forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Jaki kierunek studiów? Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki kierunek studiów?
Autor Wiadomość
benek90
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 03:03

Witam wszystkich! W przyszłym miesiącu planuję podejść do egzaminu dojrzałości. Niestety nadal nie wiem jaki kierunek studiów wybrać co sądzicie o Informatyce na www.wsb.pl/gdynia/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci czy można spodziewać się że za te kilka lat nadal rynek będzie otwarty na specjalistów IT?

Podpis użytkownika:

krastin
Bywalec

Wysłany: Pią Paź 02, 2015 08:30

w IT zawsze znajdziesz pracę, więc pewnie warto:)

Podpis użytkownika:

olubin
Bywalec

Wysłany: Pią Paź 02, 2015 09:56

krastin napisał/a:
w IT zawsze znajdziesz pracę, więc pewnie warto:)

Czy ja wiem? Teraz jest dużo specjalistów od IT i trzeba być w tym naprawdę dobrym i mieć pasję.

Podpis użytkownika:

moro
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Mar 15, 2016 09:49

IT to nie jest zły pomysł ale rozważ też np logistykę. Większość dużych firm produkcyjnych czy handlowych ma dział logistyki, takie działy są też we wszystkich dużych koncernach itd. Najważniejsze w tej branży są języki obce (najlepiej minimum dwa) i bardzo przydaje się też znajomość systemu SAP, na którym pracuje większość dużych firm. Ja się sam teraz wybieram na jakieś studia podyplomowe za zakresu SAP ale na razie znalazłem tylko taki kierunek w Poznaniu: http://itelligencegroup.com/pl/training/ a szczerze mówiąc wolałbym coś bliżej nas.

Podpis użytkownika:

marteczka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Mar 17, 2016 09:46

Od kiedy w październiku są matury? :)

Podpis użytkownika:

radek55
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 17:52

Jak ktoś myśli, że w Październiku, to raczej o studiach może zapomnieć :)

Podpis użytkownika:

boramaja
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 12:17

może jakaś sesja poprawkowa?

Podpis użytkownika:

tyka
Bywalec

Wysłany: Nie Maj 08, 2016 13:15

Jak dla mnie najlepiej iść na studia zgodnie z własnymi zainteresowaniami, a nie kierować się tym, co niby będzie najbardziej korzystne i zagwarantuje pracę. Trzeba pamiętać o jednym - żadne studia i żaden kierunki nie są od tego, by gwarantować pracę. Ciągle mówi się o tym, by iść na informatykę, ale obecnie mamy taki przesyt, że to wcale nie jest takie pewne, mam znajomych po informatyce, którzy nie potrafią znaleźć pracy w swoim zawodzie, podobnie innymi technicznymi kierunkami. Jak kiedyś powiedział nam jeden profesor na zajęciach "Studia nie są od tego, żeby dawać pracę". :)

Podpis użytkownika:

zuzia.gola
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Maj 22, 2016 10:31

Witam.
Zgadzam się z poprzednikiem, że najlepiej wybrać studia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Jeśli jeszcze szukasz uczelni to może na WSEiZ znajdziesz interesujący kierunek. Uczelnia ma wiele pozytywnych opinii i duży wybór kierunków np. http://www.wseiz.pl/pl/st...rona-srodowiska ,wydaje mi się, że to przyszłościowy kierunek studiów.

Podpis użytkownika:

magda86
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Sie 23, 2016 21:18

oprócz kierunku studiów warto zastanowić się jaka uczelnia wyższa będzie dla nas najlepsza. Osobiście studiowałam w KULu i WSB i zdecydowanie Wyższa Szkoła Bankowa bardziej mi się podoba. Kończyłam tam studia podyplomowe z logistyki, które okazały się bardzo pomocne w mojej pracy.
Innym przyszłościowym kierunkiem studiów jest farmacja lub psychologia

Podpis użytkownika:

lubinka
Bywalec

Wysłany: Sro Sie 24, 2016 14:11

Wybierz to czym się interesujesz i co lubisz! Na takie studia idź.

Podpis użytkownika:

miludek
Bywalec

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 13:50

Świetny kierunek to np. robotyka - http://www.eaiib.agh.edu....i-robotyka.html Oczywiście na coś takiego trzeba się nadawać. Nie jest to kierunek prosty, wymaga zdolności w wielu dziedzinach - na pewno jest godny uwagi.

Podpis użytkownika:

kasia1979
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Paź 14, 2016 08:46

Jeśli interesujesz się informatyką, to jak najbardziej idź na te studia. Papierek to jedno, ale też trzeba mieć umiejętności i zapał do pracy później, żeby być naprawdę dobrym i mieć dobrze płatną pracę. :)

Podpis użytkownika:

Mirelka
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 14:37

Ja jestem na BHP. Kierunek fajny ;)

Podpis użytkownika:

radol
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 22:20

Według mnie pedagogika to w dalszym ciągu sensowny kierunek. Specjalistów od edukacji nadal potrzeba chociaż niż demograficzny może to za jakiś czas zmienić. Zawsze można spróbować się wyspecjalizować, szkoleń oświatowych jest od groma: https://www.vulcan.edu.pl/szkolenia więc tak naprawdę to tylko kwestia znalezienia czegoś dla siebie.

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu