forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Nie żryj! Jedz !! Poprzedni temat :: Następny temat
Nie żryj! Jedz !!
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 22:34

W 20 lat świat się zmienił. Otyłość zabija dziś trzy razy więcej ludzi niż niedożywienie [RAPORT]

Trzy razy więcej ludzi umiera obecnie z powodu otyłości niż przez niedożywienie - wynika z raportu opublikowanego przez prestiżowe pismo medyczne The Lancet. Jak podkreśla brytyjski Telegraph, spożywanie zbyt dużych ilości jedzenia jest obecnie - poza Afryką subsaharyjską - większym problemem niż zdrowie populacji niedożywionych.

Na całym świecie odnotowywane są znaczące sukcesy w walce z niedożywieniem, a liczba spowodowanych nim zgonów spadła od 1990 r. do 2010 o dwie trzecie, czyli poniżej miliona rocznie. Ale wzrost zamożności w różnych częściach świata spowodował nowy problem: epidemię otyłości, która zabija coraz więcej ludzi. Więcej jedzą, a mniej ćwiczą - podkreśla lapidarnie Telegraph.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta....?lokale=wroclaw

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Pon Lut 23, 2015 13:44, w całości zmieniany 1 raz

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 11:53

Świat tyje na potęgę. A Polska wraz z nim

Już prawie jedna trzecia mieszkańców Ziemi ma nadwagę lub otyłość. I jest coraz gorzej. W ciągu minionych 33 lat żaden kraj na świecie nie zdołał poprawić statystyk w tej kwestii

Prestiżowy magazyn medyczny "The Lancet" publikuje dziś pierwsze tak duże badanie na ten temat. Naukowcy z Instytutu Ewaluacji i Metryki Zdrowotnej Uniwersytetu stanu Waszyngton (w Seattle) zebrali i opracowali informacje ze 188 krajów. Ich zdaniem sytuacja staje się krytyczna - epidemia otyłości w ostatnich trzech dekadach wyłącznie narastała i stanowi dziś absolutnie kluczowy problem zdrowotny, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się.

Analizie poddano również Polskę

Z raportu wynika, że w naszym kraju problem z otyłością lub nadwagą ma dziś prawie połowa dorosłych kobiet i aż 64 proc. mężczyzn. Niezbyt optymistycznie wyglądają również dane dotyczące dzieci i nastolatków. Nadwagę lub otyłość ma 18 proc. dziewcząt poniżej 20. roku życia i więcej niż co piąty młody Polak.

Wskaźnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) to współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała w kilogramach przez kwadrat wysokości w metrach. Jeśli BMI jest większe niż 25, to mamy do czynienia z nadwagą, a gdy przekracza 30 - z otyłością. Sprawdź własny BMI - skorzystaj z kalkulatora.

A patrząc bardziej globalnie - w 1980 r. na świecie żyło 857 mln osób ważących zbyt dużo, dziś jest ich już 2,1 mld. Oczywiście można i trzeba tu uwzględniać stale zwiększającą się populację Homo sapiens, jednak mimo to - jak zauważają autorzy raportu - w ciągu ostatnich trzydziestu trzech lat odsetek dorosłych z otyłością bądź nadwagą wzrósł prawie o jedną trzecią, a dzieci i nastolatków niemal o połowę.

Więcej: http://wyborcza.pl/1,7547..._nim.html#CukGW

Podpis użytkownika:

kasiamango
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 09:02

Bardzo ciekawy artykuł. Nie spodziewałam się, że wygląda to, aż tak dramatycznie. Nie wiem, dlaczego ludzie się tak przejadają.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Sie 02, 2014 18:47

Przeczytałem kiedyś, że należy odstąpić od posiłku z lekkim niedosytem, gdyż sytość odczuje się po 21 minutach od spożycia ostatniego kęsa.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 13:16

Więcej: http://foch.pl/foch/1,132..._o_siebie_.html

Podpis użytkownika:

Genuteris
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 12:27

Dokładnie ci bogatsi latają do dietetyka ci biedniejsi próbują dostać się na kase chorych. A ja dzięki blogom dotarłem do sedna sprawy odkryłem blog poświęcony diecie dla dzieci i wraz z żoną karmimy naszego małego wg tych zaleceń z bloga polecam bo bardzo dużo cennych i wartościowych informacji jest jak karmić zdrowo dzieci żeby nie nabawiły się otyłości

Podpis użytkownika:
http://posilekdladziecka....ak-z-marchewka/

malima
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 12:40

Ciekawy temat tym bardziej w kontekście ciągłego powtarzania problemu głodu w Afryce. Wydaje mi się, że większym problemem jest otyłość. Zwłaszcza wśród amerykanów

Podpis użytkownika:

alex
Początkujący

Wysłany: Pią Gru 30, 2016 02:18

jedna prosta rada "narkotyk co się zwie cukier" jest praktycznie wszędzie i tego trzeba się bać a nie tłuszczu! Cukier powoli "rozwala nas od środka" i dlatego od małego trzeba maluchom powtarzać zamiast batonika jabłko, marchewka czy inna gruszka :)

a jeśli już koniecznie coś słodkiego to na rynku jest cała masa fajnych zdrowych przekąsek polecam lekturę http://naturalny24.pl/pl/n/list

Genuteris napisał/a:
Dokładnie ci bogatsi latają do dietetyka ci biedniejsi próbują dostać się na kase chorych. A ja dzięki blogom dotarłem do sedna sprawy odkryłem blog poświęcony diecie dla dzieci i wraz z żoną karmimy naszego małego wg tych zaleceń z bloga polecam bo bardzo dużo cennych i wartościowych informacji jest jak karmić zdrowo dzieci żeby nie nabawiły się otyłości

Podpis użytkownika:
człowiek się rodzi zdolnym a później.......idzie do szkoły

kociszcze
Bywalec

Wysłany: Sob Gru 31, 2016 17:04

Nie chlej! Pij!

Podpis użytkownika:

andrea
Nowy(a) na forum

Osiedle: ustronie
Wysłany: Sro Mar 08, 2017 00:12

Konsekwencje otyłości są niestety przerażające ;( http://obk.pl/konsekwencj...-o-swoje-cialo/ niestety moja mama wpadła w wir jedzenia nie mogła się opanować... teraz poszła do dietetyka i ma rozpisaną dietę i już ma termin operacji na żołądek. Teraz mam nadzieję, że będzie tylko lepiej i trzymam kciuki że da radę :)

Podpis użytkownika:

Elinor
Początkujący

Wysłany: Pią Mar 10, 2017 11:52

dlatego przeszłam na dietę i 8kg już za mną :)

Podpis użytkownika:

Elinor
Początkujący

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 13:07

no taki brzuszek wcale ładnie nie wygląd więc wypadałoby coś z tym chyba zrobić.

Podpis użytkownika:

lubinka
Bywalec

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 14:02

Niestety nie każdy ma umiar.

Podpis użytkownika:

tyka
Bywalec

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 12:06

Ja nigdy problemów z jedzeniem nie miałam, choć u mnie to raczej w drugą stronę, niewiele mi trzeba

Podpis użytkownika:

tunka
Bywalec

Wysłany: Sro Mar 15, 2017 07:59

Niestety ale wszystko co jest opisane w tym artykule jest prawdą. Czasami jak stoję w kolejce przy kasie w supermarkecie przyglądam się zakupom innych ludzi i wszystko jest takie tłuste, masa słodyczy , jakieś parówki. Napoje słodzone.Ludzize również coraz mniej gotują oraz kupują gotowe jedzenie.
A gotowanie wcale nie jest takie trudne ! W sieci jest masa stron,na których podane są przepisy na rózne jedzenie.
Ze swojej strony polecam na przykład przepis na pasztet z selera:
http://przepisy.pl/przepis/pasztet-z-selera-2

Jest smaczny i banalnie prosty !

Podpis użytkownika:
Pomocna :)

Strona 1 z 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu