forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta Poprzedni temat :: Następny temat
TERMAL czy WPEC ?
Autor Wiadomość
NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:53

Niedawno dzięki zgłoszonej awarii centralnego ogrzewania pod nr 993, dowiedziałem się, że mój 6 klatkowy budynek( posiadający w piwnicy 2 węzły cieplne), obsługują 2 różne firmy. Połowa budynku obsługiwana jest przez WPEC, a druga połowa przez TERMAL ? Czy to jest normalne ? I czy jeszcze gdzieś indziej są podobne przypadki ?

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez NEVIL Nie Lut 06, 2011 19:00, w całości zmieniany 1 raz

perykles
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:58

Dobre;) Normalnie nienormalne... jak to w Lubinie :usmiech:

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 20:06

Dla mnie to nie jest normalne, tylko chore.... Dyspozytor spod 993 pyta mnie, czy ja wiem ( sobota, 5 lutego , po 15-tej ) do kogo moje mieszkanie należy, do Termalu, czy do Wupecu? A ja niby skąd mam wiedzieć o takim podziale i czyje budynki są czyje, albo która połowa budynku, do kogo należy. Rzecz w tym ( szerzej teraz opisze przyczynę awarii ), że w piątek zgłosiłem pod 993, że w piwnicy przy węźle cieplnym spod drzwi wydobywa się para. Dyspozytor przyjął telefon i wysłał ekipę do naprawy. Problem wydobywającej się pary z węzła cieplnego przestał istnieć, natomiast zaistniał problem braku ciepła we wszystkich 3 klatkach obsługiwanych przez ten węzeł cieplny. Mówiąc krótko - naprawili swoje, ale przy okazji pozbawili ciepła lokatorów 3 klatek, czyli 60 rodzin budynku 4 piętrowego. Dyspozytor spod 993 , gdy mu zgłosiłem stan rzeczy, pyta mnie, czy ja zgłosiłem do spółdzielni mieszkaniowej o braku ciepła w kaloryferach. To ja mu mówię, że po co do spółdzielni mam dzwonić, skoro kaloryfery stały się zimne, po interwencji ich ciepłowników w moim węźle w piwnicy. W końcu ten gamoń ( a jak go inaczej nazwać, skoro to taka ciemnota ? ) , że teraz to spółdzielnia musi sprawić, żeby mi kaloryfery zagrzały. Zadzwoniłem pod 8423496 ( dyspozytornia SM Przylesie ), przyjechało 2 chłopów, poszli do piwnicy, odpowietrzyli piony c.o. i ogrzewanie zaczęło hulać. Wszystko jest OK. Tylko jedna rzecz. To co zrobili konserwatorzy ze spółdzielni mieszkaniowej, powinno należeć do konserwatorów z sieci WPEC-u , po usunięciu swojej awarii. I teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy warto gdzieś zgłaszać jakieś awarie ( wydobywająca się para z węzła cieplnego w piwnicy ), bo to się może obrócić przeciw mnie - zimne kaloryfery dla 60 rodzin w trzech klatkach.

Podpis użytkownika:

perykles
Nowy(a) na forum

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:03

To mniej więcej jak ja swojego czasu poszedłem do szpitala z zapaleniem płuc a wyszedłem z żółtaczką ;) Dobry temat dla mediów z Termalem i Wpec, hehe.

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 10:47

Koniec Termalu

22.01.2014. Radio Elka

Dni Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubinie są policzone. Radni zgodzili się na sprzedaż całego pakietu akcji kontrolowanego przez miasto. Czy kupnem Termalu zainteresowana będzie legnicka spółka WPEC, co stanie się z załogą likwidowanego przedsiębiorstwa. Na te pytania na razie trudno odpowiedzieć.

Właścicielem wszystkich akcji MPEC-u jest gmina miejska Lubin. W 2005r. spółka przeszła poważną restrukturyzację, z pracy zwolniono wtedy 65 osób. Z 260-osobowej załogi, dziś zostało tylko 13 pracowników. Termal jest zadłużony m.in. wobec Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legnicy na około 3 mln zł, ubiegły rok zakończył ze stratą rzędu miliona złotych. Prezydent Lubina postanowił wystawić miejską spółkę na sprzedaż. - Miasto w tej chwili ma już szczątkowe zasoby komunalne, nie mamy należące do nas jakiś wielkich zasobów mieszkaniowych. W tej chwili także ogrzewanie miasta przeszło w ręce spółki prywatnej, dlatego nie wydaje się celowe, by miasto miało swoje udziały w takim podmiocie, jak Termal. To jest najlepszy czas na sprzedaż tych akcji - wyjaśnia Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta miasta.

Szef Termalu, Piotr Chojnacki (na zdjęciu), liczy, że 16 pracowników przejmie nowy właściciel. - Uważam, że przez pewnien czas ci pracownicy będą musieli być zatrudnieni przez nowego właściciela, bo bez nich spółka nie będzie działała. Ostatni raz, dwa lata temu próbowaliśmy sprzedać spółkę, ale bezskutecznie. Od samego początku Termal przeznaczony był do zbycia, ponieważ działa na sztucznym majątku. Zajmuje się dystrybucją, a żeby spółka mogła być rentowna, tak naprawdę musiałaby zajmować się produkcją i przesyłem ciepła - zauważa Piotr Chojnacki.

Produkcją i przesyłaniem ciepła zajmuje się legnicki WPEC, niekwestionowany monopolista na naszym rynku. Czy spółka Energetyka wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej KGHM, która jest właścicielem WPEC-u będzie zainteresowana kupnem lubińskiego Termalu? Cały pakiet akcji MPEC-u wyceniono dziś na ponad 2,5 mln zł. (tom)

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/67226/78/

Podpis użytkownika:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu