forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Straż Miejska Poprzedni temat :: Następny temat
Straż Miejska
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 18:42

W pobliskim Głogowie już od dość dawna nie ma Straży Miejskiej, a u nas nadal nieudolnie funkcjonuje.

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 21:50

Straż miejska w Poznaniu do likwidacji? W 2012 roku odebrała 70 tysięcy próśb o interwencję

Ponad 70 tysięcy interwencji przeprowadzili w ubiegłym roku poznańscy strażnicy miejscy w Poznaniu. Połowa z nich dotyczyła nieprawidłowego parkowania.

- Oprócz nieprawidłowego parkowania mieszkańcy zgłaszali nam przede wszystkim dewastacje mienia oraz zaniedbania porządkowe - mówi Wojciech Ratman, komendant straży miejskiej w Poznaniu. - Dodatkowo 5,5 tysiąca zdarzeń (głównie z zakresu zakłócania porządku publicznego) stwierdzono na podstawie tego, co "zobaczyły" kamery monitoringu.

- Straż miejska uzupełnia pracę policji, nie zastępuje tej formacji - zwraca uwagę Tomasz Kayser, zastępca prezydenta Poznania. Ma reagować na wykroczenia. Gdyby pobłażać drobnym incydentom z czasem mogłaby wzrosnąć przestępczość - tłumaczy. I dodaje, że Poznań podtrzymuje chęć utrzymywania straży miejskiej, choć nie ma takiego obowiązku.

Tymczasem Ruch Palikota zaczyna zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej.

Podobną akcję w zeszłym roku prowadziło stowarzyszenie "Tak dla Poznania" - wtedy nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów. Czy uda się tym razem?

- Akcja ma na celu wywołanie dyskusji nad sensem istnienia straży miejskich i gminnych - mówi poseł Maciej Banaszak. - Należy zwrócić uwagę na fakt, że wiele jednostek straży skupiło się na instalacji fotoradarów i karaniu kierowców za złe parkowanie. Panuje społeczny brak przyzwolenia na takie działanie - dodaje, że w Poznaniu roczny koszt utrzymania straży (300 etatów) wynosi średnio 16 mln zł. Klub Poselski RP chce też złożyć projekt nowelizacji Ustawy o ruchu drogowym - chodzi o to, by straż nie mogła karać za przekraczanie prędkości i złe parkowanie.

Źródło: http://www.gloswielkopols...t.html?cookie=1

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Lut 08, 2013 08:47

Poseł PO: Straże miejskie trzeba zlikwidować

Według posła PO Janusza Dzięcioła, byłego strażnika, straże miejskie trzeba zlikwidować, bo ich formuła się wyczerpała. Pierwszych 12 miast już pozbyło się swoich municypalnych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Straże miejskie - powołane ustawą z 1990 r. - miały służyć obywatelom i dbać o czystość ulic, wykonując czynności porządkowe. Stały się znienawidzoną przez kierowców fotoradarową drogówką.

Straże zlikwidowano m.in. w Chrzanowie, Trzebini, Szczyrku, Zakroczymiu i Żorach. Największym miastem bez municypalnych jest Stalowa Wola.

źródło: http://fakty.interia.pl/p...widowac,1891123

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Lut 15, 2013 19:53

Komentarze internautów:

~Bob -

Dać im miotły, zmienić nazwę i mundurki, obniżyć pensyjkę i niech działają dalej. Mało to psich kupek jest w Krakowie? Ktoś musi to sprzątać, a jest to zadanie adekwatne do możliwości intelektualnych tzw. "strażników miejskich".

---------------------------------

~Boryna -

Tu potrzebne są nie podpisy, a kilka wozów drabiniastych. Wywieźć ich na rozstaje, jak Jagnę.

-------------------------------

~dowcip miesiaca -

strażnicy wypełniają zadania dotyczące utrzymania czystości, porządku i edukacji - mówił Anioł. Stanisław Anioł - Alternatywy 4

--------------------------------

~gorcow -

popieram pomysl... leniwce karmione z budzetu!!! gdzie sie mozna podpisac??!!

===============================

Chcą zlikwidować Straż Miejską. Zbierają podpisy

Likwidacji Straży Miejskiej w Krakowie chce Ruch Palikota. Działacze tej partii oraz jej młodzieżówki Ruchu Młodych rozpoczęli zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w tej sprawie.

Zgodnie ze znowelizowanym statutem miasta obywatelski projekt uchwały może być przedstawiony pod obrady Rady Miasta, jeśli uda się pod nim zebrać co najmniej 4 tys. podpisów. Działacze Ruchu Palikota chcą je zgromadzić do końca lutego.

- Staramy się wsłuchiwać w głos obywateli. Do biur naszej partii w całej Polce przychodzą mieszkańcy, którzy mają Straży Miejskiej już serdecznie dosyć. Widzimy taki stopień dezaprobaty, że zakładamy likwidację Straży Miejskiej i przeniesienie tych środków na inne cele, np. na kulejącą edukację czy monitoring miejski - mówił w piątek dziennikarzom wiceprzewodniczący Ruchu Palikota w Krakowie Robert Zimniak.

Dodał, że akcja zbierania podpisów była prowadzona także w innych miastach, a w niektórych z nich dojdzie do referendów w sprawie przyszłości Straży Miejskiej.

- Mieszkańcy są niezadowoleni z braku efektów działań Straży Miejskiej, z braku lub ze zbyt późnej reakcji. Wskazują też na zbyt wąski zakres uprawnienia strażników, więc w poważniejszych przypadkach i tak wzywana jest policja. W Krakowie ostatnio głośno było o przypadkach podbić i nadużyć siły przez strażników, czy też łapówek, których strażnik-rekordzista wziął aż 90 - mówiła koordynatorka Ruchu Młodych Kraków Adrianna Siudy.

Według działaczy RP likwidacja Straży Miejskiej w Krakowie przyniesie rocznie oszczędności rzędu 29 mln zł, a jej zadania powinna przejąć policja. Inicjatorzy akcji zapowiedzieli, że choć Ruch Palikota nie ma w Radzie Miasta Krakowa swojego reprezentanta, będą do skutku wywierać presję na Radę, by uchwała o likwidacji straży zapadła.

Rzecznik krakowskiej Straży Miejskiej Marek Anioł powiedział dziennikarzom, że w ankietach dotyczących funkcjonowania straży przeprowadzonych w 2009 i 2011 r. mieszkańcy uznali, że Straż Miejska jest potrzebna, a tym, co im przeszkadzało był zbyt długi czas oczekiwania na interwencję. Jak podkreślił przypadki korupcji w krakowskiej Straży Miejskiej zakończyły się na przełomie 2007/2008 i nie powinien to być argument w obecnej dyskusji o sensie istnienia tej formacji.

- Być może w niektórych miejscach, w niedużych gminach Straże Miejskie nie powinny funkcjonować. W dużych miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Łódź, strażnicy wypełniają zadania dotyczące utrzymania czystości, porządku i edukacji - mówił Anioł.

Wśród zadań, które realizuje Straż Miejska, a którymi trudno byłoby obciążać policję wymienił: utrzymanie czystości i porządku w mieście, pomoc bezdomnym i kontrole pieców domowych w ramach walki ze smogiem.

źródło: http://polskalokalna.pl/w...ommentsZoneList

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 21:58

Komentarze:

ttako

ten komendant to idiota... Sad wykazał, że nie można stosować złych znaków i karac za ich olewanie- a on zgadza się z tym, ale dalej będzie to robic... No idiota

---------------------------

medalik111

A na ch..j nam te wszystkie straże, rozwiązać toto w piz...u.
Kiedyś miałem sprawę ze SM w Lublińcu, sprawa trafiła do sądu, strażnik miejski występuje jako świadek, sędzia pyta się go o zawód, odpowiedź....technik rolnik...śmiech na sali, potem dowiedziałem się, że ten jełop to jakis pociotek burmistrza tej pipidówki i w normalnych warunkach nie zatrudnili by go jako ciecia, więc wujek wsadził go do straży....he,he.

------------------------

j_p_salomonczyk

Ułomność wielka, oj wielka... dotknęła zdolność myślenia tzw. strażników miejskich.
Ich sens istnienia to łagodzenie kompleksów "wadz" samorządowych, że nie mają sił przymusu jak np. policja!!! Tandetna "wadza" (Większej tandety umysłowej od tej, którą można spotkać w samorządach, nigdzie nie spotkałem, mimo, iż rozglądam się za nią od 1989 roku)... Powtórzę: Tandetna "wadza" to i tzw. strażnicy miejscy też tandetni ...

=====================

Straż miejska nie znała przepisów. Przegrała w sądzie

Sąd uniewinnił wrocławskiego kierowcę ukaranego za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. Było ono nieprawidłowo oznakowane, bo straż miejska nie znała właściwych przepisów, ale i tak wypisywała mandaty.

- Sąd uznał, że nie może być tak, że prawo obowiązuje tylko kierowców, a strażników miejskich już nie - komentuje pan Marian, który wygrał w środę przed sądem okręgowym. - Jeśli znak był niezgodny z przepisami, trudno wymagać od kierowców, by się do niego stosowali.

W maju 2013 roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zlecił wymalowanie na ul. Jedności Narodowej kopert parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Oznakowanie zostało nieprawidłowo zaprojektowane. Koperty były prawie dwa razy szersze, niż zakładają normy wskazane w przepisach. ZDiUM przyznał się do pomyłki i obiecał przemalować oznakowanie. Mieszkańcy byli więc przekonani, że nie muszą się do niego stosować. Część z nich parkowała na kopertach, wśród nich pan Marian.

Nie można malować ot. tak sobie

- Miałem w samochodzie ciężkie rzeczy do przeniesienia, zaparkowałem więc przed kamienicą na skraju koperty - mówił kierowca, gdy pierwszy raz pisaliśmy o sprawie. - Nagle dowiaduję się, że straż miejska zaraz zlawetuje mi auto, sąsiadka przybiegła. Strażnicy wlepili mi 500 zł mandatu, dziesięć punktów karnych i za lawetę kazali jeszcze zapłacić 220 zł.

Sprawa trafiła do sądu karnego. Ten nakazał kierowcy zapłacić mandat. Pan Marian złożył sprzeciw. - Na kolejnej rozprawie sąd odstąpił od wymierzenia mi kary, ale uznał moją winę. Tłumaczył, że powinienem zastosować się do tego malunku na jezdni, bo był czytelny. Złożyłem więc apelację - mówi nasz czytelnik. - Wreszcie wygrałem. Sąd przyznał mi rację. Uznał, że zostałem niesłusznie ukarany. Jeżeli znak jest nieprzepisowy, straż nie powinna karać kierowców mandatami ani lawetować aut. Prawo obowiązuje każdego. Znaków nie można malować ot, tak sobie, skoro w przepisach podane są ich dokładne wymiary.

Straż nie zna przepisów

Straż miejska, gdy we wrześniu interweniowaliśmy w tej sprawie, przekonywała, że koperty miały odpowiednie wymiary.

- Oznakowanie jest prawidłowe, bo rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych określa jedynie minimalne rozmiary kopert, nie wskazuje górnej granicy - tłumaczył Sławomir Chełchowski, rzecznik straży. Potem okazało się, że funkcjonariusze powoływali się na niewłaściwy przepis.

- Przekazałem komendantowi straży dziennik ustaw, palcem pokazałem znajdującą się tam tabelę wymiarów kopert parkingowych i dopiero wtedy przyznał, że doszło do pomyłki. Rozporządzenie obowiązuje od 2003 r. - mówi pan Marian. - To zdumiewające, że strażnicy, którzy mają pilnować porządku, nie znają przepisów. Potem ich błąd jest powielany przez sądy. Mógłbym się teraz domagać zadośćuczynienia, ale znów musiałbym się włóczyć po sądach. Chciałem tylko wykazać niekompetencję strażników i urzędników, którzy działają na szkodę mieszkańców.

Środowy wyrok jest prawomocny i ostateczny. Ale strażnicy nadal są przekonani, że racja jest po ich stronie. - Z wyrokami sądu nie dyskutujemy. Dwa poprzednie wyroki w tej sprawie przyznawały nam rację - mówi Chełchowski. - Chcę jednak zapewnić, że nie będziemy tolerancyjnie podchodzić do osób, które wykorzystują ułomność w oznakowaniu, odbierając uprawnienia osobom niepełnosprawnym.

źródło: http://wiadomosci.gazeta....a_w_sadzie.html

Podpis użytkownika:

marta009
Nowy(a) na forum

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 07:55

Skoro oni nie znają przepisów to po co są?

Podpis użytkownika:
Yasmina paradyż

Pluto
Początkujący

Osiedle: Wyżykowskiego
Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 14:24

marta009 napisał/a:
Skoro oni nie znają przepisów to po co są?

Aby psuć krew innym i pstrykać fotki zza krzaków.

Podpis użytkownika:
Club106

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Maj 14, 2014 08:06

Straż Miejska, czyli obsługa pijaków priorytetem

Straż Miejska nie jest służbą lubianą przez społeczeństwo. Oczywiście należy pominąć opinię tych, którzy zostali słusznie ukarani za nieprawidłowe parkowanie swojego samochodu.

Tacy kierowcy zawsze będą wieszać psy na strażnikach, podobnie jak na policjantach. Jaka jest jednak skuteczność Straży Miejskich, jakie są rezultaty ich działań? Czy spełniają właściwie postawione przed nimi zadania?

Zawsze wyznawałem zasadę, że nie ma nic gorszego, niż działania pozorne. Powodują one wypaczenie nadrzędnego celu, a także utratę zaufania do danej służby. Budzą też natychmiastową niechęć społeczeństwa. Pojawiają się wówczas opinie, że podstawowym celem działania organów odpowiedzialnych za porządek jest nabijanie kasy budżetowi miasta i czepianie się drobiazgów przy jednoczesnym pomijaniu naprawdę istotnych wykroczeń.

Niestety, taki właśnie wizerunek Straży Miejskich istnieje w naszym kraju i z przykrością stwierdzić należy, że przynajmniej w jakimś stopniu one same na to zasłużyły.

Zablokowana droga pożarowa - czas dojazdu 7 godzin

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interi...ampaign=firefox

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 12:03

Komentarz:

Gość

"NIK potwierdziła zarzuty", a co z wnioskami ???
=================

NIK potwierdza: straż miejska dba o pieniądze, a nie o bezpieczeństwo

(...)
Niezwykle interesujące są analizy NIK dotyczące działań straży miejskich. Izba potwierdziła to, co od dawna podejrzewali kierowcy – fotoradary straży służą samorządom do łatania dziur w budżecie. Jak czytamy w komunikacie:

Zaangażowanie strażników gminnych i miejskich w obsługę fotoradarów, zwłaszcza przenośnych, jest podyktowane w wielu wypadkach nie tyle służbą na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co przede wszystkim chęcią pozyskiwania pieniędzy do gminnej kasy.

Jak podkreśla NIK, strażnicy kontrolują, jak tego prawo wymaga – w miejscach uzgodnionych z policją, ale dzieje się tak tylko na początku i na końcu służby. W trakcie wykonywania zadań strażnicy z fotoradarem mobilnym przenoszą się w miejsca nieuzgodnione z policją, za to przynoszące większe wpływy do budżetu gminy.

W swoim raporcie NIK stwierdza wprost, że aktywność prewencyjna i represyjna niektórych straży gminnych lub miejskich niemal w całości koncentruje się na obsłudze fotoradarów. (,,,)

Więcej: http://www.hotmoney.pl/na...czenstwo-a34820

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Lis 12, 2014 16:54

Komentarz:

Wheeler

Rozwiązać tą pasożytniczą organizację! Panie Raczyński -chce Pan mieć głosy górników to proszę rozgonić tych darmozjadów i nieudaczników bojących się interweniować wobec prawdziwych bandziorów. Jedyne co im wychodzi to gnębienie kierowców.
==================

Bezduszna Straż Miejska?

Funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Lubinie ukarały mieszkankę ulicy Mickiewicza 500-złotowym mandatem za parkowanie na "kopercie". Ukarana kobieta przekonuje, że tego dnia przywiozła do domu schorowaną matkę, która porusza się na wózku inwalidzkim. Mało tego - jako opiekunka matki - ma uprawnienia do parkowania w miejscu dla inwalidów. Strażniczki miejskie uznały jednak, że kobieta przyjechała z zakupami, a nie z ciężko chorą matką.

Więcej: http://miedziowe.pl/content/view/71612/78/

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Mar 28, 2015 20:33

Emil Rau: Zorro na polskich drogach

Emil Rau, kontrowersyjny gospodarz programu „Emil, łowca fotoradarów” w TVN Turbo, od kilku lat samotnie toczy walkę ze źle montowanymi radarami i dziwnymi przepisami. Kim jest człowiek, który wydał wojnę strażnikom miejskim? I jaką cenę za to płaci?

Widzę go z daleka: zaparkował, idzie do parkometru, a po drodze robi zdjęcia (coś mu widać nie pasuje). Podchodzą ludzie, zagadują go, podnoszą kciuki w górę. Autor programu „Emil, łowca radarów”, jest w swoim żywiole. Widać, że naprawdę lubi ludzi i chce im pomagać. Jego bronią są: znajomość przepisów, kamera i dyktafon, dzięki czemu ujawnia nadużycia na polskich drogach. Pod wpływem jego działań kilka gmin już zmieniło sposób korzystania z fotoradarów. Emil Rau do Warszawy wpada zwykle tylko na kilka godzin i z radością wraca do domu. Na co dzień mieszka w Zielonej Górze, ma firmę transportową, jest zawodowym kierowcą. Prywatnie: mąż i ojciec trójki dzieci. Na wszystkie moje pytania odpowiada chętnie, ale i tak zawsze wraca do ukochanego tematu (przepisy, fotoradary i straż miejska).

Po co ci to? Czy walka ze strażą miejską to rodzaj misji?

To hobby, ale i pierwotny instynkt, przecież my wszyscy ciągle musimy coś gonić. Jeden jeździ na polowania, inny moczy wędkę w jeziorze, ktoś jeszcze uprawia alpinistykę. Dla mnie ważna jest też możliwość pomocy drugiemu człowiekowi w walce z bezdusznym urzędem. Nie mam żadnego wykształcenia prawniczego, wszystkiego uczę się w praktyce. Zaczęło się od spontanicznej akcji. Jakiś strażnik miejski źle pomalował fotoradar. Nakręciłem o tym filmik, wrzuciłem na YouTube, a potem kolejny… Dziś mam 70 filmów i 16 milionów odsłon. Od roku prowadzę swój program w TVN Turbo. Ludzie mówią, że to, co robię jest potrzebne, ale dziesięć tysięcy strażników miejskich w Polsce ma inne zdanie.

Kto cię najbardziej nie lubi?

źródło: http://facet.onet.pl/emil...-drogach/etp9bx

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sob Mar 28, 2015 21:41

Czy darzycie Straż Miejską sympatią ? Bo ja zdecydowanie nie. Nie potrafią egzekwować prawa i karać kierowców za to, że stawiają swoje samochody na chodnikach, nie pozostawiając na tym chodniku 1,5 m przejścia dla pieszych. Nie ma ich tam, gdzie psy wyprowadzają swych panów na smyczy na trawnik. Psy się tam załatwiają ( normalna rzecz ), ale właściciele tych psów na to nie reagują. Odwracają głowę w drugą stronę, ale posprzątanie po ich pupilu, ani im w głowie ! Po co nam ta Straż Miejska ?

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Lip 20, 2015 21:34

Kolejne miasto bez Straży Miejskiej! Radni Nowego Targu zdecydowali o likwidacji formacji

Radni Nowego Targu (Małopolskie) zdecydowali o likwidacji tamtejszej straży miejskiej. Przyjęcie uchwały w tej sprawie jest konsekwencją ważnego referendum z maja br., w którym 71,35 proc. głosujących opowiedziało się za likwidacją formacji.

Konsultacje społeczne w sprawie likwidacji nowotarskiej straży miejskiej odbyły się przy okazji wyborów prezydenckich. Za jej likwidacją opowiedziało się 71,35 proc. głosujących przy frekwencji wynoszącej 38,5 proc. Inicjatorem przeprowadzenia referendum było stowarzyszenie Wolnościowe Podhale.

Jak poinformował przewodniczący Rady Miasta Janusz Tarnowski, zgodnie z przyjętą 20 lipca uchwałą, likwidacja straży miejskiej zostanie zakończona 31 października tego roku. Do tego czasu formacja będzie prowadzić dotychczasową działalność.

Jak wyjaśnił w uzasadnieniu projektu uchwały przewodniczący Rady Miasta, opinia większości mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych w tej sprawie jest wyraźna.

Wielu mieszkańców miasta jest zdania, że straż miejska nie spełnia swojej roli i nie dba we właściwy sposób o ich bezpieczeństwo oraz ład i porządek w mieście

—zaznaczył.

Mieszkańcy ci uważają – zaznaczył Tarnowski, że środki publiczne na utrzymanie straży miejskiej z budżetu miasta mogą być lepiej spożytkowane, a jej utrzymywanie jest nieuzasadnione ekonomicznie, organizacyjnie i zadaniowo.

Wyrażane są nierzadko poglądy, że zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz w ruchu drogowym lepiej i skuteczniej jest w stanie realizować policja

—dodał.

Według Wolnościowego Podhala miesięczne utrzymanie jednego strażnika miejskiego to koszt 5,5 tys. zł, a miasto zatrudnia kilkunastu funkcjonariuszy. Zdaniem przeciwników nowotarskiej straży, kompetencje jej funkcjonariuszy powinna przejąć policja, a samorząd mógłby ją dotować.

Podczas majowych wyborów mieszkańcy Nowego Targu odpowiadali także na pytanie, czy są za budową ronda w ciągu zakopianki. Rondo miałoby stanowić zjazd dla mającego powstać na obrzeżach Nowego Targu największego na Podhalu centrum handlowego. 69 proc. głosujących opowiedziało się za budową ronda. Przeciwni inwestycji byli m.in. kupcy, którzy obawiają się odpływu klientów.

źródło: http://wpolityce.pl/spole...idacji-formacji

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Lip 21, 2015 17:18

Komentarze:

wamowamo

Zlikwidować SM i przy okazji połowę posłów. I od razu życie stanie się piękne ??

----------------------------------

ragol

"Tępy urzędasie" to nie znieważenie, to stwierdzenie stanu faktycznego. :)

--------------------------------------

norton2

Faktycznie trzeba być totalnym bucem by kierować sprawę do sądu, za ,że powiedział prawdę? Pani Prezydent zwolnić w tri miga tą tępą formację - niech lepiej gówna i śmiecie zbierają i do rynsztoka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

========================

Andrzej Rozenek do strażnika miejskiego: Ty tępy urzędasie

Poseł Andrzej Rozenek jest podejrzewany o znieważenie funkcjonariuszy stołecznej straży miejskiej. Miało do tego dojść, gdy stanął w obronie muzyka grającego na Chmielnej.

Warszawska prokuratura bada sprawę znieważenia funkcjonariuszy straży miejskiej. Historię nagłośnił "Super Express" po tym, gdy wyszło na jaw, że strażnika miał obrazić poseł Andrzej Rozenek, lider nowego lewicowego ugrupowania Biało-Czerwoni.

Do zdarzenia doszło trzy tygodnie temu. Poseł siedział akurat w pizzerii na ulicy Chmielnej. - W pobliżu mamy biuro poselskie. Siedziałem, słuchając razem z innymi saksofonisty. Jego gra nikomu nie przeszkadzała. Nagle zjawiło się dwóch strażników. Zaczęli w bardzo niesympatyczny sposób przeganiać tego artystę. Mówili mu, że ma stamtąd znikać. Nie mogłem nie zareagować - opowiada Andrzej Rozenek. - Zapytałem ich, dlaczego to robią. Dlaczego nie zajmą się czymś poważnym.

Strażnicy nie zamierzali jednak rezygnować z interwencji. Gdy zadali Rozenkowi pytanie, dlaczego utrudnia im pracę, usłyszeli, że obliguje go do tego ustawa o wykonywaniu mandatu posła. - Wypełniałem swoje obowiązki. Do nich należy m.in. reagowanie na podobne sytuacje. Strażnicy powiedzieli mi wtedy, że także wypełniają swoje obowiązki, i kazali mi się wylegitymować. Pokazałem im więc legitymację poselską, ale nie wytrzymałem i nazwałem jednego ze strażników tępym urzędasem. Przepisy to jedno. Ich interpretacja zależy od człowieka, który wypełnia obowiązki. Normalny strażnik nie powinien w takiej sytuacji reagować tak obcesowo - twierdzi polityk.

Grajek zakłócił porządek

Więcej: http://warszawa.wyborcza....html#Czolka3Img

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Wto Lut 16, 2016 22:33

Komentarze:

~smok :

Powinno się odbyć w trybie nagłym referendum w sprawie likwidacji takich formacji,które są całkowicie nie przydatne, a wręcz zagrażające życiu obywateli.W moim mieście już dwa lata temu postanowiono zlikwidować straż miejską i okazało się,że miasto oszczędziło sporą sumę w budżecie miejskim,którą to wykorzystano na bardzo potrzebne inne cele.Pozbyto się obiboków drzemiących w radiowozach i oszczędzono duże pieniądze.Dziwi mnie,że w dzisiejszej Polsce żaden polityk jeszcze nie zajął się likwidacją tych zbędnych formacji.
-----------------------------

~Nick :

Ta prokuratura robi sobie jaja, czy o drogę pyta. Każdy zwykły człowiek, który dopuściłby się takich czynów, od razu zostałby zatrzymany i zostałby złożony wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Kolejne jaja prokuratury to wstępna kwalifikacja prawna czynu. Już student II roku prawa czyny tych bandytów zakwalifikowałby jako pobicie, pozbawienie wolności, narażenie na utratę zdrowia i ciężkiego uszkodzenia ciała, groźby karalne, w ostatniej kolejności jako przekroczenie uprawnień. Pani Renata Mazur, pełniąca funkcję prokuratora, do której nie dorosła i się nie douczyła, powinna mieć przynajmniej postępowanie dyscyplinarne z powodu braku wiedzy prawniczej.

==========================

Pobity przez strażników miejskich. "Przewrócili mnie, kopali, pryskali w oczy gazem"

Prawdziwy koszmar przeżył mieszkaniec warszawskiego Tarchomina po tym, jak zwrócił uwagę strażnikom miejskim, że nieprawidłowo zaparkowali. Według jego relacji, mundurowi pobili go, skopali, wywieźli do lasu, potraktowali gazem i grozili śmiercią. Mężczyzna ma wybity ząb, uraz kręgosłupa i nie widzi na jedno oko. Strażnicy zostali już wydaleni ze służby. Śledztwo w tej sprawie wszczęła też prokuratura.

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl...zy-gazem/2f7t99

Podpis użytkownika:

Strona 2 z 3  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu