forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Imprezy i wydarzenia » Gitarowy Rekord Lubina Poprzedni temat :: Następny temat
Gitarowy Rekord Lubina
Autor Wiadomość
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 08:21

Transmisja online

Wszystkich, którzy nie mogą przybyć do Wrocławia, zapraszamy do oglądania transmisji "na żywo" z bicia Gitarowego Rekordu Guinessa. Start transmisji o godzinie 10.00.
http://www.heyjoe.pl/

Pod tym samym adresem będzie można obejrzeć retransmisję z wydarzeń na Rynku we Wrocławiu.

Przyłącz się do nas!

Źródło: http://www.heyjoe.pl/index.php

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Czw Maj 01, 2014 16:08

Wrocław: Gitarowy Rekord Guinnessa pobity!

Gitarowy Rekord Guinnessa pobity! I to o ponad 70 gitar! Dokładny wynik z dzisiejszego dnia to 7344 gitary. Tym samym dotychczasowy najlepszy rezultat z 2012 roku przeszedł do historii.

Dotychczasowy rekord to 7273 gitary

Wszystko zaczęło się w 1997 roku podczas warsztatów „Blues Express” w Zakrzewie, prowadzonych przez wrocławskiego gitarzystę Leszka Cichońskiego. To on wpadł na pomysł, żeby spróbować pobić Rekord Guinnessa w liczbie osób, które grają wspólnie przebój Jimiego Hendriksa „Hey Joe”. Cichoński zebrał wtedy na scenie 17 gitar grających „Hey Joe”. Pomysł na tak duże przedsięwzięcie dojrzewał kilka dobrych lat. Kolejny raz rekordziści spotkali się w 2002 roku na Przystanku Woodstock, wówczas hit Hendriksa zagrało tylko... 10 osób. Jednak w ciągu roku liczba uczestników wzrosła prawie sześćdziesięciokrotnie.

10 maja 2003 r. „Hey Joe” zagrało 588 gitar jednocześnie. Z roku na rok liczby te sukcesywnie pięły się w górę: rok 2004 – 916 gitar, w 2005 roku było już 1201 gitar. Rok później po raz pierwszy udało nam się zebrać tak dużą liczbę uczestników, aby został pobity dotychczasowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Na wrocławskim Rynku zagrało wtedy 1581 gitarzystów.
W latach 2006-2009 rekord udawało się pobić za każdym razem. Szczególnie spektakularnie w 2009 roku, kiedy gwiazdą Thanks Jimi Festival był zespół Deep Purple, a z innymi gitarzystami w Rynku zagrał gitarzysta słynnej grupy – Steve Morse. Kolejny, jeszcze bardziej spektakularny koncert największej gitarowej orkiestry świata to 2012 rok i aż 7273 gitarzystów z całego świata na wrocławskim Rynku. Gwiazdą imprezy był legendarny zespół Europe, a w biciu rekordu pomagali m.in. Marcus Miller, Bernie Mardsen z zespołu White Snake, brat Jimiego – Leon Hendrix.

Więcej: http://www.gazetawroclaws...jecia,id,t.html

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 20:20

Tytaniczna praca Leszka Cichońskiego i jego sztabu przynosi rewelacyjne efekty. Brawo miłośnicy gitary! Brawo Leszek Cichoński & ska!

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 20:24

5. Gitarowy Most - Zielona Góra 2014: 170 pudeł w górę! (zdjęcia, wideo)

170 gitarzystów kilku pokoleń zagrało w czwartek na scenie zielonogórskiego amfiteatru "Hey Joe” Jimmy'ego Hendriksa. A wszystko w ramach piątego Gitarowego Mostu, na który zaprosili Zielonogórski Ośrodek Kultury i Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Zanim instrumenty wystrzeliły w górę, koncert dało kilka zespołów, m.in. 5 Rano, Mamy Prąd, wiązankę hitów Led Zeppelin zaserwował Cadillac. Gitarę firmy Baton Rouge dla najbardziej oryginalnego instrumentu otrzymał Dariusz Tomczyk, uczeń zielonogórskiego Gimnazjum nr 7.

Więcej:
http://www.gazetalubuska....LTURA/140509965

*Dwa lata temu było 305 gitar, rok temu 260, w tym roku "tylko" 170 gitar, czyli jednak urzędnicy górą...

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Maj 02, 2014 09:29

Niemniej jednak można było odnieść wrażenie, że w tym roku - w porównaniu do lat poprzednich - wrocławska impreza słabiej zaistniała medialnie. Pamiętam jak np. w tamtym roku różne TV od rana łączyły się z wrocławskim Rynkiem, były wywiady z Leszkiem i jeszcze ostatni jego instruktaż do Hey Joe, pokazywano też dłuższe relacje z samego finału – jednym słowem był szeroki monitoring GRG, czego o tegorocznej imprezie powiedzieć nie można...

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Maj 02, 2014 21:11

Warto posłuchać i zobaczyć oryginalne wykonanie tego kultowego utworu - https://www.youtube.com/watch?v=W3JsuWz4xWc

Jimi Hendrix był tak genialnym gitarzystą, jak Acker Bilk na klarnecie. Tutaj kolejny występ Hendrixa - https://www.youtube.com/w...uWz4xWc&index=0
Acker Bilk też potrafi ,,dmuchać" :-) - https://www.youtube.com/watch?v=4q075mDGwjs

Czytaj też: http://pl.wikipedia.org/w...u_Rolling_Stone

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sob Maj 03, 2014 18:19

Rekordowa „13” z Lubina i okolic

Lista osób, które wniosły swój wkład w ustanowienie nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa w 2014 r. i jednocześnie:

-są aktualnymi lub byłymi gitarowymi rekordzistami Lubina,
-brały udział w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Leszka Cichońskiego w MDK,
-są lub były uczestnikami zajęć w ramach koła gitarowego MDK.

1.Barszczyńska Joanna
2.Dul Emilia (Wiercień)
3.Dul Zuzanna (Wiercień)
4.Jurenc Jakub
5.Kureń Karolina
6.Lubera Michał
7.Mokrzycka Magdalena
8.Makuch Marcelina (Rudna)
9.Mowiński Jan
10.Matijczak Kamil (Rudna)
11.Poniedziałek Aleksandra
12.Witczak Kacper
13.Zielińska Katarzyna

Więcej:
http://www.heyjoe.pl/list...nikow-2014.html

Podpis użytkownika:

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 19:42

Trudno mi zrozumieć, dlaczego na tej liście pod literą ,,O" , nie ma naszego androsa z forum, czyli Andrzeja Ossowskiego.
========================
Hey Joe na 7344 gitary - gitarowy rekord Guinnesa pobity (LISTA GITARZYSTÓW)

Gitarowy Rekord Guinnessa pobity we Wrocławiu! Mimo kiepskiej pogody, aż 7344 osoby chwyciły na wrocławskim Rynku za gitary, by zagrać kultowy "Hey Joe". Tym samym 1 maja 2014 roku wrocławianie pobili rekord sprzed dwóch lat. Wrocław ma nowy Gitarowy Rekord Guinnesa 2014. Poniżej prezentujemy Wam listę wszystkich uczestników wydarzenia, którzy przyczynili się do pobicia rekordu. Ponieważ poprawiono go o 71 osób, liczyła się niemal dosłownie każda gitara!

W latach 2006-2009 rekord udawało się pobić za każdym razem. Szczególnie spektakularnie w 2009 roku, kiedy gwiazdą Thanks Jimi Festival był zespół Deep Purple, a z innymi gitarzystami w Rynku zagrał gitarzysta słynnej grupy – Steve Morse.
Kolejny, jeszcze bardziej spektakularny koncert największej gitarowej orkiestry świata to 2012 rok i aż 7273 gitarzystów z całego świata na wrocławskim Rynku. Gwiazdą imprezy był legendarny zespół Europe, a w biciu rekordu pomagali m.in. Marcus Miller, Bernie Mardsen z zespołu White Snake, brat Jimiego – Leon Hendrix.

LISTA NAZWISK ZACZYNAJĄCYCH SIĘ NA M i litery do P - KLIKNIJ

Więcej: http://www.gazetawroclaws...ystow,id,t.html

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Maj 09, 2014 09:20

Dlaczego nie ma mnie na liście?

Nie Tobie pierwszemu trudno to zrozumieć i nie Ty pierwszy masz z tym „problem”... Stawiałeś też pytanie - później je wycofałeś - dlaczego mnie nie było na tej imprezie, dlaczego osobiście nie wsparłem rekordzistów we Wrocławiu?

To jest mój osobisty dylemat... Nie widzę ważnej potrzeby, żeby akurat tu dokładnie tłumaczyć się, na czym on polega. Żeby jednak trochę zaspokoić Twoje „zatroskanie” moim postępowaniem, powiem tylko tyle: dotąd nie byłem we Wrocławiu na żadnej imprezie Leszka Cichońskiego. Leszek Cichoński bardzo dobrze o tym wie i doskonale rozumie mój dylemat. Mam go (dylemat) od ponad 30 lat. Cały ten czas ogranicza on moje możliwości działania przede wszystkim w Lubinie, a jeszcze bardziej w jego bliższej i dalszej okolicy. W tym konkretnym przypadku nie mogłem pozwolić sobie na wyjazd do Wrocławia, żeby świętować, bawić się w sytuacji, gdy stale potrzebuje mnie osoba mi najbliższa. Dla mnie jest oczywiste, że każdy normalnie myślący i czujący człowiek postąpiłby tak samo.

Jednocześnie cieszę się, że po części mogę korzystać ze współczesnego wynalazku, jakim jest internet i dzięki temu - w miarę możliwości - mam sposobność informować naszą lokalną społeczność o wrocławskiej imprezie i propagować (nie tylko na tej stronie) ideę wspólnego grania w największej orkiestrze świata. Do czego wciąż namawia (gdzie się da) sam Leszek Cichoński wraz ze swoim sztabem.

Wszystkie moje działania w tym zakresie skutkują tym, że po pierwsze: za każdym razem Leszek Cichoński ma dla kogo przyjeżdżać do Lubina (i chwali nas za wysoką frekwencję na warsztatach oraz fajną atmosferę) i po drugie: zawsze jakaś mniejsza lub większa grupa osób, które objęte są tymi działaniami melduje się we Wrocławiu na GRG. W tym roku była to akurat ta ww. przeze mnie grupa 13 lubińskich rekordzistów. Ubolewam, że w przypadku GRG sam nie mogę „świecić” przykładem osobistym, ale nie wydaje mi się, żeby to był jakiś wielki problem nawet dla lubińskich uczestników tej imprezy, którzy jeżdżą tam indywidualnie lub z rodzicami/opiekunami.

I tyle w tym temacie...

ps.

Trochę szkoda, że wycofałeś fotkę, ale dobrze, że jednak skasowałeś jeszcze jeden przemiły swój komentarzyk i... poprawiłeś moje nazwisko, bo – jak mawiał jeden z potentatów mediowych - „Nie ważne, jak o tobie piszą, ważne żeby nie przekręcali nazwiska”... ja rzeczywiście nie nazywam się Ossowiecki.

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pią Maj 09, 2014 09:29

Kolejna próba rekordowa w MDK

W dniu 12 czerwca zapraszamy do naszej placówki wszystkich grających na ukulele. Tego dnia, w ramach prezentacji artystycznych sekcji i kół MDK, organizujemy kolejną próbę rekordową, czyli wspólne muzykowanie. Zagramy wtedy na gitarach (w tym defilowskich), a także może na ukulele i mandolinach kilka utworów w różnych naszych kategoriach rekordowych, wśród których nową będzie właśnie wykonanie Hey Joe na ukulele/mandolinach.

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez andros Pią Maj 09, 2014 09:32, w całości zmieniany 1 raz

NEVIL
Przyjaciel Forum
NEVIL

Wysłany: Pią Maj 09, 2014 09:31

andros, dzięki za wyjaśnienie i przepraszam, jeżeli moje pytanie było nietaktowne.

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Maj 13, 2014 09:25

Ciekawostka - informacja zamieszczona na facebooku przez organizatorów wrocławskiej imprezy.

„Wiemy już, że 1 maja grały razem z nami następujące ośrodki:
Drezno - Niemcy
Oberhausen - Niemcy
Madryt - Hiszpania
Perth - Australia...
Kolbotn - Norwegia
Emmoboda - Szwecja
Zielona Góra - Polska

Dziękujemy za wsparcie.
Jeśli wiecie o innych, nawet najmniejszych, imprezach wspierających - dajcie nam znać.
Za rok cały świat niech zagra z nami.
Wrocław Miastem Gitary!
Jeśli wiecie o innych, nawet najmniejszych, imprezach wspierających - dajcie nam znać.
Za rok cały świat niech zagra z nami.
Wrocław Miastem Gitary!”

Więcej:
https://www.facebook.com/...location=stream

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Maj 14, 2014 20:30

Znalezione na stronie Leszka Cichońskiego

"POREKORDOWE REFLEKSJE ... dostałem długi acz piękny list od NIE-gitarzysty. Pomyślałem, że może skłoni to innych fanów GRG do ciekawych przemyśleń na temat Rekordu. Zgodził się udostępnić go na FB:

Szymon Mitak
6 maja 16:31
Witam. Niestety nie miałem okazji poznać Pana osobiście, czego bardzo żałuję. Ale był Pan w zeszłym tygodniu w moim rodzinnym mieście, w Ziębicach. Prowadził Pan lekcje gry na gitarze. Nie jestem jednak muzykiem dlatego nie uczestniczyłem w owym spotkaniu. Mimo wszystko chciałbym Panu podziękować za przybycie do naszego małego miasteczka, gdzie postanowił Pan szerzyć miłość do muzyki, rozwijać młode umysły i kształtować w nich tak ważne pojęcia, które zanikają w XXI wieku, a które są tak ważne dla każdego człowieka, jak samokształcenie i wiara we własne możliwości. W spotkaniu , o którym wspominałem, uczestniczyło wielu moich znajomych. Radość jaką sprawiła im sama Pańska obecność jest nie do opisania. Albert Pine powiedział kiedyś, że "To co zrobiliśmy dla siebie umiera wraz z nami, to co zrobiliśmy dla innych i dla świata, pozostanie nieśmiertelne." Te słowa idealnie oddają Pańskie zaangażowanie. 1 Maja - był ważnym dniem w historii naszego kraju. 10 lat od wstąpienia do Unii Europejskiej. Oglądając w telewizji kolejny już Rekord Guinnessa widziałem setki, tysiące młodych ludzi, którzy czuli, właśnie tego dnia, że są częścią zjednoczonej Europy, zjednoczonego świata. A wszystko dzięki Panu. Ten Rekord udowadnia, że Polska to bijące serce Europy, miejsce tak odległe od stereotypów, a tak bliskie sercom wielu ludzi. Dziękuję, że mimo trudności, mimo pogody (na Rekordzie standardowo pada deszcz ) zawsze staje Pan na wysokości zadania, realizuje plan i pozwala młodym ludziom na spełnianie marzeń, na stawanie się częścią żywej historii.
Dzisiejszy świat nie jest zły, jest czasem ponury, ale dzięki osobistościom takim jak Pan znika szarość dnia codziennego, a świat nabiera barw. To właśnie dzięki takim ludziom jak Pan, młodzi Polacy z dumną w sercu i bez wstydu mówią, skąd pochodzą.
Ale nie wpływa Pan tylko na młodych muzyków, na muzyków każdego pokolenia. Pańskie oddziaływanie sięga o wiele dalej. Inspiruje Pan ludzi, artystów każdej dziedziny, w tym chyba Pański największy sukces. Każdy artysta miewa czasem chwile słabości, ale kiedy spogląda się na dokonania innych, ludzi sukcesu, ludzi takich jak Pan - w sercu rodzi się nadzieja, że i może mnie uda się stworzyć coś dla innych.
Napisałem też nieco o sobie. Nie jestem muzykiem, ale zdarza mi się pisać wiersze. Przyjaciele twierdzą, że nawet mi wychodzi. Ale uważam, że nie można spoczywać na laurach, trzeba nadal nieustępliwie dążyć do doskonałości i naszych niedoścignionych wzorów. Gdyby miał Pan ochotę poczytać trochę poezji to zapraszam na mojego bloga - rams.blog.pl.
Na zakończenie jeszcze raz bardzo Panu dziękuję, za poświęcony czas i za wszystko co robi Pan dla innych. Dziękuję."

Więcej:
http://www.cichonski.art.pl/

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 16:22

Lubiński Gitarowy Rekord Guinnessa?

Potencjalnie istnieje możliwość rozwinięcia lubińskich prób rekordowych, które do tej pory odbywały się a to w Muzie, a to w MDK...

Istnieje bowiem w Polsce spore grono miłośników gitar wyprodukowanych w lubińskiej fabryce. Mają oni swoje strony internetowe, na których dzielą się bogatą wiedzą nt. przeszłości fabryki i jej wyrobów muzycznych, dysponują dużym doświadczeniem muzycznym i konstruktorskim, nagrywają płyty z wykorzystaniem tych gitar. Ostatnio nawet jeden z Defilowiczów uruchomił prywatne muzeum gitar defilowskich...

Zainteresowani są również zorganizowaniem ogólnopolskiego zlotu miłośników gitar produkowanych w Lubinie, połączonego z wystawą.

*Wiadomo, że taka wystawa planowana jest w Lubinie w grudniu 2014 r., w ramach projektu „Defil – fabryka wspomnień”.

Jeden z Defilowiczów pisze na ten temat: "(...)Fajnie, jakby też udało się nakłonić więcej znanych nazwisk polskiej sceny muzycznej, które to nazwiska miały kontakt z Defilami. Pomoże to w promowaniu działań. Waldek Kuleczka już tu jest. Andrzej Nowak chwalił się obcowaniem z Defilami, Jan Borysewicz, Leszek Cichoński ciepło się o nich wypowiadał, warto się z nimi skontaktować. Ten ostatni ma doświadczenie w organizowaniu zlotów gitarzystów (Hey Joe), więc może by tak zlot Defilowców w Lubinie na placu przed dawną fabryką i odegrać wspólnie (właśnie co ?) może 300 tysięcy Defili nam gra, żyć nie umierać ?(...)"

Więcej:
http://www.defilorg.webd....?tid=283&page=2

W jednym miejscu i ja pozwoliłem sobie zabrać głos w tej sprawie, pisząc:

"Dodam, że Leszek Cichoński przyjeżdża systematycznie do Lubina od 2010 r. W ramach Dolnośląskiego Desantu Gitarowego prowadzi mistrzowskie warsztaty gitarowe w MDK. Przy tej okazji ustanawiamy/bijemy nasze małe lokalne gitarowe rekordy Lubina, w różnych kategoriach. Do tej pory nasze działania ograniczają się głównie do MDK (sala MDK, uczestnicy zajęć koła gitarowego MDK). W tzw. kategorii open (dla wszystkich zainteresowanych, na gitarach wszelkiego typu, rodzaju) dotychczas ustanowiony rekord Lubina jest bardzo skromny (max 45 osób zagrało Hey Joe z Leszkiem w sali MDK-u w 2011 i 2012 r.).

Co by nie mówić, włączanie do udziału w tym pomyśle chociażby lokalnego środowiska muzycznego/gitarowego udaje się średnio. Ostatnio nawet wprowadziliśmy kategorię defilowską, tj. wspólne wykonanie Hey Joe na gitarach wyprodukowanych w DFIL-u. Tym sposobem udało się zgromadzić aż trzy defilowskie gitary akustyczne, na których zagrały trzy odważne osoby...

Myślę, że interesujący jest pomysł vintage dot. zlotu Defilowców w Lubinie i wspólne odegranie na defilach (nie tylko Hey Joe) na placu przed dawną fabryką... może by się to udało przy okazji kolejnego Desantu...

Innym pomysłem jest też „rekordowy” zlot we Wrocławiu przy okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa... W tym przypadku Leszek sugeruje wydzielenie miejsca dla ekipy z defilami i... ogranie tego zlotu medialnie. Potrzebne jest jednak zebranie ludzi z defilami (ustalenie orientacyjnej liczby osób chętnych do wzięcia udziału w imprezie) i zgłoszenie Leszkowi co najmniej miesiąc wcześniej, z kim ma się kontaktować..."

Podpis użytkownika:

andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Czw Cze 12, 2014 21:38

Nowy gitarowy rekord Lubina w grze na gitarach defilowskich

Fakt ten miał miejsce podczas prezentacji artystycznych sekcji kół MDK, które odbyły się dnia 12.06.2014 r.

Warto podkreślić, że było to już kolejna (udana) próba ustanowienia nowego gitarowego rekordu naszego miasta w wykonaniu Hey Joe, tym razem na gitarach defilowskich, czyli wyprodukowanych niegdyś w lubińskiej fabryce, tj. Dolnośląskiej Fabryce Instrumentów Lutniczych „DFIL”. Dotychczasowy rekord, ustanowiony zresztą też w MDK podczas ostatniego Dolnośląskiego Desantu Gitarowego, to do dzisiaj były tylko trzy gitary defilowskie...

Tym razem na defilach utwór Zombie grupy The Cranberries oraz Hey Joe - kultowego utworu znanego przede wszystkim z wykonania Jimiego Hendrixa - zagrało 8 osób.

Stało się to też w efekcie ogłoszonego w kole gitarowym MDK mini konkursu. Zainteresowani konkursem uczestnicy koła mieli dwa zadania do wykonania, po pierwsze: wyszukanie w piwnicach, na strychach, u rodziny, znajomych itp. jak największej liczby gitar wyprodukowanych w lubińskiej fabryce i zdatnych do użytku. Po drugie: zachęcenie różnych osób ze swojego najbliższego otoczenia (potrafiących grać na gitarze) do przyjścia dzisiaj do naszej placówki i wspólnego zagrania na defilach utworu Hey Joe.

Na nagrody, ufundowane przez sklep muzyczny „Piano-Forte” Mirosława Gurgula, zasłużyły wszystkie te osoby, które wyszukały przynajmniej jedną gitarę defilowską i zagrały na niej...

Lista nowych rekordzistów „defilowskich”

1.Czapski Mateusz (defilowska gitara akustyczna)
2.Dul Zuzanna (defilowska gitara akustyczna)
3.Gurgul Mirosław – właściciel sklepu muzycznego „Piano-Forte” (defilowska gitara akustyczna)
4.Kubicki Michał (defilowska gitara akustyczna/klasyczna)
5.Madarasz Sebastian (defilowska gitara akustyczna)
6.Matla Aleksandra (defilowska gitara akustyczna/klasyczna)
7.Wojciechowski Marcin (defilowska gitara akustyczna)
8.Zaczyńska Zofia (defilowska gitara akustyczna)

Podpis użytkownika:

Strona 8 z 10  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu