forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Hydepark » Telefony komórkowe Poprzedni temat :: Następny temat
Telefony komórkowe
Autor Wiadomość
kociszcze
Bywalec

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 11:15

Do telefonu przydają się dodatkowe akcesoria. Na przykład uchwyt na telefon do samochodu. Niby mogłoby się wydawać, że to niepotrzebna fanaberia, ale jednak ułatwia on wiele spraw, zwłaszcza, jeśli podczas jazdy korzystacie z nawigacji w telefonie. A jeśli nie wiecie, jaki uchwyt wybrać, to tutaj https://sprzedajemy.pl/poradnik/jaki-uchwyt-samochodowy-jak-wybrac-uchwyt-do-telefonu-art2462 możecie się dowiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę.

Podpis użytkownika:

kornik
Początkujący

Wysłany: Wto Sie 22, 2017 19:11

Ja musiałem kupić nową baterię do telefonu. Znalazłem stronę https://seltrade.pl/oryginalna-bateria-apn-616-0804-do-apple-iphone-6-6g-1810mah gdzie była odpowiednia. Mają wiele ciekawy rzeczy do telefonów i nie tylko.

Podpis użytkownika:

meredithy
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 00:26

Ja wszystkie swoje akcesoria do telefonu kupowałam w Teletorium

Podpis użytkownika:

radosna
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Wrz 01, 2017 12:05

Ja zamawiam na Allegro. Tam mam największy wybór i najniższe ceny.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 14:54

Szpieg, którego kochamy. Co wie o tobie twój smartfon

Kto wie o tobie najwięcej? Rodzice, małżonek, lekarz, przyjaciel, spowiednik? Nie, twój smartfon.

Nigdy wcześniej nie rozmawiałam z nim przez telefon. Nie napisałam do niego e-maila ani SMS-a. Nie jesteśmy znajomymi na Facebooku, nie obserwujemy swoich profili na Twitterze. To był mój pierwszy kontakt z byłym wiceministrem spraw wewnętrznych. Potrzebowałam jego opinii, więc zadzwoniłam, a ponieważ nie odbierał, to wysłałam mu SMS-a z prośbą o kontakt. W tym momencie mój smartfon sam przypisał do numeru rozmówcę. Podał imię i nazwisko, dołączył zdjęcie i powiadomił mnie, że mamy trójkę wspólnych znajomych na FB.

Pierwsza moja myśl: – To żyje!

Chwila zastanowienia i domyślam się, jak to było możliwe: mój smartfon pobrał dane polityka z profilu na FB. Jego namierzenie w masie ponad 2 mld innych profili było łatwe, bo polityk podał numer swojego telefonu, gdy ściągał mobilną wersję serwisu. Na dodatek zgodził się na zintegrowanie skrzynki SMS-owej z Messengerem, komunikatorem będącym częścią FB. A więc urządzenia (aplikacje) porozumiały się i wymieniły dane. Zrobiły to, by ułatwić nam życie. I nie zostało przy tym złamane prawo gwarantujące nam ochronę prywatności – bo akceptując regulamin Fejsa, wyraziliśmy zgodę na obrót naszymi prywatnymi informacjami.

Więc dlaczego po plecach przeszedł mi zimny dreszcz? Bo jeśli smartfon potrafi sam zidentyfikować obcą osobę tylko po numerze telefonu, to ile musi wiedzieć o mnie?

– Wie wszystko. Kładziemy się z nimi do łóżka, mamy je przy sobie w pracy i na wakacjach, płacimy nimi, używamy aplikacji podróżniczych, sprawdzamy skład produktów, które chcemy kupić, przeglądamy internet, dzwonimy, SMS-ujemy, używamy serwisów społecznościowych i kont bankowych, robimy tysiące zdjęć i filmików. Instalujemy aplikacje i akceptujemy kolejne regulaminy. Smartfony to skarbnice informacji o nas – opowiada Kamil Śliwowski z Panoptykonu, fundacji zajmującej się oceną uregulowań prawnych w sferze cyfrowej.

Zresztą niedawno szef Apple’a Tim Cook z rozbrajającą szczerością przyznał, że w telefonie jest dziś więcej informacji o mnie – właścicielu urządzenia – niż w moim własnym mieszkaniu.

Pokolenie smart

Więcej: http://serwisy.gazetapraw...ne-osobowe.html

Podpis użytkownika:

krastin
Bywalec

Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 12:26

Nigdy nie kupowałam telefonu przez allegro, raczej chyba bym się też nie odważyła.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 13:08

krastin, a ja kupiłem na Allegro smartfona Xiaomi i jestem bardzo zadowolony.

Podpis użytkownika:

rikki
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Lis 30, 2017 10:04

meredithy napisał/a:
Ja wszystkie swoje akcesoria do telefonu kupowałam w Teletorium

Ja także.

Podpis użytkownika:

Strona 10 z 10  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu