październiku.

- Koncepcja jest już uzgodniona z inwestorem. Materiały, jeżeli chodzi o wizualizację, zostały również przekazane od nas z pracowni do inwestora zgodnie z umową. Natomiast projekt budowlany jest w trakcie opracowywania ponieważ okazało się, że musimy odprowadzić wodę do potoku Baczyna a nie do kanalizacji deszczowej, jak było pierwotnie zapisane w materiałach przetargowych. - mówi Michał Domański z Pracowni Projektowej PION w Łodzi.

Koncepcja była zaakceptowana 28 kwietnia. Projekt kosztował 92 tys. zł.

Więcej: http://elubin.pl/wiadomosci,12111.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 14:43

RCS idzie za ciosem. Jest hala, będzie kompleks basenów
Dwa baseny - rekreacyjny i sportowy plus trzeci - z wieżą i trampoliną do skoków na głębokość 3,8 m. Dodatkowo brodzik i wodny plac zabaw dla dzieci, wszystko z podgrzewaną wodą do 30 st. C. Obok zjeżdżalnia o długości prawie 60 metrów i rodzinna, 3- torowa z 15-metrowym zjazdem. Dziś na sesji miejskiej poznaliśmy szczegóły kompleksu rekreacyjnego, który powstanie w sąsiedztwie nowej hali widowiskowo - sportowej w Lubinie.

Regionalne Centrum Sportowe idzie za ciosem.Od kilku tygodni funkcjonuje nowoczesna hala sportowa a już są szeroko zakrojone plany budowy nowego zespołu basenów.Stary kompleks, na początku stycznia tego roku został zrównany z ziemią.Dzisiaj znamyjuż szczegóły projektu nowego zespołu basenów.- Cały kompleks będzie składał się z kilku części.W pierwszej będzie to 25-metrowy basen sportowy, w kolejnej będzie typowy basen rekreacyjny z urządzeniami do masażu, z siatką do wspinaczki dla dzieci i innymi atrakcjami.Kolelkjan część będzie przeznaczona tylko dla najmłodszych - tam będzie brodzik i wodny plac zabaw.Do tego będzie jeszcze osobny basen dla dorosłych z wieżą i trampoliną do skoków na głębokość do 3,8 m.Plus jeszcze cała infrastruktura z siłownią, placem zabaw i budynkiem socjalnym dla ratowników - wylicza Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Na terenie całego kompleksu będą jeszcze dwie zjeżdżalnie - tzw.rynna długości 60 metrów i rodzinna, 3-torowa z 15-metrowym zjazdem.RCS chce ruszyć z inwestycją najwcześniej wiosną przyszłego roku.Budowa całego kompleksu ma pochłonąć co najmniej 12-13 mln zł i będzie sfinansowana głównie z kredytu.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/70560/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 15:33


Budżet Lubin - bez basenów w RCS?


Czyżby budowa nowoczesnego kompleksu basenów na terenie Regionalnego Centrum Sportowego to jedynie przedwyborcza obiecanka? Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ w przyszłorocznym budżecie nie zapisano nawet złotówki na tą inwestycję. Za to miasto hojnie obdarowało RCS pieniędzmi na utrzymanie hali widowiskowo-sportowej. Spółka otrzyma na ten cel 6,1 mln zł.

Więcej: http://lubin.naszemiasto....rt,t,id,tm.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 13:09

W lipcu chcą ruszyć z basenami


Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie ogłosiło przetarg na budowę kompleksu sportowo - rekreacyjnego, które ma powstać w sąsiedztwie nowej hali widowiskowej. W ramach planowanej inwestycji wybudowane zostaną dwa baseny - rekreacyjny i sportowy plus trzeci - z wieżą i trampoliną do skoków. Będzie też brodzik i wodny plac zabaw dla dzieci.

Szczegóły budowy nowoczesnego kompleksu sportowego władze RCS- ogłosiły na sesji Rady Miejskiej na początku września ubr. Ogłoszono już przetarg na wykonanie całej inwestycji. Otwarcie ofert nastąpi15 czerwca. - Od otwarcia ofert mamy miesiąc czasu na podpisanie umowy, chcielibyśmy, by firma wykonawcza już w lipcu weszła na plac budowy. Nowy kompleks będzie składał się z basenu wielofunkcyjnego podzielonego na dwie części - basenu wyczynowego i rekreacyjnego. Na basenie pływackim będzie sześć 25-metrowych torów, na basenie rekreacyjnym będzie szereg atrakcji, m.in. huśtawka wodna, rwąca rzeka, masaże. Będzie jeszcze trzecia niecka o głębokości czterech metrów z dwiema skoczniami na wysokości 5 i 3 metrów - przypomina Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Oprócz tego będą jeszcze dwie niecki: basen rekreacyjny i park wodny dla dzieci z podgrzewaną wodą. Z całego kompleksu będzie można korzystać dopiero od przyszłego sezonu wakacyjnego.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/74657/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Gru 29, 2015 13:18

Nowy basen będzie czynny przez pięć miesięcy w roku


Lipiec czy sierpień - kiedy otwarcie?

Prezydent Lubina z dużą ostrożnością mówi o terminie oddania do użytku nowoczesnego kompleksu basenów sportowo-rekreacyjnych, który powstaje przy hali widowiskowej RCS-u. - Mamy nadzieję, że uda nam się go uruchomić w czasie wakacji. Plan jest taki, że cały kompleks będzie czynny od maja do końca września każdego roku - zapowiada Robert Raczyński.

Po rewitalizacji Parku Wrocławskiego, oddaniu małej obwodnicy i nowej hali widowiskowo - sportowej, budowa nowoczesnego kompleksu basenów to kolejne duże przedsięwzięcie miasta. Inwestycji sprzyjają jak na razie warunki pogodowe, dlatego prace budowlane idą zgodnie z planem, a nawet z lekkim wyprzedzeniem. W najbliższym czasie montowane będą niecki basenowe, powstał już budynek dla ratowników, trwa rozbiórka obiektu dawnego OSiR-u.

- W tej chwili prowadzimy rozmowy nad wykorzystaniem ciepła odpadowego, dlatego, że taką ofertę złożyła nam spółka Energetyka. Firma może dostarczyć nam ciepło odpadowe, czyli bardzo tanie źródło energetyczne schodzące z miasta, które może być wykorzystane dla basenów przy RCS-ie - mówi prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Gospodarz Lubina z dystansem podchodzi do podania konkretnej daty otwarcia basenów. - Obiekt planowany jest do oddania na drugą połowę 2016 roku. Nie chcę precyzyjnie mówić, ale mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić w czasie trwania wakacji.

Założenie jest takie, by nowy kompleks służył mieszkańcom od 1 maja do końca września każdego roku, a nie tylko przed dwa miesiące szkolnych wakacji - dodaje prezydent Lubina.

Cały kompleks będzie składał się z kilku części. W pierwszej będzie to 25-metrowy basen sportowy, w kolejnej - typowy basen rekreacyjny z urządzeniami do masażu, z siatką do wspinaczki dla dzieci i innymi atrakcjami. Kolejna część będzie przeznaczona tylko dla najmłodszych - tam będzie brodzik i wodny plac zabaw. Do tego będzie jeszcze osobny basen dla dorosłych z wieżą i trampoliną do skoków na głębokość do 3,8 m. Na terenie całego obiektu będą jeszcze dwie zjeżdżalnie - tzw. rynna długości 60 metrów i rodzinna, 3-torowa z 15-metrowym zjazdem. Budowa całego kompleksu ma pochłonąć co najmniej 12-13 mln zł i będzie sfinansowana głównie z kredytu.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/77285/78/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Maj 11, 2016 09:54

Wkrótce otwarcie nowego basenu


Wypasiony, kozacki, konkretny


Budowa nowoczesnego kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rośnie w oczach. Gotowe są już niecki basenowe, zamontowano już zjeżdżalnie wodne, a za chwilę stanie wieża do skoków. Dobra informacja jest taka, że oficjalne otwarcie nowego basenu zaplanowano 21 czerwca. Ceny biletów mają być przystępne.


To najbardziej oczekiwana przez mieszkańców Lubina inwestycja w tym roku. Stary basen został rozebrany w styczniu 2014r. Obiekt nie spełniał już wymogów bezpieczeństwa, a koszty jego modernizacji były tak wielkie, że bardziej opłacało się wybudować nowy kompleks. Roboty idą jak burza i dzisiaj właściwie dobiegają już końca.

- Rzeczywiście mamy już zakończone większość rzeczy, które przygotowujemy do
oddania. Są już wybudowane niecki główne, a więc niecka basenu rekreacyjnego i sportowego oraz do skoków. Jest już gotowy również brodzik dla dzieci, kończony jest plac zabaw. Kończone są prace w części administracyjno - socjalnej, czyli tam, gdzie będą szatnie, sanitariaty i strefa wejścia i sprzedaży biletów - mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Na teren budowy przywieziono już kilkudziesięciometrową wieżę do skoków. W części basenowej atrakcją będą m.in. rwąca rzeka, ławeczka z masażem powietrznym czy siatka do wspinaczki dla dzieci. Zrezygnowano z zamontowania siłowni, zamiast tego powstanie boisko do plażowej piłki siatkowej. Do ogrzewania wód basenowych wykorzystane zostaną pompy powietrza, a na dachu budynku socjalnego zamontowano już kolektory słoneczne do podgrzewania wody w celach sanitarnych.

Już wiadomo, że oficjalne otwarcie basenu planowane jest 21 czerwca, kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego. Władze RCS-u nie mają jeszcze ustalonego cennika wejścia na basen. - Na pewno nie będą to wygórowane ceny, ale dostępne dla wszystkich. Analizujemy cenniki, które obowiązują na podobnych obiektach, jakie mamy w naszym regionie. Na początku czerwca będziemy mogli już powiedzieć, jaka będzie cena wejścia na nasz basen - uprzedza szef RCS-u.

Prawdopodobnie cena biletu dla osoby dorosłej na cały dzień będzie wynosić od 10 do 15 zł. Będą też bilety rodzinne. Jednorazowo na cały kompleks będzie mogło wejść maksymalnie około półtora tysiąca ludzi. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będzie 6 ratowników na jednej zmianie. Basen ma być czynny od godzin porannych do późnego wieczora.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/79042/78/

Podpis użytkownika:
   
olubin
Bywalec


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 278
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 09:07

Mi się akurat marzy mój prywatny basen. Ale nie mam na to funduszy, ani miejsca w ogrodzie.

Podpis użytkownika:
   
Ionian
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 21:12

Budowa to jeszcze pół biedy, w domu rodzinnym mieliśmy basen i największe koszty niestety generuje jego utrzymanie. Jak nie napełnienie to chlory itp. Serwis filtra itd. Jak się nie ma małych dzieci które by z tego korzystały całe lato to chyba mija się z celem :)

Podpis użytkownika:
   
mts
Nowy(a) na forum


Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 19:51

Tego typu inwestycje dla mnie są chore - zamiast władować pieniądze w coś pożyteczniejszego jak choćby polepszenie infrastruktury drogowej, albo ambitniejszego jak kulturę i animację młodzieży to robi się kolejny spęd. Wiadomo jak się walnie duży basen, dużą galerię ect. to można więcej pieniędzy ukraść. Z tego założenia zawsze wychodzi miasto. Gdzie by tu jeszcze nie zwędzić to tyczy się każdego samorządu w Polsce. Przykre. Małe projekty generują jednak więcej dobra dla obywateli.

Podpis użytkownika:
Diagnostyka www.medpharm.pl/36-diagnostyka-laboratoryjna. Drukarnia http://recyklus.com/
Ostatnio zmieniony przez mts Pią Lip 08, 2016 06:56, w całości zmieniany 1 raz
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 20:05

mts, jutro psychiatra przyjmuje od godziny 9-tej. Należy Ci się do niego udać. :-)

Podpis użytkownika:
   
lubinka
Bywalec


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 142
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 11:15

Uwielbiam spędzać czas na basenach :) fajna forma aktywności!

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Cze 23, 2016 14:05


Baseny otworzą już dzisiaj!


Nie – jak zapowiadano wcześniej – w piątek o godzinie 10, ale już dzisiaj o godzinie 16 nowy kompleks basenów odkrytych otwarty zostanie dla mieszkańców.– Baseny są w pełni gotowe, pogoda znakomita, dlatego podjąłem decyzję o wcześniejszym otwarciu – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński.

Tuż przed południem kompleks został zaprezentowany najmłodszym lubinianom i zaproszonym gościom, w tym samorządowcom z regionu. Przecięto wstęgę i dzieciaki mogły wskoczyć do wody i skorzystać z innych atrakcji. Za chwilę będzie można znaleźć na portalu relację z tego wydarzenia.

A dziś po południu już każdy będzie mógł przyjść obejrzeć i skorzystać z nowych lubińskich basenów.

źródło: http://www.lubin.pl/baseny-otworza-juz-dzisiaj/

Czytaj też : http://www.lubin.pl/lubin...jalnie-otwarty/

Obszerna relacja zdjęciowa - http://www.lubin.pl/lubin...jalnie-otwarty/

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14374
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 21:05

https://www.youtube.com/watch?v=QUC5FYYAXq4

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.