forum LUBIN pl
oficjalne forum miasta Lubin

Lubin w [email protected] - jaki w lubinie internet ??

ano - Sro Lis 10, 2004 20:06
Temat postu: jaki w lubinie internet ??
Od jakiego providera macie w lubinie internet, jaka predkosc, ile placicie, gdzie sie oplaca ?
Sa jakies prywane firmy oferujace net w L-inie ???

vendro - Sro Lis 10, 2004 23:10

http://dialog.pl - provider neta i telefonia lokalna, osobiscie kozystam dosc tanio i sprawnie chodzi :)
konkretne informacje tutaj;

http://tpsa.pl - tez provider neta i telefonia lokalna, nie kozystam i nie wypowiadam sie ;)

http://www.net-zone.pl - firma udostepniajaca neta jak i co to na stronie widac :)

tyle osobiscie znam :)

Junglos - Czw Lis 11, 2004 13:47

ja tam osobiscie polecam dialog .. mam 1Mbitowe lacze w dialogu place 99 zl mies. i jestem heppy z ich uslug poztym niema limitow na sciaganie w przeciwienstwie do naszego polskiego monopola TPSA
rowniez dialog dba o swoich kientow i do zawarcia i realizowania umow szybko do chodzi, a co do tpsa to slyszac od mojego kolegi co oni wyprawiaja to mi sie zygac chce ..

eS. - Czw Lis 11, 2004 16:44

99 zl za 1 mb w dialogu kosztuje abonament ??? slyszalem ze do tego trzeba placic za dodatkowa skrzynke ( isdn ), czyli za dzierzawe, za dostep do 2 linii czy cos takiego tzn, ze mozesz jednoczesnie dzwonic i latac po sieci, i cos tam jeszcze i to wychodzi kolo 120-130 zl , moze mam zle informacje :) i tyle placi sie az do konca promocji, pozniej chyba chs powyzej 150 zl za miech, prosze o odp :>
Junglos - Czw Lis 11, 2004 17:08

promocja trwa do konca tego roku i umowa jest na 1 rok jesli bedzie vat na internet to po ukonczeniu umowy i podpisaniu nowej to fakt abonament wzrosnie ale jesli nei bedzie to sadze ze abonament max podrozenie o 10 zl .. co do dzierzawy to jest w cenie 99zl
vendro - Czw Lis 11, 2004 20:33

ale problem z dzierzawa, mozesz miec zawsze swoja 'skrzynke' tak tez mozna :)
eS. - Czw Lis 11, 2004 20:59

droga taka skrzynka : )
Veldrin - Pią Lis 12, 2004 21:15

eS. napisał/a:
99 zl za 1 mb w dialogu kosztuje abonament ??? slyszalem ze do tego trzeba placic za dodatkowa skrzynke ( isdn ), czyli za dzierzawe, za dostep do 2 linii czy cos takiego tzn, ze mozesz jednoczesnie dzwonic i latac po sieci, i

Hmm ... LAcze 1 Mbit z dialogu jest laczem typu ADSL, korzysta ono z tych samych linii co zwykly telefon, ale uzywa innej czestotliwosci...

Aby korzystac zarowno z telefonu jak i modemu ADSL, jedno nie przeszkadza drugiemu, nie potrzeba zadnej "skrzynki". (wymaga jej np ISDN)

Marian - Sob Lis 13, 2004 07:52

ja osobiscie Dialog ... ISDN ... ymm .. powiem tak ... czasami narzekam .. ale juz przynajmniej telefonu nie blokuje matce, chociaz ona jest szczesliwa ;]
elektryk - Sob Lis 13, 2004 23:43

Etam ... precz z monopolem ... inicjatywa na rzecz budowy niezaleznych sieci osiedlowych :) Co nie Junglos ? :) Zrzucasz sie z paroma kumplami na troche kabla, kilka kart sieciowych, ciagniesz po scianach, dachu, powietrzu i uzerasz sie ze spoldzielna ale i tak jest wesolo, taniej i przynajmniej golebie maja na czym siedziec :D
Potem zrzutka tylko co miesiac po pare zloty na DSLka i wszyscy sa szczesliwi.

eS. - Sob Lis 13, 2004 23:56

w pon, zakladam dsl :_)
elektryk - Nie Lis 14, 2004 00:04

Gratulacje :) Ja tez sie bede musial do dialoga niedlugo pofatygowac bo "wtyczek im zabraklo" i ciekaw jestem czy sie znajda ... bede szukal wtyczek tak glosno ze w koncu ktoras mnie uslyszy :D
Junglos - Nie Lis 14, 2004 23:19

elektryk przecierz umnie pod biurkiem jest centralka ISDN ;p z wolnymi miejscami ;] podlaczaj sie ;p

co do sieci to nie koniecznie trzeba miec tradycyjna "siec" , teraz sa uslugi w dialogi ze robisz sieci na vIP ;] wiecej info na www.dialogok.pl

cody - Pon Lis 15, 2004 01:27

Jesli chodzi o internet w centrum, tj kosciuszki, mck i okolice to zapraszam na http://lamers.ampuh.info

szybko rozwijajaca sie siec osiedlowa. Warunki trudne ale powoli idzie do przodu

eS. - Pon Lis 15, 2004 16:27

OK, no wiec dialog 1mbit ale cyfrowy czy analogowy, ?? cyfrowy drozszy o 12 zl/miech :P a czy duza jest roznica miedzy szybkoscia lacza analogowego i cyfrowego ???
pozdrawiam eS

hugo - Pią Lis 19, 2004 00:54

nie radze robic takich sieci na przylesiu, nikt nie dostanie pozwolenia itp itd(jesli oczywicie mowa o czyms wiekszym ), ale jak napisal elektryk "bedzie zabawnie" :)
elesde - Pią Kwi 08, 2005 15:50

dsl 1mbit smiga az miło
Kryzbi - Pią Kwi 08, 2005 16:28

ja mam dsl 1 i jest gitt :)
polar21 - Nie Kwi 10, 2005 06:06

a ma ktos radiowke?
ciekaw jestem jak to sie buja.

Ostatnio w klatce pojawily sie ulotki firmy COM TEL. net za 45 zl brutto miesiecznie. lacze 760 kbit/s, radiowe oczywiscie

vendro - Nie Kwi 10, 2005 14:22

oo u mnie takich nie bylo :| :D
polar21, lap ludzi kozystajacych z sieci Lubinskiej -> NetZone

Marian - Pon Kwi 11, 2005 06:20

tez jestem bardzo ciekaw tej radiowki ... widzialem te ulotki ... ma ktos juz to u siebie?
Alien - Czw Kwi 14, 2005 20:35

słyszałem ze jest gdzieś na ustroniu... :P
rozyczkaaaa - Czw Kwi 14, 2005 21:41

a mi się o uszy obiło, że koleś z wieży cisnień (polne) coś takiego miał robić... chyba. :) podpytam się. (:
vendro - Wto Kwi 19, 2005 09:49

rozyczkaaaa, ? z Tego co My wiemy, czytaj - Vendro, hemik, elektryk, Marian wiemy to on chcial robic tam restauracyjke, co nie? :) :D
Marian - Wto Kwi 26, 2005 07:43

hehe ;] jasio ... ;] ale racja racja ... jasio mial plan! ktos mu go tylko skutecznie uniemozliwil ;] ale wracajac do tematu ...naprawde nikt nie ma tego neta radiowego ? jestem glodny szczegolow jesli chodzi konkretnie oto co oferuja sie Ustroniu IV
rozyczkaaaa - Wto Kwi 26, 2005 12:06

Vendro: restauracyjkę w wieży? o nie! stanowczo się nie zgadzam! gdzie ja będę zdjęcia wywoływać?! :) a tak na poważnie, to jakiś inny facet złożył tam tą radiówkę, koszty standardowe, klientów ma. co do radiówki na Ustroniu IV- nie wiem nic.
Ghost - Pią Cze 17, 2005 07:06

Witam.
Z tego co wiem to na Ustroniu 4 udostępniane jest 3M łącze 2+1. Kosztów nie znam. Wiem że robi to jakaś firma i na razie się nie reklamują bo nie mają za dużego zasięgu. Jak kogoś interesuje ta kwestia to mogę dowiedzieć się więcej.

Piotruś - Pią Cze 17, 2005 08:28

Ja jestem modemowcem :? Naprawde nie polecam takiego sposobu łączenia. Mam wykupione 150 godzin miesięcznie płace ok. 35 zł. a niewykorzystane przechodzą na następny miesiac.

Mój operator to DIALOG

Ghost - Pią Cze 17, 2005 12:39

Yyyyy.(Piotruś) Którego nie polecasz? Modemu czy radiowego? :D
Kryzbi - Pią Cze 17, 2005 13:05

Ghost, przecież wyraźnie pisze że nie poleca modemu. :diabel:
Junglos - Pon Cze 20, 2005 01:24

Moj dorby kumpel ma radiowke na domkach za petla .. i powiem wam tak .. ostatnio byla burza to neta niemial ;) ja osobiscie polecam Dialog:)
Junglos - Sro Cze 22, 2005 00:11

ja mam DSL 1 i ja goraco polecam transfer ci sie wacha od 120-140kb/s (zalezy co skad sciagasz) co do radiowki to sie zastanawiam czy ten 1mb nie jest na kilka osob .. a jezeli to "mb" to Megabit .. to teoretycznie to samo co DSL1 ;]
Ghost - Sro Cze 22, 2005 20:24

Z tego co wiem to na Ustroniu IV instalacja radiowki to koszt 200 zl i abonament 40 zl. Podobno lata to calkiem nie zle. Transfer czasami dobiega nawet do 200 kB. Hmm. Musze sie dowiedziec kto to rozsyla bo jak na dzien dzisiejszy wiem to od kolegi, kolegi :)
Chudini - Sob Cze 25, 2005 10:50

od poczatku korzystam z Dialogu i jeszcze sie nie zawiodlem. Mam DSL 1
Piotruś - Sob Cze 25, 2005 16:54

Ghost napisał/a:
Z tego co wiem to na Ustroniu IV instalacja radiowki to koszt 200 zl i abonament 40 zl. Podobno lata to calkiem nie zle. Transfer czasami dobiega nawet do 200 kB. Hmm. Musze sie dowiedziec kto to rozsyla bo jak na dzien dzisiejszy wiem to od kolegi, kolegi :)

Jestem zainteresowany, jak coś to napisz posta lub na pm lub gg (3631075)

Piotruś - Sob Cze 25, 2005 20:54

A jak wyglądają koszty DSL1 ??

Chcę przyśpieszyć neta tanim kosztem, może mi coś polecicie ??

Zapa - Sob Cze 25, 2005 20:59

www.dialog.pl
Ghost - Sro Lip 06, 2005 07:44

Wiem juz kto na Ustroniu udostepnia neta radiowo. Firma jest kolo ABC na Tuwima - nazywa sie N.A.S.A. hehe.
Oscar - Pią Lip 22, 2005 20:00
Temat postu: INTERNET RADIOWY W LUBINIE !
Witam, czy znacie jakies namiary na internet radiowy w Lubinie ?? Mieszkam na sklodowskiej na kombinacie i jestem zainteresowany bo nie jestem podlaczony do TPSA ani dialogu bo nie chca po prostu mojego budynku szeregowego podlaczyc ... :/ Prosze o odpowiedz ;]
Kryzbi - Pią Lip 22, 2005 22:07

Ghost, dokładnie w N.A.S.A jest radiówka, zresztą widać bardzo dokładnie antene. :)
Oscar - Sob Lip 23, 2005 12:37
Temat postu: -
A moze jakie namiary na nich ?? Mieszkam na sklodowskiej ale na kombinacie kolo pralni niro taki niski budynek szeregowy. Prosze o odzew :)
Seba - Wto Sie 02, 2005 20:53

Ja mam w Dialogu. Tak samo jak Piotruś , 150 godzin i niewykorzystane przechodzą na następne. Dokładny koszt to 39zł/msc. Też sie raczej nie opłaca ale innego wyjścia nie mam. W Chello jest internet 4Mb/s ale za jakieś 300zł!!!!!! :O
ireneusz - Wto Sie 02, 2005 23:41

Auch siedzę na wieży ciśnień....teraz szybkość transferu to jest 770 kb na sek. wciągu dnia nie widziałem żeby spadło poniżej 368 kb.na łeba,,zresztą na Skłodowskiej już są obbiorcy z tego nadajnika...jeżeli widzisz szczyt wieży ciśnień to super ...ostatnie przerwanie netu było wtedy jak piorun dupnął w szczypiorek i nie było napięcia ..a serwer restartuje po 4 minutach...Jak chcesz namiary gościa ze Skłodowskiej żeby zobaczyć jak chodzi to powiedz...

[ Dodano: Sro Sie 03, 2005 00:47 ]
cena montażu max do 250 zl miesięczna opłata za całodobowy net to 40 zł.Masz gg do Roberta ( on to montuje ) 1201194

[ Dodano: Sro Sie 03, 2005 00:50 ]
a znam gości którzy sami zmontowali antenki i tylko podpisali umowy na dostawę.....

paprazzi - Czw Sty 12, 2006 22:37

Wracajac do NET-ZONE.
Z taka siecia jeszcze do czynienia nie mialem! Jetem u nich od praktycznie samego poczatku (poczatki byly piekne, malo osob, dobre transfery).
Poniewaz korzystam i korzystalem lacznie z 12 dostawcow internetu na terenie dolnego slaska przyznaje firmie NET-ZONE miejsce pierwsze w kategori:
-najgorszego kontaktu z klientem
-najgorszych transferow
-najczestrzych przerw w dostawie internetu
Ogolnie wiele jeszcze by sie znalazlo.
Ogolnie: wlasniciel tej "firmy" nie widzi roznicy miedzy laczem 2Mb a 2MB.
Odpowiedz na jedno zapytanie dostalem po 3 dniach, na kolejne (powtarzane dwukrotnie w odstepach tygodniowych) do tej pory nie dostalem.
90% problemow zganiaja na TP, a to oni sa "moimi" dostawcami nie TPSA, wiec co mnie q... obchodzi ze sobie nie potrafia z tepsa poradzic.

Cytat:
nie radze robic takich sieci na przylesiu, nikt nie dostanie pozwolenia itp itd(jesli oczywicie mowa o czyms wiekszym ), ale jak napisal elektryk "bedzie zabawnie"

Buahaha, abys sie nie zdziwil, takich sieci jest mnostwo i dzialaja swietnie, oczywiscie nie sa to duze sieci, ale dziala jalepiej niz NET-ZONE.

PS. Lacze to 2Mb na jakies 100-300 kompow? Laka paranoja nie sadzicie? oplata za miesiac 55zl

ARO - Sob Sty 14, 2006 13:58

No to ja Wam powiem że to samo jest z siecią COM TEL. Strzeżcie się jej jak możecie. Operują na Ustroniu. Jest to sieć WiFi i miałem z nimi przyjemność przez może 6 roku. Jest to totalny szajs. Napoczatku było super all działało a potem...nic....oczywiście stały tekst na początku że to wina TP. Potem to już doszło do tego że ja za dużo ściągam :D I że nie mogę tyle ściągać bo to żadne łącze nie wytrzyma takiego obciążenia. BUahah no i że żekomo uwaga"pingi"sobie zapycham tak się zastanawiam czy oni wogóle wiedzą co to są pingi :D No ale cóż. Naprawde odradzam tą firmę. Teraz mam Dsl 512 [dialog] i jakoś żadnych problemów no ale cóż :D

Nie wspomne tego ze 3 Mb na 60 osob i ciagle przyjmuja nowych. A najlepsze jest to ze maja wykupione 2 Mb z TP SA a 1 Mb z dialogu [ale wypozyczone z innej sieci wifi] tam jest normalnie paranoja. Internet nie dzialal mi ponad miesiac czasu. I czekalem aby przyszli i do konca nie przyszli ;D Zjawili sie dopiero w momencie jak zadzwonilem i powiedzialem ze rozwiazuje z nimi umowe.

Ghost - Pią Kwi 07, 2006 06:41

A mial ktos do czynienia z NASA ?? Jak to u nich wyglada ?? Niedlugo skonczy mi sie umowa z Dialogiem i zastanawiam sie czy do nich nie przejsc. Podobno nie ma u nich wiekszych problemow ale moze ktos jest w stanie napisac cos wiecej.
Marian - Pią Kwi 07, 2006 11:50

ja w lubinie mam radiowke z nasa.

z problemow to czasami tylko rozlaczanie ale to normalne przy radiowkach raczej. zmiennosc transferu w zaleznosci od pogody ;] generalnie problemy samego pokroju neta radiowego. a wiem, ze koles przyszedl zamontowal zrobil wszystko i smiga poki co. cena przystepna a dostep 24/h wiec jest ok ogolnie.

vendro - Pią Kwi 07, 2006 12:40

a jak to wygląda z transferem?
Gunia - Sro Kwi 12, 2006 13:17

Czy ktoś jest zorientowany jak wygląda sprawa z netem w Krzeczynie Wielkim?
Obecnie korzystam z usług Dialogu, mam DSL 512. Jestem bardzo zadowolona. Moje zadowolenie kończy się w czerwcu :(
Nie mam zaufania do netu radiowego.
Wiem, że w Krzeczynie wisi reklama tej firmy http://www.ornet.com.pl/?...=13&k2=55&k3=22 czy ktoś, coś o niej słyszał?

brunet - Czw Kwi 13, 2006 10:06

Hey. Cody, ta sieć tak samo stoi jak ta stronka ? ;-P Bo coś wejść nie mogę. ja tam mam 2 mb dialoga na kilkanaście osób ale lagów i zwolnienia transferu jakoś nie odczuwam ;-> Jedynie przy grach pingi ~70-100. Pozdrawiam.
damian - Nie Kwi 16, 2006 10:15

Hej

Więc korzystam z usług znanego już Dialogu, prędkość 256 Kb, płace miesięcznie 130 zł w tym mam też 80 darmowych minut przez telefon, przy ściąganiu osiągam transfer ok 35 Kilo ( z serwera FTP), a w np: emule dochodzi do 26 kilo. Czyli wszystko się zgadza :) jak narazie tylko raz nastąpiła przerwa w dostawie internetu na około 4 godziny, koszt założenia 1 zł

JasioJasio - Nie Kwi 16, 2006 21:24

Jestem chyba liderem. Co prawda tylko Dialog łącze ISDN a więc łącze max 115 kb, transfer do 10kB.

Czym więc się chwalę?

Zupełnie FREE:)

vendro - Pon Kwi 17, 2006 12:10

JasioJasio, przebije Cie ;] transfer do 140kb/s - free ;]
JasioJasio - Wto Kwi 18, 2006 12:01

W domu? No to przebiłeś...
ARO - Sro Kwi 26, 2006 20:19

Ornet to też niezaciekawa firma z tego co się orjętuje.
A co do ISDN to faktyczny transfer ISDN powinien wynosić około 15 kb/s

cody - Sro Cze 07, 2006 21:15

Brunet, stronka nie stala bo niekomu nie przyszlo do glowy aby ja zamiescic na serwerze po reinstalce systemu :)
A co do neta w centrum:
http://lamers.lubin.pl

Kosciuszki, Niepodleglosci etc.

Jak by co dzwonic a przyjdzie sie i sie sprawdzi czy dziala i jak z mozliwym darmowym okresem probnym :-)

GucioS - Czw Cze 08, 2006 08:57

DSL jest cool :)
Polecam bo warto zwlaszcza jak masz zamiar wiele surfowac po necie :hihi:

sbx - Pon Paź 16, 2006 16:11

nie brac dialogu.. to najgorsze gowno jakie znam. lagi.. cochwile wywala z neta.. strony dlugo wchodza. sam mam 256 aDSL i sa wielkie problemy, a nadodatek gram multiplayer w gierke i pingi sa wysokie.
Sakis - Pon Paź 16, 2006 16:29

sbx, oficjalnie to sa jakies prace na sieci, dlatego ostatnio net tak muli. Poza tym dialog to bardzo dobra siec. (zazwyczaj ; p)
Kryzbi - Pon Paź 16, 2006 20:25

sbx, ekhm.. tak jak napisal kolega Sakis :P trwaja prace.. niedlugo pewnie to sie zmieni i wszystko bedzie w normie, mam nadzieje ze jak najszybciej.. ale ogolnie jestem zadowolony z netu z Dialogu.. jakos do Telekomuny nie mam zaufania..
sbx - Pon Paź 16, 2006 22:28

wiesz nudzi mi sie juz to.. od pol roku wywala mnie z neta pingi co chwile skacza do 999 a place 120 zl na dodatek sami mi przedluzyli umowe z cj** wie jakiej racji. to zlodzieje a nie pozadna firma.
pozdro

ARO - Wto Paź 17, 2006 09:15

sbx napisał/a:
wiesz nudzi mi sie juz to.. od pol roku wywala mnie z neta pingi co chwile skacza do 999 a place 120 zl na dodatek sami mi przedluzyli umowe z cj** wie jakiej racji. to zlodzieje a nie pozadna firma.
pozdro

Troszkę wiedzy z zakresu regulaminu i wszystko dla Ciebie byłoby jasne. Zawsze jest tak że jeśli np. podpisujesz cyrograf na okres 2 lat i po upływie tego okresu nie złożysz rezygnacji to umowa jest przenoszona na kolejne lata. Skoro dialog jest dla Ciebie złodziejem to także: TPSA(ale to już wiemy :D ) , PLUS GSM, ERA, ORANGE GSM i wiele wiele innych instytucji tego typu. A z dialogiem to faktycznie są pewne problemy ale to przejściowe.

Kryzbi - Wto Paź 17, 2006 15:12

sbx, troche drogo placisz, ja mam 1 mb/s i place 99 zl jakos.. i mnie nie wywala z neta, czasami zdazy sie ze serwer zostanie przesilony i nie moge sie polaczyc z netem, ale to jest raz na miesiac..
zibise - Czw Paź 19, 2006 20:44

ARO, zamien mózg na g.... , bardziej skorzystasz :)
Sakis - Czw Paź 19, 2006 20:50

fakt, literka "g" ostatnio w modzie.
ARO - Sob Paź 21, 2006 10:52

zibise napisał/a:
ARO, zamien mózg na g.... , bardziej skorzystasz :)

Wiesz ja mam chociaż co zamieniać w odróżnieniu do niektórych.... Proste.
A jak się nie podoba to wara.

suhotnik - Sro Paź 25, 2006 13:27

Tylko nie rozbrykajcie się w tym internecie, bo policja chodzi po domach i sprawdza kompy/płytki :?
GucioS - Pon Lis 06, 2006 04:09

No podobno chodzą ale jak kogo zapytasz to nic nie wie ...
Seba - Wto Lis 07, 2006 16:00

Cytat:
A mial ktos do czynienia z NASA ?? Jak to u nich wyglada ?? Niedlugo skonczy mi sie umowa z Dialogiem i zastanawiam sie czy do nich nie przejsc. Podobno nie ma u nich wiekszych problemow ale moze ktos jest w stanie napisac cos wiecej.

Ja chcę zmienić po nowym roku własnie na NASA, może ktoś jeszcze inny się wypowiedzieć na temat tej radiówki?

GucioS - Wto Lis 07, 2006 20:02

Wiem tylko tyle , NASA to super siec ... Admin robi kawal dobrej roboty i za to sie takich ludzi chwali...
sbx - Sro Lis 08, 2006 19:06

wie ktos co z tym jeb**** dialogiem? LAGI w grach po 999 pingu cochwile wywala z neta.. byli zmienili modem nadal tak samo co oni kur*** robia !!!!!!!!!!!!!??????????
surgeon - Sro Lis 08, 2006 19:41

Dialog zszedł na psy. Wielotygodniowe straty pingów do bramy 20-50%. A ostatnio miałem całodobową awarię netu przez co straciłem cała flotkę na ogame :P
Seba - Sro Lis 15, 2006 17:08

Ups :? Czuję się lekko zmieszany. Muszę zmienić neta na szybszego bo już nie wysiedze na tym modemie i mi nie wystarcza ;) Tylko jak teraz czytam rożne opinie to już nie wiem, czy Dialog DSL (1Mb/s) czy NASA radiówke :obled: . Plis doradźcie coś ;)
suhotnik - Czw Lis 16, 2006 05:04

Dialog !
rybolek - Czw Lis 16, 2006 11:42

Seba, ja tez bym wolał Dialog, zawsze chyba pewniejsze niż radiówka...
Marian - Pią Gru 15, 2006 20:27

ja w lubinie mam NASE radiowke, teraz transfer podniesli i smiga mi jak wracam do domu na 66 kb/s
fastnet - Sro Sty 31, 2007 22:31
Temat postu: >>> FASTNET <<< internet na polnym, ustron
>>> FASTNET <<<
Internet Radiowy !!!
Połączenie przez WI-FI
- Podłączenie tylko 100zł
- Abonament standard 43zł -512KBit
lub standard plus 50zł 1Mbit
- Prędkość miedzy 23-8 odpowiednio
1Mbit i 2Mbit
- Łącze dynamiczne o dużej
przepustowości
- Umowa na czas nie określony
- Dostęp 24h
- Rabaty dla klientów grupowych
- Telefonia VoIP

Firma FASTNET
Tel. 0605-456-464
e-mail : [email protected]
www.fastnet.lubin.pl
www.internet24.lubin.pl

hawcio - Sob Lut 10, 2007 09:49
Temat postu: net bezprzewodowy
muszę się pochwalić że ja mam neta bezprzewodowego z CYBER 3 i jestem zadowolony :) transfer dochodzi do 295 kb/s ale to rzadko zależy czy serwer z którego ściągam jest szybki :) ogólnie polecam tą firmę:) nie mam problemów
ludzik - Czw Lut 22, 2007 08:29

Na ustroniu "funkcjonuje" "firma" COMTEL - ostrzegam - omijajcie szerokim lukiem - netu czesciej nie ma niz jest. Tlumaczeniem najczesciej jest "wina dialogu" - a co mnie to interesuje - to oni sa moim dostawca :/. ehhh - szkoda slow. Poza tym na slowa "zrobcie cos z tym wreszcie bo przy takim poziomie uslug to nic tylko rezygnowac" odpowiedz jest prosta i mila - "to prosze rezygnowac". Hmm - profesjonalizm w pelni.
Z tego co widzialem u znajomych to dialog tez ostatnio sie skopal. Chodzi czesto baaaardzo wolno - nie wspominajac o pingach :/. Widzialem tu wypowiedzi na temat NASY. Slyszalem tez ze maja zamiar okablowac cale ustronie IV. Czy to prawda? Mam zamiar sie do nich przeniesc - czy warto ? Z COMTELu rezygnuje na 100%

Sakis - Czw Lut 22, 2007 20:02

z dialogiem nie ma problemow od listopada, przynajmniej ja nie mialem, chociaz z drugiej strony jak byly to bylo dramatycznise.
hawcio - Pią Mar 23, 2007 08:08

haha a teraz zrobiłem 2 kolegom i chyba sobie też zrobie darmowego neta(katra bezprzewodowa może wszystko!!!)oczywiście po zmianie adresu MAC na zaufany który przyjmie router sieci np ORNET16 jedyny wydatek to karta bezprzewodowa np GIGABYT'A
Veldrin - Pią Mar 23, 2007 09:42

przypomne tylko ze taki proceder jest niezgodny z prawem.
ARO - Czw Kwi 26, 2007 16:51

hawcio napisał/a:
haha a teraz zrobiłem 2 kolegom i chyba sobie też zrobie darmowego neta(katra bezprzewodowa może wszystko!!!)oczywiście po zmianie adresu MAC na zaufany który przyjmie router sieci np ORNET16 jedyny wydatek to karta bezprzewodowa np GIGABYT'A

Jak bym cie dorwal u siebie to bym cie zabil...cioty co kradna ludziom sygnał. To jest nicz innego jak kradzież , tylko cwany jestes bo anonimowy... normalnie zal dupe sciska

Veldrin - Czw Kwi 26, 2007 18:49

kradziesz powiadasz?

w sumie racja.

untrue - Wto Sie 14, 2007 09:10
Temat postu: Re: >>> FASTNET <<< internet na polnym, us
fastnet napisał/a:

Firma FASTNET
Tel. 0605-456-464
e-mail : [email protected]
www.fastnet.lubin.pl
www.internet24.lubin.pl

SZKODA TYLKO ZE NIE ODPISUJA NA EMAILE.

Dale Cooper - Wto Sie 14, 2007 09:13

Szkoda, że jest podany numer telefonu, a dana osoba może być na wakacjach.
untrue - Wto Sie 14, 2007 09:19

Dale Cooper napisał/a:
Szkoda, że jest podany numer telefonu, a dana osoba może być na wakacjach.

1.szkoda ze pisalem na rozne emaile

2. szkoda ze nie napisali na swojej WWW zeby nie pisac na podane adresy, bo teraz maja wakacje...

m_krzywy - Wto Sie 14, 2007 12:07

hawcio napisał/a:

Taki z ciebie hax00r... a wiedz ze nie jestes anonimowy ^^ zdradzają cie pakiety które wysylasz i odbierasz, są tropiciele sygnałów, i inny stuff przez który mozesz byc namierzony.

Prędkość takiego połączenia jest beznadziejna i połączenie zrywane bo podszywasz sie pod czyjegos mac'a.

Ale ten typ jest śmieszny jego IP jest zarejestrowane na forum i otwarcie pisze o popełnionych przestępstwach... pathetic.

robokret - Pią Mar 28, 2008 21:22
Temat postu: a osiedle staszica
Wprowadziłem się właśnie na osiedle Staszica i poszukuję jakiegoś dostawcy internetu poprzez wifi. W obrębie bloku w którym mieszkam są widoczne sieci o nazwie "default" oraz "3" - ktoś coś wie ??
slayne - Sro Kwi 02, 2008 11:12

Co do fastnet to niewiem na czym polegal twoj problem bo ja to zalatwilem odrazu, telefonicznie.
fastnet - Wto Maj 20, 2008 21:36
Temat postu: Internet Radiowy OFERTA ! - FASTNET
Promocja Wiosenna ! - POLNE i CENTRUM

Promocja wiosenna trwa od 01.05.2008 do 30.08.2008 i jest przeznaczona tylko dla nowych klientów.

Podłączenie tylko 19zł brutto w przypadku umowy na min 18msc, abonament 512Kbit - 39zł , 1Mbit - 49zł, 2Mbit - 59zł , 3Mbit - 79zł.

Promocja obejmuje tylko os. Polne i Centrum.

Promocja Wiosenna ! - ZALESIE

Promocja wiosenna trwa od 01.05.2008 do 30.08.2008 i jest przeznaczona tylko dla nowych klientów.

Podłaczenie tylko 80zł brutto w przypadku umowy na 12msc lub 19zł w przypadku umowy na 18msc, abonament do 512Kbit - 43zł, do 1Mbit - 53zł, 2Mbit - 63zł

Promocja obejmuje tylko os. Zalesie

Promocja Wiosenna ! - OS. STASZICA

Podłączenie tylko 19zł brutto w przypadku umowy na min 18msc lub 80zł w przypadku na 12msc , abonament 512Kbit - 39zł , 1Mbit - 49zł, 2Mbit - 59zł , 3Mbit - 79zł, 6Mbit - 89zł

Promocja obejmuje tylko os. Staszica

Promocja obejmuje tylko ulice :
Szkolna, Mickiewicza, Staszica, Cedyńska

Promocja Wiosenna ! - OS. WYŻYKOWSKIEGO

Podłączenie tylko 19zł brutto w przypadku umowy na min 18msc lub 80zł w przypadku na 12msc , abonament 512Kbit - 39zł , 1Mbit - 49zł, 2Mbit - 59zł , 3Mbit - 79zł.

Promocja obejmuje tylko os. Wyżykowskiego

Promocja obejmuje tylko ulice :
Szybowa, Srebrna, Złota, Sztygarska, Wiertników, Kopalniana, Stawowa, Barbara, Krupińskiego, Platynowa.

FASTNET
Ul. Grabowa 31A
59-300 Lubin
Tel. 605-456-464
www.fastnet.lubin.pl
e-mail(administrator): [email protected]
e-mail(sieci): [email protected]
e-mail(serwis): [email protected]
e-mail(hosting): [email protected]
e-mail(informacje, zapytania): [email protected]

szymi - Czw Maj 29, 2008 08:45

Witam

Szukam jakiegoś providera wifi na przylesiu ul. Sowia.
Może ktoś coś doradzić?

untrue - Sro Sty 21, 2009 12:19

Właśnie zamówiłem Internet w Play'u 45 zł abonament - 5GB transferu miesięcznie, umowa na 12mcy.
Wg mapy operatora Lubin jest w zasięgu sieci, wiadomo, że nie tej najszybszej ale zobaczymy jak to będzie działać...

untrue - Pon Sty 26, 2009 17:29

Jestem zadowolony z Internetu w Play. Mam fajny malutki modem USB z karta miniSD 1GB z wyjsciem na antene zewnetrzna, wlasnie sciagam pliki i mam transfer 120KB/s. Myslalem ze bedzie znacznie gorzej bo iPlus ledwo zipal a byl drozszy 3x....
realista - Czw Sty 29, 2009 23:03

własnie kupiłem zestaw Play na karte za 130 zł, taki modem jak pisze untrue
opłata to 50 zł na około 2 miesiące, a za to 4GB do wykorzystania

ale do siedzenia na torrentach to chyba za mało, oczywiscie gdziezbym ja tam coś sciągał ;->

jutro/pojutrze testuję na przylesiu jak to się sprawuje - zgodnie z mapą jestem w zasięgu play

zgodnie z googlem ten modem chodzi na linuksie, mam nadzieję że nie będę musiał przesiadac się na windowsa

centrino - Czw Lut 26, 2009 09:23

A ja wam opowiem swoja przygode z Ornetem.

Otoz gdzies w polowie roku postanowilem skorzystac z ich uslug. Zadzwonilem do nich i zamowilem 1Mb. Po paru dniach przyjechali panowie i zamontowali antene, dali router i ok.
Jak pojechali zrobilem sobie testy lacza. Okazalo sie ze z 1Mb zostalo tylko 256kb a dosc czesto predkosc spadala do 128kb/s lub tez internet w_ogole nie dzialal (a nadajnik mam blisko i bez przeszkod). Na drugi dzien zadzwonilem do nich z prosba o sprawdzenie lacza a mila pani poinformowala mnie, ze lacze jest DO 1Mb a nie 1Mb, natomiast gwarantowane jest 256kb/s.
Pomeczylem sie chwilke jeszcze z tym badziewiem, kilka razy jeszcze dzwonilem i dalem sobie spokuj. Napisalem rezygnacje w trybie natychmiastowym. Firma jednak miala swojego klienta w czterech literach i neta i tak wylaczyli po 30dniach.
No i spokoj przez pol roku gdyz mniej wiecej po takim czasie przyszlo pismo, ze nie oddalem sprzetu i mam im za to zaplacic 400zl (sprzet warty w gornych granicach 100zl). Zdenerwowany od razu do nich zadzwonilem. Dowiedzialem sie, ze niby do mnie dzwonili a w zasadzie do mojej mamy (gdyz na nia stal internet ale komorke mieli podana moja) i niby nie mogli sie dodzwonic. Coz malo sie starali a dzwonili chyba wirtualnie. Ale nic to, umowilem sie z pania na demontaz tego badziewia na konkretny dzien i konkretna godzine. Czekalem na monterow ponad godzine i sie nie pojawili. W dniu dzisiejszym niby maja przybyc i zdemontowac router i antene - ale to za godzine zobaczymy czy przyjada - dam znac.

Firma Ornet jak dla mnie jest zywym przykladem jak sprzedac 256kb/s za cene 1Mb/s. Klienta traktuje jak zlo konieczne i sie nim za bardzo nie przejmuje.
Nie polecam i zastanowcie sie dwa razy zanim do nich pojdziecie.
Ktos kilka postow wyzej napisal, ze kradnie sygnal z ornteu. Niech kradnie. Tak firma okrada swoich klientow to niech przynajmniej niektorzy korzystaja.

vendro - Czw Lut 26, 2009 13:24

@centrino: O tym, że Ornet jest firmą niezbyt poważną już kiedyś słyszałem z niejednego źródła, nawet chyba ktoś pisał o tym na forum swego czasu. Ale co do szybkości łącza sam jesteś sobie winien. Umowy czyta się przed podpisaniem, bo później pretensje możesz mieć tylko do samego siebie.

P.S. Nie musisz pisać dwa razy tego samego w rożnych wątkach. Podobno za takie rzeczy to ostrzeżenia rozdają.

A tak wracając do głównego tematu który poruszał untrue i realista: jak ten internet z Play się sprawuje? Testowaliście może, albo ktoś inny z forumowiczów Ere/Plusa/Orange ? Jaki jest stosunek szybkości/zasięgu/transferu do ceny?

centrino - Czw Lut 26, 2009 15:47

Vendro - w umowie z Dialogiem jest taki sam zapis, ze gwarantowane jest 256kb/s jednak przepustowosc lacza zawsze jest maksymalna w razie awarii/spadku po telefonie do nich wraca na poziom maksymalny.
Do tego w dialogu nikt mi nie powie, ze do 1Mb/s. Naprawde jezeli chodzi o Dialog to zlego slowa nie moge powiedziec.
Natomiast o Ornecie nie powiem nigdy dobrego.
Nie wiem jak sie sprawuje Kamnet ale z tego co slyszalem duzo lepiej

Lucy1981 - Pią Maj 08, 2015 14:25
Temat postu: Internet Airmax
Witam ja osobiscie korzystam z internetu od firmy Airmax, opcja prepaid bez umowy i zobowiązań za spoko cene http://airmax.pl/klienci_ind/internet/?prepaid
Korzystałem poprzednio z Dialogu nie było źle ale nie lubie się wiązać umowami

bongo22 - Pią Sie 21, 2015 14:41
Temat postu: Airmax lepszy
Ja również polecam Airmax dobry stabilny dostep do internetu i co najwazniejsze bez umowy i zobowiązań http://airmax.pl/klienci_ind/internet/?prepaid
enio - Pią Gru 11, 2015 11:41
Temat postu: Re: Airmax lepszy
Sorry, że odgrzewam, ale kończy mi się abonament w orange. Płacę obecnie 60 zł za internet w predkosci do 10 mb/s. Zastanawiam sie nad przedłużeniem lub nad zmianą oferty o ile jest gdzieś korzystniej
NEVIL - Pią Gru 11, 2015 12:45

enio, nie sprecyzowałeś. Chodzi Ci o internet stacjonarny, czy mobilny ? O stacjonarnym mogę Ci coś powiedzieć.
fuse_1 - Nie Sty 31, 2016 20:14

Jaki Internet w Rejonie Kisielewskiego/Ustronie?
Witam. Wiem, że UPC nie ma bo nikomu się nie opłaca wchodzić z inwestycją do 2 mieszkaniowej klatki. Mam do wyboru Fastnet i LTE z Plusa (podejrzewam, że może nie złapać nawet odbiornika z Hutniczej - Mobyland). Ktoś poleci jaką dobrą alternatywę?

sebix - Sro Lut 17, 2016 14:27
Temat postu: Internet
Fajną ofertę internetu symetrycznego ma marka Ornet.net.pl. Korzystam z niej, bo zapewniają pobieranie i wysyłanie danych w równej prędkości. Oczywiście to jest usługa bardziej dla klientów biznesowych. U mnie trzeba transferować duże archiwa dokumentacji między powiązanymi działami, dlatego bezawaryjność internetu to dla mnie jeden z najważniejszych czynników sukcesu. Marka Ornet według mnie wywiązuje się z umowy, nie oszukuje klienta i co najważniejsze jest dostępna natychmiast po zadaniu dowolnego pytania. To jednak duży plus.
marta22 - Czw Gru 14, 2017 09:02

Ewentualnie jakaś radiówka
enio - Czw Gru 14, 2017 13:02

Niekoniecznie polecam internet radiowy. Sam nie mialem, ale rozmawiałem z kilkoma osobami, które zdecydowały sie na coś takiego i każda miała wątpliwości. Internet taki nie daje odpowiedniej prędkości, potrafi się również zacinać.
Najlepiej jest zdecydować się na internet po kablu. Daje najlepszą prędkość w stosunku do ceny jaką trzeba zapłacić. Jesli chodzi o usługi bezprzewodowe to niezłe prędkości mają T mobiie i plus. Wpisując swój adres na stronie mozna zrobić soboie porównanie ofert operatorów: https://panwybierak.pl/

Mateusz7238 - Czw Sie 16, 2018 13:47

Firmy z Internetem w Lubinie znajdziecie za pomocą wyszukiwarki z funkcją porównywania na https://www.dostawcy-internetu.pl/. Wpiszcie swój dokładny adres.
Jacek_Pietrucha - Pią Lis 23, 2018 10:45

Testowałem wielu dostawców w Lubinie i złego słowa nie moge powiedzieć na firme Airmax www.airmax.pl u którego mam umowe od dwóch lat i planuje dalszą z nimi współprace polecam https://portal-konsumenta.pl/opinie-o/airmax.pl
NEVIL - Pią Lis 23, 2018 17:12

Jacek_Pietrucha, jak mogłeś testować internet w Lubinie, skoro osiedle Czechów znajduje się w Lublinie ?
nuna - Wto Gru 18, 2018 10:25

A ja korzystam z internetu mobilnego z sieci Otvarta . W pakiecie za jedyne 39,99 zł mam 100 GB + 200 noc , z zasięgiem nie mam problemów i mogę korzystać z niego również w drodze.
somm - Wto Maj 21, 2019 09:31

Jeśli mialbym tutaj polecić dobry internet mobilny to na pewno będzie to internet z plusa

niewysokie ceny usług
dobry zasięg
możliwość wykupienia sobie pakietów oferujących darmowe rozmowy oraz smsy do wszystkich

Porównywałem sobie zasięg z wieloma sieciami i jak dla mnie plus na dzień dzisiejszy wygrywa

Kubson - Wczoraj 1:56

Jakie są wasze opnie o internecie o t mobile? Czy mogę wierzyć takim doniesieniom Jak sądzicie?