forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Lubin w si@ci » Marazm i stagnacja Poprzedni temat :: Następny temat
Marazm i stagnacja
Autor Wiadomość
Magda_S
Początkujący

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 16:42

NEVIL napisał/a:
dlaczego Ci się nie podoba nazwa przystanku ,,KEN - pod kładką" ?

Bardzo nie lubię słowa "kładka" - kojarzy mi się z chyboczącym, drewnianym mostkiem. Dlatego właśnie.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 17:35

Pozostaje Ci zatem wystąpić do naszego PKS-u, żeby zmienili nazwę przystanku na ,, KEN - pod wiaduktem" , lub ,,KEN - pod estakadą" :-) .

Podpis użytkownika:

Magda_S
Początkujący

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 10:52

NEVIL napisał/a:
Pozostaje Ci zatem wystąpić do naszego PKS-u, żeby zmienili nazwę przystanku na ,, KEN - pod wiaduktem" , lub ,,KEN - pod estakadą" :-) .

Gdybym była z pewnej opcji politycznej, na pewno bym zagrała zgodnie z ich retoryką i to zgłosiła! Kto wie, może bym nawet zamalowywała codziennie wiaty przystankowe, a do oprogramowania PKS wpuściła wirusa, żeby usuwał to, co mi się nie podoba. :kosa: :kosa: :kosa:

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Lis 21, 2012 09:49

My tu gadu-gadu, a malowidło na ścianie garażu przy ulicy Budziszyńskiej właściwie już gotowe... Jeszcze tylko jakieś drobne poprawki i... można organizować uroczyste „otwarcie” - dobrze, żeby nasze władze i media
przy tym były...

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Lis 22, 2012 13:44

No i mamy już finał !

===============================

Historia Lubina w pigułce

Mural na tyłach garaży przy ul. Budziszyńskiej jest już skończony. Prace nad malowidłem trwały prawie dwa miesiące. Teraz lubinianie mogą podziwiać dzieło artysty, posługującego się enigmatycznym pseudonimem 179M.

Wykonanie malowidła artyście zleciła spółdzielnia mieszkaniowa Nasza Chata. Jak nas poinformowali pracownicy spółdzielni, pomysł pojawił się, kiedy dyskutowano na temat odnowienia elewacji garaży. – Uznaliśmy, że na odmalowanych ścianach zaraz pewnie pojawiłyby się jakieś grafy, więc lepiej żeby ktoś to zrobił profesjonalnie – przyznają.
– Pojawiły się tu postaci związane z historią Polski, ale dotyczące Śląska. A na końcu trochę historii Lubina, ze Zbrodnią Lubińską włącznie – mówi 179M.

Artyście zależy, aby jego dzieło spełniało też funkcje edukacyjne. – Żeby patrząc na nie, najmłodsi mogli poznać historię naszego regionu – dodaje.

Przy powstawaniu mutalu pomogła też jedna z lubińskich firm budowlanych, która przygotowała ścianę, na której powstaje malowidło.

Więcej prac 179M można zobaczyć tutaj: www.facebook.com/pages/17...k=photos_stream
Autor: MAF

źródło + foto : http://www.lubin.pl/aktua..._komentarz.html

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Lis 22, 2012 14:59

Nie da się ukryć, że mamy finał prac plastycznych/artystycznych... i jest to bez wątpienia wartość społeczna sama w sobie. Może teraz będzie dobry czas na kreowanie, na tej bazie, wartości dodanej np. edukacyjnej czy ekonomicznej... :pomysl: :usmiech:

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Lis 26, 2012 21:38

Dzisiaj żywopłot został przystrzyżony (obniżony) i dzięki temu mural jest widoczny teraz w całej okazałości...

Więcej:
http://www.e-legnickie.pl...storia-na-murze

Podpis użytkownika:

Magda_S
Początkujący

Wysłany: Sro Lis 28, 2012 01:34

BRAWO!
Się przejdę i zdjęcia zrobię.

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Lis 28, 2012 11:02

Jeszcze tylko usuną te ścięte krzewy i będzie ok... :usmiech:

Podpis użytkownika:

Magda_S
Początkujący

Wysłany: Wto Gru 11, 2012 21:12

Kurczę, jeszcze nie byłam, ale niech mi się tylko zechce, to wezmę aparat i poprawię sobie humor :-)
Mam nadzieję, że żadne krzewy mi nie przeszkodzą.

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Gru 12, 2012 09:16

Ścięte krzewy zostały wywiezione, malowidło można więc oglądać (fotografować chyba też) w zasadzie bez przeszkód...

Podpis użytkownika:

Strona 3 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu