forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Tematyczne » Komputery i internet » Facebook Poprzedni temat :: Następny temat
Facebook
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 12:06

Komentarze internautów:

~Gosia -

To nie był wyciek danych z portalu społecznościowego. To była zwykła sprzedaż danych, za które Facebook wziął sporo kasy. Nie od dziś się handluje danymi. Facebook musię się czymś wytłumaczyć więc zgonił winę na hakerów. To samo się dzieje na wielu innych portalach społecznościowych które zarabiają kasę.

---------------------------------------------------------------------

~edek -

nie mam konta, nie mam problemu Dziwię się tylko ludziom, że tak chętnie sami sprzedają swoją prywatność. Przecież te wasze zdjęcia i wpisy nie tylko znajomi oglądają. Pedofile, zboczeńcy, handlarze dziećmi itd Naprawdę tego się nie obawiacie, wrzucając do netu zdjęcie waszego ślicznego dzidziusia, albo nastoletniej córki w bikini? Przecież to niemal jak zaproszenie do zbrodnia dla co poniektórych, którzy z fb korzystają.

=======================================

Facebook poważnie zagrożony - do akcji weszło FBI

Sobota, 16 lutego (09:31)

Facebook został zaatakowany przez hakerów. Sprawa jest na tyle poważna, że śledztwo prowadzi FBI (Federal Bureau of Investigation).

Facebook przyznał, że w styczniu stał się obiektem ataku, lecz nie podał skąd on przyszedł. Agenci FBI nie znaleźli na razie dowodów na wyciek danych z portalu społecznościowego.

Hakerzy zainstalowali na laptopach pracowników Facebooka program szpiegowski mimo, iż w firmie tej jest specjalny wydział do zwalczania ataków hakerskich. Tym razem przestępcom udało się ominąć zabezpieczenia - wykorzystali do tego program Java (autorstwa Oracle). Gdy w Facebooku zorientowano się o zagrożeniu wyłączono z użycia zainfekowane maszyny i do teraz prowadzi się śledztwo. Oracle 1 lutego zainstalował łatkę bezpieczeństwa na Javie. Sprawa jest ważna, bowiem uderzono także w inne firmy związane z Facebookiem.

Papiery spółki (ma ok. 1 mld klientów) na wczorajszym zamknięciu w Nowym Jorku zniżkowały o 1 proc. do 28,32 dol.

Twitter także podał informację, że 2 lutego hakerzy zaatakowali firmę i próbowali wykraść dane 250 000 użytkowników. Nie wiadomo czy atak był skoordynowany z próbą w Facebooku.

30 stycznia "The New York Times" podał, że przez cztery miesiące atakowali go hakerzy z Chin. Skradli część haseł dostępu dziennikarzy i innych pracowników. To nie powiodło się hakerom atakującym agencję informacyjną Bloomberga.

Krzysztof Mrówka

Więcej: http://biznes.interia.pl/...zlo-fbi,1894036

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Lut 24, 2013 12:21

Komentarze internautów:

Gość: PEN15

Raczej aby facebook przeżył tyle :P

--------------------------------

najodleglejszy

mój Boże, kłamać żeby założyć konto na fejsbuku! jakie to straszne ach ach

=============================

Ma 104 lata. Żeby korzystać z Facebooka musiała...kłamać

Wszystko przez niemieszczący się w normach systemu informatycznego wiek.

Marguerite Joseph z USA ukończy w tym roku 105 lat. Trzy lata temu postanowiła założyć konto na Facebooku, co nie sprawiało problemu do momentu podania daty urodzenia.

Pani Joseph musiała skłamać - podać 1908 jako rok urodzenia. Portal społecznościowy nie pozwala na ustawienie wieku większego niż 99 lat.

"Kiedy próbuję zmienić dane na właściwe Facebook zawsze wyświetla komunikat o nieznanym błędzie."
- stwierdziła wnuczka seniorki Internetu Gail Marlow.

Na Facebooku pani Joseph utrzymuje stały kontakt z dwunastoma wnuczętami i licznymi przyjaciółmi.

Rzecznik portalu zajął stanowisko w sprawie. Przeprosił wszystkich stulatków za problemy i obiecał, że firma naprawi błąd systemu.

Obyśmy dożyli takiego wieku przylepieni do ekranu Facebooka!

źródło: http://technologie.gazeta...a___klamac.html

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Nie Cze 15, 2014 12:26, w całości zmieniany 1 raz

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 16:09

Co internet wie o tobie - jak dbać o swój wizerunek w sieci

Więcej: http://www.trochetechniki...eci,c,4332.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Paź 04, 2013 19:01

Uwaga na Szpieg-fb.pl. Zamiast przeczytać wiadomości z dowolnego konta na Facebooku słono zapłacisz za SMS

W Sieci pojawił się nowy sposób na wyciąganie pieniędzy od nieroztropnych. Serwis Facebook Szpieg oferuje możliwość czytania wiadomości z każdego konta na Facebooku. W rzeczywistości jednak zapiszemy się do płatnej usługi SMS kosztującej 40zł miesięcznie.
W mojej skrzynce znów pojawił się podejrzany mail. Jako nadawca widniał „Facebook” a w temacie wpisano „Nowa usluga Facebook”.

Treść zwięzła i odwołująca się do naszej „ciemnej natury” czyli nieposkromionej ciekawości.

Więcej: http://technologie.gazeta...wiadomosci.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Paź 27, 2013 19:36

Komentarze internautów:

apas13

Nie, mój Facebook nie zwariował. Co wynika glównie z faktu, ze nie mam facebooka i zyję.

----------------------------

iggy_pop

Jestem jednym z okazów wymierającego (?) pokolenia, dla którego istnieje życie BEZ facebooka. Z tego też tytułu mam głęboko gdzieś problemy tego serwisu i jego użytkowników...

-------------------------------

funkenschlag

Ja FB nie używam od chyba 4 lat. Konto podobno było całkowicie usunięte. Cały czas dostaję mejle, mimo że kilkukrotnie pisałem o całkowite wykasowanie wszystkich moich danych.

=======================

Czy wasz Facebook też zwariował?

Już chyba od miesiąca obserwujemy w redakcji, jak chaotyczny staje się Facebook. Wpisy znajomych pojawiają się w streamie bez ładu i składu, znienacka pojawiają się jakieś stare wydarzenia, z przeszłości wychylają się zdjęcia, których nikt nowy nie polubił ani nikt nowy nie skomentował. Owszem, jest zaskakująco, ale w tej radosnej układance brak jakiejkolwiek spójności.

Na początku muszę zaznaczyć, że problem dotyczy przede wszystkim osób z tzw. nowym wyglądem Facebooka. Nowym, to znaczy ogłoszonym przez Zuckerberga w marcu bieżącego roku. Wprowadzono wtedy większe zdjęcia, linkowane artykuły są bardziej wyeksponowane, stawiano na czytelność i przejrzystość.

Czyli miało być pięknie, a teraz wyszedł chaos.

Za brak chronologii w nowym wyglądzie Facebooka odpowiada zapewne algorytm, który arbitralnie wybiera, który z wpisów moich znajomych powinien mnie zainteresować i który będzie dla mnie ważny.

Ale wpisy sprzed kilku godzin (czasem nawet sprzed doby) po prostu już widziałam. Nawet, jeśli wtedy zwróciły moją uwagę, to kolejny „lajk” nie sprawia, że zyskują na znaczeniu. Ale i tak pojawiają się na samej górze strumienia wiadomości, wprowadzając chaos i zamieszanie, bo mieszają się z tymi sprzed paru minut. Ale są też znacznie lepsze kwiatki. Na przykład wpisy pojawiające się znienacka z niemal 24-godzinnym opóźnieniem. „Sprawdź, co Apple może pokazać na dzisiejszej konferencji”. W tym momencie konferencja nie jest już wcale „dzisiejsza”, a wszystkie nowe produkty są już dawno ogłoszone. Takiego opóźnienia nie ma co ignorować - w końcu coraz więcej osób korzysta z Facebooka jako najważniejszego źródła informacji.

Co więcej - Facebook wyświetla teraz zupełnie różne informacje w aplikacji mobilnej i w przeglądarce. Co jest nowsze? Co jest ważniejsze? Nie wiadomo. Algorytm postępuje według tylko sobie wiadomych wytycznych. Szczytem wszystkiego była sytuacja, w której Facebook wyróżnił pewną wiadomość polecając mi ja: „Joanna Sosnowska też skomentowała ten wpis”. Dzięki, Sherlocku. Wiem, że go skomentowałam.

Naprawdę tak wygląda ten nowy, lepszy Edge Rank?

Na szczęście istnieje sposób, żeby chociaż na chwilę wyplątać się z tego chaosu. Razem z nowym wyglądem Facebooka wprowadzono także możliwość filtrowania treści. Można więc przeglądać swój strumień wiadomości pod kątem:

- zdjęć

- muzyki

- grup

- albo najnowszych wpisów.

Jeśli wybierzemy tę ostatnią opcję, to Facebook karnie się dostosuje, a wszystkie wpisy będą wyświetlane w chronologicznej kolejności. Nie jest to jednak ani wygodne (serwis nie zapamięta tego wyboru i trzeba będzie przechodzić przez opcje za każdym razem), ani specjalnie oczywiste - filtry znajdują się w rozwijanym menu w prawym górnym rogu Facebooka.

Też macie podobne problemy z Facebookiem?

źródło: http://technologie.gazeta...wariowal_.html#

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Paź 30, 2013 18:30

Szukasz pracy? Wyślij CV do Protasiewicza!

Internet to jednak cudowne miejsce. Po znanym już powszechnie nagraniu rozmowy działaczy PO w sprawie „załatwienia” pracy dla żony, „bo wiesz, ty mi już obiecywałeś” internauci zareagowali zakładając internetowe biuro pośrednictwa pracy, które „wspiera” Jacek Protasiewicz.

Strona pojawiła się na Facebooku. Administratorzy proszą by każdy kto ma problem ze znalezieniem zatrudnienia wysłał CV do europosła Protasiewicza. „Nasze usługi headhunterskie opierają się na minimalizmie - stąd też troska o taką formę. Minimalna forma - maksymalny efekt... Polecajcie znajomym - ale tylko tym zaufanym, wicie rozumicie - poczta pantoflowa” – czytamy na profilu. Użytkownicy już są aktywni! Proszą europosła o najrozmaitsze usługi. Biuro oczywiście nikogo nie odtrąca, ale uprzedza: „Żadnych logasów i grafik tu nie będzie - to tajna usługa, boimy się, że ktoś nas nagra i podsłucha... A po co mają się zlatywać sępy z mediów”.

A ofert jest dużo, no i część stanowisk jest już zajęta. Pensja? Wystarczy przejrzeć gazety – zerowe wykształcenie, zerowe doświadczenie, młody wiek i 4300 złotych „na rękę”. Biuro rozpisuje też konkursy: „Dla tych, którzy wpiszą na naszej tablicy najoryginalniejsze CV - damy osobiste rekomendacje... wiecie od kogo - No właśnie...”.

Administratorzy proszą jednak o dyskrecję, bo wiecie: „Nic nie obiecujemy... my tylko pokazujemy możliwości. Jak polski system emerytalny... Ale praca jest jak w banku - ale wicie rozumicie - informujcie znajomych... tylko tych zaufanych!”

Widać więc, że władza nie pozostawia obywateli samym sobie. Wystarczy wysłać CV, zadzwonić… bo wiecie, ja bym poparł, ale mnie tu Grzegorz czyści.. no właśnie, no nie mówię tak, nie mówię nie…

Wszystkich szukających pracy zapraszamy: https://www.facebook.com/...location=stream

Tylko wiecie, dyskretnie, no bo ten, oni nas tu, no, dobra, to dzięki, cześć!

źródło: http://wgospodarce.pl/opi...o-protasiewicza

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 12:25

Komentarze:

neXt___

Nigdy nie rozumiałem idei portali stricte społecznościowych, oceniania zdjęć, dawania bonusów, nagród, lajków, itp. Cóż, niech ludzie uzależniają się od samooceny innych - przynajmniej popyt na psychologów i psychiatrów nie będzie spadać. Takimi ludźmi łatwiej manipulować, więc wszyscy zadowoleni.

------------------------------------

WODZU

Według mnie na facebooku brakuje przycisku "mam to w dupie". Przepraszam za wyrażenie, ale wydaje mi się, że byłby równie popularny, jak "lubię to".

=============================

„Współczuję” zamiast „Lubię to!” — niebezpieczne, wirtualne emocje

Facebook jest wykorzystywany do dzielenia się przeróżnymi treściami, w tym tymi przykrymi. Nie brak więc sytuacji, kiedy ktoś znajomy nieopatrznie „polubi” wiadomość o tym, że kogoś boli ząb, zepsuł się samochód czy też kataklizm zabrał cały dobytek. Aż dziwne, że o zmianie przycisku w pewnych sytuacjach poważnie mówi się dopiero teraz.

Podczas konferencji mającej zbadać zjawisko, jakim jest współczucie, poprawić jego zrozumienie na platformie zbudowanej przez Facebooka oraz rozważyć korzyści płynące z tego stanu emocjonalnego, jeden z deweloperów, Dan Muriello, przedstawił projekt przycisku Sympathise (współczuć, solidaryzować się, łączyć się z kimś duchowo). Symboliczne współczucie miałoby zastąpić dobrze znane „Lubię to!” w niektórych sytuacjach, kiedy użytkownik oznaczy publikowaną treść jako przykrą, wybierając którąś z negatywnych emocji z listy dostępnych nastrojów. Projekt początkowo został przyjęty bardzo ciepło.

Przycisk powstał, podobnie jak czat i system polecający znajomych, podczas jednego z hackatonów. Projekt jest gotowy od dawna, ale na razie serwis nie planuje jego wprowadzenia, gdyż nie nadszedł odpowiedni moment.

Trudno określić, co kierujący serwisem mają na myśli. Możliwe, że nie wiedzą jeszcze jak wykorzystać alternatywny przycisk przy kierowaniu reklam — w końcu „Lubię to!” to nie tylko wyraz zainteresowania i aprobaty, choć jako taki wszedł do kultury popularnej. Przede wszystkim niemal nic nie kosztuje i jest to doskonałe narzędzie służące do wybierania, jakie promocje będą się nam pokazywać.

Ma też spory wpływ na emocje użytkowników Facebooka, bo każdy kolejny „lajk” cieszy, a dla mózgu jest odbierany jako nagroda. Co więcej, naukowcy twierdzą, że wyewoluowaliśmy aby troszczyć się o naszą reputację, więc sława, jaką dają komuś serwisy społecznościowe, może przysłonić resztę świata tak samo, jak dowolna inna ścieżka kariery… tylko że jest łatwiejsza do osiągnięcia, bo nawet nie trzeba wychodzić z domu. W skrajnych przypadkach prowadzi to do uzależnienia czyjejś samooceny od liczby kliknięć, jakie wykonali jego znajomi. Czekanie na wirtualne współczucie wygląda jeszcze bardziej niebezpiecznie, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na niedobór uwagi czy nawet lekkie problemy emocjonalne, których przecież nie brakuje. Lepiej będzie, jeśli Facebook zaimplementuje zwyczajny guzik „Nie lubię!”, albo w ogóle nie będzie ruszał tego, co już ma…

źródło: http://www.dobreprogramy....News,49855.html

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Nie Lip 27, 2014 19:39, w całości zmieniany 1 raz

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 16:22

Jak (prawie) na dobre usunąć konto na Facebooku. Krok po kroku

Wszyscy czasem mamy dość Facebooka, niektórzy chcieliby pewnie pożegnać się z serwisem Marka Zuckerberga raz na zawsze ale nie bardzo wiedzą jak. Wyjaśniamy.

Na początku musimy zaznaczyć, że Facebook oferuje dwa rodzaje usunięcia konta - pierwsze to jego zawieszenie (zawsze można poprosić o jego przywrócenie), drugie oznacza permanentne usunięcie wszystkich naszych danych z serwerów. Oczywiście wszystkiego Mark Zuckerberg nie kasuje, ale o tym za chwilę.

Dezaktywacja czy anihilacja?

Pierwszą decyzją jaką musimy podjąć chcąc pożegnać się z Facebookiem jest sposób zamknięcia konta.

Dezaktywacja konta oznacza, że natychmiast zniknie z serwisu. Inni użytkownicy nie będą mogli go znaleźć. Pewne informacje np. wysłane wcześniej wiadomości, mogą nadal być widoczne dla niektórych osób. Informacje z osi czasu np. lista znajomych, zdjęcia, zostaną zachowane po to, by dezaktywowane konto można przywrócić.

Inaczej jest w przypadku trwałego usunięcia konta. Wtedy nie będzie możliwości ponownej jego aktywacji czy odzyskania danych (np. zdjęć). Pamiętaj: nim trwale usuniesz konto koniecznie zrób kopię wszystkich istotnych danych.

Dezaktywacja konta na Facebooku krok po kroku

Więcej: http://technologie.gazeta...html#BoxTechTxt

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Cze 15, 2014 12:21

Zobacz, co Facebook chce zrobić z twoją historią wyszukiwania

Facebook chce umożliwić reklamodawcom wyboru grupy docelowej po naszej historii wyszukiwania. Twierdzi przy tym, że to normalna praktyka stosowana przez większość serwisów. My wiemy jednak jak się z tego wyplątać!

Reklamodawcy współpracujący z Facebookiem swoją strategię reklamową mogą opierać w tej chwili na trzech źródłach. Pierwszym są kliknięcia "lubię to", drugim nasze wpisy na Facebooku. Trzecie źródło to dane dostarczane przez firmy zewnętrzne (takie jak np. producenci aplikacji i gier, z których korzystamy na FB).

Wkrótce reklamodawcy mają uzyskać od Facebooka naszą historię wyszukiwania. Odruchowo każdy z nas pomyśli, że to nie jest najlepszy pomysł, władze serwisu zapewniają jednak, że "identyczne praktyki stosują inne strony i serwisy społecznościowe".

Jak to wyłączyć?

Niestety załoga Marka Zuckerberga nie przewidziała domyślnego wyłączenia przekazywania historii wyszukiwania. Jest jednak na to sposób.

Na szczęście Facebook działa zgodnie z normami ustalonymi przez stowarzyszenie reklamodawców Digital Advertising Alliance. Dlatego wystarczy odwiedzić tę stronę, przeskanować swój komputer i... wyłączyć reklamy, których nie chcemy oglądać.

Więcej: http://technologie.gazeta...szukiwania.html

Podpis użytkownika:

Dillko
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Cze 18, 2014 08:39

Nigdy nie lubiłem tej strony... Tak samo jak żadnego innego portalu społecznościowego. W ogóle co to ma być się cieszą że wielką innowację wymyślili a prawda jest taka że ludzie mieli swoje portale społecznościowe 10 lat wcześniej po prostu były skupione wokół czegoś a nie tak jak facebook który jest przydatny do niczego.

Podpis użytkownika:
szeroka oferta płyt drogowych betonowych

Nortenn22
Nowy(a) na forum

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 08:58

Ja nie lubię facebooka bo ludzie tam są dziwni... Każdy wstawia swoje fotki i myśli że dostanie jakieś super komentarze.

Podpis użytkownika:
biuro tłumaczeń kraków - angielskitlumaczenia

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 19:34

Manipulacja emocjami użytkowników? Facebook tłumaczy się z eksperymentu

Ujawnienie przez Facebook badań, w których posłużono się manipulacją zawartości tego, co widzą użytkownicy serwisu wywołało ostrą dyskusję. Krytycy zarzucają Facebookowi, że zachował się nieetycznie. Władze serwisu się tłumaczą.

Jak pisaliśmy w poniedziałek Facebook ujawnił wyniki badań, jakie przeprowadził na blisko 700 tys. swoich użytkowników. Chodziło o to, żeby tak dobrać posty wyświetlane na tablicach, by wpływać na stan emocjonalny odbiorcy. Okazało się, że osoby, które widzą więcej negatywnych wpisów same zaczynają umieszczać posty o takim charakterze. I na odwrót - użytkownicy widzący same pozytywne wieści byli autorami równie pozytywnych wpisów.

Kontrowersje wzbudził nie tylko sam fakt celowego manipulowania tym, co wyświetla się użytkownikom. Facebook przekonywał bowiem, że dobór treści, które widzimy zależy od tysięcy czynników, w których najbardziej liczą się nasze zainteresowania. Teraz okazało się, że żaden z uczestników badania nigdy nie dowiedział się, że wpisy na jego tablicy zmanipulowano. To zgodne z regulaminem, ale czy etyczne?

New York Times napisał, że użytkowników potraktowano "niczym szczury laboratoryjne", Business Insider opublikował wypowiedź pewnej badaczki, według której "możliwość manipulowania wpisami jest czymś przerażającym".

Nic więc dziwnego, że Facebook postanowił ugasić pożar i wytłumaczyć się ze sposobu swojej pracy.

Adam D. I. Kramer w swoim wpisie zaczął od bagatelizowania całej "afery". W sumie nic się nie stało, bo badanie dotyczyło zaledwie 0,04% użytkowników serwisu i trwało zaledwie tydzień.

Kramer wyjaśnił też jaki był cel eksperymentu.

"Czuliśmy, że istotne jest zbadania powszechnego przeświadczenia, że osoby które widzą pozytywne wpisy swoich przyjaciół czują się odtrącone i mają negatywne odczucia. Jednocześnie obawialiśmy się zbyt częste negatywne wpisy przyjaciół mogą prowadzić użytkowników do rzadszego odwiedzania Facebooka. To prawda, że w opracowaniu naszych badań zabrakło jasno opisanej naszej motywacji. [...] Naszym celem nie było denerwowanie kogokolwiek."

Niestety niektórzy badacze zajmujący się tego typu badaniami dalej stoją na stanowisku, że postępowanie Facebooka "nie spełnia standardów". Użytkownicy powinni być powiadomieni o tym, że wzięli udział w eksperymencie. Powinno się im wyjaśnić w jaki sposób zmanipulowano wpisy na ich tablicach.

Ale to nie jest jedyny grzech Facebooka. Jak wskazuje autor bloga Biokompost, January Weiner, spece z Facebooka zmyślnie ponaciągali sposób prezentacji wyników tak, by dać wrażenie, że mają one większe znaczenie praktyczne. Pisze:

Widać więc, że jeśli nawet różnice są istotne statystycznie, to przecież są bardzo małe. To jest zasadniczy problem tego artykułu. „Istotny statystycznie” to nie to samo co „istotny”. Jasne, że przy olbrzymiej liczbie osób, które poddano eksperymentowi, nawet minimalny efekt zostanie wykryty - im większa wielkość próby, tym czulszym narzędziem jest test statystyczny. Ale czy takie różnice mają w ogóle jakieś znaczenie?

źródło: http://technologie.gazeta...k_tlumaczy.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Czw Lip 03, 2014 19:09

komentarze:

xynat

Z pozoru może się to wydawać mało ważne. Ale jak się tak głębiej zastanowić to przerażające jest uzależnienie młodzieży od tych portali społecznościowych. Przypomniałem sobie moje rozmowy z młodymi ludźmi z mego otoczenia i włosy mi dęba stanęły. Nie martwią się o to, że mają słabe oceny i mogą nie zdać do następnej klasy. Nie martwią się o to, że nie zdobędą wykształcenia i całe życie będą na garnuszku rodziców. Kwintesencją tego uzależnienia jest to co wyrabiała córka moich znajomych - wpadła w panikę, nie, nie przesadzam, niemalże dostała histerii kiedy się dowiedziała, że w domu wczasowym do którego się wybierali na wakacje nie ma sieci Wi-Fi. Kiedy uzmysłowiła sobie, że może na 2 tygodnie zostać odcięta od fejsa i twitera gotowa była całe wakacje przesiedzieć w domu, byle w zasięgu stałego dostępu do internetu. Nie interesowało ją to, że spędzi ten czas z rodzicami, którzy dużo pracują i zwykle mało mają czasu dla dziecka, nie interesowało jej pływanie w morzu, opalanie na plaży czy zwiedzanie okolicznych atrakcji. Bez fejsa nie ma dla niej życia. A jeżeli któraś z koleżanek kupi nowa kieckę a Paulinka nie dowie się o tym w ciągu 2 minut z twitera? A jeżeli kolega zda wreszcie egzamin na ratownika a Paulinka nie przeczyta o tym na fejsie zanim się znowu spotkają? Przeraża mnie to uzależnienie bo takich Paulinek jest cała armia.

--------------------------------

opyzcinr

A jak pisałam od dawna "Kto ma konto na FB ten przegrał życie" to mnie minusowaliście... ;)

=====================

Facebook wykonał setki eksperymentów psychologicznych na użytkownikach

Specjalna komórka badawcza składająca się z ponad 30 osób prowadziła badania zachowania, emocji, preferencji politycznych użytkowników Facebooka. Bez ich wiedzy.

Przed dwoma laty tysiące użytkowników Facebooka otrzymało niepokojącą wiadomość. Przeczytali w niej, że ich konta zostaną zamknięte, ponieważ Facebook sądzi, że są robotami lub zarejestrowali się w serwisie pod fałszywym nazwiskiem. Okazało się jednak, że ich konta nie znikły, a cały zabieg był jedynie elementem badań mających pokazać reakcję ludzi na perspektywę utraty dostępu do Facebooka . Jak donosi dziennik Wall Street Journal , w Facebooku istnieje specjalna komórka składająca się z ponad 30 naukowców, która w ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziła setki podobnych testów.

Na początku tygodnia działalność mało znanej dotąd grupy naukowców wyszła na jaw dzięki kontrowersyjnym badaniom, w których manipulowano emocjami użytkowników Facebooka. Ale podobnych badań było dużo więcej, a co gorsza żadnego z nich nie przeprowadzono za zgodą badanych .

Testowano na przykład, jak pomiędzy sobą komunikują się członkowie rodzin. Próbowano ustalać przyczyny samotności. Sprawdzano, jak internauci, do których rozesłano materiały propagandowe, głosowali w wyborach do amerykańskiego Kongresu w 2010 roku.

Były pracownik opowiada

Więcej: http://wyborcza.biz/bizne...T#ixzz36Qi9UqsV

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Lip 27, 2014 19:34

Komentarze:

Obojętny ninusia

nie mam konta na fb, czasem jak koleżanka przyjdzie to wchodzi na swoje i coś tam mi pokazuje, i raz zobaczyłam w rozległej galerii zdjęć z jej dziećmi komentarz do jednego z nich - Reniu jakie masz cudowne dzieci i jak urosły- coś w ten deseń - od matki tej koleżanki. uśmiałam się zdrowo bo one mieszkają razem, w mieszkaniu dwupokojowym:))nie rozumiem, i nie zrozumiem:)
----------------

~jacek tracz -

Dopiero jak założyłem fejsZBOKA to uświadomiłem sobie ilu z moich znajomych to Idioci...jedni nawet jak idą do kibla to informują innych na fejsie,zdjęcia samoyebki...gry fejsowe...tragedia,inni wrzucają dla lansu foty z byle jakiej wioski w której byli,najgorsze są nowe mamusie...zasypują codziennie fejsa swoimi bachorami...ojeje tutaj ma 3 miesiące...za chwilę tutaj ma 3 miesiące i 5 dni...i tak co kilka dni cały świat musi oglądać jej bachora...klikanie lubię wszystkiego co się rusza...mimo że nigdy nie mieli danego przedmiotu,nie słyszeli piosenki czy artysty....masakra jakaś...

=================

6 rzeczy, na które warto uważać na Facebooku

Wymuszenia kliknięć „Lubię To” są bardzo poważnym problemem na Facebooku. Niestety, w dalszym ciągu liczne grono internautów (bez względu na wiek i staż) daje się nabierać na podchwytliwe i perfidne newsy, zaśmiecając facebookowe tablice lub stając się ofiarami płatnych subskrypcji SMS.

Więcej: http://nt.interia.pl/inte...RSS#pst77806337

Podpis użytkownika:

ameliapiotrowsk
Nowy(a) na forum

Wysłany: Czw Sie 07, 2014 10:41

Facebook został stworzony po to, zeby wymuszac dane....nie ma co sie dziwic, niestety popularnosc tej platoformy, latwy dostep i inne zalety przenosza komunikacje na tą platforme

Podpis użytkownika:

Strona 3 z 4  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu