forum LUBIN pl Strona Główna
Współpraca: eLubin.pl forum LUBIN pl Strona Główna
FAQSzukajUżytkownicyGrupyProfilRejestracjaZalogujDodaj do ulubionych!Startuj z nami!Współpraca/reklamaKontakt
forum LUBIN pl Strona Główna » Nasze miasto - Lubin » Polityka miasta » Lubinska strefa ekonomiczna. Poprzedni temat :: Następny temat
Lubinska strefa ekonomiczna.
Autor Wiadomość
Junglos
Administrator

Osiedle: Ustronie 4
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 20:41

dla zainteresowanych:)
-Podstrefa Lubin 28 ha
Grunty przemysłowe usytuowane są w obrębie miasta Lubina 1 km od drogi krajowej E65. Ze względu na bliskość osiedli mieszkaniowych przeznaczone są na działalność o niskim natężeniu hałasu. Teren posiada niezbędną infrastrukturę techniczną. W trakcie realizacji jest asfaltowa droga dojazdowa do obszaru.
Lubin stanowi siedzibę jednego z największych polskich przedsiębiorstw KGHM Polska Miedź, w związku z działalnością którego, region posiada doskonale rozwiniętą sieć dróg komunikacyjno-transportowych oraz bogate zasoby wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej, kształtowane od wielu lat.

zrodlo : http://www.strefa-legnica.com/

Podpis użytkownika:
biskup
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 13:29

To zdjęcie jest sprzed kilku lat!!!!!! Nawet sygnalizacji nie ma ogólem to wszystko jest stare!!!!!!!!!

Podpis użytkownika:
Junglos
Administrator

Osiedle: Ustronie 4
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 17:02

wiem .. ale tylko to jest w internecie odnosnie naszej strefy :)

Podpis użytkownika:
elektryk
Administrator

Wysłany: Sro Kwi 06, 2005 00:51

Pewnie nastepny hipermarket nam zafunduja ... a tu by sie jakas fabryka przydala ... nowe miejsca pracy ... pieniadze wydawac jest gdzie ... gorzej gdzie zarobic ...

Podpis użytkownika:
Wyświetl mój profil Wyświetl profil użytkownika Jacek Wieczorek
elesde
Początkujący

Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 16:36

strefa jest juz od kilku dobrych lat!!!ale nic sie tam nie buduje :? a jak juz sie zacznie jakakolwiek budowa to pewnie zasponsoruja nam nastepny markecik do kolekcji :?

Podpis użytkownika:
pozdro:)
Piotruś
Stały bywalec

Osiedle: Ustronie
Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 10:44

Ile ta strefa już istnieje - INWESTORÓW ZERO

no chyba że sie myle

Podpis użytkownika:
-> www.a-sport.pl / www.forum.a-sport.pl <-

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
Radio Maryja moją miłością
DuDu
Nowy(a) na forum

Osiedle: Ustronie III
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 23:30

eeee... no widze że mój teren :diabel:
hehe też jestem ciekaw co tam wybudują... być może market bo na przylesiu już jest ich 3 a na ustroniu 1 (biorąc pod uwage te duża typu real - tesco) wkońcu musi być jakaś równowaga :P
albo wkońcu coś konkretnego... z miejscami do pracy :) no właśnie byle by sie inwestorzy znaleźli :placz:

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 00:39

Mnie ososbiscie zastanawia bardzo to, co dzis przeczytalem w 'Gazecie Wroclawskiej', a mianowicie, ze w Legnickiej strefie ekonomicznej powstaje fabryka czesci motoryzacyjnych dla firm takich jak: vw, audi, etc. Narazie zatrudnia 30 osób, lecz do końca roku ma być zatrudnionych 50 dodatkowo, co roku fabryka ma się rozbudowywać i zatrudniać rocznie o 100 pracowników więcej... aaa no i jeszcze dodam, że 'wybudowaniem sie' w Legnickiej strefie ekonomicznej zainteresowanych jest juz blisko 50 firm. Jestem ciekaw, co decyduje między Lubinem, a Legnicą.

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 08:30

A może, dla rozładowania legnickiej strefy, niektóre inwestycje zostaną przekierowane do Lubina.

Jeśli chodzi o róznice, pomiędzy tymi 2 miastami to już zupełnie nie wiem dlaczego inwestorzy wybierają Legnice. Infrastruktura w obu miastach jest tak samo skonstruowana, no chyba ze firmą chodzi o autostrade A-4.

Lotniska są w obu miastach, chociaż takie lotnisko to sobie może, heh

Tu musi chodzić o autostrade

Podpis użytkownika:

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
stefan59
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 09:49

Zapomnijcie o inwestycjach w strefie. W TKL widziałem ostatnio jak jakis wymoczek - chyba asysten Raczynskiego - odpowiadał na pytanie dziennikarza dlaczego NIKT nie wzial udziału w przetargu na zakup dzialek w lubinskiej strefie. NIC nie powiedzial oprocz tego, że ma nadzieje, że winnych przetargach pojawia sie inwestorzy!!! TO KPINA z nas wszystkich!!!
Raczyński twierdził, że ma mase inwestoerów a nie potrafi zainteresowac nikogo strefa.

A swoja droga to ciekawe DLACZEGO NIKT ale to NIKT nie chce kupic zadnej dzielki w lubinskiej strefie? W Legnicy i Polkowicach juz sie dusza a u nas nic!!! No to chyba jakos swiadczy o Raczynskim.

Podpis użytkownika:
vendro
Maniak

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 10:32

stefan59, D O K Ł A D N I E.

powstrzymam się od bardziej rozwinietego komentarza.

Podpis użytkownika:
Piotruś
Stały bywalec

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 10:51

Ale coś tam zaczeli kopać, ciekawe co to będzie ??

Podpis użytkownika:

Polska moim krajem
Lubin moim miastem
Zagłębie moim życiem
stefan59
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 11:44

GDZIE zaczeli kopac? Obok rozbudowuje się ReWO.
I Tyle!!!!
W strefie NIC sie dzieje.

Co do komentarza to rozwijajcie. Niech sobie ŚWIATLI przeczytaja co HOLOTA o nich mysli. (Nikogo nie chce obrazic tą, "holota" ale tak jestesmy niestety traktowani przez władze )

Podpis użytkownika:
andros
Przyjaciel Forum

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 16:35

Wypada jeszcze raz przypomnieć, co obiecywał p.Raczyński w "temacie" strefa w swoim programie wyborczym z 2002 r...

"Drodzy Mieszkańcy Lubina...

[...] -...uruchomię Specjalną Strefę Ekonomiczną, która od ponad 800 dni nie dała żadnego nowego miejsca pracy, choć wydano na nią ok. 10 mln zł.,
- mam oferty inwestorów, z którymi dzisiaj nikt nie chce rozmawiać,..."

Wypada więc zapytać:

Gdzie są ci inwestorzy?... przecież minęło kolejne 800 dni...

Podpis użytkownika:
flisak
Nowy(a) na forum

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 18:31

andros napisał/a:
Wypada jeszcze raz przypomnieć, co obiecywał p.Raczyński w "temacie" strefa w swoim programie wyborczym z 2002 r...

"Drodzy Mieszkańcy Lubina...

[...] -...uruchomię Specjalną Strefę Ekonomiczną, która od ponad 800 dni nie dała żadnego nowego miejsca pracy, choć wydano na nią ok. 10 mln zł.,
- mam oferty inwestorów, z którymi dzisiaj nikt nie chce rozmawiać,..."

Wypada więc zapytać:

Gdzie są ci inwestorzy?... przecież minęło kolejne 800 dni...

Niepotrzebne bicie piany. Bowiem, wiadomo, że w Lubińskiej podstrefie nic nie powstanie. Mszczą się błędy z lat 1994-1998, w tedy kiedy był boom na strefę. Niestety pan Prezydent ówczesny a później poseł wolał się ambicjonalnie spierać z wojewodą, wcześniejszym Prezydentem. A lata 1998 - 2002? No cóż niby władza wtedy była, ale intelektualnie nie za mocna, żeby coś osiągnąc. A teraz już jest po herbatce. Kto zainwestuje tutaj? Pierwsze pytanie brzmi - dlaczego nikt tu nie zainwestował?
No właśnie dlaczego?

A KGHM nawet coś wielokroć podpisywał, i nic.

Podpis użytkownika:
Strona 1 z 6  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu