forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Lubinska strefa ekonomiczna. Poprzedni temat :: Następny temat
Lubinska strefa ekonomiczna.
Autor Wiadomość
polar21
Weteran

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 00:22

YY napisał/a:
Po drugie, jak ktoś wyliczył 6,5 tys jako przeciętne wynagrodzenie i to w powiecie? Może takie jest w KGHM, nie wiem, ale Lubin to nie tylko KGHM a powiat momentami to już bieda straszna. Mam rozumieć, że nasze Lidle, Kaufland, Biedronki też płacą po 6,5 tys. zł? Są jakies wakaty?

Tyle warte sa wlasnie statystyki. Bo jak wytlumaczyc 3-4 osobowej rodzine z dochodami rzedu 2300, ze nie maja co liczyc na prace w strefie, bo teoretycznie jako mieszkancy Lubina powinni miec 13 tys. docohdu (na rodzine, przy obu pracujacych rodzicach).
Poza tym dziwne to ,ale nikt z moich znajomych z KGHM nie zarabia bo 6.5 tys. (brutto) na miesiac.

YY napisał/a:
Po czwarte, dlaczego jest tak, ze skoro człowiek czuje, że coś tu nie gra, to i tak nie można nic zmienić? Nasz prezydent, nasza rada, nasza strefa...

no wlasnie....mnie tez ogarnia czasami takie poczucie beznadziejnosci, jesli chodzi o rozwoj miasta

YY napisał/a:
Straszne to jest... KGHM będzie inwestował na terenach przygotowywanych przez LSSE jako park technologiczny przy hucie, ...ale w Legnicy.

swego czasu mowilo sie o tym ze KGHM postawi fabryke, ktora zajmie sie zaawansowanym przetworstwem miedzi, ale na tym chyba (czyli na mowieniu) sie skonczylo.

YY napisał/a:
na zakupy - do Legnicy

zastanawiam sie w jakim sensie to mowisz? Marketow Ci u nas dostatek, ale przypuszczam ze nalezysz do nowej generacji Polakow, ktora robi zakupy tylko w galeriach handlowych.
Smieszne jest to ze o pozycji miasta swiadczy ile posiada galerii handlowych.

realista napisał/a:
w sobotę/niedzielę do centrum Wrocławia da się dojechać w godzinę

pytanie tylko po co? by obejsc rynek dookola i napic sie piwa za 8 zl/kufel czy na pizze za 30 zl/sztuka?
bo chyba nie bedziesz co tydzien jezdzil do zoo, ogrodu botanicznego czy na Ostrow Tumski?
Wrocław ma doskonały PR ale w najwiekszym skrocie to miasto z jakos tam wygladajacym rynkiem otoczonym przez morze blokowisk i mniej lub bardziej tandetna zabudowa z totalnie spierdzielonym systemem komunikacyjnym.

Mozna sie zachwycac mnogosca atrakcji, ale do codziennego zycia Lubin jest miastem wygodniejszym. Uff...starczy tego off-topicu

Podpis użytkownika:

realista
Weteran

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 01:16

offtop:
Jak mi się znudzi wrocław (ten dobry PR ma pokrycie) zawsze mogę skoczyć do jeleniej, pozka czy zielonki.

No a właśnie słusznie trafiłeś - Lubin jest wygodny do codziennej rutynowej egzystencji a inne miasta mają jakieś atrakcje - chociażby rynek do obejścia i spacer nad rzeką (który chyba nigdy mnie nie znudzi).

Nawet pseudokamieniczki w malutkich Polkowicach dostarczają lepszych wrażeń estetycznych niż nasze odrapane centrum, a wierzcie mi to ważne czasem.
(czasem bywam w Polkowicach bo naprawdę blisko, 15 minutek, sympatycznie i w lokalach tanio w porównaniu do Wrocka, i małe zakupy czasem się zrobi).

Chciałbym aby choć tak było w lubińskim rynku,

Podpis użytkownika:

YY
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 08:46

polar21 napisał/a:
zastanawiam sie w jakim sensie to mowisz? Marketow Ci u nas dostatek, ale przypuszczam ze nalezysz do nowej generacji Polakow, ktora robi zakupy tylko w galeriach handlowych.
Smieszne jest to ze o pozycji miasta swiadczy ile posiada galerii handlowych.

Przyzynam ci się, że piszę to własnie w takim sensie, jakiego się domyślasz... Czyli dla mnie jest (niestety albo stety) tak, że o pozycji miasta świadczy, ile posiada galerii handlowych. Dobrze to ująłeś.
Wg mnie (powtarzam slogan) "galeria potrafi być miastotwórcza". W kontekście tej naszej, która może w końcu powstanie... jest szansa na duże nowoczesne kino, które być może spowoduje, że Muza postawi np. na teatr. Ponadto, w środku będą nowe knajpki (jest u nas np. gdzieś jakaś knajpka z chińskim żarełkiem?), a tych u nas jak na lekarstwo. Spora liczba młodych ludzi znajdzie zatrudnienie jako sprzedawcy czy kierownicy eleganckich sklepów. Nie chodzi mi o sam fakt zatrudnienia, tylko o to, że praca w czystości, wśród kolorów i terefere... powoduje, że poznaje się inne możliwości, działa się w innym otoczeniu, nawiązuje inne znajomości... itd.
I w tym kontekście wartościowa byłaby też praca we "własnej" lubińskiej strefie.

A co do tego, czy do zoo itd. jeździ się, co tydzień, czy może raz w życiu, itd. to pewnie zasadniczo masz rację, ale dla mnie liczy się sam fakt posiadania opcji... Jak chcę, to mogę... W Lubinie, jak chcę, to mogę sobie najwyzej zrobić tour po marketach typu Lidl, Biedronka, Polo szukając najtańszego cukru, mąki, itp.
Na marginesie - w czasie studiów - krążenie wokół wrocławskiego rynku przez większość semestru - stanowiło filozofię naszego żcyia... I miło to wspominam, i się nie wstydzę ;)

Podpis użytkownika:
YY

polar21
Weteran

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 09:04

realista napisał/a:
offtop:
Jak mi się znudzi wrocław (ten dobry PR ma pokrycie)

dla mnie niestety nie ma bo ja w tych korkach codziennie musze stac dojezdzajac do pracy( dojezdzam autobusem ,wiec sam sie do powstawania korkow nie przyczyniam, stad wydaje mi sie,ze mam prawo krtykowac).

Cytat:
No a właśnie słusznie trafiłeś - Lubin jest wygodny do codziennej rutynowej egzystencji a inne miasta mają jakieś atrakcje - chociażby rynek do obejścia i spacer nad rzeką (który chyba nigdy mnie nie znudzi).

ciesze sie ze sie zgadzamy, bo jak bedziesz mial rodzine to zobaczysz,ze wazniejszym bedzie szybkosc dojazdu do pracy czy urzedu, osrodka zdrowia, ceny usług itd. niz ilosc knajp, teatrow, oper czy mozliwosci przechadzania sie nad rzeczka.

Cytat:
Nawet pseudokamieniczki w malutkich Polkowicach dostarczają lepszych wrażeń estetycznych niż nasze odrapane centrum, a wierzcie mi to ważne czasem.

oczywiscie, ja tez mam nadzieje ze jednak ten blaszak na rynku nie powstanie i powroci sie do koncepcji rewitalizacji rynku poprzez budowe kamieniczek.

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez polar21 Pon Cze 18, 2007 09:27, w całości zmieniany 1 raz

polar21
Weteran

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 09:15

YY napisał/a:
Przyzynam ci się, że piszę to własnie w takim sensie, jakiego się domyślasz... Czyli dla mnie jest (niestety albo stety) tak, że o pozycji miasta świadczy, ile posiada galerii handlowych. Dobrze to ująłeś.

Sadzisz ze galerie handlowe powstaja, bo jakis inwestor chce zrobic dobrze jakiemus miastu i podniesc jego miejsce w rankingach? Nie, tu chodzi o biznes. wiesz, tam gdzie sa pieniadze i wysokie dochody tam handel dobrze stoi.
Faktem jest ze ludzie maja w naszym miescie pieniadze dzieku gornictwu, pracy w KGHM (w przewazajacej czesci), a rozwoj handlu (markety, galerie) jest tylko pochodna tego. Ludzie gdzies wkoncu musza wydawc te pieniadze, a skoro jest pieniadz do wydania, to sa chetni by na tym zarobic.
Lubin z racji liczby mieszkancow nigdy nie bedzie mial tylu galerii handlowych co Wroclaw.

Cytat:
Wg mnie (powtarzam slogan) "galeria potrafi być miastotwórcza".

miastotowrcze to było górnictwo np. w przypadku Lubina czy Jastrzebia-Zdroju.
Chyba troche naduzywasz tego pojecia.

reszte Twoich argumentow nawet mi sie nie chce komentowac (np. ze mlodzi ludzie znajda zatrudnienie. Jedni znajda, a drudzy - pracujacy w malych, osiedlowych sklepach odziezowych ja straca, wiec argument nietrafiony).
Nie mam nic przeciwko powstaniu galerii handlowej, tylko ze nie widze powodu by sie tak tym podniecac.

YY napisał/a:
A co do tego, czy do zoo itd. jeździ się, co tydzień, czy może raz w życiu, itd. to pewnie zasadniczo masz rację, ale dla mnie liczy się sam fakt posiadania opcji...

normalne, ze we wiekszym Wroclawiu bedziesz mial wiecej mozliwosci czy opcji do wyboru i bedziesz milo sobie mogl postac w korkach. :)

Cytat:
Na marginesie - w czasie studiów - krążenie wokół wrocławskiego rynku przez większość semestru - stanowiło filozofię naszego żcyia... I miło to wspominam, i się nie wstydzę ;)

ja tez bylem na tym etapie. Wr jest dobrym miejscem do zabawy, dla studentow, ale gdy przychodzi codzienne szare zycie.....patrz moj post wyzej

Podpis użytkownika:
Ostatnio zmieniony przez polar21 Pon Cze 18, 2007 09:30, w całości zmieniany 1 raz

YY
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 09:26

polar21 napisał/a:

ciesze sie ze sie zgadzamy, bo jak bedziesz mial rodzine to zobaczysz,ze wazniejszym bedzie szybkosc dojazdu do pracy, czy urzedu niz ilosc knajp, teatrow, oper czy mozliwosci przechadzania sie nad rzeczka.

Howgh! Przemówiłeś ;)
Otóż dla przykładu ja mam rodzinę i o ile wcześniej to, co jest w Lubinie (a właściwie czego brakuje) mnie nie raziło, to teraz mi to przeszkadza... Fajnie, że Ty jestes zadowolony, ale ja chciałbym mieć możliwość pokazania na miejscu synkowi czegoś więcej niż mogę teraz.
Mam tu pracę i tu śpię... Z kilku powodów nie rozważam wyjazdu i dlatego "narzekam", bo zakładam, że Lubin będzie moim miastem, o ile nei na zawsze to przynajmniej długo. To tyle w temacie Lubina... Tak więc praca i spanie... Reszta, jak już pisałem wcześniej i pisał Realista... wszędzie nawet w takiej dziurze, jak Polkowice.

Z tym, co pisałem o galerii absolutnie nie musisz się zgadzać i tego komentować... Tu nie chodzi o to, żeby się przekonać... Pluralizm poglądów ma swoją wartość, więc i ja nie będę Cię przekonywał. Ty masz swoją prawdę, ja swoją...Razem mamy dwie. Dwie to zawsze lepiej niż jedna ;)

Podpis użytkownika:
YY

tomi
Przyjaciel Forum

Osiedle: Staszica/Zalesie
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 15:38

najgorsze to to że jak się skończy miedź to markety też się wyniosą i zostanie może ze dwa większe obiekty natomiast Lubińska Strefa Ekonomiczna (o której jest ten temat) miała służyć tworzeniu miejsc pracy w produkcji a nie jak się okazuje w budowaniu magazynów.

Podpis użytkownika:
CARPE DIEM ET MEMENTO MORI

realista
Weteran

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 16:31

1. Problem też jest taki, że takie markety i blaszaki BARDZO ŁATWO rozmontować i przenieść w częściach na inne miejsce, lub po prostu przetopić na żyletki.
Nie jest to trwała inwestycja - traktujmy to w kategorii blaszanego namiotu.

2. Sam też wolałbym ambitną produkcję!!! Mimo wszystko lepiej cieszyć się nawet z nowej hali magazynowej (kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu ludzi dostanie pracę przy jej obsłudze) niż gapić się na puste pola i narzekać!
Hala magazynowa to także większy tranzyt przez Lubin, większy tranzyt to więcej biznesu różnego typu... choćby hotele dla truckerów....docelowo większy bodziec do rozbudowy dróg (obwodnica, droga do Wrocławia).

3. O efektywnym przeznaczeniu przynajmniej części strefy ekonomicznej pisałem ze 3 razy: podzielić na małe działki rzemieślniczo usługowe i puścić na przetargu dla ludności Lubina!

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 16:47

jak to się mówi: lepszy rydz niż nic, ale czy powinniśmy się zadowalać byle czym??

Podpis użytkownika:

realista
Weteran

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 17:04

Spokojnie, biznes kreuje biznes - będzie dobrze.

A żaden biznes dla inwestora i ludzi tam pracujących nie zasługuje na miano "byle co"!

Hala magazynowa to niewielka inwestycja, ale i tak krok do przodu. Trzeba być dobrej myśli i działać. Zrozumcie psychikę inwestorów! Inwestor woli zainwestować w okolicy gdzie coś się już dzieje (nawet jakiś biznes transportowo magazynowy) niż w pustym polu.

Miejsca w okolicy starczy w przyszłości i dla kilku fabryk. A obiekty magazynowe - potencjalnie do wykorzystania - mogą się przydać.

Podpis użytkownika:

tomi
Przyjaciel Forum

Wysłany: Sro Lip 25, 2007 10:51

oby twe słowa prorocze były ....

Podpis użytkownika:

GregPepe
Bywalec

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 22:11

Pierwsza inwestycja w Podstrefie Lubińskiej - Jeronimo Martins
No fajnie że co w końcu będzie w tej Naszej strefie. Tak jak było wcześniej pisane, obojętnie co, ważne żeby było, bo może innych przyciągnie, ale robić wokół tego takie święto to chyba nie ma po co, ponieważ:
- zatrudnienie zostanie utrzymanie czyli nie zostanie zwiększone tylko firma zmienia siedzibę przesuwa sie o parę ulic w bok,
- minęło już tyle lat od latach od startu strefy.

Mam takie pytanie czy w związku z tym ze firma się przenosi do specjalnej strefy ekonomicznej, czy będzie miała jakieś ulgi lub zwolnienia? Czy to nie oznacza strat dla miasta ?

Podpis użytkownika:

elpajorro
Nowy(a) na forum

Osiedle: Przylesie
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 01:52

Witam.
Czy prawdą jest że nowy magazyn Jerronimo ma być odany do końca marca?
Jeśli ktoś coś wie - prosze o odpowiedź. :usmiech:

Podpis użytkownika:
Trust no one - because - the true is out there.

GregPepe
Bywalec

Wysłany: Nie Paź 14, 2007 11:21

elpajorro napisał/a:
Witam.
Czy prawdą jest że nowy magazyn Jerronimo ma być odany do końca marca?
Jeśli ktoś coś wie - prosze o odpowiedź. :usmiech:

Tak ma być, ale nie wiem jak z ta obwodnicą bo puki ona nie będzie skończona to te 250 tirów będzie śmigać przez Lubin może nie całkiem ale kawałek.

Podpis użytkownika:

marco
Nowy(a) na forum

Osiedle: Ustronie IV
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 21:56

GregPepe napisał/a:
Tak ma być, ale nie wiem jak z ta obwodnicą bo puki ona nie będzie skończona to te 250 tirów będzie śmigać przez Lubin może nie całkiem ale kawałek.

Z tym zjazdem to może być ściema. Jak na razie projekt obwodnicy nie przewiduje żadnego zjazdu do strefy. Przewidywane są trzy węzły: początek w okolicy Lubina Głównego, potem węzeł z ul. Chocianowską i koniec w ok. Chróstnika.

pozdrawiam

Podpis użytkownika:

Strona 5 z 6  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu