Kupują wspólnie prąd
: 21 sie 2012, 11:09
Znowu razem kupią prąd
21.08.2012. Radio ElkaRok temu lokalne samorządy wspólnie kupiły dostawy prądu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i w tym roku znów złożą podobne zamówienie. Jednak tym razem oferta będzie o wiele bardziej rozbudowana, bo do współpracy przyłączyły się kolejne jednostki.
Jest ich teraz trzy razy więcej, niż poprzednio. W sumie zamówienie obejmuje dostawy do aż 111 gmin, powiatów i innych instytucji z województw dolnośląskiego i
lubuskiego. To największe tego typu przedsięwzięcie w skali kraju. Całość nadzoruje prezydent Lubina Robert Raczyński na podstawie pełnomocnictw udzielonych mu przez pozostałych członków grupy. Zapotrzebowanie na energię elektryczną to blisko 150 milionów kWh (kilowatogodzin). Wspólny zakup w zeszłym roku pozwolił na oszczędności rzędu 20 procent. Samorządowcy liczą, że nie inaczej będzie tym razem. W skali grupy oszczędności mogą wynieść nawet 6 milionów zł.
Dodajmy, że do grupy należą prawie wszystkie gminy i powiaty Zagłębia Miedziowego, a także między innymi Kłodzko, Gubin, Kobierzyce, Lubań, Nowa Sól, Sława i Żagań.
źródło: http://miedziowe.pl/content/view/58740/78/