forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Co się w tym kraju dzieje ? ! Poprzedni temat :: Następny temat
Co się w tym kraju dzieje ? !
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Maj 20, 2018 16:26

Komentarze:

dowcip

Rozgrzałby trójząb do białości i wetknął w ….tym zimnym końcem!. Dlaczego zimnym!? By nie mógł go wyjąć !

-----------------------------

kazik

Pewnie Neptun nadziałby adamowicza i całą mafię Gdańską na te widły i wrzucił do Motławy.

============================

Adamowicz ma szczęście? Premier Morawiecki w Gdańsku: "Nie powiem, co by zrobił Neptun, gdyby mógł zejść z tym swoim trójzębem"

Nie ma tygodnia, żebym nie rozmawiał z kimś stąd na temat różnych problemów województwa pomorskiego. My o tych problemach wiemy, widzimy je, słyszymy, ostatnio nawet czujemy jak słyszę tutaj, na Pomorzu

— powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Gdańska.
Przed chwilą byłem w Bazylice, tam niedaleko jest słynny Neptun. Ja nie powiem co by zrobił ten Neptun, jakby mógł zejść z tym swoim trójzębem i tą firmę co ma Neptuna w nazwie potraktować tym trójzębem. Na pewno by zrobił porządek

— podkreślił premier.

To jest też pewna kwintesencja podejścia do Polski. Otóż co mówi prezydent Gdańska? Umywam rączki, to nie moja sprawa, to już jest sprywatyzowane. To tak, jakby rząd powiedział: oddaliśmy tę autostradę, właściciel zamknął tę drogę. Bardzo nam przykro drodzy obywatele, musicie jeździć drogami polnymi. (…) Prawdziwy gospodarz rozumie, że nawet jeżeli następuje jakaś prywatyzacja, która nie musi być zła, (…) musi mieć zabezpieczenie, regulacje, nadzór władzy państwowej i samorządowej

— mówił.

W bardzo smutny sposób tego nadzoru tutaj w Gdańsku zabrakło. Powiedzmy to otwarcie

— dodał premier.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/395121-adamowicz-ma-szczescie-premier-morawiecki-w-gdansku-nie-powiem-co-by-zrobil-neptun-gdyby-mogl-zejsc-z-tym-swoim-trojzebem

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Maj 21, 2018 13:03

Magda Brzeska o zadośćuczynieniu: doceniam ten gest

- Przyjmuję tę decyzję z satysfakcją i naprawdę ją doceniam. Chciałabym jednak delikatnie zwrócić uwagę, że pieniądze to nie wszystko. Proszę nie traktować tego jako czepialstwo, po prostu lokatorzy potrzebują też większej transparentności i ludzkiego podejścia. Na razie panuje totalny chaos - mówi córka Jolanty Brzeskiej, której komisja weryfikacyjna przyznała dziś zadośćuczynienie w kwocie 100 tysięcy złotych.

Odszkodowanie otrzymali lokatorzy czterech zreprywatyzowanych nieruchomości warszawskich
Zadośćuczynienie w kwocie 100 tysięcy złotych otrzymała Magda Brzeska, córka ikony ruchu lokatorskiego, brutalnie zamordowanej w 2011 roku

Magda Brzeska: Chciałabym też, żeby politycy powiedzieli wszystkim lokatorom: "przepraszam". Politycy wszystkich opcji

Komisja Weryfikacyjna podjęła także siedem decyzji odszkodowawczych, które dotyczą czterech adresów. Przyznane lokatorom odszkodowania wynoszą od 7 tys. zł do ponad 29 tys. zł.

- Cała procedura uzyskiwania tych odszkodowań jest dość mocno skomplikowana. Ja mam łatwiej, bo po pierwsze moja sprawa jest ciągle wałkowana w mediach, a po drugie jestem na tyle młoda, że mam siłę i determinację, by się w tym wszystkim połapać. Choć szczerze mówiąc, bez pomocy prawnika nie dałabym rady. Tylko zastanawiam się, co ze starszymi lokatorami? - pyta Magda Brzeska.

- Martwię się o nich i chciałabym, żeby Komisja Weryfikacyjna postarała się zadbać o nich bardziej niż do tej pory.

Uprościć cały ten proces uzyskiwania odszkodowań za krzywdy, które zostały im wyrządzone - dodaje.

- Zdaję sobie sprawę, że oczekiwana jest ode mnie wdzięczność. Oczywiście bardzo doceniam gest komisji, to niepodważalne. Ale pieniądze w życiu to nie wszystko. One oczywiście mają dla mnie znaczenie, bo poprawią moją sytuację, ale atmosfera, jaka panuje wokół całej afery reprywatyzacyjnej, średnio mi się podoba. Czasem mam wrażenie, że wszystko jest postawione na głowie. Przecież nawet nie wiadomo, czy my faktycznie wszyscy te pieniądze otrzymamy. Ja pewnie tak, bo mam na nazwisko "Brzeska", ale co jeśli w innych przypadkach miasto się odwoła od decyzji komisji weryfikacyjnej? - zastanawia się córka Jolanty Brzeskiej.

- Ja od polityków, nieważne, jakiej opcji, oczekiwałabym też zwykłego, ludzkiego podejścia. Przyznania, że lokatorów traktowano okropnie i pozostawiono bez jakiejkolwiek pomocy. I może słowa: "przepraszam"? Tak, tego oczekiwałabym od polityków wszystkich opcji - puentuje.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji przyznała pierwsze odszkodowania

Odszkodowanie otrzymali lokatorzy czterech zreprywatyzowanych nieruchomości warszawskich przy ul. Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43. Suma przyznanych odszkodowań wynosi ponad 216 tys. zł.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki podkreślił, że odszkodowania mają zostać wypłacone z budżetu m. st. Warszawy i dotyczą zwrotu lokatorom różnicy czynszu najmu po podwyżce dokonanej przez beneficjentów reprywatyzacji.

Dzisiejsza decyzja komisji weryfikacyjnej potwierdza informacje Onetu z soboty o pierwszych odszkodowaniach wobec lokatorów, którzy padli ofiarą tzw. dzikiej reprywatyzacji.

Nasze ustalenia potwierdzał wcześniej wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta. - Pierwszych siedem decyzji ma dotyczyć wniosków od kilku do kilkunastu tysięcy złotych mieszkańców m.in. kamienic przy Marszałkowskiej 43 oraz Poznańskiej 14. Do rozpatrzenia w dalszej kolejności pozostaje ponad 100 wniosków mieszkańców tych i pozostałych kamienic. To przełomowa i symboliczna chwila – podkreślał Kaleta.

źródło: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/magda-brzeska-o-zadoscuczynieniu-doceniam-ten-gest/7c62rzz

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Maj 22, 2018 12:24

Komentarze:

To jest konkret!

Brawo dla pana Zbyszka! Jedna rada: załóżcie, że macie do czynienia z mafią czyli strukturą, której macki sięgają nawet do organów kontrolnych. Ta walka nie będzie łatwa, ale trzymam kciuki. Brawo.

---------------------------------

Bez emocji

Wywóz leków to jeden z tzw obszarów ryzyka, lata temu zdefiniowanych przez urząd skarbowy. Tyle, że z racji istniejących przepisów us nic z tym nie mógł zrobić.Ci"wyzej" dobrze wiedzieli co się dzieje

--------------------------------

visor

Brawo PiS Zjednoczona Prawica!wypalac zelazem przekrety szkodzace Polsce i Polakom!

========================

Ziobro zapowiada walkę z mafią lekową: "Nie można tolerować sytuacji, w której przez przestępców brakuje leków dla ciężko chorych"

Jest reakcja ministerstwa sprawiedliwości na aferę z mafią lekową! W związku z zatrzymaniem grupy osób zamieszanych w nielegalną dystrybucję leków, resort sprawiedliwości przygotowało przełomowe zmiany w prawie, które pozwolą na skuteczną walkę z mafią lekową. Projekt jest na etapie uzgodnień wewnątrzresortowych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zapewnienie Polakom dostępu do leków ratujących życie i zdrowie to podstawowy obowiązek państwa. Nie można tolerować sytuacji, w której brakuje w kraju leków dla ciężko chorych ludzi, bo zostały przez przestępców wyprowadzone za granicę na handel. Dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości podejmuje zdecydowaną walkę z prowadzonym na szeroką skalę procederem nielegalnego wywozu leków z Polski. Nowe rozwiązania powstały we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym.

– czytamy w komunikacje ministerstwa.

Eksperci przypominają, że ceny większości leków są w Polsce znacznie niższe niż w krajach Europy Zachodniej. Wynika to z polityki państwa polegającej m.in. na refundowaniu wielu leków, tak by były powszechnie dostępne. Dlatego ich ceny nie są dyktowane przez rynek, lecz ustalane w negocjacjach z koncernami farmaceutycznymi. Sprawia to, że ten sam medykament, który w Polsce kosztuje przykładowo 100 zł, w Niemczech lub Francji może kosztować 100 euro, a więc około czterokrotnie więcej. W wielu przypadkach różnica w cenie jest jeszcze większa. Żerują na tym nieuczciwi handlarze lekami – wywożą je z kraju i sprzedają za granicą, zbijając krociowe zyski. A wywiezionych leków brakuje w polskich aptekach (w kontraktach z koncernami farmaceutycznymi obowiązują limity dostaw), na czym cierpią chorzy.

Skala procederu, zwanego „odwróconym łańcuchem dystrybucji”, jest tak duża, że można mówić o działaniu w Polsce mafii lekowej. Wartość nielegalnie wyprowadzonych medykamentów szacuje się na ponad 2 mld zł. Wywożone są one za pomocą specjalnie do tego celu zakładanych aptek, hurtowni prowadzących podwójną księgowość, fałszywych przychodni, a nawet lecznic weterynaryjnych. W rezultacie na półkach aptecznych w Polsce niemal notorycznie brakuje około 200 leków. Problem dotyczy głównie preparatów antynowotworowych, przeciwzakrzepowych, przeciwastmatycznych i nowoczesnych insulin, a więc leków ratujących życie chorych.

– informuje resort sprawiedliwości.

JAK MINISTERSTWO WALCZY Z MAFIĄ LEKOWĄ:

1. Zwalczanie przestępczych hurtowni

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/395391-ziobro-zapowiada-walke-z-mafia-lekowa-nie-mozna-tolerowac-sytuacji-w-ktorej-przez-przestepcow-brakuje-w-kraju-lekow-dla-ciezko-chorych

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Maj 22, 2018 22:11

„Wolny materac” odstraszy celebrytów od brylowania przy wózkach inwalidzkich

Wystarczyła jedna kwestia skierowana do byłego prezydenta rozpartego w fotelu jak na leżaku na wakacjach: „Panie prezydencie, mamy wolny materac, proszę zostać”. Jego błyskotliwa wymówka, „mam o 18:00 wielkie spotkanie w Puławach”, może wejść na stałe do kanonu powiedzonek. Jednak wymowa tej sytuacji jest przytłaczająca dla towarzycha III RP, sprytnie skrytego za inwalidzkimi wózkami by oskarżać dobrą zmianę o brak empatii w stosunku do ludzi pokrzywdzonych przez los. Tutaj plastycznie okazało się jak głębokie jest ich współczucie. Wpaść na godzinę by przy kamerach pobredzić o okropnych rządach PiS i czmychnąć do swojego wygodnego życia. Teraz następni już na pewno nie będą tak ochoczo się pchali by coś ugrać z niepełnosprawnymi w tle. Prosta propozycja: „mamy wolny materac, proszę zostać” skutecznie odwiedzie od chęci lansu przy okazji tego protestu.

To co się dzieje w obecnie w Sejmie to nie spontaniczna akcja zdesperowanych rodziców osób niepełnosprawnych, tylko wykoncypowany projekt sparaliżowania polskiego parlamentu z wykorzystaniem niedoli osób skazanych przez los na kalectwo. Przecież ktoś dostarczył protestującym na korytarz sejmowy materace, koce, ubranie na zmianę, środki czystości, wodę, żywność i itd. Była to logistycznie przygotowana operacja służąca nękaniu rządu. Ostatnio ktoś jeszcze zadbał o banery w języku angielskim wyprodukowane w profesjonalny sposób, żeby można je było wywiesić na poręczach i dawać pożywkę chętnym na całym świecie do krytykowania PiS.

Od dawna celem ataku płatnych hufców Sorosa jest właśnie Sejm. Najpierw był pucz grudniowy w 2016 roku, zakładający wdarcie się tłumu do gmachu pod pozorem obrony ciemiężonych posłów opozycji i przybycie zbawcy Tuska zaczajonego we Wrocławiu. Nie udało się. Była idiotyczna okupacja sali obrad przez posłów PO i Nowoczesnej. Odrażające harce w Sejmie i pod Sejmem urządzono ponownie by nie dopuścić do uchwalenia ustawy reformującej sądownictwo. Pamiętamy leżące kodziarstwo kopiące bezmyślnie w barierki. Też nic z tego nie wyszło. Teraz pomysł był wyższej generacji. Zainstalowano rodziców osób niepełnosprawnych razem z dziećmi. Jak widać i ta metoda sparaliżowania działania państwa okazała się nieskuteczna.

Często sytuacje drugoplanowe mają niesłychanie długi cień. Po tej krótkiej, ale dobitnej wymianie zdań z naszym noblistą do koczujących na sejmowym korytarzu dotarło, że pozostawiono ich już na pastwę zdarzeń i na żadne konkretne wsparcie nie mogą liczyć. Akcja jest bliska zakończeniu. Opinia społeczna ma już tego w zasadzie dosyć, żeby z Sejmu robić niechlujny biwak. Ciekawe kto dostarcza pocztówki przyklejane na ścianach? Listonosz przychodzi? A może ktoś je po prostu sam wypisuje?

Taktyka by nie było dnia spokoju za czasów dobrej zmiany, by przypadkiem nikt nie pomyślał, że się w Polsce dobrze dzieje, prowadzi do coraz bardziej żałosnych spektakli.

Takim była wizyta Lecha Wałęsy u niepełnosprawnych. Nasza pokojowa ikona na odchodne naubliżała reporterowi Telewizji Polskiej i ruszyła w świat, w którym nie ma TW Bolka, ani zdrajców, ani cwaniaków nachapanych na społecznym buncie. Jest tylko wspaniały w każdym calu i nieomylny Lech Wałęsa.

Ostatnio pojawiła się jeszcze jedna sprawa. Podczas spotkania z wyborcami marszałek Marek Kuchciński nawiązał do trwającego od ponad miesiąca protestu w Sejmie:

„Staramy się zapewnić bezpieczeństwo tym osobom. To są także koszty. Codzienne wyżywienie kosztuje i my bierzemy to na siebie, ale chyba ktoś musi za to zapłacić”

Oczywiście rzuciło się wielu polityków opozycji by te koszty wziąć na siebie. Rzuciło się oczywiście w ramach medialnej promocji. Znając ich, można przypuszczać, że jak już przyjdzie do zapłacenia rachunku, to się okaże, że mają o 18:00 wielkie spotkanie w Puławach.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/395496-wolny-materac-odstraszy-celebrytow-od-brylowania-przy-wozkach-inwalidzkich

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Maj 23, 2018 19:01

"Dąży do utrzymania mitu mesjasza dziejowego". Cenckiewicz publikuje notatkę SB nt. Wałęsy

Bezpieka jednak w sprawie Wałęsy wszystko wiedziała i przewidziała... - napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz. Historyk opublikował notatkę Służby Bezpieczeństwa na temat Lecha Wałęsy.

Z informacji podanych przez szefa Wojskowego Biura Historycznego wynika, że zamieszczona przez niego charakterystyka byłego przywódcy "Solidarności" pochodzi z roku 1983. Możemy w niej przeczytać, że Lecha Wałęsę cechuje brak odpowiedzialności w postępowaniu, głupota, cwaniactwo, cynizm i dwulicowość.

"Poprzez prowokacyjne zachowanie dąży do utrzymania swej popularności, mitu przywódcy, wodza, męczennika i mesjasza dziejowego" – czytamy w notatce.

Do zamieszczonej charakterystyki Sławomir Cenckiewicz załączył swój komentarz. "Bezpieka jednak w sprawie Wałęsy wszystko wiedziała i przewidziała... Mogli go wyłączyć, ale nie chcieli, więc mamy efekt gry operacyjnej podniesiony do poziomu Noblisty" – napisał historyk.

Więcej: https://dorzeczy.pl/kraj/65243/Dazy-do-utrzymania-mitu-mesjasza-dziejowego-Cenckiewicz-publikuje-notatke-SB-nt-Walesy.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Maj 23, 2018 19:24

"Lista Komendy". Został niesłusznie skazany, teraz on wskazuje winnych

18 lat niesłusznie przesiedział w więzieniu, teraz wskazuje winnych. Tomasz Komenda złożył w Sądzie Najwyższym oświadczenie, w którym wskazuje tych, którzy doprowadzili do skazania go na 25 lat więzienia.

Do listy wskazanych przez Tomasza Komendę osób dotarł dziennik "Fakt". Wynika z niej, że mężczyzna obwinia o zgotowanie mu więziennego piekła świadka Dorotę P., dwóch emerytowanych policjantów Zbigniewa P. i Bogusława R., swojego obrońcę Michał K. oraz dwóch prokuratorów – Stanisława O. i Tomasza F.

Sprawa Tomasza Komendy

Tomasz Komenda został aresztowany w 2000 roku, trzy lata później sąd skazał go na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Nie pomogła też apelacja, którą mężczyzna przegrał w 2004 roku. Na przełomie ubiegłego i obecnego roku, w wyniku zdobycia nowych dowodów, prokuratura i policja ustaliły, że mężczyzna jest niewinny. Właśnie w związku z otrzymaniem nowych dowodów, prokuratura skierowała do sądu wniosek o wznowienie sprawy i zwolnienie go z odbywania kary więzienia. Według prokuratury, mężczyzna nie dopuścił się zarzucanych mu czynów. Komenda opuścił zakład karny w połowie marca. 16 maja decyzją Sądu Najwyższego został uniewinniony. Mężczyzna będzie walczył o wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie.

W związku z nowymi faktami, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wydał polecenie wszczęcia śledztwa, które ma na celu ustalić odpowiedzialnych zaniechań związanych z tym, że po diagnozie z 2010 r., sprawie Tomasza Komendy nie nadano właściwego biegu wobec wątpliwości co do winy skazanego. W ocenie szefa resortu sprawiedliwości, w sprawie tej doszło do poważnych błędów, braku staranności i braku profesjonalizmu ze strony osób, które postępowanie to prowadziły.

źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/65266/Lista-Komendy-Zostal-nieslusznie-skazany-teraz-on-wskazuje-winnych.html

Podpis użytkownika:

BlackCaffe
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Maj 24, 2018 08:18

Szkoda, że Polska jest zamknięta na taki rewolucyjny rozwój. Że rząd nie myśli o wykreowaniu miast smart w których faktycznie ludziom będzie dobrze się żyło. Zobaczcie jak rozwija się https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/ Masdar. A co ciekawe przecież jest to miejsce pustynne, a jest tak zaprojektowane już że mają tam powstać niesamowite budowle i innowacyjne rozwiązania.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Maj 24, 2018 12:55

Komentarze:

riposta

taka skala oszustw a Hania nadal wykłada prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Senat UW ślepy, głuchy, niemy. Egzaminując studentów tez tacy są ?

----------------------------------------

pestka

Te" strajki",blokada Sejmu" przez klamczuche,ma za zadanie przykryc zlodziejskie nierzady PO/PSL/SLD I rekomendacje wobec ich poczynan ze strony prokuratyry,sedziow na tel,notariuszy i prez.miast!!!

=========================

Szokujące zeznania! Władze Warszawy, politycy PO i prokuratorzy na pasku reprywatyzacyjnego rekina! „Maciej M. miał wszystko zaklepane”

Kolejny dowód na całkowitą wszechwładzę deweloperów, handlarzy roszczeń i reprywatyzacyjnych cwaniaków! Aleksandra Jaworska-Surma ze stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze” ujawniła, że urzędnicy warszawskiego ratusza robili wszystko, by Maciej M. mógł zabudować miejski park! Podobnie zachowywała się prokuratura oraz znani politycy Platformy Obywatelskiej!

Na miejscu parku miały powstać 9-piętrowe apartamentowce. Pan Marcinkowski złożył dwa wnioski o budowę, widniały na nich podpisy dwóch innych osób. Na jego nieszczęście zostało to odkryte. Przedstawiciele miasta Warszawy nie użyli środków prawnych, które mogli wykorzystać, aby wyjaśnić sprawę W sprawie Szarej dokonano dużo dziwnych działań. To budziło nasze wątpliwości. Dlatego od 2010 r. zaczęliśmy działać.

– zeznała

Aleksandra Jaworska - Surma ujawniła, że ona iu inni działacze stowarzyszenia mogli być zastraszani przez znanego rekina reprywatyzacyjnego Macieja M., któremu zależało na zabudowie deweloperskiej parku przy Szarej w Warszawie.

Spotkał mnie i powiedział: wiem kim pani jest, wynająłem detektywa, mam was wszystkich zmapowanych, rozpisanych , wiem, że się zorganizowaliście.(…) Czułam się zastraszana, w związku z tym, że interesowałam się reprywatyzacją. Mam dzieci - to nigdy nie jest komfortowa sytuacja, kiedy ktoś Cię śledzi.

– mówiła świadek przed Komisją Weryfikacyjną.

Sprawa zabudowy parku przedstawiana była tez przez mieszkańców i działaczy burmistrzowi warszawskiego Śródmieścia z PO, Wojciechowi Bartelskiemu.

Burmistrz już w 2010 roku wiedział, że teren zostanie zabudowany. Twierdził, że krzykiem wiele nie osiągniemy i zniechęcał nas. Bartelski mówił, że Maciej M. ma rację, ma dużo pieniędzy i wszystko wygra w każdym sądzie.(…) Miałam wrażenie, że urzędnicy miasta mieli pewność, że Pan M. ma rację. Przedstawialiśmy nasze zastrzeżenia dot. indemnizacji. Nikt nie chciał tej sprawy wyjaśnić.

– Aleksandra Jaworska-Surma ze Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Maciej M. mógł też liczyć na pomoc prominentnej ówcześnie posłanki Platformy Obywatelskiej Julii Pitery, która interweniowała w ratuszu w jego sprawie.

Maciej M. pisał do Julii Pitery, że miasto go gnębi, a Pitera się zlitowała i mu pomogła. Zastanawiałam się skąd takie zaangażowanie u pani poseł, bo nam nie pomagała.

– zeznała świadek.

Pani społecznie ustaliła zaniechania i rażące naruszenia prawa. Dlaczego urzędnicy tego nie zrobili?

– pytał Patryk Jaki.

Urzędnicy byli przekonani, że Marcinkowski wszystko wygra, ma wszystko zaklepane i ma rację.

– zeznała świadek.

Czyli władze Warszawy stały po stronie handlarzy roszczeń?

– dopytywał przewodniczący komisji.

Tak, ale nie tylko, prokuratura też. Dostaliśmy pismo z prokuratury i napisali nam. że jakim prawem złożyliśmy wnioski, skąd znamy nazwiska. Chcieli byśmy się wytłumaczyli i kto nam daje prawo do pisania o Macieju M..

– odpowiedziała Aleksandra Jaworska-Surma.

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/395718-szokujace-zeznania-wladze-warszawy-politycy-po-i-prokuratorzy-na-pasku-reprywatyzacyjnego-rekina-maciej-m-mial-wszystko-zaklepane

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Maj 24, 2018 13:34

Zachłanność Hartwich coraz większa

Pani Hartwich za rząd próbuje decydować o tym, co powinno znaleźć się w budżecie.

Iwony Hartwich powiedziała ostatnio, że wychodzi z kolejnym kompromisem.

Uważamy, że rząd powinien zrezygnować z niektórych inwestycji- powiedziała

Droga Pani Hartwich, czy Pani żyje sama w tym kraju, i nie widzi dalej niż czubek własnego nosa? To niebywała bezczelność sugerować, żeby zrezygnować z inwestycji, bo pani się zachciało 500 zł w gotówce. Po zmianach, które zostały już przeprocedowane w Sejmie, opiekun i dziecko będą mieli nie tylko 3 tys. zł, ale i liczne świadczenia pozwalające zaoszczędzić bieżące wydatki związane z opieką nad osobą niepełnosprawną. Mało? Niejedna osoba pracuje w małych miejscowościach czy na wsi i zmaga się z życiem za kwotę o wiele mniejszą.

Pisząc te słowa widzę obrazy z programu „Nasz nowy Dom”, emitowany w Polsacie. Pani Hartwich niech Pani, obejrzy ten program. Niech Pani zobaczy ile biedy ubóstwa, chorób jest w naszym społeczeństwie, w jakich skrajnych warunkach mieszkaniowych samotne matki, ojcowie, dziadkowie wychowują nierzadko chore dzieci. Tak sprawne, choć nie zawsze, ale jednak chore. Proszę zobaczyć ile wysiłku ci opiekunowie wkładają w codzienne życie, milcząco znosząc „swój codzienny krzyż” chodząc do pracy, będąc samotnymi opiekunami, godząc wychowanie i pracę.

Pani Hartwich proszę spojrzeć na sytuację emerytów, rencistów, nierzadko samotnych, schorowanych z ograniczeniem ruchowym, a w tej grupie na Powstańców Warszawskich, którzy za swoje zasługi w III Rzeczpospolitej, nie doczekali się żadnego wsparcia i uhonorowania. Oni nie barykadują się w Sejmie, nie wrzeszczą nie mają postawy roszczeniowej, po cichu odchodzą na wieczną wartę, jak zwykle nie skarżąc się na swój los.

Pani kłamstwa o pracy syna, i apolityczności protestu czy wizyta Lecha Wałęsy, są kolejnym aktem cyrku jaki Pani zrobiła, pełnym nieśmiesznych frazesów. Podobnie jak siedząca z wami była posłanka Nowoczesnej i politycy opozycji wyprowadzający na spacer dzieci niepełnosprawnych przed kamerami.

Pani słowa, wyłapane przez kamery, aby nie przyjmować propozycji rządowych czy wystąpienie na konferencji prasowej jednej z matek sugerującej na kogo nie głosować, w najbliższych wyborach, to wszystko wskazuje, ze Pani cel jest inny niż polepszenie sytuacji niepełnosprawnych. Do tego celu dąży Pani w sposób bezwzględny na co wskazują słowa księdza Tadeusza Isakowicz- Zaleskiego, który na co dzień zajmuje się niepełnosprawnymi, który przyznał że warunkach w jakich dzieci protestujących przebywają, szkodzą im i żeby wrócić do normalnego życia, będą musiały przejść wielomiesięczne terapie.

O tym że zależy Pani na eskalowaniu konfliktu świadczy to, że ów postulat 500 zł powstał po negocjacjach z premierem i minister Elżbietą Rafalską już w trakcie protestu.

Dostała Pani i Pani koleżanki niewiarygodnie dużo jak na możliwości finansowe naszego państwa: refundacje pieluch i innych potrzebnych do pielęgnacji środków, wizyty rehabilitantów, wizyty u lekarzy bez kolejek, dostaliście podwyżkę świadczeń, a więc żywej gotówki. Tymczasem ciągle wam mało.

To stwarza wrażenie , że chce Pani wykorzystać sytuację swojego syna i uzyskać takie świadczenia które nie tylko pozwolą na opiekę nad nim, ale przede wszystkim zapewnią Pani wygodne życie.

Z drugiej strony protest pokazuje bezsilność rządzących, którzy nie są w stanie zareagować w sposób stanowczy. W ten sposób pokazują innym grupom społecznym, że każdy może wejść z przysłowiowej „ulicy”, do gmachu Sejmu i z pozycji siły wymuszać zmiany. Chyba nie tędy droga.

źródło: http://wgospodarce.pl/opi...h-coraz-wieksza

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Maj 25, 2018 13:47

Komentarz:

Targowica

Oni nie są słabi to są ludzie którzy chcieli następnego rozbioru Polski.

========================

Wójcik na antenie wPolsce.pl: Patryk Jaki to dobry wybór. Gehenną jest rządzenie przy tak słabej opozycji. WIDEO

Rządzimy prawie trzy lata. Powiedzmy sobie szczerze: co to za opozycja? Gehenną jest rządzenie przy takiej opozycji. Ona ma kluczową rolę w systemie, inspiruje. Bez opozycji byłoby bardzo złe. Problemem jest właśnie słabość opozycji

— podkreślił wiceminister Michał Wójcik w rozmowie z red. Wojciechem Biedroniem na antenie telewizji wPolsce.pl.

Zwrócił uwagę, że kiedyś na konferencjach liderów ugrupowań opozycyjnych każdy czekał na to, co mają do powiedzenia, a dziś to po prostu nuda.

Słyszymy tylko o tym, że PiS trzeba odsunąć od władzy. A po co? Jak Po rządziła, to dobrze się miała. Tak to wygląda. Ciekawe i zadziwiające jest to, że PO nie prowadzi rozmów z wyborcami. To są trudne spotkania, ale jesteśmy politykami, musimy mieć grubą skórę. Jestem przekonany, że to będzie procentowało. Dobra zmiana powinna wejść do samorządów

— dodał Michał Wójcik.

Odniósł się również do Warszawy. Ocenił, że to, co robi Patryk Jaki, kandydat na prezydenta stolicy z ramienia Zjednoczonej Prawicy, procentuje, przekłada się na sondaże.

Patryk Jaki wychodzi do ludzi, rozmawia z nimi. Pokazuje, że jest normalnym człowiekiem, że potrafi walczyć ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. To inny sposób prowadzenia kampanii. Mam nadzieję, że przełoży się to na końcowy sukces. To był dobry wybór

— powiedział.

Rozmowa dotyczyła także sprawy bandytów stadionowych. Wiceszef resortu sprawiedliwości powiedział, że były rozmowy na ten temat.

Można karać, zaostrzać. Wydaje mi się jednak, że problem jest zupełnie gdzie indziej. To edukacja, współpraca między klubami a grupami kibiców. Wyeliminowanie chuliganów jest możliwe. Ale nie przeceniałbym wszystkich wydarzeń, które są w Polsce. Nieprawdą jest, że państwo nie radzi sobie z chuliganami na stadionach. Każdy kto chodzi na mecze doskonale wie, że to tylko grupka ludzi. Liczę, że wypracujemy rozwiązania. Trzeba prześledzić przepisy

— mówił Michał Wójcik.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/395875-wojcik-na-antenie-wpolscepl-patryk-jaki-to-dobry-wybor-gehenna-jest-rzadzenie-przy-tak-slabej-opozycji-wideo

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Maj 25, 2018 21:21

Komentarze:

Nina

Nie wypaliły rady Sorosa i pieniądze jakie sypnął na bandery z hasłami, oraz koszulki niepełnosprawnych. Drugi pucz też wam fatalni wrogowie Polski i Polaków nie wyszedł.

--------------------------------------

belzebub

godzinę temu przypełzły garbate nochale z GW RMF i TVN pod mikrofony i poprosiły gości o naplucie na Polskę. Goście odmówili

===========================

Dziennikarze TVN i "GW" w szoku. Szef ZP NATO nie dał się wciągnąć w polityczną hucpę: To wewnętrzna sprawa Polski

To nie był dobry dzień dla przedstawicieli liberalnych mediów. Justyna Dobrosz-Oracz z „Gazety Wyborczej” i Tomasz Knapik z TVN usiłowali zainteresować sprawą protestu niepełnosprawnych przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Ten nie był jednak chętny do wzięcia udziału w politycznej hucpie.

Pochodzący z Włoch Paolo Alli. Który pełni funkcję przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego NATO odpowiadał na pytania polskich dziennikarzy, którzy oczekiwali od niego odpowiedzi, która uderzy w polski rząd.

Jako pierwszy pytał Tomasz Knapik z TVN. Dziennikarz prosił o opinię nt. protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców.

Czytałem list otwarty, który został wysłany do kilku urzędników, w tym do mnie. W każdym kraju dzieją się debaty na ten temat. Mamy to również i we Włoszech. Dzieje się to regularnie. Jest to głównie sprawa wewnętrznej polityki państwa kraju. Jestem przekonany, że polski rząd i parlament odnajdą najlepsze rozwiązanie tego problemu

– stwierdził Alli.

Dziennikarze jednak nie odpuszczali. Justyna Dobrosz-Oracz pytała o to, czy Alli zdecyduje się na wizytę u osób protestujących.

Szczerze mówiąc, nie planuje takiej wizyty. Uważam, że nie wolno mi w jakikolwiek sposób mieszać się w wewnętrzny temat Polski

– powiedział Włoch.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/395936-dziennikarze-tvn-i-gw-w-szoku-szef-zp-nato-nie-dal-sie-wciagnac-w-polityczna-hucpe-to-wewnetrzna-sprawa-polski

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Maj 26, 2018 16:21

Komentarze:

Wichura

Pensja Polaka to najczesciej 2500 pl,to jest 500 L. A że w Holandii kosztuje € 1.40/L to zadne pocieszenie. Holender kupi 5-7 L za 1h pracy,Polak 2-3, a Amerykanin 10-15 L licząc niższe stawki godz.

-------------------------------

opole

opłaty emisyjnej jeszcze nie ma, możliwe że zostaną przyjęte inne rozwiazania

=======================

Podatki to 58 proc. ceny litra paliwa

Średnia cena benzyny wzrosła w ostatnim czasie do 5,05 zł za litr. Tak drogo nie było już od trzech lat, a wszystko wskazuje na to, że to nie koniec podwyżek. Co składa się na cenę paliwa i za co tak naprawdę płacą polscy kierowcy?

Same opłaty dodatkowe, takie jak podatek, akcyza, opłata paliwowa i marża stacji paliw stanowią aż 58 proc. całkowitej ceny jednego litra benzyny. A od 2019 r. opłat może być jeszcze więcej. Rząd chce bowiem wprowadzić tzw. opłatę emisyjną, która miałaby częściowo finansować zakup nowych aut elektrycznych. Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny paliw oraz jak bardzo ich koszt obciąża budżet polskich kierowców.

Jak zmieniała się cena benzyny? Choć w ostatnim czasie obserwujemy dynamicznie podwyżki cen paliw, a dzisiejsza jego cena jest najwyższa od 3 lat, to jednak nie najwyższa w historii. Od 2000 r., kiedy to litr benzyny kosztował zaledwie 2,83 zł, niemal każdego roku cena szła w górę. Szczyt osiągnęła w 2012 r. – 5,58 zł.

Nagłe wzrosty cen paliw niemal zawsze powiązane są z sytuacją polityczną oraz wahaniami cen ropy naftowej na światowych giełdach. W ostatnich dniach cena za baryłkę ropy wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała się nagle odwrócić.

W którym województwie paliwo jest najdroższe? Obecnie najwięcej kosztuje benzyna w województwie warmińsko-mazurskim (5,18 zł). Niewiele taniej jest w zachodnio-pomorskim oraz dolnośląskim (5,12 zł). Najmniej na paliwo wydamy w województwie opolskim (4,96 zł).

Tylko w trzech województwach cena nie przekroczyła jeszcze 5 zł za litr, jednak nawet w najtańszym województwie opolskim, mocno zbliża się do tej kwoty.

Drogo, ale też prawie najtaniej w Europie Choć ceny paliwa drastycznie wzrastają, to i tak są jednymi z najniższych w Europie. Polska zajmuje bowiem 4. miejsce pod względem najniższych stawek za litr paliwa. Taniej jest jedynie w Bułgarii, Rumunii, Turcji i Kosowie.

Podczas, gdy średnia cena paliwa w Europie wynosi 5,90 zł to w Polsce płacimy tylko 5,04 zł, czyli 15 proc. mniej. Najdrożej jest w Holandii – aż 36 proc. więcej niż w Polsce.

Ile litrów paliwa możemy kupić za średnią pensję? W 2000 r. średnia pensja netto wynosiła 1291 zł. Przy ówczesnych cenach benzyny, można było jej kupić 456 l. Przy obecnych stawkach miesięcznego wynagrodzenia oraz obowiązujących cenach paliw, możemy go kupić aż 241 l więcej.

Więcej: http://wgospodarce.pl/inf...ny-litra-paliwa

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Maj 27, 2018 21:18

Podpalono dom Krzysztofa Brejzy. Płomienie sięgnęły okien pokoju, w którym spały dzieci polityka

W nocy z piątku na sobotę usiłowano podpalić kamienicę, w której mieszka poseł PO Krzysztof Brejza wraz z rodziną. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że ogień podłożono pod materiałami budowlanymi, które znajdowały się w bezpośrednim kontakcie z remontowaną kamienicą. Do podpalenia doszło około godz. 2.00 w nocy.

Zrobiło się niebezpiecznie, bo płomienie sięgnęły okien pokoju, w którym spały dzieci Krzysztofa Brejzy. – Była realna groźba eksplozji. Ogień rozprzestrzeniał się po ścianie, gdzie biegną rury z gazem – powiedział w rozmowie z "Gazeta Wyborczą" polityk PO. Pożar na czas ugasili sąsiedzi. Policja stwierdziła zaś, że doszło do podpalenia.

– Chciałbym wierzyć, że to był przypadek, chuligański wybryk bez związku ze mną, ale prawda jest taka, że ludzie wiedzą, gdzie mieszkam, muszę więc brać pod uwagę celowe działanie – skomentował sprawę Krzysztof Brejza.

Zrobiło się niebezpiecznie, bo płomienie sięgnęły okien pokoju, w którym spały dzieci Krzysztofa Brejzy. – Była realna groźba eksplozji. Ogień rozprzestrzeniał się po ścianie, gdzie biegną rury z gazem – powiedział w rozmowie z "Gazeta Wyborczą" polityk PO. Pożar na czas ugasili sąsiedzi. Policja stwierdziła zaś, że doszło do podpalenia.

Przypomnijmy, że Krzysztof Brejza podpadł PiS i jego zwolennikom po tym, jak systematycznie ujawniał, że partia "pod stołem" przyznaje sobie nagrody. W kwietniowej rozmowie z Wirtualną Polską Brejza został zapytany, czy nie boi się o siebie i bliskich. Zapadła chwila milczenia, po której padła odpowiedź. – Boję się o rodzinę, bo od poniedziałku do piątku jestem w Warszawie. Mam trójkę dzieci, zostają same. Dostaję różne pogróżki. Ale czasem strach ma duże oczy. Ja się nie poddam – przekonywał Krzysztof Brejza.

źródło: http://natemat.pl/239381,...l-sie-o-rodzine

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Maj 28, 2018 08:50

Nawet pod okupacją rodziło się dwa razy więcej dzieci niż obecnie. Znikamy i nie trzeba do tego żadnej wojny!

Według danych GUS w 2017 r. w Polsce przyszło na świat 402 tys. dzieci. To oznacza, że tzw. współczynnik urodzeń wyniósł dokładnie 10,5 (na 1000 mieszkańców naszego kraju w ciągu roku statystycznie urodziło się 10,5 dziecka). Co jednak ciekawe - w Generalnym Gubernatorstwie (czyli na okupowanej przez Niemców części terytorium II RP) współczynnik urodzeń za rok 1940 wyniósł 20,0 i był niemal 2x wyższy od współczynnika notowanego w wolnej i bezpiecznej Polsce roku 2017, gdzie nie ma obozów i robot przymusowych! Czy nie trzeba wojny, aby nas wykończyć?

Należy odnotować, że po wprowadzeniu w 2016 roku programu 500+ poprawiły się statystyki demograficzne Polski. O ile jeszcze w roku 2015 w naszym kraju odnotowano 370,4 tys. urodzeń, to już w 2016 roku liczba urodzeń wzrosła do 383,4 tys., a w 2017 roku odnotowano aż 402 tys. urodzeń. Wzrost liczby urodzeń przełożył się na poprawę tzw. współczynnika urodzeń - czyli miary demograficznej określającej liczbę urodzeń żywych na 1000 mieszkańców w ciągu roku - z poziomu 9,6 (2015 rok) do 10,5 (2017 rok).

Niestety 402 tys. urodzeń to nadal mizerny rezultat, jeśli porównamy go ze statystykami urodzeń z lat 80-tych, czy nawet z okresem II wojny światowej! Aby nie być gołosłownym - w 1983 roku w Polsce urodziło się nas 723 tys. dzieci. To oznacza, że współczynnik urodzeń (czyli liczba dzieci rodząca się w ciągu roku na 1 tys. mieszkańców) wyniósł dokładnie 19,8. Okazuje się jednak, że współczynnik urodzeń, jaki odnotowano w 1940 roku na terytorium Generalnego Gubernatorstwa (a więc na okupowanym przez Niemców fragmencie II RP, gdzie szalał terror, funkcjonowały obozy koncentracyjne i masowo wywożono ludzi na roboty przymusowe) był jeszcze wyższy i wyniósł 20,0 (szacuje się, że w GG przyszło wówczas na świat 260 tys. dzieci przy całkowitej populacji tego terytorium szacowanej na 12,5 mln osób).

Co prawda w kolejnych latach, wraz z nasileniem niemieckiego terroru oraz rozwinięciem przemysłu zbrodni, współczynnik urodzeń na terenie Generalnego Gubernatorstwa nieco się obniżył (w 1941 roku do 17,6; w 1942 roku - 18,6; w 1943 roku - 18,0), niemniej i tak był znacznie wyższy od współczynnika notowanego w Polsce w latach 2015 - 2017.

Co poszło nie tak, że w wolnej i bezpiecznej Polsce, w której nie ma nie ma obozów koncentracyjnych, terroru i masowych wywózek na roboty przymusowe, rodzi się mniej dzieci niż w czasie II wojny światowej? W mojej ocenie kluczowe są kwestie ekonomiczne oraz fakt, że w ciągu ostatnich kilku lat z kraju na stałe wyemigrowało z tego powodu mnóstwo osób młodych, które swoje rodziny postanowiły założyć poza granicami Polski.

W kontekście powyższego warto wspomnieć o słowach wypowiedzianych przez Hansa Franka - hitlerowskiego zbrodniarza wojennego, który pełnił funkcję generalnego gubernatora okupowanych ziem polskich. Powiedział on, że "Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec".

Kto by przypuszczał, że w 70 lat po wojnie nastąpi praktyczna realizacja tej koncepcji.

źródło: http://niewygodne.info.pl...ecej-dzieci.htm

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Maj 29, 2018 11:10

Komentarze:

Red

Dla każdego z właścicieli wysypiska po 2mln kary za niewłaściwe zabezpieczenie składowiska!!szybko przestaną się palić

------------------------------

gościu

zbliżają się wybory samorządowe, trzeba jakoś zdyskredytować obecne samorządy... a milicja pilnuje pomników, łapie przechodzących prze jezdnię albo rowerzystę po piwku....musi być szybki efekt bo plany przychodowe trzeba wykonać...

===========================

Seria pożarów wysypisk śmieci. Minister środowiska nie wierzy w przypadek

- Sądzę, że mamy do czynienia z mafią śmieciową - powiedział we wtorek w rozmowie z Polskim Radiem Henryk Kowalczyk. Minister środowiska przyznał, że problem "jest ogromny".

Jak pisaliśmy w poniedziałek, w ciągu 40 dni pięciokrotnie płonęły w Polsce składowiska z odpadami. We wszystkich pożarach z dymem poszły odpady trudne lub niemożliwe do przetworzenia i drogie w składowaniu. Branża mówi o celowych podpaleniach.

- Problem wynika z niedoskonałego prawa - mówił we wtorek Kowalczyk w radiowej Jedynce. Jak powiedział, pod płaszczykiem przywożenia surowców wtórnych przywozi się i składuje odpady.

- Sądzę, że mamy do czynienia z mafią śmieciową. Jest to proceder przemyślany. Na pewno w Zgierzu był to proceder przemyślany i zaplanowany wcześniej. Tu nie mam żadnej wątpliwości - żadnej segregacji, recyklingu nie było. Było zezwolenie na rok, pozwalające na gromadzenie ogromnej ilość odpadów i porzucenie tego - powiedział minister środowiska.

I dodał, że trudno uwierzyć w przypadek, kiedy kończy się zezwolenie i zaczyna płonąć składowisko.

Na 11.30 we wtorek przewidziana jest konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i Henryka Kowalczyka w sprawie pożarów wysypisk śmieci. Rząd przygotowuje już przepisy, które mają zaradzić problemowi.

Według nieoficjalnych informacji RMF mają zostać wprowadzone m.in. kontrole składowisk odpadów bez zapowiedzi i obowiązkowy monitoring na wysypiskach, składowiskach i w zakładach utylizacyjnych.

źródło: https://www.money.pl/gosp...,0,2407355.html

Podpis użytkownika:

Strona 340 z 343  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu