forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Gdzie wykupujecie OC Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie wykupujecie OC
Autor Wiadomość
Marecki11
Początkujący

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 09:14

Jakiś czas temu miałem dylemat z wyborem samochodu. Teraz zamochod jest już upatrzony. Opel Corsa z 2010 roku. AC nie będę na razie wykupował ale zastanawiam się nad OC.
Byłem w PZU. Zaproponowali mi oc, niby najtańsze. Potem gadam sobie z kumplem i ten mówi,że za podobny wóz w Allianz ma o wiele taniej.
Jak to jest? Gdzie warto jest się ubezpieczyć?

Podpis użytkownika:

pita
Bywalec

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 08:01

Oj to nie da się tak odpowiedzieć. Cena OC zależy nie tylko od rodzaju samochodu ale również od tego ile jesteś już kierowcą. Czy nie miałeś żadnych stłuczek. Moze kumpel i w PZU by miał trochę niższe od Ciebie. Kontaktowałeś się już z doradcą? Lepiej byłby z nim o tym pogadać a nie samemu sobie chodzić od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela.

Podpis użytkownika:

Marecki11
Początkujący

Wysłany: Wto Mar 24, 2015 07:33

No właśnie nie. Nie mam za bardzo czasu aby chodzić po mieście i się dopytywać. Dałoby się sprawę załatwić przez internet?

Podpis użytkownika:

pita
Bywalec

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 07:53

Marecki11 napisał/a:
No właśnie nie. Nie mam za bardzo czasu aby chodzić po mieście i się dopytywać. Dałoby się sprawę załatwić przez internet?

Wszystko obecnie załatwisz przez internet. Możesz zostawić kontakt tutaj:
http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc
Jest to niezależny doradca a tacy mają wynegocjowane lepsze ceny na ubezpieczenia. Nie korzystaj samemu z kalkulatorów bo naliczą Ci tam wysokie OC. Mi swego czasu kalkulator wyliczył 350 zł a u agenta miałem 290 zł.

Podpis użytkownika:

enio
Bywalec

Wysłany: Pią Mar 27, 2015 08:53

Ja rownież jestem zdania, że lepiej jest pogadać sobie z doradcą. Zresztą będziesz miał tam taniej bo często mają ofertę tańszą tak o 20-30% niż jak sam załatwiasz ( pewnie mają wynegocjowane).

No i radziłbym się pospieszyć. Słyszałeś,że od 1 kwietnia ubezpieczenie oc ma być dużo droższe?

Podpis użytkownika:

Marecki11
Początkujący

Wysłany: Pią Mar 27, 2015 11:01

Ok, dzięki .Zostawiłem kontakt. Może jeszcze dzisiaj oddzwonią.

Jeszcze nie słyszałem o żadnych zmianach. Co ma się tam zmienić?

Podpis użytkownika:

enio
Bywalec

Wysłany: Sob Mar 28, 2015 09:26

Marecki11 napisał/a:
Ok, dzięki .Zostawiłem kontakt. Może jeszcze dzisiaj oddzwonią.

Jeszcze nie słyszałem o żadnych zmianach. Co ma się tam zmienić?

Będzie drożej ale moim zdaniem znacznie lepiej. Teraz kasę za szkodę będziesz brał od swojego ubezpieczyciela. Założmy,ze OC masz w PZU to właśnie do PZU idziesz. Nie musisz wstawiać sobie juz najtańszych części ale bierzesz te lepsze. Potem PZU samo egzekwuje kasę od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Tak wieć jak widzisz nie warto jest już ubezpieczać się w firmach krzak ale wybierać te większe towarzystwa ubezpieczeniowe.

Podpis użytkownika:

komputero
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sob Mar 28, 2015 18:31

enio napisał/a:

Będzie drożej ale moim zdaniem znacznie lepiej. Teraz kasę za szkodę będziesz brał od swojego ubezpieczyciela. Założmy,ze OC masz w PZU to właśnie do PZU idziesz. Nie musisz wstawiać sobie juz najtańszych części ale bierzesz te lepsze. Potem PZU samo egzekwuje kasę od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Tak wieć jak widzisz nie warto jest już ubezpieczać się w firmach krzak ale wybierać te większe towarzystwa ubezpieczeniowe.

O nie wiedziałem, że taka zmiana się szykuje. kiedyś to się brało najtańsze oc, bo i tak za szkodę płacił ubezpieczyciel sprawcy

Podpis użytkownika:

enio
Bywalec

Wysłany: Pon Mar 30, 2015 07:00

komputero napisał/a:
enio napisał/a:

O nie wiedziałem, że taka zmiana się szykuje. kiedyś to się brało najtańsze oc, bo i tak za szkodę płacił ubezpieczyciel sprawcy

No własnie tyle dobrze,że teraz nie będzie trzeba wstawiać sobie tych najtańszych części tylko wstawisz sobie odpowiednie do swojego samochodu. Najgorzej jak Ty się ubezpieczysz w jakiejś małej firmie, sprawca również.
Sam stawiałbym na:
pzu
hestię
compensę
allianz
czy wartę
Te są sprawdzone.

Podpis użytkownika:

pita
Bywalec

Wysłany: Pon Mar 30, 2015 08:35

Moim zdaniem zdecydowanie na plus. I nie sądzę aby miało się to tak bardzo zwiększyć cenowo. Wiadomo,że bedzie trochę drożej ale nie że aż tak. Konkurencja w końcu działa i jednak firmy ubezpieczeniowe bedą chciały przyciągnąć najlepszą ofertą.

Tak samo jak enio jestem zdania,że lepiej jest wybrać jedną z większych firm.

Podpis użytkownika:

Marecki11
Początkujący

Wysłany: Wto Mar 31, 2015 06:05

Pogadałem sobie trochę. Doradzili mi PZU , miało najlepszą ofertę dla wozu. Samochód już ubezpieczony.
Jak sobie sam sprawdzałem na kalkulatorach to jednak było drożej. Czy tacy doradcy mają wynegocjowane jakieś lepsze kwoty ?

Podpis użytkownika:

tyka
Bywalec

Wysłany: Czw Maj 14, 2015 13:48

Zapytaj też o AC dla samochodu wtedy będziesz mieć naprawę PDR i pomoc drogową nawet jak wypadek jest z Twojej winy.

Podpis użytkownika:

rokokox
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 07:41

Sam jestem ciekaw ile by kosztowało OC do nowego Lexusa?
Boję się pomyśleć nawet o tej kwocie!
A słyszeliście, że Lexus otwiera pierwszy salon w Turcji- http://www.mototarget.pl/...nki,19621.html. No tak gospodarka turecka bardzo pnie się do góry- to i zapotrzebowanie na takie samochody jest!

Podpis użytkownika:

moniaxx
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 09:39

Tam gdzie najtaniej!
Warto w takiej sytuacji prześledzić ten raport- http://www.mfind.pl/akade...oc-2015-raport/
Zwłaszcza jeśli w najbliższym czasie musicie takie ubezpieczenie opłacić!

Podpis użytkownika:

olubin
Bywalec

Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 06:41

Gdzie teraz polecacie OC? Mam w planach kupić samochód, ale nie miałam jeszcze czasu rozejrzeć się za ubezpieczycielami. Na darmowym portalu Sprzedajemy udało mi się w kilka godzin znaleźć auto, czego się nie spodziewałam.

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu