forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark Poprzedni temat :: Następny temat
Telefony komórkowe
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lip 16, 2012 11:51

Syndrom fantomowych wibracji - komórki wpływają na układ nerwowy


Poniedziałek, 16 lipca (05:42)

Zdarza się wam sięgać po komórkę, bo wydaje się wam, że właśnie dzwoni, a okazuje się, że nie ma ani połączenia, ani SMS-a? To zjawisko staje się coraz częstsze i doczekało się nawet swojej nazwy: syndrom fantomowych wibracji. Został on odkryty przypadkowo kilka lat temu i uważany jest za błąd interpretacji bodźców przez układ nerwowy.


Syndrom fantomowych wibracji (HPVS) odkryto w 2010 roku w USA. Pierwsze badania na jego temat przeprowadzono na pracownikach Baystate Medical Center w zachodnim Massachusetts. Okazało się, że aż 68 proc. z nich doświadcza złudzenia wibracji telefonu, mimo że faktycznie one nie występują.

Przeprowadzane wtedy ankiety wykazały, że:

- HPVS pojawiał się przeważnie w okresie od miesiąca do roku od zakupu nowego urządzenia;

- zdarzał się średnio raz w tygodniu;

- nie miał znaczenia rodzaj urządzenia - syndrom występował przy używaniu dowolnego telefonu, a nawet pagera;

- występował u 100 proc. osób noszących telefon czy pager w kieszeni na piersi.

Zajmujący się później tym zagadnieniem naukowcy stwierdzili, że mózg może pod wpływem stresu błędnie interpretować niektóre aktywności neuronów, przekształcając je w odczuwanie wibracji, mimo że tak naprawdę one nie występują. Syndrom fantomowych wibracji telefonu może również pojawiać się jako efekt działania neuronów lustrzanych, uaktywniających się podczas obserwacji zachowań innych ludzi. Kiedy widzimy, nawet kątem oka, że ktoś sięga po komórkę, to często automatycznie sięgamy po własną.

Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze dokładnie, jaka jest przyczyna odczuwania fantomowych wibracji. Pewne jest tylko to, że coraz częściej zdarza nam się słyszeć i czuć bodźce, do których jesteśmy przyzwyczajeni, nawet wtedy, kiedy akurat one nie występują. Dotyczy to wibracji telefonu, ale też sygnału przychodzącego połączenia czy dźwięku odebranej wiadomości na komunikatorze internetowym. Poznanie mechanizmu tego zjawiska pozwoliłoby dokładniej zbadać, jaki wpływ na działanie układu nerwowego mają nowoczesne sposoby komunikacji.

Ewelina Kira Czarczyńska

źródło: http://nt.interia.pl/tele...a-uklad,1821764

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 10:47

39 tys. zł kary za nazywanie gry "bezpłatną" - decyzja UOKiK

Paweł Płaza
27.07.2012 15:14

Graliście może w komórkową grę Wojna czołgów? UOKiK uznał, że jej producent, CT Creative Team, wprowadzał konsumentów w błąd.


Decyzja wieńczy postępowanie, które wszczęto we wrześniu 2011 roku w wyniku skargi konsumenta. Dotyczy ona komórkowej gry Wojna czołgów, a konkretniej jej reklam. W różnych miejscach CT Creative Team reklamował ją jako darmową. Wg UOKiK-u reklamy te sprawiały wrażenie, że jest całkowicie bezpłatna.

Tymczasem owszem, o ile zainstalowanie gry nie pociągało za sobą żadnych kosztów, to już podczas zabawy mogliśmy dokupić za realne pieniądze różnego rodzaju bonusy. Jak czytamy w komunikacie:
W rzeczywistości użytkownicy mogli korzystać z szeregu odpłatnych opcji (np. zakup dodatkowego wyposażenia wirtualnego czołgu) a uczestnictwo w grze bez ponoszenia kosztów było możliwe praktycznie tylko na jej wstępnym etapie.

Nie współgrało to z przekazem reklamowym. Wg Urzędu "konsument nie powinien być zaskakiwany koniecznością uiszczana opłat, po tym jak zdecyduje się na skorzystanie z oferty". W efekcie urząd ukarał CT Creative Team karą w wysokości 38 951 zł. Decyzja nie jest prawomocna - przedsiębiorca odwołał się do sądu.

Decyzja w sprawie "bezpłatnych" gier może dużo zmienić. "Darmowych" produkcji jest bowiem od groma i powstaje pytanie, czy i w ich przypadku można mówić o wprowadzaniu konsumentów w błąd.

Źródło: http://technologie.gazeta...___decyzja.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 21:34

Samochody GM wykryją pieszych i rowerzystów ze smartfonami

Czwartek, 2 sierpnia (05:34)

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego najważniejsza jest czujność. Ale czasem daną przeszkodę możemy dostrzec o ułamek sekundy za późno. Przed tragedią pieszego lub rowerzystę może uratować... smartfon.


Coraz więcej miast korzysta z prostego rozwiązania, polegającego na oddzieleniu ścieżki rowerowej od jezdni. Mimo tego, wypadki nadal się zdarzają. Koncern General Motors pracuje nad specjalnym systemem ostrzegającym przed znajdującymi się na torze kolizyjnym pieszymi lub rowerzystami. Ciekawostką jest, że wykrywa on jedynie osoby ze smartfonami.

System GM jest w stanie wykryć poruszającego się ze smartfonem pieszego lub rowerzystę w przeciągu sekundy, co daje większe szanse na szybką reakcję kierowcy. Jest to możliwe dzięki integracji technologii WiFi Direct z połączeniem peer-to-peer. Używając zwykłego standardu WiFi czas ten wynosiłby 7-8 sekund.


Innowacyjne rozwiązanie GM jest wciąż w fazie testów, jednak w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy może pojawić się w pierwszych samochodach. Największym problemem z jakim muszą uporać się konstruktorzy amerykańskiego koncernu nie są ograniczenia technologiczne, a brak dostępu do standardu WiFi Direct przez wiele smartfonów, w tym produkty Apple.

źródło: http://nt.interia.pl/news...tm_campaign=RSS

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:17

UKE chce wprowadzić tańsze rozmowy przez komórkę. Operatorzy protestują


Urząd Komunikacji Elektronicznej znowu zatrzęsie komórkowym rynkiem. Regulator zaproponował w piątek operatorom ścięcie od 65 proc. do 85 proc. stawek hurtowych, jakie płacą sobie nawzajem za połączenia, co ma wpływ na ceny płacone przez klientów.

UKE poszedł jednak odrobinę na rękę telekomom – proponuje obniżkę dopiero od lipca przyszłego roku, a nie – jak chciała Komisja Europejska – już od stycznia.

– Najistotniejszym rozwiązaniem, jakie zostało wprowadzone w obecnie konsultowanych projektach decyzji, jest określenie dla wszystkich operatorów stawki za kończenie połączeń na jednolitym poziomie 4,29 groszy za minutę – podkreśla UKE.

Tyle operatorzy płacić będą sobie od lipca 2013 r. Obecnie jest to średnio 14 groszy. Orange, T-Mobile i Plus otrzymują 12,33 gr, podczas gdy Play – 17,98 gr. Uprzywilejowaną pozycję zawdzięcza decyzjom regulatora. Ale z początkiem przyszłego roku wszyscy płacić będą po równo.

Więcej: http://biznes.gazetaprawn...protestuja.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Sie 08, 2012 11:05

ICE - kod ratujący życie w komórce

O tym, że telefon komórkowy może uratować ludzkie życie nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej użytkowników komórek w swoim spisie telefonów zapisuje pozycję o tajemniczym skrócie ICE (In Case of Emergency - "w nagłym wypadku").

Jak już wcześniej informowaliśmy telefon komórkowy może przyspieszyć udzielenie pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Wystarczy, że ratownik odnajdzie w naszym telefonie skrót ICE, który obowiązuje na całym świecie.
Pod pozycją ICE, w spisie numerów telefonów w komórce, powinien znajdować się numer telefonu do najbliższej osoby, która będzie mogła udzielić podstawowych informacji na nasz temat, m.in. o grupie krwi, przebytych chorobach czy przyjmowanych lekach. To znacznie przyspieszy udzielenie skutecznej pomocy medycznej.

Pomysł już spodobał się polskim kierowcom (na różnych forach internetowych namawiają się wzajemnie, by wpisać w telefon taki numer), ratownikom, a także wybranym samorządom.

źródło: http://media2.pl/telekomu...-w-komorce.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 09:33


Nadchodzi moda na dumbphone'y?

Czwartek, 9 sierpnia (05:39)

Smartfony trzeba codziennie ładować i są drogie - to pierwsze skojarzenie tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na bardziej skomplikowany model urządzenia mobilnego. Są też tacy, którzy pozostali przy prostszych telefonach lub świadomie do nich wrócili.Wystarczy wyliczyć korzyści: utrata tańszego telefonu nie będzie dotkliwa dla portfela. Tym lepiej mieć go przy sobie zamiast najnowszego modelu smartfona, wartego więcej od przeciętnego laptopa. Nie obawiamy się kradzieży, kładziemy urządzenie na widoku i trzymamy w kieszeni spodni. Ewentualna utrata dumbphone'a nie oznacza też wycieku danych, naszych zdjęć, maili i tylu danych kontaktowych.

Jak czytamy w wynikach sondażu amerykańskiego Pew Institute, użytkownicy prostszych modeli telefonów mają wiele powodów do zadowolenia. Po pierwsze, co najmniej raz w tygodniu połączenie traci w USA "aż" 35 procent użytkowników smartfonów i "tylko" 28 procent użytkowników dumbphone'ów. A telefony nadal służą lub powinny służyć przede wszystkim do dzwonienia. Amatorzy nowoczesnych urządzeń skarżą się też na gorszą jakość połączeń. Ponadto 29 procent właścicieli smartfonów dostaje SMS-y zawierające spam, w porównaniu z 20 procentami zwolenników "małpek".

Posiadacze iPhone'ów i reszty częściej też narzekają na więcej niepożądanych telefonów od handlowców oraz wolniejsze tempo transmisji danych, np. ściąganie treści emaili lub gier. Ostatni zarzut może mieć związek nie tyle z możliwościami sprzętu i wydajnością sieci, co z wygórowanymi oczekiwaniami użytkowników smartfonów, którzy wyobrażają sobie, że wszystko będzie" śmigać".

Wystarczy więc przekonać samego siebie, że wcale nie jest nam potrzebny dobry aparat fotograficzny, pogoda, mapy oraz aplikacja do łączenia się w Facebookiem, a nic nie stoi na przeszkodzie, by na dłużej pożegnać się z cackami z wielkim wyświetlaczem dotykowym.

Pozostaje kluczowy argument: skoro "wszyscy" (w pewnych miejscach i środowiskach) mają już smartfony, jak się wyróżnić?

źródło: http://nt.interia.pl/tele...bphoney,1829938

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 11:32

Czego wymagamy od operatorów komórkowych?

Poniedziałek, 10 września (11:18)

Godny zaufania, pomocny i szczery - taki powinien być idealny operator komórkowy. To wynik badania firmy Ericsson, który zapytał o to użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie. Operator musi być też nieskomplikowany, fachowy i godny szacunku.Klientów z operatorami telefonii komórkowej łączą skomplikowane relacje. Kochają ich i nienawidzą jednocześnie. Oceniają ich bardzo surowo za wysokie koszty, słabą obsługę klienta, słaby zasięg itp. Z drugiej strony, klienci chętnie korzystają z atrakcyjnych promocji oraz nowych usług. Wystarczy jednak tylko jeden incydent czy jednak kusząca promocja u konkurencyjnego operatora, by znów oceniać swojego dostawcę gorzej - wynika z badania ConsumerLab firmy Ericsson.

61 proc. badanych na całym świecie jako najwyższą wartość operatora wymienia "godny zaufania". 52 proc. życzy sobie, by dostawca usług był pomocny, a 49 proc. - aby był szczery. Kolejne wymieniane wartości to "nieskomplikowany", "fachowy" i "godny szacunku".

Więcej: http://nt.interia.pl/news...tm_campaign=RSS

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:20


29. urodziny telefonu komórkowego

Niedziela, 14 października (05:37)

14 października 1983 roku ruszyła sprzedaż pierwszego w historii telefonu komórkowego. Była nim Motorola DynaTAC 8000X
.Dla ścisłości zaznaczyć trzeba, że historia pierwszej komórki zaczęła się dobre dziesięć lat przed komercyjną premierą urządzenia. Za ojca telefonu komórkowego uznawany jest Martin Cooper z Motoroli, który w firmie kierował projektem budowy pierwszego "telefonu radiowego".

Urządzenie takowe udało się opracować już w roku 1973 (3 kwietnia Cooper wykonał pierwszą rozmowę ze swoim kolegą z konkurencyjnego Bell Labs, Joelem Engelem), lecz musiała upłynąć cała dekada, nim wynalazek otrzymał błogosławieństwo Federalnej Komisji Komunikacji.

Początkowo zasięg komórki ograniczał się do centrum Chicago, co jednak nie zniechęciło klientów, którzy w dniu premiery ustawili się ponoć przed sklepem Motoroli w długiej kolejce. Cena urządzenia wynosiła prawie 4 tys. dolarów.

Funkcjonalność Motoroli DynaTAC 8000X ograniczała się wyłącznie do dzwonienia. Telefon posiadał też książkę telefoniczną, w której zapisać można było maksymalnie 30 numerów. Największe wrażenie robią jednak dziś rozmiary urządzenia, ponieważ aparat miał ponad 30 cm długości i ważył około pół kilograma.

źródło: http://nt.interia.pl/news...tm_campaign=RSS

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 10:49

Komentarz pod artykułem:======================================================
Aplikacja szpiegowska, która zmapuje twoje życie


US Naval Surface Warfare Center stworzyło aplikację na Androida, która w tajemnicy przed użytkownikiem nagrywa jego otoczenie i przesyła dane do wojskowego centrum obliczeniowego, które na ich podstawie tworzy trójwymiarowy model otoczenia szpiegowanej osoby.

Wojskowi ukryli malware w aplikacji aparatu, którą użytkownik musi ściągnąć i uruchomić. PlaceRaider działa w tle i co jakiś czas wykonuje zdjęcia (wycisza przy okazji dźwięk migawki), zapisując jednoczenie lokalizację i wychylenie telefonu.

Następnie dane są przez nią filtrowane, by pozbyć się zdjęć wnętrza kieszeni czy ujęć zbyt rozmazanych by były do czegokolwiek przydatne, a pozostałe wysyła do centrum obliczeniowego, które na ich podstawie rekonstruuje otoczenie użytkownika jako model 3D.

Ale po co tworzyć model pomieszczenia, w którym znajduje się obserwowany cel skoro już na zdjęcia z smartfonowego szpiega można napuścić analityków? Okazuje się, że analizując trójwymiarowe modele dużo łatwiej jest się zorientować w sytuacji. Jak udowodniły testy przeprowadzone przez US Naval Surface Warfare Center dużo łatwiej jest też zdobywać informacje, jeśli znajdują się one w pewnym kontekście.

O ile oprogramowanie zaprezentowane w piątek przez amerykańskich wojskowych miało raczej na celu udowodnienie, że coś takiego jest możliwe, ktoś inny może planować użycie tego typu malware by naprawdę zdobywać informacje. Albo już to robi, tylko o tym nie wiemy. Nie będzie też większego problemu z przeniesieniem zasady działania na inne platformy. Wojskowi wybrali Androida 2.3 ponieważ jest aktualnie najpopularniejszy.

źródło: http://nt.interia.pl/tele...ycie,1847905,83

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 12:29

Smartfon w podróży dookoła świata

08.11.2012 14:13, Autor: Anna Rymsza (Xyrcon), Kategoria: Felieton

Dwójka blogerów, znanych w sieci jako Anna i Jakub Podróżniccy (Anna i Jakub Górniccy), postanowili tym razem wysłać w podróż… telefon, a konkretnie Samsunga Galaxy SII, który już nie jest im potrzebny. Telefon łączy się z siecią, robi niezłe zdjęcia i jeszcze działa, ale nie będzie szkoda, jeśli coś mu się w drodze stanie — to dostateczny powód dla Podróżnickich, aby wysłać go w świat.

Akcja nosi nazwę Phone Around The World. Pomysłodawcy chcą zebrać kilkadziesiąt osób z całego świata, które będą przesyłać telefon między sobą, z rąk do rąk. Osoba, u której wyląduje smartfon, będzie miała za zadanie pokazać, jak telefon otrzymała, nakręcić 90-sekundowy film One Cool Thing, opowiedzieć, co się będzie z telefonem działo dalej, oraz przez kilka dni meldować się gdzie popadnie, robić zdjęcia, publikować wpisy i co tylko przyjdzie osobie, która będzie w posiadaniu „podróżnika” do głowy. Potem należy go oczywiście podać dalej.Z zebranych materiałów złożony zostanie film, a może i coś jeszcze — zależy to tylko od fantazji blogerów. Pomysłodawcy stawiają nie tylko na technologię, ale też na spontaniczność. Już po kilku godzinach od opublikowania informacji o akcji zgłosiło się ponad 30 osób z całego świata chętnych do przyjęcia podróżnika. To było niesamowite, gdy nagle na naszym blogu pojawił się komentarz od osoby z Birmy, która chce telefon, a po paru minutach ktoś napisał, że rusza tam pociągiem z Moskwy. Tak tworzy się super łańcuszek osób, które wzajemnie będą przekazywać sobie telefon — mówił Jakub.

Pora na konkrety. O szczegółach akcji można przeczytać na blogu Podróżnickich oraz w biurze prasowym Samsunga, który nie mógł odmówić wsparcia akcji — w końcu w podróż jedzie Galaxy SII, do niedawna flagowy model koreańskiego producenta. Akcja nie ma określonej daty zakończenia — telefon wróci jak wróci, nie wcześniej i nie później. Jego podróż można śledzić na Facebooku Podróżnickich po polsku, na Facebooku akcji po angielsku. Kontakt z osobą, która aktualnie ma telefon, można nawiązać mailowo. Dziś urządzenie dotarło do Gruzji, potem jedzie do Dubaju, a potem… się zobaczy. Możliwości są nieograniczone, oby tylko bezpiecznie wrócił do domu.

źródło: http://www.dobreprogramy....nosc,37169.html

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 14:19

Problem z baterią w telefonie? Radzimy, jak przedłużyć jej pracę


Bateria jest zmorą wszystkich urządzeń mobilnych, a szczególnie telefonów komórkowych. W jaki sposób można wydłużyć jej żywotność i czy smartfona naprawdę trzeba ładować codziennie?

Bateria wciąż jest dla wielu z nas jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze telefonu. Okazuje się, że długość jej życia w dużej mierze zależy od naszych przyzwyczajeń i sposobu korzystania z funkcji urządzenia. Rozsądne i świadome może dać naprawdę zdumiewający efekt.

Stare nawyki, a nowe technologie


W czasach kiedy obiektem marzeń była Nokia 3310, ogromna większość użytkowników komórek zakodowała sobie, że baterię w nowym telefonie trzeba sformatować (formowanie). Proces ten polegał na całkowitym rozładowaniu akumulatora, a następnie ładowaniu go bez przerwy przez 10-12 godzin. Ostatecznie cały cykl trzeba było powtórzyć trzy razy. Niektórzy uskuteczniają tę metodę do dzisiaj, chociaż wraz z wprowadzeniem ogniw litowo-jonowych (Li-ion), przestała mieć jakikolwiek sens.

Więcej: http://mobtech.interia.pl...ommentsZoneList

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sro Lis 21, 2012 12:55

Polska – kraj na podsłuchu


2012-10-23, 09:10:45, autor rt

W naszym kraju w ciągu ostatnich 12 miesięcy zainteresowanie urządzaniami umożliwiającymi szpiegowanie podwoiło się. Chęć nakrycia niewiernego małżonka, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku czy monitorowanie poczynań konkurencji, to podstawowe powody, dla których coraz częściej podsłuchujemy i podglądamy.

Największą popularnością cieszą się podsłuchy telefonów komórkowych – 39 procent, minikamery – 27 procent oraz lokalizatory GPS – 14 procent. Polacy korzystają z coraz bardziej technicznie zaawansowanego sprzętu, wynika z najnowszego raportu sieci sklepów Spy Shop.

Najpopularniejsze obecnie są podsłuchy telefonów komórkowych (38,7 procent). W stosunku do zeszłego roku, zainteresowanie nimi wzrosło o 10,43 procent.

Dużą zmianę odnotowano również w segmencie klasycznych urządzeń podsłuchowych. Porównując pierwsze trzy kwartały 2012 z wynikami z analogicznego okresu w roku ubiegłym, widać że dwukrotnie wzrosło zainteresowanie minikamerami, z 13,64 procent do 27,24 procent, kosztem klasycznych podsłuchów. – Taki stan rzeczy jest spowodowany coraz niższymi kosztami zakupu profesjonalnych kamer wideo i rejestratorów. Plusem ich zastosowania zamiast klasycznych podsłuchów jest możliwość uzyskania dużo bardziej wiarygodnego materiału dowodowego. Obraz idealnie uzupełnia zarejestrowany dźwięk – mówi Maciej Nowaczewski ze sklepu detektywistycznego Spy-Shop.pl. Warto zauważyć, że lokalizatory GPS zajmują 3. miejsce, przy ogólnym wzroście popularności. Coraz popularniejsze są również urządzenia do odzyskiwania danych z telefonów komórkowych – 4,17 procent. Zainteresowanie nimi jeszcze w zeszłym roku, było dużo mniejsze. Użytkownicy zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, że w dużej części przypadków, skasowane dane można odzyskać. Dlatego też są skłonni zapłacić za profesjonalne urządzenia.

Nowością w raporcie są mikrosłuchawki, które mają teraz ponad 3 procent w zestawieniu najpopularniejszych urządzeń szpiegowskich. Firmy i instytucje inwestują też w zagłuszacze sygnałów radiowych. Możliwością tłumienia pasm Wi-Fi, GSM i GPS zainteresowanych jest niemal 3 procent badanych.

Android pod lupą

Z raportu wynika, że najpopularniejsze są podsłuchy telefonów komórkowych. – Najczęściej podsłuchiwaną platformą jest Android. Tuż za nim plasuje się system firmy Apple – iOS. Najrzadziej podsłuchujemy Nokię i telefony z Windows Mobile – wyjaśnia Maciej Nowaczewski ze Spy-Shop.pl. Z danych Spy Shop wynika również, że podsłuchy telefonów komórkowych stosują częściej osoby prywatne, niż firmy i instytucje.

Dlaczego podsłuchujemy?

Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń elektronicznych do śledzenia osób i pojazdów jest coraz powszechniejsze. Tylko w ciągu jednego roku zainteresowanie tym segmentem wzrosło dwukrotnie. W czasach niepewności sprawdzamy wierność partnera i staramy się zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Firmy natomiast testują szczelność zabezpieczeń swoich systemów informatycznych i szukają oszczędności w zużyciu paliwa. Agencje ochrony oraz detektywistyczne, kupują coraz nowocześniejsze urządzenia do śledzenia pojazdów czy podsłuchiwania, by móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Coraz niższe ceny sprzętu „szpiegowskiego” sprawiają, że jest on w zasięgu każdego Polaka.

Kim jest typowy, polski szpieg?

Z danych Spy Shop wynika, że już nie tylko firmy i instytucje kupują urządzenia szpiegowskie. Coraz częściej robią to osoby prywatne. – Nie wnikając w pobudki, którymi się kierują, możemy stwierdzić, że udział w sprzedaży rozkłada mniej więcej po równo. Bez wyraźnej przewagi żadnej ze stron. W kategoriach produktowych można zauważyć, że firmy częściej niż osoby prywatne kupują lokalizatory GPS – dodaje Nowaczewski. Dzięki temu obniżają koszty ubezpieczenia i eksploatacji pojazdów. To także dobre zabezpieczenie pojazdu, w przypadku kradzieży.

Na przestrzeni roku niemal dwukrotnie wzrosło zainteresowanie urządzeniami śledzącymi. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Oprócz chęci sprawdzenia czyjejś uczciwości, kontrolowania bezpieczeństwa dzieci czy danych firmowych, warto zwrócić uwagę na to, że urządzenia podsłuchowe i monitorujące są coraz łatwiejsze w obsłudze i coraz bardziej dostępne cenowo. Dzięki temu prawie każdy może pozwolić sobie na zakup takiego szpiegowskiego gadżetu.

  źródło: http://www.otolubin.pl/news.php?id=75802

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 10:55

Grzechy główne telekomów


Niedziela, 2 grudnia (06:10)

22 lata wolnego rynku, miliony kar za złe traktowanie klientów, wyroki sądów nakazujące zmiany regulaminów i ofert. A operatorzy telekomunikacyjni jak grzeszyli, tak grzeszą. I choć obiecują poprawę, nie wydają się poczuwać do winy.
52,3 tys. wystąpień i porad wydanych w ubiegłym roku przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 4,3 tys. wniosków, raczej błagań o pomoc, skierowanych w pierwszej połowie tego roku do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na żadną inną branżę nie skarżymy się tak często jak na telekomunikację.

- Jest słynny cytat z "Misia": "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?". Nawet ja, choć znam ten rynek, czasem w kontaktach z operatorami czuję się bezsilny - mówi nam Andrzej Piotrowski, ekspert Centrum im. Adama Smitha. - Każdy z nas, nawet jeżeli sam nie miał większych kłopotów z nimi, to ma wśród znajomych czy rodziny kogoś, kto czasem nawet latami wojował z mniejszym czy większym operatorem - dodaje.

Do UKE trafiają najczęściej skargi dotyczące zawarcia umowy, jej przedłużenia, zmiany lub rozwiązania; przeniesienia usług lub ich niewykonania oraz nieuwzględnienia reklamacji. I nie ma firmy, która działałaby idealnie. 674 spraw, którymi UKE zajął się w ostatnich miesiącach, dotyczyło aż 29 operatorów.

Oto katalog siedmiu głównych grzechów popełnianych przez operatorów.

Chciwość


Więcej: http://biznes.interia.pl/...lekomow,1868869

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 18:21

UKE określił obniżone stawki rozliczeń dla siedmiu operatorówPrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej określił obowiązki regulacyjne i nowe stawki rozliczeń hurtowych dla siedmiu operatorów telefonii komórkowej w zakresie usługi zakańczania połączeń głosowych - poinformowało UKE w poniedziałek w komunikacie."Od 1 stycznia 2013 roku obniżone stawki MTR (Mobile Termination Rate - płaci je operator sieci, z której jest wykonywane połączenie - operatorowi sieci, do której połączenie to jest przekazywane - PAP) zaczną obowiązywać w rozliczeniach międzyoperatorskich" - podało UKE.

W komunikacie wskazano, że decyzje podpisane przez Prezes UKE Magdalenę Gaj dotyczą: Aero2, Centernet, Mobyland, P4, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Polska Telefonia Komórkowa Centertel.

Więcej: http://biznes.interia.pl/...siedmiu,1873688

Podpis użytkownika:
   
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVILDołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 16564
Skąd: LUBIN
Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 18:41

Komentarz pod artykułem:

AikoMizuno

A ha ha ha ha ha ha xD
No i macie swojego jakże dziurawego Androida :)

Po prostu strach kupować sprzęt z Androidem...


==========================================Każda aplikacja może zdobyć dane użytkownika na smartfonach Samsunga


17.12.2012 16:00, Autor: Anna Rymsza (Xyrcon), Kategoria: News

Wieść jest bardzo niepokojąca i dotyczy wszystkich urządzeń, w których znajdziemy układy Exynos 4. Na XDA pojawił się wątek o dziurze, która pozwala na uzyskanie uprawnień roota na Galaxy SIII, a także SII i Note II (układy Exynos 4310 i 4412). Na tych urządzeniach, na skutek błędu jądra, każdy użytkownik ma ma dostęp do odczytu i zapisu urządzenia /dev/exynos-mem. Innymi słowy, każdy użytkownik systemowy ma nieograniczony dostęp do fizycznej pamięci urządzenia. Nie jest dobrze, bo oznacza to, że dowolna aplikacja (nawet z Play) może łatwo odczytać dane i wstrzyknąć złośliwy kod.

Miłośnikom zabawy z urządzeniem jest to zapewne na rękę, bo mogą szybko uzyskać pełny dostęp do swoich urządzeń. Na forum już pojawił się exploit ExynosAbuse pozwalający łatwo uzyskać prawa roota i zainstalować SuperSU 0.99 na urządzeniu, ale to tylko jedno z licznych możliwości wykorzystania dziury. Inne nie są tak korzystne…Samsung został powiadomiony i jeszcze nie zareagował. Prawdopodobnie nie jest też jedynym producentem, nad którego urządzeniami można w ten sposób przejąć kontrolę — na tych samych układach bazują także między innymi smartfony firmy Meizu. W chwili pisania artykułu na szczęście jeszcze nie było doniesień o złośliwym wykorzystaniu luk na jednych z najpopularniejszych obecnie smartfonów na świecie. Dziś na stronie należącego do dewelopera z Francji Project Voodoo pojawiła się łatka tymczasowa, która wykorzystuje znalezioną lukę żeby ją unieszkodliwić (dlatego nie trafi do Play). To rozwiązanie powoduje jednak problemy — jest szansa, że przestanie działać aparat i nie ochroni nas przed atakami przeprowadzanymi przy uruchamianiu urządzenia. Pozostaje mieć się na baczności i poczekać na krok ze strony Samsunga.

źródło: http://www.dobreprogramy....nosc,38120.html

Podpis użytkownika:
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 11  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Posty na Forum są własnością ich autorów - redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów.