forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Lubinska strefa ekonomiczna. Poprzedni temat :: Następny temat
Lubinska strefa ekonomiczna.
Autor Wiadomość
realista
Weteran

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 16:04

Spokojnie, biznes kreuje biznes - będzie dobrze.

A żaden biznes dla inwestora i ludzi tam pracujących nie zasługuje na miano "byle co"!

Hala magazynowa to niewielka inwestycja, ale i tak krok do przodu. Trzeba być dobrej myśli i działać. Zrozumcie psychikę inwestorów! Inwestor woli zainwestować w okolicy gdzie coś się już dzieje (nawet jakiś biznes transportowo magazynowy) niż w pustym polu.

Miejsca w okolicy starczy w przyszłości i dla kilku fabryk. A obiekty magazynowe - potencjalnie do wykorzystania - mogą się przydać.

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Sro Lip 25, 2007 09:51

oby twe słowa prorocze były ....

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

GregPepe
Bywalec

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:11

Pierwsza inwestycja w Podstrefie Lubińskiej - Jeronimo Martins
No fajnie że co w końcu będzie w tej Naszej strefie. Tak jak było wcześniej pisane, obojętnie co, ważne żeby było, bo może innych przyciągnie, ale robić wokół tego takie święto to chyba nie ma po co, ponieważ:
- zatrudnienie zostanie utrzymanie czyli nie zostanie zwiększone tylko firma zmienia siedzibę przesuwa sie o parę ulic w bok,
- minęło już tyle lat od latach od startu strefy.

Mam takie pytanie czy w związku z tym ze firma się przenosi do specjalnej strefy ekonomicznej, czy będzie miała jakieś ulgi lub zwolnienia? Czy to nie oznacza strat dla miasta ?

Podpis użytkownika:

elpajorro
Nowy(a) na forum

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 00:52

Witam.
Czy prawdą jest że nowy magazyn Jerronimo ma być odany do końca marca?
Jeśli ktoś coś wie - prosze o odpowiedź. :usmiech:

Podpis użytkownika:
Trust no one - because - the true is out there.

GregPepe
Bywalec

Wysłany: Nie Paź 14, 2007 10:21

elpajorro napisał/a:
Witam.
Czy prawdą jest że nowy magazyn Jerronimo ma być odany do końca marca?
Jeśli ktoś coś wie - prosze o odpowiedź. :usmiech:

Tak ma być, ale nie wiem jak z ta obwodnicą bo puki ona nie będzie skończona to te 250 tirów będzie śmigać przez Lubin może nie całkiem ale kawałek.

Podpis użytkownika:

marco
Nowy(a) na forum

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:56

GregPepe napisał/a:
Tak ma być, ale nie wiem jak z ta obwodnicą bo puki ona nie będzie skończona to te 250 tirów będzie śmigać przez Lubin może nie całkiem ale kawałek.

Z tym zjazdem to może być ściema. Jak na razie projekt obwodnicy nie przewiduje żadnego zjazdu do strefy. Przewidywane są trzy węzły: początek w okolicy Lubina Głównego, potem węzeł z ul. Chocianowską i koniec w ok. Chróstnika.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

GregPepe
Bywalec

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 05:00

marco napisał/a:
GregPepe napisał/a:

Z tym zjazdem to może być ściema. Jak na razie projekt obwodnicy nie przewiduje żadnego zjazdu do strefy. Przewidywane są trzy węzły: początek w okolicy Lubina Głównego, potem węzeł z ul. Chocianowską i koniec w ok. Chróstnika.

pozdrawiam

Mówisz pewnie o obwodnicy S3 mi chopdzi o obwodnice miejsą która bardziej do miasta przylega i ma być budowana z kasy miejskiej i jest ślicznie zaznaczona na mapce prezentującej przyszły wygląd i wielkość Centrum logistyczniego

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 03:39

ostatnio przeglądałem liczby dotyczące powierzchni i zauważyłem drobną nieścisłość na początku było tyle:
Cytat:
dla zainteresowanych:)
-Podstrefa Lubin 28 ha

obecnie na stronie oficjalniej LSSE jest napisane:
Kod:
Całkowita powierzchnia podstrefy Lubin wynosi 14,87 ha.

z czego jest ta różnica? przegapiłem coś??

Podpis użytkownika:

hemik
Weteran
Enter a Uh.

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 06:41

Może dlatego, że pozostała część jest już zajęta ?

Podpis użytkownika:
.MODEL SMALL .STACK .DATA
SHOW DB 'Lubin',0AH,0DH,'$'
.CODE START:
MOV AX,@DATA MOV DS,AX MOV AH, 9 MOV DX, OFFSET SHOW INT 21H MOV AH, 4CH INT 21H
END START

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 08:08

no właśnie niekoniecznie z tego powodu, ponieważ co prawda biedronka kupiła tam 10 hektarów terenu ale "Od miasta kupili 2,5 hektara, a od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa kolejne osiem." no i na stronie LSSE wyraźnie jest napisane że
Kod:
Całkowita powierzchnia podstrefy wynosi 14,87 ha. Do zagospodarowania pozostaje teren 12,08 ha.
http://lsse.eu/index.php/...formacje_ogolne
nie wiem czy czasem nasza podstrefa nie została zmniejszona, tym bardziej że gdzieś czytałem że niespełna 70% terenów LSSE jest zagospodarowane.
PS: na wiki też jest informacja o 28 hektarach. http://pl.wikipedia.org/w...efa_Ekonomiczna

Podpis użytkownika:

hemik
Weteran
Enter a Uh.

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:42

faktynicze, może być tak jak piszesz (: zmyliła mnie trochę mapka a nie wczytałem się dokładnie.

Podpis użytkownika:
.CODE START:
MOV AX,@DATA MOV DS,AX MOV AH, 9 MOV DX, OFFSET SHOW INT 21H MOV AH, 4CH INT 21H
END START

MarDro
Stały bywalec

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 12:32

tomi napisał/a:
co prawda biedronka kupiła tam 10 hektarów terenu ale "Od miasta kupili 2,5 hektara, a od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa kolejne osiem."

Na mapce ze strony LSSE widać jak to z tym jest - szczególnie gdy zwrócimy uwagę na legendę:

Własność Agencji Nieruchomości Rolnych to również jest część strefy, tak samo jak część należąca do miasta.
Więc nie ważne od kogo kupione - i tak pomniejszyło strefę o 10 ha.

Czyli strefa zmniejszyła się o Geronimo-Martins vel Biedronkę (które to tereny jak widać zostały wyłączone ze strefy) i o powierzchnię planowanej drogi (zaznaczonej na zielono).

Podpis użytkownika:

hemik
Weteran
Enter a Uh.

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 15:11

*Jeronimo

Podpis użytkownika:
.CODE START:
END START

MarDro
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 11:02

hemik napisał/a:
*Jeronimo

No tak...ale na mapce pisze przez "G" :D

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Maj 07, 2014 09:50

Rozreklamują strefę

07.05.2014. Radio Elka, Mateusz Kowalski

- Władze Lubina zrozumiały, że nie samym KGHM-em żyje miasto – stwierdziła podczas niedawnej wizyty w regionie wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. Jej zdaniem widać to chociażby po tym, że rozpoczęły się poważniejsze rozmowy na temat zagospodarowanie lubińskiej strefy ekonomicznej
.

Dodaje też, że terenowi potrzebny jest lepszy marketing i współpraca wszystkich zainteresowanych stron. - Ewidentnie potrzeby jest nowy pomysł na zagospodarowanie terenów okołoprzemysłowych. Są to tereny wyjątkowo dobrze wyposażone pod względem infrastruktury. Podstrefa ma jednak słaby marketing, bo wszyscy myślą, że skoro jest w pobliżu KGHM, to nie potrzeba już innego przemysłu. Ministerstwo ma plan, jak pobudzić ten teren. Najważniejszą kwestią jest jednak chęć współpracy wszystkich partnerów, czyli wojewody, marszałka oraz władz miasta i powiatu. Muszę przyznać, że coraz bardziej konstruktywne są rozmowy z prezydentem Lubina. Jesteśmy w stanie w ciągu półtora roku stworzyć lepszą promocję tego terenu - mówiła I. Antoniszyn-Klik.

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/68838/78/

Podpis użytkownika:

Strona 5 z 6  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu