forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Sport » Mistrzostwa Świata w Falun Poprzedni temat :: Następny temat
Mistrzostwa Świata w Falun
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 18:56

I to jest prawda. Justyna w finale za wolno wyszła ze startu.
===============================

Justyna Kowalczyk: powinnam zrobić to lepiej od Marit Bjoergen, długo nie obejrzę finału

Ju­sty­na Ko­wal­czyk w sprin­cie sty­lem kla­sycz­nym pod­czas mi­strzostw świa­ta w Falun za­ję­ła czwar­te miej­sce i otar­ła się o swój ósmy medal na świa­to­wym czem­pio­na­cie. - Za­spa­łam na star­cie i potem nie mia­łam już wyj­ścia. Mam do sie­bie pre­ten­sje, że ru­szy­łam wol­niej niż Marit Bjo­er­gen, bo ona nigdy nie jest tam szyb­ka - po­wie­dzia­ła Polka w roz­mo­wie z TVP.

Nasza biegaczka była najlepsza w kwalifikacjach, a potem wygrała swój bieg ćwierćfinałowy, a także półfinał. Niestety w walce o medale zajęła miejsce tuż za podium. - Już kilka razy byłam w tym sezonie czwarta, więc to nic nowego. Zaspałam na starcie i to potem rzutowało na cały bieg, bo byłam z tyłu - powiedziała Kowalczyk.

Co spowodowało, że Polka nie zdobyła w czwartek medalu w sprincie? - Po spóźnionym starcie nie miałam już wyjścia. Wszędzie byłam za rywalkami. Przede wszystkim nie powinnam wystartować gorzej niż Marit Bjoergen, bo ona nigdy nie jest szybka tam na samym początku. Mam do siebie o to duże pretensje. Długo nie obejrzę tego finału, bo jest mi po prostu smutno - oceniła.

Narciarka z Kasiny Wielkiej nie kryła zawodu takim przebiegiem wydarzeń. - Przykro mi, bo szansa była wielka, może nawet jedyna na tych mistrzostwach. Byłam bardzo gotowa, bo go zdobyć, ale takie są sprinty. Fajnie, że jako jedyna przełamałam tę skandynawską koalicję i byłam w finale - zakończyła.

źródło: http://eurosport.onet.pl/...e-obejrze/z8nve

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Lut 20, 2015 14:02

MŚ: wiatr może pokrzyżować plany skoczków w Falun

Od rana w Falun wieje silny wiatr, który spo­wo­do­wał prze­su­nię­cie po­ran­nych kon­ku­ren­cji na skocz­ni nar­ciar­skiej. Przed po­łu­dniem miała odbyć się seria prób­na oraz kon­kurs kom­bi­na­to­rów nor­we­skich, ale po sko­kach kilku przed­skocz­ków jury zde­cy­do­wa­ło o prze­rwa­niu ry­wa­li­za­cji. Pod zna­kiem za­py­ta­nia stoi także ro­ze­gra­nie kon­kur­su pań, serii prób­nej i kwa­li­fi­ka­cji

Rano wiatr wiał z prędkością 4-5 metrów na sekundę. Chwilowe podmuchy sięgały nawet 7 metrów, więc w takich warunkach rozegranie planowanych serii nie było możliwe. W piątek normalna skocznia miała gościć zarówno panie, jak i panów, którzy wieczorem, o 19.00, powinni wziąć udział w kwalifikacjach do sobotniego konkursu. Jeśli wiatr nie ustanie, cały plan może się rozsypać, a jury będzie musiało zdecydować, jak zmodyfikować kalendarz mistrzostw świata w Falun.
Już we czwartek wieczorem wiatr dawał się poważnie we znaki. Sesję treningową przerwano po skokach 64 zawodników. Swojej szansy na kolejną próbę nie otrzymał między innymi Kamil Stoch.

źródło: http://eurosport.onet.pl/...w-w-falun/bm5sk

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 20:07

MŚ w Falun. Velta mistrzem świata na normalnej skoczni, Ziobro ósmy

Jan Ziobro wywalczył ósme miejsce w konkursie mistrzostw świata w Falun na skoczni normalnej. Kamil Stoch i Klemens Murańska zajęli ex aequo 17. miejsce. Zwyciężył Norweg Rune Velta

Drugi był Niemiec Severin Freund, a trzeci Austriak Stefan Kraft.

Lider klasyfikacji Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc zajął 13. miejsce.

źródło: http://www.sport.pl/skoki...tml#indeks_news

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 20:18

Kowalczyk i Jaśkowiec wywalczyły brąz w sprincie drużynowym na MŚ

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal narciarskich mistrzostw świata w szwedzkim Falun w konkurencji sprintu drużynowego. W finale rywalizowało dziesięć drużyn. Wygrały Norweżki przed Szwecją.

Polki świetnie spisały się już w dzisiejszym półfinale, awansując bezpośrednio z drugiego miejsca po emocjonującym finiszu, który przegrały o 0,15 s z Norweżkami.

Sprint drużynowy, w formie sztafety, składa się z sześciu biegów po 1,2 km, w których startują na przemian po trzy razy dwie zawodniczki z danej reprezentacji.

Na starcie finału stanęło dziesięć drużyn: Norwegia, Polska, Niemcy, USA, Szwecja, Finlandia, Rosja, Słowenia, Francja i Szwajcaria.

Jako pierwsza w polskiej ekipie na trasę wybiegła Kowalczyk. Polka nieco zaspała na starcie i dała się zamknąć na szóstej pozycji. Potem na podbiegu udało się jej awansować na czwarte miejsce, a na kolejnej górce wskoczyła na trzecią lokatę.

Jaśkowiec ruszyła z trzeciej pozycji ze stratą pół sekundy do Norweżek, drugie były Niemki. Nasza zawodniczka na podbiegu wyprzedziła Niemkę Denise Herrmann i zajęła miejsce za Norweżką Maiken Caspersen Fallą.

Na zmianę Jaśkowiec dobiegła jako druga tuż za Niemką. Kowalczyk wyraźnie straciła do Norweżki i Niemki, ale wciąż wyprzedzała Szwedkę.

Falla i Hermann biegły na czele, ale Jaśkowiec i Stina Nilsson ze Szwecji zbliżały się do nich. Już tylko cztery drużyny walczyły o trzy medale.

Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/j...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 15:50

Szwedka Charlotte Kalla zdobyła w Falun złoty medal mistrzostw świata na 10 km stylem dowolnym. Klęskę poniosły Norweżki, z których żadna nie znalazła się w pierwszej dwudziestce. Najlepsza z Polek - Sylwia Jaśkowiec - była 14.

Kalla pobiegła świetnie i trafiła z warunkami. Śnieg, który rozpadał się, gdy na trasę ruszały faworyzowane Norweżki, aż tak bardzo jej nie przeszkodził. Niespełna 28-letnia Szwedka na mecie miała aż 41 sekund przewagi nad drugą Jessicą Diggins (USA) i 46,9 nad trzecią Caitlin Dregg (USA).

Fatalnie pobiegły Norweżki, które najwyraźniej nie trafiły ze smarowaniem nart i w padającym śniegu z deszczem radziły sobie fatalnie. Straty na mecie miały ogromne, a miejsca odległe. W pierwszej dwudziestce próżno ich szukać. Najlepsza z Norweżek, Heidi Weng, była 22. Therese Johaug, która broniła złotego medalu sprzed dwóch lat, była 27. Ranghlid Haga była 29., Marit Bjoergen 31, a Astrid Jacobsen 33.

Solidny bieg zaliczyła Sylwia Jaśkowiec, która ostatecznie miała 14. czas (1:19 straty). Kornelia Kubińska była 41., Ewelina Marcisz - 44., a Magdalena Kozielska - 56.

źródło: http://www.sport.pl/zimow...orwezek.html#MT

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:23

MŚ: piąte miejsce polskich biegaczek w sztafecie

Re­pre­zen­ta­cja Pol­ski za­ję­ła piąte miej­sce w szta­fe­cie 4x5 km na mi­strzo­stwach świa­ta w Falun. Po złoto się­gnę­ły Nor­weż­ki, dru­gie miej­sce przy­pa­dło Szwed­kom, a na naj­niż­szym stop­niu po­dium upla­so­wa­ły się Finki. Na MŚ tylko raz, w 1962 roku w Za­ko­pa­nem, Bia­ło-Czer­wo­ne były wyżej - na czwar­tej lo­ka­cie. W XXI w. naj­lep­szym do tej pory re­zul­ta­tem było szó­ste miej­sce w Li­ber­cu w 2009 roku.

Kornelia Kubińska i Justyna Kowalczyk - techniką klasyczną, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec - techniką dowolną. W takim składzie Biało-Czerwone przystąpiły do sztafety 4x5 km. Przed dwoma laty nasza ekipa zajęła dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata w Val di Fiemme dziewiąte miejsce, choć po zmianie Kowalczyk wyraźnie prowadziła. Tym razem jeszcze przed startem było niemal jasne, że dwie sztafety - norweska i szwedzka - są poza zasięgiem Polek, ale walka o trzecie miejsce wydawała się sprawą otwartą.

Więcej: http://eurosport.onet.pl/...sztafecie/q7tnn

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 08:30

MŚ: Freund mistrzem. Żyła dziewiąty, Stoch dwunasty na dużej skoczni

Niemiec Severin Freund zdobył złoty medal na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Falun. "Biało-czerwoni" wypadli poniżej oczekiwań. Najwyższe miejsce z Polaków - dziewiąte zajął Piotr Żyła. Broniący tytułu sprzed dwóch lat Kamil Stoch był dwunasty.

Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzecie Norweg Rune Velta, który w sobotę wygrał na normalnej skoczni.

W serii finałowej wystąpiło czterech naszych reprezentantów: Piotr Żyła był dziewiąty, Kamil Stoch dwunasty, Klemens Murańka zajął 20. miejsce, a Dawid Kubacki 29. Po pierwszej serii odpadł Aleksander Zniszczoł (40. miejsce).

Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/s...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 16:31

Justyna Kowalczyk w mocnych słowach: Miałam zrypane narty

- Nie pamiętam tak zrypanych nart pod moimi nogami w stylu klasycznym od lat - mocnymi słowami zakończyła mistrzostwa świata w Falun Justyna Kowalczyk. Polka zajęła w sobotę 17. miejsce w biegu na 30 km "klasykiem".

Złoto wywalczyła Norweżka Therese Johaug przed rodaczką Marit Bjoergen, a brąz przypadł Szwedce Charlotte Kalli.

- Wybiegłyśmy razem na podbiegu na ósmym kilometrze, zaczęły się zjazdy z zaczęłam tracić - opowiadała na gorąco Kowalczyk w TVP.

Co było przyczyną tego, że nie utrzymała się w czołówce?

- Nie pamiętam tak zrypanych nart pod moimi nogami do stylu klasycznego od lat - mówiła bez ogródek nasza zawodniczka. - Wiedziałam, że nart nie będzie, nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania - dodała.

Zagadnięta przed dziennikarza, że nigdy wcześniej nie narzekała tak poważnie na źle posmarowane narty, powiedziała, że w końcu trzeba to powiedzieć.

- Przepraszam wszystkich za te słowa, tak jest w sporcie - mówiła już spokojniejszym tonem Kowalczyk.

- Tak bywa w nartach, widzieli państwo, co zdarzyło się z nartami u Norwegów wcześniej - stwierdziła.

- Gdy na rozgrzewce powiedziałam trenerowi, że jesteśmy w d... z nartami, powiedział mi: tylko nie próbuj schodzić z trasy - opowiadała.

- Choć oczywiście nie byłam dziś gotowa walczyć z Johaug - podkreśliła Kowalczyk. - Odnalazłam się technicznie i czułam, że biegnę swoje.

- Mistrzostwa utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto, że chcę biegać dalej. Już dziś w czasie biegu poukładałam sobie plan na następny sezon. Człowiekowi różne myśli przychodzą do głowy - mówiła już ze śmiechem.

- Mistrzostwa dla mnie na plus, wyjeżdżamy z medalem, to jest najważniejsze - powiedziała Justyna.

- Następne sezony będą inne, więcej maratonów, wybiórczo Puchar Świata i przygotowanie do najważniejszych imprez - ujawniła nasza zawodniczka.

źródło: http://sport.interia.pl/j...rty,nId,1680949

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 19:49

Polscy skoczkowie zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w Falun. Powtórzyli tym samym historyczne osiągnięcie sprzed dwóch lat, kiedy również sięgnęli po brąz.

W drużynie siła! Nie szło im w konkursach indywidualnych, ale wszystkie niepowodzenia odbili sobie w konkursie drużynowym. Po brązowy medal sięgnęli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro i Klemens Murańka. Mistrzami świata zostali Norwegowie, a wicemistrzami Austriacy.

Po pierwszej serii Polacy zajmowali czwarte miejsce. Najdalej skoczył Stoch -129,5 m. Żyła skoczył 123 metry, Murańka 120,5 a Ziobro osiągnął tylko 116 metrów.

W drugiej serii wszyscy Polacy skakali bardzo dobrze. Żyła skoczył 123 metry, Ziobro 125,5, a Muranka 128. Była nawet szansa na srebro. Przed ostatnim skokiem zajmowaliśmy drugie miejsce, ale by zdobyć srebro Stoch musiał skoczyć około 129 metrów. Wylądował trzy metry bliżej.

Najdalszy skok w konkursie oddał Severin Freund. Niemiec skoczył aż 143 metry. Byłby to niesamowity rekord skoczni, ale Freund podparł się przy lądowaniu.

Polacy powtórzyli historyczny sukces z mistrzostw świata w Val di Fiemme. Wtedy podopieczni Łukasza Kruczka także sięgnęli po brąz.

To drugi krążek wywalczony przez Polaków na mistrzostwach świata w Falun. Wcześniej trzecie miejsce w sprincie drużynowym zajęły Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec.

źródło: http://www.sport.pl/skoki...listami.html#MT

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu