forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Komputery i internet Poprzedni temat :: Następny temat
Tablet
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 12:44

"Pieniądze ekstra" prześwietlają tanie tablety z supermarketu i dyskontu

Tanie tablety mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Warto również wiedzieć czym różnią się od droższych markowych modeli. Przed zakupem dobrze jest również zastanowić się do czego będziemy wykorzystywali urządzenie i co się stanie gdy się popsuje.

Kierownik jednej z Biedronek powiedział mi wprost, że na dziesięć sprzedanych tabletów jeden wraca do sklepu z reklamacją. Urządzenia te są tak tanie, że w zasadzie nie są naprawiane. Widziałem, że na zapleczu wrzuca się je do metalowych wózków, razem z zepsutymi latarkami i wiatrakami

Czasy, kiedy tablet był luksusem niedostępnym dla przeciętnego zjadacza bułek, to już przeszłość. Dziś nowy sprzęt tego rodzaju można wyszperać za kilka stówek, i to nie tylko w sklepie z elektroniką, ale np. w supermarkecie.

Niedawno w Realu znalazłem model Quicki Apollo za 169 złotych. Tanio jak barszcz? Dokładnie jak 30 kartonów barszczu z Horteksu po 5,53 sztuka. Gadżet ma 7-calowy ekran o niedużej rozdzielczości, niezbyt mocny jednordzeniowy procesor i zdecydowanie nie najnowszą wersję systemu operacyjnego Android (4.0), ale działa i nadaje się do wysyłania maili czy przeglądania sieci oraz odtwarzania krótkich filmów z YouTube'a.

Polskie jest tylko logo

Więcej : http://wyborcza.biz/pieni...tml#BoxSlotIIMT

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:38

Komentarz:

===================
Dziesięciocalowy Asus z Rockchipem

Wybór tabletu z 10-calowym ekranem w cenie do 1000 zł nie jest dziś łatwy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, głównie rozmaitych chińskich konstrukcji, które różnią się między sobą dość znacznie jakością i wydajnością. W ostatnim czasie pojawiło się kilka bardzo ciekawych tabletów, których cena nie przekracza tej kwoty, i swoje trzy grosze postanowił dorzucić również Asus. Testowany przez nas wcześniej MeMO Pad HD 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Jaki będzie jego większy brat, czyli 10-calowy HD 10?

więcej: http://pclab.pl/art56123.html

Podpis użytkownika:

doktorek
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lut 26, 2014 12:46

ja też jestem w szoku, że ludzie uważają tablety za 200zł za super okazję. polecam tu przeczytać artykuŁ http://www.morele.net/wia...rac-tablet/385/

Podpis użytkownika:

Mareczek1
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 12:43

Każdy szuka nisko budżetowych tabletów przeważnie na prezent wiadomo przecież, że jakbyś miał kupić taki sprzęt dla siebie to wolałbyś poczekać i dołożyć trochę więcej i mieć już coś konkretnego niż później użerać się z tabletem za 200zł przez rok bo nie stać cię na następnego.

Podpis użytkownika:
Sprawdź balustrady szklane poznań które miażdżą swoją wytrzymałością i konstrukcją .

ola_19
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Lut 28, 2014 13:09

Według mnie takie tablety to starta kasy i nic więcej. Właściwie nie wyobrażam sobie do czego to ma być ? Jak ktoś chce pracować/grać/robić cokolwiek online to laptop jest lepszą opcją. Jako telefon oczywiście smartphone jest o wile lepszy od takiego klocka. Po co ludzi kupują tablety i co na nich robią nie wiem. Może i fajnie się na tym czyta książki czy coś ale czytnik ebooków za tyle pieniędzy to przesada.

Podpis użytkownika:
Polecam drukarnia offsetowa polecam i zapraszam po więcej info na PW.

Pluto
Początkujący

Osiedle: Wyżykowskiego
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 22:01

ola_19 napisał/a:
Według mnie takie tablety to starta kasy i nic więcej. Właściwie nie wyobrażam sobie do czego to ma być ? Jak ktoś chce pracować/grać/robić cokolwiek online to laptop jest lepszą opcją. Jako telefon oczywiście smartphone jest o wile lepszy od takiego klocka. Po co ludzi kupują tablety i co na nich robią nie wiem. Może i fajnie się na tym czyta książki czy coś ale czytnik ebooków za tyle pieniędzy to przesada.

Popieram. Tablet to bezużyteczny gadżet.

Podpis użytkownika:
Club106

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Mar 30, 2014 19:06

Yoga Tablet i Tryb Połóż - łatwiejsze pisanie i lepsza rozrywka

Yoga Tablet firmy Lenovo rozwiązuje jedne z największych bolączek tabletów - trudności z pisaniem na klawiaturze i przeglądaniem stron www .

Pisanie na tablecie przy pomocy klawiatury dotykowej oraz wygodne korzystanie z tabletu jest możliwe dzięki trybowi połóż. Cylindryczna konstrukcja tabletu sprawia, że po jego położeniu na stałej powierzchni, ekran znajduje się pod kątem, przez co tablet obsługuje się łatwiej, a ekran jest lepiej widoczny. Do wyboru mamy także drugi kąt widzenia. Wystarczy wysunąć specjalną podstawkę, a ekran tabletu znajdzie jeszcze bliżej nas, co ułatwi korzystanie z niego.

Pisz, jak na klawiaturze

Jeśli pracujemy w Trybie Połóż, pisanie na ekranie Yoga Tablet będzie tak wygodne, jak podczas korzystania z tradycyjnej klawiatury. Wszystko dlatego, że nasze dłonie będą znajdować się w pozycji takiej samej, jak podczas pracy z fizyczną klawiaturą. Dodatkowo, klawiatura Yoga korzysta z funkcji Swype, co oznacza szybkie i wygodne pisanie przy pomocy przeciągania palca do klawiszach.

Pozycja do grania

Gry stały się integralną częścią rozrywki oferowanej przez tablety. Dzięki dobrej specyfikacji technicznej, Yoga Tablet poradzi sobie nawet z najrzadziej zaawansowanymi graficznie grami, a Tryb Połóż będzie bez wątpienia naszym sojusznikiem w biciu kolejnych rekordów. Granie i jednoczesne trzymanie tabletu nie idzie w parze - natomiast jego wygodne i pewne ułożenie na powierzchni oznacza, że będziemy mogli bez problemu przechodzić przez kolejne etapy nawet najtrudniejszych gier - od świetnych platformówek wymagających zręczności, na wymagających refleksu wyścigach samochodowych kończąc.

Internet pod ręką

Tryb Połóż oznacza także wygodne korzystanie ze stron WWW oraz aplikacji. Od przeglądania ulubionych serwisów, przez czytanie maili (i łatwe odpisywanie na nie) na czerpaniu z tysięcy fantastycznych aplikacji z Google Play. Chcesz edytować zdjęcie, które właśnie pobrałeś? Dzięki temu trybowi, będzie można znacznie łatwiej przycinać kolejne fotografie i robić interesujące kolaże dzięki darmowym aplikacjom do obróbki zdjęć takim jak Pixlr Express lub Snapseed. Pakiety biurowe w Kingston Office, w połączeniu z Trybem Połóż, pomogą nam w pracy oraz w trakcie nauki. Dzięki aplikacji Evernote i Yoga Tablet, możemy synchronizować swoje notatki oraz zdjęcia, przy pomocy internetu, aby potem korzystać z nich po zalogowaniu się do komputera. Za sprawą czterordzeniowego procesora, nawet najbardziej wymagające aplikacje działają na tablecie Yoga bez zastrzeżeń.

źródło: http://nt.interia.pl/rapo..._a_technologies

Podpis użytkownika:

Lester
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:44

Osobiście bardziej wygodne i komfortowe są palmtopy. Nie korzystam z tabletów ponieważ nie są poręczne już ekrany powyżej 6" są nieznośne. Ja potrzebuje małego urządzenia z dostępem do internetu szybką przeglądarką i procesorem, a tablet ma rozmiary giganta który nie jest poręczny chyba że do teczki czy plecaka to niezbyt wygodne. Palmtopy są odpowiednie i wydaje mi się że coraz nowsze modele są coraz większe...

Podpis użytkownika:
materace kieszeniowe

Listerr
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Maj 14, 2014 10:23

Ja tam mam tablet do przeglądania internetu i czytanie książek i jakoś nie żałuję. Teraz to jest tańsze od telefonów. Dałem za mojego 500 zł. Wiadomo że nie ma procka 4x2ghz ani nic takiego ale w zupełności wystarcza do tego co robię :)

Podpis użytkownika:
biologiczne oczyszczalnie ścieków

brede
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Maj 14, 2014 14:20

hej ja tez mam tablet, ale...nie jest on jakis super nowoczesny i "bog wie jaki", bo potrzebny mi jest tylko jako szybkie łącze z internetem. Jakby ktos szukal w przystepnej cenie to moge polecic ten moj Lenovo. Nie byl drogi ;) http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7042113

Podpis użytkownika:

brejk
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lip 09, 2014 17:01

Mam za 200zł i jestem z niego zadowolony, do przeglądania internetu i zabijania nudy w zupełności wystarcza.

Podpis użytkownika:

zuzia.gola
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Lip 10, 2014 17:05

ja też uważam, że tablet to zabawka w którą raczej nie inwestowała bym duzych pieniędzy. Ostatnio myślę nad zmiana i chyba postawie na niedrogi, a moim zdaniem idealny dla mnie iBox Hebe http://www.twojeinnowacje...-4-2-jelly-bean , za rok czy dwa i tak technika będzie daleko i trzeba będzie wymieniać.

Podpis użytkownika:

wiekowal
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 13:11

jak dla mnie to zbędny wydatek :/

Podpis użytkownika:

olubin
Bywalec

Wysłany: Pon Sie 11, 2014 09:18

Czy zabawka? Nie zgodzę się. Jest grono osób, którym tablet służy za mini laptopa niezbędnego do pracy a z którego się łatwiej korzysta, ponieważ jest mniejszy i bardziej poręczny.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Sie 16, 2014 17:19

olubin, tablet tabletowi nierówny. Mój brat mieszkający w Adelajdzie kupił sobie taki tablet - http://allegro.pl/samsung...4338495265.html , tyle, że w kolorze czarnym i nie na Allegro, tylko poprzez portal aukcyjny eBay. W lipcu przyjechał do mnie i miałem okazję ten tablet przetestować. Krótko mówiąc, wspaniała rzecz, szczególnie dla ludzi mobilnych. Ale ,,wspaniałe rzeczy" mają też swoją cenę.

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu