forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Muzyka » Woodstock 2016 Poprzedni temat :: Następny temat
Woodstock 2016
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Cze 20, 2016 10:02

Pierwszy w pełni bezpieczny „Przystanek Woodstock”? Dobra zmiana!

Od wielu tygodni posiadam informacje na temat tego, o czym dziś doniosły media, w związku z organizacją „Przystanku Woodstock”. Festyn w Kostrzynie w końcu został właściwie zakwalifikowany, jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Nie pozyskałem „tajemnej” wiedzy od Jarosława Kaczyńskiego, ani od żadnego funkcjonariusza reżimu PiS, wiem o wszystkim z własnych źródeł i toczących się z moim udziałem postępowań. W całej sprawie chodzi o rzecz niezwykle banalną i fundamentalną jednocześnie, mianowicie o bezpieczeństwo. Wbrew temu, co mi się przypisuje, nigdy nie byłem za tym, aby „Przystanku Woodstock” zakazać z powodów moralnych, czy ideologicznych

Więcej:
http://kontrowersje.net/p...ck_dobra_zmiana

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Cze 23, 2016 20:56

Przystanek Woodstock imprezą podwyższonego ryzyka. Apel Owsiaka.

"Policja podtrzymała opinię w stosunku do Przystanku Woodstock, który w części będzie imprezą o podwyższonym ryzyku. Jeszcze nigdy tak bardzo nie liczyliśmy na Was!" – czytamy w oświadczeniu Jurka Owsiaka.

"Zanim otrzymaliśmy formalny komunikat policji, w odpowiedzi na zaskakującą opinię wojewody lubuskiego opracowaliśmy rewolucyjny plan zabezpieczenia imprezy. Z wielkim bólem, z ciężkim sercem, ale… ogrodziliśmy ogromny teren całego Przystanku Woodstock" – czytamy w dalszej części oświadczenia.
"Stworzyliśmy 14 wielkich bram, przyjęliśmy większą ilość Pokojowego Patrolu, który ma razem z nami pilnować porządku na festiwalu. Przyjęliśmy także zasadę, że na terenie poniżej wzgórza ASP nie będą mogły parkować samochody (to była odpowiedź na wcześniejsze sugestie policji). Poszerzyliśmy strefy wolne od procentów. To już nie tylko ASP, ale także miejsca bezpośrednio pod Dużą i Małą Sceną" – dodano.

Jurek Owsiak zapewnia, że byli przekonani, że "tak daleko idące z naszej strony propozycje wystarczą, aby festiwal odbył się wg dotychczasowych zasad".
"Niestety, otrzymaliśmy 6-stronicową opinię policji uzasadniającą, dlaczego Przystanek Woodstock w sporej części otrzymuje status imprezy o podwyższonym ryzyku. Znajdują się tam określenia, które trudno jest zastosować do naszego festiwalu" – dodano w oświadczeniu.

"Takie stwierdzenia jak »możliwość wystąpienia przejawów nienawiści na tle narodowościowym, kulturowym, etnicznym czy wyznaniowym«, lub to, że »Przystanek Woodstock może być obiektem zainteresowania środowisk skrajnie nacjonalistycznych oraz skrajnych środowisk lewackich« można by porównać do przewidywań, że pierwszego dnia festiwalu spadnie śnieg" – napisał Owsiak w oświadczeniu.

Więcej:
http://noizz.pl/spoleczen...owsiaka/5dhmke1

Podpis użytkownika:

lubinka
Bywalec

Wysłany: Pią Lip 01, 2016 09:14

Na Woodstock zawsze jadą tłumy. Ryzyko jest ale impreza jest przednia. :) )

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Lip 01, 2016 15:34

Organizator „Przystanku Woodstock” - ujmujący gość…

Jerzy O. na najbliższym „Przystanku Woodstock” w towarzystwie rzecznika Adama Bodnara będzie rozmawiał o „hejcie” w Internecie. Określenia, które przywołałem w tytule padły pod moim adresem w czasie Blog Forum Gdańsk w 2013 roku. W tracie tego forum Jerzy O. mówił o „chamówie” i jakżeby inaczej o „hejcie” w Internecie. Nie koniec kafkowskich klimatów. W tytule nie zmieścił mi się drugi punkt pozwu wzajemnego, w którym Jerzy O. nazywał mnie „wariatem ze Złotoryi”, a moje działania porównał do „zapachu komór Auschwitz”, Katynia, zbrodni ubeckich i stalinowskich. Sąd I i II instancji uznał, że wszystkie te wypowiedzi nie naruszają czci, godności i dobrego imienia Piotra Wielguckiego, ponieważ są dopuszczalną w debacie publicznej formą krytyki. Jednocześnie w tym samym okręgu sądowniczym Piotr Wielgucki został skazany prawomocnym wyrokiem za „króla żebraków”. Nadal nie koniec kafkowskiej powieści pisanej przez polskie „sądy”. Dziś Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił pozew Jerzego O. i zasądził na jego rzecz od Piotra Wielguckiego 10 tysięcy złotych plus przeprosiny na portalu www.kontrowersje.net. Za co? Za to, czego Piotr Wielgucki nie napisał i za to, że napisał jak wygląda przepływ finansów z Fundacji WOŚP i „Złotego Melona” do prywatnych firm, których właścicielami jest rodzina Owsiaków. Kiedyś, na samym początku, tego typu wyroki kwitowałem niezwykle emocjonalnymi komentarzami, teraz nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. Jeśli mam być szczery, jak zawsze, to spodziewałem się znacznie gorszego dla mnie wyroku, bo w Sądzie Okręgowym w Legnicy Jerzy O. dostał jeszcze w pakiecie przeprosiny w Gazecie Polskiej i Gazecie Wyborczej.

Więcej:
http://kontrowersje.net/p...zarobi_10_tys_z

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Lip 01, 2016 20:45

Pociągiem z Lubina na Woodstock

Już po raz drugi w Lubinie zatrzymają się woodstockowe pociągi. 12, 13 i 14 lipca zabiorą stąd pasażerów i zawiozą do Kostrzyna na Przystanek Woodstock.

Przez miasto przejadą właściwie trzy woodstockowe pociągi: „Siema!”, „Cień wielkiej góry” oraz „Pogromca snu”.

„Siema!” pojawi się w Lubinie aż trzy razy, zawsze wyjeżdżał będzie o tej samej godzinie. Zatrzyma się w mieście 12, 13 i 14 lipca. Jego odjazd zaplanowano na godzinę 11.05. Do Kostrzyna dojedzie o godzinie 16.

W nocy z 13 na 14 lipca z Lubina pasażerów zabierze „Cień wielkiej góry”. Do Kostrzyna wyruszy on stąd o godzinie 1.36. Do celu dotrze o 6.01. Ten pociąg zatrzyma się w Lubinie również wracając z Kostrzyna, 17 lipca.

Natomiast w nocy z 14 na 15 lipca na tutejszym dworcu stanie „Pogromca snu”. Jego odjazd zaplanowano na godzinę 1.11. Do Kostrzyna powinien wjechać o 5.11.
Sprzedaż biletów na te pociągi już ruszyła. Obowiązuje na nie specjalna taryfa. Kupując przez internet można zaoszczędzić. Wystarczy wejść na stronę www.biletyregionalne.pl lub www.pociagwoodstock.pl.

Na stronie Przewozów Regionalnych można znaleźć szczegółowy rozkład pociągów musicREGIO. Fragment dotyczący Lubina publikujemy również poniżej.

W tym roku polski przewoźnik przygotował około 100 dodatkowych połączeń musicREGIO. Nazwy tych pociągów nawiązują do miejsc, postaci i wydarzeń związanych z przystankiem. Albo zwyczajnie zabawnie brzmią. Większość z nich wymyślona została przez samych woodstockowiczów w ramach zorganizowanego w zeszłym roku konkursu.

Źródło:
http://www.lubin.pl/pocia...a-na-woodstock/

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 16:00

Jurek Owsiak: na władzę nie poradzę [WYWIAD]

- Jeżeli ma to być ostatni festiwal, bo komuś będzie się chciało zakazać jego organizacji, to niech będzie najpiękniejszy – mówi Jurek Owsiak przed 22. Przystankiem Woodstock, który wojewoda lubuski uznał częściowo za imprezę podwyższonego ryzyka. - Dla nas cała ta sytuacja jest abstrakcyjna. Kiedy czytam, że może dojść do linczu, wystąpień rasistowskich, nacjonalistycznych czy skrajnie lewackich, przecieram oczy ze zdumienia. Bo Przystanek jest właśnie miejscem, w którym tonujemy wszystkie skrajne emocje.

Czy naprawdę Przystanek Woodstock może się w tym roku odbyć po raz ostatni? Chociaż trudno sobie taki scenariusz wyobrazić, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wcale tego nie wyklucza. - Do każdego Przystanku podchodzimy ze świadomością, że może być ostatni, co da się spowodować różnymi urzędowymi sytuacjami. "Na władzę nie poradzę", jak to powiedział krawiec w filmie "Vabank". Z drugiej strony, w Niemczech w tym roku odwołano już kilka festiwali, więc nie byłaby to sytuacja wyjątkowa.

Więcej:
http://muzyka.onet.pl/kon...e-wywiad/lb8stl

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 11:16

Dokumenty! Nie PiS, ale Jerzy O. postawił płot, widział terroryzm i wcisnął ludzi na minę!

Od kilku dni, a może nawet tygodni Jerzy O. buduje nową „narrację”. Robi to w swoim stylu puszczając oko do zwolenników, ale też nie unikał prostych i czytelnych komunikatów. Dwa z nich mówiły wprost, że „nowa władza” kazała WOŚP wokół festynu „Przystanek Woodstock” zbudować płot i uargumentowała to spiskowym szaleństwem. Posypały się dowcipy entuzjastów, że Kaczyński z Macierewiczem na „najpiękniejszym festiwalu świata” widzą hel, brzozę, granaty i broń.

Znam te żarty na pamięć dlatego w ogóle mnie nie śmieszą, zwłaszcza, że z błotnego pola w Kostrzynie nad Odrą przez lata wywieziono tysiące niewybuchów, a w tamtym roku Policja odnotowała kilka przypadków posiadania broni palnej i materiałów wybuchowych przez uczestników festynu. No, ale zostawmy takie tam drobiazgi i wróćmy do „narracji” nazywając rzeczy po imieniu. Jerzy O. rzucił swoim fanom żer. Patrzcie kochana młodzieży, tyle lat fajnie nam się piło bezalkoholowe browary i wciągało miętowe inhalatory, aż tu przyszedł poseł Pięta z Macierewiczem i kazali postawić zasieki, bo trotyl wszędzie. A może jeszcze w środku lata spadnie śnieg albo bomba atomowa, ha, ha, ha!? Zanim narodził się słoik za traumę i bzika Jerzego O robił płot. Żadnych barier, żadnych płotów, wolność, wolność. I tak przez lata mówiło się, że wszyscy razem z The Prodigy są głupi, bo wolny teren daje gwarancję bezpieczeństwa. Parę dni temu żal nad płotem wyglądał tak:

Więcej:
http://kontrowersje.net/d...sn_ludzi_na_min

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Lip 17, 2016 09:19

Przystanek Woodstock 2016 zakończony

"Woodstock zawsze jest bezpieczny. I taki będzie za rok, niczego sobie nie odpuściliśmy" - mówił Jurek Owsiak ostatniego dnia festiwalu. 22. Przystanek Woodstock przeszedł do historii dobrze po godz. 3 w nocy z sobotę na niedzielę (16/17 lipca).

Czytaj więcej na http://muzyka.interia.pl/..._campaign=other

Ktoś mówił o spokojnym Przystanku Woodstock? 169 przestępstw: dwa gwałty, narkotyki, rozbój, kradzieże

Lubuscy policjanci podali informację o bezpieczeństwie podczas imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka. Okazało się, że w trakcie Przystanku Woodstock doszło aż do 169 przestępstw, a jeszcze więcej wykroczeń. Najwięcej związanych z narkotykami, ale nie brakowało również poważnych czynów kryminalnych.

Więcej:
http://m.niezalezna.pl/83...i-rozboj-kradzi

...taki sobie dwugłos...

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Lip 17, 2016 21:30

Jerzy O. i festyn buntu!

(…) „Pragnę również Panią poinformować, Pani Kowalska, że dzieci doskonale się bawią przy muzyce, a pod okiem wychowawcy Jerzego O., uczą się jak funkcjonować w otwartym społeczeństwie obywatelskim. Największą popularnością cieszą się interakcje sceniczne. Pan Jerzy O. podsumowując wydane przez Policję, Straż Pożarną i Sanepid warunki pozwolenia na imprezę, krzyczał „[...] te pieczątki”, na co młodzież odpowiadała „[...], [...]”. Pan wychowawca Jerzy O. z zespołem „Kabanos” i uzdolnioną muzycznie młodzieżą śpiewali ze sceny „Mam na wszystko wyjebane”, pozostała młodzież odpowiadała „[...] PiS”, „[...] PiS”. Pan wychowawca Jerzy O. oświadczył, że należy olać „pier… posła Piętę”, czemu młodzież głośno przyklasnęła. Pan wychowawca Jerzy O. zaproponował, aby co roku stawiać i podpalać pomnik posła Pięty, a przepojona miłością i tolerancją młodzież w euforii gwizdała i klaskała do rytmu. Nie są to jednak jedyne formy zabaw scenicznych, ponieważ organizator zawsze łamie schematy. W poprzednich latach Jerzy O. z publicznością odśpiewali Bronisławowi Komorowskiemu i Tereni Piotrowskiej „Sto lat”. Tak, że proszę się nie martwić, kolonia „Przystanek Woodstock” to całkowicie apolityczna zabawa, ludzie pozytywnie nastawieni, a córka jest do odebrania w komisariacie policji Kostrzyn nad Odrą. Do widzenia Pani Kowalska!”

Więcej:
http://kontrowersje.net/j..._i_festyn_buntu

A MatkaKurka ciągle bije głową w mur...

Podpis użytkownika:

lubinka
Bywalec

Wysłany: Czw Lis 17, 2016 15:14

To jest dopiero impreza :D tyle ludzi co roku wybiera się na ten "przystanek" ;)

Podpis użytkownika:

marylkapy
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 16:43

Ale nie wszyscy na tej imprezie zachowuja się przyzwoicie. Podzielam obawy rodziców.

Podpis użytkownika:

danielos22
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 13:06

Mialem jechac w 2k16 ale mam zamiar sie teraz wybrac? Ktos chetny na tripa?

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu