forum LUBIN pl
oficjalne forum miasta Lubin

Pytania do rzecznika prasowego - Miesiąc upałów, miesiąc objazdu-koleiny jak tory bobslejowe

surgeon - Nie Lip 23, 2006 11:44
Temat postu: Miesiąc upałów, miesiąc objazdu-koleiny jak tory bobslejowe
Czy urzędnicy miejscy widzą duże zniszczenia drogi na odcinku Tesco-rondo spowodowane objazdem na czas budowy nowego ronda w okolicy hipermarketów? Kto ponosi za to odpowiedzialność za puszczenie tamtędy ciężarówek, i kto pokryje koszty remontu? Czy w ogóle ktoś naprawi ten bezmyślnie zniszczony odcinek drogi?

To samo dotyczy potężnych już kolein przed skrzyżowaniem na ul. KEN. Przecież ta droga była remontowana równo rok temu! (kolejne pytania już raczej nie do rzecznika: Czy te drogi są budowane z masła? Czy to takie zaskoczenie, że temp. w Polsce latem przekraczają 30 stopni C?)

PS. Nie wiem, które drogi należą do miasta, i kto ma je remontować, ale chyba miasto powinno to wiedzieć i interweniować.

JasioJasio - Pon Lip 31, 2006 18:40

Dzisiaj wrócilem z Chorwacji, nie żebym się chwalil ale aż żal bylo wracać. Średnioroczne temperetarury maja tam sporo wyższe jak w Polsce, letnie również. I wiecie co mnie zaskoczyło? W calej Chorwacji nie postkałem kolein! Zjeździlem po tamtych drogach prawie 25 tysiaca kilometrow: autostrady, drogi miejskie, lokalne i pipidowkowe. Generalnie sa o niebo lepsze niz u nas, co specjalnie trudnym nie jest, nie wszystkie oczywiście sa w idealnym stanie, ale praktycznie wszędzie moglem w trakcie jazdy słuchać muzyki z plyt CD, co u nas normzlnym nie jest.

Ja pytanie postawiłbym Surgeon nieco inaczej, kto te droge zbudował i dlaczego zrobiono ja tak źle, że po miesiącu instensywnej eksploatacji rozlazla sie dokumentnie?

Drogi w naszym kraju to temat rzeka, jak to jednak jest, że 4,5 miliona Chorwatow moglo zbudować fantastyczne autostrady na odcinku okolo 2,5 tysiąca kilometrow w kilka lat a my świętujemy bodaj 500 km autostrad wliczając to coś z Legnicy do Wroclawia remontowane w dwea lata po oddaniu do uzytku?

A jeszcze jedno, w calej Chorwacji spotkałem na autostradzie jeden odcinek na którym byly wykonywane roboty drogowe, jadąc od Legnicy do Wrocka takich miejsc jest kilkanaście...

Devik Crazystar - Wto Sie 01, 2006 22:51

...
JasioJasio - Sro Sie 02, 2006 15:49

Niezbyt? Raczej nie jeździsz Devik autem choćby po Lubinie. Po tej zimie był ogrom dziur w drogach. Mamy drogi, ktore nie nadają się ani na lato ani na zimę niestety, a jak się juz jakąś zrobi to wytrzymuje bez naprawy gora 3 lata - patrz tzw autostrada Leginica-Wrocław.
Devik Crazystar - Czw Sie 03, 2006 17:59

...
tomi - Czw Sie 03, 2006 20:56

Devik Crazystar, ja tam się nieznam na drogach ale wytłumaczmi dlaczego w takim razie niepodległości trzyma się w b.dobrym stanie (nieremontowana) od około 8-9 lat?? była budowana częśc od podstaw a część to był remont gruntowny (jak dobrze pamiętam).
JasioJasio - Pią Sie 04, 2006 14:19

O! I o to chodzi! W europie zachodniej, ktora ma podobny klimat do naszego da sie zrobić dobra droge a u nas sie nie da. Slyszewliscie moze, ze inwestor nie zaplacil wykonawcy za xle wykonana droge albo domagal sie odszkodowania od wykonawcy gdy po roku czy dwoch droga się rozsypala?
Wspominana juz przeze mnie autostrada Legnica-Wroclaw w okresie bodaj 5 lat jest naprawiana trzeci raz! Autostrade Wroclaw-Katowice wlasnie zaczyna sie naprawiac (szczegolnie w rejonie Katowic) a w dodatku "fabrycznie" zaplanowano ja bez pasa awaryjnego (czyli z ograniczeniem predkosci dfo 80 lub 110 km/h)! W calej Chorwacji spotkalem taki jeden odcinek.

Szkoda, ze od klepania w klawiature nawierzchnia zadnej drogi sie nie poprawi:)

Dla sprawiedliwosci trzeba napisac, ze aktualnie remontow drog jest az nadto, po zimie ocenimy...

surgeon - Pią Sie 04, 2006 14:59

"Maćkałówka" została dopiero nadgryziona przez ostatnio bardzo solną zimę.

Ale proszę nie rozmywać tematu, bo Szanowny Pan Rzecznik się chyba pogubił w natłoku dyskusji i nie może odpowiedzieć na moje pytanie ;)