forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Na co patrzeć przy zakupie opon? Poprzedni temat :: Następny temat
Na co patrzeć przy zakupie opon?
Autor Wiadomość
enio
Bywalec

Wysłany: Wto Sty 13, 2015 08:07

Nie miałem jeszcze okazji kupować opon do mojego Punta, ale właśnie wczoraj na przeglądzie okazało się, że obecne trzeba wymienić. Pomyślałem od razu o całorocznych. Myślicie, że to dobry pomysł? Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Podpis użytkownika:

pita
Bywalec

Wysłany: Wto Sty 13, 2015 15:33

Jeżeli głównie jeździsz po mieście to po co kupować opony zimowe na tych kilka zaśnieżonych dni ? No nie wiem jak tam sobie uważasz, ale wg mnie całoroczne to nie jest taki zły pomysł.
Tylko jedna uwaga, o ile te tańsze opony wielosezonowe nieznanych marek - to ryzyko o tyle całoroczne opony takich mark jak Michelin, Continental, Goodyear itd będą zachowywały się bardzo poprawnie.
Odsyłam Cię do https://www.motointegrator.pl/ na którym możesz zamówić opony zamówić opony przez net z możliwością odbioru i montażu w warsztacie partnerskim. Pod względem kosztów może nie jest to dużo tańsze, ale za to wygodniejsze. Oszczędzasz też dużo czasu.

Podpis użytkownika:

Zloty
Bywalec

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 17:27

Opony nie mogą mieć wybrzuszeń, zużytego bieżnika...tak wizualnie. Po zakupie należy je odświeżyć, do tego użyć najlepiej środka do opon K2, to z serii producenta znanej pasty do odnawiania lakieru karoserii K2 TURBO. Dopiero po wyważeniu oceni się ich stan do końca.
Nowe korzystnie kupić 2 komplety, zimowe i letnie.

Podpis użytkownika:

Kasztel
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lip 13, 2016 21:30

Zależy na czym Ci zależy, są ogólne parametry jeśli chodzi o opony i trzeba chyba się kierować przy wyborze konkretnych opon właśnie nimi. Tutaj masz np. fajnie zrobione testy opon całorocznych - http://www.testyopon.pl/testy-opon-calorocznych ja od 2 sezonów jeżdżę właśnie na takich i raczej nie zamierzam się przerzucać na sezonowe.

Podpis użytkownika:

Ajlar
Początkujący

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 21:30

Wg mnie warto miec opony caloroczne, jesli jezdzic glownie po miescie. Wiadomo jak to w miastach - raczej drogowcy juz ogarniaja od razu drogi, wiec nie ma co sie martwic zbytnio o przyczepnosc. Dodatkowo - zaoszczedzimy na 'przekladkach' opon - to okolo 160-200 zl na rok - wiec duzo. A opony - duzy wybor calorocznych mozna znalezc w sklepie http://oponafelga.pl/ - maja darmowa dostawe, wiec to juz w ogole poezja:)

Podpis użytkownika:

KapitanPaluch
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 22:28

Ja swego czasu jezdzilem na oponach wielosezonowych. Znajomy w sumie mnie namowil i szczerze powiedziawszy troche zaluje, ze dalem sie namowic. Odnosze takie wrazenie, ze o wiele szybciej zuzywa sie w nich bieznik niz w przypadku letnich/zimowych. Dodatkowo w deszczu bardzo spada przyczepnosc przy wiekszej predkosci plus sa dosyc glosne. W tym roku mam zamiar powrocic do opon sezonowych tylko nie wiem za bardzo co kupic i czego sie spodziewac w cenie do 400pln za sztuke. Jezdze samochodem Audi A6 wiec potrzebuje rozmiaru 225, tylko na jaka marke postawic. Przegladalem w jednym ze sklepow oferte https://www.feuvert.pl/ok...e-i-zimowe.html najbardziej do gustu przypadly mi Yokohamy. Macie moze wyrobiona opinie na ich temat? Szukam czegos z wysokiej polki co starczy na conajmniej kilka sezonow, takze miejcie to na uwadze. Czekam na opinie lub inne propozycje. Pozdrawiam

Podpis użytkownika:

pomodor
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sob Sie 18, 2018 13:41

Przede wszystkim upewnij się, czy będą one spełniać swoje wymagania. Np. takie wielosezonówki od https://www.uniroyal.pl/s...llseason-expert nadają się do wszystkiego. Moim zdaniem nie ma sensu kupować kilku marek opon, bo to strata czasu. Warto jest też spojrzeć na indeks prędkości - jeśli jeździmy szybko, to może on mieć znaczenie. Nie w każdych oponach można jechać 250km/h, ale ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. No i firma - nie powinniśmy brać nieznanego produktu - opony to ważny element, nie powinien być zakupiony "po taniości".

Podpis użytkownika:

Alaa
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Sie 28, 2018 20:58

Cena i producent :)

Podpis użytkownika:

Welemederka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Paź 03, 2018 10:24

Też się właśnie zastanawiam czy warto kupić opony wielosezonowe? Wydaje mi się, że to nie taki głupi pomysł szczególnie że zima dość późno przyszła w zeszłym roku, więc zimowych nie ma sensu chyba kupować.

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu