forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Sport » Bilardzista z Lubina Poprzedni temat :: Następny temat
Bilardzista z Lubina
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Sie 10, 2014 19:33

Bilardzista z Lubina odnosi sukcesy

=======================================
Mieszko z Lubina i jego sukces w światowym bilardzie

Lubin. Mieszko Fortuński, który należy do dolnośląskiego klubu bilardowego ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław jest na podium ogólnopolskiej klasyfikacji bilardowej w 2014 roku. A to wszystko dzięki regularnym grom i zwycięstwom - również na poziomie międzynarodowym.

Meszko Fortuński, który pochodzi z Lubina, ale przebywa we Wrocławiu i należy do tamtejszego klubu ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej! Jest on obecnie na topie polskich bilardzistów, gdyż według rankingu Polskiego Związku Bilardowego na sezon 2014 zajmuje wysokie 3 miejsce! Wszystko za sprawą mistrzostw świata w "Dziewiątkę", które odbyły się w Katarze w czerwcu tego roku. Zajął tam 33 miejsce (o zwycięstwo walczyło 128 zawodników) i stał się tym samy ważną osobowością w polskim bilardzie, jak i w tym światowym. Co sądzi na temat mistrzostw, jakie są jego odczucia? Czego żałuje i jak widzi swoją przyszłość?

Jakie ma zdanie na temat słabego wspierania przez nasze państwo niszowych sportów? - Emocje i sama atmosfera mistrzostw świata były niesamowite. Postawiłem sobie minimalny plan do zrealizowania, którym było wyjście z grupy i udało mi się go osiągnąć, choć czuję lekki niedosyt. W fazie pucharowej miałem przyjemność zagrać z drugim w światowym rankingu Carlo Biado (Filipiny), a nawet powalczyć o zwycięstwo. Przy prowadzeniu 5:3 (dystans do 11 wygranych partii) zdałem sobie sprawę, ze wygrana jest w moim zasięgu, jednak w mojej głowie zaczęły się dziać dziwne rzeczy, myślę że zabrakło mi wówczas zimnej krwi. Ten mecz - jak i całe mistrzostwa - to dla mnie wielka lekcja, która być może pozwoli mi jeszcze w przyszłości sięgnąć po tytuł mistrza świata. Jeżeli chodzi o miejsce rozgrywek, to Katar zrobił na mnie największe wrażenie ze wszystkich miejsc, w jakich miałem okazję grać. Niestety bilard to sport niszowy, w którym trudno jest znaleźć sponsorów, ja akurat mam to szczęście, że są osoby, które we mnie wierzą i chcą mi pomagać. Tutaj chciałbym bardzo podziękować galerii handlowej Cuprum Arena, oraz firmie ERG Bieruń Folie, którzy mnie wspierają. Bez nich udział w największych turniejach nie byłby możliwy. Oprócz sponsorów mam również grono kibiców, którzy zawsze mnie dopingują i im chcę bardzo podziękować. Mam nadzieję, że sporty niszowe (choćby takie jak bilard) staną się kiedyś bardziej doceniane, bo jest dużo ambitnych ludzi, którzy chcą do czegoś w życiu dążyć, poświęcają się treningom, ale niestety nie mają możliwości finansowych, aby spełniać swoje marzenia. Podsumowując - jest to dla mnie najlepszy sezon i mam nadzieję, że będzie już tylko coraz lepiej - mówi duma Lubina.

źródło: http://www.gazetawroclaws...rdzie,id,t.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 14:01

Lubinianin ponownie na podium

Mieszko Fortuński reprezentujący ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław został bezapelacyjnym mistrzem Polski w odmianie 9-bil. Wśród pań, najlepsza okazałą się Oliwia Czupryńska z Nosan Kielce.

W wielkim finale, który odbył się w Kielcach, Mieszko Fortuński zmierzył się z Mariuszem Roterem z 2 Asy Częstochowa. Wcześniej, w półfinale pokonał Wojciecha Trajdosa (Konsalnet Warszawa). Brąz zdobył debiutant na podium - Jakub Kościelniak (Hades Poznań). Obrońca tytułu, Marek Kudlik, zajął 5. miejsce po porażce z Wojciechem Trajdosem. Właśnie w ćwierćfinałach rozstrzygnęła się kwestia przypieczętowania zwycięstwa w rankingu: po odpadnięciu Mateusza Śniegockiego, tylko Kudlik zagrażał Mieszkowi Fortuńskiemu. Porażka z Trajdosem oznaczała zatem, że lubinianin utrzyma swoją przewagę. Gratulujemy młodemu zawodnikowi z Lubina!

źródło: http://www.lubin.pl/aktua..._na_podium.html

Podpis użytkownika:

Tarverlisters
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Sty 13, 2015 09:11

brawoooo lubinianie startują w zawodach pod wrocławską banderą mając pod nosem szkółkę!

Podpis użytkownika:
Polecam - dobry adwokat w Krakowie

Daniel22
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 11:24

Myślę że jeśli chodzi o to możemy być dumni z sportowców z naszego Lubina, mamy świetnych sportowców takich jak właśnie wspomniany Mieszko Fortuński czy nasi piłkarze i piłkarki ręczni ;)

Podpis użytkownika:
domy z bali mieszkalne

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Lut 14, 2015 16:10

Tym razem o młodym bilardziście z Zielonej Góry
===================================
Snooker. Antek Kowalski i "snookerowy Guardiola". Młody Polak robi furorę

- On się w ogóle myli? - spytał Shaun Murphy, jeden z dziesięciu ludzi na Ziemi, którzy zdobyli snookerową potrójną koronę - zwyciężali w mistrzostwach świata, Masters i UK Championship. O kim mówił? O 10-letnim Antku Kowalskim z Zielonej Góry, podopiecznym Fundacji Paula Huntera, który niedawno miał okazję trenować z jednym z najlepszych trenerów na świecie, Chrisem Henrym.

Fundacja Paula Huntera nosi imię angielskiego snookerzysty, trzykrotnego zwycięzcy turnieju Masters, który zmarł w wieku 28 lat z powodu raka. Trudno byłoby o lepszego patrona dla takiej instytucji - Hunter, "Beckham zielonego stołu", znany był z wytrwałości i siły - do końca walczył z wyniszczającą go chorobą nowotworową.

Fundacja stara się rozwijać zainteresowanie snookerem u dzieci w wieku od 8 do 12 lat, szczególnie wspierając te, które nie zawsze mają środki, by grać i trenować. Organizuje spotkania i sesje ze znanymi trenerami, otwiera dla nich snookerowe kluby i słynne obiekty, umożliwia spotkania z czołowymi graczami świata.

A dla kilkulatków, na których zielony kolor stołu działa tak, jak na byka czerwony, to frajda dużo większa niż wycieczka do sklepu z zabawkami. Zamiast konsolowych gier, zestawów klocków czy modeli samolotów mają Ronniego O'Sullivana, Marka Selby'ego czy Shauna Murphy'ego na wyciągnięcie ręki. I cały snookerowy świat.

Młody Polak robi furorę

Więcej: http://www.sport.pl/inne/...Guardiola_.html

Czytaj też: http://www.sport.pl/inne/...7.html#MTstream

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pią Lut 27, 2015 14:56, w całości zmieniany 1 raz

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Lut 17, 2015 11:35

Mieszko Fortuński na Filipinach

Już jutro odbędzie się turniej główny mistrzostw świata w Pool Bilard 10 bil. W kadrze narodowej znajduje się lubinianin, Mieszko Fortuński.

Rywalizacja potrwa w dniach 17-21 lutego 2015 w General Santos na Filipinach. W składzie kadry Polski są uznani na świecie zawodnicy: Tomasz Kapłan, Karol Skowerski, Radosław Babica (wszyscy Nosan Kielce), Mateusz Śniegocki (Konsalnet Wodny Park Warszawa), a także Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie DSB Lubin) oraz dwóch debiutantów na MŚ: Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Piotr Kudlik (Metal Fach LP Sokółka).

Mistrzostwa Świata w 10 bil wracają do kalendarza po czterech latach. Ostatnie rozegrano w 2011 roku. Wówczas sensacyjnym Mistrzem okazał się Holender Huidjii See.

W puli mających rozegrać się na Filipinach mistrzostwach świata, znajdzie się 200 000 USD, z czego 40. 000 dla mistrza. Na starcie stanie 128 zawodników z 40 krajów.

Relacje internetowe:

www.wpa-pool.com

www.wpa-pool.com/web/index.asp…

tv live - www.youtube.com/watch?v=U1bWmc-wzA8

www.bilard-sport.pl

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...filipinach.html
================
Bilardowy ranking. Mieszko Fortuński na pierwszym miejscu w Polsce, a jego brat Marcel na 62 - http://bilard-sport.pl/ra...hp?odmiana=2014

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Lut 18, 2015 16:47

Drugi mecz dla Mieszka Fortuńskiego!

Kolejny zwycięski pojedynek Mieszka Fortuńskiego. Tym lubinianin ograł znajdującego się na dwunastym miejscu w rankingu światowym Wleeda Majida z Kataru.

Reprezentant ERG Bieruń Folie DSB Lubin ograł swojego rywala, 9 do 5 i zapewnił sobie miejsce w gronie najlepszych 64 bilardzistów. Mieszko swój pierwszy mecz w fazie pucharowej zagra 19 lutego o godzinie 11.00 (naszego czasu) z zawodnikiem dolosowanym z lewej strony drabinki gier grupowych. Przeciwnika poznamy po zakończeniu gier kwalifikacyjnych.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...tunskiego_.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Lut 20, 2015 11:19

Mieszko Fortuński idzie jak burza

Zawodnik ERG Bieruń Folie DSB Lubin pokonał w swym trzecim meczu na mistrzostwach świata, Marco Tchudera z Holandii. Zwycięstwo dało Mieszkowi Fortuńskiemu awans do najlepszej 32 turnieju.

Dziś, w walce o awans do TOP 16, lubinianin zmierzy się z Rajmund Faraon z Filipin. Również w tym samym terminie o awans do 32 zagra najbardziej doświadczony w ekipie Radosław Babica z Nosanu Kielce. Rywalem Polaka będzie zawodnik gospodarzy David Renemar.

Niestety w pierwszej rundzie pucharowej z zawodami pożegnała się trójka naszych reprezentantów. Michał Turkowski ( Nosan Kielce ) i Piotr Kudlik ( Metal Fach LP Sokółka) przegrali swe pojedynki 10-11, a Karol Skowerski ( Nosan Kielce) uległ 8-11.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua..._jak_burza.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Lut 20, 2015 18:54

Dziewiąty na świecie

Podczas rozgrywanych na Filipinach mistrzostw świata w 10-bil, Mieszko Fortuński zanotował cztery wspaniałe zwycięstwa. Polak został zatrzymany dopiero w walce o ćwierćfinały przez Hiszpana Davida Alcaide.

Rywalizacja o awans do najlepszej szesnastki była najtrudniejszą walką dla 23-letniego lubinianina. Co prawda Fortuński szybko wyszedł na prowadzenie 7:3, jednak wtedy gra zawodnika ERG Bieruń – DSB Lubin nieco się pogorszyła, co skrzętnie wykorzystał Rajmund Faraon z Filipin, doprowadzając do stanu 9:8. Końcówka spotkania, to już jednak fantastyczna gra Fortuńskiego, który ostatecznie wygrał 11:9.

O awans do ćwierćfinału, lubinianin walczył z Hiszpanem Davidem Alcaide. Przegrał z nim 7-11, ale ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w świecie. – Szkoda przegranej, ale Mieszko jest dziewiąty w świecie i zrobił kolejny wielki krok do przodu. Mistrzostwa były znakomitym szlifem przed mistrzostwami Europy – komentuje Bogusław Fortuński, DSB Baribal Lubin.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...na_swiecie.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 20:39

Komentarz:

tea_time

Gratulacje!

Wielkie brawa dla Mieszka! Takich ludzi się ceni. Świetny gracz, widać pasję w jego oczach :) Młody chłopak, więc wszystko przed nim, także życzę samych sukcesów!

=========================================

Fortuński: Dziękuję wszystkim!

– Niestety żegnam się z tymi mistrzostwami, po przegranym meczu siedem do jedenastu. Jednak do samego pojedynku nie mam zamiaru się odnosić, bo sportowa złość jeszcze mi na to nie pozwala. Ale teraz chciałbym przejść do rzeczy najważniejszej! Dziękuję wszystkim! – puentuje Mieszko Fortuński, który brał udział w mistrzostwach świata 10-bil na Filipinach. Lubinianin zajął ostatecznie 9 miejsce.

Podczas rozgrywanych na Filipinach mistrzostw świata w 10-bil, Mieszko Fortuński został zatrzymany dopiero w walce o ćwierćfinały przez Hiszpana Davida Alcaide. – To był dziwny mecz. Wiedziałem, że jestem w stanie osiągnąć swoje marzenie, ale taki jest sport. Nie zawsze idzie po naszej myśli. Dziękuję natomiast wszystkim za wsparcie. Dzięki wam chwile zwycięstwa, których doznałem tak cieszą. Dziękuję ERG BIERUŃ FOLIE i DSB Lubin. Dzięki tym ludziom mogłem tutaj pokazać swój bilard. Kończę turniej na dziewiątym miejscu. Liczę na to, że dalej będę mógł pokonywać drogę do spełnienia marzeń, a ona jest naprawdę fajna głównie dzięki wam – przyznaje Mieszko Fortuński.

Lubiński bilardzista od wielu lat jest jednym z najbardziej wyróżniających się polskich sportowców. Występ podczas mistrzostw świata jako reprezentanta kraju, był efektem wytrwałej i ciężkiej pracy. – Ten wyśmienity wynik, nie byłby możliwy bez lat ciężkiej pracy treningowej i organizacyjnej, bez startów w najważniejszych zawodach sportowych, szkoleniach i sparingach. Szczególnie dziękujemy Tomaszowi Bugajowi (ERG Bieruń Folie przyp. red.), klubowi Bandaclub z Wrocławia, Galerii Cuprum Lubin oraz indywidualnym sponsorom z programu wsparcia drużyny PWD – mówi Bogusław Fortuński, prezes DSB Baribal Lubin.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...wszystkim_.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Mar 03, 2015 12:30

Mieszko i Konrad już po Pucharze Europy

Ze zmiennym szczęściem Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn walczyli w Pucharze Europy w Treviso. Reprezentanci ERG Bieruń Folie - DSB Lubin rywalizowali we Włoszech w odmianie 9-bil.

Na starcie, Konrad Juszczyszyn pokonał Ionuta Ciobanu 9:3 i Romana Hyblera 9:6, natomiast Mieszko Fortuński w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej pokonał Jonasa Krumbe 9:7.

W trzeciej rundzie obaj panowie zaliczyli jednak porażki. Juszczyszyn przegrał z Bruno Muratore 5:9, a Fortuński z Andreasem Gerwenem 6:9. Swojej szansy wejścia do rundy pucharowej szukali po lewej stronie drabinki turniejowej. W kolejnych pojedynkach Mieszko pokonał Strolisa Henrikasa 9:5 i Laucci Massimo 9:2.

W decydującym pojedynku grupowym przegrał jednak z liderem rankingu Nickiem van den Berg 6:9 i zakończył ostatecznie turniej na 33 miejscu, awansując mimo to z 16 na 14 pozycję europejskiego rankingu. Gorzej ułożyło się Konradowi, bo już w pierwszym pojedynku lewej strony trafił na Mario He (późniejszego półfinalistę zawodów) i odpadł z rywalizacji z 65 miejscem.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...rze_europy.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Maj 21, 2015 11:03

Mieszko Fortuński doceniony

Kilka tygodni temu, polscy bilardziści zakończyli pojedynki podczas Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wywalczyli pięć medali. Do sukcesu bezapelacyjnie przyczynił się także lubinianin – Mieszko Fortuński. Reasumując sukcesy polskich bilardzistów za granicą, Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło wyróżnić członków kadry narodowej.

Minister Sportu i Turystki pozytywnie rozpatrzył wniosek Zarządu PZBil i przyznał stypendia sportowe naszym reprezentantom. Polska złota drużyna w składzie Karol Skowerski, Tomasz Kapłan (obaj Nosan Kielce), Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) oraz Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie DSB Lubin) otrzymają maksymalną kwotę przysługującą w sportach nieolimpijksich czyli 1.725 zł/miesięcznie. Brązowa medalistka Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) otrzymywać będzie natomiast 920 zł/ miesięcznie. Łączna kwota przyznana na stypendia wynosi więc blisko 70.000 zł.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua..._doceniony.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 20:15

Zwycięzca rankingu i mistrz 9-bil z Lubina

Mieszko Fortuński i Oliwia Czupryńska zwyciężyli rankingi Polskiego Związku Bilardowego. Karol Skowerski najbliżej The World Games wśród panów, Czupryńska wśród pań. Konrad Juszczyszyn i Czupryńska najlepsi w 9 bil.

Konrad Juszczyszyn podczas mistrzostw Polski w Dębicy był praktycznie bezkonkurencyjny. Jak czytamy na bilard-sport.pl, lubinianin imponował rywalom dobrym rozbiciem. W finale 9-bil, nasz reprezentant pokonał Konrada Piekarskiego z Metal Fach LP Sokółka, 9:6.

Jego kolega klubowy, Mieszko Fortuński, obronił pierwsze miejsce w rankingu 2015. Pomógł mu w tym Konrad Juszczyszyn, który w półfinale wyeliminował głównego rywala Mieszka, Tomasza Kapłana. Aby przeskoczyć w klasyfikacji Fortuńskiego, zawodnik Nosalu Kielce musiał znaleźć się w finale. Awansu pozbawił go lubinianin Konrad Juszczyszyn, który pokonał Kapłana w półfinale.

Po mistrzostwach Polski, pewnego miejsca w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy, może być pewien Mieszko Fortuński,

źródło: http://www.lubin.pl/aktua..._z_lubina_.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 15:35

Mieszko Fortuński głodny kolejnego tytułu

Najlepszy w rankingu Polski na 2015 rok. Taki tytuł wywalczył po raz drugi z rzędu Mieszko Fortuński, reprezentant miejscowego ERG Bieruń Folie. Jak sam przyznał bilardzista, ta sztuka łatwa nie była.

Kiedy w 2014 roku, Mieszko Fortuński wywalczył tytuł najlepszego zawodnika polskiego rankingu, był niezwykle podbudowany tym faktem. Osiągnięty rezultat, był motorem napędowym do osiągnięcia kolejnego takiego statutu. – Po zwycięstwie w ubiegłym roku, wiedziałem że ten sezon będzie bardzo ciężki. Mając, świadomość, że w historii polskiego bilardu jeszcze nikomu się nie udało wywalczyć drugiego zwycięstwa z rzędu, bardzo pragnąłem tego dokonać – przyznaje Mieszko Fortuński.

Łącznie w rankingu, Mieszko zdobył 229 punktów. Jego główny rywal do tego tytułu Tomasz Kapłan z Kielc, zdobył 224 punkty. Wynik znakomity, jednak jak przyznał lubinianin, nic ni wskazywało na to, że powtórzy sukces z 2014 roku. – Niestety sezon rozpoczął się bardzo słabo i nic nie wskazywało, że będę mógł jeszcze walczyć o zdobycie rankingu 2015. Przełomowym momentem był turniej w Gdańsku, w którym stanąłem na podium i tak też się stało w następnych trzech turniejach i przed samymi mistrzostwami Polski powróciłem na fotel lidera krajowego rankingu – wspomina zawodnik ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław.

Pozycja Mieszka z turnieju na turniej była silniejsza. Pod koniec tego roku, lubinianin czuł, że tytuł jest na wyciągnięciu ręki. – Na samych mistrzostwach nie było spektakularnych wyników, natomiast przewaga zgromadzona przed zawodami, pozwoliła mi dociągnąć pozycje lidera do końca. Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany na następny rok, aby znowu powalczyć o ten tytuł, który dał mi na tę chwilę przepustkę do reprezentacji Polski i wyjazd na mistrzostwa Europy do Austrii – puentuje lubinianin.

źródło: http://www.lubin.pl/aktua...ego_tytulu.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Wrz 30, 2016 15:02

Lubinianin Mieszko Fortuński najlepszy w Lublinie

Mieszko Fortuński podczas zawodów Grand Prix Polski w Lublinie okazał się bezkonkurencyjny i wygrał kolejne zawody zaliczane do rankingu polski oraz drogi do World Games – Wrocław 2017.

Fortuński w finale pokonał Mariusza Skonecznego 6 do 3 / wcześniej: Tomasza Kapłana 6-4, Marka Kudlika 6-3, Mateusza Śniegockiego 6-5.

Dzięki temu zwycięstwu Mieszko objął prowadzenie w rankingu World Games – Wrocław 2017.

Bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy ERG Bieruń Folie, plasując się na miejscach: Marek Kudlik 5 m-ce, Konrad Juszczyszyn i Piotr Kudlik 9 m-ce, Monika Ząbek 17 m-ce , Marcel Fortuński 25 m-ce, Katarzyna Wesołowska 33 m-ce.

źródło: http://elubin.pl/wiadomosci,15581.html

Podpis użytkownika:

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu